Wase socialistische metaalbond voorlopig autonoom Ziekenzorg Dendermonde besteedt meer aandacht aan de thuisverzorging Parlementair nieuws Jeugdgroep Echobis van Zele-Kouter heeft een vlag ACOD-Sint-Niklaas steunt Wase PMB-ers Nieuw aktieplan fl.B.V.V.-Werklozen tegen Berlaarse ere-sekretaris V. Blondeel plots overleden k| vermindering dopgeld 4 - 14.12.1984 - De Voorpost rklozen i np; ijd wordti tnw te doen in nst -Werklozen* nd Vrij zachte maritieme lucht blijft voorlopig nog ons i bepalen. Vandaag vrijdag is cr een wisselende bewolking met mooie opklaringen. Bij een matige wind uit zuidwest tot west wordt het in de middag een graad of acht. Intussen bouwt zich boven Skandinavië een sterk hogcdrukgcbicd op. Dit heeft voor gevolg, dat de wind in de loop van het weekend naar zuidoost tot oost gaat draaien. Hiermee wordt geleidelijk koudere lucht aangevoerd. Het blijft daarbij wel droog maar zeer nevelig. De middagtcmpcra tuur zal zondag nog met moeite tot vijf graden oplopen. In de nacht kan het daarbij licht vriezen. Dit weertype zal zich tot en met dinsdag handhaven. Wat het later in d« week gaat worden, lijkt onzeker en als je vraagt wat hel met kerstmis worden zal. tippen we op een groene kerst Als we de volkswijsheid mogen geloven, biedt het heer sende zachte weer geen gunstige perspektieven. Wi citeren een Duits gezegde: «Als de bomen tweemaa bloeien zal de winter zich tot mei met ons bemoeien.» net (edmlfcf/)r fndt Het kan geen toeval meer zijn dat om en by de 350 ziekenzorgwerkers zich met een opvallend optimisme rond eenzelfde tafel scharen om er te praten over de dingen die hen permanent bezighouden. De ziekenzorgwerkers van het arrondissement Dendermonde hebben tijdens hun jongste bijeenkomst in de zaal Trefpunt nog maar eens onderstreept, dat er van hen meer uitgaat dan louter en alleen maar de daadwerkelijke hulp. Zij brengen zeker en vast ook de morele niet te onderschatten steun. En dat past uitstekend in het jaartema van 1985 dat zegt «Ziekenzorg moet je meemaken». Daarmee bedoelt men vooral dat heel wat aandacht moet gaan naar huisbezoeken, naar kansen om elkaar te ontmoeten, naar meer informatie en verdieping, maar ook naar bezinning en naar gesprekken van mens tot mens. Kursussen Op een dergelijke dag wordt niet alleen in de toekomst ge blikt, men kijkt ook terug op het verleden. Dat deed ook Piet Peelman in zijn toespraak. Hij onderstreepte dat men in de loop van volgend jaar de datum die wordt vooropge steld is 9 maart een promo tiedag voorziet. Dat nadat men in de eerste maanden van het nieuwe jaar via het eigen tijd schrift ook al een flink stuk rond de promotie zal hebben gewerkt. Op die bewuste pro motiedag gaat men dieper in gaan op de vakanties en bede vaarten binnen het geheel van Ziekenzorg. Daarnaast staat ook een praktijkkursus op het programma. Die is vooral be doeld voor de gezinsleden van zieken die verzorging nodig hebben en die wonen in Wette- ren, Hamme en Zele. De kur- sus die eerder dit jaar voor Dendermonde werd opgezet, kende immers een groot sukses en daarmee wordt lang niet alleen bedoeld dat er heel wat deelnemers op af kwamen, maar zeer zeker dat de opge dane ervaring ook werd omge zet in daadwerkelijke hulp bij de zieke thuis. Het spreekt vanzelf dat naast dit alles de info-avonden hun vaste plaats hebben ver- En een tweede aandachtspunt zal zeker en vast het bezoek van Paus Johannes Paulus II in de loop van de maand mei aan ons land zijn. De paus is op 17 mei in Gent en het ligt voor de hand dat heel wat zieken deze gebeurtenis niet zullen willen missen Ziekenzorg Dender monde is nu reeds druk doen de met de vooi bereiding van deze bizondere dag. Vermelden we ook nog dat er op 17 augustus