I In Temse ijveren ze onverdroten voor 'l varen met de boten Over Bayer-Kallo, Liefkenshoek, werkloosheid en andere 'hete hangijzers' Chef-koks uit onze streek in recepten en restaurantboek Azijnzekers in Temse Playbackwedstrijd in Stekene Beveren voert premie in voor 'algemene edukatie' 8 - 14.12.1984 - De Voorpost Politiek en sociaalekonomisch nieuws uit 't Land van Waas VU-Sint-Niklaas: amnestieoproep De Sint-Niklase VU-afdeling heeft bij monde van voorzit ter Willy Toté een oproep gedaan «tot allen die een streep willen trekken onder het verleden». Gckonstateerd wordt dat het probleem van repressie en epuratie ruim veertig jaar na de oorlog nog steeds onopgelost blijft. «Het uitblijven van amnestie, met alle menselijke en sociale gevolgen vandien, is een blijvende wonde in onze gemeen schap» Aan de regering vraagt VU-Sint-Niklaas. in de kersttijd een gebaar van goeie wil te stellen en amnestie te verlenen Senator De Bondt: Liefkenshoek zonder tol De Liefkenshoektunnel moet via de begroting worden gebouwd en niét door centen die uit tolheffing worden gepuurd en lastens de gebruikers. Dat is het oordeel van CVP-senator De Bondt. De Wase politikus is ook ver baasd over het dubbelbesluit van het MCESC (het minis- terkomité voor ekonomische en sociale zaken) waarbij via een raamkontrakt de werken aan het aansluitingskomplex E5-E9 ten laste vallen van de begroting van openoare werken en de beslissing inzake de aanleg van Liefkens hoektunnel alweer werd uitgesteld. De Bondt heeft tegen deze gang van zaken geprotesteerd Senator De Bondt heeft bij de voorzitter van de senaat, onder verwijzing van art. 54 bis van het reglement, geïnformeerd waar de begroting 1985 van openbare wer ken blijft. Miet Smet ongerust over produktie methylisocyanaat bij Bayer Vernomen werd dat volksvertegenwoordiger Miet Smet van de CVP aan gemeenschapsminister Lenssens van leefmilieu in de Vlaamse raad een dringende (mondelinge) vraag zou stellen in verband met de aanwezigheid en produktie van methylisocyanaat in de Bayer-vestiging in Kallo, aan de Waaslandhaven. Op 3 december 1976 verleende de Oostvlaamse bestendige deputatie aan Bayer de toelating om in Kallo methyliso cyanaat op te slaan, te fabriceren en aan te wenden voor het fabriceren van plantenbeschermende middelen. Mo menteel worden per jaar duizend ton Tribunil geprodu ceerd, en daarvoor heeft men 250 ton van het produkt methylisocyanaat nodig Het gevaarlijke goedje wordt ook per spoor naar Duitsland getransporteerd. Miet Smet verwijst naar de ramp in Bhopal. India. Ze zegt dat de gekoelde opslag belangrijk is. Op 39 graden Celsius wordt de vloeibare vorm in gas omgezet, en die situatie- deed zich in India voor. Van de minister wil Miet Smet vernemen hoe het zit met voorzorgsmaatregelen en kontrole-frekwentie en ook waar, in welke bedrijven in ons land. het produkt wordt aangemaakt. Gepeild werd door de volksvertegenwoordi ger ook naar de mate waarin de gemeenten bij eventuele kontrole worden betrokken: de gemeente Beveren be schikt over een uitstekende milieudienst en elk produkt dat op de Wase Scheldeoever aangewend wordt staat in de komputer geregistreerd; de gemeentelijke ambtenaren van Beveren zouden kunnen ingeschakeld worden in een geïntegreerd kontrolesysteem. maar volgens Miet Smet zou zo'n inkadering niét gebeuren. En dan is er nog een belangrijk aspekt. Het spoorvervoer van dit soort produkten gebeurt via AntwerpemLinkeroe- ver-ZWijndrecht naar Antwerpen en Gent of verder. De