STERIEL OVERWICHT <2 FRANKIE DE VOS' TWAALFDE KOMPETITIEDOELPUNT THUISPLOEG DUIDELIJK DE BETERE W HAMMF1 (Bevorderi"g TITELAMBITIES OPGEDROOGD DERBY-ECHO'S TITELAMBITIES OPGEBORGEN VIERDE KERSTTORNOOI OCMW DAMESZAALVOETBALTEAM TEMSE 'oetbal. VOETBAL Provinciale ROBUR-OLYMPIA GENT 3-0 Het gaat goed met Robur Moerzeke. De tweede provincia- ging ingroef. Dat is een posi- ler blijft de laatste weken stevig overeind en totaliseerde tieve vaststelling. De Gentse veertien punten uit acht wedstrijden. Op de puntentabel verdediging was echter allesbc- prijkt Robur op de derde plaats met 24 punten op 34. Een halve stevig. Reeds tijdens de resultaat waarmee men beslist kan pronken. Tegen Olym- eerste vijf minuten werd ze tot pia Gent scoorde Frankie De Vos twee keer, waardoor hij h ffH Jp» r ,rJ naald. We hebben dat niet aan zijn twaalfde kompetitiedoelpunt toe is. kunnen afronden met een Klubleider Freddy De Mae- «We hadden te maken met een doelpunt. Toch kwamen Sae- re meent dat Robur een ver- opponent die offensief speelde rens en Frankie De Vos dicht diende zege heeft behaald, cn zich geenszins in verdedi- bij de openingstreffer. Die 2'Provinciale Het bestuur van de KAVD-supportersklub Hand in Hand uit Sint-Gillis, bij de viering van het eerste lustrum 1ENDERLEEUW - K.A.V.D. 0-0 \cht wedstrijden zonder nederlaag is momenteel de Gi talans van KAV Dendermonde. Ook op FC Denderleeuw -°' 5 de eerste provincialer ongeslagen gebleven. Het was de ^nj »etere ploeg en ze kreeg verschillende kansen om te j I coren. KAVD moest in extremis overgaan tot een wijzi- [ing van het elftal. Alain Verstraeten was vorige zaterdag ipgestaan met enorme last van lumbago. Dat beterde er liet op, zodat hij forfait diende te geven voor de trip naar )enderleeuw. Hierdoor kreeg Patrick Poppe de rol van ibero toebedeeld. Dirk Catrysse evolueerde als back hts, terwyl Robbie Smet en Dominique Pieters als itularissen vertrokken en een opdracht in de middenlinie itvoerden. Globaal genomen had KAVD als winnaar uit ;t strijdperk kunnen treden. Dat is althans de mening in oefenmeester Etienne Borré. gelegenheid voor de voet kreeg. Tien minuten voor de rust werd hij door Guy Rodri- go alleen voor doel afgezon derd. Hij besloot ongelukkig naast. Na de hervatting is doelman Danny Verstrepen slechts één keer moeten tussenbeide ko men. Voor de rest heeft Den derleeuw nooit gedreigd en be perkte het zich, naarmate de wedstrijd evolueerde, nog al leen tot het afschermen van zijn doelgebied. Tijdens het laatste halfuur schoof ik Pa trick Poppe naar de middenli nie en ben met drie spitsen gaan spelen. Het was echter een onmogelijke opdracht om een verdediging van negen voetballers te slopen. Wij heb ben toen gepoogd om van ver het doel te bestoken. Toch zijn we in de slotminuten nog twee keer dicht bij een doelpunt gekomen. Eerst langs Frank Schepens, die op het ogenblik dat hij wou afdrukken in de rug werd geduwd. Een derge lijke overtreding zou bij vele scheidsrechters met een penal ty zijn gesanktioneerd. Gans op het laatst was het Dender- leeuws doel dan toch de val nabij. Ook de doelman was verslagen. Een verdediger kon net de bal voor de doellijn weghalen. Op grond van het wedstrijdverloop meen ik dat we in feite een punt hebben verloren. Wie objektief de match heeft bekeken, zal moe- «In het begin van de wed- ijd hadden we last van de :rk gemotiveerde tegenstan- rs die voortdurend lange orzetten voor doel gaven, larbij werd het middenveld rzuimd. Binnen de kortste ren hebben we ons aan die elwijze kunnen aanpassen en t initiatief genomen. Dat