een optreden is voorzien van een kunstgroep uit Israël. Dat optreden zal plaatshebben in Lebbeke en de Israëlische groep is daar de gast van Incar. Wat nu het voorbije jaar be treft, daarin dient te worden verwezen naar twee knelpun ten. In de eerste plaats de hervormingsplannen voor de sociale zekerheid en in de tweede plaats de rekreatiemo- gelijkheden voor de langdurige zieken. Ook op het aktiva van 1984 dient geschreven dat er drie initiatieven in verband met onderlinge hulp tot stand zijn gekomen. Daarbij hebben een niet onaanzienlijk aantal vrijwilligers zich willen inzet ten voor anderen. Die initiatie ven situeerden zich in Schelle- belle, Wetteren en Berlare. Tenslotte nog een woordje over de plaatselijke werking. Het arrondissement Dender monde telt 20 kernen van zie kenzorg die samen om en bij de 600 vrijwilligers groeperen. Die hebben liefst 3.532 zieken bezocht. Dat is heel wat en daaraan dient toegevoegd dat deze ziekenzorgers er bepaald niet op uit zijn om zoveel mo gelijk zieken aan te doen in zo kort mogelijke tijd. Integen deel, elk bezoek wordt dege lijk voorbereid en er wordt ook de nodige tijd aan be steed. Er zijn nog andere cij fers 418 zieken hebben dank zij Ziekenzorg kunnen genie ten van een deugddoende va kantie. Er waren 109 samen komsten met langdurig zieken en kernleden rond de sociale zekerheid. Verder waren er nog 81 ontmoetingsdagen en waren er ontelbare bedevaar ten en uitstappen. OMSCHAKELING NAAR RUK GAS Door de omschakeling van huishoudelijke toestellen op rijk gas worden heel wat gezinnen ertoe verplicht zich nieuwe toestellen aan te schaffen. Dat is vooral het geval voor gepensioneerden en minder begoede gezinnen. In een parlementaire vraag aan minister Eyskens en staatssekretaris Knoops wilde VU-parlementslid Johan De Mol weten welke problemen er met deze omschakeling zijn gemoeid. Het blijkt dat in het gebied Dendermonde 14.432 klanten werden bezocht. Dat gaf 35.902 toestellen waarvan 773 defect en 481 niet aanpasbaar. Na herstelling werden de defekte toestellen aangepast. Voor het vervangen van verouderde toestellen werd door de distributiemaatschappijen een premie toegekend die de waarde van deze verouderde toestellen overtreft. Indien zich werkelijk financiële noodsituaties voordoen, helpen de distributiemaatschappijen hun abonnees om een oplossing te vinden. Werkelijk «sociale gevallen» hebben zich in het gebied Dendermonde niet voorgedaan. DE VONDELBEEK Een tweetal weken geleden maakten we melding van een interpellatie van VU kamerlid De Mol gericht tot gemeenschapsminister Lenssens en met betrekking tot de overstromingen in Denderbelle en Sint-Gillis Dendermonde in februari van dit jaar. De rol van de Vondelbeek en het debiet van de beek speelt hier een grote rol. In de tekst verscheen toen een vergissing Er stond te lezen: «Indien de Vondelbeek via de Dries naar Bellebroek was geleid, had dit een ware ramp veroorzaakt. Waren de plannen toen uitgevoerd dan was cr in februari niets gebeurd». Dat laatste zo meldde Johan De Mol ons, klopt niet. Moesten die plannen zijn uitgevoerd, dan was er een ramp gebeurd, zo stelt hij. COVERELLA Onder de titel «Johan De Mol bekvecht met gemeenschapsminister Lenssens» raakten we dit probleem al aan, maar toen beschikten we (helaas) nog niet over de tekst van de tussenkomst van de Lebbeekse volksvertegenwoordiger. Wel over het antwoord van de gemeenschapsminister In zijn vraag hekelt De Mol het feit dat de minister zijn verantwoordelijkheid ontvlucht en motiveert deze uitspraak door te zeggen dat de minister de bevoegdheid heeft de vergunningsvoorwaarden te bepalen en de naleving van de exploitatievoorwaarden te eisen. «Een bedrijf dat de uitbatingsvoorwaarden