Gemeentelijk beheer» voor bestaande infrastruktuur CGSO Aalst stelt zich voor Erpe-Mere sticht afdeling TW-jongeren Mijnwerkerskinderen uit Yorkshire te gast in het Aalsterse Zes negentigjarigen gevierd in Sint-Job Aalst «Doriksveld» te Hofstade Uit de Aalsterse gemeenteraad De Voorpost - 4.1.1985 - 13 Met het oog op het bekomen van rijkssubsidies moest de beheersvorm van de bestaande kulturele infrastruktuur worden vastgesteld. Een heet hangijzer waarover ook in de kultuurraad reeds veel gediscussieerd en tot twee maal toe de vzw-vorm boven de gemeentelijke werd gekozen. Raadslid Gracienne Van Nieu- wenborgh (SP) stelt dat aan de kultuurraad gevraagde advie zen «papieren adviezen» wa ren door het kollege totaal ge negeerd. Ze vraagt daarenbo ven waarom het stadsbestuur zich nu tevreden stelt met het bekomen van kategorie C als voorheen werd gehengeld naar kategorie B. «Voor kategorie B ontbreekt vooral een restau rant», zegt kuituurschepen Borms wat Van Nieuwenborgh doet vragen waarom dan verle den jaar naar kategorie B werd gevraagd als men dan toch geen restaurant had. «We zul len Krea met de inspektie be zoeken» zegde schepen Borms. Gracienne zegt nog voortdurend voor voldongen feiten te worden gesteld. We konden reeds in 1984 toelagen hebben ontvangen doch zullen nu moeten wachten tot 1986. Door het op de lange baan schuiven gaan heel wat subsi dies aan Aalst voorbij. Chris Borms zegt dat er wél inspraak was en geen vertra ging. De stad heeft immers reeds 3 DAC-ers en 2 te- werkgestelden in het kader Hansenne. «Om kategorie A te bekomen moeten we alles zins wachten tot 1988», zegt de schepen. «Gemeentelijk be heer beheer» wordt door het bestuur voorgesteld om konti- nuïteit te hebben bij het be heer van de bestaande socio- kulturele infrastruktuur. Patrick De Smedt herhaalt dat toelagen ons ontsnappen om dat de planning niet werd ge- respekteerd. «Noch de vzw- vorm noch de gemeentelijke zijn zuiver privé- noch over heidsorganen», zegt De Smedt. De SP opteert voor de vzw-vorm waar beslissings macht is terwijl bij de raad van bestuur er enkel advieserende bevoegdheid is. Chris Borms gooit het over een andere boeg en stelt de vraag of de gemeentelijke vorm de facto slecht zou zijn. Over het aantal mandaten dat in de kul tuurraad vastgesteld werd op 12 werd door het stadsbestuur nog geen enkele beslissing ge nomen. Wel moet het stadsbe stuur en de kultuurraad tot een consensus over het aantal ko men. Terloops merkt schepen Borms op dat de toestand in de kultuurraad dermate is dat de meerderheid er de minderheid is geworden, 4 tegen acht. Baita Dolores (SP) zegt te kie zen voor de vzw-vorm omdat de werking er soepeler kan draaien en er meer kans tot inspraak is, maar schepen Borms zegt daarbij dat in vorig bestuur de SP voor de gemeen telijke vorm opteerde. Wan neer raadslid Denaver het wil hebben over verdeling van mandaten via het sisteem niet aan de orde is. Raadslid Alois Adriaenssens wijst op het verschil van sta tuut in beide stelsels. In de gemeentelijke vorm gaat het over overheidspersoneel doch in de vzw-vorm hanteert men werknemerskontrakten en bo vendien zijn vzw's financieel afhankelijk van het stadsbe stuur. «het stadsbestuur is niet lo gisch», zegt Eddie Monsieur, «wanneer het DAV-ers ver kiest boven vast personeel. Dat zijn nepkontrakten». De ze kontrakten lossen inder daad de werkloosheid niet op maar wie er in