ONDANKS E.VAN NUFFEL BEZOEKERS MISSEN 7 METER-WORP TWEE SEKONDEN VOOR HET EINDE AFWERKING FAALDE fc*eo/r HICOLe was weer in zijn dagje (vh) HANDBAL NATIONALE B.D. LEBBEKE - H.C. HERSTAL: 18-17 Er bleven nog twee sekonden te spelen toen H. Maes geen andere mogelijkheid meer had dan de alleen voor doelman Mertens opgedaagde Deltombe foutief te stoppen. Het goed leidende scheidsrechtersduo aarzelde geen ogenblik om de logische beslissing te nemen: 7m-worp. Meteen zag het er naar uit dat Lebbeke, na een zeer verdienstelijke wedstrijd, nog een puntje aan de bezoekers zou moeten laten. Want Ton Reynders, de beste man op het terrein, zou de 7-meter worp niet missen. De Nederlander, die voor Herstal speelt, mikte echter pardoes op de doelpaal en hier was Lebbeke duidelyk door het oog van de naald gekropen. Handbal. BD Lebbeke-Herstal 18-17. Deze buiteling van Maes toont aan dat handbal zeer spektakulair kan zijn (vh) Handbal. BD Lebbeke-Herstal 18-17. Dirk Verhofstadt deed meer dan zijn duit in het zakje (vh) lerd :r e 85. had het punten verloren. ihoujNa een goed wedstrijdbegin, waarin Boule d'Or langs de larn gebroeders Verhofstadt 2-0 voorkwam, was het Herstal dat tijdens het tweede wed strijdkwartier het kommando overnam. Een gemotiveerd spelend Lebbeke leidde na 13' wel met 4-2 maar langs Reyn ders en Bernard Dubuc kwa men zij langzij na 17' en 9' voor de rust leidden zij zelfs met 5-8 mede dank zij het schitterende werk van hun doelman Haglestein. Maar ook Lebbeke bleef tot het uiterste gaan en even zag het er naar uit dat de thuisploeg de Waalse furie kon remmen. Langs D. Verhofstadt, op strafworp, en Van Mol werd het 7-8 maar dan ging Boule d'Or toch wel in de fout. Tijdens die laatste minuten van de eerste helft konden zij geen gebruik ma ken van hun numerieke meer derheid, de kansen kwamen er wel, maar drie «gemaakte» doelpunten kon Lebbeke niet verzilveren zodat de rust aan brak met een 7-8 score. Het Het mocht wel wat meezitten voor de thuisploeg die tijdens een knappe tweede helft bewe- had toch de betere ploeg te zijn. Herstal liet nochtans nooit de armen zakken en be wees zaterdagavond dat het niet toevallig tweede gerang schikt staat. Enkel tegen Has selt en Neerpelt, toch de twee topteams van het seizoen 1984- begin van de tweede helft ver liep echter fantastisch voor de thuisploeg. De ploeg «draai de» zoals in de beste dagen en hoewel A. Maes, weer prach tig werk zowel in verdediging als aanvallend, er voor 2' uit moest, werd het 12-8 na 40'. Vermoesen was weer groots in verdediging en J. De Pauw deed prachtige zaken op zijn linkerhoek. Maar ook alle an deren speelden op een bijzon der hoog niveau zodat doel man Mertens, na een eerder matige eerste helft, naar een uitstekende prestatie kon toe groeien. Het was 14-10 toen Vermoesen een 2' straf moest uitzitten en hiervan kon een niet afgevend Herstal gebruik maken om langs Reynders tot 14-12 te naderen Lebbeke slaagde er toch niet in, on danks een zeer goede wed strijd, een definitievbe kloof te slaan. Mertens stopte de vol gende minuut een 7-m worp en H. Vermoesen. bijzonder ge motiveerd. maakte er 