I r I K Avanti Femina Lebbeke wint topper Schiftingsronde Beker van Oost-VIaanderen LNNE GALLEBAUT HEEFT ER OPNIEUW ZIN IN «isus NIEUWE RENFIETS VOOR gttlxE PATRICK VAN DE VEN ■SËSMs: UIT SINT-GILLIS-WAAS... EUGDHANDBAL leisjes Jongens Twee gehandikapte ploegen MM HANDBALKALENDER GOEMINNE EN VAN DAELE WORDEN GEHULDIGD OP GROOTS PISTEGEBEUREN (21 EN 22 DEC.) VEEL VOLK ZWAAR PARCOURS ue voorpost - 14.12.1984 - 35 HANDBAL isja 2 erby t( ght 6, De Tra Bruyn Heiri 1 2, K( talst-^ :s aam .vanti Femina Lebbeke Dendermonde an de ondigc ,e thuisploeg verdedigde zich zeer goed tegen Dender- nonde dat enkele speelsters kan opstellen die duidelijk iver meer kracht en ervaring beschikken. Vooral in de erse helft hield Avanti goed stand. Dendermonde raakte rel 0-2 voor maar na 19' had S. Abbeloos verrassend 1 1-2 gezorgd. De eerse helft werd afgesloten met een 3-3 en li core. 5, Ja een gelijkopgaand begin van de tweede helft zou Ros is 2, S leiaard na 8' de beslissende kloof slaan. Wauters en co >ingen in één ruk naar 3-9 vooraleer Lebbeke nog kon egenscoren Avanti Femina Lebbeke: Verschueren, E. De Clerck 1, Van Den Bossche. M. Van Den Broeck. D. Cerdonck. A. Buggenhout, S. Abbeloos 4. P. De Saede- -lendr ecr- H. Van Den Bossche, C. Vinck. R.B. Dendermonde: Guch Pouliaert, A. Hulpiau. K. Goubert, I. Dax, L. Ceu- pers, Ch. Wauters. D. Wauters. EVA 5-11 Miniemen Lokeren - Waasmunster B ...Rust: 3-7. ''l" Balverlies en het missen van te veel open kansen waren de redenen van deze mindere prestatie van de nochtans sterkere bezoekers. Lokeren: Erdal 1, Abdeloziz 1, Aerts 3. Waasmunster: Mettepenningen. Verhelst 2, Ternest 3, De Grave 1, Verdurmen 1. Maes, De Bode 3, Roels, Van Bosch, Van Bauwel 1. Kadetten Lokeren-Waasmunster 19-7 Rust: 5-5. Een «slimme» eerste helft van Waasmunster bracht verras sende 5-5 cijfers op het bord. Na rust zou een snellere en sterkere thuisploeg als co-leider verdiend afstand nemen van de bezoekers die te snel de armen lieten zakken. Lokeren: De Vos 2, Van Hille 5, Zaman 3, Van den Bergh Jan 3, Borgers 6 Waasmunster: De Grave, Van De Velde 2. Dutré 1, Rousseau. Thierens 1, De Bode, Leunis 2, Roels 1, Berckmoes, Verdurmen, Van Bauwel. EVA DAMESHANDBAL 1U nationale Avanti Femina Lebbeke - Tongeren: 15-12 Tongeren, met coach Tylko op de bank, liep tegen Lebbeke een tweede seizoensnederlaag op. Meteen bewees Avanti dat het alle hoop op een verlen ging van de Belgische titel niet heeft opgegeven. Toch was het maar tijdens de tweede helft dat wii Rlpva»r» -- lijk op hun normaal niveau zagen spelen. Tijdens het eer ste wedstrijdgedeelte mangel de het de thuisploeg duidelijk aan zelfvertrouwen en toen was er een attente goalie Van Langenhove npdig om Lebbe ke voor een definitieve achter stand te behoeden. De wed strijd startte dan ook bepaald slecht voor de thuisploeg. Een krampachtig spelend Lebbeke stuitte op een zelfzekere be zoekende goalie Lepez die in de 5 eerste minuten twee 7-m worpen stopte en hoewel die Lepez daarna tijdelijk uitviel met een voetkwetsuur, slaagde Lebbeke er maar niet in te scoren. Avanti leed in die pe riode opvallend veel balverlies en via het omzetten van 7-m worpen door