W.L.A.: «Het fietspad der dwaasheden» Kerst '84 op Immerzeel-Aalst Parochiaal Centrum »'t Capucientje» Kerstmis in Beriare open in Aalst Aalsters karnavulnieutvs 18 - 21.12.1984 - De Voorpost Aalst. Play back bij Vrig Tois (a) Aalst. Pastoor Bruggeman verwelkomde de gasten in 't Capucientje. (a) Ajuin prins 1985 .De orde van Ajuinprinsen deelt mee dat vanaf heden de kandidaturen voor de titel van Ajuinprins worden ingewacht bij voorzitter Herman Smet, dr De Moorstraat 78 te Aalst. Het kan ook bij Luc Peirlinck, Kouterstraat 12 te Aalst. Op 31 december wordt de inschrijving afgesloten. Fleis Op 21 december heeft de videofuif plaats van Tleis in café Bristol, Grote Markt te Aalst. De Matotten Het Matottenbal heeft plaats op 29 december in de zaal Sint-Anna, Roklijf te Aalst. K ar na valprogramma Op Radio Vrij Aalst kunnen de karnavalisten elke maandag vanaf 20.00 u. tol 22.00 uur een karnavalprogramma beluisteren. Daarin komen bekende Aalstenaars aan het woord. Voor meer informatie 053177.31.50. AVK Wa vindj er van Op vrijdag 21 december geeft A VK Wa Vindjer van een buizen TD in lokaal De Cockpit, Hopmarkt te Aalst vanaf 12.00 uur. Om 14.00 uur wordt er een gratis vat aangestoken. Kamavaltema's A KV De Sjeeperrekes zullen dit jaar opstappen als frietmadammen en A KV Poer Droeg hekelt de kindercrèche van Aalst. Ajoin Aabt. Eetfestijn bij AKV De Berkes van Sint-Anna a Aalst. Op het eetfestijn van Lotjonslos (a) Het «pad» is 2,20 m breed doch aan het huis nr. 23 van de Pontstraat met inbegrip van de ingebruik te nemen straatgoot maar 1,35 m. en aan huis nr. 95 van de Stationsstraat 0,58 m. Over 260 m. liggen voortuinen of landbouwgronden naast het pad beduidend hoger dan het niveau van het pad. W.L.A betreurt dat geen recel kontakt plaats had met de bevoegde schepen en dat er op de adviesraad geen korrek- ties aan dit plan konden wor den voorgesteld. W.L.A. stelt voor er een één- richtingspad van te maken en «voetpad» (minstens 70 cm. naast de belendc percelen en «fietspad» te scheiden. Tegelij kertijd langs de andere kant van de weg dezelfde infra- struktuur te voorzien wat im pliceert dat verlichtinespalen zullen moeten worden ver plaatst. Aan de leerlingenin gang der school zou passende vcrkeerssignalisatie komen die bij begin en einde der school tijden door een verantwoorde lijke van de school zou worden bediend. Verder voorziet W.L.A. verbreding der over- dwarse oversteek aan de school met afsluiting tussen pad en rijweg, wegwerken van het gevarenpunt Stationsstraat en van de flessenhals tussen school en centrum. Tenslotte juicht W.L.A. de aanleg van dit pad toe, vindt de uitwerking door de aanne mer goed en wenst dat dit pad zou doorgetrokken worden in de richting Schoonaarde mits rcspckteren van de voorgestel de wisseloplossing. MM Zwemmen in 't Scheldebad Tijdens de kerstvakantie is het Scheldebad ook open op tweede kerst en tweede nieuwjaar. Het is enkel gesloten op 24, 25 en 31 december en op 1 januari. Tijdens de kerstvakantie kan je gratis leren zwemmen, begeleid door vakkundige monitoren. De service blijft voorlopig beperkt voor de kategorie 6 tot 15 jaar. Info via tel. 771.09.41 of 771.11.35. Poëzienamiddag Zaterdag 22 december om 15 u. in Gasthof De Groene Wandeling, Hollebeek 156, poëzienamiddag georganizeerd door Ann, Hilde en Manjke De Roeck en Gui Van Roy, alle vier leerlingen voordracht van Marianne De Munck. Muzikale omlijs ting door Xavier van Ravestijn. (viool). ACW-winterkaartingen