•c I DUIVENKAMPIOENSGHAPPEN IN HAMME AANDACHT B.A.G. SPEELDE GELIJK WIE WIL SCHEIDSRECHTER WORDEN SPORT IS TOF ~T EIGENAARDIGE WENDING GOEDE DERBÏSFEER BEVEREN NIET TE KLOPPEN HERMES - SCHELDEJEUGD TEMSE 92-65 GENTENAARS IN REBOUND OEFENGALOP DUIVENSPORT In het lokaal «De Trage Vlucht» Hooirt werden deze week de verschillende duiven- kampioenen 1984 geprokla- meerd. Oude (lc en 2' getekende) 1. D'Heer Adam 33, 2. Verschel den Arthur 28, 3. Verschelden Albert 27, 4. Moeseke Jozef 27, 5. Gosselin Henri 26, Meeste Prijzen 1. Verschelden Albert 81, 2. De Clercq Rene en zoon 63, 3. Verschelden Arthur 58, 4. Van den Bran den Jozef 58. Asduif Verschel den Albert 14. Duivinnen (lc en 2C geteken de). 1. De Clercq Rene en zoon 31, 3. Van Cauteren Ro bert 28, 3 Van den Branden Jozef 22, Meeste prijzen 1 De Clercq Rene en zoon 99, 2. De Clercq Frangois 40. 3 Van Cauteren Robert 28. Asduif Van Cauteren Robert 16. Jaarlingen (lc en 2C geteken de). 1. De Puyseleiere Benoit 33, 2. De Clercq Rene en zoon 30, 3. Van den Branden Jozef 23, 4. Verschelden Arthur 23, 5. Ijsewijn Jozef 23. Meeste prijzen 1. De Clercq Rene en zoon 76, 2. De Clercq Frangois 57, 3. Van den Branden Jozef 50, 4. Verschelden Arthuur 49, Asduif De Puyseleire Benoit 19 Jonge (lc en 2C getekende) 1. Van der Heyden Jean 22, 2. Mettepenningen Leon 21, 3. De Wilde Maurice 19, 4. De Ptiyselcire Benoit 18, 5. De Porte Emiel 17, Meeste prijzen 1. De Clercq Rene en zoon 168, 2. Van den Branden Jozef 117, 3. De Clercq Frangois 94, 4. Vertongen Maurits 89, 5. Van der Heyden Jean 70, As duif Van den Heyden Jean 11. Koning De Clercq Rene en zoon 98 pr. Algemeen kampioen De Clerdq Rene en zoon met ze ven vermeldingen. DUIVENTENTOON- STELLING T STEKENE Op zondag 16 december va 9.30 uur tot 12.30 uur heeft i in het lokaal De Snelle Vluch bij Wies, in de Verkenstra; een tentoonstelling plaats waarin verschillende maat schappij kampioenen hun me dewerking verlenen, o.a. Van Hooste, Puyselaer, Gislain Rothier, Marcel Vereecken, August D'Hollander, Roger Waumans en Rene David. Degenen die de uitslag van de kampioenschappen nog niet hebben overgemaakt gelieven dit dringend te doen. Eind de cember of begin januari geven we een algemeen overzicht. We vragen dan ook de mede werking van de maatschap pijen indien ze wensen dat er over hun vereniging ook wat verschijnt. Ook bestuursleden of duivenliefhebbers mogen de uitslagen overmaken aan Beno Van Winckel, Dendermonde- baan, 145, 9140 Zele. TAFELTENNIS In de eerste reeks van de KVKT-tafeltenniskompetitie heeft BAC-A een puntje kun nen wegpikken bij de komst van Patro-C. Meteen bleef het duel van de twee laatst geklas seerde ploegen onbeslist. Bij het begin van de ontmoeting scheen de Patro-ploeg naar een vlotte overwinning te zul len wandelen met een 1-3 voorsprong. Maar halfweg wedstrijd was alles al te her doen. Het bleef echt spannend en 4-4. Maar ook in de laatste twee wedstrijden kwam er geen aftekening: 5-5. De beste prestatie kwam ongetwijfeld van Paul De Schoesitter die alle wedstrijden in winst kon onbtiigen. Bij de thuisploeg wonnen Messagie en Muylaert elk twee wedstrijden. Een ver rassing kwam ook uit de hoek van Patro-B dat thuis Baasro- de-A versloeg en dan nog met afgetekende cijfers: 7-3. Tot 2- 2 bleef de stand gelijk. Maar vanaf dat moment scheen