r GALAFEEST TACHTIG JAAR «WERKEN BAART KRACHT» IN SINT-GILLIS-DENDERMONDE •C f SPORTSTADION SCfWEN VERHELST li mSSm w3ÊÈ TROELANT A WINT TEGEN PARDAF A Hams Kaatsverbond op nieuwe wegen KANSEN VERGOOID U - 21.12.1984 - De Voorpost TURNEN Met enkele prachtige staaltjes van vooraanstaande turners heeft «Werken Baart Kracht» uit Sint-Gillis-Dendermonde ten overstaan van een overtalrijk opgekomen pubhek onderstreept een van de belangrijkste turnverenigingen uit het Dendermondse te zyn. Werken Baart Kracht telt in zijn rangen immers een kampioen van de Vlaamse lurnhga en heeft bovendien een aantal talentrijke en evenzeer eergierige jongeren, die het in de komende jaren ook wel zullen waar maken. Tachtig jaar jong is de Dendermondse turnvereniging en volgens voorzitter Marcel Joos betekent dat alleen maar dat de schoonste jaren nog moeten komen. Het tumgala dat in de sporthal van Sint-Gillis Den- dermonde werd aangeboden, was er een van een uitermate hoog peil. Dat komt omdat Werken Baart Kracht in zowat alle geledingen turners van for maat heeft en dat aan de voor bereiding van het gala hard werd gewerkt. De kon. Harmonie Sint-Egi- dius opende het turnfestijn met een lustig deuntje dat de turners de gelegenheid gaf zich op te stellen in slagorde. Daar op kon het feest beginnen. Het openingsnummer mocht er we zen en meteen steeg het entoe- siasme ten top. In een prachtig dekor dat de glitter en de gla mour van New York en de nieuwe wereld opriep, demon streerde de leiding van Wer ken Baart Kracht dat turnen een samenvoeging is van ele gantie en lenigheid, van durf en talent, maar evenzeer van verbeelding en kracht. Op de tonen van «the good old Frank Sinatra's» New York New York gaf de leiding daama een demonstratie die bij het pu bliek fel in de smaak viel. Op de ereplaatsen hadden onder tussen burgemeester Cool en haast het voltallige schepen kollege plaatsgenomen en zat ook ere-voorzitter en voorma lig schepen Petrus Verhelst te glunderen van pret. De juffers zouden het pro gramma verder zetten met een vrije reeks. Een kombinatie van jazzballet en aerobic waar bij alle aandacht ging naar de fijn verzorgde kleding en de elegante bewegingen die in het nummer waren ingebouwd. De jongens boven de twaalf jaar pakten dan uit met sprongen over het paard. Spektakulair tot en met werd deze reeks oefeningen afgerond met en kele schitterende salto's. Ontspanning toen en nu was het tema dat door de groep Initiatie II werd gebracht. Een zeer speels nummer dat ver zorgd werd door de kleine meisjes en jongens in een va kantiepakje. Heel even werd het geroezemoes in de nokvol- le zaal muisstil, want speaker met dienst en voorzitter van Werken Baart Kracht Marcel Joos, kondigde een eerst eop- treden aan van de selektiep loeg van de turnvereniging. De meisjes mochten beginnen aan de brug met de ongelijke leg gers. Gespannen van de zenu wen maakten de juffertjes Rombouts, Van Biesen, Gul- demont en Van den Broeck er het allerbeste van. Met enkele mooie afsprongen besloten zij de reeks. De jongens namen dan over en Van Hoorde, Christiaens en Muysewinckel demonstreerden dan hun kun nen aan de brug met gelijke leggers. Guy Muysewinckel, VTL kampioen, wist blijkbaar ook van de zenuwen. Hij miste de greep op de leggers en kwam ten val. Gelukkig zon der erg en een kampioen waar dig herpakte hij zich met veel bravoure. De seniores demonstreerden dan maar eventjes wat turnen betekent. Zij verzorgden aan een hels tempo een reeks pyra- mides. Gewapend met de we tenschap dat