Lede Klein en groot deed mee aan de jTENTQDH 16 - 21.12.1984 - De Voorpost Vrijdag 21 december 18 u. V.K. Hamme: kerstfeest voor de jeugdspelers van V.K. Hamme. Kantine. Elke maandag K.V.L.V. Zogge: turnen aerobic 13.30 u. Elke laatste maandag van de maand: vrijetijdsclub. Klooster - Moerzeke. 13.45 u. Vrouwengroep: wandeltocht: vertrek Neerstraat 98 14 u. Elke 3de en 4de maandag van de maand: gepensioneer den Middenstandbond: kaarting Zaal De Ring. 18 u. N.W.K. Raadpleging vrouwenarts tpt 19 uur. Lokaal Rood Kruis, Markt 31 19.30 u. Judoclub Jitsu Kwai: training veteranen. Sporthal De Wuiten. 20 u. C.M.B.V. Moerzeke: Turnen in de meisjesschool K.V.L.V. Zogge: volleybalrecreatie in sporthal De Wuiten. Jong C.M.B.V.: Jazz Turnen Elke dinsdag 14 u. N.W.K Raadpleging kinderarts tot 15.30 u. Lokaal Rood Kruis, Markt 31 K.B.G. Center: kaarting. Den Bond. Bond Moyson: raadpleging voor zuigelingen en peuters onder auspiciën van het N.W.K. Achterhof, 90. 18.30 u. Bujin VTB Jiu Jitsu: training. Den Bond. 19 u. K.W.B. H. Familie: volleybaltraining. Turnzaal Broekstraat 19.30 u. Judoclub Jitsu Kwai: training volwassenen. Sporthal De Wuiten. "t Klokhuis Jazz-ballet Elke woensdag 13 u. K.B.G. Rust na Arbeid H. Hart: Kaarten. Zouaaf 13.30 u. Vlaamse Federatie voor gehandicaptenzorg «Bond Moyson», Achterhof 90. Elke eerste en derde woensdag: hobby-atelier. 14 u. K.B.G. Rust na Arbeid H. Hart: turnen. Zouaaf 15.30 u. K.B.G. Rust na Arbeid H. Hart: volksdansen. Zouaaf 18.30 u. Lokaal H.A.V. Aquarius Guillaumestraat 16 is open tot 22 u. Karateclub Chikara: training. Turnzaal Broekstraat 19 u. Ritmische dans- en turngroep Het Korenbloempje: dans en turnoefeningen voor meisjes. Zaal De Vrijheid. Buurthuis 't Hofken: ontmoetings- en ontspanningsavond voor iedereen. 't Klokhuis: instuif. 14.30 u. Elke laatste woensdag van de maand: vzw Durme: afdeling Hamme vergadering in 't Klokhuis. 20 u. C.M.B.V. Moerzeke: Turnen in de meisjesschool. Judoclub Jitsu Kwai: training dames. Sporthal De Wuiten Ritmische dans- en turngroep Het Korenbloempje: ritmische dans- en turnoefeningen voor jonge meisjes. Zaal De Vrijheid. K.A.V. H. Familie: Turnzaal Bropekstraat: turnen. K.V.L.V. Moerzeke: ontspanning, door de h. Willocx. Meisjes school. 21 u. The Old Chap: training van de volleybalploeg. Sporthal De Wuiten. Elke donderdag 13.45 u. Vrouwengroep en 't Klokhuis, Primitief dansen in 't Klokhuis. The Old Chap: rustige instuif. K.W.B. Center Ford Michta: training volleybal Sporthal De Wuiten Bujin VTB Jiu Jitsu-training. Den Bond P.V.V. Vrouwenbond Het Korenbloempoje: kreatief handwerk. Zaal De Vrijheid. Judoclub Jitsu Kwai: training volwassenen. Sporthal De Wuiten. 20 u. The Old Chap: fit-o-meter 20.45 u. K.A.V. Moerzeke zwemkursus. Olympos Dender- monde Elke vrijdag 18 u. Judoclub Jitsu Kwai: training kinderen. Sporthal De Wuiten 19 u. Karateclub Chikara: training kinderen. Sporthal De Wuiten. Madavoc: training volleybal dames. Sporthal De Wuiten 't Klokhuis: instuif. The Old Chap: instuif. 19.30 u. Judoclub Jitsu Kwai: training veteranen. Sporthal De Wuiten. Dansclub Sjiwa; danscursus 3de jaars. Elke zaterdag 10 u. Karateclub Chikara: training. Turnzaal Broekstraat. The Old Chap: instuif. 