Klubliefde en eigen talent pijlers van het sukses P.S.C. VOORUIT iEKROONT RENNERS KAMPIOENEN EN UNDERDOGS De Voorpost - 21.12.1984 - 25 De Voorpost SPORT Redaktie: Oude Vest 34, 9330 Dendermonde. Tel. 052/21.40.60 Asahi Kwai Zele: JUDO T~ De kompleetste en beste Belgische Judoklub! aar» Van Avermaet het voor spelde. In de laagste gewichten moest Zele overwinningen en punten puren. Het werd ook zo. Said Bouhar- rak en Daniël Ott begonnen met ippons: 2-0 en 20-0. Een meer ideale start om het mo reel nog wat op te fokken kon men zich niet wensen. De vol gende twee kampen werden verloren. De onverwoestbare ouderdomsdeken, de 34-jarige Leo Christiaens vocht een match nul. Luk De Beule, die tegen een zwaardere tegen stander moest optornen, ver loor zoals dit ook het geval was tie renners. Bart Heirewegh behaalde de hoogste puntenscore, voor Gunther De Bauw Guy Van Hese (c) heb- dan geen n in- le ja- via arom t zou )elas- ezcn- riode' eden epei WIELRENNEN \RT HEIREWEGH, TONNY THIELEMAN EN ARC MEULEMAN IN DE BELANGSTELLING de sporthal van Sint-Gillis-Waas is het vorig weekeinde groot feest geworden. Daar werden talrijke renners luldigd die lid zijn van Wielerklub «Vooruit» (Vossche- t-Polyester-De Moor). De organisatoren, met name de sen van deze Waaslandse wielerklub, die ook renners het Dendermondse verenigt, hebben er goed aan jdaan om de sporthal van Sint-Gillis in te huren om daar gezellig feest te laten plaatsvinden. Geen enkele andere feest- maakten met de renners, vormde naast muziek en dans ht groot genoeg om zoveel de huldiging van verdicnstelij- mers, hun familieleden en ke renners de hoofdbrok van inden in onder te brengen, de lange avond en nacht Heel ruimte van het Sint-Gillissc wat renners behaalden tijdens rtkompleks was tot de nok het recente wielerseizoen op- Wie later dan het voor- merkelijke resultaten, waar- aanvangsuur zijn op- voor ze thans werden beloond, chting maakte, moest ge- W.S.C. Vooruit moet immers ion de buurt van de tapkast op dat vlak voor geen enkele Dgal dikwijls de pleister- soortgelijke vereniging in dit lats van de persmensen) op- land onderdoen. De eerste eken, omdat er geen enkel renners die het podium be- e meer overbleef klommen waren Gino De Uubleidcr Marcel Mels, de Pauw, Dirk De Cauwcr, Guy fker van het eerste en het Van Hese, Patrick Suy en fctc ur bij de wielerklub, Franky Moonen. Zij wonnen l in zijn nopjes. Zoveel volk het provinciaal interklubkam- I hij niet verwacht. De gc- pioenschap ploegentijdrijden Sgheid was troef, de sfeer voor juniores a:~i' «De overwinning is het re sultaat van verstandhouding en harde training,» zegde Gino het eerst kennis De Pauw die niet lang na de lakte met al deze mensen, wedstrijd in een zwaar ongeval am onmiddellijk tot de vast- werd betreokken, waardoor fling dat W S C. Vooruit hij voor de rest van het seizoen tt alleen een wielerklub van het wielertoneel ver- De renner uit Sint- Pauwels is gelukkig flink aan het herstellen en zal allicht, eens de winter achter de rug, lijk dat het ledenaantal van de sportieve bedrijvigheid her- te sportieve vereniging ieder nemen, i—i kjarc Mculcman werd even- :ns in de hulde betrokken, looit deed een renner zijn Hij won het Belgisch kam- lag over de werking van de pioenschap voor studenten. zijn leiders, die gepre- Zowel op de piste, in de ach tervolging als in de punten- koers legde hij beslag op de eerste plaats. Mare Meulcman, een amateur, behaalde onlangs het diploma van industrieel in stekend en de muziek van gelegenheids-disc jockey, igcpast aan het publick. Bing dat W.S.C. Vooruit alleen een wielerklub van evenzeer een vricn- dween ikring is, die dynamische blcidcrs en vriendelijke ners verenigt. Niet verwon- worden om hun noeste et ten bate van het jonge ilervolkjc dat als het ware in watten wordt gelegd. Van blemcn heeft men zelden loord bij «Vosschcmic». De genieur. önsor staat jaarlijks in voor Tonny Thieleman viel biezondcr