i JAAK SCHREURS: «IK HOOP DAT SK BERLARE HET HAALT» U TOPPLOEGEN WAARDIG VOETBALUITSLAGEN VOETBALKALENDER DE LAATSTE TIK WAS VAN HERMAN VAN LANGENHOVE WEER NAAR BEDREIGDE ZONE TEMSE AAN DE LEIDING, VRASENE AAN HEROPSTANDING TOE MELSELE KRIJGT HARDE KLAP 28 - 21.12.1984 - De Voorpost toen Waem verloren bal (2'Provinciale 3' nationale Izegem-E. Zelc J. Ledc-Diegem Bevordering VW Hammc-Grimbcrgcn I' provinciale KAVD-Olsa V provinciale A Robur-Lokcrsc St.-Gillis-W. - Vrascnc FC Zelzate-Mclscle Waarschoot-Kemzcke Stckene-Temse Hcikant-Dcstclbcrgcn V provinciale B Zulte-St-Gillis- D GAVERE - SK AALST 0-2 Deze topmatch in tweede keren, waarna De Kinder vijf ren hun hart vastgehouden de leidersplaats niet gestolen provinciale B mocht best ge- minuten later zeer nipt naast Maar ook Gavere kon de bord- heeft. De gastheren, verplicht zien worden. Beide ploegen besloot. Maar ook de thuis- jesman niet aan het werk zet- om een wanhopig offensief te konden in de eerste helft be- ploeg kwam opzetten en die ten, al werd Verlinden even voeren, moesten hun dekking wijzen dat ze hun hoge rang- aanval werd besloten met een voor de rust toch op een duis- verwaarlozen en daarvna pro schikking waard zijn en het goed schot van Dhaenens. tere manier van de bal ge- fiteerde SK Aalst om enkele werd dus een gelijkopgaand De Kinder had het zo niet houden. minuten voor het affluiten, na spel met wisselende en dikwijls gezien en leverde nog een hard Ook na de rust kwamen de een snelle uitval, een tweede mooie kansen voor de beide schot af. Verlinden kon echter Aalsterse leiders opnieuw aan- doelpunt te scoren via De doelen. Beide ploegen namen een missertje in de bezoeken- dringen. Een nochtans goed Bruyn. Gavere wisselde nog om beurt het initiatief in han- de verdediging afstraffen en hij akterende doelman Brossé enkele spelers, maar ook De den en dat leidde tot gevaarlij- bediende Dhaenens die de bal moest rond het uur ver buiten Suttcr en Van Hemis konden ke standjes die de toeschou- net overkopte. Aalst liet zich zijn kooi tussenkomen en hij de wedstrijd niet doen kantc- wers best konden opwarmen niet pramen en reageerde met beging handspel buiten zijn lcn. Het werd een logische 0-2 In de tiende minuut reeds een kopstoot van Van Herre- strafschopzonc De vrijschop na een zeer sportieve en aan moest Guy Renneboog een weghc op de lat. Toch kwamen werd door De Jaeghcr mooi trekkelijke wedstrijd, mooie aktie van De Jaeger- er geen doelpunten, al hadden tegen de netten geknald. Van Laethem op de doellijn de toeschouwers al enkele ke- Toch bewees Aalst dat het Dcinze-VW Hamme 1-0 I* provinciale FC Dcnderlceuw-KAV Dcndcr- monde 0-0 2* provinciale A SLV Zclzatc-Hcikant 1-1 Tcmsc-Adcgcm 1-0 Kcmzckc-Stekcnc 2-0 Mclselc-Waarschool 1-2 Vrascnc-Zelzate 3-2 Lokcrsc-St. Gillis-W. 0-1 Robur-OLGcnt 3-1 2' provinciale B SK Lcbbckc-St. Denderleeuw 1-0 Kcrkskcn-Olscnc 2-0 Gavcre-SK Aalst 0-2 FC Ronse-E. Melden St. Gillis-Pctcgcm 3* provinciale D Meerbekc-Burst Ede-Mcrc Vlierzele-Nieuwerkerkcn Bambruggc-Gijzcgcm SK Ovcrmcrc-Schcllcbcllc Bcrlarc-Hcrdcrscm 3' provinciale E Grembergen-St. Pauwels Appels-Bazel I laasdonk-Excelsior Klingc-Waasmunster Kallo-Opstal Kruibckc-Baasrodc Kieldrccht-Wicze Luttcrzclc-Oudcgcm 4' provinciale B Wondclgcm-Val. Ovcrmere Had Eendracht Sint-Gillis vorige zondag gewonnen, dan was er een kloof ontstaan van vijf punten met het voorlaatst gerangschikte Kerksken en kon men in rustige omstandig