de thuisploeg als een raket weg te schieten. Ze won alles. Patro speelde hier wellicht zijn beste wedstrijd van het seizoen. Bij Baasrode was het alleen Karei Mestdagh die op de barikade stond. Hij won al zijn wedstrij den. Maar zijn medespelers deden het heel wat minder. Patro-D heeft in de tweede reeks een forse 9-1 uitslag be haald tegen Pardaf-C. De Hamse ploeg had zoals de cij fers verduidelijken geen enkel probleem om te winnen. Bij de ploeg uit Kruibeke kon enkel Kristof Saman de overwinning vastleggen. Vlierkouter-A blijft helemaal op kop. Nu Ons Huis Baardegem-A op bezoek kwam zorgde het voor een gro te en onverwachte 8-2 over winning. Dit kwam vooral om dat Jan Van de Velde het schit terend deed. Hij won alles. Meteen werd de basis gelegd van deze grote overwinning. Zijn medespelers deden het ook zeer goed en zorgden voor de rest van de overwinning. Bij Baardgem-A was het alleen Hubert Van Langenhove die voor de tegenpunten zorgde. Deze formatie schijnt niet zo vlot te spelen als verleden sei zoen. Dynamica-A Waas munster kreeg de kous over de kop en dan nog in eigen mid den tegen Patro-D met 4-6. Aanvankelijk scheen het niet die richting uit te gaan, want Dynamica-A ging gezwind naar ccn 4-1 voorsprong. Plots viel het stil en in de drie vol gende wedstrijden trok Patro- D steeds het laken naar zich toe: 4-4. In de laatste twee wedstrijden was het telkens Patro-D Ham- me dat het deed. De grote figuur was ongetwijfeld Dirk Stallaert met zijn drie overwin ningen. Bij de verliezers wist Geert Gerlo twee overwinnin gen te laten opschrijven. BAC- B heeft echt geen moeite moe ten doen om Prado te verslaan. Het werd op de koop toe voor de BAC-jongens nog een forse 8-2. overwinning. P. Muylaert zorgde voor de meeste over winningen bij de thuisploeg. Maar Van Kersavond en Baert, met twee overwinnin gen. deden het zeker niet minder. In de derde afdeling een vlotte BAC-C overwinning op Patro- E dat met 7-3 werd ingepakt Aanvankelijk konden de be zoekers gelijke tred houden: 2- 2. Naarmate echter de wed strijd verder liep kon BAC-C zonder moeilijkheden naar een vlotte overwinning gaan. Vooral Caljon faalde bij de Hammcnaars en dat legde de basis van deze grote nederlaag. Hij won niets. Troelant-B Sij naai is thuis niet verder ge raakt dan een 5-5 stand tegen het bezoekend Patro-E De thuisploeg begon nochtans zeer goed en zonder veel moei lijkheden kon ze een 4-1 stand laten opschrijven. De overwin ning scheen in kannen en krui ken te zijn, maar Patro schoot dan opeens uit zijn krammen en het liep stilaan maar zeker de achterstand in. Het werd 5- 4 en in de laatste wedstrijd kon J. Waterschoot een gemakke lijke overwinning laten opte kenen tegen Lombaert en met een sleepte Patro een draw uit het vuur. Dynamica-B Waas munster had een rustige avond toen Pardaf-E op bezoek kwam. De thuisploeg won zoals ze wilde en liet een forse 9-1 score afdrukken. Het was alleen Van Mighem die kon zorgen voor het enige tegen- punt bij Pardaf. KVKT UITSLAGEN 1* AFDELING Pardaf A-Troelant A 3-7 Pardaf B-Patro A 0-10 Baasrode A-Triumf A 3-7 Patro B-BAC A 7-3 Patro C-Madelon A 2-8 2' AFDELING Ons Huis A-Dynamica A 6-4 Patro D-Pardaf D uitg. Madeion A-Vlierkouter A 2-8 Prado-KWB A 8-2 BAC B-Pardaf C 7-3 3' AFDELING BAC C-Pardaf F 10-0 Patro F-Triumf B uitg..