I. T N HET TEKEN If AN DE NIEUWE TRAINERS N& o j OLF VAN KERSCHAEVER OLGT EUGEEN BAERT OP BIJ BERLARE ".ONDANKS MOOIE START HET BRUTAAL HAAR TOCH DRIE KEER GEEL GIJZEGEM BEDREIGD BUITENSPEL OF NIET MINSTENS EEN KLASSE BETER!!! MEESTERSCHAP MAAR GEEN DOELPUNTEN BERGAF GAAT BETER IN DE LAATSTE MINUUT De Voorpost - 21.12.1984 - 29 VOETBAL Provinciale IUTTERZELE - OUDEGEM 3-1 wel op FC Lutterzele als bij Oudegem is er vorige week i en ander gebeurd. In beide kampen werd er van liner gewisseld. By Oudegem stapte Chou De Bleeckere en in zijn plaats werd een trainersduo aangesteld: ircel Geerinckx en keeper Herman Van Mossevelde. In te de ouderdomsdekens van de ploeg, j Lutterzele werd Geert Preneel de laan uitgestuurd, larmee werd tegemoet gekomen aan de wil van de elers die van oordeel waren dat er onder zyn bewind verder kon gewerkt worden. Preneel is een jongen die wel goed meent, maar te veel de schoolmeestersmenta- eit aankleeft, werd er algemeen gezegd. Ook hier is een 10 in de plaats gekomen: Gilbert Carleer en Dré tmmerman. Bij Lutterzele heeft die trai nerswissel blijkbaar effekt ge had. Klubleider Paul Roels over de wedstrijd: «Het was in feite een match waarvan veel afhing. Wij wa ren er opuit om de laatste plaats aan Oudegem over te laten. De bezoekers van hun kant waren met de bedoeling naar hier gekomen om een overwinning te behalen en een kloof te slaan. In dat opzet zijn ze niet geslaagd. Oudegem voerde tijdens de eerste tien minuten wel een blitzoffensief dat resulteerde in een doelpunt van Mare Rombaut. Een goeie voetballer is die Rombaut al vast op technisch gebied. Hij kan een tegenstrever uitscha kelen. Zijn grote tekortko ming is volgens mij dat hij wat statisch is en iets te traag uit valt in de aktie. In ieder geval hebben onze spelers op die achterstand gereageerd. Half weg de eerste helft werd Gil bert Carleer binnen het zes tienmetergebied foutief ge stuit. Dat resulteerde in een strafschop, die door Van Beve- ren werd binnengezet. Al bij al waren we toch wel de betere ploeg tijdens de eerste helft, uitgezonderd misschien in de eerste tien minuten. Enig ge brek aan vertrouwen was er de oorzaak van dat we geen twee de, eventueel derde doelpunt tot stand brachten.» 3-1. Lutterzele-Oudegem 3-1. Lutterzele-Oudegem 3-1 „cel Gerinckx behoor, Na Geer, Preneel zal Car- Frangoc Van Mossevelde he, Oudegemse trainers- leer he, moeten fiksen bij zaleendeelvandelratners- /.i ,,i token bi, Oudegem op zich nemen (c) roe utterzele-Oudegem MÏ 01 5 ja t. To 10 c) Lutterzele (c) Lutterzele-Oudegem 3-1. André Temmerman, nu co- trainer bij Lutterzele (c) iar g IERLARE - HERDERSEM 2-1 (N-( Wanneer het slecht gaat bij een ploeg zyn het gewoonlyk Ie oefenmeesters die het moeten ontgelden. Dat was vorige :k niet alleen het geval by FC Lutterzele en SK hidegem, ook by Berlare werd trainer Eugeen Baert de I an uitgestuurd. Hij werd inmiddels vervangen door udolf Van Kerschaever. Die voerde reeds vier seizoenen IJ' iet bewind by de derde provincialer. Voor twee jaar topte hy ermee en al die tijd hield de Hammenaar zich in konditie' door aktief te zijn in een liefhebbersploeg. daarna via Chris Van der Meersch Enkele minuten voor rust kon Herdersem. lang» De Thaeye gelijkstellen. Na de hervatting zijn de bezoekers op zoek getrokken naar de gelijkmaker. Wij stonden toen enige tijd onder druk. Onze afweer was echter degelijk georganiseerd en niemand liet zich op tekortkomingen be trappen Ik meen dat er de komende weken nog één en ander aan de ploeg dient te worden geschaafd. Sommige spelers vertonen een gebrek aan fysische konditie. Ik wil Reeds enkele weken waren nutlakontakten tussen Van Ker- lew hacver en de leiding van SK voo ulare. Vorige week werd gag n definitief de knoop door- latstj tra'ncrsw'sse' heeft i ieder geval zijn