OVERZICHT VAN DE HERENKOMPETITIE ..fSSSH OTAAL OVERDONDERD LMu.. VOLLEYBALKALENDER- DAMES TOCH SPANNEND VOLLEYBALKALENDER- HEREN BEKER VAN OOST-VLAANDEREN 1/16 FINALES HEREN NIEUWE BEZEMS... VOLLEYBALKALENDER DAMES VOLLEYBALKALENDER JEUGD BEKER VAN OOST-VLAANDEREN DAMES -1/16 FINALES De Voorpost - 21.12.1984 - 33 ERDE PROVINCIALE HEREN \PID ST.-NIKLAAS - ST.-PAUWELS: 3-0 5/7 -15/5 -15/7) Kevers uit St.-Niklaas zijn, een zwakke start in de hui- ic kompetitie, de goede weg leslagen. Tijdens de laatste dstrijden kombineren de tasjes uitstekend hun spel ze houden de bovenhand op li tegenstrever. Tegen St- jwels waren de thuisspeiers nieuw te sterk voor hun enstrever. St.-Pauwels am zwakker voor de dag, algemeen verwacht werd. dens de eerste set kon Ra- St.-Niklaas een stand van Iopbouwen, dankzij de har opslag. Schoonheidsfoutjes, gaan door de thuisspeiers, nu een nieuwe kombinatie gonnen uit te proberen. Zo id er voor de eerste maal showgedeclte in hun op- den gebracht. De thuisspe- s duwden het gaspedaal he iaal in en ze kwamen op 14- waarop een setbal gemist werd. De thuisploeg had niet minder dan drie setballen no dig, vooraleer deze eerste set op haar naam te schrijven. In de tweede set ging de strijd gelijk op tot 2-2, maar recep- tiefouten aan de zijde van St.- Pauwels beletten de opbouw van een degelijke aanval, zo dat de thuisploeg heel gemak kelijk de tweede deelzage bin nenhaalde. Bij het begin van de derde set liep St.-Pauwels uit tot 2-4, omdat de koncentratie bij de thuisspeiers, door de te ge makkelijke zege in de twee voorgaande sets, wat minder geworden was. Eens de spelers de levieten gelezen, werd het spel heel wat doortastender aangepakt. Opneiuw bleven de bezoekers ter plaatse: 15-7. St.-Pauwels was een zeer zwakke tegenstander voor een goed spelend Rapid St.-Ni- klaas J» Volley. Rapid Sint-Niklaas II - St. Pauwels 3-0. Een prachtige pass van de Rapid-spelverdeler De Bauw. (dw) r ^crus/t olleybal. Rapid St.-Niklaas St. Pauwels 3-0. Een vernietigende smash van Smet. k) Tweede landelijke B 29 december 19u30 Wielsbeke-Stekense 20u00 ATB Sint-Niklaas-Ternat 30 december 15u30 St.-Jozef Mortsel-Sinda St.-Niklaas Eerste provinciale 29 december Juvenes Zele-Maldcgem Tweede provinciale A 29 december 19u00 De Klinge-Meerbeke 20u00 Real Testa Lokeren-Hades Temse 30 december 18u00 Appelterre-Gemlich Oudegem Derde provinciale A 29 december 15u30 Arboflora-Denderhoutem 20u00 Scorpio Aaigem-Einc 30 december 10u45 Leeuwerik Lede-Geraardsbergen Derde provinciale B 29 december 15u00 Kemzeke-Avo Melselc 15u00 VC Temse-Delta Eksaardc 30 december 16ul5 Eeklo-VC Berlare 16ul5 Gilvoc Dendcrmonde-Sinda Sint-Niklaas 15ul5 Ertvelde-Snuffel Grembergen Vierde provinciale C 29 december 15u30 Madavoc Hamme-Delta Eksaardc 16u00 Sinta St.