er in dit team twee mannen van meer dan 72 jaar zitten, steeg onze waarde ring met de sekonde. Het was gewoonweg prachtig wat die «oudjes» daar deden. Frans Permentier en Jozef Joos moesten inderdaad niet onderdoen voor hun jongere kollega's. Van de Initiatie- groep III kregen we een num mertje turnen op muziek aan geboden. Deze groep zweeft eigenlijk tussen de selektie- groep en de initiatie II. De groep bracht een tumbling- reeks die het aanzien waard was. Het valt te waarderen dat deze jongens en meisjes al de oefeningen die telkens weer een verschillend element be vatten, aan een razend tempo afwerkten. Toen keken we heel even de ogen haast uit onze kop. De gastgroep Palaestra uit Deinze Dendermonde. Werken baart <y) Kracht. Met veel bravoure werden de nummertjes gebracht Dendermonde. Werken baart Kracht. Voortaan heeft de sporthal van Sint-Gillis Sportstadion schepen Verhelst». (V) TAFELTENNIS Dendermonde. Werken baart Kracht. De seniores brach ten een geslaagde reeks pyramides. (v) demonstreerde het krachttur- nen en had daarvoor zijn beste elementen afgevaardigd. Akrobatie van het hoogste ge halte, gepaard aan een elegan tie in een hels ritme, gewoon weg schitterend. Bij de uit voerders enkele kampioenen en winnaars van een drielan- denkamp, evenals de vice- kampioenen in deze speciali teit. Het toppunt dus dat wij in ons land ter zake te bieden hebben. Het laatste nummer voor de pauze was een tumblingrceks van de tumblinggroep. Dat be tekent een aantal salto's voor waarts en achterwaarts die ge bracht worden op een speelse wijze en waarbij men zich meer dan eens de vraag stelt of deze jonge atleten nog wel beenderen in hun lijf hebben. Lenigheid en durf vormden hier de hoofdtonen. Nieuwe benaming Kwam dan de onthulling van de gedenkplaat die in de toe komst de ingang van de sport zaal zal sieren. In de toekomst heet deze sporthal «Sportsta dion Schepen Verhelst». Het staat in reusachtige zwarte let ters te lezen op een al even groot wit bord. Ex-schepen Pe trus Verhelst, deskundig bijge staan door burgemeester Cool, zorgde voor de onthulling van het bord. Daarbij kreeg hij ook de nodige bloemen en een pracht van een beker ten ge schenke, waarop de vroegere schepen ontroerd dankte voor De initiatiegroep I zou het tweede deel inzetten met een nummer dat de naam «Reggae Nights» kreeg en waarop op een speelse manier de lenig heid van de allerjongsten werd getoond. Lopen, springen, duikelen, springen in een vlot te aaneenschakeling van voor tdurend bewegen. De selektie- ploeg nam over en bracht de meisjes met nummers op het moeilijkste toestel, de balk, en de jongens Christiaens en Muysewinckel aan het rek. Ook al een moeilijk toestel. Toch wisten zowel de jongens als de meisjes het er goed van af te brengen, al stelden we nu ook weer bij de meisjes plan kenkoorts vast. Men zou zo waar voor minder door de knieën gaan. De selektieploeg, zo vernamen we van voorzitter Joos, oefent minstens acht uur per week en ieder lid heeft zich bereid verklaard deel te nemen aan wedstrijden. Alleen die in zet al, verdient alle lof. De aerobicgroep veroverde de harten van het publiek met een puik nummertje en het tweede optreden van Palaestra uit Deinze was zo mogelijk nog beter dan het eerste. De vrou-. wen van Werken Baart Kracht kregen heel wat applaus voor de wijze waarop zij ritmisch de evolutie in het vrouwenturnen op school demonstreerden en toen werd heel even halt ge houden. De dames Meert, Van Outeghem en Verplancke wer den gehuldigd omdat zij 15 