smoeie rekkers Marcel Catry (Gembel): Buggenhoutse kultuurpolitiek vergt andere aanpak Wereldoorlog II, revisited PVV-Jongeren aan nieuw elan toe te Denderbelle Grote belangstelling voor spannende avondschoolkwis in Buggenhout Ruime belangstelling voor 6de Kwistornooi Openbare Bib. Buggenhout Lebbeeks filiaalhouder legt overvaller in de luren 10 - 21.12.1984 - De Voorpost Beleidsoptie Gembel-raadslid Marcel Catry is het niet eens met het kultuurbeleid dat in Buggenhout jaren die volgden ook ge- gevoerd wordt. Hij betreurt o.a. dat de meerderheid nog altijd niet de noodzaak ingezien kregen, heeft een adviesorgaan, in casu een gemeentelijke kulturele raad, in het leven te roepen. Een voorbeeld'? Het Davids- Vindt overigens dat de kuituur te Buggenhout, de voorbije jaren, in vergelijking met ^°"c's krijgt jaarlijks 8.000 fr., andere «sektoren», stiefmoederlijk bedeeld wordt. Heeft bovendien ook zijn bedenkin- "„„Ju, fonds nooit gen omtrent de jaarlijks georganiseerde «Kulturele Weekends». Standpunt dat gezien de Weekend Het "vermevlen- hoera-klanken die telkens weer rondom dit kulturele weekend opstijgen, ongetwijfeld foncjs daarentegen ontvangt niet door iedereen gedeeld wordt. jaarlijks 5.000 fr.. werkte zich c Ko5j- t - °-a- de naad uit de broek tij- auDsiaieringskommissie en Werkgroep, enige jaren gele- zegd. werd gepoogd dergelijke dens het Kultureel Weekend Kulturele werkgroep den jn j,et ieven geroepen om erkende raad op te richten, op de Briel in '79, maar zag In Buggenhout, als Marcel Ca- het jaarlijks «Kultureel Wee- Hoe toen precies tewerk ge- zijn deel van de koek achteral try, kom je als beleidsverant- kend» te organiseren. Geen gaan werd, weet ik niet. Be- niet aangroeien. Een realisti- woordelijke enkel via de subsi- van beide «kommissies» werd weerd wordt dat de poging bij sche verdeling? Laat me diëringskommissie van dichtbij echter door de gemeenteraad gebrek aan respons mislukte, lachen. in kontakt met de kuituurpoli- erkend. Van enig officieel ad- De situatie toen en nu, be- Waarom, vraagt Marcel Catry tiek. Als geïnteresseerde in de viserend organisme is te Bug- klemtoont Marcel Catry, lijkt zich af, wordt van dat konser- kultuur of vertegenwoordiger genhout dus geen sprake. me echter ingrijpend gewij- vatief stramien niet afgestapt? van een kulturele vereniging Ooit, werd mij o.a. door kul- zigd. Begonnen werd o.a. met Waarom verdeelt men de sub kan je terecht in de Kulturele tuurschepen Jan De Ridder ge- de jaarlijkse organisatie van sidies niet aan de hand van een een «Kultureel Weekend», puntensysteem, zoals dat o.a. Weekends die bewijzen dat er te Lebbeke funktioneert. Tot te Buggenhout een brede waai- eenieders voldoening, er van verenigingen aktief zijn. Dergelijke stap lijkt me overi- De installatie van een kulture- gens onafwendbaar, wanneer le raad, pluralistisch van sa- je op een gezonde manier de menstelling, die een aantal kulturele belangen van het ge- wettelijke voorziene mogelijk- hele dorp wil behartigen, heden biedt, leek me dan ook Zodat iedereen aan bod komt. een noodzaak. Dergelijke manier van hande- De enige manier om het in het len valt in de schoot van de leven roepen van dergelijk Buggenhoutse meerderheid raad bespreekbaar te maken, vanzelfsprekend niet in goede leek me de problematiek te aarde. Ze wil het immers bij berde te brengen tijdens een het oude houden. Te begrijpen vergadering van de «subsidie- overigens, want wat bv. de ringskommissie». Kommissie huisvesting betreft, ik denk in die samengesteld is uit ver- dat verband ook aan de jeugd, tegenwoordigers van de poli- zitten de verenigingen door ei- tieke frakties in de gemeente gen fouten in het verleden - wij in een 5 (meerderheid) -3 (op- ons nog altijd moeten behel- positie) - verhouding. pen met «achterkeukens» Welnu, vervolgt Marcel Catry, dat hebben we ook gedaan. Akkomodatie Hebben we beter gezegd, ge- poogd te doen. w!