13.30 u. De Trouwe Hond: hondenschooloefeningen. Veldstraat 18 u. Lokaal H.A.V. Aquarius Guillaumestraat 16 is open tot 22 uur. 19 u. The Old Chap: instuif. 20 u. 't Klokhuis Instuif. Elke zondag 10 u. De Trouwe Hond: hondenschooloefeningen. Veldstraat Judoclub Jitsu Kwai: training algemeen Sporthal De Wuiten. Lokaal K.A.V. Aquiarius is open tot 13.30 u. Bujin VTB Jiu Jitsu: training na afsrpaak. Den Bond. 15 u. The Old Chap: instuif. 19 u. Dansclub Sjiwa: cursus voor de jeugd. 20 u. 't Klokhuis: instuif. 20.15 u. Dansclub Sjiwa: oefenavond voor allen. Hamme. De wijnmakersvereniging Amforastelde zijn zelf gemaakte wijnen voor (vh) Hamme. ACV militantendag. De gastsprekers Stevens, De Visscher en Vervaet (vh) Kruibeke Fakkeltocht Vrijdag 21 december om 20 u. vertrekt aan de kerk van Bazel een fakkeltocht over zowat 9 km. Vakantiegenoegens organi- zeert. Kerst bij KAV-KWB Vrijdag 21 december om 19u30 kerstviering bij KAV-Bazel in het Gildenhuis rond «Er is geen plaats voor hen in de herberg». Woensdag 26 december om 18 u. in Ons Huis te Kruibeke kerstfeest van KAV en KWB van Kruibeke. Zaterdag 22 december van 13u30 tot 17 u. in de refter van het Sint-Jorisinstituut te Bazel: kerstfeest voor alle Bazelse KWB- Speelkalender toneelkring Wij De Lebbeekse toneelkring Wij heeft al een programma opge maakt voor het komende toneelseizoen. In november 1985 wordt «Het gezin van Pamel» opgevoerd. Dat is een klassieker van Cyriel Buysse. Het stuk wordt gebracht in een regie van Fons Vinck. In maart 1986 dan wordt «Bedkwartet» gespeeld, een komedie van A. Ayckbom in een regie van William Guns. Kerstfeest Op dinsdag 25 december komt de kerstman op bezoek in zaal Volkshuis, Dendermondsesteenweg te Lebbeke. Vanaf 14 u staat er ontspanning geprogrammeerd voor alle kinderen aan gesloten bij de SW. Belotten Bierboom Vorig weekend schoven de belotters opnieuw de benen onder de bierboomtafels om hun maandelijkse belotavond af te haspelen. De uitslag: 1Hilaire Haems 4536 2. Paul Keppens 4479 3. Leo Van Herrewegen 4478 4. Leon Matthijs 4394 5. Maria Van den Abbeele 4317 6. Willy Bosman 4189 7. MarcHofmans 4165 8. Willy Hofmans 4154 9. Petrus Van Malder 4038 10. Frans Vinck 4031 11Jozef Van Stichel 4012 12. Leon Van den Abbeele 3881 Kerstfeest Op dinsdag 25 december komt de kerstman ook op bezoek in zaal De Ster Te 16 u is hij er present om aan de kinderen en gepensioneerden geschenken uit te reiken. Een initiatief van de plaatselijke PW-vrouwen. Tentoonstelling De hobbyclub «Eekhoorntje» organiseert vanaf vrijdag 28 tot en met 30 december en van 2 tot en met 4 januari, in zaal De Ster een tentoonstelling van allerhande zelfgemaakte brei-, haak- en borduurwerken en van schilderingen op doek en glas. Geboorten Vereeken Pascal, zoon van Roger en van De Meersman Rita, Aalstersestr. 125. Craessaerts Ilse, dochter van Patrick en van Sanders Diane, Kouterbaan 67. Philips Sigrid, dochter van Eddy en van Vermeir Ann, Rosse- vaalstraat 43. Wynendaele Valerie, dochter van Hendrik en van Macharis Ann, Kerkhofstr. 8. Vermeulen Ilse, dochter van Paul en van Meersman Denise. Mandekenstr. 