werkt is tevre den, repliceert de burge meester. Bij de stemming stemmen CVP, PVV en VU voor de gemeentelijke vorm. De SP voor de vzw-vorm. Of hoe een Aalst. Eetfestijn bij A KV Eirg (a) D'Hondt wordt hij de pas afge- dubbeltje rollen kan. sneden door de burgemeester die zegt dat dit probleem nu Op uitnodiging van de K P. Aalst komen van 6 tot 14 ja nuari '85 een dertigtal kinde ren van stakende Britse mijn werkers uit de streek van Yorkshire naar Aalst. Met de medewerking van een 25-tal onthaalfamilies uit Aalst, Den- dermonde, Hamme en zelfs Brussel, families van verschei dene opinies die hun volle steun achter hun humanitaire aktie hebben gezet, zullen de «Kids» dan toch enkele verpo zende en aangename dagen in Vlaams familieverband kun nen doorbrengen. Tevens zijn weer tientallen zakken met kleren, dozen met speelgoed en voedsel door onze zorgen naar de Britse mijnstreek over gebracht. Het onthalen van de ze mijnwerkerskinderen is zo wat een sluitstuk op de reeds maanden durende solidariteits- kampagne die de K.P.-Aalst met de prachtige medewerking van tientallen mensen uit alle hoeken en overtuigingen heeft opgezet. Het onthaal van de «Kids» wordt besloten met een geza menlijk feest met de onthaalfa milies en alle mensen die er willen bij zijn op zondag 13 januari '85 vanaf 15 u. In de Mikisklub, Nieuwbeekstraat 35, Aalst. Bij die gelegenheid zal ook een afgevaardigde van de N.U.M., de mijnwerkers vakbond, een uiteenzetting ge ven over de huidige stand van zaken. Het spreekt vanzelf dat ook in 1985 de Britse mijnwerkers de internationale solidariteit nog hard zullen nodig hebben. De steunkampagne, vooral voe dingswaren en financiële steun, loopt dus ook in 1985 onverminderd door. Wie zijn solidariteit kracht wil bijzetten door zijn persoonlij ke aanwezigheid wordt op zon dag 13.1.'85 in de Mikisklub verwacht. LH In het OCMW-Rusthuis Sint-Job werden liefst 6 negentig jarigen gevierd met een plechtige dankmis, een gezellig feestmaal en een ontspannende namiddag waar een aantal residenten nog eens duchtig de beentjes uitzwierden. CGSO Aalst is een van de negen gelijknamige centra in Vlaanderen waar men gerust terecht kan voor een praat je, een inlichting, een folder, een adres of andere hulpver lening. Je kan er even goed een boek ontlenen, een voorbehoedsmiddel kopen. Mensen met problemen van allerlei aard kunnen er terecht bij een team van deskundigen. Geen probleem is te gek, niemand wordt afgewezen. Centraal stond uiteraard in de viering, in aanwezigheid van prominenten en familieleden van de jubilarissen, de toe spraak door OCMW-voorzit- ter Goossens. Palmyre die er over een week reeds 91 wordt verblijft reeds Naar het voorbeeld van andere politieke partijen heeft men ook in Erpe-Mere naar een oplossing gezocht om de jongeren, die een zelfde ideologie aanhangen, trachten te groeperen. Dit gebeurde niet, zozeer om de politieke gedachte te verspreiden maar meer om een eigen werking uit te bouwen met eigen doelstellingen. Het initiatief gaat uit van enke le jonge mensen, meestal ak- tief geweest in «Erpe-Mere Kultureel», vooral met de be doeling een jeugdbeleid te voeren en met dit doel deed men een oproep aan de men sen in de ouderdom tussen 15 en 35 jaar. Uitdrukkelijke ver eisten werden er niet gesteld alhoewel het logisch is dat men liberaal denkend is, over een zekere progressiviteit beschikt en modern aangelegd is. Het