„t fotnSg- Het getoet aan akkomodane. toe kregen we enkel de kans de beklemtoont Marcel Catry, idee naar voren te brengen janitesteert ztch vooral t,J- (vergadering van 21 juni ,1), de"s <>e Kul urele Weekends, maa? tot een bijeenkomst ti - Ttjdens de allereerste vergade- dens dewelke de ideeën in een nnS m<;t he! °°8 °f de "S3"!" zeer konkrete vorm zouden van ?e'sd'lk,„weekJnd' je steeds hetzelfde gebeu- r eens de plaats van gebeu- De oorzaak? De slordigheid en 'en bePaald is' sl°n.en be[>aa!- het gebrek aan ernst Jaarmee f i?tï ,l™~ de datum door de verantwoor- ke" °P da b«*'kba« akko- delijke bepaald werd. Hel n>»da"=u Bepaalde veremgin- vastleggen van die datum was gf» hebben d.e keuze ovengen mme? een aaneenschakeling al lal,e" "'>grae,ën een au- van verdagingen en ondutdehj- '°">a"™e. De overige veren,- ke afspraken die er uiteinde- da" '«re- lijk toe leidde dat er op bcwus- de" s,el!CT "°B bnka t" f rprhk npgrnilfhflrp nnplfip vergadering slechts één Uit de beleidsnota bij de Buggenhoutse begroting '85 pikten we de alinea omtrent het kultuurbeleid De Kulturele Weekends, aldus deze nota, blijven de hoogte punten op stuk van kollektieve kulturele prestaties. Voor 1985 komt Opdorp aan de beurt. Evenals vorige jaren zal een beroep gedaan worden op alle socio-kulturele organisa ties van de gemeente en alle andere geïnteresseerde kulturele medewerkers. Het overweldigend sukses dat het kultureel weekend in het centrum op stuk dan kunsttentoonstellingen in 1984 gekend heeft, dient verdergezet. Daar het jaar 1985 uitgeroepen werd tot Jaar van de Muziekwerden reeds initiatieven genomen om in samen werking met alle muziekmaatschappijen en koren van Buggenhout aan dit projekt aktief deel te nemen. Ook dit jaar zal een de socio-kulturele organisatie de traditionele financiële steun en materiële hulp toegekend worden. Er wordt ook onderzocht om benevens de traditionele jaarlijkse subsidie een bijkomende vergoeding toe te kennen in functie van de geleverde prestaties (pvr) Groot - Lebbeke worden gegoten, is het nog altijd niet gekomen. Mot de opvoeringen van --Robert en Bedrand loopt de eerste manche van het toneelseizoen '84- '85 voor de Lebbeekse to neelamateurs op zijn eind. Na de jaarwisseling offre ren vijf van de zes groot- lebbeekse kringen aan hun publiek een tweede pro- duktie en presenteert To neelkring "Pogen» zijn eerste stuk. Dit weekend beleeft Robert en Bedrand» m zaal Heidehof zijn laatste opvoeringen. Vorig week end kreeg de kring het be zoek van de bewerker van het stuk, Arnold Van de Perre. uit het naburige Melded De man toonde zich trou wens erg opgetogen over de prestatie van Omme- kaaren genoot o.a. flink van het "Robed en Ber- trand»-lied, door beide hoofdfiguren tussen twee bedrijven in gezongen. Dat lied is trouwens een puur Lebbeekse produktie, vermits tekst en muziek geschreven werden door Francis Lissens en de op name gebeurde in de Richmix Recording Stu dio's» langs de Bellestraat te Lebbeke. In datzelfde Robert en Bedrand-spektakel werd rijkelijk aan sluikreclame gedaan. Zegt Cornel Leu- nis op een bepaald ogen blik immers niet tot één van zijn collega-acteurs, die zijn broek tot op voet hoogte diende te laten zak ken en aldus een pracht van een onderbroek-met bloemetjesmotief (flower power, weet je wel?) ont hult: Ja watte! Dei komt zeker van Poetekes! Van insiders kwamen we aan de weet dat Cornel Leunis tijdens de repetities steevast «Menten» ver noemde als leverancier van dat stukje mannelijke lingerie en hij pas enkele dagen vóór de voorstelling overschakelde naar «Poe tekes». Steekpenningen, Comel? Ooit al eens van een zekere Bellemans gehoord? Zelfs in de vokale ge deelten in «Robed en Ber- trand» werd de publiciteit niet geschuwd. Want hoor den we Francis Lissens niet vol oveduiging de kwaliteiten bezingen van «Chiquita Bananaen «Cótéd'Or»? Die Francis Lissens be schikt over een mooi stem geluid. En ook Hilde Van Mol en An Colpaed zijn op zn smalst.. niet van zangkwaliteiten gespeend. Hun tweestem mig duet klonk aangenaam in de oren. Laatstgenoemde ver baasde de aanwezigen niet alleen door het etale ren van haar vokale kun digheden - ze akteerde overigens om duimen en vingers af te likken - maar deed de mensen die haar van nabij kennen boven dien verwonderd de wenk brauwen fronsen. An Col paed verscheen immers op de scène met een borstpadij om - noch min noch meer- «U» tegen te zeggen. Wij konden ons niet van de indruk ontdoen dat moeder natuur een flink handje toegestoken kreeg. En de aktrice in kwestie, wat haar b.h. betreft, op de leen toer was gegaan. De Lebbeekse midden standers, althans deze die hun zaak langs de Dender- mondse- of Brusselse- steenweg dnjven, zien blijkbaar met enige onge rustheid 1985 naderen. Volgend jaar is weliswaar een jaar als elk ander, maar de door de overheid aangekondigde installatie van de koliektoren langs de steenweg, heeft - ter echt overigens- hun be zorgdheid opgewekt. Vori ge zondagmorgen staken ze daaromtrent trouwens reeds de koppen bij me kaar. In de hogere regio nen van Gasthof Bier boom. Bepaalde Lebbeke- naars hebben blijkbaar nog altijd niet het stadium bereikt, om op kritiek die ze na een bepaalde pres tatie toegestuurd krijgen, op een waardige manier te reageren. Dat steller van een bepaal de kritiek op een aan idio tie rakende manier be zwadderd wordt is niet goed te keuren: maar kan al bij al als een (klein) men selijke reaktie beschouwd worden. Dat bepaalde mensen zich echter ver plicht voelen een ware strafexpeditie tegenover de belager van de naar hun mening schitterende prestatie op te zetten en daarbij prive-eigendom- men gaan besmeuren en gezamelijke ekonomische boykots gaan uitroepen, is noch min noch meer wal gelijk te noemen. Juist. disgustingis het woord. Dergelijke laag-bij-de- grondse boefjes-streken zijn pure waanzin. Smoelentrekker rechts beschikbare hoekjes, gangen of achterkeukens. Of aanwezig kon"zijn en dè pro- Joe?cn di™jken naar oorden „i„. «.„„c knrnroUn die buiten de centrale as van Gembel-vertegenwoordiger blematiek niet eens besproken ?iet "mr?'e ,a wercj het Kultureel Weekend Uit de reakties van kuituur schepen De Ridder op ons voorstel, geformuleerd tijdens de vergadering van 21 juni jl. - de schepen had het o.a. over «Begin daar toch niet aan!» - kan ik trouwens afleiden dat er van zijn kant weinig interesse voor vernieuwing en verande ring bestaat. Hij wil het duide lijk bij het oude houden, be klemtoont M. Catry. gesi tueerd liggenZoals dat vorige jaar in het Centrum nog het geval was. En wij o.a. naar de Rijksschool moesten uitwij ken En ook de tentoonstelling rondom de «Prijs van Buggen hout» - een prijs die nochtans veel artistieke bijval kende - moest naar de polyvalente zaal van de gemeentelijke sporthal voor ze. vooral op zaterdag en zondag, niet de publieke be- langstelling, genoot die ze