STREEKNIEUWS akteurs Op de kijkers. e Arthur Richard ne Ras- i Berlare 14 - 21.12.1984 - De Voorpost Deze week in Netwerk Zaterdag 22 december te 14.30 u.: Filmnamiddag voor kinderen. Peter, de kat zonder staart, een Zweedse tekenfilm van Stig Lassery en Jan Gissberg. Toegang: 30 fr. voor leden, 40 fr. voor niet-leden. Organisatie: Bond van grote en van jonge gezinnen, Aalst. Einde voorzien om 17 uur. Zondag 23 december te 15 uur: Kerstfeest. /oor meer inlichtingen: Volkshuis, Houtmarkt, Aalst. Organisatie: Socialistische gepensioneerdenbond. Expo Tentoonstelling tot en met maandag 24 december, elke dag van 14 tot 18 u. in de belfortkrypte van recent werk van Jan Sanders en Serge Bunoz. De Kadees Ressebekewandeling van «De Kadees» van 10 km op zondag 30 december met vertrek te 14 u. aan de Sportschuur te Erembodegem o.l.v. Etienne. Postkantoor Vanaf 10 januari fungeert dagelijks van 10 tot 11 u. in het Sociaal Centrum een postkantoor waar men voor postverrichtin- gen terecht kan. Bewoners van Immerzeel moeten dan niet meer daarvoor naar 't centrum. ACV-CM-kerstfeest Vandaag zaterdag 22 december te 19 u. ACV-CM-kerstfeest in "t Kapelleken met kerstmenu, gezellig samenzijn en dansgele genheid met het seniorenorkest. Daensmuseum Daensmuseum en Archief van de Vlaamse Sociale Strijd nam reeds initiatieven op het vlak van de inventarisatie, de bekend making en de valorisatie van het Aalsters industrieel verleden. Kontakten wijzen uit dat hiervoor inderdaad belangstelling bestaat. Toch opteert een aantal mensen voor een meer gestruktureerde werking. Samenwerking met o.a. de WAK wordt dan ook een must. Daartoe werd verleden dinsdag ..vergaderd. Details hierover volgen. Filmnamiddag Zaal Netwerk, De Ridderstraat 28, Aalst. Zaterdag 22 december om 14.30 uur. «Peter, de kat zonder staart» een Zweedse tekenfilm van Stig Lasserij en Jan Gissberg. Toegang: 30 fr. voor leden, 40 fr. voor niet-leden. Einde voorzien om 17 uur. Organisatie: Bond van Grote en Jonge Gezinnen Aalst. Jeugdatelier «Arend» Stedelijk Trefcentrum, Driesleutelstraat 51, Aalst. Elke zondag van 14 tot 17 uur: wekelijkse samenkomsten voor alle jongens en meisjes van 4 tot 14 jaar. Activiteiten: werken rond thema's; werken met alle mogelijke expressievormen. Eerstvolgende aktiviteit: zondag 23 december van 14 tot 17 uur. Thema: eindejaar en kerst. Versiering vervaardigen voor de kerstperiode (kerststronken). Je mag hulst, den, een kaars en een kapotte kerstbal meebrengen. Kerstfeest Zaal Netwerk, De Ridderstraat 28, Aalst. Zondag 23 december om 15 uur. Kerstfeest. Inlichtingen: Volkshuis, Houtmarkt Aalst. Organisatie: Socialistische gepensioneerdenbond. Tentoonstelling Zaal Netwerk, De Ridderstraat 28, Aalst. Van woensdag 26 december 1984 tot en met dinsdag 1 januari 1985 René Van Gijsegem: schilderijen en Geert Vercaemer: beeld houwwerk. Openingsuren: do 27, vrij 28 en ma 31 december en wo 2 en dp 3 januari 1985: van 10 tot 17 uur; za 29 en zo 30 december en di 1 januari: van 11 tot 20 uur Opening met receptie: woensdag 26 december om 20.30 uur. Organisatie: Netwerk, Film Stadsschouwburg, Vredeplein Aalst. Zondag 23 december om 20.30 uur. «Chang is missing» (Wayne Wang, USA 1983) milieuschetsen- de detective a la Chinatown. Toegang: 80 fr. Inlichtingen: Jan Louies, Arbeidsstraat 13 Aalst. Tel. 053/ 78.70.06. Organisatie: Antrakt Filmclub Muziek De Gele Limonade, De Ridderstraat 68, Aalst. Zaterdag 22 december om 21 uur Fuif-met-session (De Branders e.a.) Organisatie: De Gele Limonade. Jebron Begijnhof 1 Aalst. Tel. 77.63.89. Donderdag 20 december om 20 uur: laatste avond van de vormingscyklus «relatie leerkracht-leerling». Zaterdag 22 december om 18.30 uur: Begijnhofkerk: TTV rond Lc. 1,26-38 «Zie, gij zult zwanger worden»... Daarna ontmoe tingskansen in het Jebron-huis. Maandag 24 december om 18.30 uur: Kerstviering met als thema «Ontvangen van de H. Geest en geboren uit de maagd Maria» in de reeks rond de geloofsbelijdenis. Daarna wordt iedereen uitgenodigd in het Jebron-huis voor een kop warme wijn met een versnapering. Mensen die graag samen kerstavond vieren dit vanaf 21 uur vragen we Guido daarvan te verwittigen. Daarbij willen wij alle jonge mensen «open toekomst» en «vredegevende vreugde» wensen bij dit feest van de Menswor ding. Woensdag 26 december om 20 uur: werkgroep TTV. Die groep start met een reeks vieringen rond het Onze Vader ledereen die daarbij graag meewerkt is op die vergadering welkom. Europese kerstnacht In de Kapucijnenkerk op maandag 24 december Europese kerstnacht met de 23.45 u. kerstpoëzie met omlijsting van Aalst. In het O. L.Vr. Ziekenhuis zong het gemengd koor van Hofstade onder leiding van dirigent Temmermans de Boheemse Herdersmis (a) n e nieuwe politiecombi s die de stad rijk is. (a) kerstliederen en te 24 u. Europese Kerstnachtmis met kerstlie deren uit Frankrijk, Polen, Rusland, Beieren en Vlaanderen door het gemengd Koninklijk Zangkoor Sint-Job o.l.v Roger Van de Wiele met als soliste Mw M. Daelman-Troffaes. Mannenkoor Mannenkoor Aalst, vergrijsd maar jong van hart, werft jonge krachten, bij voorkeur tenoren, aan. Kontakt opnemen, ook zo U niet geschoold is, met Louis Van der Paal, Broekveldstraat 18 te EfGfllbodeoeiTl 9430 Nieuwerkerken. Tel. 053/21.94.10. De repetities worden hervat in «'t Soete Huys», Leo de Bethunelaan 45 te Aalst op dinsdag 4 januari. Huisvuil in de parochiezaal te 17 u. Laatste akolietenboekjes meebren gen a.u.b. Kerststallentocht Tocht langsheen de verschillende Baardegemse kerststallen op donderdag 27 december te 20 u. Vertrek aan Kapelle-, Europa straat. Einde «Ons Huis» bij de kerststal van de scouts. De gewone huisvuilophaling van 25.12 wordt verschoven naar woensdag 26 en die van 1 naar 2 januari. Jeugdfilm Op zaterdag 22.12 te 14 u. in Netwerk de jeugdfilm «Peter, de kat zonder staart». Toegang 40 fr. Leden 30 fr. Wandeltocht Wandeltocht van «Den Blok» op zondag 23 te 9 u. naar Vlassenbroek over een afstand van 7 km. Vertrek: Spinners straat 22. Kerstmis op Sint-Anna Op maandag 24 december vanaf 18.30 u. stemmige kerstliede ren door de familie Hendrickx. Te 23 u. verzamelen heilige familie, herders met hun schapen, kinderen met fakkels, muzikanten en gelovigen op het pleintje hoek Raffelgem- en Lindestraat. Vertrek van de stoet te 23.15 u. op zoek naar de kerstkribbe langs Linden-, Terlinden-, Raffel gem-, Naarstigheidstraat, Roklijf en Oude Gentbaan. In de kerk zelf wordt te 23.30 u. zo realistisch mogelijk het kerstgebeuren uitgebeeld. Er wordt een sfeerbeeld gecreëerd met orgelmuziek, kerstliederen door Louis Van der Paal en herders brengen poëtische teksten rond het kerstgebeuren en zijn aktuele betekenis. De nachtmis zelf