Peters, leidde Tongeren met 3-6 10' voor de rust. De thuisploeg ging toen nog meer panikeren en Van Langenhove moest enkele ke ren gepast reageren zoniet was het gebeurd met Lebbeke. Twee minuten voor de rust trof K. Van Damme dan toch raak (rust 4-6). Wellicht heeft coach Cornelis tijdens de rust de ploeg vertrouwen kunnen in praten want plots zag men een gemotiveerd en zelfverzekerd Avanti de tweede helft aanvat ten. De verdediging ging nu TV Ekspres Gent-Robuco Buggenhout: 8-14 Zowel T V. Ekspres als Robu- co begonnen aan deze wed strijd met een vertimmerde ploeg. Bij Gent ontbrak niet alleen de gekwetste L. Bonte, steeds goed voor een pak doel punten, maar ook een drietal andere basisspeelsters konden om diverse redenen niet spe len. Bij Robuco was het al evenmin rozegeur en mane- ÜCiiij.!. i i ainer-cüacn ue Mol moest het stellen zonder Ma thijs, De Donder en Van Der Stappen zodat Buggenhout met een speelster te kort aan de beginworp verscheen. Het werd dus allesbehalve een nor male wedstrijd die beslist het peil niet haalde dat men in 2e klasse mag verwachten. On danks die numerieke minder heid toonde Buggenhout, dat erg gemotiveerd speelde, zich de betere ploeg, rjadat Verest en Van Damme de score had den geopend. Gent bleef steeds op achtervolgen aange wezen en de Robucó-goalie Caluwaerts speelde zich in de kijker. Via 2-5 werd de rust bereikt met een 3-6 score. In het begin van de tweede helft leek het dan toch verkeerd te zullen gaan bij Buggenhout dat paniekerig reageerde töen Gent vrij verrassend tot 6-7 naderde. Caluwaerts bracht echter het vertrouwen terug met het omzetten van een 7-m worp en als zij er dan ook nog een stopte zorgden Van Dam me en De Croock voor 7-11 10' voor het einde. Het werd zelfs 7-14 en meteen won Robuco Handbal. Annemarie twee gouden punten Robuco n, Buggenhout: Caluwaerts 2, Bleyaert won met Robuco Sa£|e[s De C[oock 3 Van tegen TV Ekspress-Gent (eva) Damme 3, Bleyaert 3, Verest 2. EVA Vanaf 17 december: Handbal. Avanti Femina-Tongeren. Karin Van Damme boekte weer sukses met haar sprongworpën (arch.) wel op 7-m worpen gaat om- duidelijk agressiever spelen en zetten wordt het 12-10 9' voor toen met een machtige worp het einde. A. Maes zorgt voor K. Van Damme gelijk maakte 13-10 en twee treffers van H. leek Lebbeke definitief gelan- Bleyaert tijdens de laatste 3' ceerd. Toch zou de opnieuw zorgen voor een 15-12 zege ingekomen Lepez de thuis- voor de thuisploeg. Deze zege ploeg nog even doen wankelen moet Lebbeke sterken voor de (6-8 na 41') maar K. Van Dam- wedstrijd tegen Neerpelt vol- me was duidelijk zeer zelfze- gende zaterdag. Avanti Femina ker en stelde de ploegen op- Lebbeke: Van Langenhove, H. nieuw gelijk na driekwart wed- Bleyaert 6. Van Damme 5, strijd. Na 48' brengt diezelfde Cools, De Troetsel 1, Her- Van Damme Lebbeke defini- mans, Lissens 1, Biesemans 1, tief voor en als H. Bleyaert nu Maes 1, Callens, Elskens. Vanaf maandag 17/12 start de schiftingsronde voor de Beker van Oost-Vlaanderen. Het Provinciaal Komitee Oost-VIaanderen noteerde 16 ingeschreven ploegen bij de heren en 8 damesploegen vormen twee reeksen. By de heren werden 4 reeksen