-N. C-Pardaf Kruibeke C 16u45 Real Testa Lokeren-Kabaz Bazel 30 december 14ul5 Vitesse Kruibebe-Kontakt Temse SNUFFEL GREMBERGEN- KEMZEKE 3-0 (16-14, 15-13, 15-13) Het is een spannende wed strijd geworden zoals de set standen laten blijken. Een ont moeting met afwisselend spel, met een uitmuntende thuis ploeg op de voet gevolgd door nooit aflatende bezoekers. Tijdens de eerste set ging de strijd gelijk op. Beide teams konden geen kloof slaan. Om beurten kwamen de ploegen op voorsprong. Langs beide kanten werd er vanuit de op slagzone geskoord. Met An Van Boterdael aan het net werd de eerste set vlug uitge maakt. In de tweede set liepen de Snuffelmeisjes uit tot 10-2. Kcmzeke kon terugkomen en bij de plaatselijke ploeg werd Christel Claes vervangen door Jeanne De Ridder. Het spel draaide zo goed na de vervan ging als tevoren, maar de be zoeksters kwamen op 11-11 ge lijk. Christel Roef en Martine Claes zorgden voor de rester ende punten om deze deelzege binnen te halen. Snuffel keek in de derde set op een 1-9 achterstand aan. Bij 2-9 viel bij Kemzcke ccn speelster uit wegens blessure, waarvan Snuffel meteen profi teerde om terug te komen met een 15-13 stand. Onverhoopt werd deze zege nog binnenge haald. Derde Provinciale A 22/12 20.15 Nilco Lebbekc I - Stekene Vierde Provinciale A 22/12 20.15 Nilco Lebbeke II-Juvcnes Zele Baasrood se Liefhebberskompetitie 21/12 19.30 IKS - Strangers 21/12 20.30 V.G.S. - Pletsers 21/12 21.30 Peire Total-Kikkers Nevenkompetitie 22/12 18.15/19.30 V. Wetteren - Blauwe Hoek Hamme 22/12 15.00 Steendorp - Zclzatc (+1) 19.00 Rumbac Waasmunster (+1) - Hades Temse 19.30 Kalkoen (+4) - Sigivok St.-Gillis-Waas 20.00 ATB St.-Niklaas (+2) - Unie Herzele 20.00 Kemzeke - Idegem 1) 20.15 Oltisj Bazel - Meerbcke (+3) 23/12 16.30 V.K. Aalst - Zottegem (+2) 18.30 Martinus Belscle - Zomergcm 19.00 Nivok Nieuwkcrken (+2) - Juvenes Zele ZELE KAMPIOEN De Zeelse judoklub is voor de tweede keer nationaal kam pioen geworden na een span nende finale tegen Olympic Montignies. Deze ploeg scha kelde vorig jaar de Zeelse ju doka's uit in de halve finale. Deze keer moest ze er echter zelf aan geloven, al ging dat niet zo eenvoudig. Uittredend kampioen Neupré had Zele het vuur aan de schenen ge legd, maar nadien werd Cros sing Schaarbeek van de mat geveegd. Het was vooral Ma rio Bauwcns die Zele aan deze titel hielp. PAD INDE KORT Leider in de 2* provinciale A, Melsele, heeft verrassend thuis verloren tegen het zwak ke broertje Waarschoot. Tem se daarentegen kon tegen het zeer bescheiden Adegem met een krappe 1-0 de punten wél binnenhalen en staat momen teel aan de leiding. In die reeks mogen we echter Robur niet uit het oog verliezen. De Moerzekcnaars zijn blijkbaar goed op dreef. 'olleybalA TB-dames-Diksmuide 1-3. Het Westvlaamse blok was te sterk voor de A TB- uhers (dw). NEVENKOMPETmE VOKWA WETTEREN - NILCO LEBBEKE B: 0-3 (6/15 - 8/15 - 10/15) Met een team dat nog nooit eerder op het terrein versche nen is in dergelijke opstelling, heeft Lebbeke B haar eerste wedstrijd met overtuigende 0-3 cijfers in de nevenkompetitie van vierde provinciale gewon nen. Wegens de afwezigheid van spelverdelers Guy Man- naert en Eric Hermans werd gestart met Ronny Pieters en Carlo Bocchi op de pas. Eric De Smet, Danny Heynderickx, Eddy Tas en Luc Vercauteren verzorgden de aanval met hun «kanon». Na één uur en 20 minuten konden beide teams de kleedkamer bestormen. Wetteren momenteel, derde in vierde provinciale C, kon in de eerste set gelijke tred houden tot 4-4, omdat Lebbeke nog niet het goede ritme gevonden had. Onder impuls van routi niers als Ronny Pieters en Danny