effekt ge- rmai id. Na een lange reeks van vaa ederlagen won Berlare vorige I mdag voor het eerst pnieuw Daar De nieuwe oefenmeester I> irer de wedstrijd: «Vooral in lecfa lc eerste helft waren we duide- pa* jk de betere ploeg. In die in d criode scoorden we twee- t hl aal. Eerst langs Luc Maes, toch nog wel onderstrepen dat onze aanvalslinie vorige zon dag drie juniores telde: Geert Valck, Chris Van der Meersch en William Bisschop. Voor Geert Valck, die pas zeventien is, was het de eerste keer dat hij als titularis van stapel liep. Mijn voornaamste opdracht bestaat er thans in om Berlare voor de degradatie te behoe den. Om dat doel te bereiken zal er hard moeten gewerkt worden. Ik reken op de volle inzet en medewerking van de spelers. Pas dan heb ik een kans tot slagen.» Intussen vernamen we dat alle voetballers van SK Berlare de trainerswissel gunstig ge zind zijn. Het komt er nu voor hen op aan om zondag tegen het sterke Massemen. dat als goedvoetballende ploeg be kend staat, overeind te blijven en zeker niet te verliezen. (e.d.m.) iDE - MERE 2-3 Het laatste geklasseerde va Ede me amper 7 punten uit 15 maal icdslrijden kreeg Mere op bc- g bc oek dat ook al niet schitte- on; tnd stond met 13 punten uit loi ven veel wedstrijden. Voor pra de was dit wel een unieke dl ins om aansluiting te gaan eken bij ploegen als Burst en :rdersem. Berlare had maar evenveel punten en kon op de laatste plaats terechtkomen. Langs doelpunten van Schockaert en Verhofstadt in het eerste halfuur kende Ede een uitstekende start en het leek er wel op dat de zaak in kannen en kruiken was. Nog voor de rust echter kon Mere langs Coppens milderen en daardoor werd de Eedse hori zon al minder rooskleurig. Na de koffie gingen de bezoekers op hun élan verder en ze dwongen zelfs nog een verras sende zege af met doelpunten van Van der Haeghen en Van Wilder in het laatste halfuur. Vermelden wij nog dat de Mecrse aansluitingstreffer ei genlijk een penalty was. Nu staat Ede helemaal al leen op de laatste plaats en Mere staat tiende en sluit daar door aan bij de middenmoot. BAMBRUGGE- GIJZEGEM 2-0 Bambrugge en Gijzegem zijn allebei ploegen die in de tweede helft van de rangschik king een bescheiden rol vervul len. Voor hen komt het er vooral op aan om zover moge lijk uit de degradatiezone weg te blijven. Door deze neder laag komt Gijzegem wel enigs zins in een wankele positie, terwijl Bambrugge goed aan leunt bij de betere midden moot. De match kende eigenlijk een eenvoudig verloop. De thuisploeg dwong reeds voor de rust een zacht meesterschap af en kon dat bovendien nog uitdrukken in een treffer van Renneboog op de 18de mi nuut. Toen in de tweede helft ook Gijzegem de neus aan het venster kwam steken, mocht het misschien hopen op een gelijkspel, maar het liep op de 75ste minuut tegen de lamp. Paque verdubbelde de Bam- brugsc voorsprong en de kous was meteen af. Inzet In de tweede helft hebben we nog offensiever gespeeld om de voorsprong veilig te stellen. «Een aktie tussen Peter Meysman en Rudy Moyens le verde na een kwartier een I tweede doelpunt op, waarvan Moyens de auteur werd. Vanaf dat ogenblik waren we gelan ceerd, dwongen verder het overwicht af en zijn een kwar tier voor tijd een derde keer tot scoren gekomen. Deze keer langs Guy Van Hoeymis- sen. Ik meen te mogen stellen dat het een verdiende zege is. Nu zondag reizen we naar Sint- Pauwels. Ploeg waartegen we ^0ii8.e(we<* °P eigen yeld met Lutterzele-Oudegem 3-1. SK Oudegem kon het voor de eerste keer met de nieuwe trainer vêrimderstef dat°w!T deze keer "°8 waarmaken' Nu wordt het "echten op de eerste thuismatch (c) ons niet in de vernieling zullen laten spelen en op zijn minst een puntendeling halen. Dat zou een puik resultaat zijn.» Voor Oudegem begint de situatie alsmaar minder rooskleurig