heden de eindejaarsfeesten vieren. De nederlaag is er de oorzaak van dat men weer dichtbij de bedreigde zone is gekomen. Eendracht werd tijdens de eerste helft tegen Petegem ge woon in de vernieling gevoet bald. Het bezoekende doel punt dat in die periode op de scoreplank verscheen, was geen onverdiende beloning. Integendeel. In de tweede helft kwam er beterschap en is de thuisploeg gaan aanvallen! Eric Van de Voorde begi echter de blunder van zijn fl ven toen hij de bal binnen h zestienmetergebied in de voel ten van de vijand schoof, i uiteraard de kans greep o scoren. Meteen mocht dracht Sint-Gillis ieder uitzic| op de overwinning laten v Later viel er nog een derl doelpunt en werden de bockfll definitief dichtgeklapt. Nu zondag bij Zulte zoudlj Collewaert en zijn maats zijn minst beslag moeten Icjl gen op de halve inzet. (E.D.ttl Temse-Adegem 1-0. De Adegemse doelman bokst de bal weg voor de aandringende lngels. (dw) 13ul5 bij elkaar. We bekijken de staat van het terrein cn bepalen de aard van de studs die we op de schoenen zullen zetten. Dan volgt er een medi sche kontrole cn worden we door een 'masseur' onder han den genomen om de spieren los te maken Daarna nemen we het taktisch plan nog eens door. We krijgen meer dan een opdracht en weten meer over de tegenstander dan dat btj Berlare kon. En ja, de terreinen vergelijken is het zelfde als een 'patatteveld' met een gazon afwegen. Het groter aantal toeschouwers brengt na tuurlijk ook een andere sfeer rond het plein Temse-Adegem 1-0. Temsenaar Van Haver kan moeilijk met het hoofd bij de bal. (dw) E. Mcldcrt-Gavcrc SK Aalst-Kcrksken Brakcl-Lcbbckc 3* provinciale Herdcrscm-SK Ovcrmere Schcllcbcllc-Bambruggc Gijzcgcm-Vlicrzclc Nicuwcrkcrkcn-Edc Mcre-iicldcrgcm Burst-Pollarc Masscmcn-Bcrlarc 3* provinciale E Oudcgem-Kicldrecht Wiczc-Kruibckc Baasrode-Kallo Opstal-Klingc Waasmunster-Haasdonk Excclsior-Appcls Bazcl-Grcmbergcn Sint-Pauwcis - Lutterzele 4' provinciale F Erpc-Oordcgcm 4' provinciale G TK Mcldcrt-Wichelen R. Lcbbekc-Schoonaarde Tcrjodcn-WK Moorscl Ercmbodcgcm-Scrskamp Hofstadc-Doggcn Edixvcldc-Baardcgem Boonwijk-Wcllc 4' provinciale Eksaarde-Lokcrcn Rupclmondc-Straatjc Tielrodc-Mecrdonk Opdorp-Sombekc White Boys-Buggenhout Gcrda-Mocrbzkc KL Vrascnc-Hoogcindc Vcrrcbrock-Sinaai In de laatste transferperiode werd Berlarenaar Jaak Schreurs door derde nationaler Eendracht Zele wegge haald. Sindsdien - «Maar zeker niet alleen door mjjn vertrek!» - gaat het met SK Berlare niet zo goed. Jaak zelf speelde vroeger dan verwacht in de Zeelse eerste ploeg, maar herstelt nu van een achillespees-kwetsuur. Over SK Berlare en over het verschil met Zele hadden we het met deze blonde rechtsachter. SK Berlare Trainer «Ik ga nog regelmatig kijken Met Toon Pfaff heeft Zele naar mijn oude ploeg en vind wel een fantastische trainer, het spijtig dat ze nu zo achter- Geen twee trainingen zijn de- aan staat (na 16 wedstrijden zelfde. Hij vertelde me eens staat Berlare voorlaatste met 9 dat hij dat leerde door al van in punten). Eigenlijk is de ploeg Beveren al de trainingen die die enkele jaren terug kam- hij kreeg op te schrijven. Maar pioen speelde te vlug uit elkaar ook als mens en als speler gevallen. L. Ven Cauteren hebben we heel wat aan hem. weg, F. De Grauwe verkocht. Hij is een ideale verbindings ik weg, D. Van Hauwe die zijn man tussen spelers en bestuur carrière afbouwde en ga zo en voelt heel goed de proble- maar door. Men