NMBS zou beschikken over een lijst met gevaarlijke produkten die worden getransporteerd. Vraag is of de NMBS en de leefmilieu-instanties samenwerken voor zowel de noodzakelijke beveiliging als de tracés die voor het spoorvervoer zouden moeten gevolgd worden. Het feit dat men weigert, een spoorwegtunnel aan te leggen parallel met de Liefkenshoektunnel (of in éénzelfde ko ker) en zo het centrum van Beveren en dat van Antwerpen te vermijden, doet volgens Miet Smet heel wat bedenkin gen rijzen omtrent de bezorgdheid inzake leefmilieu. Nelly Maes over de chemiereuzen en het onderwijs De tragedie in Bhopal zindert na in 't Land van Waas. Net als haar kollega Miet Smet van de CVP heeft Nellv Maes van de Volksunie haar bekommernis uitgedrukt over de mogelijke gevaren op de Wase Scheldeoever, door de aanwezigheid van «chemiereuzen» Zou ook hier zo'n ramp kunnen voorkomen? Senator Maes vroeg aan de staatssekretaris van volksgezondheid welke gifgassen ge produceerd worden zowel links als rechts van de Schelde en of de toepassing van de veiligheidsvoorschriften regel matig gekontroleerd en in orde bevonden werd. Is de bevolking op de hoogte van de nood- en rampenplannen en zijn die in verhouding tot de risiko's? Ook de onderwijsproblematiek gaat Nelly Maes ter harte. Bezuinigingen in deze sektor mogen, maar op essentiële zaken besparen schaadt de kwaliteit van het onderricht. Nelly Maes vroeg dat de bevoegde minister eindelijk een autonome inrichtende macht voor het rijksonderwijs in het leven zou roepen. Het lesurenpakket. waarvan de VU principieel voorstander is, kan ingevoerd worden; maar welke budgettaire weerslag heeft die invoenng? Nelly Maes veronderstelt verder dat de dekumul vooral het uittreden van mannelijke leerkrachten zal bevorderd heb ben, terwijl het deeltijdse werk hoofdzakelijk effekt zal gehad hebben op de vrouwelijke tewerkstelling «Van zodra er een beetje ekonomische tegenwind is worden de vrouwen blijkbaar terug naar de keuken geblazen», kon- stateert het parlementslid, en ze hoopte dat deregering iets doen zal om die rolbestendiging te doorbreken. Het Waasland en de Britse mijnstaking In samenwerking met het Lokerse stadsbestuur organi- zeerden ABVV en ACV een aktie ten bate van de Britse mijnwerkers. Klederen en voedsel werden ingezameld en over het resultaat is men tevreden. Aan centen kon 111.672 frank worden opgehaald. Dat geld zal door een kleine delegatie uit Lokeren in Zuid-Wales worden over handigd aan de mijnwerkers, Ook de 60.000 frank die op de Boelwerf kon bijeengebracht worden, wordt in Zuid- Wales bezorgd. Klare liberale taal Op de jaarlijkse algemene ledenbijeenkomst van de Wase PW-fcderatie zei volksvertegenwoordiger Georges An- theunis dat zware medicijnen moeten toegediend worden aan het zieke België. Toch is de genezing al enigermate op gang gekomen: stabilisering van de werkloosheid, toena me van het aantal investeringen. Anthuenis vindt dat de liberalen een onmiddellijke en reële vermindering moeten eisen van de fïskale en parafïskale druk voor alle inko mens. gekoppeld aan bijkomende besparingen op de staatsuitgaven. Want het verbruik van de burger is ver zwakt, zodat handel en distributie in een noodtoestand verkeren. Werklozen bij burgemeesters van Sint-Niklaas en Temse Gisterenvoormiddag, donderdag 13 december, was op het Sint-Niklase stadhuis een ontmoeting gepland tussen bur gemeester De Vidts en een delegatie van werklozen. Vandaag, vrijdag 14 december, zou burgemeester Van Riet