Lokeren De Voorpost - 21.12.1984 -17 SSnt-Gillis»Waas Wandelen in Sinaai Zondag 23 december om 14 u. afspraak aan 't gemeentehuis van Sinaai voor een wandeling onder leiding van CVN-natuur- gids. „i «Vreugd en deugd». Andere aan het tornooi deelnemende verenigingen zijn «Hand in hand» Strombeek, «De bietjes» Dilbeek, «Klavervier» Lennik, «De violier» Vilvoorde, «Tejater 80» Aalst, «De Iverlingen» Denderbelle en «Jhesus met der balsenblomme» Sint-Amands- berg-Gent. Koninklijke Katolieke Stedelijke Harmonie Op vrijdag toekomende 21 december geeft de Koninklijke Katholieke Stedelijke Harmonie haar jaarlijks winterkoncert in de Stedelijke Feestzaal van het Kultureel Centrum op het Kerkplein te Lokeren. Aanvang, stipt om 20.30 uur. De leiding berust bij de dirigent: Johny Eeckhout. Op het programma vinden we werken van R. Wichere, R. Wagnein, Jabkovski, Fraver, Karei Deschrijver, Ted Huegens en R. Cardon. De toegang is vrij en kosteloos. Stedelijke openbare biblioteek Elk lid van de Stedelijke Openbare Biblioteek van Lokeren kan één of meerdere werken die men meent nodig te hebben, laten reserveren tegen vergoeding Opdat deze dienst optimaal zou kunnen funktioneren is het noodzakelijk dat alle ontleende werken regelmatig terug worden ingeleverd. Vanaf 1 januari 185 zullen volgende schikkingen worden ingevoerd: 1. Bij elk bezoek aan de biblioteek wordt men verzocht alle ontleende werken terug mee te brengen. Zoniet kunnen geen nieuwe werken ontleend worden. 2. Velenging van de uitleningstermijn van één of meerdere werken kan gebeuren op voorwaarde dat het niet door gen andere lener is aangevraagd. 3. Er is slechts één verlenging mogelijk. Kloddenmarkt Zondag 23 december 1984 komt de Kerstman afgezakt naar de Kloddenmarkt op het Stationsplein te Lokeren. Hij wordt begeleid door de Liberale Harmonie. Er zal weer met snoepgoed gesmeten worden. De kinderen krijgen niet alleen snoepgoed aangeboden, doch ook een nummer, waarmee misschien een prachtige prijs in de wacht kan gesleept worden. Zondagmorgen op de Kloddenmarkt op het Stationsplein te Lokeren. AA-groep «De Durme» met kerstboodschap «Vrede aan de mensen van goede wil». Een veel gezegde uitspraak rond de Kerstmis- en Nieuwjaars periode. Een tijd waarin gefeest en gefuifd wordt, een glaasje meer gedronken.. Een tijd ook waarin de balans wordt opge maakt van het voorbije jaar. Voor veel mensen valt dat overzicht niet mee: de krisis die nog harder om zich heen grijpt, werkloosheid, geldproblemen die groter worden... De eindejaarsperiode wordt dan ook aangegrepen als een periode «om te vergeten». Er wordt troost gezocht in de drank. «Een keer dronken worden kan toch geen kwaad». Vergeet uw problemen, drink maar eens een pintje. Er zijn echter mensen, misschien zelfs in uw eigen omgeving, voor wie één pintje wel kwaad kan. Zelfs die ene keer Weigert een van uw gasten, dring niet aan, geef hem iets anders dan dranken met alkohol. Maak het hem niet moeilijk. Dat ene biertje, borreltje of wijntje zou wel eens het begin kunnen betekenen van een ganse hoop ellende. Toon dus uw goede wil. VREDE ZIJ MET U allen. Dat is de welgemeende wens van de AA-groep «De Durme» uit Lokeren. J.V.L. Lokeren. Na talrijke vernieuwingen heropende de taverne dancing The Sea Horse». Ook met kerst- en nieuwjaars dag zullen Patsy en Ghislain present zijn om voor een aangename sfeer te zorgen (polo) Wandelen Zondag 23 december om 14u30 wandelt