samengesteld. WIELRENNEN yieleroverzicht Joor een paar maanden hing de wielrenster uit Erpe- llere de fiets voor een tijdje aan de haak. «Ik was een fetje moegekeken op myn tweewicler.» vertelde blonde Inne. Nochtans teerde ze op een meer dan behoorlyke ionditie, en het seizoeneinde hield allicht nog meer voor tar in petto dan die éne overwinning die ze tot dan iehaald had. ten zware valpartij gaf echter de beste BWCL rijder te Outer e doorslag bij haar beslissing (Ninove) De Impcnaar was '1 er een tijdje mee te kap- primus in de B-kategorie. Bij De dokter gebood kom- de C's noteerden we daar de lete rust en het enthousiasme 4de plaats van Oscar Van Der las een beetje afgebot op het Vurst en de 5de stek van Op- legatief njgedrag van sommi- wijkenaar Franqois Bouchez. Bij de D's was Gustaaf Sonck nog eens 2de en Lucien Van Impe eindigde 4de. In Baasro de wisselden deze beide laat- sten om. Van Impe 2de, voor Sonck 3de. Oscar Van Der Vurst eindigde daar 2de en André Van Der Haegen sleep te met zijn bloementuil een dubbelslag in de wacht. Bij de A's tenslotte is er de opge merkte 5de plaats van Pierre Buslot uit Lebbeke. VNF van haar collega's. De inter- itionale dame van Merclbe- e weten dat ze mij geen 50 letcr mogen geven, dus lieten mij niet gaan,» merkte An- lakonick op. «Ik reed prak- :h alle weken bij de eerste maar bloemen waren er ilden bij». Rust en bezinning voor de atlete uit Erpe- lieti ^erc Maat niet- voor lang. Want het wegseizocn is bijlan- zg 0 e nog niet bezig of wc vinden e(j haar naam al terug in de wed- itrijduitslagen op de wicler- 71 0 baan van Gent. De voorbije week-ends had ze al een paar maal de puntenkoers voor in ternationale dames op haar palmares geschreven en vorige weck voegde ze daar ook een nummertje tijdrijden aan toe: over de 500 meter met vliegen de start deed ze 31 sekonden 11 honderdsten, en dat was zomaar eventjes 5 sekonden sneller (bijna een halve baan- ronde) dan de tweede, Barry Een super gemotiveerde Anne Callcbaul dus, met nog flink wat reserves. Tijdens diezelfde meeting, de zgn. «Golden u Evening», waar zomaar even tjes 300.000 frank aan prijzen te verdienen waren, greep de jongste van de twee Roomskes net naast de begeerde Eddy Merckx-pistefiets, die wegge legd was voor de eerste in de puntenkoers over 20 km. In de finale van die wedstrijd kwam hij een 30-tal meter tekort om Roosc te kloppen. Van Bock- stacl eindigde als 10de junior in dit nummer. Veldrijden dan. Werner Van Der Fraenen was verplicht om deel te nemen aan het provin ciaal kampioenschap te Won- delgem, bij Gent, en greep net naast de gele leeuwentrui, die voor een sterk op dreef zijnde Chris Hautckcctc was wegge legd In dc A-cross met 66 deelnemers, was Werner toch nog 6de. Bij de «vrije bonden», op nieuw een resem streekrenners onder de winnaars van het weekend. Guy Thijs uit Hof- stade won in de A-categorie van de VWB te Merc en Ben Mocns uit Denderbelle deed hetzelfde, maar dan in de B- klasse. Maurice Weyn werd 2de in die reeks, voor Marcel Van Impe, 3de. André Van Der Haegen was De bekendheid van het Waasland wordt niet alleen door een ryke waaier van sportaktiviteiten ingegeven. Toch kan het aandeel