ver- airdc'onzeTorbeton^ëgmëm turele werkgroep, die niet de minste wettelijke erkenning geniet Geen officiële impakt bezit. En waar de gesprekken, cru uitgedrukt, kompleet vrij-^ blijvend blijven. Ik herhaal het. benadrukt Marcel Catry. een kulturele raad zou een ernstig advise rend orgaan vormen, dat over flink wat draagkracht zou be schikken. O.a. ook naar ande re beleidsorganen toe. Op bo vendien een erg ruim vlak. Ik denk in dat verband o.a. aan de manier waarop men erin geslaagd is het landschap rond om het Kerkplein te verloede ren. Door de bouw van een warenhuis in neo-neostijl. Zo'n ingrijpende verandering, dat gebouw staat er bij manier van spreken voor de eeuwig heid, had m.i. ook het onder werp kunnen uitmaken van een diskussie in de schoot van een kulturele raad. Subsidies optrekken en/of materiële steun Inderdaad, beklemtoont Mar cel Catry, als aktieve minder heidsgroep of als pas opgerich te vereniging, heb je het in Buggenhout erg moeilijk voet aan de grond te krijgen. En krijg je niet datgene waar je in verhouding recht op hebt. Let wel, voegt hij eraan toe. Wie als gevestigde vereniging hard werkt, krijgt dan vaak nog een extra-beloning in de vorm van een eenmalige toela ge. Elkeen nu echter zelf. Wie heeft het het makkelijkst om een kultureel evenement te or ganiseren. Een gevestigde ver eniging die over de vereiste accomodate beschikt of een beginnende vereniging? Om die manke verhouding recht te zetten stellen wij Gembellers voor, de formule van de betoelaging te verande ren. Het subsidiëringsbedrag niet langer te laten verdelen door een selekt clubje. Mocht dat niet mogelijk zijn, dan stel len we voor het totale subsidie bedrag op te trekken. Verho ging die o.i. dan zou moeten gebruikt worden om de ge meentelijke materiële uitrus ting, die erg beperkt is, uit te breiden. Zodat iedereen daar gebruik zou kunnen van maken. Maar ook dat schijnt tot de wensdromen te behoren. Blijkt nu wel dat 100.000 fr. extra uitgetrokken werd in het kader van «Het jaar van de muziek», maar wie zal ervan genieten?De onmogelijkheid het totale bedrag op te trekken lijkt me overigens het gevolg van de «betonpolitiek» die tij dens de vette jaren in onze gemeente gevoerd werd. Toen werd een landelijke gemeente Lebbeke Enkele weken geleden hadden we het in dit weekblad uitvoerig over de poging tot rekonstruktie van een gebeuren bij het begin van de Tweede Wereldoorlog. Rekonstruktie uitgevoerd door Lebbekenaar Achiel Vermeiren. Op zaterdagochtend 11 mei 1940 geraakt een «Fairy Battle», een licht bombardementsvliegtuig van de Belgische Luchtmacht, bemand door piloot Verbaecke en boordschutter Jacques Dome, op weg om de brug van Veltwezelt (over het Albertkanaal) te bombarderen en aldus de opmars van het Duitse leger te vertragen, in een gevecht gewikkeld met twee Duitse jachtvliegtuigen. Beide Belgen raken in het luchtgevecht gewond, maar de piloot slaagt erin zijn vliegtuig, via een noodlanding, aan de grond te zetten. Dat gebeurt op een weide, in de driehoek gevormd door de Klein Antwerpenstraat, de Heesterstraat en de spoorweglijn Brussel-Dendermonde, te Lebbeke. Beide militairen krijgen in een woning langs de Kleine Antwerpenstraat, bewoond door het gezin Van Nieuwenhuyze, de eerste zorgen toegediend en worden achteraf overgebracht naar de St.