niet naleeft, kan door hem tijdelijk of deGnitief, geheel of gedeeltelijk worden gesloten» Gemeenschapsminister Lenssens van zijn kant antwoordde dat hij in geen geval zijn verantwoordelijkheid ontvlucht. Hij merkte op dat er voorwaarden werden opgelegd om nachtwerk toe te laten en dat nadien het bedrijf een konkordaat heeft aangevraagd dat met werd toegestaan. Het werd dan overgenomen door de nv Tessenderlo Chemie De gemeenschapsminister voor Leefmilieu, waterbeleid en onderwijs merkt ook op dat hij van de mspektie het bericht heeft ontvangen dat er weinig sprake is van geurhinder en dat men hem in geen geval gebrek aan politieke moed kan verwijten. VOLMACHTENWET Senator Walter Peeters (VU) heeft in zijn tussenkomst bij het ontwerp van wet tot bekrachtiging van de volmachtenwet van 6 juli 1983 onder meer het luik van de sociale zekerheid in vraag gesteld. Hij heeft niet alleen fundamentele, grondwettelijke bezwaren tegen het volmachteninstrument als dusdanig, maar ook bedenkingen wat de koherentie en de doelmatigheid ervan betreft. Hij stelt vast dat men zonder enige bekommernis beperkt tot een meer doelmatige en selektieve herverdeling ten gronde zowel van dc inderdaad alsmaar schaarser wordende middelen als van de sociale voorzieningen zelf. Hij pleit voor het behoud vatvde essentie van de sociale zekerheid. Naar zijn oordeel worden de kansarmste gezinnen het zwaarste getroffen door het volmachtenbesluit, daar waar die moesten geholpen worden. Daarop geeft senator Peeters enkele frappante voorbeelden om te besluiten dat het kumulatief cffekt van de maatregelen de zwaar getroffen uitzonderingsgevallen biezondcr treffen. «Dit sociaal beleid dat in grote mate heeft bijgedragen tot het vergroten van de nieuwe armoede, kunnen wij niet anders dan veroordelen», aldus senator Peeters. HERSTELWET Ook bij het ontwerp van de herstelwct houdende sociale bepalingen, kwam senator Peeters tussenbeide. Het stelsel van de sociale zekerheid wordt minder en minder sociaal en ook minder en minder zeker. Er zijn Gnanciële problemen die gepaard gaan met selektieve problemen Hij viel zeer scherp het feit aan daj. men zich wel zorgen maakt over dc inkomenszijde, maar niet over de uitgavenzijde. Er wordt geen grondige herdenking gemaakt over de Gnanciering van het stelsel en het hele systeem leidt tot twee soorten diskriminaties: het begunstigt ondernemingen en bedrijfstakken met een in verhouding hoog aantal bedienden en bczoldigingspeil en daarnaast ook de ondernemingen en bedrijfstakken met een gering aandeel in hun produktiekost. Senator Peeters zegt dat hij René Stroobant op de barrikaden tijdens de Boelstaking, bij het huis van beheerder Saverijs van de Boelwerf archieffoto De jeugdgroep Echobis is op de Kouterparochie al vele jaren aktief. Het was aanvankelijk een opvang voor de jeugd die het VP op 14-jarige leeftijd verliet en de vrije tyd verder nuttig wenste te besteden. Na het vertrek van de bijzon der aktieve proost André Carchon verliep de werking minder vlot. De laatste tijd is daar verandering in gekomen en Echobis heeft opnieuw wind in de zeilen. Als nieuwe proost kwam Theo Hebbe- linck. Er werd een vijf leden tellende kern gevormd be staande uit Bart Certijn, Filip De Varé, Nicole en Filip De Brabander en Kristine Lam- brechts. De kern stelt een tweemaandelijks programma op om de vrijdagavonden in een ontspannen sfeer door te brengen. De nieuwe start werd kracht bijgezet door het inwij den van een vlag. Echobis be tekent letterlijk dubbele weerklank van jonge mensen. De eerste vlag staat als een symbool van vriendschap en samenwerking in de groep. Het meter- en peterschap werd aanvaard door Veerle en Dirk Certijn-Roosendans, beiden oud-Echobis