Geen columbaria op alle Buggenhoutse begraafplaatsen OCMW-raadslid Jef Verhaegen: «Geen officieel overleg omtrent OCMW-begroting voor goedkeuring gemeentebegroting Buggenhout> Centjes voor Buggenhoutse sportlui Gemiddelde bijdrage van 10 fr per inwoner Buggenhoutse raadssprokkels Incar-Lebbeke zoekt jeugdige technici Heizijdekerk Lebbeke wordt hersteld Wieze heeft veel knappe volkstuinders Buggenhoutse avondleergangen organiseren kwis 42 - 14.12.1984 - De Voorpost Oppositie ving driemaal bot De jongste Buggenhoutse raadszitting die de raadsleden noopte reeds tegen vy ven in de raadszaal present te zijn, werd ingezet met de bespreking van drie punten op de agenda geplaatst door oppositielid Eric Gorus. Het Gembelraadslid leidde zijn kollega's daarbij vanaf bet Stationsplein via parkeer plaatsen aan een nieuwgebouwde handelszaak in het centrum, naar de oprichting van columbaria op alle gemeentelijke begraafplaatsen. Stationsplein Het Stationsplein in de buurt van het postkantoor, al dus het Gembelraadslid, ver keert in een allesbehalve aan trekkelijke staat. Net voor de verkiezingen van 1982 werd het plein aldaar opgeruimd, maar sindsdien werd er geen hand meer naar uitgestoken. Het onkruid tiert er welig en de waterplassen worden er steeds maar groter, zodat de bewoners er hun auto niet lan ger kwijtkunnen. Daarom, be sloot Eric Gorus, stel ik voor de terreinen aldaar geheel of gedeeltelijk te verharden. Dat, replikeerde schepen Van Malderen, is voorlopig onmogelijk, vermits de grond nog altijd eigendom is van de NMBS en wij er dus geen be stemming aan mogen geven. Het kollege onderzoekt echter wel de mogelijkheid dit terrein Wat datzelfde Stationsplein betreft, merkte Gorus op, biedt de buurt waar zich de glas- en oliekontainers bevin den, momenteel eerder het uit zicht van een openbare stort plaats. Best mogelijk dat de stijgende huisvuilbelasting daarmee wat te maken had, maar wij zijn in elk geval voor stander van het invoeren van een politiereglement terzake. In dergelijk reglement, ant woordde schepen Van Praet, zie ik geen heil. Wel zou iedere "Buggcnhoutcnaar dc nodige discipline moeten opbrengen om zijn eigen nest niet te be vuilen. Burgemeester De Landtsheer van zijn kant was van oordeel dat naar oplossin gen moet gezocht worden om het gekontroleerd storten te bevorderen. GCcn 'belasting voor par keerplaatsen aan warenhuis In een tweede tussenkomst herinnerde Eric Gorus eraan dat een omzendbrief dd. 17 augustus 1980 (van toenmalig minister De Saeger) bepaalt dat bij nieuwbouw van han delszaken of appartementen, parkeerplaatsen moeten voor zien worden. Ofwel op eigen grond, ofwel binnen een straal van 400 m. Blijkt dat onmoge lijk, dan kan de gemeente een eenmalige of een gespreide be lasting opleggen. Onlangs, aldus E. Gorus, werd in het centrum een nieu we Unie-zaak geopend. Zijn aldaar parkeerplaatsen voor zien? Is dat niet het geval, dan stellen wij voor een belasting te heffen. Ter illustratie voeg de het Gembelraadslid er nog aan toe, dat o.a. in Zottegem een eenmalige belasting van 150.000 fr. werd geheven en in De Panne 30.000 fr. per jaar, per parkeerplaats moet wor den betaald. Van de kant van de meer derheid werd het woord ge voerd door Jozef Goedgezel schap. Mij verwondert hei, al dus de NCMV-vertegenwoor- diger in de raad, dat de invoe ring van dergelijke belasting geformuleerd wordt door de PVV-vertegenwoordiger in de schoot van Gembel. Daar naast, vervolgde J. Goedgezel schap, beschikt de pas geopen de zaak over een parkeerruim te; de parking «Moens» nl., die minder dan 400 m van de zaak vèrwijderd ügt. Ik vt^ag enkel om de invoe ring van een rechtvaardige be lasting, die in elke gemeente geheven wordt, replikeerde Gorus. Bewijs me bovendien dat die parkeerruimte inder daad voorhanden is. Verlies