-Blasiuskliniek te Dendermonde. Nog later belanden ze in een militair hospitaal te Gent. Wie beide mannen zijn en wat er met hen tijdens de oorlogsjaren die volgen gebeurt, weet eigenlijk geen enkele Lebbekenaar. Tot.. Achiel Vermeiren zich met de zaak bemoeit, schrijft en informeert en het gebeuren, stukje bij stukje kan rekonstrueren. Enkele weken geleden komt de boordschutter, kolonel met rust Jacques Dome, naar Lebbeke op bezoek Hij gaat een kijkje nemen op de plek waar de piloot, 44 jaar geleden, de noodlanding uitvoerde en maakt kennis met de kinderen van het echtpaar Van Nieuwenhuyze. Binnen het bestek van het artikel dat we aan deze «Lebbeekse» oorlogsgebeurtenis in «De Voorpost» wijdden, richtten we een oproep tot bezitters van fotografisch materiaal omtrent het gebeuren. Op die oproep is respons gekomen. Van de h. Theo Ponnet uit Baardcgcm mocht Achiel Vermeiren een foto ontvangen die duidelijk illustreert dat het vliegtuig indertijd zowaar uitgroeide tot een toeristische attraktie. Wie zichzelf, vrienden of bekenden op bijgaande foto mocht herkennen kan wellicht Achiel Vermeiren nog extra-informatie verschaffen. (Achiel Vermeiren, Poststraat 17, te Lebbe ke. Tel. 052-21.65.14). Pierre Van Rossem Subsidiëringskommissie Ook omtrent de subsidiërings- diende. Omdat je als vereniging, bij gebrek aan enige gemeentelij- kommissie heeft Marcel Catry kc akkomodatie verplicht bent jelTten. Andere terreinen wer- bepaaldc bedenkingen: Deze een ruimte te gaan huren, je den echter verwaarloosd, kommissie werd ooit ge- jezelf moet bedruipen, gaan kreëerd om het bedrag dat in bepaalde verenigingen dan de begroting ingeschreven ook de kommerciëlc toer op. staat om de kuituur te spijzen En wordt het Kultureel Week- Alle geld en energie welden daarin gestopt. En daarnaast nog in een paar prestigepro- n de magere jaren terecht gekomen zijn, ontbreken de middelen en moet het geld be steed worden aan de herstel- te verdelen. Die verdeling is end herleid tot een herhaling jjng Van al dat beton, ooit gebeurd en is sindsdien ongewijzigd gebleven Uit die verdeling van de koek blijkt niet alleen hoe sterk ver zuild die gebeurd is, maar ook dat er traditonalisme er in pri meert. Wie aanvankelijk 5.000 fr kreeg, heeft dat bedrag de van een kermisweckend. Let wel, wat deze problema tiek betreft, heb ik evenmin een pasklare oplossing. Daar- En blijven er evenmin centen over om bvb. in kuituur te investeren. De Buggenhoutse kultuurpoli- over moet gepraat worden. En tiek? Hij is dringend aan wijzi- dat kan in de schoot van een erkende gemeentelijke kultu rele raad. Nee, niet in de kul- ging toe. Pierre Van Rossem XRVorige week donderdag werd in lokaal «De Ster», Dorp te Denderbelle, de overgang gerealiseerd van een oud naar een nieuw bestuur bij de plaatselijke PVV- Jongerenafdeling. Voorzitter Steven Veireman legde zijn funktie, omwille van te drukke privé-bezigbeden en een nakende verhuis naar Dendermonde neer. Hij blijft wel ter beschikking als bestuurslid. Luk Van Weyenberg van zijn kant, kan gezien zijn studies die teveel tijd en energie op slorpen niet langer meer aktief als penningmeester in het be stuur meedraaien Ook hij bleef echter beschikbaar als bestuurslid. De funkties van penningmees ter en voorzitter kwamen aldus vrij. Met algemene goedkeu ring werd de taak van penning meester toevertrouwd aan Mevr Marie-Christine Wil- lems, totnogtoe bestuurslid. Het voorzitterschap kwam met algemene instemming terecht in handen van Rafaël Van Den Broeck, een nieuwe kracht in de schoot van het bestuur, ver mits betrokkene totnogtoe en kel lid van deze jongerenvere niging was. Het nieuwe bestuur - voorzit ter Raf Van Den Broeck, on dervoorzitter Jan De Bisschop, lste sekretaris Peter Veire man, 2de sekretaris Patrick Heuninck, penningmeester Maric-Christine Willems en de leden Luk Van Weyenberg, Steven