partijbelang komt hier op de tweede plaats zodat het niet louter om het bezit van een partijkaart gaat maar vooral om medewerking te verlenen aan de opbouw van de liberale gedachte in haar geheel. Ook op die manier kan men een blik op de toekomst werpen en meewerken aan een bestaans- verzekering, maar dan wel li beraal gericht en belang stellen in een werking zowel op pro vinciaal als op gemeentelijk vlak waarbij geen rekening ge houden wordt met rang of stand. De initiatiefnemers hebben echter moeten vaststellen dat de vrijdenkende jeugd net als de andere niet erg geïnteres seerd is in politiek noch in het socio-kulturecl leven want de opkomst was niet bepaald een sukses te noemen. Meer hoop gevend was wel het feit dat enkele gemeentelijke PW- mandatarisscn op deze stich tingsvergadering aanwezig wa ren wat alvast een ruggesteun betekent en de terughouding van anderen kompenseert. Misschien heerst er een zekere schroom bij de jongeren om toe te treden want menigeen deed de telefonische belofte eerlang te zullen meewerken of lid te worden. Door de grote afwezigheid kwamen dus ook weinig sug gesties uit de bus. Een defini tief werkingsplan kon dus niet opgemaakt worden maar het voorlopig bestuur heeft toch al een degelijk programma opge steld waarbij men vooral is gaan belang hechten aan de politieke vorming zonder de bedoeling de jeugd op te lei den tot politiekers in de ware zin. In hoofdzaak willen de PW-jongeren zich bezig hou den met problemen die vooral tijdsgebonden zijn zoals de kri- sis, de ontwikkelingssamen werking en de gewestvorming. Aktuele problemen zullen daarnaast voorrang krijgen want de werkloosheid is een akkuut probleem dat vooral de jongere generatie treft en bij gevolg aanbelangt. De afdeling PVV-jongeren Er pe-Mere is wel politiek gericht maar wil haar werking toch grotendeels afstemmen op een gezond liberaal jeugdbeleid met culturele inslag.* In het programma van 1985 is dit trouwens duidelijk op te mer ken vermits nu reeds avonden gepland ziin bedoeld om de jeugd er bij te betrekken. Daarnaast zijn er uitstappen voorzien met vakantiewcek- ends en eventueel inrichten van kampen. Het is de bedoe ling, zoals destijds in het jeugdheem Dido gebeurde, een politiek debat met ver schillende partijen te organise ren en men zinspeelt er zelfs op om een gedeelte van het programma van de eertijdse «wakkere burger» over te ne men, een wakkere burger waarvan maar weinig «wakker heid» is te zien of te horen geweest. Wie belang stelt in het initia tief van de PW-jongeren kan kontakt opnemen met een van de initiatiefnemers Dirk Coo- lens, Ottergemdorp 49, Otter- gem; Dany Erpels, Oude- naardsesteenweg 422, Mere; Rudy Neetens. Kouterstraat 23, Erondcgem; Et. Neerens, Lusstraat 26, Burst; Johny Pa- rewijck, Kattelinnestraat 99, Erpe; Wim Eeckhout, Aai- gemdorp 52, Aaigem. JV Voor de te Hofstade ontwor pen straat uitmondend in de Vijver- en de Kortenhoek- straat, stelde schepen Remi Van Vaerenbergh de naam «Doriksveld» voor, een topo niem die reeds gebruikt werd in de Middeleeuwen als grens scheiding. Edgard Hooghuys stelt deze naam niet te begrij pen en in geen enkele encyclo pedie daarover iets te hebben kunnen weervinden. Hofstadenaar Marcel Lorie be vestigt dat Doriksveld te Hof stade een oude benaming is en Jan Caudron vindt zulks even eens, waarna Lambert Van de Sijpe nog stelt dat behoud van plaatsnamen gegroeid uit de