leden De kreagroep geeft aan jonge mensen vanaf 14 jaar de kans om zich in de samenleving te ontplooien langs zang. dans, kwis, sport, wandel- en Gets- tochten, culinaire avonden. Het opluisteren als zanggroep van eucharistievieringen be hoort ook tot de aktivitciten en dit deden ze tijdens de tweede week van de advent op zater dag 8 en zondag 9 december. Zaterdagavond werd de nieu we vlag ingewijd en had er een feestje plaats. Naast de kern bestaat Echobis uit volgende leden Wim Dc Brabander, Pa trick Bracke, Bart Rooscn- dans. Hans Murphy, Sven Baeyens, Jo Poppc. Karei Van der Slijckcn, Dominique Baert, Erice en Ilse Beirens, Claudinc De Leenheer, Leen De Wilde, Lieve Goossens, Els Knaepen, Katricn Moens, Katrien Oste, Rebecca Van Winckel en Paulette De Caluwe. Beno Zele. De Kreagroep Echobis uit Zele vierde feest ter gelegenheid van de inwijding van een nieuw vaandel, (gvw) over het hoofdstuk sociale zekerheid in het ontwerp van herstelwct houdende sociale bepalingen geen goed woord heeft. AANSLUITINGEN TREIN-BUS Aan minister van verkeerswezen, telegrafie en telefonie stelde VU-kamerlid De Mol enkele vragen over de aansluiting trein-bus in Dendermonde. Het antwoord dat hij kreeg noemde hij een ontgoocheling omdat het gewoon voorbijgaat aan het probleem. Volgens minister De Croo zijn er maar enkele klachten. Toch komt het frekwent voor dat de bus niet wacht op de trein. Het feit dat men in het station op eigen initiatief probeert om dc bus te verplichten te wachten op de treinreizigers, toont de belangrijkheid van het probleem voldonde aan. Dat op mondelinge klachten een positief gevolg werd gegeven, klinkt in deze optiek volgens kamerlid De Mol dan ook ongeloofwaardig. De meeste autobestuurders storen zich niet aan de poging om de bus af te stemmen op de trein. Het antwoord komt dus niet tegemoet aan de vele problemen. Huisvestingscode VU-kamerlid Johan De Mol heeft naar aanleiding van het ontwerp van dekreet over dc wijziging van de huisvestingscode een tussenkomst gehouden. In dit ontwerp-dckrcct worden de institutionele beleggers betrokken bij de Gnanciering van de nicuwbouwprojck- ten in de sociale woningbouw Hij heeft nog een aantal vragen bij het ontwerp-dekrect. Dc traditionele werkwijze ten aanzien van de sociale woningbouw wordt drastisch gewijzigd. Het investeringsprogramma van dc Nationale Maatschappij voor de Huisvesting (NMH) wordt beperkt en grotendeels in handen gelegd van de beleggers. Daarbij rijst de vraag in hoeverre de sociale woningbouwmaatschappijen nog sociaal zullen blijven en zijn. Volgens De Mol wordt het huisvestingsbeleid herleid tot een subsidiëringssysteem daar waar het een ondersteuningsbeleid zou moeten zijn en eigen beleidskcnmcrkcn moet hebben Dit ontwerp maakt volgens hem dc kloof tussen huisvestingsbeleid en ruimtelijk beleid nog groter. Laat men willekeurige nieuwbouwprojekten toe, dan komt dc opmaak van het struktuurplan Vlaanderen in het gedrang, aldus Johan De Mol die pleitte voor een inbreidingsbeleid en voor vernieuwbouw, ofschoon die ook meot behcersd worden. Dienstplichtwetten SP-kamcrlid De Batsclier heeft in de Kamer nog eens onderstreept dat een wijziging van de dienstplichtwetten een noodzaak is. Dienaangaande heeft hij trouwens een wetsvoorstel ingediend, dat streeft het doel na een regeling te treffen voor diegenen die voor legerdienst worden opgeroepen en dat de katcgoric met een lager inkomen niet onder deze bepaling zou vallen. Men heeft het bedrag tot 180.000 fr., verhoogd met een vierde per persoon ten laste. Dat wil zeggen dat 2970 jongeren naar het leger gaan als gevolg Can de maatregel waarvan men beweert dat hij niet met dit doel werd opgesteld. Het gaat om sociale