15-12 van. Hendrik duidelijk overgemotiveerd had toen de ongelukkige reaktie plots het terrein te verlaten en de kleedkamer op te zoeken. Een onbegrijpelijk misverstand tus sen de afscheid nemende coach De Smedt en Vermoesen kost te Lebbeke bijna de zege. H Maes zorgde nog wel voor 16- 12 10' voor het einde maar de laatste 5' werden nog bijzon der meolijk voor de thuis ploeg. De voorsprong begon te slinken en met nog 3' te spelen was Herstal opnieuw genaderd tot 17-16. Cornelis won een man-tegen-man situatie (18- 16) maar een nieuwe fout in de Lebbeekse defensie liet Reyn ders toe er 18-17 van te maken enkele sekonden meer dan één minuut voor het einde. Er was nog een prachtige redding no dig van doelman Mertens vooraleer Reynders de 7-m worp op het doelhout plaatste. Lebbeke was door het oog van een naald gekropen maar had beslist de zege niet gestolen. Wellicht was dit de beste wed strijd van Boule d'Or dit seizoen. B.D. Lebbeke: M. Mertens en C. Vinck, K. Verhofstadt 2, D. Verhofstadt 7, Cornelis 1, A. Maes 1, H. Maes 2, Vermoesen 2, De Pauw 2. Van Mol 1, Van On- sem, P. De Smedt RESERVEN B.D. LEBBEKE H.C. HERSTAL Lebbeke kon zich moeilijk doorzetten tegen een verras send sterk Herstal. Na een to taal gelijkopgaande wedstrijd (rust 9-8) kon J. Van Onsem tijdens de allerlaatste sekon den het beslissende doelpunt B.D. Lebbeke: J. Vermeiren en C. Vinck, B Van Ransbeeck 2, F. De Rid der 3, C. Agneessens 1, Hert- sens, De Ketelbutter, E. Pa rijs, J. Van Onsem 6, Van Mol 1, P. De Smedt 2. HET MISVERSTAND Toen 12' voor het einde Ver moesen scoorde en onmiddel lijk de kleedkamers opzocht vroegen zowat alle toeschou wers zich af wat er aan de hand was. Ook wij hebben nog ge tracht enige uitleg van Hendrik te krijgen maar die had als een weerlicht de sporthal verlaten, denken wij. Vermoesen was weer een schitterende wed strijd aan het spelen maar had een paar minuten eerder al een verongelijkt gezicht getrokken toen coach De Smedt hem vroeg beredeneerd te blijven aanvallen. De Lebbeekse trai ner-coach wou hem duidelijk maken de aanval rustig op te bouwen als Lebbeke in nume rieke minderheid was. Toen de overgemotiveerde Vermoesen dan zijn tweede doelpunt scoorde en. de Lebbeekse coach hem toeriep nu rustig te blijven moet Vermoesen ge dacht hebben dat men hem beschuldigde individueel suk- ses na te streven en verliet Handbal. BD Lebbeke-trainer Eddy De Smedt kreeg bij zijn afscheid heelwat geschenken aangeboden (vh) woedend het terrein. Hier lag wij geloven dat alles rustig kan duidelijk een misverstand aan uitgepraat worden. de basis van het gebeurde en EVA 3e Afdeling ROBUCO BUGGENHOUT - AJAX LEBBEKE: 15-17 E.V. AALST - SASJA 2: 12-16 E.V. Aalst is er dan toch niet in geslaagd de heenronde af te sluiten met de titel van herfst- kampioen zaterdag werd in derdaad verloren van Sasja 2 dat meteen langszij komt zodat in de terugronde ook nog met Hechtel moet rekening worden gehouden. Sasja 2 kan inder daad niet promoveren naar de nationale afdelingen maar kan dus wel scheidsrechter spelen in het promotiedebat. Het zat er nochtans in dat de Aalste- naars met 4 punten