knappe uitrus- van uitstekende kwaliteit, c daarover heeft geen enkc- reden tot klagen het schavotje erwijl wij gezellig aan het een huldebetoon te beurt. Hij werd kampioen van Oost- Vlaanderen bij de nieuwelin gen en eindlaureaat van de Ronde van het Meetjesland. Vervolgens werd Gino De Pauw nogmaals op het podium ivclen bleven in de onmid- geroepen, deze keer i gezcl- lijke omgelving van mptoir' en nader kennis schap van zijn maat Guy Van Hese De beide renners droe gen enige tijd de gele trui in de «Ster der Juniores» Oost- Vlaanderen. Na een kort muzi kaal intermezzo werd overge gaan tot de bekroning van de klubkampioenen. Dat zijn Etiennc De Beule (algemeen). Johan Koppen (liefhebbers). Franky Weemaes (juniores) en Tonny Thieleman (nieuwe lingen). Bart Heirewegh Tot slot van de viering werd de prestatielijst van het afgelo pen seizoen bekendgemaakt. Als grote overwinnaar trad Bart Heirewegh voorop. De junior uit Hamme tottaliseerde 153 punten. Hij schreef tijdens het voorbije seizoen niet min der dan vijftien overwinningen op zijn palmares. In dat op zicht steekt hij met kop en schouders boven al zijn mede- maats uit. Op de tweede plaats volgde Gunther De Bauw met 120 punten, gevolgd door Guy Van Hese met 112 Pascal Bauwcns (109), Franky Wie- landt (91), Tonny Tieleman (90), Eric Wuytack (82), Mare Meulcman (78), Francois Nauts (65), Gino Verbraecken (65), Luc Beniers (62), Walter De Coninck (49), Dirk De Cauwer (43), Bert Stevens (39), Patrick Suy, Hans Van Geyte en Edwin Enthoven ie der 37. Gino De Pauw (34), Patrick Heirewegh (33), Dan ny Jansscns (32), Peter Galle en Etienne De Beule, ieder 31. Ivan Vcreeckcn (30), Mare Gallc (28), Franky Weemaes (26), Johan Koppen en Lieven Persoon ieder 21. Bruno Ver- wilgen (20), Geert Persoon en Dirk Ongenae elk 18, Luc Gal le (17). Fr. Van Vlierberghc (17), Patrick Van de Ven (16), Gerda Kosolowsky (16), Rudy Rombaut (16), Stefaan Wau- man (14), Franky Moonen (13), Ivo Ivens (12), Kurt No- tenbaert (12). Peter Van Vlaanderen (10), Patrick D'Hooghe (10), Wim Van Hooste (9), Leo Martens (7) en Francis Coucke (6). De trofee van de ongeluk kigste renner werd toever trouwd aan Gino De Pauw Die van de trouwste renner aan Patrick Suy. (e.d.m.) renners. Deze juniores wonnen het provinciaal kampioenschap ploegentijdrijden We refereren hier naar de on telbare jeugdtitels op provin ciaal-, Vlaams- en nationaal vlak, die we in vorige edities in het lang en breed kommenta- rieerden. Zele won de eerste Belgische jeugdinterklubtitel. omweven met de hoogste on derscheiding bij de kadetten en de beloften. Een reeël be wijs dat het de beste jeugd heeft. Voor het seizoen waren de vooruitzichten niet bijster gun stig. Realist en «wonderman», vierde dan Raymond Van Avermaet, had er geen goed oog in, om met die ploeg naar de hoogste waardering te din gen. Men zou het voor minder. Twee vaste pionnen. Marcel Meskens 95) en Van Der Haeghen (- 86) verdwenen om diverse redenen uit de kern. Het is geen sinekure om in de gewichtsklassen zo maar on middellijk nieuwe mensen te droppen. Verschuivingen wa ren noodzakelijk. Trainer Raymond Van Avermaet is een eigen Zeels talent die het vroeger als kompetitief judoka waarmaakte en nu niet meer weg te denken is aan het sportief kommando van de klub. Hij is de takticus bij uitstek. Hij speelt met de pion nen die zijn judoka's zijn. Hij misleidt de konkurrentie door de wijze waarop hij soms zijn ploeg op de tatami brengt. Faktoren die een uiterst be langrijke rol spelen, als men voor de zeven reeksen niet de gepaste gewichten voorhanden heeft. Dit gebeurde ook nu weer in de finale van het Bel gisch kampioenschap tegen Montignies. Niemand uit de twee kampen wou de gesloten omslag eerst overhandigen. En inderdaad de Waalse trainer liep nog maar eens in de Van Avermaet-val. Outsiders-rol JC Zele was door de insiders niet getipt als favoriet. Om de reden die we hierboven gaven. Maar Zele was toch