VELDRITTEN IN DEN BUNT JKENDEN ïROOT SUKSES WIELEROVERZICHT B.W.C.L.-VELDRIJDEN IN LEDE BART HEIREWEGH: EEN NIEUW VELOKE KERST-VELDRIT IN STEKENSE POLKEN ZAALKORFBAL LEBBEKEENTEMSE BLIJVEN AAN DE WINST Tornooi «De Witte Molen» De Voorpost - 21.12.1984 - 31 ^'jbe bekende Hamse wielertoeristenklub De Wuitens orga- pi O-ipiseerde voor de eerste maal een grote cyclo-cross in het 4 achtige natuurgebied Den Bunt te Hamme, een cross die jlfce naam kreeg van de «Eerste Grote Prijs WTC De D ./i .Jjfuilens». De organisatoren hadden voor een omloop Veldn,den m Hamme. Veelvuld,ge wereld-en Belgisch kampwen Ene De Vlum,nek jtzorgd die volgens insiders een kampioensehap waard "^oor bandbreuk m de laatste ronde geremd en werd tweede m z,,a rceksivh) Veldrijden in Hamme. Bij de start van de laatste reeks was het al flink donker (vh) Ze konden tevens rekenen ip de deelname van de zeven- oudige wereldkampioen Eric Ie Vlaeminck, die meteen als Ie grote favoriet werd voorop- psteld. Dat het een erg zware mloop was kon men van de :end< erste ronde merken aan het i lan- :l uiteengeslagen peloton ichof lalfweg de wedstrijd hadden bin ich immers ai drie renners oor isgereden: Eric De Vlaminck, ove /illy Martens en Willy loens. De Eeklonaar nam :n verbluffende techniek aanilke hindernis en kontroleerde Jeeld et verdere verloop van de stade edstrijd. Slechts een lekke doel and in de laatste ronde en een langs ïiljante Willy Martens hiel- ainet !en hem uiteindelijk van de todig ivcrwinning. In de kategorie- waar 31 deelnemers aan de tart kwamen kreeg men een telde redstrijd waar het aan spannig iet ontbrak. Een lastige wed- igen, rijd waar velen dienden af te iken. Alex Goethals behaal- hierin de overwinning voor Hammenaar Marcel De eest die een prachtige wed- trijd vertolkte. De laatste tart werd gegeven te 16 uur loor renners van de V.W.B. Erpe-Mere. Hier werden de kategorieën A en B samenge voegd in een wedstrijd waarin men dertig deelnemers noteer de. Hier haalde Guy Thys het in kategorie A terwijl de Ham- se renner Maurice Weyn de overwinning behaalde in de B- reeks. In deze kategorie na men een achttal leden van de plaatselijke wielertoeris tenklub De Wuitens deel aan de wedstrijd. Deze toonden aan hun talrijke supporters dat ze nog wat anders in hun mars hebben dan kilometers vreten op de weg bij de wielertoeris ten. Vooral de grote inzet van de jonge Tony Govaerts was opmerkelijk. Óndanks zijn ge brek aan ervaring veroverde hij een negende plaats. Het werd alleszins een prachtige organisatie van WTC De Wui tens die ervoor zorgden dat de talrijke sportliefhebbers spek takel kregen van de bovenste trede. De organisatoren hopen daar volgend jaar opnieuw mee uit te pakken, gezien het sukses dat ze oogstten met de ze eerste uitgave. P. Van Gendt Veldrijden in Hamme. Goethals kreeg de bloemen en Marcel De Geest (Hamme) als Veldrijden in Hamme. Goethals liet zijn Hamse medevluchter De Geest in plan en kwam tweede, een beker (vh) me, em Uch,e voorsprong over de meet. (vh) Van het veldrijdersfront (bijna) geen nieuws. De leden van de VWB- en BWCL-bon- den konden respektievelijk in Hamme en Lede aan de slag. Guy Thys was de beste bij de minder dan 35-jarigen in de Durmegemeente. De Hofsta denaar hield er Ronny Per- daens en Tony De Waele ach ter zich. In de kategorie van meer dan 35 jaar ging de over winning naar de thuisrenner Maurice Weyn, die Dender- bellenaar Ben Moens klopte en Marcel Van Impe, 3de, ach ter zich liet. In Lede was Mocrzekenaar Clement Van den Broeck de primus in de A-kategorie. Bij de B's noteerden we de 3de stek van Lucien Van Impe uit Mere en de nr. 4 van Gustaaf Sonck. Bij de D's tenslotte