Vakantiegenoegens Lokeren in Sinaai. Een kwartiertje eerder blaast men verzame len in de Poststraat te Lokeren aan Het Volk. Kerst bij KAV-KWB Zaterdag 22 december om 14u30 in Het Volk, Poststraat, kerstvergadering rond het thema «Er is geen plaats voor hen in de herberg», bij de KAV. Zaterdag 22 december ook, om 15 u., kerst-eucharistieviering, bij KWB-Sint-Anna, in de parochiekerk gevolgd door eetmaal in de zaal, met poppenkast. Hout en bouw Zondag 23 december blazen de hout- en bouwvakarbeiders van het ACV verzamelen in de biblioteek, nabij het gemeentehuis, van Sint-Pauwels, om 10 u. Het gaat over syndikale aktie en arbeidswetgeving. Familiekwis Vrijdag 21, december vanaf 19u30 in 't parochiecentrum te Sint- Pauwels kwis voor ploegen van ieder drie personen, georgani seerd door de plaatselijke volleybalvereniging. Toneel Op 21, 22 en 23 december voert toneelvereniging Er kan nog eentje bij in Meerdonk op «En waar de ster bleef stille staan», van Felix Timmermans. Op 22 december verzorgt de KLJ van Sint-Gillis een toneelop voering in de Katholieke Kring. Idem op 25 december. Telkens om 20 u. Toneel in Nieuwkerken Nog op 22, 23 en ook 25 december om 20 u. in zaal Ten Bos te Nieuwkerken, toneelopvoering «Kerstlied van een vrek» door De Vlasbloem, in regie van Eric De Corte. Wandelen met Vakantiegenoegens Zondag 23 december om 13u30 afspraak op het Nieuwkerkse dorpsplein. Vakantiegenoegens -Nieuwkerken gaat wandelen in Buitenland (Bomem). Ook zondag 23 december, om 14u30, afspraak aan de Dries van Sinaai. Vakantiegenoegens-Lokeren wandelt in de Tinelge- meente. Zaterdag 29 december gaat Wandelklub Waasland wandelen in Waasmunster, omgeving Vierschaar. De avondtocht vertrekt om 19 u. aan de Vierschaar in Waasmunster, in Sint-Niklaas komt men bijeen om 18u30 aan 't Gildenhuis. Naar Parijs Zaterdag 22 december trekt Vakantiegenoegens naar Parijs. De Wandelen Zondag 23 december organizeert Wielewaal een winterse sfeertocht langs de Zuidlede. Met om 13u30 vertrek aan het marktplein in Stekene KERSTPIERING Op zaterdagavond 22 december om 19.30 uur begint er in het lokaal bij Wies in de Verkenstraat een kerst-piering met een uitzonderlijke prijzentafel: zes kalkoenen, vier konijnen, 8 hanen en vier rozijnenbroden. Inleg 25 F per bol. DUIVENTENTOONSTELLING Op zondag, 23 december van 9.30 u. tot 12.30 u. heeft er in het lokaal De Snelle Vlucht Verkenstraat te Stekene een duiventen- toonstelling plaats van de lokale kampioenen Gerard De Cock, Lucien Herwegh, Eduard Vaerewijck, Henri Persoon, Albert Meeussen, De Smedt en dochter, Raymond Van den Hoecke. Sint-Niklaas Zwembad gesloten Op 25 en 26 december en op 1 en 2 januari is het Sint-Niklase zwembad gesloten. De dag voor kerst en ook voor nieuwjaar kan je de badinstelling niet meer binnen na 17 uur. Voor de overige dagen van de kerstvakantie geldt de gebruikelijke regeling van de vakantieperiodes: van 9 tot 12 en van 14 tot 20 u. toegankelijk, op zondag enkel in de voormiddag. Ook onthouden dat zaterdag 29 december maar tot 17 u. kan gezwommen worden omdat de Wase Zwemkring die dag een wedstrijd organizeert. Vermorgenstraat Vanaf vandaag, vrijdag 21 december, wordt het bij wijze van proef in de Vermorgenstraat - deel tussen Leopold ll-laan en de Gravestraat, éénrichtingsverkeer ingevoerd, naar de Mercator- straat toe. Het deel van de Vermorgenstraat tussen Mercator- straat en De Gravestraat behoudt de dubbele