jaar lid waren van Werken Baart Kracht. Zij kregen daar voor een ere-teken opgespeld. De selektieploeg zou dan nog eens optreden. Dit keer brach ten Annelies Joos, Sofie Gul- denmondt, Carlin Gulden- mondt, Ludo Van Den Broeck, Guy Muysewinckel en Gerry Christiaens hun gron- doefening, waarbij laatstge noemde voor het eerst ten aan- schouwe van het publiek een dubbele achterwaartse salto turnde. Na het optreden van de bondsreeks door de senio res werd Clement Van Stichel gehuldigd. Hij kreeg de diplo ma's voor 40 jaar lid van de vereniging. Het programma werd afge rond met een komisch num mer. Dat is nu eenmaal de gewoonte, waarop de hele groep nog eens kwam groeten en danken voor zoveel belang stelling en waardering. De toekomst Werken Baart Kracht gaat een nieuwe bloeiperiode tege moet. Onder leiding van voor zitter Marcel Joos, ondervoor zitter P. Guns, sekretaris M. Van den Abbeele en schatbe waarder M. Van Dooren wer den voor volgend jaar al een aantal niet te onderschatten punten op het programma ge zet. Daarover zo dadelijk meer. Eerst nog even de na men van de verantwoorde lijken die instonden voor dit onvergetelijk gala: J. De Vos en Annemarie Van Akoleyen voor de groep Initiatie I, G. Schollacrt en M. Van Dooren voor de groep Initiatie II, N. Van Geit voor Initiatie III, M. Dendermonde. Werken baart Kracht. Aan de brug met de gelijke leggers gaf onder meer Van Hoorde zijn kunnen. Baekens voor de jongens ou der dan 12 jaar, C. Van Stichel voor de juffers en de seniores, R. Van Stichel voor de dames, J Van Akoleyen voor de tum- blingreeks, H. Van Akoleyen voor de minitrampoline, P. en J.P. Guns voor de selektie- groep, M. Van den Abbeele voor de aerobicreeks en Mar cel Joos voor de powertrai- ning. De om en bij de 300 leden van Werken Baart Kracht heb ben voor 1985 al een drukke kalender. In de maand januari wordt deelgenomen aan een wedstrijd op de Lentebeurs in Gent en op 19 januari wordt in Dendermonde het Oostvlaams kampioenschap georganiseerd door Werken Baart Kracht. Nog in deze eerste maand wordt deelgenomen aan het galafeest van Oost-Vlaande ren. In de maand februari neemt men het voorlopig kalmpjes op. Er is enkel een koffietafel voorzien voor de leden. In de maand maart wordt deelgenomen aan de be ker De Volder en staat er een kamavalbal aan de orde. In de loop van de maand mei wordt voor de tweede maal de Ros Beiaardcup georganiseerd en in juni is er het nationaal tor nooi voor dames en seniores waaraan wordt deelgenomen. In september gaat men weer op bezoek naar Nienburg en in november voorziet men het Sint-Maartensfeest. In de loop van de maand december volgt dan weer een galatumfeest en is er het kerstbal. Daarnaast zijn er nog een aantal demon straties en wedstrijden waar van de data nog niet zijn bepaald. mt jjjpÈ' 4 4: Dendermonde. Werken baart Kracht. Aan de ongelijke barren demonstreerden de meisjes van de selektiegroep (v) KAATSEN K.V.K.T.-TAFELTENNIS rardaf A had gehoopt om bij de komst van Troelant A haar blazoen wat te kunnen opsmukken. Daarvoor had het zich extra sterk opgesteld en Flor De Boes in de ploeg geloodst. Aanvankelijk scheen het te zullen lukken: 2-2. Maar van dan af verloor de thuisploeg terrein, vooral omdat De Neve het bij de thuisploeg geweldig deed en alle wedstrijden in winst kon ombuigen. Hij kreeg daarbij nog hulp van Van Belleghem en daarmee kon Kruibeke voor schut. De wedstrijd zou uitlopen op een forse 3-7 zege voor de bezoekers. Patro B heeft na de derby tegen BAC-A uit Hamme zijn buren