daarvan niet geloochend worden. Neem nu bijvoorbeeld het populaire voetbal met S.K. Beveren, S.K. Sint-Niklaas, en S.C. Lokeren als dc voornaamste lijsttrekkers. De roem van het Waasland wordt echter niet altijd door dit drietal verkondigt. Ook de bydrage van de bijna ontelbare Wase wielrenners mag niet onderschat worden. Namen zoals Staf Van Overloop, Theo Middel kamp, Karei De Baere, Peet Oelibrandt en nog zovele anderen, waren in dc vroegere jaren beslist geen onbeken den en hebben voor het sportieve Waasland een schitte rende wielergeschiedenis geschreven. Heren 1' nationale zat. 15/12 te 20.30 u.: 3* afdeling zon. 16/12 te 15.15 u.: zat. 15/12 te 20.45 u.: 4' afdeling zon. 16/12 te 20.00 u. zat. 15/12 te 18.15 ii.: zon. 16/12 te 19.00 u. Provinciale zon. 16/12 te 18.45 u. zon. 16/12 te 18.30 u. l.D. Lebbeke-H.C. Herstal Robuco Buggenhout-Ajax Lebbeke E.V. Aalst-Sasja 2 Lokeren-Groot-Bijgaarden E.V. Aalst 2-S.K. Grembergen Dendermonde-Sparta Aalst Denderbelle-Waasmunster Lokeren 2-Temse Dames 1' nationale zat. 15/12 te 17.45 u.: B.D. Lebbeke-Neerpelt 2' afdeling zat. 15/12 te 17.00 u. Robuco Buggenhout-Melveren zat. 15/12 te 17.00 u.: E.V. Aalst-Overpelt 3' afdeling zon. 16/12 te 15.15 u Squadra Femina Lebbeke-Oroot- Bijgaarden zat. 15/12 te 17.15 u.: Ap. Kortrijk-G.S.K. Hamme Jeugd kadetten zat. 15/12 te 16.00 u.: Buggenhout-Ajax Lebbeke zat. 15/12 te 17.30 u.: H.B.C. Dendermonde-Waasmun- ster Beker van Oost-VIaanderen Schiftingen Dames Ma. 17/12 te 19 uur: E.V. Aalst - Robuco Buggenhout Woe. 19/12 te 20 uur: R.B. Dendermonde 3) - Avanti Femina Lebbeke 2 (S.H. Scheldcdreef) Heren Ma. 17/12 te 20.30 u.: E.V. Aalst 2 - 5) - Ajax 2 Di. 18/12 te 19.15 u.: B.D. Lebbeke-S.K. Grembergen 10) Di. 18/12 te 19.45 u.: Robuco Buggenhout - Vital Gent 5) Do. 20/12 te 18.45 u.: Temse 10) - E.V. Aalst Do. 20/12 te 19.00 u.: H.B.C. Dendermonde-Brabo Denderbelle 5) Do. 20/12 te 19.30 u.: Ajax Lebbeke - B.D. Zwijnaarde 5) Do. 20/12 te 21.00 u.: Lokeren-Waasmunster 5) EVA Heren Reeks 1 B.D. Lebbeke E.V. Aalst 2 S.K. Grembergse Ajax Lebbeke 2 Reeks 2 E.V. Aalst Lokeren Temse Waasmunster Reeks 3 Ajax Lebbeke Sparta Aalst D.B. Zwijnaarde Lokeren 2 Reeks 4 Robuco Buggenhout Dendermonde Vital Gent Denderbelle Per reeksverschil in de V.H.V. kompetitie krijgen de ploegen tot en met de finale 5 doelpun ten voorgift toegekend (met een max. van 10) aan de ploeg die in de lagere reeks speelt. Dit is inderdaad een nieuwig heid, waardoor het P.K. Oost- VIaanderen hoopt op een meer evenwichtige strijd. Eventueel wordt dit systeem voorgesteld om volgend seizoen ook toe te passen in de Beker van België. Een andere niruwigkeid ia dat de niet-onafhankelijke ploe gen (Lokeren 2 en Ajax 2) het niveau van de moederploeg krijgen. Hierdoor wordt elke mogelijke onsportieve mani pulatie met de ploegopstelling uitgeschakeld. Men kan daar inderdaad tegen inbrengen dat het voor deze twee reserve- ploegen bijzonder moeilijk wordt maar het sportieve ver loop van de Oostvlaamse Be kerkompetitie wordt goed be schermd. Er is voor die ploe gen dan ook een teamopgave gevraagd. In de voorronde wordt het klassement opge maakt door optelling van de punten