re- Iteerde in een veldoverwicht een paar doelkansen, waar- i Dirk Michelet de mooiste K.A.V. DENDERMONDE GESPONSORD DOOR GROEP DE CUYPER Robur-Ol. Gent 3-0. van (vh) Voetbal. Het gaat goed met het KAVD van Etienne Borré. De laatste acht wed strijden werd nog niet verlo ren (c) ten toegeven dat wij op de volle inzet aanspraak mochten maken. Dit wil nu niet zeggen dat ik ontevreden ben met de puntendeling. Een dergelijk resultaat buitenshuis is altijd meegenomen». Het enige negatieve geluid wat we in de Dendermondse voetbalkringen konden opvan- Robur-Ol. Gent 3-0. gen waren de twee gele kaar ten waarop Patrick Poppe en Guy Rodrigo werden getrak teerd. Zij werden gesanktio neerd omdat ze opmerkingen maakten aan het adres van de spelleider. De leiding liet over igens te wensen over. Vandaar ook de reaktie van de spelers. kwam er dan toch op de tiende minuut. Frankie De Vos werd er de auteur van, nadat Huyle- broeck het voorbereidende werk had geleverd. Op het halfuur zijn we een tweede keer tot scoren gekomen. De ze keer was het langs Saerens op aangeven van Theo De Decker. Na de hervatting werden we een kwartier lang onder druk gezet. Olympia speelde open en aanvallend, aasde op doel punten en nam risiko's. Dat was er de oorzaak van dat wij uiteindelijk nog een paar keer gevaarlijk zijn geweest en ze ven minuten voor het einde een derde keer raak troffen, andermaal via Frankie De Vos. Deze keer kwam de voor zet van Walter Coen. Op het laatst kwamen we ei zo na een vierde keer tot scoren toen Raemdonck uithaalde maar te gen het doelhout schoot. Ik meen dat we een verdiende zege hebben behaald, waarbij de cijfers niet eens zijn over trokken. Opvallend is wel dat we de laatste weken talrijke punten binnenhalen, maar dat heeft ons nog geen stap dichter bij de leidersplaats gebracht. Ook de leider blijft overeind. Het valt af te wachten, wie er het eerst gaat sneuvelen. In ieder geval rekenen we zondag tegen Lokerse SV, waar we i- r n vorige week een punt wonnen, Lric Saerens knalt de bal voorbij doelman De Wilde en maakt er Z-V Qp een overwinning.» (e.d.m.) KLAUWAERTS KEMZEKE - SPORTIEF STEKENE 2-0 De Stekenaars hebben zich zondag nooit echt in de wedstrijd kunnen spelen en moesten achteraf dan ook met recht hun meerdere erkennen in de Klauwaert. Een lokale formatie die vooral in de tweede helft een stevig ofTensief ontketende en in die periode ook de kloof sloeg. Luc Vercauteren probeert het ook Voetbal. Voorzitter Dolf De Wachteleer werd in de bloemen gezet omdat hij nu al vijf supporterklub van KAVD Hand in Hand» in goede banen kan leiden (c) DEINZE-VW HAMME 1-0 VW Hamme mag na de recente nederlaag op het veld van SK Deinze alle titelambities in de kast bergen. Kampioen spelen, waarvan menig klubleider lang heeft gedroomd, blijft alleen een sprookje. Het verlies op Deinze heeft voor gevolg dat er een kloof is ontstaan met leider Wervik van liefst zeven punten. Zoals de Hamse vierdeklasser momen teel evolueert lykt het erop dat die kloof in de komende weken nog breder zal worden. Doelpunten scoren is alleen aar mogelijk wanneer daar toe de kansen worden afge- endwongen. Dat blijkt de laatste 1 'eken maar zelden het geval, erge Geldof die als offensief [ingesteld voetballer op de voor hem ongewone linksbackplaats evolueerde en nochtans tot de betere spelers behoorde, was ontgoocheld. «Ik kan moeilijk begrijpen hoe wij er maar niet toe komen om kansen af te dwingen. We hebben nochtans behoorlijk gevoetbald. Toch hebben we tijdens het ganse verloop van de eerste helft slechts één keer werkelijk gedreigd. Een tegen