— Dynamica B-BAC D 9-1 Lcbbekc -Troelant-B 10-0 Pardaf E-Patro E 3-8 4' AFDELING KWB B-Dynamica C 7-3 Ons Huis B-Bobo A 7-3 Troclant D-Baasrodc B 2-8 Viktory-Patro G 7-3 Vlammens A-Troelant C 10-0 5' AFDELING Vlierkouter C-Bobo B 104) Troelant E-Vlammens D 0-10 Pardaf G-Bobo C N.M. Vlammens C-Juvenes A 0-10 Dynamica D-Vlammens B 3-7 Madclon C-Juvenes B 6-4 Tcncramanda-Bobo D 7-3 Bobo E - Vlierkouter B 0-10 De vriendenkring der Wase scheidsrechters (WASO) richt in samenwerking met de Provinciale Scheidsrechterskom- missie van de Koninklijke Belgische Voetbalbond een kursus in voor - zowel vrouwelijke als mannelijke - kandidaat-scheidsrechters. De eerste les vindt plaats op zaterdag 5 januari 1985 om 14 u in café Hemelrijk, Grote Markt te Sint-Niklaas. Na de eerste les worden verdere data bepaald door de lesgevers. Inschrijvingen gebeuren door volgende gege vens, uiterlijk op woensdag 26 december e.k., over te maken aan: K.B.V.B. P.S.C. Oost-Vlaanderen Speldenstraat 19 9000 Gent Naam, voornaam, geboortedatum en de plaats waar de kursus wordt bijgewoond: Sint-Niklaas. Bij de inschrijving te voegen: attest van goed zedelijk gledrag, alsook een doktersattest. De nodige dokumentatie wordt tijdens de kursus overhan digd. Voordelen: Naast de vergoeding worden de reiskosten integraal terugbetaald en ontvangen alle scheidsrechters een bestendige uitnodigingskaart die toegang verleent tot alle terreinen van de Koninklijke Belgische Voetbalbond (Interlands Europacup inbegrepen). Nadere inlichtingen kunnen eveneens bekomen worden op één der volgende adressen: - Maertens Marc, C.S.C., Weynstraat 145, 2700 Sint- Niklaas, Tel.: 776.59.95 - Van Acker R., ondervoorz. PSC, Spoorweglaan 149, 2740 Melsele. Tel.: 775.77.79 - J. Callebaut, Brandstraat 2, 2788 Vrasene, Tel.: 775.64.32 - F. Matthyssens, Hoge Wegel 1, 2758 Haasdonk, Tel.: 775.43.07 - A. Piessens, Van Landeghemstraat 97, 2700 Sint-Ni- kJaas, Tel.: 776.98.24 - G. Rottiers, Mandenmakerstraat 124, 9160 Hamme, Tel.: 052/47.23.33 - L. Delombaerde, Vogelzang 19, 2750 Beveren. Tel.: 775.20.33 Na een onderbreking van enkele maanden wordt thans opnieuw voorzien in powertrainingsbegeleiding in het stedelijk sportcentrum De Witte Molen, Azalealaan te Sint-Niklaas. Elke vrijdagavond tussen 20 en 21 uur kunnen zowel beginnelingen als gevorderden door een deskundig moni tor (regent lichamelijke opvoeding) bijgestaan worden bij het samenstellen van verantwoorde trainingsschema's of eenvoudig bij het uitvoeren van verschillende oefeningen. Iedereen vanaf de leeftijd van 18 jaar is welkom. De begeleiding is kosteloos, voor het gebruik van de akkomo- datie wordt 45 fr. per persoon gevraagd. Groepen kunnen eventueel afspraken maken voor an dere uren. Verdere inlichtingen kunnen bekomen worden op de volgende plaatsen: de stedelijke sportdienst (stadhuis), tel.: 776.34.71 (toestel 17) het sportmonitorencentrum (stedelijk zwembad), tel.: 777.77.63 het sportcentrum De Witte Molen. Azalealaan. tel.: 777.27.79. BBC LOKEREN MOERZEKE 65 67 Na 10-11 in de 5' ging bij de thuisploeg alles blijkbaar mis. Simard kon niet aan banden gelegd worden en Moerzeke kon na 13 minuten al voor 16- 25 voorsprong zorgen. Het bleef bij zoeken en tasten en Lokeren kon geen vaste voet in de match verwerven. De 25- 38 rustcijfers werden door Ba- vo verder uitgebouwd