begint te 24 u. en wordt verzorgd door het jeugdkoor en het jeugdensemble o.l.v. Frans Van Heghe. Na de nachtmis receptie in de Sint-Annazaal, gelegenheid om mekaar een zalig kerstfeest te wensen. Op kerstdag zelf stemmige kerstliederen vanaf 7.30 u., te 9 u. onvergetelijke zangen door het Gregoriaans Koor o.l.v. Karei Van Dale en te 10.30 u. zingt het gemengd koor «Laat blijde weergalmen» kerstliederen. Te 11.30 u. zorgen jeugdkoor en jeugdensemble o.l.v. Frans Van Heghe voor een sfeervolle kerstviering. Te 18 u. speelt Louis Van der Paal kerstliederen op orgel. Kerst-In Op dinsdag 25 december, kerstdag, kerst-in van Jeugdhuis Terlinden. Toegang langs de Sylvain Van der Guchtlaan naast kasteel Terlinden Feestelijke dag met muziek en zang, optre den van een lachende kleinkunstenaar en smakelijke panne koeken met koffie Vooral gezelligheid troef. Toegang kosteloos en konsumpties aan mini-prijs. Meer info bij Patrick Callebaut, Ledebaan 143 (77.89.12) of Familie De Ceuckelaire-Deprijck, Welvaartstraat 100 (70.03.48). Kerstdag, geen dag om alleen te zijn. Karnavalfeest De Matotten vieren in Sint-Anna op zaterdag 29 december te 21 Jonger dan je denkt Gratis haringfestijn en aardappelen in de pel in pétanquelokaal Terlinden op zaterdag 29.12 te 18 u. De jeugdclub Ypsilon, Meuleschettestraat 22 op dinsdag 25 december «Steek er wat van op-kwis» te 20 u. Baardegem Gehandicapten Op zaterdag 22 december voor de leden van de Katolieke vereniging voor gehandicapten jaarlijks kerstfeest voor Baarde gem, Meldert en Moorsel in feestzaal «Ons Huis», Hoogstraat 84 te Baardegem. H. Mis te 15 u. Nadien koffietafel en ontspanning. Kerstfeest Jonge Kerk Scouts Meldert, Baardegem en Hekelgem, Chiro Baardegem en Moorsel, Jins Meldert en Jonge Kerk Baardegem-Meldert vieren op vrijdag 21 december kerstfeest te 19 u. in de parochiezaal. Op het programma alternatieve eucharistieviering met Fons Vinck, instuif sfeermoment, spel en kerstfeestmomenten door de diverse deelnemende groepen, pannekoeken met stroop afgewisseld door muzikale intermezzi door Frans De Bie, bezoek van de kerstman Santa Fie en gezellig samenzijn. Akolieten Kerstvergadering van de akolieten op donderdag 27 december Zaterdag 22 december Kerstkoncert: Davidsfonds - Erembodegem organiseert een kerstkoncert in de O.L.Vrouw, Hemelvaartkerk te Erembode gem, te 20.30 uur. Medewerking van Nelly De Ro, sopraan, Luc De Mot, bas, het vokaal ensemble Endymion en Rudi Tas, orgel. Toegang: D.F., studenten, gepensioneerden: 100 fr. Groepen vn 20 leden: 100 fr. Anderen 150 fr. Eetfestijn: Eerste groot eetfestijn ten voordele van renner Yvo Asselman in zaal Gerstenhof te Erembodegem: vanaf 17 uur. Ook op zondag 23 december van 11.30 u. tot 21 uur. Prijs: 250 F. Zondag 23 december Postzegelkring Dendrla: klubvergadering met normale aktivi- teiten te 9.30 u. in de Crypte. Kerstfeest KVLV: te 14.30 u. in het Parochiehuis. Programma: welkomstwoord en gebed, koffie en gebak, voordracht over «Zieken bezoeken», korte huldiging van mej. Anaïs Fahy aar aanleiding van haar bekroning op de KVLV-handwerktentoon- stelling «Creatie 1984», ontspanning, smakelijk eten, tombola. Deelname; 120 fr. Maandag 24 december N.W.K.: raadpleging te 14 uur in de Crypte. Dinsdag 25 december Kerstkoncert: te 11 uur in de St. Jozefskerk van Erembode- gem-Terjoden koncert door de