Heynderickx werd er echter een kloof geslagen, die voor Wetteren te groot bleek om te overbruggen: 6-15 In de tweede set werd hetzelf de scenario gevolgd, maar dit maal met Eric De Smet en een goed invallende L.uc Vercaute ren in het offensief: 8-15. In de laatste set kon Wetteren rustig een 10-2 voorsprong uit bouwen, mede door het aan vallend falen van Lebbeke. Toen Robert De Meyer echter de plaats van Eddy Tas aan het net innam kwam Lebbeke B terug tot 10-10. Eddy Tas nam op 10-12 opnieuw zijn plaats in. Deze beloftevolle speler maakte de laatste drie punten van de wedstrijd. Volgende week zaterdag (22 september) speelt Nilco Leb beke thuis tegen Juvenes Zele, met ex-Nilcospeler Etienne Van Uytvang. De nieuwe wed strijdbal wordt ditmaal ge schonken door Jeanssaloon, Statiestraat te Lebbeke. Sup porters op post! Ere-afdeling VC Temse - VC Lennik 0-3 (6-15, 6-15, 4-15) Zie verslag verder in het blad Eerste Landelijke B Alvo Assebroek - Vitesse Kruibeke: 1-3 (6-15, 3-15, 15-8, 12-15) Deze wedstrijd kende een eigenaaridg verloop. Nadat Vitesse Kruibeke de eerste twee sets vlot had kunnen binnenrijven, ging tijdens de derde set de koncentratie plots verloren. De probleemloze zege in de voorgaande sets zat hier zeker voor een groot deel tussen. In de vierde set kon Vitesse Kruibeke zich opnieuw organiseren. De bezoekers konden een 2-11 stand uitbouwen. Eric Bosse- rez liep op dat ogenblik een voetbessure op (enkel). Na dit ongelukkig voorval konden de Bruggelingen terugkomen. Dankzij spelverdeler Bob Bree, die zijn registers opentrok en zowel aanvallend als via zijn sprongopslagen punten scoorde, naderde Vitesse gevarlijk dicht. Vitesse, dat deze verplaatsing zonder de gekwetsten Michielsen en Joossen maakte en met een op halve kracht spelende Etienne De Buck is met deze overwinning heel tevreden, want het heeft maar heel weinig gescheeld. Rapid St. Niklaas-Meteors Zottegem 3-0 Vorige week zagen we een zwak Rapid tegen Vitesse Kruibeke. Rapid St. Niklaas, dat steeds met hoge ballen aanvalt en dat dan tegen een goed geplaatst blok moet optornen, zakte als een freel kaartenhuisje in elkaar. Het ogenblik gekomen dat hun aanval niet meer rendeert en wanneer ze op een achterstand geplaatst zijn, vitten de spelers op elkaar met de totale destruktie als gevolg. Deze week tegen Meteors Zottegem bleef het gevit achterwege omdat Rapid vlot de maat kon nemen van zijn tegen stander. Tweede Landelijke B Lichtervelde - Juvenes Zele: 0-3 (4-15, 4-15, 11-15) Een goed spelend Zele liet, zoals de setstanden laten vermoeden, zijn tegenstander niet toe om in de wedstrijd te komen. Juvenes, dat in het verleden nog nooit op Lichtervelde had gewonnen, ging er deze keer met de glansrijke zege vandoor. De lokale ploeg, nochtans in de meerderheid qua gestalte, kon moeilijk door de Zeelse verdediging dringen of het vond de lage verdediging van de bezoekers op zijn weg. Salco Menen - Sigivok St. Gillis-Waas: 3-1 Tegen deze Westvlaamse ploeg hebben de Sigivok-jon- gens geen slecht figuur geslagen. Een set binnenhalen tegen zo'n ploeg is waardevol en het lijkt erop dat de ploeg de goede weg is ingeslagen. Menen was een sterke tegenstander, maar Sifivoc zorgde voor een meer dan