26. Zijn de gemeente komen bewonen De Maarschalck Rudy, Kapellestraat 28, kom. van Anderlecht. Abbeloos Willy, Opwijksestraat 220, kom. van Dendermonde. Buys Marie Rose, Grote Snijderstraat 57, kom. van Dender monde. Wenmeckers Jean Marie, Trieststraat 3, kom. van Mechelen. Saerens Hendrik, De Molstraat 17, kom. van Dendermonde. Van der Veken Sonja, De Molstraat 9, kom. van Zaventem De Backer Patrick, Langestraat 29, kom. van Dendermonde. Het gezin Wastiels - Bonné Stéphane, Eikenveldstr. 18, kom. van St. Jans-Molenb. Baussens René en Gustaaf, Kakemanstraat 65, kom. van Buggenhout. De Kimpe Herwig, Opwijksestraat 280, kom. van Opwijk. Het gezin Den Dooven-Voet Walfried, Meerkant 8. kom. van Jette. Het gezin Moortgat-De Vadder Rony, Mandekenstr. 30, kom. van Londerzeel. Brusselmans Rosita, Kte. Minnestraat 38. kom. van Hamme. De Wit Patrick, O.L.Vrouwstraat 40, kom. van Buggenhout. De Schrijver Ann en zoon, Kakemanstraat 65, kom. van Buggenhout. De Prins Willi, Hogeweg 8, kom. van Hamme. Rosiers Carina, Hogeweg 8, kom. van Londerzeel. Het gezin Schelkens-D'Houwer Luc, Opwijksestraat 204, kom. van Dendermonde. Stevens Hilda, Grote Snijderstraat 89, kom. van Merchtem. Vermeulen Jos, Kouterbaan 95, kom. van Buggenhout Huyck Jean Pierre, Heesterstraat 1kom. van Dendermonde. Hebben de gemeente verlaten Het gezin Bauwens-Moens Bruno, Kapellestr. 47, naar Aalst, Binnenstraat 12. Macharis Marianne, Brusselsestwg. 65, naar Dendermonde, Baasrodestraat 112. Bosman Guido, Baasrodestraat 121, naar Opwijk, Heirbaan 130. Van Verre Suzy, Baasrodestraat *164, naar Opwijk. Heirbaan 130. Van Laethem Jan, Fabriekstraat 20, naar Dendermonde, Von delparklaan 32. Het gezin Goethals-Van Biesen Rudy, Albert 1 str. 137, naar Dendermonde, St. Gillisl. 185. Galle Marleen en dochter, Schroverstr. 35 naar Aalst. Oude Dendermondse steenw. 9. Het gezin Verbelen-Ravyts Martin, Stationsstr. 153. naar Asse, Winkelbaan 5. Uyttersprot Ann, KI. Snijderstraat 7, naar Asse, Leeuwerikken- laan 6/1. Verstraeten Mireille, Aalstersestr 170 naar Ganshoren, Oude Pastorijstr. 13 Aerts Gerlinda, Baardegemsestr 11, naar Dendermonde, Ser- bosstraat 3/23. Louis Arthur, De Molstraat 16 naar Dendermonde, Oude Vest 90. D'hondt Gonda, Lange Molenstraat 22, naar Merchtem, A. Bursensstraat 22. Mannaert Frangois, Korte Minnestraat 6A naar St. Joost-ten- Node, Gemeentestr. 31 Verheirstraeten Joanna en kinderen, Lge. Breestraat 52, naar Opwijk, Steenweg op Dendermonde 109. Krogstrup-Segers Leif, Baasrodestr. 106 naar Dendermonde, Noordlaan 5. Het gezin Verdonck-De Bruyn Secge, Brusselsestwg. 157 naar Dendermonde, Tragel 3. Overlijdens De Smedt Alice, 78 jaar, wed. Henrickx Jozef, Aalstersestr. 93. Meevis Rosa, 75 jaar, ete. De Nil Mauritius, Hogebrug 7. Volkaert Raymond, 48 jaar, et. Groessens Simonne, Brussel- 137, tekenblokken aan te schaffen over de St. Salvatorkerk en het Neerhof. Dit kan gebeuren door storting of overschrijving op rekening nr. 000-0158596-01 van V.V.V.