van Temse op zijn beurt een afvaardiging van werklozen ontvangen De ABW-werklozenwerking stuurde op de bijeenkom sten aan omdat men met de bewindslieden van gedacht wil wisselen over de afschaffing van de dagelijkse stempelkon- trole, de verstrenging van artikel 143 i.v.m. het schorsen van langdurig werklozen en de zgn. «witte produkten van de arbeidsmarkt» (btk, dac, tww, stagiairs). Aan de burgemeesters wordt gevraagd, initiatieven te nemen voor gratis voorzieningen voor werklozen, zoals het gebruik van zwembad en gemeentelijke infrastruktuur. De werklo zen zien hun koopkracht en inkomen immers stelselmatig dalen. De Wase ABVV-werklozenwcrking pleit verder nog voor het opnieuw indexeren van de werkloosheidsver goedingen, een menswaardig inkomen voor de schoolver laters. het afschaffen van de vermindering met zes procent voor samenwonende werklozen, etc. Minister De Croo feliciteert Temse In een op 23 november gedateerde brief heeft verkeersmi nister De Croo zijn felicitaties geformuleerd aan het adres van burgemeester Van Riet van Temse omdat de Schelde- gemeente op gebied van verkeersveiligheid en verkeers- j leefbaarheid puik presteert. «Niet alleen het feit dat u mee opstapt in de voorhoede van de verkeersveilige gemeen ten, maar ook de oprichting en de doeltreffende "werking van een gemeentelijke raad voor verkeersveiligheid getui gen van een diepgaande bekommernis voor de veiligheid en leefbaarheid in Temse», aldus Herman De Croo. De Voorpost' heeft al gemeld dat in 1983 in Temse geen enkel verkeersongeval moest worden geregistreerd waar bij schoolgaande jongeren betrokken waren. Men weet dat de raad voor verkeersveiligheid van Temse al sedert i maart '79 bestaat. Openbaar vervoer en onderwijs Als in de senaat over openbaar vervoer of onderwijs gepraat wordt kan je veronderstellen/voorspellen dat CVP-senator Ferdinand De Bondt bij de interpellanten is. Op 3 en 4 december jl. was De Bondt weer aan het woord over deze materies. De Bondt wil o m. klaarheid over de interpretatie van de gevolgen van een besluit tot jaarlijkse verhoging van de tarieven voor openbaar vervoer. Door het verhogen van de tarieven voor NMBS en dgl. vermindert het kliënteel steevast in aantal, en die trend moet worden omgebogen. Het onderwijs da. De Bondt vindt dat de regering er moet op geattendeerd worden dat het land behoefte heeft aan een objektieve studie m.b.t. de kostprijs van de werking van het onderwijs. We dreigen in een situatie te verzeilen waarbij de minimale behoeften voor de werking niet meer kunnen worden gegarandeerd. De Bondt deed verder een oproep ten voordele van het buitengewoon onderwijs. In de nationale Schoolpaktkommissie moet onverwijld een ontwerp van rationalisatie en programmatie voor dat soort onderricht ter sprake komen, aldus De Bondt. en de teksten zouden nog dit jaar kunnen goedgekeurd worden. (Opgetekend door Wouter Vloebergh) Toeristisch réveil? 't Was niet de schuld van de Schelde dat het op een gegeven moment neerwaarts ging met 't toerisme in Temse. De stroom ligt er immers, en hij ligt er goed en al eeuwen. En de reizigers, ze werden verzocht (van) in te stappen in de boot. De Wilford, de Flandria. Zaliger gedachtenis. Want Wilford is voorbij en Flandria ook, al ligt Antwerpen slechts op een Steen-worp. Hoe kwam het dan? De mensen gingen anders leven in de jaren dertig. Ze begonnen te treinen en te trammen, intenser dati ooit. Ze ontdekten andere vehikels. Ze hadden 't ekonomisch vaak niet onder de markt. Eén eeuw boottoerisme van en naar Temse. 