Vrijdag 22 december heeft de jaarlijkse kerst- en nieuwjaars- kaarting plaats in het Gildenhuis en dit te 20 u. 4.000 F geldprijzen en talrijke naturaprijzen worden onder de deelnemers verdeeld. St. Ludgerus Familiekoor Een heel bijzondere periode in het werkjaar is de kersttijd! Zaterdag 22 december verzorgt men de avondmis van 18.30 u. Maandag 24 december zijn wij te 23.40 u. in de kerk voor het vrzorgen van de middemachtmis. En op kerstmis zijn wij weer paraat in de gezinsmis van 11 u. Zele. De Zeelse PW jeugd vierde kerstfeest en kreeg dan ook het bezoek van de Kerstman, (gvw) ln aanwezigheid van burgmeester Uyttersprot, senator De Kerpel, Volksvertegenwoor diger Ghisleen Willems, schepen Borms en heel wat parochianen en simpatisanten werd verleden vrijdagavond door Pater Provinciaal Luk Hessel het parochiaal socio-kultureel centrum, ontmoetingsplaats met heel wat mogelijkheden «'t Capucientje» plechtig ingezegend. Dit in de kontekst van 75 jaar Capucijnenklooster. Geen traditionele middemachtmis zoals die in andere parochies wordt gecelebreerd. De Sint-Martinusparochie is te uitgebreid en uitgestrekt, zodat het voor velen helaas niet mogelijk zou zijn om deze middemachtmis ook te kunnen bewonen. Alle aandacht gaat dan ook naar de andere liturgische vieringen. Vestigden de eerste paters Ca- pucijnen zich te Aalst reeds in 1614 dan was dat in de Kapel- lestraat op de plaats van de latere «pupillenschool». Graanmarkt en Atheneum. Ze bleven er tot 1977 toen ze door de Fransen verdreven werden en pas in 1909, 75 jaar terug, weer zich in Aalst vestigden. Dan op Sint-Job. Pastoor L. Bruggeman verwel komde de vele aanwezigen en dankte al wie zijn steentje had bijgedragen tot deze prachtige realisatie. Sinds het ontstaan van de parochie in 1970 werd immers als te bereiken objek- tief gesteld dat een valabel. polyvalente ontmoetings plaats, een must, moest wor den gehaald. Er kwamen ech ter nog andere noden. Er moesten lokalen komen voor de jeugd, men had nood aan een sportcentrum en verder waren er tal van aanpassingen noodzakelijk. Het bouwfonds waarvoor deze zomer de 15de editie van de Sint-Jobsfeesten plaatsvond moest dus terdege worden gespijsd maar nu is het eindelijk zo ver. Mede door het via notariële akte afstaan van de grond door de Paters Capucijnen aan de parochie en door hun verdere zeer substan tiële financiële hulp. Met op het gelijkvloers een café en een grote zaal voor allerlei feestelijkheden - ook voor verhuringen, kommunie- of trouwfeesten of rouwmaal tijden - en sanitair, ook voor gehandikapten en op de ver dieping een grotere en twee kleinere vergaderplaatsen van elkaar door een wegneembare wand gescheiden wordt het, samen met het appartement voor de huisbewaarder, een ontmoetingsplaats met heel wat mogelijkheden. Wordt het een parallelle in richting op de linkeroever zoals op de rechteroever 't Apostelken? Naast de gezongen missen op de vooravond en twee in de ochtendlijke uren, is de eucha ristieviering van 11.00 uur op kerstdag zelf, wel de voor naamste viering. Net zoals vo rig jaar wordt van deze mis iets feestelijks gemaakt. Sinds en kele weken is er weer een beweging op gang gekomen en de jongens en de meisjes die zich voorbereiden op het vormsel, zullen op kerstdag in woord en beeld het goede nieuws van de geboorte van Jezus brengen. Er is nog meer: de katechisten- groep zal samen met de kinde ren instaan voor het goede ver loop van de