fanfare «De Terjodenaren» o.l.v. dirigent Karei De Schrijver, ledereen welkom! Kerstmis in de St. Amanduskerk: middernachtmis met vooraf gaande fakkeltocht in het teken van de vrede langs de Riet straat, Pater Rasschaertlaan, Meerlaanstraat, Leuvestraat, Dom Modest van Asschelaan en ook langs de Scherrestraat, Leuvestraat, Sint-Amandusstraat. Kleistraat en Dom Modest van Asschelaan. Er is ook een kerstviering om 11 uur in dezelfde St. Amanduskerk. Opgeluisterd door het St. Amandus- koor. Woensdag 26 december A.A. groep «Om Mekaar»: vergadering te 20 uur in de bovenzaal van het Parochiehuis. Wit-Gele Kruis Wegens uitbreiding van de diensten is het sekretariaat van het Wit-Gele Kruis, afdeling Aalst overgebracht naar Kwalestraat 113A, 9430 Nieuwerkerken-Aalst. Het telefoonnummer blijft 21.12.38. Herdersem Kerstfeesten In het Parochiaal Centrum op zaterdag 22.12 kerstfeest van KSA, op zondag 23 van Chiro en KAJ en op vrijdag 28 van het Zangkoor Catechese en Hardingkoor op donderdag 27. Wandelen Wandelen met VAB o.l.v. Leon De Saeger op zondag 30 december. Vertrek te 14 u. aan 't Vat te Denderbelle. Kerstkoncert In de parochiekerk te Wieze lustrumkoncert met de Schola Cantorum Cantate Domino op zondag 23.12. Kerstliederen over de hele wereld in deel I. Deuren: 19 u. Begin: 19.30 u. Toegang: 120 fr. (60 fr. voor 60+). Parochiaal Centrum Open op Kerstdag van 10 tot 14 u. KVLV Onder de benaming «Schuif een stoel bij» organiseert KVLV bij haar leden een kerstactie ten voordele van het ontwikke lingswerk van Hilaire Lambrecht. Meldert Alaberlina Postiljon Wandelklub Affligem organiseert op zondag 23 december een kersttocht met rommelpot en ster. Samenkomst aan de abdijto ren te 13.30 u. Vertrek te 14 u. stipt, liefst voorzien van laarzen en als het kan, een ster, een rommelpot of een muziekinstru ment. Zwerftocht van 8 km door Affligemse kontreien, Waver, Kluize- bossen en oponthoud bij de Kluis. Jan Schoonjans leidt de Naderhand wordt in de Affligemse barkelder de kerstblot aangestoken en worden kerstliederen gezongen. Parochiecentrum Ontvangen U dit weekend Alfons en Lieve De Koninck-D« Croes. Zangkoor Het scoutskoor van Aalst verzorgt o.l.v. Gustaaf Troffaes avondmis op zaterdag 29 december met kerstliederen, verzorgt de vieringen op Kerstavond en de hoogmis Kerstdag. Spulienhulp Jaarlijkse ophaling op maandag 24 december. Heemkundige Kring In het vierde nummer van het driemaandelijks ledenblad van Heemkundige Kring van Overmere, wordt niet alleen in verleden gegraven, maar wordt ook uitgekeken naar de komst. Zij wijdt Juul Van Hoecke een bijdrage aan de een eeuwelinge. De viering zal plaatshebben op 13 februari, is sedert 1930 geleden dat er in Overmere nog een eeuweling geweest De bijna 100-jarige is Louise Okens, die sinds jaren verblijft in het rusthuis van Overmere Juul Van Hoecke schrijft ook dat er liefst 12 vrouwen en 1 uit Overmere ondertussen de klip van de 90 jaar zijn stoken. Van Willy Van Waelvelde staat in het tijdschrift een bijdrage lezen over de verzen ven meester Cooreman, de dichter van Kruisstraat die leefde van 1879 tot 1974. Hij schreef gedichten in zijn jongelingen jaren en 53 dichtwerkjes over buren uit de Kruisstraat. Johan Lateir, de voorzitter van Parebo die in 1985 op proppen komt met een groots Boerenkrijgspel, gaf enkele gegevens vrij. De opvoeringen