bovendien niet uit het oog, gooide Goedgezelschap het over een andere boeg, dat de eigenaar van de zaak reeds zowat 100 m2 eigendom gratis heeft afgestaan aan de ge meente. Dat lijkt me toch ook een vorm van belasting. Die bemerking kwam Gem- belleider Marcel Catry tussen, raakt kant noch wal De ge meente kan de afgesiane grond niet céns gebruiken. Boven dien bevindt zich op de grond een fietsenrek. Dat fietsenrek, mengde schepen Van Malderen zich in het debat, staat op zijn eigen dom. In het dossier van ver koop zit daarenboven een schrijven waaruit blijkt dat de betrokkene de parking Moens gehuurd heeft en tenslotte moet erop gewezen worden dat hij ook de ruimte voor de installatie van een hoogspan- ningskabine in het gebouw, gratis afgestaan heeft. Leidt uit deze diskussie niet af, besloot burgemeester De Landtsheer de diskussie, dat wij hartstochtelijke verdedi gers zijn van «nieuwkomers». Oprichting van columbaria Eric Gorus had het ook over de oprichting van columbaria op alle begraafplaatsen van de gemeente. De vraag daartoe, herinnerde het Gembelge- meenteraadslid, heb ik reeds gesteld tijdens de gemeente raadszitting van de voorbije junimaand. De meerderheid verwierp toen mijn voorstel. Ik heb achteraf klacht neergelegd bij de provinciale deputatie en in een schrijven, dat dateert uit de augustusmaand, werd de gemeente op haar plichten ge wezen. Dit via een verwijzing naar het KB van 20 juli 1971. Is, wilde Eric Gorus weten, de raad van plan deze opmerking van de overheid naast zich te leggen of toe te passen? Wij blijven terzake bij ons vroeger ingenomen standpunt, antwoordde schepen Godelie- ve Van Praet. Op alle begraaf plaatsen - behalve op de Briel, waaromtrent kontakt werd op genomen met Dendermonde - werd een strooiweide aange legd. Wat de columbaria be treft, zullen we het nodige doen wanneer zich daartoe de noodzaak manifesteert. O.a. via de installatie van alumi nium prefabs. Voorlopig kan men bovendien terecht in het centrum. Raadslid Keldermans was het met dergelijke zienswijze niet eens. Hij was van oordeel dat ook op dat vlak «de vraag» moet gekreëerd worden. Ho£. wel ook Mare?! Cairy het men selijke aspekt van de zaak be klemtoonde, werd het voorstel Gorus - alle Buggenhoutse be graafplaatsen te voorzien van een columbarium, bestaande uit zestien nissen - meerder heid tegen oppositie ver worpen. We zijn er niet tegen, be sloot burgemeester De Landts heer, maar momenteel bestaat er geen behoefte aan. Jef De Kinder (CVP) kwam nog even tussen, maar zijn bemerking hield geen enkel verband met het besproken agendapunt. Raakte dus kant noch wal. Pierre Van Rossem Het Buggenhoutse OCMW-raadslid Jef Verhaegen voelt zich onrecht aangedaan. Bepaalde krantenberichten en uitlatingen van burgemeester De Landtsheer tydens de jongste gemeenteraadszitting te Buggenhout, zouden de interesse van het VU-OCMW-raadslid als lid van het overlegkomitee OCMW-schepenkollege, in een verkeerd daglicht geplaatst hebben. Daarom informeerde betrok ken raadslid, via een nota, de pers. Begin september, aldus J. Verhaegen, verscheen in de krant een verslag van een pers- konferentie, gegeven door het Buggenhoutse schepenkollege. Daarin reeds werd geïnsi nueerd dat ik als lid van het overlegkomitee OCMW-sche penkollege in gebreke bleef. Tijdens de gemeenteraadszit ting van 3 december jl. werd door verklaringen van de bur- •gemeester deze indruk waar schijnlijk versterkt. Daarom wil ik terzake even mijn me ning geven. In de OCMW-wetgeving van 1976 was duidelijk een overleg OCMW-schepenkollege voor geschreven. Bij gebrek aan duidelijke uitvoeringsbesluiten en eventuele sankties heeft dit overleg in onze gemeente, net als in bijna alle andere ge meenten, nooit officieel plaats gevonden. Door het volmach tenbesluit 244 van januari II (hoeft dat niet december 1983 te zijn?) en de uitvoeringsbe sluiten van mei 1984, werd de gelijk overleg onvermijdelijk. Tijdens de OCMW-raadsver- gadering van 27 jui werd dan ook een afvaardiging - een trio gevormd door K. Baeck, D. Van Havermaet en mezelf - verkozen. Waarschijnlijk omwille van de ziekte van de voorzitter, kwam dit komitee niet direkt samenMet als geVolg dat toen een paar dringende beslissin gen niet konden genomen wor den. In de loop van juli - in volle vakantieperiode dus - werd het komitee dan, bij hoogdringendheid, voor het eerst samengeroepen. Op dat ogenblik was ik op reis en had ik dus zelfs geen weet van deze vergadering. De tweede vergadering werd samengeroepen op 18 septem ber. Toen bleef de burgemees ter afwezig Moet die afwezig heid ook uitgelegd worden als een gebrek aan interesse? De derde vergadering werd op woensdag 7 november bijeen geroepen tegen dinsdag 13 no vember. Op donderdag werd ik echter telefonisch verwittigd dat de vergadering niet kon plaatsvinden. Toch was ik op dinsdag in de kantoren van het OCMW aanwezig en zag ik dus ook dat er een vergadering plaatsvond tussen vertegen woordigers van het OCMW en het schepenkollege. Blijkbaar kon deze vergadering geen of ficieel karakter krijgen, omdat ik dan als oppositielid aanwe zig moest zijn. Een nieuwe vergadering van het overlegko mitee werd belegd op 4 de cember - dus na de gemeente raad met begrotingsdebat - met o.m. de OCMW-begroting als onderwerp. Hoewel het wettelijk ver plicht is, kregen de OCMW- raadsleden geen exemplaar van de ontwerpbegroting thuisbezorgd. Ik ben dan zelf het ontwerp gaan inkijken. Ik vond er enkel een werkdoku- ment met doorhalingen, wijzi gingen, onvolledige tabellen en zelfs vraagtekens bij be- De meerderheidsfraktie verleende gunstig advies aan de begrotingen '85 van de kerkfabrieken van het Centrum, Opstal, Opdorp en Briel. De gemeentelijke toelagen worden voor volgend jaar geraamd op 1.200.000 fr. (Opdorp), 333.432 fr. (Centrum), 1.082.975 (Opstal) en 47.490 fr. (Briel). Van de kant van de oppositie kwamen bemerkingen van de raadsleden Catry en Keldermans. De oppositie onthield zich overigens bij de stemming. De raad keurde de principiële beslissing goed signalisatiemateriaal - borden en andere spullen - ten behoeve van de politie aan te schaffen. Voor de ontvangerij en de rekendienst zullen een brandkoffer, kasten, een bureau en daktyiostoelen aangekocht worden. Het voorstel van de meerderheid de superstruktuur op de eigendom naast het gemeentehuis, voor een bedrag van 200.000 fr. van eigenaar Moens aan te kopen, stuitte op verzet van de oppositie. Wij. verduidelijkte Gembelwoordvoerder Keldermans, beschou wen deze aanschaf als een cadeautje van de gemeente aan de oud-eigenaar. Moens, replikeerde de burgemeester, heeft bij de transaktie nooit het onderste uit de kan gewild. Wij beschouwen zijn vraag dan ook als billijk. Wat de rekening van de grondregie betreft - deze vertoont 27.610.000 fr. in ontvangsten en 27.498.019 fr. in uitgaven - vertolkte Edmond De Kerpel het standpunt van de oppositie. De laatste rekening, aldus De Kerpel, dateert uit 1979. Voor 1982, 1983 en 1984 werd nooit een begroting ingediend en nu wordt ons gevraagd de rekening goed te keuren. We zouden toch vragen ons au sérieux te nemen. De rekening die je nu gepresenteerd krijgt, beklemtonde schepen Van Malderen, betreft de gekumuleerde rekening van de voorbije jaren. De regie heeft de voorbije jaren trouwens niet meer gewerkt. De gemeentebelastingen 1985 zijn dezelfde als deze geheven in 1984. Alle belastingen behouden hetzeilfde peil. Gembelfraktieleider Keldermans verwees echter naar de verhoging die vorig jaar doorgevoerd werd en verklaarde het optrekken van de personen belasting tot 8% en het verhogen van de opcentiemen