Veireman, Marleen Van Handenhovc, Yves Van De Velde en Luc Heuvinck - treedt statutair in dienst op 1 januari 1985. Nadat de vergadering de lo pende zaken behandelde, ver duidelijkte de voorzitter zijn beleidsdoelstellingen voor het komende jaar. Raf Van Den Broeck benadrukte o.a. ern stig werk te willen maken om bij de jongeren vooral dan in de leeftijd van 14 tot 20 een sterkere motivatie los te we ken, tijdens de kermisdagen een ledenwervingscampagne op te zetten, nieuwe en aan trekkelijke aktiviteiten voor jongeren uit te werken en erop toe te zien dat de PW-jonge- ren zich lokaal niet in een hoekje laten drummen. In de nabije toekomst worden alvast een bowling-avond en een daverende karnaval-TD geprogrammeerd en ligt een stapel nieuwe initiatieven klaar om te worden uitgewerkt. De nieuwe bestuursploeg, al dus voorzitter Van Den Broeck, bouwt met hernieuw de kracht verder aan een dyna mische vereniging van jonge mensen die wars van alle doemdenkerij, de dag van morgen enthousiaster dan ooit tegemoet ziet. Pierre Van Rossem Op de Buggenhoutse avondleergangen zyn het blijkbaar niet alleen de leraars die door de kwismikrobe gebeten zyn. De studenten laten zich op dat vlak evenmin onbetuigd. Na het sukses van de eerste uitgave van een kwis algemene kennis door de studenten van het Ekonomisch Hoger Onderwijs, verleden jaar op den Opstal, was het opnieuw dezelfde groep, o.l.v. Guido Croket, die vorig weekend gezorgd heeft voor een degelijke kwisorganisatie. Als verzamelplaats had men ditmaal de zaal «De Oude Post» gekozen. Dertien ploe gen uit alle afdelingen van de avondleergangen hadden zich ingeschreven om te kampen voor de wisselbeker. Elk team van vier werd aangevoerd door een personeelslid van de Avondschool zelf en het be loofde dan ook een spannende strijd te worden. Alfons Van Der Veken, leraar en mede organisator had warempel één van de Avondschooicomputers meegebracht, om dadelijk en korrekt de puntenstand te kun nen volgen. De jury bestond verder uit de verantwoordelijken van de af delingen boekhouden, André Mortier en Maurits Keppcns en werd voorgezeten door di- rektcur Eraly. Kwismastcr was de ziel en de spil van het ge beuren, Guido Croket. Na vijftien vragen, halfweg dus, stond de ploeg Twcho met 26 punten aan de leiding, ge volgd door niet minder dan vijf ploegen die alle 22 punten had-, den weten te verzamelen Bij de vraagstelling in de eer ste reeks leverde de nationale kampioene 1984 in het dames tennis Kathleen Schuurmans, heel wat moeilijkheden op. Ook Count Basic was niet al te best bekend, maar de Amoco Cadiz, Pierre Volondat en Pompidou, zorgden op de meeste tafels voor de volle inzet. Tijdens de pauze zou het klas sement echter geheel van uit zicht veranderen. Bij de aan vang van de wedstrijd hadden alle ploegen immers een aantal letters ter beschikking gekre gen. waarmee ze tegen half- wedstrijd een woord moesten trachten te vormen. Woord dat voorkwam in Van Dale Bij raadpleging bleek dat va kantiesalon en adventskaars niet tot het Nederlandse taal goed behoren. Er waren echter niet minder dan 7 ploegen die het 16-letterwoord Sinterklaas avond hadden weten te ont dekken en dat bracht hen met een 16 punten op. Hierdoor moest Tweho de teugels lossen en kwamen vijf andere teams aan de leiding. In het tweede gedeelte was het vooral het team «Die Walkii- rc» uit de afdeling Duits, dat onder leiding van Ronny Cal- laert, sterspeler van het Val- kwistcam, de toon aangaf. Ze zouden trouwens overtuigend als eerste over de meet komen en met 65 punten op een maximum van 84, de beker in ontvangst mogen