Gekwalificeerd voor de halve-finale is in elke reeks die ploeg die het meeste pun ten behaalde. Bij gelijkheid van punten beslist: a) het doel- puntenverschil, b) het doel- puntenquotiënt, c) het lot. Dames Reeks A TV-Ekspres Gent Avanti Femina Lebbeke 2 Squadra Fem. Lebbeke R.B. Dendermonde Reeks B Avanti Femina Lebbeke 1 Robuco Buggenhout G.S.K. Hamme E.V. Aalst Hier wordt per reeksverschil tot en met de finale 3 doelpun ten voorgift toegekend aan de ploeg die in de lagere reeks speelt. Er kunnen echter slechts max. 5 doelpunten voorgift gegeven worden. De wedstrijddaa en aanvangs- uren van alle wedstrijden in het kader van de Beker van Oost-VIaanderen verschijnen wekelijks in dit blad onder de rubriek Handbalkalender. EVA 3" afdeling - dames R.B. Dendermonde - Olympia Aalst: 8-6 Ros Beiaard toonde zich in de eerste helft duidelijk sterker dan de Aalsterse bezoekers. Toch slaagde Olympia erin de schade te beperken vooral om dat de afwerking bij Dender monde onder de maat bleef. Het duurde 12' vooraleer de score werd geopend door de thuisploeg en via 3-1 werd de rust bereikt met een 4-2 stand. Onmiddellijk na de rust maak te Dendermonde er 5-2 van maar ging daarna zo erg kras- wacht in slaagde gelijk te stel len na driekwart wedstrijd (5- 5). Dendermonde, dat toen r.og drie 7-m worpen miste, raakte toch opnieuw op voorsprong en de 8-6 einduitslag laat uit schijnen dat Aalst zijn huid duur verkocht heeft in de Den- dermondse sporthal. R.B. Dendermonde: Pouillard, Heirman 3, Van Der Jeught, Hofman, Van Boven, De Wit te, Van Hemelrijck 3, Broot- haerts 2. EVA Handbal. Patricia Van Hemelrijck doet het goed bij RB Dendermonde (eva) Jonge wielerbeloften zijn er in het Waasland voldoende. Voor de vuist weg noemen we dan José Rooms, Stcfaan Van Leeuwen, Bart Heirewegh, Didier De Witte, Gunther De Bauw Guy Rooms en Ronny Westerlinck. Op het hoogste niveau moeten ze het echter nog waarmaken. Afwachten dus en dat wordt het alleszins ook voor Patrick Van De Ven uit Sint-Gillis-Waas. Deze 18- jarigc knaap kreeg destijds be langstelling voor het wielren nen door dc prestaties van het broederpaar Tonny en Mark Hulstaert. Twee neven van Pa trick Van De Ven, die het in 1982 als nieuweling Zbu probe ren De beste prestatie van deze Waaslander was toen een tweede plaats. Dc resultaten van Patrick Van Dc Ven wer den trouwens als vrij regelma tig beschouwd. Meestal werd hij tijdens het koersverloop ook in de gunstigste zin opge merkt. Daarbij werd echter duidelijk dat een eindjump minder tot de mogelijkheden van Patrick behoorde. Vooral in de kategorie der juniores werd dat opvallend. De wiel renner uit Sint-pillis-Waas eindigde trouwens 19 maal bin nen de eerste tien en op een 50-tal wedstrijden, werd Pa trick Van De Ven ook nog ruim een 30-tal keren bij de eerste 15 opgetekend. Al een degelijk palmares overigens waarbij dc vier derde plaatsen, de voorlopige uitschieters wer den. Nochtans en mede door de eerder geringe spurtkwali teiten van Patrick Van De Ven, veroverde hij echter nog geen enkele zegetuil. Alleen als lid van W.S.C. Vooruit uit Sint-Gillis-Waas won hij met deze ploeg in 1983 het provin ciaal