heeft mis- men bij de spelers aan. Ik denk schien te veel gerekend op de dat alle spelers voor hem door junioresploeg. Die jongens een vuur zouden gaan. En hij mogen nog zo goed zijn, ze weet hoe een speler vertrou- moeten toch nog de kans krij- wen te geven. Op het plein gen ervaring op te doen, bege- blijft hij de spelers motiveren leid door oudere spelers. Ik en kalmeren. Zijn afwezigheid heb voor de ploeg nog niet alle wordt zeker gevoeld in de hoop opgegeven, vooral nu ploeg, men Ivan Van Kerschaever te rug in de ploeg gehaald heeft.» Ambities Jaak Schreurs herstelt mo- Overgang menteel van een kwetsuur aan «Ja, over mijn transfer is wel de achillespees, een kwaal die al wat rondverteld. Sommigen zich bij het begin van het sei- beweerden dat die er enkel zoen manifesteerde. Hij hoopt gekomen is door invloed van natuurlijk zo vlug mogelijk op- mijn schoonvader, die in het nieuw te kunnen spelen. «Ei- Zeelse bestuur zit. Het is wel genlijk ben ik vroeger dan ver- zo dat hij me voorstelde om bij wacht in de ploeg geraakt. Te- Zele een test te doen. Dat was gen Rac. Doornik kwetste de in een oefenmatch tegen Lo- trainer zich en ik mocht zijn kerse SV. Die test moest posi- plaats innemen. Later kreeg ik tief uitgevallen zijn want trai- de rechtsachter-plaats toen ner Toon Pfaff vroeg me terug Christiaens uitviel. Toen deze voor een wedstrijd tegen Den- hersteld was, bleef ik die plaats derhoutem. Ik heb hem dan op behouden, John werd als stop- de man af gevraagd of hij me per geprobeerd. Eerst zag hij kon gebruiken als speler, niet er wat tegen op, maar nu voelt als bankzitter. De trainer hij zich daar uitstekend en zijn dacht me wel te kunnen ge- we de beste vrienden, hoewel bruiken, misschien als voor- ik toch eigenlijk zijn plaats heb stopper, gezien de vele kwet suren die Plaetinck het vorige seizoen gehad had. En zo ben ik, nadat men het van Zele wel vijf keer bij Berlare is komen vragen, van 3de provinciale in 3de nationale geraakt.» Voetbal. Jaak heeft nog voor Berlare. ingenomen. Op het plein ik zeker aanvaard. Als ik zelfs naar spelers als Cooreman, die toch al 15 bij Zele speelt, of naar Pfaff, wordt daar geen over gemaakt. Integendeel, zullen mij steeds met raad daad bijstaan. En wat ambities betreft, eerst vlug ledig hersteld geraken en met Zele nog zoveel punten halen. Volgend jaar raken we misschien nog hoger in de klassering.» LEBBEKE-DENDERLEEUW 1-0 Een groot verschil «Dat verschil toonde zich bij de eerste trainingen. Alles Onder de Lebbeekse supporters werd er tijdens de ruil gebeurt hier met de bal, zelfs geredetwist. De vraag werd gesteld wie eigenlgk de autew de fysieke training. Geen ein- was geworden van het doelpunt dat luttele sekonden vod ul; dcloos rondjes lopen. Eigen- de rust tot stand kwam. Het ontstond uit een scrimaetin lijk vond ik de traimngen ,n voor doel Niet iedcrccI1 had kunnen zien wie de Berlare zwaarder dan in Zele. „r."', lie 'Maar ge hebt er toch de fysie- had gegeven. UltclndclUk Weck dat toch Herman ke basis kunnen leggen', valt Van Langenhove te zgn. Dat is althans ook de mening vai tde echtgenote Nicole in, wat door klubleider Willy Meert. Jaak zeker bevestigd wordt. +e matchen zelf staan tech nisch veel hoger en worden veel sneller gespeeld. Iedereen beweegt ook veel meer zodat het gemakkelijker is een vrij staande medemaat te vinden. Men begint de wedstrijd beter voorbereid. Bijv. voor een thuismatch komen we al om ha