viering en het mannenkoor zal voorzingen ter ondersteuning van de volkszang. Koster-organist Theo Roels brengt samen met enkele muzikanten van «De Vriendenbond» feestelijke muziek. De zachtheid van het brose kerstgebeuren wordt gebracht door een instrumentaal ensem ble bestaande uit leerlingen van de muziekklas van Tony Van Dender. De direktie en de leerlingen van de Onze Lieve Vrouw Beroepsschool stonden in voor een mooie en ook mo derne kledij en de jong KAV vrouwen zorgden voor het aan kleden van de hele groep spelers. Bij het binnenkomen in de kerk, zal men zien dat er zich overal herders bevinden. Zij waren in hun tijd de zwaksten uit de maatschappij. Maar zij zijn ook de boodschappers van het goede nieuws. Er zijn ook de engelen en de sterrengroep zalde misgangers meenemen naar de plaats van het wondere gebeuren De hoofdfiguren zijn Maria, Jozef, Zacharia en de nicht Elisabeth die ider op hun wijze de boodschappers van de eenvoud zijn. De ploeg van de misdienaars zorgt tenslotte voor de feeste lijke versierde kerk en zij bouwde ook een grote kerst stal in het zijkoor van de kerk. Voor de aanvang van de eu charistieviering, vanaf 10.40 uur, is er samenzang van kerst liederen. Onder impuls van plaatselijke ACW-voorzitter Herman De Pelsmaecker en jeugdleider van de chiro Ignace De Roo, werden in de Sint-Jansparochie andermaal een aantal kerststallen opgericht. Prachtig opgesteld in deze nog landelijke wijk, waar burenvriendschap nog geen ijdel woord is. Een tocht langsheen de Immerzeeldreef, Putbod, Hof Somergem, Hyacintenstraat, Zandberg, Affligemdreef, Steenland, Ten Berg. Gerstjens en Schietbaan, zowat een uurtje, wordt bij open weer met het gezin een openbaring. Vooral de kefststal in Putbos (zie foto) is merkwaardig, want vervaardigd uit een geraamte in zilverberk, gedekt met echt riet uit de scheldedijken en getooid met hulst, klimop, cotoni-aster en uiteraard dennegroen. Op vrijdag 28 december na de eucharistieviering van 19 uurt vertek aan de kapel Sint-Jan in de Immerzeel een wandeling met brandende fakkels en kerstliederen zingend. De kerststalletjes zijn 's avonds mooi verlicht. Iedereen moet het ontgelden in Aalst karnaval Kerstfeesten Op 28 december om 20 u. in 't vroegere gemeentehuis van Steendorp viering van één jaar Kulturele Centrale. Met show groep De Pallieters en Tony Bell. Om 20 u. Aalst. De werkgroep DAVS voorgestruktureerde industriële archeologie met initiatiefnemer Reinoud D' Haese, tweede van links (a) De «Werkgroep Leefmilieu Aalst», uiteraard voorstander van fietspaden, heeft vragen bij de aanleg van een fietspad Gijzegem - Schoonaarde. Het «pad» vanaf de leerlingenin gang der meisjesschool tot aan het driehoeksver keerskruispunt op de grens Gijzegem-Schoonaarde zou er een zijn met dubbelrichtingsverkeer. Dit is een van de twaalf postkaarten rond karnaval die te koop worden aangeboden door de Prentkaartenclub van Aalst ten voordele van Levensvreugde en Ribso. De reeks kost 100 fr. en is te bekomen bij Danny Denayer, Baron Moyersoonpark 12 te Aalst. Zondag kerstfeest bij KWB-Steendorp. Zondag (23 december) ook kerstviering bij KWB-KAV Tielrode in het Gildenhuis, vanaf 14u30. Maandag 24 december kerstfeest bij ACW-Temse, met Nonkel Wally en Tante Lieve, in de schouwburg. Culturele Centrale Sint-Niklaas. In zaal De Panda had het kerstfeest plaats van de toneelvereniging De Goudbloem. Alle kinderen kregen een geschenk (dw)

De Voorpost | 1984 | | pagina 18