degelijke repliek. Derde Landelijke B Oltisj Bazel- WJ Antwerpen (VAT VAB Mechelen): 0-3 (14-16, 9-15, 12-15) Verrassende nederlaag voor Oltisj Bazel, dat de laatste weken niet zo goed speelt, als vorig seizoen. Wanneer er geen verbetering komt in het spelpeil en ze slecht blijven spelen, dan kunnen de jongens van Romain De Meester er steevast op rekenen ooit eens op «nen bec de gaz» te stuiten. Een anti-klimax van de thuisploeg, die zelfs tegen een derde provincialer van het AIF, vijf sets nodig had om te winnen. In de eerste set kwam Bazel op 14-12 aan de eerste setbal, maar het kon die niet benutten. De tweede set ging gemakkelijk naar de bezoekers. In set drie bleven de Mechelaars voortdurend aan de leiding. Oltisj Bazel kon nog terugkomen maar het bezoekende blok overheer ste aan het net. Sparta Londerzeel-VK Aalst: 0-3 (5-15, 11-15, 5-15) Omdat VK Aalst in een volgende wedstrijd tegen leider Haasrode niet over Lieven De Ro kan beschikken, bleef deze speler alvast op de bank zitten. Zo werd aan Mare Philips de kans geboden zich in de ploeg te integreren. De vooruitzichten voor de topper, over 14 dagen zijn uitste kend, want de Aalsterse ploeg draait goed. VK Aalst vatte deze wedstrijd op verplaatsing gemotiveerd aan. De uitslagen van de op zaterdag gespeelde wedstrijden vallen in hun voordeel uit. Bij eventuele winst kwam Aalst alleen op de tweede plaats in de rangschikking op één verlies- wedstrijd van de leider. Vanaf de eerste set speelden de bezoekers gekoncentreerd en ze lieten de thuisploeg niet in de wedstrijd komen. Tijdens de tweede set ging Aalst op zijn elan verder en VK Aalst kwam op een 0-8 voorsprong, dankzij een sterk blok en de lage verdediging. De thuisploeg kende een herop flakkering. Via 5-8 kwam zij tot 11-13 terug. Via opslag wisselingen kon een sterk aanvallend Aalst uitmaken. Londerzcel, dat nu in de setstanden op een 0-2 keek, kon in de derde set een 4-0 voorsprong nemen. Zodra VK Aalst opnieuw gekoncentreerd begon te spelen, bleef er van de lokale tegenstand niet veel meer over. Aalst leverde een kollektief sterke verrichting, zodat alle perspektieven (voor binnen veertien dagen) tegen Haasro de open liggen. Steendorp-SDI Dilbeek: 3-0 Voor Steendorp was dit een overwinning die net op tijd kwam. De overwinning is te danken aan het kwalitatief hoog gehalte van hun aanvallen, want al vlug bleek Steendorp de baas te zijn. De aanvallen op de hoeken waren onstuitbaar en het bezoekende blok kon weinig reageren, wat meteen broodnodig de derde zege ople verde. Eerste Provinciale- Allfrost Destelbergen-Kontakt Temse: 2-3 (15-13, 8-15, 15-5, 5-15, 10-15) Met de laatste plaats als inzet, heeft Kontakt Temse twee iets «afgezien», maar in de overige deelfazen heeft Temse heel gemakkelijk de overwinning behaald. In de eerste set konden de Kontaktspelers de plaatselijke aanvallen niet stuiten. Hoe Temse zich ook weerde, de thuisploeg was aan het net niet te stoppen. Tijdens de tweede set vlotte het helemaal niét bij de thuisploeg, want Kontakt teisterde de receptie van Destelbergen vanuit de opslagzonc, zodat geen enkele degelijke aanval kon wor den opgebouwd. Tijdens de derde set zagen we een tegenovergesteld beeld van de tweede