gevaarlijk aangesteld. Daar 1 tegenover hebben Eddy D rver Malsche, Frankie Van Heel# d cn Philippe Heirbaut een pan ijk keer een vuist gemaakt in d eerste helft. Wat betreft I wedstrijdverloop kan je m schien van een cvenwichtiAw partij gewagen Na de hervd (JJl ting is Denderleeuw op zoi gegaan naar de gelijkmaker! heeft het enige tijd het ovei wicht afgedwongen. Wij a) Hi overeind gebleven. In de vfl de dedigende linie liet niemai red1 zich op een tekortkoming ty ock trappen. In feite werd on* -nd doelman in die periode tod ven niet al te vaak op de prol de gesteld. Ik meen zelfs «hl ms wanneer we de kansen afwt sek gen in de tweede helft, d#er« balans in ons voordeel ove helt. In ieder geval ben j tevreden met de evolutie v Ik meen dat het inderdaad de laatste weken. Wij hala| Langenhove punten binnen en zijn op w Het was om een definitieve plaats veroveren binnen de eerst hel Voetbal. Herman Van Lan genhove scoorde voor SK Lebbeke (arch.) o. IP Herman Van moet geweest zijn. niet voor iedereen duidelijk Uiteindelijk speelt het nu maar van de klassering. Dat i; weinig rol wie het doelpunt de plaats waar een ploeg scoorde. Globaal genomen Lebbeke moet evolueren. N meen ik dat we een verdiende zondag ondernemen wc de tri| r-j zege hebben behaald. Veertien naar FC Brakel. We zullen öjal dagen geleden reeds kregen wc zeker op een forse wecrstanS|0t Dendelecuw als tegenstander, stuiten. Indien we er een pui nin kunnen we tevredi ut£ kunnen ook de einde jaarsfeesten in de beste om an standigheden worden doorge je, bracht We verloren toen met dezelfde cijfers. De zege is verdiend, zijn Dat staat buiten kijf. Wij heb ben globaal genomen de mees te kansen afgedwongen. Den derleeuw heeft zich niet zo SINT-GILLIS - PETEGEM 0-3 Melsele-Waarschoot 1-2. Patrick Waem verlaat ont goocheld het terrein na de derde nederlaag van het sei zoen. Rivaal Temse staat nu eerste. (Iv) TWEEDE PROVINCIALE IN WAAS Eén punt stond Svelta Melsele bij de aanvang van de wedstrijd tegen Waarschoot voor in het klassement. Na de wedstrijd tegen de Noordoostvlamingen werd dat één punt afstand. Het kan nu éénmaal toch verkeren. Melsele kon inderdaad de op papier als makkelijk om schreven partij tegen Waar schoot niet tot een goed einde brengen. Meteen heeft Tcmse, dat tegen rode lantaarn Ade- gem ook al niet schitterend akteerde. de leiding overgeno men in tweede provinciale. Waarschoot was nochtans niet verdedigend naar het Waas land afgereist en kon de loka len in het eerste kwartier dan ook makkelijk onder druk plaatsen. LEen vrijschop van de bezoekers werd door de lokale defensie verkeerd ge- interpreteerd zodat Hebbe- recht er met het hoofd makke lijk 0-1 van kon maken. Melse le ging van dat moment af op zoek naar de gelijkmaker cn zo goed als nog voor doel kon zwiepen kon een be zoekend verdediger enkel met de hand het leder verwerken. Waem zelf nam de strafschop en meteen stonden de bordjes in evenwicht. Melsele bleef dan de forcing voeren doch de bezoekende doelman Meire- sonne was attent op schoten van Waem en Smet. Ook na de rust bleef Svelta de meest aan vallende ploeg en moest Waar schoot zich aanvankelijk tot verdedigen beperken. Het doelpunt zou echter aan de overzijde vallen toen Luk Van Mieghem zich verkeek op een verre bal en Pauwels ondanks de moedige pogingen van de teruggekomen De Keersmac- cker er toch nog 1-2 wist van te maken. Waarschoot deed nu natuurlijk de deur dicht zodat Melsele