tot 43-58 (8') tijdens de tweede helft. Een onvoorzien spierletsel van scheidsrechter De Grave bracht even verwarring. Met één fluitenier op het veld zette Lokeren de achtervolging in. Een press van jewelste deed Moerzeke blijkbaar de das om want via De Nul-Van Boven kwamen de Durmejongens op hun sokken terug. Zeven mi nuten later (15') stond 62-22 op het scorebord en van dan af hield de thuisploeg de koord om de puntjes thuis te houden. Lokeren kreeg meer vrijwor- pen dan Moerzeke en de be zoekers konden weer moppe ren over de gemiste kansen Punten: Lokeren: Van Bo ven 19, Van de Vijver 4, Vion 3, De Nul 22, Gerlo 10, Van Lent 6, Dhaen 3. Moerzeke: Mijs 1, Van Riet 12, Persiau 6, Simard 20, Van Cleemput 8, Verbeke 2, De Cletcq 2. WEGA BASKETBAL han Van Hecke en Paul De Schoesitter. Ze waren goed voor drie overwinningen. Gui- do De Block won twee keer en de jonge Carl Goossens was goed om het beslissende punt je binnen te rijven. Daarmee staat Patro-B als vice-leider ge rangschikt in deze reeks en deze titel blijft wellicht hun bezit. In de derde afdeling is Vlier- kouter-A op weg naar de titel. Deze weck speelde het een buitengewoon belangrijke wedstrijd tegen Herleving Dendermonde. Een ploeg die nog steeds ruime kansen had voor de eindzege. Het is een harde kamp geworden in zaal De Zouaaf te HammeUitein delijk werd het voor Vlierkou- ter een krappe maar verdiende 9-7 overwinning. Basislegger van deze zege was eens temeer Daniel Dehon. Hij won al zijn wedstrijden. Meteen hield hij zijn blazoen ongeschonden. Daniel speelde dit seizoen al 36 wedstrijden in kompetitie- verband. Hij won ze allemaal. Wie kan beter? Jan Van de Velde en Kurt de Cock won nen elk twee wedstrijden. P. Drieghe zou ervoor zorgen dat het negende punt op het scheidsrechtersblad kwam door een overwinning op Jo Michem en meteen stond de zege van Vlierkouter vast. Daarmee blijft Dendermonde op de derde plaats staan van het klassement, maar heeft toch al vier punten achterstand op de Hamse ploeg. Een ploeg die wellicht al uitgeschakeld is voor de titel. Vlierkouter en Kieldrecht-B staan nu op een gedeelde eerste plaats. Als Vlierkouter naar Kieldrecht-B trekt worden wellicht de prij zen gedeeld. Dat Kieldrecht-B was deze weck op bezoek bij Rooigem. Het is een gewone routinewed strijd geworden voor de vice- lciders die wonnen met 2-14. Vervoort, Franky Dilles en Van den Hende wonnen alles. Het was alleen Bleyberg die twee wedstrijden verloor en daarmee ontsnapte Rooigem aan een forfaitscore. St.-Niklaas E. werd op Made- Ion Buggenhout ingepakt met 10-6. De beste prestaties kwa men van P. de Boes en Mi chael Heyninckx. Kemzeke-A. werd in deze reeks geklopt door buur Melsele-D dat met een daardoor zijn tweede sei zoenzege vastlegde. Mare Ver meulen won hier wel vier wed strijden en Henderickx deed het ook geweldig, maar dat bracht nog niet de overwinning mee. Melselc-D. met Mare Van den Eeckhoudt en J. en P. De Rouck, P. Van Overveldt en Cools kon het nog beter en sleurde meteen een 9-7 over winning uit het vuur. In vijfde provinciale doet Vlierkouter-B het zonder ver pinken reuze. Het staat nu al stevig aan de leiding. Het kreeg deze week bezoek van St.-Niklaas. Maar deze wed strijd was een loutere formali teit. Ze haalden het met grote 15-1 cijfers. Herman Van Hese kon voor St.