Vlaams kampioen geworden. Een fak- tor waar rekening mee werd gehouden. En inderdaad er diende rekening met Zele ge houden te worden. De ploeg stond geprikkeld op de tatami, ze wilde wat bewijzen. Voor twee jaar werd Zele kampioen en in 1983 voelden ze zich bekocht door de arbitrage. Het valt niet in de Waalse smaak als een Vlaamse klub kam pioen van België wordt. Te meer omdat er van die zijde inspanningen gedaan worden om de beste judoka's aan te trekken. Zele toonde aan dat het eigen talent goed begelei den en het laten ontbolsteren meer baat geeft dan makkelij ke transferts.' In de poulcver- dcling kreeg de Vlaamse kam pioen het niet makkelijk. Zele moest al direkt op de mat te gen de uittredende Belgische kampioen Neupré. Een test die een vingerwijziging zou zijn voor de kansen. Zele toonde zich de sterkste Al waren het de technische pun ten die de doorslag gaven. Het werd een 3-3 stand, maar de Zeelse overwinningen sproten voort uit drie ipponoverwin- ningen en met 30-18 zat Zele goed. Een betere peppil kon trainer Van Avermaet zijn leerlingen niet geven. Plots ge loofden ze in hun kansen. In de finale van de poule bewezen zc hun groeiende mogelijkhe den door Crossing Molenbeek, de ploeg die zich «kampioen» had gekocht, kansloos te ver slaan. Er kwam daiv^ook een finale tussen Asahi Kwai en Olympic Montignies. de Waal se kampioen, een klub die reeds drie jaar tcrekc in finale kwam en nog nooit won. Het zou dit ook tegen Zele niet kunnen. De finale begon zoals «toven- VOETBAL Zeventien speeldagen in onze hoogste nationale voetbalkompetitie zitten erop. De helden zijn moe, de grasmat ligt verlaten. Een nachtmerrie voor hen die wekelijks uitzwermden naar alle hoeken van ons land om de idolen aan het werk te zien. Wat bracht ons nu die heenronde? Een balans is vlug gemaakt, de konkluzies zijn duidelijk. Ander- lecht prijkt ongeslagen aan de leiding, 30 punten en dus een rekordpoging. Alleen RWDM deed ooit beter: 31 punten, toen waren er in eerste afdeling echtêr nog twintig ploegen aan de slag. Anderlecht is een eenzame solotoer aan de top bezig. Ondanks het gemis van topscorers Brylle (naar PSV) en Vandenbergh (veelvuldig out wegens blessures) konden toch nog een paar monsterscores worden opgetekend. Een feit is wel dat niet zozeer de sterkte van Anderlecht een rol speelt, dan wel de verzwakking van de andere ploegen. De krisis steekt overal de kop op, ook in het voetbalmilieu. Dure vogels dienden van de hand gedaan en meer en meer klubs doen een beroep op eigen kweek. Neem nu Seraing: als gevolg van het faillissement van de klub dienden kleppers als Bocande, Claessen, Bertelsen, Gorez en Oblitas van de hand gedaan. Bij Sporting Lokeren stapte Preben Larsen op naar Italiaanse oorden, na zijn opgemerkte prestatie op het E. K. in Frankrijk. Ook René Van der Gijp hield het voor bekeken, maar of dat nu werkelijk een verzwakking is, laten we over aan de objektieve kenner. Standard en Waterschei maakten kennis met 'jud ge' Bellemans: de ravage die toen werd aangericht was aanvankelijk niet te overzien. Respektievelijk zeven en vijf kernspelers werden geschorst. Bij Standard kon men niet meer rekenen op de diensten van Daerden, Plessers, Tahamata en Meeuws. Dit viertal zou het trouwens na de schorsing in het buitenland gaan proberen. Poel, Preud'homme en Vandersmissen kunnen per 3 januari 1985 weer aan de slag, een duidelijke versterking voor het huidige new look-Standard. Waterschei van zijn kant kon onlangs weer beroep doen op Ajmé Coenen, maar op de diensten van Pier Janssen, Vliegen en Plessers moest worden gewacht tot begin januari. Roland Janssen blijft nog op de strafbank. De revelatie van de heenronde lijkt wel Waregem. De Westvlamingen staan tweede in de rangschikking. Nochtans waren zij twee seizoenen geleden op ster ven na dood. De come-back vorig seizoen werd voor een groot deel toegeschreven aan de Oostenrijkse goalgetter Richard