volkskuituur inderdaad zeer belangrijk is. LH 11 jaar in het rustoord. Was het leven niet steeds rozengeur en maneschijn, in het rustoord beleeft ze alleszins een geluk kige en rustige tijd. Florentine wordt hier in Sint- Job voor de derde maal gehul digd. Ze kwam im.ners bijna 15 jaar terug in Sint-Job, sa men met haar ondertussen overleden echtgenoot, waar mede ze het geluk had een gouden en diamanten bruiloft te kunnen vieren. Flor ziet er ook nu nog steeds stralend uit. Martha kwam 11 jaar terug uit de «Gazometerstraat» naar het rusthuis. Met haar 90 jaar is ze nog steeds druk in de weer met handwerkjes en elke week is ze te gast bij haar vriendin die ze als een familielid beschouwt. Van Martha kan gezegd wor den dat ze zich steeds ten dien ste stelt van anderen. Maria werd er pas 90 en is drie jaar in het rusthuis. Een gezel lig iemand die er graag de vrolijke noot in houdt, o.m. via heel wat deuntjes. Haar drie kinderen komen haar trouwens regelmatig be zoeken. Bij de jarigen is Charles de nieuwkomer die nog maar en kele maanden in Sint-Job er reeds gevierd wordt. Frans die het geluk smaakt nog steeds met zijn echtgenote te zijn en over een nog goede gezondheid beschikt wordt be terschap voor de gezondheids toestand van zijn vrouw toege wenst. Voorzitter Goossens geeft hen allen rendez-vous over 5 jaar bij het feest der 95-jarigcn. LH Belangrijk is dat men in elk geval de nodige tijd neemt om naar je te luisteren. In de mate van het mogelijke wordt er naar gestreefd een verandering ten goede in de leefsituatie te brengen. Dat kan allemaal via een ge woon praatje, individuele hulpverlening, partnerbegelei ding, groepsgesprek of via an dere vormen. Het centrum is een pluralistische vereniging, erkend en gesubsidieerd door het Ministerie van Volksge zondheid en Gezin. Het is te vens lid van de Federatie van CGSO, aangesloten bij het In ternational Planned Parent hood Federation. Psycho-sociale begeleiding Elke mens heeft het op tijd en stond wel eens moeilijk: een zaamheid, ontgoocheling, partnerkeuze, scheiding, sek suele onvoldaanheid, geboor teregeling, zwangerschapspro blemen, vastgelopen relatie, depressie, spanningen, opvoe dingsproblemen, krisistoe- stand, verlies van levenszin, lichamelijke klachten van psychische oorsprong. Perso nen of partners die problemen ervaren van persoonlijke, rela tionele of seksuele aard kun nen bij het CGSO werken aan een voor zichzelf aanvaardbare verandering in hun leefsitua tie. Dat gebeurt in hoofdzaak door middel van deskundige begeleide gesprekken. Vanuit de kliënt-gerichte instelling van CGSO staan de deskundi gen ook open voor problemen van seksuele minderheden. Medische konsultatie In het konsultatiebureau kan je altijd medisch advies en hulp krijgen bij (onder ande re): geboorteregeling, antikon- ceptie, gynaecologische klach ten, geneeskundig onderzoek voor het huwelijk, gewenste en ongewenste zwangerschap, zwangerschapstest, relationele en/of seksuele problemen van medische en psycho-somati- sche aard, seksueel overdraag bare aandoeningen. Juridische begeleiding Het centrum verleent juridi sche bijstand en informatie be treffende (onder andere): rechten van minderjarigen, hu welijk en huwelijksgoederen- recht, diverse samenlevings vormen, (echt)scheiding, adoptie, zogenaamde seksuele minderheidsgroepen en onge huwd ouderschap. Vorming Het CGSO houdt zich ook be zig met vormingswerk