won André Van der Haegen. Op de Gentse wielerbaan was er andermaal een jeugd- meeting. We noteerden er het hcroptreden van Lokeraar Ste- faan Van Leeuwe, die momen teel nog steeds als internatio naal amateur rondrijdt. «Ik heb wel profaanbiedingen ge kregen, vertelt snelle Stef, maar er was er eigenlijk geen één bij om mijn job in het kultureel centrum te Lokeren te laten staan en mij als wieler- prof een weg te banen. Voor lopig wacht ik echter nog wel af, aldus de winnaar van de klassieke Omloop van West- Henegouwen. Stefaan trad voor het eerst aan in een puntenkoers en wist zich daar, in het spoor van Williams, de latere winnaar van de finalereeks, 3de te plaatsen en meteen door te stoten naar de afvalling. In die laatste reeks werd hij 7de voor Van Nuffel, die eveneens in zijn reeks 3de was geëindigd, dankzij een tweede plaats in de laatste klassementsspurt van de puntenkoers. Lieven Braeckman kende minder geluk. Eerst werd hij aangekondigd in het ploeg- koersnummer met Stefaan Van Leeuwe, maar die ver koos nog even de kat uit de boom te kijken, alvorens deze zware discipline met winnaar saspiraties aan te pakken. Lie ven reed dan maar met Cuve- lier, maar de veertiendaagse loopstage die hij net achter de rug had. had duidelijk haar sporen nagelaten en Lieven fi nishte met zijn ploegmaat 10de. (V.N.F.) Bij de onafhankelijken was Serge Bie best gestart, terwijl kampioen Van der Eecken tij dens de start haakte en tussen de laatsten in het veld ver dween. Bie hield mooi de lei ding tot goed half-wedstrijd, maar D'Hondt kwam tot in het wiel van Serge. Het werd een spannende strijd tussen deze leiders. Toch won D'Hondt met weinig verschil van Serge Bie die na de wedstrijd wel wat ontgoocheld leek. Bij d A- renners werd Clement Van den Broeck mooi winnaar, on danks een kwetsuur. Bij de liefhebbers draaide Jos Van Isterdael als eerste het veld in en bleef aan de leiding tot de tweede ronde. Dan kwamen echter Paul Dessein en André Van der Haegen op de prop pen. Naarmate de wedstrijd vorderde liepen beide leiders verder uit op hun achtervol gers, terwijl Willy Nuel zich weerde als een duivel op zijn geliefkoosde omloop. De lei ders zorgden voor spanning, waaraan de talrijke supporters zich konden opwarmen. Het duel werd tot het uiterste be vochten. Drie ronden voor het einde liep Van der Haegen van zijn medevluchter weg en hij nam 50 meter voorsprong. Hoewel duiveltje Deesein van geen opgeven wilde weten en steeds de indruk gaf nog te zullen terugkomen, moest hij uiteindelijk toch in Van der Haegen zijn meerdere erken nen. Meteen behaalde die zijn tiende overwinning van dit crossseizoen op deze prachtige omloop. Uitslag Onafhankelijken, reeks A: 1. Clement Van den Broeck (Moerzeke), 2. Jozef Gee- vaert, 3. Felix De Braeckeleer, 4. Georges Wijnendaele, 5. Oscar Van der Vorst. Reeks B: 1. Leon D'Hondt, 2. Serge Bie, 3. Lucien Van Impe, 4. Gustaaf Sonck, 5. Willy Van der Eecken. Liefhebbers: reeks A: 1. Paul Dessein, 2. Jos Van Ister dael, 3. Willy Nuel, 4. Johnny De Waegeneer, 5. Lucien Ver- schraegen. Reeks B: 1. André Van Der Haegen. 2. Paul Bic- ké, 3. Marcel De Geest, 4. Luc Claessens, 5. Omer De Paepe. KORFBAL Veldrijden. Alex Goethals en Marcel De Geest tijdens het nemen van een hindernis in de cyclo-cross van Hamme Bart Heirewegh is het afgelopen jaar nog een paar centimeters bygekomen. Hij is niet langer meer «Bartje», naar een heuse Bart. Het «veloke» waarmee hy dit leizoen vijftien overwinningen bijeen fietste, is hem inmid- Ws te klein geworden. Daarom werd besloten om een lieuw vehikel aan te kopen. Bart krygt daar op vrydag 21 december, dat is dus vandaag, de beschikking