aan de terugronde konden beginnen. Inderdaad, indien de afwer king maar een beetje op peil had gestaan kon Eendracht niet verliezen. Nu werden een ongelooflijk hoog aantal doel kansen onbenut gelaten en de Sasja doelman kreeg alle kans om zich in vedette te spelen. Ondanks de 12-16 einduitslag verliep de wedstrijd totaal ge- lijkopgaand tot 5' voor het ein de. In de eerste helft slaagde geen van beide ploegen erin meer dan één doelpunt te sco ren. Na 8' was het 2-2, na 15' 3- 3 en via 4-5 werd het 5-5 na 22'. Dan kon Eendracht toch eens de geschapen kansen ver zilveren en langs Van Malde- ren en Van der Boght werd de rust bereikt met een 7-5 voor sprong, Ook in de tweede helft verliep de wedstrijd spannend. Opnieuw miste Eendracht en kele open kansen maar toch leidde de thuisploeg via 8-8 opeens met 10-8 na 40'. De scheidrechters belemmerden onvrijwillig Aalst gebruik te maken van zijn sterkste wa pen, de tegenaanval, door steeds maar de vrijworpen te laten hernemen op de juiste plaats zonder rekening te hou den met de tolerantie dia aan het eigen doelgebied voorge schreven is in deze situaties. Zo kon Sasja opnieuw aanslui ten en zelfs voorsprong nemen na 47' (10-11). Tien minuten voor het einde bracht Dany Bayens, een ganse wedstrijd met een persoonlijke bewaker bedacht, de ploegen opnieuw gelijk (12-12) maar als het 12- 14 werd 3' voor het einde, brak de veer definitief bij de thuis ploeg die toch teveel kansen onbenut liet om op de over winning aanspraak te kunnen maken. E.V. Aalst: Mertens en Cop- pens, J. Van Malderen 2, D. Bayens 3, R Bayens 1, Stee man 2, De Cock 1, W. Van Der Borght 3, Van Den Bosch, M. Bayens. De Troch. Reserven: E.V. Aalst - Sasja 2: 13-10 Dankzij een knappe prestatie van doelman Van Malderen kon Aalst een zwakke start (2- 5) ombuigen in een 7-6 rust stand en Ledegen zorgde er voor dat Aalst in de tweede helft op voorsprong bleef. E.V. Aalst: E. Van Malderen, Mertens, Ledegen 3, De Troch 4, Arijs 1. De Schrijver 1, De Troycr 1, Van den Bosch 3, M. Bayens, Jacobs. EVA KNAP OKAPI De laatste weken schijnt de Aalsterse basketbalklub Okapi er door te komen in tweede nationale. Vorige week kon ze Fleurus kloppen met 83-66. Dat Fleurus staat echter aan de kop geklasseerd, terwijl Okapi onderaan worstelt tegen het drijfzand. Alleszins een hoop gevende verrichting. Handbal. Robuco Buggenhout-Ajax Lebbeke 15-17. Van Cauwenberg probeert door d' verdediging te werpen (vh) Handbal. Robuco Buggenhout-Ajax Lebbeke 15-17. Bruard neemt het op tegen twee Ajaxieden (vh) Handbal. Robuco Buggenhout-Ajax Lebbeke 15-17. Van Huffel scoort (vh) Handbal. Robuco-Lebbeke 15-17. Trienpont van Buggen hout heeft het niet gemakkelijk tegen de drie Lebbekenaar (vh) Handbal. BD Lebbeke-Herstal 18-17. De Lebbekenaar Vermoesen (rechts) gooit naar doel. De anderen volgden de scène met aandacht (vh) Het derbu tussen Buggenhout en Ajax Lebbeke werd een bijzonder aangenaam kijkstuk. Beide ploegen rekenden op puntenwinst en dit was duidelijk te merken aan de overgave waarmee gespeeld werd. Technisch hoogstaand handbal kon men in deze omstandigheden niet verwachten maar