dat ge richt is op het bespreekbaar maken van seksualiteit en sek sualiteitsbeleving en op het verstrekken van verantwoorde informatie ter zake. Men streeft ernaar dat ieder individu zijn of haar affektief, relationeel en maatschappelijk leven kan inrichten zoals hij of zij dat zelf wil. Om dit te realizeren organi- zeert het CGSO informatie avonden, infostands, film- en diavoorstellingen. Er worden praatgroepen en ervaringsge richte groepen (massage, li chaamsexpressie) gevormd. In scholen wordt aan leerlingen seksuele voorlichting gegeven. Vrouwenwerking Op 1 oktober is men gestart met een vrouwenwerking bin nen het CGSO. Alle vrouwen, ongeacht hun politieke en le vensbeschouwelijke overtui ging, ongeacht hun leeftijd of sociale klasse kunnen er elkaar ontmoeten. Elke maandag avond tussen 20 en 22 u. en dit via een babbel, door deel te nemen aan aktiviteiten, door mee te denken, te werken, te organizeren. Onderwerpen waarover men het reeds had zijn nachtarbeid, vrouwen in de middenleeftijd, borstampu- tatie, menopauze, taaiseksis me. Momenteel loopt er een kursus «opkomen voor jezelf» in samenwerking met de Stich ting Lodewijk De Raet. Deze aktiviteitstraining wordt in de loop van 1985 herhaald. Daar naast overweegt men ook een kursus zelfverdediging en en kursus primitief dansen Van uit de werking komt ook een aanbod tot hulpverlening en begeleiding. De vrouwenwer king van het CGSO is bereik baar op maandagavond van 20 tot 22 u. via de vrouwentele foon op het nummer 053- 21.75.13. en verder alle werk dagen van 9 tot 12 en van 13 tot 17 u. Alleens taandenwerking De alleenstaandenwerking van het CGSO wil agressief een plaatsje veroveren onder de Aalsterse zon, met de kans om ergens heen te gaan, om deel te nemen aan het sociale en kulturele leven en/of andere aktiviteiten. De klemtoon ligt vooral op ontspanning en ont moeting in een pluralistische en niet-gebonden sfeer, waar alles mag en niets moet. De groep wil geen huwelijksbu reau zijn en geen traditionele alleenstaandenklub en er is geen winstmotief. Elke eerste en derde dinsdag van de maand vanaf 20 u. is er een gezellig samenzijn voor al leenstaanden. Elke maanc' wordt er ook een weekend ak tiviteit georganiseerd. Dat kar een toneel, een fuif, een filn of een etentje zijn. Het CGSO is gevestigd in du Cumontstraat 3 te Aalst en i bereikbaar op maandag er dinsdag van 10 tot 12 en van 1 tot 22 u., op woensdag van 10 tot 12 en van 13 tot 18 u., op donderdag van 13 tot 20 u. en op zaterdag zijn ei van 10 lol 12 u. juridische konsultaties. Op afspraak is er ook medi sche raadpleging. Het CGSO is ook een ledenvereniging Lid worden doe je door het lidgeld te storten op rekening nummer 001-0981278-05 van CGSO Aalst. Je kan kiezen tussen lidmaatschap A dat 150 fr. kost en waarvoor je dan een ledenblad krijgt, lidmaatschap B dat 300 fr. kost en waarbij je ook het tijdschrift «Emancipa tie» van de Federatie CGSO krijgt en lidmaatschap C dat 450 fr. kost en dan ben je ook geabonneerd op «Sekstant» het ledenblad van de NVSH uit Nederland. Jean-Marie Hevma •Een linkse psychopaat...