over. Tegen 22 u wordt hem de nieuwe fiets overhandigd in café /oor k" Elzas aan het Posthoornplein te Hamme, het lokaal tan de wielrenner. t|CV Op zaterdag 19 januari heeft ligd< ijn bal plaats in zaal Den was lond en dit vanaf 20 u. Bart ge- ieircwcgh verwacht die avond iteraard al zijn supporters, rienden en eventuele kollega- laan tnners. Vorige zaterdag tij lens het jaarlijks feest van V.S.C. Vooruit werd Bart heb- Heirewegh gevierd. In klub- rerband behaalde hij 153 pun- tn. Wat 33 meer is dan on- ook middellijke achtervolger Gun- mse üicr De Bauw. Dit hoge aantal l het resultaat van vijftien overwinningen en talrijke ere- dc plaatsen, waarvan meer dan dertig binnen de eerste vijf. W.S.C. Vooruit heeft zijn dynamische renner beloond met een gratis sportstagc die hij tijdens de krokusvakantie mag doorbrengen in Zwitser- bnd Bart Heirewegh heeft ten opmerkelijk seizoen ach ter de rug. Tijdens de laatste Jj teventien wedstrijden bij de 'nieuwelingen legde hij twaalf keer beslag op de overwinning. De overstap naar de juniors werd een sukses. Elf wedstrij den leverden drie overwinnin gen op en een aantal ere plaatsen. 'Het voorbije seizoen stemt mij tevreden, en volgend jaar zal ik trachten minstens even goed te doen,» zegt Bart Hei rewegh. «Ik hoop vroeger het konditiepeil te bereiken. Dat bleef tijdens het afgelopen sei zoen wat te lang achterwege naar mijn zin. Indien ik tijdig de vorm bereik, kan ik mis schien het aantal overwinnin gen van dit jaar evenaren. Ik houd mij momenteel in bewe ging door aktief alle sporttak- ken te beoefenen. In het Ko ninklijk Atheneum in Dender- monde volg ik de sporthuma niora. Ik kom er voldoende aan mijn trekken. Bovendien oefen ik vrijwel iedere week op de piste in Gent. Aan wed strijden neem ik niet deel. Dat is allicht iets voor de volgende winter. Verder staat er gere geld voetbal op het program ma. De klub verenigt een voet balelftal dat het opneemt tegen andere renners die voor de gelegenheid de shoes aantrek ken. Veldrijden zint mij min der, hoewel ik in de loop van de maand januari aan een wed strijd, die in eigen gemeente wordt georganiseerd, zal deel nemen (e.d.m.) Het is reeds een traditie geworden: op Kerstdag is er sport te zien in de Stekense wijk De Polken. Inderdaad, het is reeds voor de vyfde achtereenvolgende keer dat wykkomi- tee «Polken» uit Stekene een veldrit organiseert op 25 december: de Grote Prijs Cyclo-Cross van de Polken. Deze keer zyn er wedstrijden voor de formules B, C en D en dit voor een totale pryzenpot van liefst 42.000 fr. Natuurlijk zuilen vele ogen gericht zijn op de prestaties én uitslagen van de plaatselyke veldrijders Paul Lauwaert en Wim Van Hooste die voor eigen deur aan de slag gaan... In een prachtig dekor De sportliefhebbers die niets van het Polkense veldritspek- takel willen missen zullen reeds vroeg van de Kersttafel moeten opstaan, want de eer ste start wordt gegeven om 13 u. En dit natuurlijk op Kerstdag zelf, dinsdag 25 de cember 1984. Als kompensatie zijn er dan natuurlijk enkele uurtjes toffe sport én dat in een enig mooi kader: een prachtige natuurlijke omge ving, langs en door de bossen, over weiden, door beemden en over smalle paadjes... Kortom in een prachtig dekor. Niet voor niets dat de wijk De Pol ken een gekend leefgebied is voor hazen en fazanten. Lebbeke moest het thuis opnemen tegen Turnhout, een ploeg die op het eerste gezicht geen grote problemen kon opleveren, maar die door Atlantis toch wat onderschat werd. Ook by Temse verliep het in de eerste helft minder vlot dan verwacht en het kwam zelfs met 2-1 achter. Na de rust werd die situatie rechtgezet. Appels kon het niet bolwerken tegen