niet meer in de buurt kwam van doelman Meire- sonne. Na de wedstrijd was de ont goocheling natuurlijk groot bij Melsele. Sekretaris Jos Aps: «Verliezen voor eigen publiek is natuurlijk een pijnlijke zaak. Nochtans meen ik dat we ons niets moeten verwijten Wc hebben gespeeld, kansen ge kregen doch toch noB verlo- Melsele-W'aarschot 1-2. Duel voor het bezoekende doel. Waarschoot bleek echter veel preciezer in de afwerking. (Iv) ren. Zowel Waem als Smet kregen unieke gelegenheden doch telkens was die duivelse Meiresonne in het bezoekende doel ter plekke. Wel moeten we ook durven zeggen dat de bezoekers onze enige twee foutjes in de verdediging 100 procent konden uitbuiten. Doch dat is zeker geen reden om in paniek te slaan. We staan nog steeds kort bij de leiders. Het zou wel kunnen dat Melsele. net als vorige ja ren een mindere periode kent rond de winterstop, doch wan neer we die zonder al te veel kleerscheuren kunnen doorko men zie ik het nog steeds zit ten. Men mag ons niet over schatten doch ook bijlange niet onderschatten.» besluit de eeuwig optimistische Aps. Na de onverwachte en misschien ook wel enigszins onver diende nederlaag van Svelta Melsele tegen Waarschool kon KSV Temse na de krappe zege tegen Adegem alleen aan de leiding in tweede provinciale A. Nochtans ging hef tegen de rode lantaarndragers niet zo makkelijk dan kon verwacht en verhoopt worden. De gasten speelden zelfs nederlaag van Melsele aan de j mee en konden in de eerste helft enkele keren ge vaarlijk worden. Gelukkig voor Temse vergaten de be doekende voorspelers te sko- leiding gekomen blijft Temse nog steeds de meest produktie- ve ploeg uit de reeks. Boven dien blijkt de blauwwitte ver dediging de minst gepasseerde ren. De bezoekers verdienden van de hele reeks en moeten dus in feite heel wat beter dan we het nog herhalen, totnog- 1-0 veriiesscore doch het doelpunt van Jean-Marie En gels. 10 minuten voor tijd, be sliste over de volle inzet. Bij Temse stak men de pres tatie niet onder stoelen of banken. Doch als je kampioen speelt hoort er ook wat geluk Vrasene dat zondag tegen FC toe werd slechts één keer loren. Het ziet er dus goed uit voor de scheepsbouwers. Vrasene herpakte zich Datzelfde zou ook kunnen worden voor Herleving bij, stelt men bij Temse. Een slechte wedstrijd spelen en toch nog winnen hoort er met Zelzate aan de winst bleef en daarmee een ernstige stap in richting van het behoud andere woorden ook bij. Niet- heeft gezet. Een prachtpass temin blijft de toestand voor van Verhoosel belandde bij De Temse rooskleurig. Door de Jonghe die geen moeite had om af te werken. Zelzate ging echter in het tegenoffensief en na een hoekschop kon Goossens de beide elftallen te rug op gelijke hoogte koppen. Nadat Dacleman werd gepakt kon Van Bergen de thuisploeg van op de strafschopstip weer voor brengen en na de koffie rondde De Clercq een aktie van Van Puyenbroeck-De Jonghe-Van de Vijvere af. Een ongekoncentreerd Vrasene in de laatste minuten zodat op nieuw uit hoekschop De Rij- cke nog eens kon skoren voor de bezoekers. Al bij al dus tevredenheid bij Vrasene waar men terecht opmerkte dat bij een eventuele nederlaag de kloof met de rest van het klas sement toch wat zou zijn opge lopen. Nu krijgt Herleving aansluitig met een hele reeks ploegen uit de middenmoot, het is nu aan de witzwarten om te bewijzen dat er nog meer in zit. Temse-Adegem 1-0. Temse (dw). had

De Voorpost | 1984 | | pagina 28