't Begon in 1857, toen de Wilfordboten voor het eerst stoom zouden aflaten naar de Sinjorenstad toe. En 't einde kwam in 1959, toen Flandria z'n boottripjes naar 't palingoord stopzette. Maar in Temse zijn ze koppig als z'hun zinnen op iets hebben gezet. Ze weten daar verduiveld goed dat de gemeente haar toeristische bloei van weleer aan het reilen, zeilen en stomen van de boten te danken had. De bouw van een aanlegsteiger is voorzien en zodra die er is kan Flandria wellicht warmgemaakt worden voor weer wat uitstapjes per boot, naar Temse. Toerisme in Temse. Daarover beurt dat nóg hartiger. De be- werd de jongste jaren al een langstelling voor de spreek- hartig woordje gepraat. De beurt die schepen Luc De jongste weken en dagen ge- Ryck vorige week woensdag in de feestzaal van 't gemeen tehuis hield was zo groot dat je bijna voorspellen kan dat Temse straks aan een toeris tisch réveil toe is. De bewinds man sprak over (u raadde goed) het toerisme in Temse, hoe het groeide en wegdeem- sterde en hoe 't opnieuw bloei en kan. Ik vertel, heel kort, het verhaal. D'er zat vaart in Zeildoekfabrikant Wilford en nog een trits industriëlen of handelaars van ter pelkke be seften hoe het moest, zo half weg vorige eeuw. Het indus- trieel-kommerciëlc landschap was bont gekleurd, in die tijd in Temse, de kaart zou nog meer geschakeerd, gevarieerd worden. Vanuit Antwerpen en omgeving een link leggen naar het ontwakende Wase gewest, dat moest lukken. Een bind middel kreëren dus, een trans portschakel aanleggen. De Wilfordboten, ze begonnen te varen omdat zich een gun stige maatschappelijke situatie Escalope de turbot grillée a la chicorée et fondue de tomates. Mignons de boeuf d'Ecosse aux champignons des bois et au foie gras. Ganache au chocolat amer et pistaches. Duizelt de lezer? Wordt hij onwel in de maagstreek? Niet doen! Vooral nu niet, bij 't naderbij komen van de kerst- en nieuwjaarsdagen. De bevlieging die 'k had bij 't uittikken van de drie zinnetjes (of eerder epitheta) was trouwens niet van frankofiele, wel van gastronomische aard. De omschrijvingen werden geplukt uit drie menu's, aangeboden door resp. 't Mezennestje in Sint-Niklaas, het Parkhotel in Lokeren en 't Laurierblad in Berlare. Een trits toprestaurants uit onze regio, drie van de wel dertig die in het onlangs verschenen boek «De beste recepten van de chef-koks in Vlaanderen» werden opgenomen. Drie uit de drieduizend, want zoveel restaurants moet dit vlakke land rijk zijn. zegt keukenpiet-auteur Jan Maesen ter inleiding van het boek. Een selektie dus, en zoals iedere keuze aanvechtbaar vanuit sommige invalshoeken. Toch is het gezelschap illuster, zie de aanwezigheid van bijv. 't Oud Konijntje (in Waregem), Sir Anthony Van Dijck (Antwerpen) of Snepkenshoeve (Hcrcntals). Vlakbij 't Land van Waas de Renardeau (Beervelde), ook opgenomen in deze publikatie. In Sint-Niklaas is het poêtisch-rustieke pand van Eddie Deleuil en Marie-Christine Joos al jaren een begrip, ook al omdat chef-kok Marcel Maes van Sint-Jacobsschelpen. hazerug en vooral tarbotfilet sprookjesachtige gereahten maakt. Anne-Marie en Joseph Van de Vijver resideren aan de rand van groenstad Lokeren, gegeerd in hun hotel-rèstaurant zijn o.m. de wildbercidingen (tijdens het seizoen), met een fameus wijntje erbij. Guy Van Cauteren dan: Parijse ervaring achter de rug, chef-kok geweest van de Franse ambassade in Brussel en sedert 1979 exploitant van een eigen