valler was wel dat Fons Maes na een kwartier uitviel. Hij had een spierverrekking opge lopen. Luc Schuddinck heeft toen postgevat in de middenli- nic. Net zoals tijdens de eerste helft bleven wc ook na de hervatting het wedstrijdbceld beheersen Halfweg de tweede helft scoorde Deinze onver wacht. Een vrije trap die bij de tweede paal terechtkwam, werd binnengekopt. Het was in feite de eerste en enige keer dat de thuisploeg een vuist maakte. In dat opzicht beke ken kun je stellen dat ze aan honderd procent heeft ge scoord. Lokerse S.V.-Sint-Gillis 0-1. Ook deze aanval van de thuisploeg zal de bezoekende keeper kunnen afweren. (polo) LOKERSE - SINT-GILLIS-WAAS 0-1 In het verüezende kamp gaf men grif toe dat de Kemzeekse zege ruim verdiend was maar wees men er niet zonder reden op dat de eigen besluiteloosheid frappant was. Een bestuurslid zei dan ook cynisch: «Na vier wedstrijden zonder één enkel doeipunt, moeten we hoogstnodig op zoek naar doelschutters. Is het soms niet mogelijk een annonce te zetten in de krant?» Toch zit men bij Stekene niet te jammeren, het is immers onweerleg baar dat de ploeg in de eerste tien wedstrijden enorm knap en boven verwachting presteerde en vergeet ook niet dat de geelwitten pas dit seizoen naar tweede provinciale zijn gepromoveerd. De Stekenaars troosten zich overigens met de idee dat ze bij huidig leider Temse een heel goeie repliek gaven en enkel door pech (een kopbal van Merckx tegen de deklat) van een overwinning werden gehouden. Zondag aanstaande komen de scheepsbouwers op hun beurt naar de Stadionstraat en met waarschijnlijk dezelfde elf vertrouwt Sportief op minstens één punt. De Kemzekenaars vierden natuurlijk feest en dat mag wel na deze nieuwe zege die de ploeg op de vijfde plaats brengt. Het vertrouwen in de nieuw ingebrachte overwe gend jonge spelers lijkt dus meer dan gepast en daar waar men zonder zorgen dit seizoen wou afwerken, zit er met een tikkeltje geluk nog een strijd voor de bovenste drie plaatsen in. Andere opwekkende konstatering was de bijzonder grote belangstelling voor deze burenstrijd: niet minder dan 600 toeschouwerd passeerden immers langs de kassier en dat is het onbetwist rekord aan belangstelling in de laatste jaren. Onze Kemzeekse informant sprak er zijn vreugde over uit dat de burenderby in een uitstekende cn vooral sportieve wedstrijd was betwist. «De Stekenaars speelden zeker goed mee en hadden niet zoveel vat op onze mannen in forme, Stremersch en Coppens. Vooral in de tweede helft mochten we duidelijk de volle inzet opeisen middels dat schitterend doelpunt van Patrick Coppens. Nadien liep Sportief zich te pletter tegen onze stevige verdediging waarin Mark Smet uitstekend opereer de als rechtsachter cn na een klein aantal wedstrijden niet meer uit die funktie weg te denken is Daarenboven was Franky Herremans weer erg attent en hield hij op de beslissende momenten de netten schoon. Kortom, een overwinning waarop weinig af te dingen is en ons in een fluwelen zetel naar de jaarwisseling leidt». Volgende week reizen de Klauwaerts dan naar Waarschoot, een ploeg die men op 9 december met duidelijke 3-0 cijfers overklaste maar datzelfde Waarschoot ging inmiddels met 1-2 winnen bij voormalig leider Svelta Mclsele en bijgevolg wordt het voor rood-zwart geen makkie. Alhoewel met het huidig moreel kan men bergen verzetten... (m.n.) In de ploegen niet zoveel verschuivingen, vergeleken met de vorige weken: de Kem zekenaars namen wel Patrick Coppens van bij het begin in de ploeg en lieten Galle dan op de bank, terwijl de bezoekers het nog eens met