met lege handen huiswaarts gestuurd. Het lukte een 7-3 overwinning, die nog in de hand werd gewerkt door het goede presteren van Van Hecke en Straetman die alle wedstrijden wonnen. Bij AC-A won elk één wedstrijd en daarmee was de kous af. In de tweede reeks hield BAC- B de punten wijselijk thuis tegen het bezoekend Pardaf- C, Dat was van bij de start al duidelijk. Na 1-1 liep BAC-B zonder moeite verder uit tot 4-2 aan het dubbel. Ook in het tweede deel van de ontmoeting bleef BAC het goed doen en het won met 7-3. Bij Pardaf C kon alleen Cristof Saman enig gewicht in de schaal werpen. Hij won al zijn wedstrijden Madelon-B uit Buggenhout heeft nu ook ondervonden hoe sterk Vlierkouter-A dit seizoen wel speelt. Het werd in eigen zaal zwaar geklopt met 2-8. De bezoekers konden rekenen op Van De Velde en Vermeulen, die alles wonnen. De Kimpe was iets minder, maar won toch één wedstrijd. Wij zien echt niet goed in wie Vlierkouter-A hier van de titel kan houden. In de derde reeks schoot Patro-F weer eens uit zijn krammen. Waterschoot en Co gingen bij Pardaf-F, de volle buit weghalen met 3-7. In het begin van de wedstrijd was er schier geen houden aan de bezoekers die uitliepen tot 0-4. Later kwam Pardaf-E toch onder stoom en het kwam op de hielen van Patro-F: 3-4. Daar bleef het echter bij, vooral daar ook Heyvaert bij de bezoekers zijn woordje meesprak en twee overwinningen liet noteren. Dynamic-C uit Waasmunster zal het in de vierde reeks ongetwijfeld ver brengen. Deze week kreeg het bezoekende Troelant een 9-1 pandoering. Na 1-1 was er geen houden meer aan de thuisploeg die gemakkelijk op de zege afstevende. Dirk Group kon met een overwinning tegen Jef De Rijcke de forfaitscore ontlopen. Victory Hamme blijft het nu goed doen, na een aarzelend seizoenbegin. Deze week zond het K WB-B met 7-3 naar huis. Tot 2-2 bleef alles in evenwicht, maar toen had KWB reeds zijn beste pijlen verschoten en het haalde niets meer op. Cyriel De Waele was hier ongetwijfeld de beste man De voorbereidingen op de kompetitie van het Kaatsver bond van Hamme die volgend jaar voor de achtentwintig ste keer van start gaat, zijn reeds begonnen. Vorig jaar namen er acht ploegen aan deel en hebben er een spannende kompetitie van gemaakt. Het Hamse Verbond zoekt voor het komende seizoen nog enkele ploegen, ook van buiten Hamme. De klubs die daarvoor belangstelling hebben, worden verwacht op de jaarlijkse algemene vergadering die plaats heeft op 10 januari om 20 u. in de zaal Sportarena Tweebruggenplein in Hamme. In Hamme wil men nu inspelen op een trend die ook in andere sporten de toon aangeeft. In heel wat wijken en café's zijn ploegen ontstaan die af en toe eens kaatsen. Deze formaties zijn meestal samengesteld uit spelers die bij geen enkele zondagklub zijn aangesloten. Het Hamse Kaatsverbond wil ook deze klub stimuleren en aanmoedi gen. Het Verbond denkt eraan een kampioenschap te organiseren voor deze klubs. Hoe dat allemaal zal verlo pen blijft nog een raadsel, want het moeten de geïnteres seerde klubs zelf zijn die de reglementen gaan opmaken. Het Kaatsverbond wil enkel maar koördineren. Het meest duidelijk is hier dat de onkosten zeer beperkt zullen zijn. Wie belangstelling heeft om te kaatsen in de ene of de andere reeks kan steeds vrijblijvend inlichtingen bekomen bij Henri Van Couwenberghe, Broekstraat 3A, 9150 Hamme, of via tel. 052-47.00.88. Waterpolo. De waterpoloploeg van de Wase Zwemkring staat klaar voor de start van de nieuwe kompetitie, ondanks het verlies bij