restaurant in een vroegere olieslagerij te Berlare. Hij heeft z'n gastronomische tempel geëquipeerd met tafels die werden gemonteerd op gietijzeren onderstellen van naaimachines, maar van meer belang zijn de zalm of de Noordzeekreeftjes die hij, of z'n hotelmeester Karei Van Dinder, laat aanrukken. Watertanden doen die gerechten je. Wees gerust: de veelal in 't Frans genoemde menugangen kregen een vertaling mee, de ingrediënten werden opgesomd en de uitleg over de toebereiding is verstaanbaar en verteerbaar Hier defileren professioneel geschoolde lieden, ze zien er op de knappe kleurenfoto's nog goed uit ook en de aanblik van de respektieve interieurs is al even schitterend, stijlvol. Kijkboek, kookboek tegelijk. Achteraan in deze publikatie een alfabetische rcceptenlijst, met verwijzing naar de pagina's. Dat is handig Een totfiél-kookbock werd het vanzelfsprekend niét, dat is te wijten aan het exquise karakter van wat de gastronoom wordt voorgeschoteld. Géén paling- in-'t-groen derhalve, evenmin rijstpap met bruine suiker. Wel: konijnerug met knikkertjes en verse basilicum of vier gerookte vissen met mesclun en frambozenvinaigrettc Toemaatjes in dit boek: een verklarende lijst met keukentermen, een toelichting over wijn en kaas. 'De beste recepten van de chef-koks in Vlaanderenwerd gerealizeerd i.s.m. het gereputeerde Master Chefs Institute in New York". De teksten zijn van BRT-medcwcrker Jan Maesen, de foto's van Eddy Néglcr Het bock telt 160 pagina's, formaat 20 x 28, en kost 990 frank. Een uitgave van Hadewijch in Schoten. (wv) aftekende, om utilitaire motie ven dus. En de vaartuigen, dra duchtig bemand, kregen gaan deweg hun charme. Werden toeristische troeven, immer in beweging. In 1870 konden voetgangers langs de brug de Schelde over. De Stoomvaart maatschappij Schelde en Ru- pel floreerde Maar kreeg kon- kurrentie van drie mailbootjes. 1899: indienstneming van de vierde Wilfordboot. Maar dèn al, rond de eeuwwis seling, zou de bootvaart min der fors en met minder animo op Temse afstevenen. Je kon immers ènders reizen en pen delen per buurttram bijvoor beeld. En na de eerste wereld oorlog, waaruit Wilford en z'n vloot gehavend tevoorschijn was gekomen, daagde de on derneming Mercator als kaper op de kust op. Praalstoeten en pastoors In 1924 werden 's winters geen passagiers meer vervoerd per Wilfordboot, nog wel goede ren. Een teken aan de wand. Auto's, autobussen raakten in trek, en zo'n vloot onderhou den en in stand houden kostte veel duiten. In 1938 werd de n.v. Steamers Wilford ontbon den en de maatschappij Flan dria zou de dienst Antwerpen- Temse overnemen. Ze hebben veel bijgedragen tot de sociaalekonomische ont sluiting van Temse en het Land van Waas, de Wilfordboten. In hun kielzog dobberde het toe risme, het floreerde. En ook de spoorlijn Mcchelen-Ter- neuzen lokte menig reiziger Temsewaarts. Want Temse had wat te bie den, bovendien. Paling, Bel- giës grootste b rug. een mooie molen. Heel wat evenementen van veelal flamingantische of muzikale aard werden op het getouw gezet: praalstoeten ter ere van pastoors, kantates, koncerten, een vliegweek. En, nog immer rond de eeuw wisseling, demonstreerde Temse z'n relatieve welvarend heid: hier was 't grote Europe se centrum van de juteverwer- kende nijverheid, hier vond je een scheepswerf met wel drie honderd werklieden, werden klompen en manden aange maakt. weefde men zeildoeken en spon men katoen. Maar de kontekst, de samenle ving onderging wijzigingen. Er werd