-Niklaas de eer redden tegen Dirk Verstraete. Maar voor de rest was het al Vlierkouter wat de klok sloeg. We zien echt niet in wie deze Hamse formatie van de over winning zal houden. vaart zat in de aanvallen van de thuisploeg. De tweede helft kregen wij een goede aanval lende match, gekruid met knappe derbysfeer, maar toch bleef Bazel steeds aan de lei ding. Dichter dan 65-60 ge raakte Melsele niet meer want bij Bazel waren De Brucker- Van Rcntcrghcm dc mannen in de spits. De jonge Van Damme bleek ook uit het goe de hout gesneden want na 88- 76 zorgde hij voor het orgel punt door het 100ste punt op het bord te werpen. Verdiende zege van de thuisploeg die be wijst dat hun jonge ploeg tot heel wat in staat is. De spelers van Bazel Becquet en Dirckx waren dan nog niet van de partij maar daartegenover kon Melsele de ziekte van De Cau- wer inroepen die recht uit een griepperiode aan dit derby deelnam. Punten: Bazel: Meire 27, Borghgraef 10, Van Damme 16, De Brucker 29, Van Ren- terghem 19. Melsele: Van Goethem 22, Staut 6, De Burghgraeve 21, Smet 2, De Cauwer 16, Lau- reys 4, Willems 15. Hermes zonder De Keyzer een 14-0 langs Deprez - De (kniekwetsuur) startte zonder Cleene - Van Goethem. Van Smit die met een verzwikte Damme viel uit met fouten en voet op de bank zat. Een 4-0 de Temse ploeg stuikte letter- na 2 minuten bracht Hermes lijk in elkaar. Na 81-55 was de altijd op voorsprong en omdat match gespeeld en kon coach Maes als een meester verdedi- De Bruyne achtereenvolgens ger op Van Damme speelde Deprez - Van Goethem een haalde Temse nooit zijn nor- verdiende applausvervanging maal spelpeil. Bij 24-20 (10" gunnen. Bruggen viel op ver min.) plaatsten Deprez-De dienstelijke wijze in en Her- Cleene opnieuw enkele orgel- mes herstelde zich oordeelkun- puntcn en Hermes schoof naar dig van zijn opgelopen neder- 38-28 (17e min.) Luk De Pauw laag tegen Turnhout, sleutelde aan zijn ploeg maar Punten Hermes Deprez 12-14, Van Damme werd oordeel- Van Goethem 8-8, Koekelberg kundig uit de wedstrijd gehou- 8-9, Macs 4-2, De Cleene 12-7, den en bij de rust was Hermes Smit 0-4, Bruggen 0-4. met 44-36 degelijk beloond Scheldejeugd De Pauw Ivo voor zijn prestaties. De tweede 0-2, De Pauw Luk 12-2, Van n n j j periode kwam Scheldejeugd Damme 4-7, Van Wouwe 2-2, Basket. Rupelmonde het Bolus Dendermonde geen kans (adw) wel terug op 54-45 (5C min.) Van Lombergen 8-2, Aerts maar er zat toch te weinig 2-12, Verspecht 8-0, De Mayer overtuiging in de bezoekende 0-2. aanvallen. Na 14 minuten kwam dan deklap op de vuur- WEGA pijl. Hermes plaatste bij 67-55 Basketbal. BC Hermes - Scheldejeugd Temse. Temsenaar Verspecht wordt hier fel gehinderd maar zal de bal toch door de ring krijgen (dw) EKSAARDE 50 MODU 63 Met Opstalc-De Raedt on der de ringen bleek Modu heel wat gevaarlijker in rebound dan een schuchtere thuisploeg. Al na 6-12 (5') zag men dat spelmaker Eric Willems fel ge mist werd Toch kon Eksaarde dc eerste helft aanklampen via 18-16 tot 28-30 rustcijfers. Van Pcteghem werd echter door de Modu-verdediging opgevan gen en dc tweede helft bleef een zij aan zij tot 36-36 (10'). Toen liet Eksaarde even los en een gemotiveerd Modu liep uit tot 40-46 (15'), score die tij dens de laatste vijf minuten verder werd uitgebouwd tot een verdiende zege. De gehan dicapte