rijrichting. Driekoningenstoet Zaterdag 22 december trekt de Driekoningenstoet door enkele straten van de stad, begeleid door de trommelband van de scouts en een kameel. De opbrengst van deze kollekte tijdens de komende zondagmissen komt ten bate aan de missionaris sen van Sint-Niklaas, zoals ook de Driekoningenstoet uitgaat ten behoeve van de missionarissen. Kerstkoncerten Vrijdag 21 december, 20 u. in de kollegekerk, koncert door In Dulci Jubilo uit Sint-Ntklaas georganizeerd door de Vereniging tot Promotie van Jonge Kunstenaars. Kerstdag, 25 december, 10u30 in de O.L.Vrouwkerk, integrale uitvoering van de «Missa Sancti Nicolai» van Jozef Haydn door het koor Sint-Gregoriusgild o.l.v. Robert Hellemond met bege leiding door organist Erwin Van Bogaert De ster van Tijl Toneelgroep Tijl voert op «En waar de ster bleef stille staan» van Fé Timmermans: 22, 28, 29 december om 20 u. in de schouwburg. Zaterdag 22 december om 14u30 speciale voor stelling voor de derde leeftijd. De Geus vijf jaar Zaterdag 22 december van 17 tot 22 uur feest bij de boekhandel De Geus, voor de gelegenheid in zaal Forum, Truweelstraat. De progressieve zaak bestaat vijf jaar. Sportkring en co De Sint-Niklase gemeenteraad van vandaag vrijdag 21 decem ber om 18 u. handelt vooral over sport. Tariefwijzigingen aan de sportcentra en het zwembad, kontraktwijziging met Sportkring Sint-Niklaas als blikvangers. Verder wordt gepraat over de renovatie van het slachthuis, chauffagewerken aan Cipierage en Oud Parochiehuis, verbeteringswerken aan kerkplein Ten Bos in Nieuwkerken en werken aan het Berkenhof. Temse. Bij de 190 jaar jonge harmonie Ste-Cecilia werden verdienstelijke leden gehuldigd. Albert Raes is 55 jaat muzikant. Albert Adriaenssens en Charel Lambrecht zijn 50 Jaar aktief. Robert Gosselaer 25 jaar. Marie-Chriatine De Ryck 10 jaar. Voorzitter Honoré De Cuyper werd in de bloemen gezet omdat hij 25 jaar voorzitter is, Arthur Vermein¥ is 20 jaar sekretaris en Leo Stroobandt 25 jaar bestuurslid (dw) Kerst bij SP-CSC Zondag 23 december om 14.30 u. in de bovenzaal van het Volkshuis kerstviering van SP-CSC van groot-Stekene. Voor jongelui tot twaalf jaar wordt ontspanning aangeboden. Sint-Gillis-Waas. Kerst bij de SVV. Reikhalzen naar kadootjes (Iv) Kerstfeest in Sint-Niklaas. Ruim vijfhonderd kinderen kregen een kadootje aangeboden door de liberale mutualiteit (dw) Kerstfeest in Sint-Niklaas. Bij de liberale mutualiteit stond gemeenteraadslid Frans De Coeyere, ook direkteur van het ziekenfonds, in voor een geslaagde aktiviteit. Met de steun van zijn medewerkers, dat spreekt vanzelf (dw) Kerstfeest Ziekenzorg Zaterdag 22 december om 14 u. kerstfeest bij Ziekenzorg Kieldrecht-Meerdonk in zaal Astoria te Meerdonk, voor zieken en gehandikapten. Sint-Gregoriuskoor Het Sint-Gregoriuskoor van Sint-Gillis luistert zowel de kerst nachtmis van 24 december om 24 u. als de mis van kerstdag om 9u30 (hoogmis) op. Kerstfeesten Bij de oudervereniging van de rijksbasisschool Sint-Gillis wordt op 21 december een kerstfeest georganiseerd. Bij SW-Sint- Gillis op 23 december en bij KAV-Meerdonk op 28 december Sint-Niklaas. Op het stadhuis werd vorige week donderdagvoormiddag een delegatie van werklozen ontvangen. Het ABVV steunde deze aktie. Met burgemeester De Vidts en schepenen Rogiers en Lenaerts werden de problemen van de doppers uitgepraat. stappers en wandelaars vertrekken al om 6 uur 's morgens aan het