zullen plaatshebben 30 en 31 augustus en op 16, 7 en 8 september in de achter het gemeentehuis van Overmere. Liefst 230 verlenen hun medewerking op een podium van 350 m2 tribune die zal worden opgetrokken is plaats voor 2000 De kostrpijs van het hele projekt wordt geraamd op miljoen. Dan is er ook nog èen bijdrage van Rony Bauwens die verslag brengt over de «Kloksvaset Brigandstocht». Het gaat over een 68 brigandszonen en -dochters die in al zingend aankwamen. Vijftig jarigen in feest te Berlare Onder het impuls van een gelegenheidsbestuur van wii Van Extergem, Hector Van der Straeten, Willy Valck, Alencon en de vrouwen Lucienne Oosteriinck, Rosanne schaert en Godelieve Rappe deel uitmaken, kwamen te vijftigjarigen in feest bijeen. Er kwamen liefst 120 opdagen. Vrij podium in Joko Het jeugdhuis Joko organizeert op 25 december een podium. Leden, niet-leden, jong en oud uit Berlare, mogen kans wagen. Alle genres zijn toegelaten en de jury deelt afloop de prijzen uit. Inschrijvingen moeten op voorhand worden genomen en dit i het jeugdhuis zelf tot 23 december. Er wordt ook een kort beschrijving gevraagd van de act die men gaat brengen. Mee informatie bij Joko, Em. Hertecantlaan 32 te Berlare (052 42.40.35). Dorpskom terug open voor het verkeer Kontraktueel moet de baan die door de Overmeerse dorpskor loopt, pas worden opengesteld voor het verkeer op 22 decem ber. Maar op aandringen van de plaatselijke NCMV-afdeling bij het gemeentebestuur heeft dit laatste kunnen bekomen dat de weg reeds vanaf 15 december kon worden gebruikt. Het spreekt vanzelf dat de plaatselijke middenstanders met dit feit uitermate tevreden zijn. De officiële inhuldiging van de nieuwe baan, georganizeerd door het gemeentebestuur in samenwerking met de plaatselijke middenstandsafdeling, zal evenwel op 22 de cember plaatshebben. Dat zal met de nodige luister gepaard Beveren Markt op maandag De wekelijkse marktdagen van 25 december en 1 januari a.s. te Beveren worden verschoven naar de voorafgaande maandag voormiddagen 24 en 31 december. De maandelijkse marktdag te Kieldrecht wordt vooruitgescho ven van 4.1.1985 naar vrijdag 21 december. erstparty i zaterdag 22 december te 20 u. in Dendergalm, Schoorstraat te Gijzegem Kerstparty georganiseerd door de PVV-Jonge- met bezoek van de kerstman en een verrassing voor de ste 100 aanwezigen. Inkom: 40 fr. Animatie met discobar dio Mi Amigo. Aalst. De boekenbeurs in Netwerk (a) Aalst. De Petanqueclub Jonger dan je denkt» pauzeert even in Terlinden (a) atharinisten 25 jaar Hoofdkamer p zaterdag 22 december viering in de feestzaal van het adhuis van de Catharinisten, 25 jaar hoofdkamer van het Land an Aalst. Te 15 u. spreekt gemeenschapsminister dr. Mare alle over «De Catharinisten vroeger en nu» gevolgd door prof Van Elslander over «25 jaar Hoofdkamer». Vervolgens slicht archivans Karei Baert de nieuwe publikatie «De Cathari- isten in de 19de en 20ste eeuw» alsmede de auteurs Luc 'ieckens en Clemens Uyttersprot waarna Deken van de Kamer lerman Slagmulder de jubilarissen Jef Frangois, Louis De jmedt en minister Moyersoen huldigt. Ondertussen is er poëzie an zingt «Colla Voce». Namens het stadsbestuur spreekt schepen Etienne Bogaert en minister Moyersoen zegt een dankwoord waarna receptie in de belfortzaal en opening van de tentoonstelling.

De Voorpost | 1984 | | pagina 14