- In de jongste gemeenteraadszitting keerde raadslid Willy Van Mosscvelde (VU) zich tegen de schunnige en wansma kelijke teksten die Dr Smurry reeds maanden lang op allerlei mogelijke en onmogelijke plekken nccrkladt. «Teksten van een linkse, progressieve psychopaat die het stadsbeeld ontsieren», voegt spreker er aan toe. Teksten die «Dr Smurry haat pastoors» of «Dr Smurry masturbeert» zijn van een weinig stichtend en opvoedend karakter en dienen dan ook te worden verwijderd. Dit met het risiko dat deze interpellatie Dr Smurry zichzelf in I belangstelling voelt groeien. Misschien wordt hij zelfs I overmoedig. Tot hiertoe heeft nog niemand hem op heterdaad kunnen betrappen maar dat komt nog wel. Van Mosscvelde vraagt dan ook dat het stadsbestuur deze I teksten zou laten verwijderen. Moest men echter geen personeel ter beschikking hebben, men weet maar nooit, dan stelt het VNJ zich ter beschikking om deze klus te klaren mits toestemming van het stadsbestuur. Schepen Anny De Maght zegt «niet zo goed te zijn in afkortingen» - VNJ is de afkorting van Vlaams Nationale Jeugd maar dat wist de schepen zelf wel, 't was maar een geintje - en zegt dat deze teksten zullen verwijderd worden op stadseigendommen. Ook op privé-eigendommen maar dan pas na overleg met de bewoners. Maar Edgard Hooghuys, SP-fraktielcider, wil van Van Mossevelde nog vernemen of die soms Dr Smurry kent vermits hij weet dat het een linkse is. «Uiteraard niet. Anders zat die reeds lang achter de tralies», repliceert Van Mossevelde. «Hoe weet ge dan dat het een linkse is?» dringt Hooghuys aan. «Iedereen vermoedt dat, en ik met hen», antwoordt Willy. «Toch vind ik het een spijtige uitlating», voegt Hooghuys er nog aan toe en de burge meester rondt af met te zeggen dat het vooral spijtig is dat we Dr Smurry niet kennen. Clubhulsles, most «oor Derde Leeftijd Met het oog op de behoeften van mensen van de derde leeftijd, werden door het stadsbestuur enkele DAC- projekten gestart. Het betreft een aantal initiatieven waardoor gestreefd wordt naar een betere werking van de clubhuisjes die niet te verwaarlozen centra zijn waar sociale kontakten worden gelegd. Er wordt voorzien in onderhoudspersoneel zodat de gebouwen regelmatig een schoonmaak- en onderhouds beurt zullen krijgen. Verder zal het stadsbestuur voor animatie en begeleiding van de clubleden zorgen. Er wordt ook getracht een betere kommunikatic en een vlottere samenwerking tussen het stadsbestuur en de verantwoordelijken van de clubhuisjes tot stand te brengen. Dit alles wordt gekoördineerd en gerealiseerd door de Dienst Vrije Tijd. Verhuis van stadsdiensten Sinds enige weken is de dienst Bevolking verhuisd naar het binnenplein van het stadhuis. De oude lokalen van die dienst, op het binnenpleintje dat langs de Kattestraat te bereiken is, blijven niet leeg staan. Twee diensten nemen er hun intrek in: De dienst Vrtfe T(jd: Een gedeelte van de dienst Vrije Tijd, meer bepaald de medewerkers die de «Weck voor Vrije Tijd 1985» zullen voorbereiden neemt zijn intrek in de oude lokalen van de Bevolking. De medewerkers die de doorlopende admini stratie van de vrijetijdsverenigingen en hun aktiviteiten verzorgen blijven gehuisvest op de eerste verdieping, naast het bureau van schepen G. Bourlon. De Jeugdbiblioteek Wegens verbouwingswerken verhuist de jeugdbiblioteek van de lokalen aan de Kattestraat naar de oude lokalen van de Bevolking. Vanaf 9 januari zal men daar dus terecht kunnen voor lektuur. De verhuis van alle boeken zal wel twee dagen in beslag nemen: de jeugdbiblioteek zal gesloten zijn op 7 en 8 januari. Rallen bestrijden Jaarlijks wordt door de gouverneur van Oost-Vlaanderen, zich baserend op een wet van 2 april 1971 en