de voorlijn Schaep-Michelet-De Boom probeerden. Tijdens de eerste helft liep bijna alles stuk in het overbe volkte middenveld, en de bei de verdedigingen losten datge ne wat ze moesten opknappen ook keurig op. Pas in de 25ste minuut de eerste echte doel kans: na een geharrewar kon Coppens de bal goed raken maar zijn schot kaatste tegen de paal buiten. Twee minuten later ging diezelfde Coppens alweer aan de haal maar nu werd zijn besluit goed gepakt door Luk Van de Wiele. In de tegenstoot kwamen de gasten ook even opzetten maar hun inspanningen resulteerden slechts in één magnifieke kans. Op slag van rust stelde Patrick De Boom keeper Herremans namelijk op de proef met een puike lobbal maar Franky had een fantastische redding in huis en hield zodoende de be- ginstand op het bord. Toch nog zeggen dat de thuisspelers Coppens en Stremersch meer dere goeie kombinaties in me kaar timmerden cn dat Rudy De Ruyte in de Stekense ploeg puik werk leverde in zijn de fensie. Na de citroentjes liet de be zoekende formatie zich het eerst opmerken. De ingeko men Dany De Ruyte raakte aan de 47ste minuut ook goed door maar hij besloot over haast in de handen van keeper Herremans. Kort daarna lepel de Lieven De Cock een vrij schop goed voor doel doch de Klauwaertsportier was alweer paraat. Deze twee kansen mo gen echter niet beduiden dat Stekene de baas was in de tweede helft. Integendeel. De Kriekepittenaars beheersten het spel maar kwamen pas na het uur aan de eerste echte kans na rusten. Patrick Cop pens was dan goed gelanceerd over rechts en rondde af met een gestrekt schot in de verste hoek (1-0). De reaktie van de Stekense speler trainer Van Goethem was navenant: hij wou zondermeer aanvallend wat forceren en zette zodoen de de deur open voor nog meer lokale uitvallen. Toch mikte De Cock nog eens rakelings over en konden noch De Boom noch Stroobandt een ge harrewar voor thuisdoel benut ten. Doelman HerTemans greep daarentegen lakoniek de bal. Aan de overkant knalde Martin Van Daele juist over doel en werd het goeie werk van de middenvelders niet be loond met vermeldenswaardi ge doelkansen. Stekene pro beerde daarentegen met de moed der wanhoop maar blonk alweer uit door gebrek aan afwerking. In de 85ste mi nuut kregen de messenvech- ters voor zover nodig dan de definitieve doodsteek. De in middels ingebrachte Peter Cal- le benutte de geboden ruimde en stak door naar de aalvlugge Gerry Stremersch. De Kem zeekse uitblinker had dan nog het verstand om met een harde schuiver doelman Van de Wie le te passeren en legde zodoen de de verdiende overwinning vast. Voetbal. Trainer Guy Lam mens van VW Hamme (arch.) Na dat doelpunt hebben we een stormloop ingezet om de gelijkmaker te scoren. Maar ook toen hebben we weinig uitgespeelde kansen gescha pen. Het is spijtig dat het zo moet evolueren. Tot voor een paar weken verwachtte ik dat we een rol zouden spelen in het titeldebat. Het ziet er naar uit dat we dat voor dit seizoen mogen vergeten.» besluit Ser ge Gcldof die ondanks alles als de beste transfer van VW Hamme mag worden be schouwd. Na de nieuwe thuisnederlaag van SV tegen de nog jonge ploeg van Sporting Sint-Gillis zullen nog maar weiig lokale aanhangers geloven dat Lokerse dit seizoen nog een woordje zal meespreken in het titeldebat. De kloof tussen de leider Temse en Lokerse bedraagt nu reeds 7 punten en niemand ziet nog goed in hoe deze put kan worden gevuld. Daarmee is het reeds van 4 liet afweten? Vooral Costa november geleden dat Lokerse Vervaet schitterde zondag in nog eens aan de winst bleef, het missen der kansen. Niet