nemen. In deze tweede reeks werden figuren als Lech Walesa, Spaak, Monscré, Simonc Veil en Aldo Moro vlot herkend, maar het telefonisch weerbe richt waartoe het nummer 991 moet worden gedraaid, was maar door één ploeg gekend. En tot eenieders verbazing wist zelfs geen enkel team dat het standbeeld op de Meir te Antwerpen dat van Anton Van Dijck is. Dc meer dan 250 aanwezigen beleefden blijkbaar veel ge noegen aan het kwisgebeuren en het gezellig samenzijn na dien. Plannen voor de derde uitgave zijn reeds in dc maak. De uitslag: 1. Die Walküre - Callacrt 65, 2. Dc Koele Kupido's - De Mayer 59, 3. Hater - Daele- mans 58. 4 The Elf Angels - Georges Van Den Bossche 57, 5. The High IQ-ers - Calu- waerts 56, 6. Pronto - Janssens 51, 7. Lcssavassculs en De Sansoussissers - Rcgine Van Den Bossche en Karei Van Shade 50, 9. Klavertje Vier Luypaert 48, 10. Tweho - Luc Mortier 46, 11De Lachertjes Moeyersoon 46, 12. De Ves- tons - Verhelen 45, De Rode Lantaarns - Michiels 36. Pierre Van Rossem Woensdagavond even voor 18 uur werd op het NMKN- kantoor in de Albert I-straat te Lebbeke een gewapende overval gepleegd. De dader ging met 189.000 fr. aan de haal maar enkele minuten later werd hij in Asse reeds ingerekend, dankzij een zeer koelbloedige Rudy Ghysels en een perfekte samenwerking tussen de rijkswachtbriga des van Buggenhout en Asse. Nog geen uur later had de Een dag wcdcrsamenstelling reeds later, woensdag dus, even voor plaats en was dc buit al terug in het sluitingsuur was dezelfde de kluis van de NMKN ver- man er opnieuw dwenen. De overvaller die zijn Filiaalhouder Rudy Ghysels plannen in gevaar zag. geraak- had het al eigenaardig gevon- ,c 'n paniek en haalde een den dat op dinsdagavond een geweer met afgezaagde loop totaal onbekende allerlei in- voor de dag. Daarmee be lichtingen kwam vragen dreigde hij Rudy Ghvsels en verplichtte hem om de deur opnieuw open te doen. Dat gaat echter alleen maar als ie mand langs binnen het slot ontgrendelt, zodat Ghysels' echtgenote de rijkswacht kon verwittigen. Rudy Ghysels hield de man nog een beetje bezig en over handigde hem uiteindelijk 189.000 fr. Aan de Wijndruif in Asse stond de rijkswacht hem echter reeds op te wach ten en die voerde hem kaartje- retour naar Lebbeke De dader werd geïdentificeerd als Mare De Becker, pooier in Tervuren. Voor het 6de Kwistornooi georganiseerd door de vzw Vrije Openbare Bibliotcek te Buggenhout, dat op dc vrijda gen 25 januari, 1 en 8 februari a.s. in het St.-Michiclscollcge te Buggenhout betwist wordt, bestaat enorm veel belangstel ling. Voor deze zesde uitgave stel den zich immers niet minder dan 42 ploegen, elk bestaande uit vier leden, kandidaat. Dc jury besloot overigens alle teams toe te laten. Zullen begin volgend jaar de benen onder de kwistafels schuiven: Sparta Buggenhout, Ouderkomitee Roodkapjes VKSJ, The Muppets, Wiele waal 's Heerenbosch, KWB Opdorp, Leerkrachten BLO, 't Zal wel, VTB/VAB, KVG, Atoom, Gemengd Parafonen- koor Opdorp, Rolumanic. D Speelvogels, Oudleiding Chi ro, Kweetnic, Dc Pelikaan Splitting Image, De Familie De genadelozen, VP -Spele maa. Bibliotheek Opstal, D Lens, Ter Palen, Dc Kook mannen, VKSJ RO Buggen hout. BGJG, KWB Centrum Jeugdclub Bobo, Chiro leidin Opstal, Basket Vlinders Op stal. De Flaters, Sweet No things, Dc Gisbismissiskwii sers, KSA, Ghostbustcrs, Vlic gende Vluchters, Culture! Centrale, Supplement, Economische Simibu, Chir Aspiranten Optal, Dc Cari' Les enfants terribles de notr siècle. Al bij al voldoende kwisge weid om drie kwisavonden vc spanning te kreëren. (pvr)

De Voorpost | 1984 | | pagina 10