te worden. «Het wordt de hoogste tijd dat we punten gaan winnen,» zegt klubleider Hector Lambrecht. «Dat zou zeker nu zondag al moeten gebeuren bij de komst van Kieldrecht. We moeten dringend reageren willen we de val naar vierde provinciale vermijden. Ondanks de neder laag op Lutterzele meen ik toch wel een paar lichtpuntjes te ontwaren. Ik geef toe dat Lutterzele de betere ploeg was en verdiend won. Toch kon de ^Midd«kh«(.'diS',0f™ Lunerzele-Oudegem 3-1. De Sinl-Gillissenaars konden me, hun nieuwe trainer winen kregen we eea "^treekse konkurren, Oudegem (c, werd tegen het doelhout ge trapt. Stel dat dit een doelpunt werd, dan zat de kans erin dat de match een heel andere kant uitging.» Zoals we reeds in de aanhef hebben gesteld is Chou De Bleeckere dus opgestapt bij SK Oudegem. Er zouden tus sen hem en enkele spelers kon- flikten zijn uitgebroken. Om wille van De Bleeckere zouden enkele spelers al enige tijd hun kat sturen naar het voetbal veld. In de Oudegemse voet balkringen is men pas voor veertien dagen tot de vaststel ling gekomen dat het tussen trainer en spelers niet meer klikte. Toeval of niet, maar wij waren al lang op de hoogte van die explosieve situatie. Het is echter niet onze taak om ons met de innerlijke keuken van SK Oudegem te gaan be moeien. (k.D.M.1 Lutterzele-Oudegem. Mare Rombouts (Oudegem) kon doorbreken en verschalkt de thuiskeeper (c) IPPELS - BAZEL 0-1 .Sparta Appels heelt tegen Bazel twee punten moeten ijsgeven. Het enige doelpunt it het verschil maakte kwam stand na pakweg dertien P"1 ninuten in de tweede helft. De ed« uteur ervan was Sciacca. Hij ,n® choot de bal tussen de benen ora|an doelman Wierinck, die rtegen geen verhaal had. Iver de wedstrijd valt er niet cel te zeggen, aldus de Ap- elsc kommentaar Globaal bekeken was het gelijkopgaande partij. Veel kansen werden niet afge dwongen. Zeker niet tijdens de eerste helft. Na de hervat ting werd er offensiever ge voetbald. De bezoekers kwa men tot scoren en kregen nog een paar gelegenheden om het verschil groter te maken. Tot twee keer toe pletste de bal op het doelhout, waarbij keeper Wierinck telkens was versla gen. Op het laatst heeft Appels nog gepoogd om in extremis een puntendeling af te dwin gen, maar tegen de versterkte defensie van Bazel waren Doré en zijn maats blijkbalar niet opgewassen. Zoals gezegd werden drie gele kaarten ge toond. dat was het geval voor Eddy De Rouck en Walter Pressinck voor de bezoekers en voor Spartaspeler Doré. Die sankties waren overwe gend het gevolg van reklame- ren. Nu zondag staat voor Sparta Appels de verplaatsing naar Excelsior Sint-Niklaas op het programma. Voor René De Man en zijn poulains zal het niet makkelijk worden om daar de halve inzet mee te pikken. (e.d.m.) iibeke - Baasrode 0-0. Janssens van Baasrode drukt af maar de bal gaat naast (dw) OVERMERE - SCHELLEBELLE 2-3 Overmere mocht leider Schellebelle op eigen terrein ontvangen en dat opende na tuurlijk mooie perspektieven. Indien het de twee punten kon thuis houden, wipte het over Schellebelle, terwijl co-leider Vlierzele met de komst van Nieuwerkerken toch ook geen gemakkelijke opdracht kreeg. Er zat dus een kans in dat Overmere als leider uit dit weekeinde zou komen. Spijtig voor de Donkbewoners is het niet zo verlopen. De verdedi ging van de leiders is de beste van de reeks en daarom reken den zij vooral op dat onderdeel om de match een voordelige wending te geven. Een defen sief ingestelde leidersploeg kon echter via snelle counters al vlug de match in haar voor deel doen kantelen. Via Van den Hende aan de 35ste mi nuut werd het 0-2 en het leek wel alsof de match gespeeld was. Een fel en verbeten aan vallend Overmere zag het ech ter zo niet zitten en sloeg moe dig terug. De Wispelaere lukte de aansluitingstreffer in de 65ste minuut en