set en Temse werd van het kastje naar de muur gespeeld. Vanaf de vierde set dikteerden de bezoekers de wetten, terwijl Destelbergen nooit meer aan de bal kwam. Kontakt kon rustig uitma ken. Destelbergen vertoeft nu eenzaam op de laatste plaats, maar voor Temse is het gevaar nog niet geweken. Vokajap Appelterre-V.K. Beveren: 3-1 (12-15, 15-10, 15-5, 15-9) De thuisploeg, die met een vertimmerde ploeg moest aantreden, begon niet al te best aan deze ontmoeting. Bij gebrek aan training van de Vokajap-titularissen, zag Beveren zijn kans schoon. Want na de achterstand van 6-3 werd het 6-8. Appelterre kwam opnieuw op voorsprong met 12-8, maar Beveren voelde dat de kans binnen het bereik lag en het maakte er nog 12-15 van. Tijdens de tweede set kon Beveren uitlopen (via 4-9 en 5-10) maar het spel viel plotseling stil. Hiervan profiteerde de thuis ploeg om uit te maken. Vanaf de derde set kwam Beveren er nog weinig aan te pas en het werd feilloos afgestraft. Nova Smash St.-Amandsberg- Hades Temse: 3-1 (14-16, 15-8, 15-10, 15-1) Een onregelmatig presterend Hades, heeft de thuisploeg tijdens de eerste twee sets het vuur aan de schenen gelegd. In de eerste set kon Hades uitlopen tot 0-8. De vervanging van de Nova Smash-spelverdeler werd doorgevoerd en de thuisploeg kwam via 5-9 en 7-10 terug. Ze slaagde erin op 13-10 afstand te nemen van Hades Temse. Bij 14-11 geraakte de ploeg zelfs aan een eerste setbal. Mare Blijweert ontfrutselde de eerste setbal, terwijl Mare Geerts voor 14-14 zortgde. Het Hadesblok zorgde voor verwarde spelfasen bij de thuisploeg, die de bal niet meer over het net kreeg. Hades kon zo de deelzege op haar aktief schrijven. In de tweede set bouwde Hades opnieuw een 2-7 voorsprong uit. De thuisploeg weerde zich en met gevechtsvolleybal slaagde ze erin Hades in slaap te wiegen en de wedstrijd in handen te nemen. In de derde set keek Hades tegen een 7-3 achterstand aan, maar de bezoekers dichtten de kloof tot 9-6. Langs een manklopende receptie bij Nova Smash, werd het 9-10 op het scorebord. Van dan af ging Hades roemloos ten onder. Kritiek op de man in het wit werd alledaagse kost. Hades betwistte elke tussenkomst van zijnentwege, zodat er van volleybal van de Hadeskant nog weinig in het huis kwam. Tweede provinciale A Kangoeroes Aalst-Leeuwerik Lede: 1-3 (15-12, 8-15, 6-15, 5-15) Vorig weekeinde ontving Kangoeroes Aalst de ploeg uit Lede. De eerste set kon men een goede instelling van Aalst bemerken, dat gemakkelijk het tempo van de bezoekers kon volgen. Het kon zelfs de leiding nemen bij 9-7. Kangoeroes had maar één setbal nodig om af te ronden en dat is een gebeurtenis. Aalst won de eerste set met 15-12. De tweede set bracht hetzelfde beeld. Een ploeg die lichtjes voorop bleef. Aalst speelde tegen een ware strijdvaardige ploeg, die steeds aanklampte. Maar dit enkel tot 8-9. Kangoeroes was dan bij de zes opeenvolgende opslagen niet meer in staat een punt te scoren en Kangoeroes verloor dan ook de tweede set met 8-15. In de derde set opnieuw een sterk begin voor Kangoeroes, maar bij 6-6 kon Lede zich losrukken: 6-11, waarna de bezoekers ook deze set in de wacht sleepten. Niet omdat ze goed speelden, maar doordat ze de minst slechte