gevallen, zoals zonen van weduwen en gepensioneerden met een klein inkomen die dc hoop op vrijstelling van dienstplicht vandaag de dag wordt ontnomen. Dc Batsclier vroeg de regering haar houding in dit verband duidelijk en konkreet te willen bepalen. Vervolg van blz. 1 Autonoom of... De zelfstandigheid van de Wa se metaalbond is echter een tijdelijke zaak. dat hoopt men althans in het Waasland. De Wase metaalbewerkers en - werksiers wensen aan te slui ten bij de PMB-Vlaanderen. René Stroobant, sedert zater dag sekretaris van een autono me Wase metaalbond, stapte met een 12-puntenprogramma naar de PMB-Vlaanderen en zijn sekretaris Aimé Canipel. Volgens Stroobant stemden zij in met die twaalf eisen. De Wase metaalbond vraagt ondermeer als gewest erkend te worden; een vetorecht te krijgen ingeval van ontslag van sen bestuurslid of syndikaal afgevaardigde; de opname van Kruibeke (met zo n 648 leden in de PMB) in de Wase metaal bond; en een doorslaggevende stem als in de PMB-Vlaande ren beslissingen genomen wor den die de scheepsbouw aan belangen. Door de splitsing verliest de Antwerpse PMB trouwen» een belangrijk deel van zijn vak bondsmacht in de scheeps- bouwsektor. Zowel de Boel werf als de Rupelmondse scheepswerven maken deel uit van de Wase metaalbond. Op het open kongres werd meteen een bestuur verkozen. René Stroobant is vakbonds- sekretaris, de heren Vannim- men en Maes respektievelijk voorzitter en ondervoorzitter, en verder maken nog vertegen woordigers van dc militanten- kernen uit de Wase metaalbe drijven FMC, CNR, Boelwerf en VMI deel uit van het bestuur. Militanten uit de Wase metaal bedrijven betuigden trouwens uitdrukkelijk hun steun tijdens verschillende tussenkomsten. De aanwezigheid ¥33 Edi Van Puyvelde federaal sekretaris van de Wase SP), Prosper Matthijs (SP-senator), Julien Van Geertsom (algemeen Waas ABW-sekretaris) en René De Winne (sekretaris Bond Moyson) op het open kongres illustreerde de eensge zindheid van de hele Wase so cialistische beweging. P.S. Sint-Niklaas - Temse. Woelige dagen voor het ABW in 't Land van Waas. U ziet v.l.n.r. gewestelijk sekretaris Julien Van Geertsom, textielsekretaris René Heyninck en metaal- sekretaris René Stroobant. De konfliktsituatie laat, over de Schelde heen, sporen na (archieffoto). Vrijdag 7 december kwam de ACOD (Sint-Niklaas) in vergadering bijeen, over (uiteraard) de PMB-zaak. Het bestuur van deze algemene centrale, die bij het ABW is aangesloten, «veroordeelt met kracht de diktato- nale praktijken van de PMB-leiding ten opzichte van zijn leden, militanten en sekretaris» Die leiding slaagde er volgens de ACOD in, de afdelingen Sint-Niklaas en Temse te likwideren. «iets waar het patronaat niet in geslaagd is» (aldus de ACOD). De Sint-Niklase afdeling verklaart zich solidair met mensen van de afdelingen Temse en Sint-Niklaas, «die sinds jaren aan de spits hebben gestaan in de strijd voor de verdediging van de arbeidende klasse in het algemeen en de metaalarbeiders in het bijzonder». Ook de ACOD- afdeling Sint-Niklaas steunt de petitie van de PMB- vrienden (of kameraden, eigenlijk) om aan te sluiten bij ®f het gewest Oost-Vlaanderen. ff! In een persmotie reageren de A.B.V.V.-Werklozenwt kingen van Dendermonde, Lebbeke, Wetteren en Hanu tegen het plan Hansenne dat de werkloze de komen ,jtc weken op hun dopperstafel zuUen krijgen. Het voorstel omvat een serieuze vermindering van het al lage dopgeld voor werklozen. Vooral voor de samenwonenden zal dit hard Verlies dopgeld Werklozenwerking een De A.B.V.V. - Werklozenwer- dopkrant uit die op 6.000 kingen hebben hebben hoeveel semplaren zal worden het verlies aan dopgeld zal zijn sPreid en waarin het nie ou> voor de samenwonenden inleveringsplan kritisch die samenwoont besproken. n loontrekkende) als het De A.B.V.V.