thuisploeg bleek niet overtuigend in dc aanval en dit was wellicht de oorzaak van het verlies. Punten: Eksaarde: Tollc- nacre 8, Vcrvaet 6, Willems A. 2, Creve 2, Inghcls 4, Van Pcteghem 14, Tallir 14. Modu: Murrcns 15, Opstae- le 16, R De Raedt 11, Van Imschoot 2. Cocne 1, Verhoe ven 10 en D. De Raedt 8 SP. TEMSE 101 MALDEGEM 70 Eigenlijk kunnen wij gewa gen van een experimentele match van de thuisploeg die al na 12-8 (5') met quick-breaks van Dc Groep-Van Damme uitliep tot 26-11 (10*). Maldc- gem kon het tempo niet volgen en ging de eerste helft al ten onder. De Block kreeg een bevlieging en na 42-19 kon Sportief gaan rusten met ver diende 47-25 rustcijfers. De tweede helft bleef het verschil maar aangroeien en weer was De Block daar om voor 31-38 (10') te zorgen. Er werden dan jongeren opgesteld en de der tig punten verschil bleven na 82-50 nog op het bord. In een rush naar de century score haalde Colman dit ultieme cij fer en voor Temse was het een eerder gemakkelijke zege zon der problemen. Punten: Sportief Temse. Colman 6-14, De Block 13-9, De Groep 14-10, Van Damme 4-8, Gorrebeeck 8-4, Vael 2-4, Here 0-2, Muylaert 0-3. Maldcgcm: Van Bcsien 2-4, Van Landschoot 10-2, Willems 5-9, De Tayc 2-4, Schuermans 2-8, Sarrazijn 2-14. In de tweede prov. KBTTB schijnt Bevcrcn-A naar de titel te zullen dingen. Deze week speelde Bevercn-A thuis tegen naaste konkurrent en gebuur Mclscle-B. Dat het een span nend duel is geworden is de waarheid geweld aandoen. Melsele wist op voorhand dat het geweldig zou moeten spe len om bij Beveren iets te oogsten. Het speelde zo zenuwachtig dat het nooit in de wedstrijd is geweest. René Braem was nog de beste man. Melsele kon verzachtende om standigheden aanvoeren door het ontbreken van Rony Braem, maar dit doet niets af aan de waarde van Beveren. De lokalen met Bruno Mat- thys, Danny Van Gijssel, Wal ter Heyrman en Paul Van Bo- gaert hebben een voorsprong verworven van vier punten Op dc tweede plaats komt Melsele-B en Patro-B. In deze reeks weer verlies voor Temse- A dat met 5-11 op Zwijnaarde verloor. De matchpunten wer den opgetekend door Van Landeghem en J. Boel. Maar dit volstond niet om een punt uit de wedstrijd te puren. Het wordt nu echt bedenkelijk voor de jongens uit Temse die in dit seizoen nog geen enkel punt wisten te veroveren. De twee punten die op hun aktief staan is de forfaitzege van dc eerste speeldag. Maar toen Marcel Maerevoet naar Kicl- drccht van Temse overstapte lag deze gang van zaken wel in de lijn der verwachtingen. Patro-B ging te Sleidinge-C winnen met dc kleinste 7-9 cijfers. Dc grote tenoren wa ren bij Hamme weer eens Jo- BAZEL 101 MELSELE 86 Bazel, dat sterk gemotiveerd aan de opworp kwam, kon al na enkele minuten de leiding nemen omdat Jules Meire met een 6 op 6 een 18-10 voor sprong uitbouwde tot 31-22 (10'). Melsele moest op achter volging maar wanneer dc box- and-one op De Brucker niet meer doorging, kwam ook van die kant gevaar. De Burgh- graeve-Van Goethem zorgden wel voor 39-32 in de 15' maar toch bleef de jonge Bazelploeg aan de leiding omdat er meer Basketbal. BC Hermes-Scheldejeugd. Van Goethem van Hermis scoort hier prachtig midden vier Temsespelers (dw) Basket. De Dendermondse klub Bolas die in de Abdijschool speelt, verloor van Rupelmonde (adw)

De Voorpost | 1984 | | pagina 37