-Wieze met vermelding van Kerk/Neerhof. Bij ontvangst van de betaling wordt het gevraagde thuis bezorgd. De prijs bedraagt 400 fr. Men kan de tekenblokken ook bekomen bij Alfons Macharis, Kerkhofstraat te Wieze, waar ze ter inzage liggen. Voor brei-gragen KVLV en KAV organiseren samen een cursus «meerkleurig breien» op de dinsdagen 26 februari en 5, 12 en 19 maart, telkens van 13 tot 16 u. in het ontmoetingscentrum aan de Schoolstraat. De inschrijving kan gedaan worden bij de be stuursleden tegen 100 fr. voor de vier namiddagen, liefst voor 25 december. Kaartprijskamp FC Wieze organiseert een grote klassementsbelotting in de kantien aan de Populierstraat. De kaartingen hebben plaats op de vrijdagen 4 januari, 1 februari en 1 maart, telkens om 20 u. Lustrum Kerstkoncert van VTB Wieze Bij de 5de uitgave van het Kerstkoncert van de VTB-afdeling Wieze wordt met een uitzonderlijk programma uitgepakt. Dit godsdienstig-cultureel gebeuren heeft plaats op zondag 23 december om 19.30 u. in de Sint-Salvatorkerk (deuren: 19 u.). De schola cantorum «Cantate Domino» uit Aalst, o.l.v. Michaël 1 Ghijs, brengt er o.m. volgende zangen: uittreksels uit «Israël in Egypt» en uit de «Messiah» van G.F. Haendel. in een 2de deel worden oude, vooral Nederlandse kerstliederen verklankt. De sopraan-soliste Leentje Lootens, laureate van de muziekwed- strijd «Pro Civitate», brengt een aria van J.S. Bach en een cantate van Giacomo Carissimi. Jacques De Mey begeleidt aan het orgel. Dit koncert gaat door m.m.v. het Gemeentekrediet van België, het bestuur voor Volksontwikkeling en Openbaar Bibliotheek werk. De toegangspnjs bedraagt 120 fr., houders van een +3 pas betalen 60 fr. Meer inlichtingen over dit lustrumkoncert kan men bekomen bij de heer Jos Abeel, VTB-VAB vertegenwoordiger. Kloosterstraat 13 te 9380 Wieze-Lebbeke (tel. 053-21.75.26). Longonderzoek Het gemeentebestuur van Lebbeke deelt mede, vooral aan de zelfstandigen uit de voedingssektor, die jaarlijks een verplicht longonderzoek moeten ondergaan, dat de radiologische wagen ter beschikking zal staan op donderdag 20 december van 11.20 tot 11.50 u. aan het gemeentehuis te Wieze. De zelfstandigen uit Lebbeke dienen zich ook daar aan te bieden. Het onderzoek is kosteloos. Huwelijksafkondigingen Heymans Patrick, schrijnwerker, Brusselsestwg. 221 en Uytter sprot Greta, zonder beroep, Dendermonde, Spoorwegstraat 5. De Ruysscher Raf, officier ter lange vaarl, Opwijksestraat 156 en Muysewinkel Annicq, zonder beroep, Dendermonde, Bak kerstraat 237. WIEZE V.V.V. en Toerisme De inwoners van Wieze krijgen de gelegenheid zich mooie Middenstand te Oordegem Onder impuls van Rob De Coninck, voorzitter, Alex De Wolf, sekretaris en Daniël Buyle, penningmeester, kwam te Oorde gem een middenstandersvereniging tot stand met als onmiddel lijk doel een eindejaarsverkoopaktie. 31 van de 75 handelaars sloten zich reeds aan en gepoogd zal worden ook wie nu nog de kat uit de boom kijkt te laten aansluiten om de vereniging valabel te laten erkennen. De belangen van KMO's verdedigen is hun uiteindelijk perma nent doel. Voor de eindejaarsverkoopaktie worden tombolaloten aan klanten uitgereikt rato van 1 per 100 fr. aankoop. Prijzen zijn aankoopbons bij de deelnemende handelaars van 30.000, 20.000 en 10.000 fr. plus 10 waardebons van 1.000 fr. Trekking op zaterdag 12 januari tijdens een avond waarop Oordegems ongekend muzikaal talent zich in de