tot 1600 nog altijd niet te kunnen aanvaarden. Marcel Catry vroeg zich af of het niet opportuun zou zijn de straatverlichting opnieuw op volle kracht te laten funktioneren. Sinds een paar jaar laat men in de bosgemeente slechts de helft van de lampen aan. Buggenhout in «volle licht» zetten, antwoordde de burgemeester, zou voor de gemeente een meeruitgave van twee miljoen inhouden. De burger vond de straatverlichting in zijn gemeente overigens niet zo slecht. Kritiek formuleerde datzelfde raadslid Marcel Catry ook op de wijze waarop de leerlingen voor het BUSO geronseld worden. De school, aldus het Gembelraadslid, wordt voorgesteld als een verkapte vorm van technisch onderwijs. En dat lijkt me ongepast. De selektie van de leerlingen, replikeerde onderwijsschepen De Ridder, gebeurt op basis van adviezen uitgebracht door een gespecialiseerd PMS-centrum. Aan het slot van -het begrotingsdebat konstateerde Gembelfraktieleider Keldermans dat de uitgaven - een totaal bedrag van 268,2 miljoen - wel stijgen, maar dat de dienstverle ning aan de bevolking niet toeneemt. Geen begroting dus, besloot Keldermans, om entoesjast over te doen. Burgemeester De Landtsheer van zijn kant noemde de begroting realistisch. Pierre Van Rossem Tydens de jongste Buggenhoutse raadszitting werden ook de toelagen van de sportverenigingen nominatief vastge legd en goedgekeurd. Hierover sportschepen Mare Hey- mans: «De gemeentelijke toelagen aan de sportverenigin gen liggen al sinds vele jaren vast. De verdeling is gebeurd volgens een systeem dat wellicht degelijk is geweest, maar de jongste jaren toch enigszins achterhaald werd.» langrijke getallen. Uit die gegevens bleek dat de bijdrage van de gemeente tien miljoen zou bedragen en de gemeente een doorgeefle- ning voor het OCMW zou aam gaan voor een bedrag van twintig miljoen. Uit de inmid dels goedgekeurde gemeen tebegroting blijken die cijfers niet juist. Er werd namelijk L15 miljoen voorzien als ge meentelijke tussenkomst en de doorgeeflening bedraagt 15 miljoen. In elk geval, aldus Jef Ver haegen, kan ik besluiten dat het officieel overleg omtrent de OCMW-begroting niet heeft plaatsgevonden voor de goedkeuring van de gemeen tebegroting, en dat ik, als OCMW-raadslid, over onvol doende betrouwbare gegevens kon beschikken om de Gem- bel-gemeenteraadsleden te in formeren. Dit ter voorberei ding van het gemeentelijk be grotingsdebat In een PS voegt Jef Verhae gen er nog aan toe dat hij tijdens het overlegkomitee wel het begrotingsontwerp ont ving. Omwille van de moeilijk heden in de ontvangerij bevat dit ontwerp echter geen kopta- bel en geen gegevens omtrent de rekening 1983. Pierre Van Rossem In Denemarken is een nieuw rek voor het parkeren van fiet sen ontwikkeld, waarbij niet zoals gebruikelijk het voor wiel in een klem of schuif wordt geplaatst, maar waar het vastzetten van de fiets ge beurt door middel van een ver schuifbare arm, die met een klemsluiting om de balhoofd- buis wordt gedrukt. 11.11.11-aktie te Buggenhout Reeds van in 1975 was hef geleden dat er in Buggenhout nog een 11.11.11-aktie georganiseerd werd. Toen werd het VRO-projekt in India gesteund, een projekt geleid door de lokale missionaris Michael Windey. Toendertyd en nu trouwens ook nog bleek enige twijfel te bestaan of de aktie al dan niet van 11.11.11 uitging. Navraag op het provinciaal NCOS-sekretariaat heeft inmiddels zekerheid verschaft het VRO-projekt fungeerde inderdaad op de 11.11.11-lyst. drag toevoegt en je komt tot de slotsom dat 132.000 Bug genhoutse franken het natio naal totaal verrijkten. Een juister beeld van dit be drag wordt verkregen via een vergelijking van het nationaal gemiddelde 8 fr per inwoner met het Buggenhoutse ge middelde. dat 10 fr bedraagt. Ons enthousiasme, aldus Mark Van den Bosche, één der ini