Overmere zag de kans schoon om op dat elan verder door te gaan. Blanckaert lukte zowaar in de 70ste minuut het gelijkstellend doelpunt. Toen Schellebelle een vrij schop kon omzetten in de 85ste minuut, barstten de Overmeerse spelers natuurlijk van woede. Zij hadden immers duidelijk buitenspel gezien en schreeuwden het de scheids rechter toe. Deze liet zich ech ter niet vermurwen en keurde de treffer van Van der Jeugd goed. Overmere staat nu derde in de rangschikking met drie pun ten achterstand op de leiders Schellebelle en Vlierzele. SPORTKRING KLINGE- SPARTA WAASMUNSTER 5-0 Een zonder meer eigenaardige konstatatie drukken we hierboven af maar het moet gezegd worden dat de mannen van trainer De Wael n hun twee konfrontaties tegen Waasmunster nooit ondervonden hebben dat dit een hoger geklasseerde tegenstander was. Nadat men voor twee weken met een 0-1 skore by Sparta ging winnen had men zondag aan eigen huis geen enkele moeite om de groen- witten te overklassen. tweede helft ontzette de gast- ploeg bijzonder knullig en dat was voor Cockheyt natuurlijk dé kans om kalmpjes in te schieten. Nu had Sportkring geen enkele moeite meer. In de 65ste minuut werd een vrije trap van Waasmunster goed opgevangen door Bert Van Doorsselaer. Deze snelde het veld over en schoof lateraal tot bij van Hauwermeiren. Peter pikte het leder goed mee, scha kelde bij dit maneuver de keeper uit en prikte in doel. Even later kreeg Luk Vaere- wijck de bal, dribbelde twee man voorbij en zette tussen keeper en paal binnen. Naar het einde toe werd Van Doors selaer dan nog omvergehaald in de grote backlijn en de daar voor toegekende penalty werd omgezet door Cockheyt. Met deze overwinning kan De Klinge voorgoed alle zor gen vergeten en mag men zelfs met vijf punten uit de laatste drie wedstrijden pronken. Mis schien wel een geschikte aan loop naar de eerstvolgende verplaatsing tegen lijstaan voerder Baasrode? (M.N.) SK GREMBERGEN - Vooral in het middenveld verloren de gasten de slag en juist in die linies hadden de Klingenaars met Mark Magnus (alweer) en Peter van Hauwer meiren de beste individualitei ten lopen. In het eerste halfuur stond er op het meesterschap van de oranjehemden geen maat met een vroeg doelpunt tot gevolg. Een verre voorzet kwam voor Waasmunsters doel gedwarreld, doelman Van den Broecke plukte de bal wel maar liet hem op de grond stuiteren en verloor zo de kon- trole. Midden een tros spelers kwam Cockheyt, die zoals be kend er een neus voor heeft, ingemeld en de 1-0 stond op het bord. De verdere aanval len van de thuisploeg werden niet bekroond omdat de Spar- tadoelman meer dan eens zijn eerder begane missertje weg- vlakte met goeie reddingen. In het derde kwartier begonnen de bezoekers eventjes te druk ken met twee doorbraken op links waarbij de linkerspits al te persoonlijk was en ook tot tweemaal toe voorlangs schoot. In het prille begin van de SINT-PAUWELS 0-0 SK Grembergen leverde op eigen veld tegen Sint-Pauwels een uitstekende verrichting. Chris Buydts en zijn maats kwamen echter niet tot scoren, hoewel er daartoe kansen te over waren. «Tijdens de eerste helft heb ben we overtuigend gevoet bald,» meent speler Hans Burghgrave. «In die periode kon Sint- Pauwels geen enkele kans af dwingen. Wij hebben verschil lende keren gedreigd langs on dermeer Jozef Parewijck en Chris Buydts. In enkele geval len sloeg de bal tegen het doel hout of werd hij net voor de lijn weggekuist. Bovendien stond er een doelman tussen lat en palen die van wanten wist en zich op geen enkele tekortkoming liet betrappen. In elk geval hadden we mits wat meeval aan de rust met een paar doelpunten op winst kunnen staan. De tweede helft was van mindere kwaliteit. Hoewel wij de dominerende ploeg zijn ge bleven en ook nog enkele kan sen hebben afgedwongen. Eén