dat werd ruimschoots gekompenseerd door de faktor spanning die vrijwel tot het einde de talrjjke toeschouwers op het puntje van hun zitplaats hield. Bij Buggenhout kon men be roep doen op Ed. Van Nuffel en dat scheelt een slok op de borrel van de thuisploeg. De snelle Van Nuffel bleef een voortdurend gevaar aan het doelgebied van Ajax en sterke Eddy scoorde dan ook 8 tref fers Hij was het gedroomde aflossingspunt voor M. De Proft, al kon hij zijn prestatie nog meer glans geven door blokwerk voor zijn tweede lijn. Maar ook Ajax had voor deze wedstrijd iets in petto E. De Batselier deed inderdaad vrij onverwacht zijn wederop- treden en meteen bleek uit de tweede lijn van de Lebbeke- naars heel wat meer doclge- vaar uit te gaan dan uit deze van de thuisploeg. Ook pivot D. Van Medegael verzette ber gen werk, scoorde wel minder dan zijn opponent maar deed bijzonder goed werk met zijn blokwerk voor de tweede lijn. i Twee echt gemotiveerd spelen de ploegen begonnen de wed strijd bijzonder snel en vrijwel de ganse eerste helft verliep totaal evenwichtig Scores als 2-2, 3-4, 5-5, en 6-6 maken dit duidelijk. Toch kon Ajax langs Van Medegael en Heirman net voor de rust voor het eerst twee doelpunten verschil op het scorebord brengen. Rust 6- 8 maar er was wel een attente doelman De Bruyn nodig ge weest om dit mogelijk te ma ken voor de Ajaxieden. In het begin van de tweede helft leek Buggenhout «uitgespeeld» Ajax bouwde een 6-11 voor sprong op en na 40' leidde een met meer overleg spelend Leb beke steeds met 7-12. Toch kon Van Nuffel Buggenhout opnieuw in de wedstrijd bren gen (9-12) maar met minder dan een kwartier speeltijd bracht De Man Ajax toch 11- 15 voor. Tegen de verwachtin gen in bleef Robuco echter doorvechten en doelman Ver- maesen. ingekomen voor De Bruyn na 42', kon niet verhin deren dat een tot het uiterst strijdend Robuco tot 15-16 na derde 1' voor het einde. Bug genhout ging toen «pressen» maar Van Medegael kon de vrijgelopen Van Biesen aan spelen op de rechterhoek die Fr. Dierick geen kans liet. Meteen een toch wel verdien de 15-17 overwinning voor Ajax al mag gezegd dat Robu co zich kan redden als er met dezelfde mentaliteit gespeeld wordt in de terugronde. Robuco Buggenhout: Dierick en Mannaert, J. Van Damme, Brouillard 2, Moyersoon, Trienpont 3, De Jroft, Van Nuffel 8, De Vuyst, L. Van Cauwenberghe 2, Vermeir, P. De Smedt. Aj'ax Lebbeke: De Bruyn en Vermaesen, Quidé, De Batse lier 3, Hendrickx 6, Van Bie sen 1. Van Gucht 3, Van Me degael 1, De Man 1, W. De Proft, Koenings, Heriman 2. Reserven: Robuco Buggenhout - Ajax Lebbeke: 8-16: Teleurstellende wedstrijd die volledig uit de hand liep tij dens het tweede wedstrijdge- deeltemet als gevolg o.a. een diskwalifikatie voor doelman Mannaert. Ajax was nochtans sterker en leidde met 1-7 aan de rust. Robuco Buggenhout: Man naert en Dierickx, P. Vermeir 3, Macharis Verbelen 2, Van Damme, De Sitter 1, Merckx 2, Vereecken, Bas. Ajax Lebbeke: Van Bosbeke en Vermaesen, Wezemaal 2, Vercammen 2, De Man, De Decker 1, P. Jacobs 1. Koe nings 1, Bosteels 2, W. De Proft 6, Luypaert 1.

De Voorpost | 1984 | | pagina 37