tiatiefnemers, is na dc aktie geenszins getemperd. Onze geestdrift werd bovendien ge deeld door pater Windey, die ons een bezoek bracht en ons welgemeend feliciteerde. Het welslagen van deze revival van dc Buggenhoutse 11.11.11-aktie is een gevolg van de inzet van een groot Negen jaar later staken enkele Buggenhoutse jongeren op nieuw de handen uit de mou wen en troffen zij voorbereid selen om een geldinzameling te organiseren, ten voordele van de uitbouw van de kinderge neeskunde in Vietnam. Tot het laatste moment werd met grote geestdrift gewerkt. Hoe anders te verklaren dat op 10 novem ber jl. niet minder dan 85 men sen de straat opgingen om de Buggenhoutse aktie tot een sukses te laten uitgroeien. En dat er inderdaad sprake was van een sukses, bewijzen de cijfers 120.000 fr bedraagt het totaal van de ontvangsten. Voeg hierbij de 12.000 fr (10%) die het Buggenhoutse gemeentebestuur aan dit bc- aantal mensen, waaronder op merkelijk veel jongeren. Uit overigens de meest uiteenlo pende plaatselijke bewegin gen. Het aldus verkregen plu ralistisch karakter van dc ak tie, kan alleen maar toege juicht worden. Met dergelijke positieve vast stellingen is het vanzelfspre kend dat het plaatselijk komi tee niet van plan is er het bijltje bij neer te leggen Tij dens een evaluatievergadering werd dan ook besloten om vol gend jaar verder te werken. Met overigens nog meer inzet. Hierbij zal het 11.11.11-drie luik politieke, informatieve en financiële aktie, wellicht nog sterker geprononceerd worden. Uit welke hoek wij de mede werking zullen verkrijgen, be sluiten de Buggenhoutse initia tiefnemers hun evaluatie, is van geen belang. Wat telt is dat Buggenhout niet langer tot de zeldzame gemeenten be hoort waar 1111.11 nul op het saldo krijgt. Pierre Van Rossem De oprichting van nieuwe sportinfrastruktuur heeft im mers geleid tot het ontstaan van nieuwe klubs, terwijl an dere een grotere bloei kregen. Vele wijzigingen aan het toela- gensysteem waren evenwel niet mogelijk, omdat de hele 'pot' jaarlijks werd verdeeld en geen enkele vereniging graag inleverde om de andere van een hogere toelage te laten genieten. De meerderheid heeft in het verleden steeds geprobeerd om de toelagen aan de vereni gingen te behouden, daar waar ze in andere gemeenten dras tisch werden ingekrompen of zelfs geheel werden afgeschaft. We weten echter dat ook het verenigingsleven door de krisis is aangetast en het op mate rieel gebied steeds moeilijker krijgt. Vooral de klubs die in kompetities aanzetten en er een aktieve jeugdwerking op nahouden, zien zich soms voor zeer zware opgaven geplaatst. We maken ons niet de illusie dat de voorgestelde verdeling iedereen zal bevredigen. Het voorstel is, zoals elk ander trouwens, vatbaar voor kri tiek. Het is echter wel een eerlijke poging om, gesteund op kriteria en op gegevens ons door de klubs verstrekt, een nieuwe verdeling te maken waarin bepaalde kromme ver houdingen enigszins recht wor den getrokken. Motivering De drie voetbalklubs kregen totnogtoe enigszins buiten ver houding veel aan subsidie. Door het optrekken van de toelagen aan andere sporten is de verhouding enigszins verbe terd. De voetbalklubs blijven sterke inspanningen leveren naar de jeugd toe en het ver dient dus beslist aanbeveling de gemeentelijke toelage zo veel mogelijk naar het jcugd- bestuur door te spelen. Hoe wel wij ons met de innerlijke keuken van de klub niet willen en niet kunnen bemoeien. Die inspanningen naar de jeugd toe zijn vooral duidelijk in het sterk optrekken van de toelage aan de turnklub, dc krachtbal- en de handbalklub, drie verenigingen die extra-in spanningen leveren voor dc jeugdsport. Die steun voor de jeugdopleiding is ook merk baar bij de kaatsklubs, waar enkel kaatsklub De Toekomst over een jeugdploeg beschikt en daarvoor een