Niederbacher. Het vertrek van voornoemde riep dan ook levensgrote vraagtekens op, doch de Westvlaamse ploeg wist dit gemis goed op te vangen met jongens als Veyt en Desmet. Sporting Lokeren kon het aan den lijve ondervinden twee weken terug... AA Gent eist ook zijn plaats op in de subtop en hieraan is de herontdekking van Ronny Martens zeker niet vreemd. Bij Anderlecht vervulde hij de rol van bankzitter-goalgetter, om daarna bij Beveren weg te deemsteren. Toch is diezelfde Martens samen met Czerniatinsky topscorer met zestien goals. Bij de aanvang van het seizoen was enkel Club Brugge een ernstig kandidaat om Anderlecht het vuur aan de schenen te leggen. Maar Brugge kon, ondanks de aankoop van Leo en Franky Vander Eist, de verwachtingen niet inlossen. De wekenlange inaktiviteit van Jan Ceulemans is daar niet vreemd aan en De Gryse is blijkbaar nog wat jong om Ceulemans' rol over te nemen. De twee gepromoveerden, SK Sint-Niklaas en RC Jet bengelen zowat aan het staartje van de rangschik king, Lierse, Waterschei en Beerschot bevinden zich momenteel ook in de gevarenzone. Kan leider Anderlecht nu nog bedreigd worden in de terugronde, met zes punten voor op Waregem? Wie weet... Eeuwige aartsrivaal Standard staat pas zevende, het speelt dus geen rol van betekenis meer. Landskampioen Beveren zit geplaagd met een hele rits tegenslagen door blessures van een aantal kern spelers. Dit lag mede aan de basis van de uitschake ling in de Europese Beker voor Landskampioenen. Sporting Lokeren van zijn kant met de nieuwe, jongere ploeg, kan echt niet imponeren. Waregem, Club Brugge, Luik, Antwerp en Gent, nog in onderlinge strijd voor een Uefa-ticket, zorgen mis schien wel voor de verrassing. Zoals Jan Ceulemans zegde: Het is niet onmogelijk dit Anderlecht te stoppen. Dat bewezen de mannen van Real Madrid, met 6-1 werden de Brusselaars uit de Uefa-cup gewipt... Niet te pakken? Afwachten! 1984 wordt ongetwijfeld het «beste» en meest «suksesryke» seizoen uit het bestaan van de Zeelse judovereniging. De kroon op het werk werd vorige zondag te St.-Lambrechts- Woluwe gezet, waar Zele voor de tweede keer Belgisch judokampioen werd. De wijze waarop het gebeurde is het exponent van de ganse entourage van deze vereniging. De klub kan zich geen «dure» transfers veroorloven zoals dat bij sommige Waalse verenigingen wel het geval is. De fundering van haar resultaten is gebouwd op een intense jeugdwerking. Daardoor is Zele uitgegroeid, met zijn bijna 300 aangesloten judoka's, tot de grootste Belgische vereniging, niet alleen kwalitatief, maar ook kwantitatief. Van klein naar groot van hoog naar laag, de vereniging heeft alle mogelijke triomfen geoogst dit seizoen. met Eddy Van De Cauter en Nico De Maesschalck. Het wa ren in feite allemaal stukjes die in de Van Avermaet puzzel pasten. Zij stonden met 2-3 achter en «superman» Mario Bauwens moest nog op de tata mi komen. Hij zou de klus klaren. Een ipponzege en een Belgische titel. Zo simpel is dat. Inderdaad zo eenvoudig speelde Mario het klaar. De krachtpatser, het natuurtalent zonder zenuwen, maar steeds super-gemotiveerd als de scheidsrechter «choui» aan geeft. Na enkele lichte voorde len voor Bauwens, eindigde hij in schoonheid met een heup worp. De vreugde was totaal: Asahi Kwai Zele was opnieuw Kampioen van België en daar hadden naast vermelde judo ka's ook Geert Callaert en Dirk Van Hoof hun aandeel in. Trainer Van Avermaet houdt er niet van om uitblin kers te citeren. Het resultaat is bij hem een samengaan van kameraadschap, talent en de feeling op het gepaste moment. Vorige week Vlaams kam pioen, zaterdag uitgeroepen tot Zeelse sportklub van het jaar, zondag Belgisch kam pioen. Er komt geen einde aan het Asahi Kwai-sportboekje. Hup, naar de Europabeker- kompetitie!!! Beno Judo. De kern van Asahi Kwai Zele, die naast het Vlaamse kampioenschap, nu ook het Belgisch kampioenschap veroverden (gvw) ore

De Voorpost | 1984 | | pagina 25