Gildenhuis in Sint-Niklaas. Jeugband Excelsior De Wase Jeugdband Excelsior viert kerstmis. Zaterdag 22 december om 14 u. komt men aan 't Gildenhuis bijeen en vandaar gaat het naar de sporthal van 't kollege, waar een mini- «Spel zonder grenzen» gepland is. Het eigenlijke kerstfeest volgt rond 18 u. in 't Gildenhuis. Zondag 23 december luistert de jeugdband een kerstkoncert op in het H. Hartrustoord op Tereken om 16 u. KWB Kriko in Stekene Zondag 23 december trekt KWB-Kristus Koning erop uit naar Stekene. Het trajekt van de Vaartroute wordt gevolgd, al wandelend. Inschrijven vanaf 13u15 in De Kring aan de Heistraat in Sint-Niklaas. Kerst bij KAV-KWB Vrijdag 21.12 om 20 u. in Ons Huis, Schoolstraat, kerstfeest bij Jong-KAV Sint-Jozef. Zaterdag 22.12 in 't Parochiecentrum aan de Baenslandwijk kerstfeest van KWB Sint Jan, 19u45. Zondag 23.12 om 16 u. kerstfeest bij KAV Sint-Jozef in Ons Huis, Schoolstraat. Zondag 23.12 kerstfeest bij KAV en KWB van Don Bosco: 16 u. mis, daarna feestmaaltijd en ontspanning door de KAV-ers. Info bij KWB Vrijdag 21 december in het zaaltje van de Paters op Duizend Appels om 19u30 KWB-Duizend Appels over «Geloven in de toekomst», o.l.v. verbondsproost Julien Schreyen. Vrijdag 21 december om 20 u. in zaal Familia, Truweelstraat, info over autotechniek door Guido Lauwaert, bij KWB-H.Hart. Koperensemble in Belsele Tijdens de kerstavondmis (24 december, 18u30) in Puivelde- Belsele koncerteert het koperensemble Sint-Cecilia-Belsele o.l.v. dirigent Petrus De Vleesschouwer en m.m.v. het kinder zangkoor Sint-Job en Jeugd-Kerk. Kinderkerst Vnjdag28 december om 14 u. in de parochiezaal van Puivelde- Belsele kerstfeest voor jongeren. Bond Moyson Feest bij de Socialistische ziekenfondsen, dit weekend. Vrijdag 21 december in hotel Serwir personeelsfeest, vanaf 18 u. Toespraken door René De Winne en Jos Van Roy en nadien «Bal tropical» met Antilliaanse muziek. Zaterdag 22 december in Serwir, 10 u., akademische zitting, met toespraken door o.m. Patric Jacobs, Jef De Vos, René De Winne en oud-minister Willy Claes. Een en ander wordt georganizeerd n.a.v. de fusie van de afdelingen Sint-Niklaas en Dendermonde tot Federatie van Ziekenfondsen van het Schel de- en Waasland. Voor miliciens Woensdag 26 december om 20 u. infobijeenkomst ten behoeve van miliciens van de lichting '86, op het stadhuis. Schepen Van Daele leidt de vergadering. Er zijn vertegenwoordigers van Milac en Solac. Nieuwjaarscorrida Zondag 30 december in Nieuwkerken vierde «Nieuwjaarscorri da» van Walo, de Wase Lopers. Start om 12u30 op het dorpsplein. Info via tel. 770.61.60 en 776.85.02. Ruilen Zondag 30 december van 9 tot 12 in zaal Renova ruilvoormid- dag van de Wase Ruilklub. Tekeningen kleuren Tot 15 januari kunnen de kinderen deelnemen aan een kleur-., wedstrijd. Op het informatiekantoor van de VW aan de Grotè"' Markt 46 kunnen ze een afdruk bekomen. Stekene Zaterdag 22 en zondag 23 december organizeert de verenigir De Hellestraatse Botvink in zaal 't Helleke, Prekekeplein, e grote vogeltentoonstelling. Maria Teil Groep Zaterdag 22 december om 15 u. in de zaal Bond Moys( Dorpstraat 71, optreden van de Maria Teil Groep onder motto «Met muziek door het leven». KWB-Stekene Zaterdag 22 december om 14 u. in het parochiecentrum Kemzeke gezinskerstfeest bij KWB-Kemzeke Sint-Gillis-Waas. De SVV richtte een kerstfeest in. Zaal Koningshof zat eivol (dw)

De Voorpost | 1984 | | pagina 17