anders gereisd (congé payé). De Schelde raakte ver vuild en vies. En zo kwam het dat na de tweede wereldoorlog de toeris tische voortrekkers andere ak senten hoorden te leggen. De Flandria voer nog tot 1959, dat wel. Maar de situatie was niet best meer. Dc voortreffelijk werkende VVV speelde dan maar een andere troef uit: het inrichten van feesten. Ter ere van Schelde en paling, van Keizer Karei ook, van kar naval. En dan werd het kasteel Jans- sens gesloopt en dan stortte de kaai in. En dan leek de bloei periode van Temses toerisme voorbij. Eén circuit Met man een macht zijn z'in Temse nu aan 't sleutelen aan een réveil, een revival. De ini tiatieven die de voorbije maan den, jaren genomen werden zijn niet meer te tellen. Toch blijft men met beide voeten op dc door Amcibcrga gewijde grond: dc wegen der geleide lijkheid moeten bewandeld worden, weten Luc De Ryck en z'n team. Beseft wordt verder dat toeris me een totaalgebeuren is. Dat de samenhang van b.v. kuituur (exposities, manifestaties in een uit te breiden schouwburg) en toerisme een basisgegeven is. Dc aanpak nu is gedegen, pro fessioneel bijna. De persrela ties, de public relations zijn belangrijk, worden dus ver zorgd. Zoektochten worden uitgestippeld, wedstrijden uit geschreven. Btk-projekten werden ingediend. En vooral: wat men heeft of bezit (dat unieke heraldiekmuseum, dc kerk, de beiaard, het Gemeen temuseum, etc.) wordt gekoes terd en gepromoveerd. Met de Watermolen lijkt het snor te zitten. De VVV heeft zich in zeven goed funktionerendc werkgroepen opgesplitst. En aan dc potentiële dagtoe rist wil het gemeentebestuur één pakket van toeristische trekpleisters voorleggen, stuk voor stuk interessant en ge groepeerd binnen één circuit. Het kèn dus, ook in Temse Als de aanlegsteiger er is. En de Flandria terugkomt. Dan zéker. Wouter VLOEBERGH In het voorjaar van 1984 zagen de eerste Gemmekes? postkaartenhet daglicht. Inmiddels is deze toeristische reeks van zes Temseprenten voldoende bekend geworden ze brengt vriendelijke Temse-groetjes tot over verre grenzen. De reeks werd zopas uitgebreid met vier nieuwe illustraties. Ook aan de horeca-reeks werden drie nieuwe restaurant- kaarten toegevoegd. Bovendien liep een eerste 'Azijnzeker-kaart van de pers. Wellicht een voorbode van een parallellopende serie. On de verzamelwaarde hoog te houden wordt de oplage steeds tot 500 exemplaren beperkt en komt er géén herdruk. Bij heet dit toeristisch opzet is de bedoeling duidelijk inwoners van Steendorp, Temse, Tielrode en Elversele gelegenheid geven mee te werken aan de public-relations de goede faam van gefusioneerde gemeenten helpen uitsti len. Daarom maken mensen die van eigen streek houdt van deze prenten veelvuldig gebruik als post-, brief- wens kaart. Temses Scheldekade. Een belangrijke troef, een scharnier (archieffoto) Na Aalst, Brussel en Sint-Niklaas nu ook in Stekene een échte playbackwedstrjjd. De grote sterren van dit nieuwe amusement zullen er zyn! En dat zijn ondermeer Alexander Curly (I'il never drink again), The Dolly Dots, Liza'Minelli en... niemand minder dan Julio Iglesias. Julio Iglesias zal de Stekense markt opvrolijken met z'n aan wezigheid van 10 tot 12 uur. Een attraktie om niet te missen Julio op de Stekense markt... Zondermeer een stunt van PB- komité dat de wedstrijd van 's avonds organiseert. Een avond die volledig op vi deo zal worden opgenomen en waarvan ontelbare foto's kun nen worden verkregen. Deze wedstrijd zal plaats vinden op zaterdag 