intcrklubkampioenschap. Misschien daardoor heeft Pa trick Van De Ven in die voor noemde gemeente, ook een bepaalde populariteit losge weekt. Bij Fcrnande Thuy in café Sportlokaal aan de 's He renstraat te Sint-Gillis-Waas, werd dan ook al een supportersklub gesticht. In het begin van 1984 waren Antoine Marin en Wilmer Van Der Heyden daarvan de initiatief nemers. Enkele tijd later werd bij «supportersklub Patrick Van De Ven een volwaardig klubbestuur gevormd: voorzit ter Gerard Buytaert, sekretaris Antoine Marin, penningmees ter Wilmer Van Der Heyden en de raadsleden, Raf De Bis schop, Marcel Goddaert, Ro ger Vernimmen en Marcel Thijssen. Een supportersklub met wind in de zeilen, want op de drempel van het eerste be staansjaar, noteerden we al 224 aangesloten leden. Mis schien wordt dat aantal straks nog opgedreven, zegt Antoine Marin, de klubsekretaris. In alle geval werd op de eerste zaterdag van december het eerste klubfeest georgani seerd. Het werd een uiterst gezellig samenzijn dat zoals bij soortgelijke gelegenheden, voor sommigen tot in dc vroe ge uurtjes uitliep. Het hoogte punt van dit klubfeest was ech ter de overhandiging van een fonkelnieuwe renfiets door de supportersklub aan het wielcri- dool Patrick Van De Ven. Een bijzondere traktatie waarmee straks misschien de eerste ze- gebloemen worden behaald... Roger Van Laere WAOD-wielrennen Bij WAOD, Wielerbond Openbare Diensten, maakt men verder de balans op van het voorbije wegseizoen. De zegestanden van het seizoen 1984 tonen dat bij de vrouwen en bij de liefhebbers duidelijk een renner op de voorgrond trad. Bij de vrouwen was dat Christianne Goeminne, goed voor 9 overwinningen in de achttien gereden wedstrijden. Indrukwekkend. Bij de ren ners van kategorie A bleek Serge Van Daele al een even grote slokop. 27 overwinnin gen betekenen meer dan vijftig procent van het aantal betwiste wedstrijden (49), Wim De Wael en Roger Scghers wer den zijn verre belagers. Serge Van Daele mag trouwens op vrijdag 21 december in het Gentse sportpaleis de trofee komen afhalen en op zaterdag 22 december komen daar de Wase WAOD-renners aan de beurt voor hun 'wegtrofee Waasland'. Die vrijdag en zaterdag staat er in het Gentse Kuipke trou wens nog wat anders op het menu. De 'Internationale Meeting' moet het grootste pistegebeuren worden ooit door WAOD ingericht. Vijf landen rijden er het omnium Engeland, Duitsland, Frank rijk en Zuid-Afrika zijn de tegenstanders voor onze ploeg met natuurlijk Van Daele en verder zeker Roger Seghers en Rudy Serruys. De vierde man moet nog worden aangeduid. De zegestanden Kategorie Dames 9 overwinningen: Christianne Goeminne. 2 overwinningen: Chantal Ver- sluys, Linda Derudder, Linda Van Biesbroeck. 1 overwinning: Maria Herrij- gers, Cor. Vandenboom (NI) en Ann Boeye. Kategorie A (liefhebbers) 27 overwinningen: Serge Van Daele. 10 overwinningen: Wim De Wael. 8 overwinningen: Roger Seghers. 5 overwinningen: Romain Steel 4 overwinningen: Richard Bu- kacki en Antoine De Mits 3 overwinningen: Roger Bee- lacrt, Patrick Van Renterghem 2 overwinningen: Francois Caethoven, Rudy Schucr- mans, Eric Geirlandt. 1 overwinning: Marnix Vcr- roeye, Patrick Bolssens, Denis VELDRIJDEN B.W.C.L.