op een Koninklijk Besluit van 16 oktober 1981, een besluit uitgevaardigd met voorschriften voor een efficiënte be strijding van ratten. De eigenaars of bezitters van boerderijen, restaurants, opslagplaatsen, fabriek, klinieken en allerlei andere eigen dommen, waarop de aanwezigheid van ratten werd vast gesteld zijn, verplicht tweemaal per jaar (maart-mei en oktober-december) een efficiënte bestrijding door te voe ren door middel van lokaas of strooipoedcr. De eigenaars of exploitanten van stortplaatsen, slachthui zen, vilbeluiken en alle andere terreinen die als gunstige verblijfplaats van ratten bekend zijn, zijn zelfs verplicht een bestendige bestrijding van ratten te verzekeren. Alle eigenaars of bezitters van onroerende goederen zijn m.a.w. zelf verantwoordelijk voor de bestrijding. Het stadsbestuur is enkel verantwoordelijk voor haar eigendommen, de waterlopen onder haar beheer, de uitmondingen van riolen enz. Niettemin biedt de dienst Volksgezondheid zijn diensten aan om het probleem te onderzoeken, de eigenaars te adviseren en maatregelen te nemen in de omgeving. Op die dienst, ten stadhuize, kan er beroep gedaan worden door te telefoneren naar 77.11.11 toestel 267 Als bestrijdingsmiddelen moet lokaas of strooipoeder gebruikt worden dat in de handel aangekocht wordt Ook zelfbercide anticoagulatcn kunnen gebruikt worden Het stadsbestuur stelt geen middelen ter beschikking. Lokaas of strooipoeder moet aangewend worden volgens de voorschriften op de verpakking. De bestrijding mag zelf uitgevoerd worden of toevertrouwd worden aan derden. Zeer nadrukkelijk wordt de aandacht gevestigd op het feit dat lokazen en strooipoeders zodanig moeten geplaatst worden dat ze geen gevaar opleveren voor andere dier soorten. Een warme oproep wordt dan ook gedaan eventuele wettelijk voorziene straffen hierbij te ontgaan en uit hygiënische overwegingen alles te doen om ratten te bestrijden. Dienst Volksgezondheid kan u voorlichten en zo nodig bijstaan. Raadslid Denayer interpelleerde op de jongste gemeente raadszitting over deze materie. Schepen Doorns stelt dat geen rattenvergif meer wordt uitgereikt om misbruiken ermee te voorkomen. Maar Edgard Hooghuys stelt dat dergelijke manier van doen niet opgaat waarbij de verge lijking trekt met het verdelgen van distels. De stad heeft als plicht de burgers te helpen. Ook bij de bestrijding van de ratten, zegt spreker. Raadslid Louis Saerens (SP) vindt dat de dienst van de stad ontoereikend is. Een bak geplaatst tegen ratten ziet niemand er meer naar om, zegt hij. «Men moet tot 4 maal toe telefoneren om enig resultaat te bekomen». «Ofwel was de chauffeur met de wagen weg, ofwel vond men hem niet, ofwel was hij dronken.» Raadslid dr. Dierick geeft even een medisch intermezzo en zegt dat rattenvergif meestal het bloed verdunt en dus ook voor de mens gevaarlijk kan zijn. «Maar de stad heeft 3 personen in een daartoe ingesteld DAC-projekt», zegt raadslid Eddy Monsieur. «In feite is er dat maar één», repliceert schepen Doorns. Uiteindelijk is er door omstandigheden maar één gespecialiseerd rattenvanger en die beantwoordt alle oproepen volgens zijn mogelijkheden. Wandel- ol loopwedstrilden aanvragen Voortaan zullen wandel- en loopwedstrijden slechts mo gen plaats vinden wanneer door de Burgemeester daar voor de uitdrukkelijke, schriftelijke toestemming is ver leend. Zo luidt althans een zopas in het Staatsblad (4.12.84) verschenen Koninklijk Besluit (18.10.84). Wie dus een loop- of wandelwedstrijd wenst te organise ren. dient daarvoor eerst een schriftelijke aanvraag te richten aan de Burgemeester, met opgave van het par cours. De organisatoren dienen ook bij een eventuele toela.ihg, het aantal signaalgegevens te voorzien, dat in de verkre gen toelating staat vermeld Is -stadsschouwburg- die naam nug waardig? SP-raadslid Patrick De Smedt had het in de jongste gemeenteraadszitting over het aanbrengen op het school gebouw aan het Vredeplein, het stedelijk onderwijsinsti tuut nummer 1, van een bord met de vermelding «stads schouwburg». Dit naast andere minder fraaie teksten. Op zich is dit een lovenswaardig initiatief. Nog te veel stadsgebouwen met openbare funkties zijn slecht of niet aangeduid. Bij de plaatsing van dit bord met de nog steeds gangbare benaming «stadsschouwburg» kan echter de vraag gesteld worden: is de betrokken zaal deze naam nog waardig? Hoewel de stadsschouwburg kwasi permanent gebruikt wordt (zeker in de periode van september tot mei) door 6 toneelgezelschappen, 1 balletgroep, een filmklub en de akademie voor muziek, ballet en toneel en er aldus jaarlijks duizenden toeschouwers in deze zaal vertoeven, laat de gehele inrichting zacht uitgedrukt veel te wensen over. De muurbekleding bestaat uit doeken waarvan de kleur niet meer herkenbaar is, vol vetplekken en scheu ren. Ook de vloerbekleding en toneeldoeken zijn vuil en versleten. Doordat de toneelgezelschappen nu meer en meer gebruik maken van nieuwere spelvormen, waarbij ook geregeld de zaal zelf of een gedeelte ervan cis scene gebruikt wordt, komt deze onverzorgde toestand dikwijls nog meer tot uiting. Niet enkel binnen de zaal maar ook de inkom en de zogenaamde kleedkamer laten veel te wensen over. Aan deze laatste (eigenlijk een doucheruimte) zou volgens mij een grote verbetering kunnen aangebracht worden door bv. de helft van de toch niet meer gebruikte douche te supprimeren. Gezien de stadsschouwburg alsdusdanig opgenomen werd in het pakket van de bestaande kulturele infrastruktuur voor de aanvraag tot het bekomen van een erkenning in kategorie C lijkt het mij logisch dat zeer snel aan deze toestand verholpen wordt. Patrick De Smedt vroeg welk het standpunt van het kollege is in deze materie. Schepen Anny De Maght zegrdat het hier inderdaad om een louter informatief bord gaat en dat betrokken zaal inderdaad deze naam draagt alhoewel ze toegeeft dat deze infrastruktuur weinig geschikt is. Zulks niettegenstaande er reeds allerhande herstellingen gebeurden. Meest schrij nend is uiteraard de muurbekleding maar dat kost zowat 200.000 fr. Men weet dat er iets hapert. De lijst en de planning bij «kuituur» zijn in orde maar voor de realisatie waren de kredieten reeds uitgeput. Oproep lot bewoners i.v.m. stadspark Het stadsbestuur wil het stadspark optimaliseren. Daartoe zal een beheerplan worden opgesteld en allerhande maat regelen getroffen. Vooral wordt gedacht aan rekonstruktie van dit park in de aanvankelijke toestand. Daartoe is echter heel wat infor matie nodig, ook visuele. Wie nog in het bezit zou zijn van oude foto's van het park in het beginstadium of over de verdere evolutie ervan wordt vriendelijk verzocht deze foto's die u zeker terug worden bezorgd even te lenen aan de Dienst Leefmilieu. Kapellestraat 8, 3e verdieping.

De Voorpost | 1985 | | pagina 13