15 december met be gin om 20 uur, terwijl de kan didaten aanwezig moeten zijn om 17 uur. Dit alles in het kulturee) centrum van Steke ne, Dorpsstraat 127 te Stekene. Deelnamen Geïnteresseerden kunnen nog steeds inschrijven voor deze wedstrijd. Men verwacht zo'n 25 deelnemers. Wie een zan gerfes) wil imiteren moet zelf een plaatje of kasscttc mee brengen, samen met de aange paste kledij enz. en zich zo vlug mogelijk melden bij Her man Groenings, Brugstraat 62 te Stekene. Het is de bedoeling om de beste play-backer «fors» te be lonen. Over die «beste» zal worden geoordeeld door Mare De Cocn, Rudy Saman, Mario De Wilde, mevrouw Saman en mevrouw Van den Brocck van «Blue Range» Zij zullen de kandidaten beoordelen op «lipping», beweging en kledij én de eerste prijs toekennen. Deze eerste prijs is 7.000 fr, ofwel een reis voor één per soon naar Spanje. De tweede prijs en dat bete kent nog steeds 3.000 fr. ofwel een trip van twee dagen naar Parijs voor één persoon zal worden toegekend door de plaatselijke pers (waaronder dus uw dienaar) en dc derde prijs is die van het publick. Deze derde prijs is nog goed voor 2.000 fr. of een weekein de in dc Ardennen. Dc overige deelnemers ont vangen ongetwijfeld een aan moedigingsprijs. Kaarten voor deze «Waas en Zcclandsc play-backwed- strijd» zijn te koop tegen 80 fr. in Fonobar Nélcmans, in Tref punt, Bierkaaistraat te Hulst, in zaal Panda, Markt te Sint- Niklaas en in café The Pub, Dorpsstraat 127 te Stekene. Op de avond zelf kosten de toegangskaarten 100 fr. De muzikale omlijsting, de technische kant en dc koördi- natie is in handen van discobar Sfinckx, terwijl de presentatie berust in de handen van Guy Van Praag. Tot 9 januari 1985 krijgen rechthebbenden de tijd om door de gemeente Beveren ingevoerde premie voor ai c|lc mene edukatie aan te vragen. De vergoeding belo maximaal 2.000 fr. per jaar voor werknemers, zelfstal ,gS gen en helpers tot 40 jaar, die avond- of weekendond ië wys volgen. Voor dagonderwijs wordt tot 450 fr. kursusdag uitgekeerd met een beperking tot 10 dagen élan jaar. zij reeds bezitten. Bedrag 1 h' Eén en ander werd gestemd fr. voor kursussen algem 5 op de gemeenteraad van 9 ok- vorming of die beroepsget Ie tobcr 11. De speciale aandacht zijn (leergangen kunston wordt erop gevestigd dat de wijs zijn uitgesloten). I*a premies moeten aangevraagd - Een premie voor de werl 0- worden binnen de twee maan- mers, zelfstandigen en he) !e' den na het behalen van het tot 40 jaar die dagondet n diploma of na ontvangst van de volgden tot vervolmaking ''8C rijksvergoeding voor sociale hun intellektucle, morele promotie. Gerechtigden op de sociale vorming en die de t premie 1984 waarvan dc aan- premie «sociale promotie» vangstermijn verstreken is, vingen. Het bedrag is hier krijgen in elk geval tijd tot 9 fr per kursusdag beperkt januari 1985. 10 dagen per jaar. De volgende tegemoctko- - Een premie voor well Jec mingen worden voorzien: mers, zelfstandigen en he - Een vergoeding voor werk- tot 40 jaar, die avond- of;rcl nemers, werklozen, ingeschre- endonderwijs volgen tot ven bij de RVA, zelfstandigen, helpers en thuiswerkende ou- hoging van hun beroepsk P« fikatie en dc rijkspremie ders, die in het avond- of ciale promotie» ontvia "d weekendonderwijs een erkend Het bedrag beloopt hier einddiploma behalen of een procent van de rijkstot zelfde diploma dat inzake kwa- Gremar lifikatie hoger is dan hetgene met een maximum van 20CfJn<^ per jaar.

De Voorpost | 1984 | | pagina 8