Ghent Swimming Club (lv) L.Z.V. - TRITONS 2-8 Al kon het Wase team nu over Yves Wauters beschikken, toch mocht het niet hopen daarom het Brusselse Tritons te kunnen kloppen. Beide ploegen kregen evenveel kansen om te scoren, maar Lokeren kon daarvan geen gebruik maken om op voorsprong te komen. Ook de verdediging funktioneerde niet schitterend en daarvan maakten de Brusselaars dan wel gebruik WATERPOLO achter de tafels. Hij won alles. Hij kreeg daarbij nog een steuntje van Paul De Schepper die één wedstrijd minder won dan de Victorykapitein. Bij KWB-B was Guido Muysers de beste speler met twee overwinningen. Veel spanning stak cr in de ontmoeting tussen Madelon-C uit Buggenhout en Juvenes-B. De thuisploeg, goed gestart, liet een 5-1 score afdrukken, maar daarna vlotte het niet meer. Juvenes begon met een steengoede De Beulc aan de achtervolging en kwam steeds dichterbij. Madeion heeft zich op het laatste moment nog moeten reppen om een krappe zege vast te leggen. Gelukkig was Frans Vermeir bij Madeion in goede doen. In deze reeks blijft Vlierkouter-C de grote slokop spelen. Het ontving Bobo-B uit Buggenhout en het was een koud kunstje om een 10-0 te laten registreren. De bezoekers kregen amper twee setjes en dat is bitter weinig. Bobo-B versloeg evenwel zonder veel moeite Vlammers- B uit Hamme-Zogge, Behalve in de eerste wedstrijd werd de bezoekers geen set gegund. Vlammers-C kreeg in eigen zaaltje ook een forse Zowel in de eerste als in de tweede periode beschikte Lo keren over «één man meer- situatie», maar ook daarvan kon het niet profiteren. Reeds na drie minuten in de eerste periode was het 1-0, maar twee miuten later werd het 1-1. In de tweede periode kwam de stand op 2-1 langs een uitge lokte penalty. Van bij het be- pandoering van Juvenes-A. Het werd met 0-10 vernederd, cijfers die geen kommentaar vergen. Tenslotte is er nog de fikse zege van Teneremunda, dat mooie 7-3 cijfers behaalde tegen Bobo-B. Poppe en D'Haese waren de grote figuren in deze ontmoeting. (HVC) gin van de derde periode gin gen de Brusselse Tritons in de aanval cn de verdediging moest zo maar eventjes vijf goals inkasseren: 2-6. In de laatste periode pro beerde het Wase team dat voorbeeld na te volgen, maar de afwerking bleef in gebreke. Het waren tenslotte de Tritons die de 2-8 vastlegden. Dit is meteen de eerste nederlaag voor L.Z.V. Zaterdag staat er een derby geprogrammeerd. Lokeren ontvangt in het Durmebad de Wetterse ploeg. Opnieuw een lastig karwei, want vorig jaar verloor Lokeren ginds met 9-8 terwijl thuis werd gewonnen met 13-6. Al lijken deze cijfers eerder geruststellend, er is geen reden om het gemakke lijk op te nemen. Wetteren speelt goed en het kreeg 8-8 tegen de ex-2 de nationaler Ixclles, terwijl Wetteren met drie goals verschil had moeten winnen. Er staat dus weer een topper op het programma. De - hopelijk sportieve - wed strijd begint om 19u30 en de toegang is gratis. De ploeg Keeper Stany D'Hooghe heeft goed werk verricht, maar hij kon niet voorkomen dat cr acht doelpunten vielen. Rik Mestdagh en Eddy Van Puym- broeck waren wel goed in de aanval, maar vormden geen gevaar voor de Brusselse doel man. Eric Peeters was goed voor één doelpunt, terwijl Alex Van Hove de score open de. Mark Vertongen cn Peter Bleyaert konden de doelpun ten moeilijk verteren. Yves Wauters, die als invaller samen met Kris Roets en Luc An- thuenis zat, kon de wedstrijd doen keren, maar de Brusse laars konden ook dat varkentje wassen. («•-■-)

De Voorpost | 1984 | | pagina 40