extra-subsidie krijgt. Fietstoeristenklubs en ande re meer in de hobbysfeer thuis horende klubs behouden hun subsidie zonder meer. Ver trekkende van de subsidiepof van 400.000 fr. hebben we eerst een reserve afgenomen van 5 procent of 20.000 fr. voor onverwachte gelegenhe den of voor eventuele nieuwe sportklubs. Dan hebben wij een bedrag van 70.000 fr. of 17 procent afgenomen, bestemd voor wielerwedstrijden. I lijkt voor sommigen veel, in verhouding met het aantal lo kale sportbeoefenaars in de wielrennerij. Er bestaat ook echter iets als passieve kreatie. Er rest dan nog 310.000 fr. voor de sjjortgroeperingen die we in drie groepen indelen: de buitensporten, de indoorspor- ten en de hobbysporten. Zo'n 1% gaat naar de rekreatiespor- ten, 57% naar de buitenspor ten en 33% naar de indoor- sporten. Deze verhouding 57- 33 is gebaseerd op het aantal beoefenaars van beide deel groepen. Bedragen Buitensporten: Sparta Buggen hout 42.500 fr., Eendracht Op stal 42.500, Red Star Opdorp 42.500, Sporting Opstal 5.500, FC Briel 1.500, RS Buggen hout 3.750, Krachtbal Buggen hout 20.000, Krachtbal Opstal 10.000, Krachtbal Opdorp 2.000, Kaatsklub Opstal 6.000, Kaatsklub Opdorp 6.000. Indoorsporten: Turners 30.000, Handbal Robuco 30.000, Basketball 13 000, Volleybal Buggenhout 13.000, TTC Buggenhout 3.000, TTC Opdorp 2.000, Buzaver 5.000, Badminton 5.000 Hobbysporten: Wielertoeristen 6 x 1.000 6.000, Pluto Kara- bijnklub 2.000, Ruitcrsklub 5.000, Amateurkaats 5 x 1.000 5.000, Jeugdkaats De Toe komst 3.000, Motorclub 5.000, Yogaklub 2.000 Wielerwedstrijden: Sportvrien den Vierhuizen 6.500, Paladijn i 50.500, Vlaamse Wielrijders- bond 2.000, Willen is Kunnen 20.500, De Vestjesvrienden 3.000, Malderen Sportief 1.750, Buggenhoutse Statie- vrienden 6.500. Pierre Van Rossem Inlegkruisjes en kippeveertjes Tijdens de jongste raadszitting te Buggenhout, keurde de raad de verkoop goed van een perceel industriegrond, 65 bij 175 m, op het industrieterrein Gendhof. Koper is de firma Artislach, een kippeslachterij uit Meldcrt, die mo menteel een vijftigtal personeelsleden tewerkstelt. Raadslid Keldermans herinnerde zijn kollega's eraan dat het Gendhof een milieuvriendelijk industrieterrein vormt en verzocht het kollege toe te zien dat het bedrijf - gezien de aard van zijn aktiviteiten - de wettelijke voorschriften qua uitbating zou naleven. Burgemeester A. De Landtsheer benadrukte dat er geen gevaar bestaat voor eventuele milieuhinder, vermits het produktieproces via een gesloten circuit verloopt. Zodus, deduceerde hij verder, bestaat er evenmin gevaar dat het naburige bedrijf Ontex - en de burger keek even zijn schepen Paul Van Malderen, bedrijfsleider van Ont ex, waar hygiënisch materiaal geproduceerd wordt - in legkruisjes zal gaan produceren, voorzien van kippe veertjes. (P.V.R.) Dc alom bekende Incar-groep uit Lebbeke zoekt jeugdige en dynamische medewerkers, zowel jongens als meisjes, technici die zich samen met een entoesiaste groep jonge mensen belangeloos willen inzetten en meewerken aan herhalingen en voorstellingen van de Incar- Kunstgroep in binnen- en buitenland. De voorwaarden zijn minstens 16 jaar oud zijn en een diploma A2 elektriciteit of elektronika of studies volgen in die richting. Incar biedt in ruil voor deze aanwerving een aangename vrijetijdsbesteding onder vrienden in een geest van kameraadschap, kennisma king met allerhande elektronische en elektrische apparatuur, de vreugde van een entocsiast of uitbundig publiek na iedere voorstelling waaraan wordt meegewerkt, de kans zichzelf te zijn en zijn eigen inbreng te doen in het hele programma en wat niet te versmaden is, het opdoen van zelf- en mensenkennis. Voor meer informatie kan men terecht op het Incar-sekretariaat, Poststraat 19 b te 9370 Lebbeke (tel. 052/21.96.14). Vrijdag