-werklozen den dat het hoog de hoge inkomens veren voor de werklozen. V.V voorstel Hansene wordt aanv aard. Met het voorstel Hansene zou den deze werklozen na 1 jaar stempelen op 30% van het kingcn stellen dat alle vroegere loon terugvallen, met zen voorstander blijven 10% erbij als je kan bewijzen afschafGng van art. 143 dat je al 10 jaar hebt gewerkt, dagelijkse stempelkontrole 147.000 werklozen vallen on- mcn w'jst er op dat de der deze maatregel. Iemand de A.B.V.V.-aktie en die bvb. vroeger 8 jaar heeft campagne hierrond gewerkt en dan werkloos dat .dc Werklozenwerking wordt, zal na 1 jaar stempelen van het A.B.V.V. de belanj uw van ALLE werklozen verdefe gen met daden en dat n op 30% vallen. Info en akties Om hiertegen te reageren zul len de A.B.V.V. - Werklozen- werkingen een infokampagne rond 143 (in de Voorp cd en een nieuw aktieplan opstel- vai} 30.11.84) Het A.B.V, ook in de toekomst zal doe gi De persmotie besluit met e ijk rcaktie op het ACV artil rcr len (zoals dat is gebeurd rond art. 143). Zo zal er vanaf 10 december tot 18 december een aktieweek plaatshebben aan de doploka len. De kerstman zal samen met premier Martens en voor zitter Verhofstadt een inleve- ringsbezoek brengen aan de werklozen. Op de verschillen de stuurgroepvergaderingen van de werklozen in Dender monde, Wetteren, Lebbeke en Hamme zal info worden gege ven over het nieuwe plan. Te vens brengt de A.B.V.V. - ijd, stelt dat het wel heeft geerd in 1980 tegen de afsch in Gng van de Kommissie Advies in tegenstelling tot het ACV schrijft. De A.B.V.V. werklozen st£n len dat een heroprichting i H", deze Kommissie niets zal vf10" anderen aan de situatie van werklozen want de Kommis ns kan alleen advies geven en k n niets beslissen zodat men t werklozen zal blijven schor terwijl die mensen geen w meer aangeboden krijgen dus niet moeten worden straft. Dinsdag werd te Berlare ere-sekretaris V. Blondeel begra ven. Hij overleed plots vorige vrijdag op 64-jarige leeftijd, te V. Blondeel was gedurende 31 jaar gcmccntcsckretaru van de puitcngcmccnte, van 1 januari 1946 tot 31 decem ber 1976. Wie zo lang sekretaris is, heeft op het beleid wel een zekere invloed gehad. Oud-burgemeester Leys om schreef die invloed tijdens de huldiging van Hr Blondeel in 1980 «Wanneer wij 30 jaar teruggaan, mogen wij zeggen dat de sekretaris onze gemeente heeft helpen uitbouwen een sterk, uitgebreid wegenpark, een openbare verlichting waarvoor Berlare destijds als voorbeeld werd voor de provinciale overheid, zeer belangrijke waterbchccrsings- et werken, huisvuilophaling, woningbouw en zo veel meer». Als sekretaris was hij betrokken bij de oprichting van de Intcrkommunalc voor de Exploitatie van het Donkmeer. ijk Velen zullen hem herinneren als sekretaris van de C.O.O. Dc heer Leys vertelt daarover «Het gebeurde dikwijls dat hijzelf sommen voorschoot aan hulp-vragendcn ih afwach- eui ting dat het dossier in orde was. Hoewel hij die sommen^* nooit terug vroeg, maakte hij daar nooit enige allusie op> Dit tekent de sekretaris goed: een harde bolster met een week hart. Naast de gemeentelijke aktiviteiten, vond hij nog de nodige energie om in sport- en muziekverenigingen aktief te zijn. Zo was hij voorzitter van duivenmaatschappij De Toekomst en ondervoorzitter van Berlare Sportief, dat instaat voor dc meeste wielerwedstrijden in de gemeente. Elke gemeente heeft zo van die personen die als het ware die gemeente verpersoonlijken. V. Blondeel was zo ie mand. Langs deze weg bieden wij de familie onze blijken van innige deelneming aan «ii \a: ifn ildr Onze weersverwachting GELEIDELIJK KOUDER

De Voorpost | 1984 | | pagina 4