een sterk Spartacus dat aan de rust een veilige voorsprong had opgebouwd. Ago Aalst H verloor thuis tegen Vos Reinaert II. In dit prachtig dekor kunnen de sportliefhebbers - daarvoor hebben de inrichters gezorgd - gedurende geheel de wedstrijd de dwangarbeiders-in-het-veld aan het werk zien. Voor deze 'dwangarbeiders' werd de prijzenpot in de for mule B en C opgetrokken, met liefst 4.000 fr. per kategorie. Maar ze zullen er voor moeten knokken want... Paul Lau waert zal zich in z'n sas voelen met een: parkoers dat gedeelte lijk over dc boerderij van z'n ouders loopt. Bij de jongsten zal Wim Van Hooste, zoon van oud-veldrijder Antoine, zich ongetwijfeld dubbel plooien om met een prachtige prestatie voor de dag te komen. Voor eigen deur, voor familie, vrien den en geburen... Natuurlijk zullen ze onder meer konkur- rentie krijgen van de andere Stckenaren zoals Patrick en Benny Annecour, Leo en Wil ly Martens die eveneens voor 'eigen volk' zullen rijden. Sa men met andere wroeters uit binnen- en buitenland (Neder landers vooral) zullen ze onge twijfeld zorgen voor een boeiend veldritspektakel. Dc Stekense veldritfanaten heb ben meteen een goeie (en gel dige) reden om de kersttafel zo vroeg mogelijk te verlaten... Want: de D-renners (échte liefhebbers ofte cyclosportie- vcn) starten reeds om 13 u. cn zetten dus het feest in. De C- renners (de jongeren dus) ver trekken om 14 u terwijl dc B- renners er om 15 u aan begin nen. Inschrijvingen en verkle den in de gebouwen van Wil- fried Van Hooste, Polken 66 te Stekene. Grf.mar Atlantis Lebbeke - Initia Turnhout 6-4 Het begon goed voor Lebbeke dat dadelijk op voorsprong kwam met een korf van Lieven Maesschalck. Nadien werd met de regelmaat van een klok het doelpuntensaldo opgedre ven. Op een bepaald moment stond Lebbeke 6-2 voor. zodat iedereen al dacht dat de wed strijd gespeeld was Niets was echter minder waar, want in de tweede helft kwam Turnhout terug tot 6-4 en dus moest er nog bibbergeld betaald wor den. Een goed gerichte bal van Turnhout draaide nog uit de korf en dat dreef de spanning nog op. Gelukkig voor Atlan tis was de bezoekende aanval niet goed bij schot. De thuis ploeg speelde wel niet slecht, maar in het laatste kwartier bleek dat ze fysiek te kort schoot. Turnhout, met een jongere ploeg, bleef maar ach ter elke bal aanhollen, zodat Atlantis moest blijven oppas sen. De voorsprong die werd uitgebouwd was vooral het werk van Mariette Van Praet en Lutgard Coppens, twee da mes met een goed schot. Bij de heren kwam Hubert Van Hau- wermeiren sterk naar voren met drie korven. In die perio de liep het gesmeerd bij Leb beke dat de bal mooi rond speelde. Naar het einde toe sputterde de motor, zodat de bezoekers een beetje konden terugkomen. RESERVEN: Atlantis Lebbeke - Turn hout 3-9 Bij dc reserven werd het dui delijk dat vele spelers nog veel moeten leren. In deze jonge ploeg krijgt iedereen een kans cn zo zagen we Els Verstappen op de bank. hoewel zij een van de betere jonge speelsters van Lebbeke is. Met zo'n systeem moet men natuurlijk tegen ho ge verliescijfers kunnen opkij ken. Het werd 9-3 en daarte gen kon Lebbeke niet veel in brengen. Bij Turnhout, waar bij enkele spelers van de eerste ploeg speelden, ging het veel vlotter dan bij de thuisploeg. Loenhout - Temse 3-4 Loenhout was duidelijk de be ter spelende partij, maar ook in dit balspel tellen alleen de korven en in dat onderdaal was Temse duidelijk beter. Het waren vooral de Wase dames die het hoge woord voerden. Annick De Bondt, Annette Neyrinck en Trees Van der Bist zorgden voor drie korven, terwijl Peter Gillis ook zijn duit in het zakje deed. Bij de rust was het 2-1, maar