had in het Oud-Gemeentehuis te Wieze een belangrijke algemene vergadering plaats van de leden van het «Werk van den Akker». By de aanvang heette voorzitter Louis Van den Steen allen welkom en verontschuldigde sekretaris Karei Heuvinck, die wegens het overlijden van zyn zoon Guido (ook lid van het Werk) afwezig was. Daarna werden er een paar interessante films vertoond. De eerste over de kweek van konijnen, meer bepaald over de rassen, de teeltwijzen, de zorgen bij het voorttelen, dc risikofaktors (ziekte...), de voedingswaarde van het vlees en het verbruik in de keuken en restaurants. De tweede rolprent toonde het Belgisch witloof, met de na druk op kwaliteit. We zagen het oogsten, sorteren, verpak ken en uitvoeren (naar 36 ver schillende landen, soms ver over zee). De kwaliteit van deze groente werd verder fil misch onderstreept met enkele verleidelijke menu's en feest schotels. Uit de resultaten van de hof- kenskeuring bleek eens te meer dat Wieze tal van flinke tuiniers heeft, daar van de cir ca 50 leden er niet minder dan 28 minstens 80% van de pun ten behaalden Die worden toegekend op grond van: alge meen uitzicht, aantal, stand, onderhoud van de vruchten, esthetische omlijsting (bebloc- ming). Om een teloor gegane traditie te herstellen werd, op suggestie van de voorzitter, aan de eerstgeplaatste een bij zondere attentie (een tuinspa- de) gegeven. Uitslagen 1. Freddy Van Praet (96%), verder 94% Alfred Lam- brecht, 92% Louis Lambrecht en Hendrik De Schrijver, 91% Paul D'Hondt, 89% Karei Heuvinck, 88% Virgiel Van Hove, Jozef Putteman, Dirk De Schepper, 87% Louis Van den Steen, 85% Petrus Maes en Frans Van Driesschc, 84% Frans Cornelis, 83% Jozef Cooreman, Pierre Van Mol, Robert Merckx, Remi Saeys, Paul Van den Elzen en Maurits Van de Velde, 82% Willy Van Lysebeth, Benoit De Mol en Kamiel Ledcgcn, 81% Achiel Moens, 80% Frans Van Hcc- ke, Marcel Lambrecht, Emiel Schepens, Frans Bosman en Jozef Van Geertcruy. (J.V.L.) Op 14 juni jl. meldde gemeen schapsminister Mare Gallc aan VU-volksvertegenwoordiger Johan De Mol, dat hij dc vaste belofte van overheidssubsidie verleende voor de herstellings werken aan de kerk H. Joan nes Maria Vianney te Lebbe ke. De staatstussenkomst be droeg 1.083.000 fr. Daarmee legt de Lebbeekse volksvertegenwoordiger uit, was het dossier echter nog niet rond. Ook de nationale over heid en administratie moesten aan dit dossier nog hun zegen geven. Nadat we daartoe di verse keren tussenkwamen, werd het KB eindelijk op 22 oktober jl. door de Koning en dc bevoegde minister onderte kend. Achteraf werd het aan de nationale administratie te ruggestuurd. Dank zij dit KB kan met de uitvoering van de werken - o.a. aan de dakbedekking - begonnen worden. Het spreekt echter vanzelf dat met deze werken pas in de lente kan worden gestart. De werken totaal bedrag van de kost 3.374.485 fr (BTW inbegrepen) zullen uitge voerd worden door de Pvba Van Loy uit Herselt. De kos ten worden mede gedragen door de gemeente en de pro vincie. (pvr) A.s. zaterdag, 15 december, wordt door de Buggenhoutse Gemeentelijke Taal- en Han- dclsleergangcn, voor dc twee de maal een kwis georgani seerd. Tijdens deze wedstrijd komen vragen omtrent alge mene kennis aan bod. De wed strijd is voorbehouden aan de leraars en studenten van de school. Deze manifestatie heeft plaats in zaal «Dc Oude Post», Kerkstraat te Buggen hout. De dertien ingeschreven ploe gen, die alle aangevoerd wor den door een lerares of i leraar, zullen het tegen mekaar opnemen in de strijd om de wisselbeker Bedoeling is de studenten van de avondschool, buiten de inrichting, dichter bij mekaar te brengen. De organi satie zelf berust volledig bij de studenten van het 3e jaar Eko- nomisch onderwijs. Deze kwis vangt aan te 18.30 u. (pvr)

De Voorpost | 1984 | | pagina 42