keer dreigden de bezoekers na een slechte interceptie van mij nentwege. Dat had tot een doelpunt kunnen leiden.» Na de wedstrijd wees vader Herman zijn zoon op die te kortkoming. «'t Was het eerste wat hij mij onder de neus wreef,» vervolledigt Hans Burghgrave het verhaal. Globaal genomen heeft SK Grembergen dus een punt ver loren. Nu zondag onderneemt SK de verplaatsing naar Bazel, waar het bij machte moet zijn om een puntendeling af te dwingen. Op zondag 30 de cember wordt de uitgestelde wedstrijd tegen Lutterzele ge speeld. Vermits er die dag in de onmiddellijke buurt niet wordt gevoetbald, leiden alle wegen van de sportliefhebber naar het terrein van SK Grem bergen. (e.d.m.) VLIERZELE - NIEUWERKERKEN 4-0 MEERBEKE - BURST 1-2 Middenmoter Meerbeke mocht staartplceg Burst thuis ontvangen en heeft dat be zoekje misschien wel wat licht zinnig opgenomen. Toen be gon Meerbeke goed met een loeier van De Petter die echter op de bezoekende keeper te- rugbotste en in de voeten van een goed gevolgde Buyl te recht kwam. Die Buyl kon de openingstreffer aantekenen. Meerbeke bleef meestal baas op het veld. Dirk Dhondt schoot nog een strafschop te gen de paal, maar Van Geneg- den aarzelde niet om later de gelijkmaker te scoren. Aan de 55e minuut stond het dus 1-1. De wedstrijd kon nog alle kan ten uit en het bleef eigenlijk spannend tot op het einde. Raes, De Coster en De Petter kregen nog mooie kansen om de match in een definitieve plooi te leggen, maar ze faal den steeds tijdens de afwer king. Bezoeker Frans De Schutter deed het eigenlijk be ter en schonk aan Burst in de ultieme sekonden nog de eind overwinning. Burst krijgt hier door wel aansluiting met Her dersem en Gijzegem, maar is toch nog een volwaardig lid van de kandidaat-dalersklub. Al had de scheidsrechter de ze wedstrijd niet goed in han den, toch werd er vrij bitsig gespeeld en daarom waren er ook vier gele kaarten nodig om nog voor de rust enkele spelers tot betere gedachten te bren gen. Tot aan de rust was nog alles mogelijk, maar toen de thuisploeg op de betere helft van het lichtglooiende terrein mocht spelen, werd er nog een reeks doelpunten gescoord. Toch was Nieuwerkerken met veel moed aan deze match begonnen. Het zorgde voor de eerste gevaarlijke standjes voor het thuisdoel en De Boeck werd door een opletten de Van Keere reeds kort na de aftrap van een doelpunt ge houden. De bezoekers Arijs en Van Melckebeke lieten de lokale defensie geen ogenblik met rust. Toch zag men dat Vlierzele stilaan aan deze druk kon ontkomen en na een dik kwartier kwam het de neus aan het venster steken, maar kapi tein Meuleman kon van de wenkende kans geen gebruik maken. Hij schoot van dichtbij op de toegesnelde keeper. Spijtig voor de moedige bezoe kers zagen ze een doelpunt van Steenhout na een twijfelachtig buitenspel afgekeurd worden en stilaan zakte hun moed. De thuisploeg kwam meer en meer aan bod. De Poorter stuurde Renneboog in het straatje, maar diens schot werd door De Naeyer gestopt. De Troyer voerde vlak voor de rust een persoonlijk nummer tje op. Hij slalomde doorheen de ganse bezoekende defensie en zette voor, waarop hand- spel volgde. De penalty werd probleemloos door De Troyer binnengeschoten. Na de pauze verdwenen de gasten vrijwel uit het spel- beeld. Alleen in de eerste tien minuten konden ze nog wat in de pap brokkelen. De Poorter gaf nadien aan Meuleman de kans om de stand op te drij ven. Tien minuten later werd de gastdefesie in het nauw ge dreven na een mooie kollektie- ve aanval. Renneboog schoof door aan De Troyer en die besloot in de verste hoek. Een vierde doelpunt zou er nog komen toen De Braekeleer de bal voor het bezoekende doel zwiepte, waar Renneboog met een schitterende kopstoot De Naeyer voor de vierde keer vloerde.

De Voorpost | 1984 | | pagina 29