ploeg op het tenein waren. Aalst zat er volledig onderdoor en het kon niet meer replikeren. De vierde set werd dan ook met klank gewonnen door Leeuwerik Lede met 5-15 cijfers. De reserven wonnen met twee sets tegen een. Setstanden- 15-13, 15-9, 3-15. Adec Baasrode - Nieuwkerken 1-3 (14-16, 15-13, 11-15, 12-15) Tegen leider Nieuwkerken moest Adec Baasrode de diensten missen van Philip Gielen (ziek) en de gekwetste Dirk Nobels. Voor de thuisploeg betekende dit een zware handikap, daar het hier twee spelverdelers betreft. Coach Roger De Braeckeleer was genoodzaakt Willy De Decker op te stellen, maar Willy heeft in een grandioze wedstrijd beide titularissen naar de vergetelheid gespeeld. De match kende een spannend verloop, maar Nieuwker ken was sterker dan de thuisploeg. In de vierde set kon Baasrode een 11-8 voorsprong niet verzilveren. Luc Breuckelaers was de beste speler bij de thuisploeg. Hij domineerde aan het net en zijn aanvallen waren haast niet te stoppen, uitstekend bijgestaan door de passen van Willy De Decker. Derde provinciale A Rapid St. Niklaas-St. Pauwels 3-0 15-7, 15-5, 15-7 Dames Eerste provinciale Tweede Provinciale A 23/12 10.30 Libera St. Niklaas-Rumbac Waas munster Vierde Provinciale C 23.12 19.00 Nieuwkerken-Real Testa Lokeren Jeugd Reeks B: Dames Junioren en Beloften 22.12 10.30 Sinda St.-Niklaas-Zelzate Meisjes Kadetten: 22.12 11.00 Denderhoutem-Juvenes Zele Reeks 1: Meisjes Scholieren 22.12 14.00 Delta Eksaarde-Sinda St.Niklaas 14.45 St.Gillis Waas-Juvenes Zele. ATB St. Niklaas-Danny Hofstade 3-0 15-5, 15-2, 15-12 Zie verslag verder in het blad. Derde provinciale B Arboflora Schellebelle- Thunderballs Berlare 1-3 Berlare dat een onverwachte zege heeft behaald op Schellebelle, heeft nochtans de diensten moeten missen van Van der Snickt, die opnieuw drie weken in het gips moet. Reeds van bij de start kende deze partij een spannend verloop elfde uitslag had net zo goed omgekeerd kunnen zijn, maar de blokvorming bij Berlare was uitstekend. De topaanvaller van de thuisploeg werd door de bezoekers een paar keer afgeblokt, zodat de schrik in zijn benen sloeg en hij zijn toevlucht nam tot plaatsballetjes, wat niet altijd te verkiezen is. De aanval is nog altijd de beste verdediging. In de vierde set kon Thunderballs uitlopen tot 0-6, maar Schellebelle kon met vereende krachten terugkomen en zelfs op een 7-6 voorsprong komen. Maar dan hebben de persoonlijke, meesta. domme fouten, van de thuisspeiers dc doorslag gegeven. Voor Berlare was het een kollektieve prestatie zonder uitblinkers. Op het terrein zelf zag men geen enkele speler die boven de anderen uittorende. Schellebelle verdiende in deze spannende en prangende partij net zo goed de overwinning. 22.12: 14.30 u.: (+1) 17.00 u. Lebbeke 18.15 u.: 20.00 u.: 23.12: 10.30 u.: 10.30 u.: 11.00 u.: 17.30 u.: 18.30 u.: 19.45 u.: Niklaas Arboflora Schellebelle - Steenhuize Hades Temse (+1) - Moderna Sigivok St.-Gillis-Waas - Herzele Asterix Kieldrecht - Melle Erwetegem (+2) - Sinda St.-Niklaas Denderwindeke - Avo Melsele (+2) Kabaz Bazel (+2) - Beervelde Adec Baasrode - Appelterre (+1) Merclbeke - Juvenes Zele (+2) Snuffel Grembergen (+2) - ATB St.-

De Voorpost | 1984 | | pagina 33