Dat gebeurde toen op Ade- minder dan vijf open kansen gem. Toen het daarna enigs- kon hij niet voorbij doelman zins bergaf ging hoopte men Maes trappen en bovendien echter op een spoedige kente- faalde hij ook vanop de stip ring, doch die is er niet geko- want toen de doorgebroken men en zoals we het vorige Leon Janssoone in het penalty- week reeds schreven: de oor- gebied was gehaakt mocht zaak moet daarvoor vooral in Costa het ook vanop de stip eigen boezem gezocht worden, proberen. De veel te zwak ge- De lokale aanvallers bakten er trapte bal belandde echter in de jongste weken immers hele- de armen van Sint-Gillis' derde maal niets meer van. Hoe vaak doelman Maes. moest men vaststellen dat Lo- Op dat vlak kenden de be- kerse de hele partij onder kon- zoekers immers reeds heel wat trole "had, doch het vooraan pech. Vaste doelman Oppen neer had niet aan de wedstrijd kunnen beginnen en werd ver vangen door doublure Brijs. Na een goed halfuur spel kwam die echter in botsing met een eigen verdediger. Brijs bleef kreunend liggen en de bijgeroepen arts stelde een dubbele beenbreuk vast. Pech meteen voor Sint-Gillis dat nu de jonge Maes tussen de palen zette en dat op een moment dat Lokerse de hele verdedi ging van Sint-Gillis alle kleu ren van de regenboog liet zien. Iedereen verwachtte dus een doelpunt doch de onmondig heid van een Haverhals, een Vervaet bleef troef. In de tweede helft kregen we een identiek spelbeeld doch opnieuw geen doelpunt voor de thuisploeg. De bezoekers daarentegen hadden slechts één kans nodig, want toen De- page op de doorgebroken Bolssens afging werd hij vak kundig gelobd zodat Sint-Gillis aan de leiding kwam. Die leiding zou het niet meer afstaan al zou Lokerse, en we vallen in herhaling, nog een karrevracht kansen krijgen om toch nog een puntje thuis te houden. Toen Vervaet dan kort voor affluiten alleen voor de keeper verscheen, dacht iedereen dan toch dat het zo ver was, maar op het ultieme moment... trapte hij naast de bal. Deze illustratie om aan te tonen hoe sukkelachtig de Lo kerse aanvallers de jongste we ken aan het draaien ziin. NU ZONDAG IN SPORTHAL TEMSICA Nu zondag 23 december is het weer zover. Voor de vierde keer organiseert het OCMW-Dameszaalvoetbaltcam een kersttornooi. Sporthal Temsica, daar staat het allemaal te gebeuren tussen 9.30 uur en 19.30 uur, een dagvullend programma, zeg maar. 24 wedstrijden worden afgewerkt, waarna de prijsdeling plaats heeft (omstr. 19.30 u). Het prijzenpakket ziet er ook dit jaar weer prachtig uit. De drie vorige edities kenden als overwinnaars: Vercaute ren Ladies (1981), Ruppelladies (1982) en Opbeuring Hamme (1983). Het OCMW-Team haalde (totnogtoe) geen enkele maal de finale van het eigen kersttornooi. Zit dat er dit keer wel in? Het wordt alleszins een spannend, sportief spektakel komende zondag. Het voetbalfestijn wordt geopend met de wedstrijd Opbeuring Hamme-SOS Veile. Na loting werden de ploegen als volgt onderverdeeld. Reeks A: Willy's Girls, SOS Veile, Opbeuring Hamme, Herleving Sint-Pauwels en RupeUadies. Reeks B: Ferguson Girls, Wazoo Girls, Superstars, Temstar en OCMW. Onmiddellijk na de laatste match gaat de prijsuitreiking door. Iedere speelster ontvangt een hcrinneringsplakkct, elk team een trofee. Voor de winnaar is er de wisselbeker «Jozef Vermeircn», voor de beste ploeg uit Temse een nieuwe wisselbeker «Frituur Brugskcn», de sportiefste ploeg mag de wisseltrofee fairplay «Robert De Rechter» in ontvangst nemen. Zorreg dat je d'er bij bent zondag! De Voorpost - 21.12.1984 - 27

De Voorpost | 1984 | | pagina 27