-VELDRIJDEN IN BMSRODE Wielrennen. Aalstenaar Dirk Matthijs kan terugblikken op een niet- onverdienstelijk seizoen met enkele uitschieters Er waren zeer veel deelnemers in Baasrode, hoewel tientallen renners die om een dagvergun ning verzochten, niet aan de start mochten verschijnen. Dit is wél uitzonderlijk het geval volgende zondag op de Leedse Keiberg. Bij de onafhankelij- ken won Serge Bie duidelijk voor Lucien Van Impe. In de A-reeks werd het een spannen de wedstrijd, want Felix De Braekeleer die steeds aan de leiding reed, werd in de laatste ronde bijgebeend door Van den Broeck, Wijnendaele en Van der Vurst. Het was uit zonderlijk Wijnendaele die won. Bij de liefhebbers zagen we in de eerste drie ronden drie leiders: Van der Haegen, De Geest en Dessein. Maar toen Van der Haegen wat har der op de pedalen ging duwen, werd hij niet meer verontrust, hoewel De Geest zich flink uitsloofde en een mooie wed strijd reed. In de B-reeks won P. Dessein Verrassend was in elk geva d goede prestatie van Buslot. Zondag rijden de B.W.C L renners in Lede, waar uit; 01 derlijk dagvergunningen voi- den uitgereikt. Uitslagen: A-reeks (18 deeln.) 1. Paul Dessein, 2. Johnny C Waegeneer, 3. Willy Nuel Francois Van den Bossche 5 Pierre Buslot B-reeks (24 deeln.) 1. André Van der Haegen (Im pe), 2. Marcel De Geest, 3. René Mertens, 4. Mare Du- quet, 5. Patrick Pieters. Onafhankelyken: A-reeks: 1. Georges Wijnen daele, 2. Oscar Van der Vurst, 3. Felix De Braeckeleer, 4. Clement Van den Broeck, 5. Jozef Gevaert. B-reeks: 1. Serge Bie, 2. Lu cien Van Impe, 3. Gustaaf Sonck, 4. Roger De Maese- neer, 5. Rafaël Acke. B.W.C.L.-VELDRIJDEN IN OUTER Dhane, Dirk Van Santen (NI), Willy Engelbrecht (ZA), Fred dy Roelekens. Kategorie C (cyclotoeristen) 8 overwinningen: Freddy Landuyt. 6 overwinningen: Adrien Maes, Erwin Derekeneire. 5 overwinningen: Carlos Boer man. André Vanderhaegen, Luc Verheuen, Martin De- clercq. 4 overwinningen: Ronny Pari- daens, Robert Soberon, Da niel Grieten, Yvan Covent. Zaterdag hield de BWCL haar veldritten in Outer. Het par cours dat werkelijk zeer zwaar lag had menig veldrijder afge schrikt en velen waren thuis gebleven of stuurden hun kat. De organisatoren hebben dus besloten om volgend jaar een ander parcours te zoeken. Het bleek al dra na het vertrek van de onafhankelijken dat het slavenwerk ging worden. Dit parcours was inderdaad meer geschikt voor veldlopen. Hon derden meters ploeterden de renners door de modder met de fiets op de schouders en daarbij kwam nog een streek waar aardig bergop diende ge klauterd te worden. Daarom zijn de verdiensten van alle deelnemers des te groter. Uitslagen: A-reeks: 1. Paul Dessein, 2. Willy Nuei, 3. Jos Van Ister- dael, 4. Maurits Van Ginder- deuren, 5. Francois Van den Bossche. B-reeks: 1. André Van der Haegen, 5. René Mertens. 3. Marcel De Geest, 4. Patrick Pieters, 5- Mare Duquet, C-reeks: 1. Georges Wijnen daele, 2. Clement Van den Broeck, 3. Jozef Gevaert, 4. Oscar Van der Vurst. 5. Fran cois Bouchez. D-reeks: 1. Marcel Van Geyt, 2. Gustaaf Sonck, 3. Serge Bie, 4. Lucien Van Impe, 5. Gerard Buelens.

De Voorpost | 1984 | | pagina 35