na de koffie kwam Temse stil aan zijn neus aan het venster steken, zodat het 3-3 werd. Vijf minuten voor het einde kon Temse de winning-goal la ten noteren. Loenhout was slecht in de afwerking en Tem se kon de geboden kansen wél benutten. RESERVEN: Loenhout-Temse 3-1 Omdat bij Loenhout dezelfde spelers aaDtraden als in het fanionteam was het klaar dat de jonge Temsenaars daarte gen niet konden optornen. Voorzitter Cloostermans wees er op dat bij Temse enkel spe lers van het B-team worden opgesteld zodat iedereen kan spelen. Volgende week wordt er in de sporthal van Tielrode gespeeld om 13.10 u. en om 14.05 u. Ago Aalst - Ganda 3-7 Ganda heeft tegen Aalst een rustig meesterschap gedemon streerd. Ganda scoorde eerst, maar Aalst sloeg onmiddellijk terug. Toch was het nadien Korfbal. Ann Schuddinck, coach van de Appelse jeugdploegen, is ook nog een vaste pion in het fanion team (adw). Aalst dat op voorsprong kwam, na een inloper die knap in de korf werd gelegd. Na een mooie aanval van Ganda we zen de bordjes even voor de rust 2-2. Nadien liep Ganda verder uit, zonder dat de thuisploeg daar tegen veel kon inbrengen. Ganda was té sterk voor dit moedig Aalst. Ago II - Vos Reinaert II 0-3 Ago Aalst kreeg weinig vat op de wedstrijd tegen Reinaert dat na vijf minuten reeds een eerste korf maakte. Nadien werden langs beide zijden en kele kansen gemist. Beide ploegen Kregen een strafworp, maar konden er geen gebruik van maken. Volgende week trekt Aalst naar Gent om er tegen Neerlandia te spelen. Appels - Spartacus 5-7 Een zeer slechte start van Ap pels, dat na een kwartier reeds tegen een 0-4 achterstand moest aankijken. Al was er wel wat tegenslag mee ge moeid, want mooie kansen misten van een niet de goede richting. Bij de rust wezen de bordjes 1-4. Na de rust vlotte Korfbal. Els Verstappen, één van de betere jongeren van Atlantis Lebbeke. Zon dag zat ze wel op de bank, maar ze verloor er de glim lach niet bij. (adw) het beter bij de thuisploeg die kon terugkomen tot 3-4, maar de ref remde deze terugkeer door een strafschop nogal licht toe te kennen. Appels liet ech ter niet begaan en het werd 5- 6. Opnieuw kwam de ref tus senbeide met een strafworp voor de bezoekers. Uiteinde lijk werd het 5-7. De korven kwamen van Wim De Wilde, Dirk Duym, Dirk Van Royen en Ghisèle Van Hoorde. RESERVEN: Appels - Spartacus 5-8 Een gelijkopgaande wedstrijd met Appels dat steeds op voor sprong kwam, maar steeds weer bijgebeend werd door de bezoekers. Dat bleef zo tot 4- 4, maar dan nam Spartacus voorsprong tot 5-8. JUNIORS Appels - Spartacus 2-6 Ondanks het verlies, toch een goede wedstrijd voor de Ap pelse jongeren die in gestalte duidelijk onderlagen. Veroni- que De Paepe kon scoren en Katleen Segers was een van de betere spelers. Onder het net was Appels nergens. (andré) Langzaam maar zeker brengt het tornooi van «De Witte Molen», een onafhankelijke VZW die de volleybal hoger op wil in het Waasland, topvolley in St. Niklaas. Voor de vele volleyballiefhebbers uit het Waasland is «De Witte Molen» geen onbekend begrip meer. Deze vierde uitgave krijgt grootse allures aangemeten. Naast de top van het Belgisch volleybal, zijnde Ibis Kortrijk (won de twee jongste edities). IJsboerke Herentals. Kruikenburg Ternat en huidig leider in de kompetitie Lennik komen vanuit het buitenland Asenieres (Frankrijk), Starlift Voorbrug (Ne derland), Hesa Helsinki (Finland) en GKS Chelmiec (Polen) naar St. Niklaas afzakken. In de sporthal De Witte Molen. Azalealaan kan men bovenvernoemde ploegen bezig zien op zondag 30 decem ber 1984 en men vangt aan om 10.30 uur. De finale is voorzien rond 18.00 uur.

De Voorpost | 1984 | | pagina 31