Sint-Martinuszaal kan manifesteren. Lowie Weynants In het Kultureel Centrum te Lede werd Lowie Weynants, laureaat van de provinciale prijs van Oost-Vlaanderen voor letterkunde gehuldigd. Dit dan voor diens essay over kunstschil der Geroen de Bruycker. Weynants, geboren te Kessel-Lo, studeerde kunstgeschiedenis aan K.U. Leuven en is produktieleider «Woord» bij BRT 3. Hij woont met echtgenote, schrijfster en tekenares Lie te Lede in de Grote Kapelstraat en debuteerde met korte verhalen in «Deze T.jd». Werken van Weynants zijn «Koncentrisch Katabilee», creatieve radiomontages, luisterspelen als «Regen», «Opgelet spoor drie» en «de cirkel» die naast in eigen land tevens werden uitgezonden in Nederland, Duitsland, Ierland, Joegoslavië en zelfs in Zuid-Afrika. Ook in Japan maakten de luisteraars reeds kennis met werk van Lowie Weynants. Leeuwerik Vandaag vrijdag 21 december te 20 u. optreden in Jeugdhuis «Leeuwerik» van de herboren Johan Verminnen en Tars Lootens met een nieuw programma «Zanger zonder meer» Op zondag 23 december in de sportzaal van het Sint-Maarten kollege kersttornooi volley-bal en te 20 u. «Witte kerstinstuif» Op Kerstmis zelf wordt in Leeuwerik een burenfeest georgani seerd te 15 u. en op vrijdag 28 is er te 20 u. een eindejaarsbelot- ting. Op nieuwjaar zelf komt dan de traditionele nieuwjaarsfuif. Zaterdag 22 december 10.30 u. Basketbalclub Geywa Moerzeke-Temse. Jeugdcompe- titie. Sporthal De Wuiten. 14 u. K.B.G. Rust na Arbeid H. Hart: opvoering van ons toneeltje in rusthuis Meulenbroeck. 14.30 u. Voetbal: V.K. Hamme III - Stille Vrienden. Terrein Moerheide. 19 u. K.A.V. Moerzeke: Mis voor de overleden leden van K.A.V. Parochiekerk St. Martinus Moerzeke. Zondag 23 december 10 u. Hamse Filatelieclub Ruilbeurs. Ruilen van postzegels, sigarenbanden, prentkaarten, enz. Zaal Tivoli 12.30 u. Wandelclub 't Hoeksken, Pajottentocht Hekelgem. Afstand 10-20 km. Vertrek aan lokaal met eigen vervoer. 14 u. K.V.L.V. St. Anna. Kerstvergadering «Dat is vormings werk» Sint Annacentrum. r» j r\ i j i 14.30 u. Voetbal: V.K. Hamme - Grimbergen. Voetbalplein. Dendermonde. Ook de volwassenen hadden oog voor de kerstman (v) K.V.L.V. H. Familie: Kerstfeest. Parochiehuis. 15 u. K.A.V. Moerzeke: Kerstfeest «Er is geen plaats voor hen in de herberg» met E.H. Gorré. Zaal Vier Gekroonden. '9.30 u. Filmforum «Ballad of Narayama». 't Vremd zaalken. Dinsdag 25 december 20 u. Folkloristische groep De Bolhoeden: algemene vergade ring en ontspanning. Zaal Vier Gekroonden. Woensdag 26 december 14 u. K.V.L.V. Centrum: Kerstfeest St. Renildezaal. Zondag 30 december 10 u. Voetbal: V.K. Hamme (miniemen) - Daknam. Terrein Moerheide. Hamme. Studiedag ACV militanten. Zo te zien druk bijgewoond, (vh) Ravijtstornooi «Vreugd in Deugd» dat met «De bekoring» heel wat sukses boekte neemt samen met 7 ANDERE Vlaamse toneelgilden deel aan het Renaat Ravijtstornooi op 20, 26 en 27 april. Zulks met «Harten twee, Harten drie». Via de periodiek «Achter de schermen» worden leden op de hoogte gehouden van het leven Lebbeke. Driekoningen en de kerstman, een geslaagde kombinatie in Lebbeke (v) Lebbeke. driekoningenstoet (v)

De Voorpost | 1984 | | pagina 16