K.A.V.-Erembodegem wenst «Gezondheid voor iedereen»! KBG Erembodegem: samen op weg voor ieders geluk! Gaat Erpe-Mere toch over gemeentelijke openbare biblioteek beschikken Opnieuw EHBO-kursus van Vlaamse Kruis te Aalst Twintig jaar audio-visuele middelen in openbare bibliotheek in Aalst Lenen maar in Aalst Dagelijkse stempelkontrole afgeschaft in Aalst? Aalst wil licht mentaal gehandicapten reële kansen Méér doen met minder geld in rijksonderwijs De Voorpost - 4.1.1985 - 1: De K.A.V. - de Kristelijke Arbeidersvrouwengilde - één van de sociaal-kulturele organisaties van het A.C.W., brengt levensvorming voor volwassen vrouwen. De K, de A en de V zijn daarbij in elkaar vervlochten. Wat dit konkreet betekent weten de meer dan 322.000 leden van deze vormingsorganisatie uit het werknemersmilieu die aangeslo ten zyn in één van de 1.171 plaatselijke afdelingen maar al te goed. Tydens het voorbije werkjaar, ook in 1984-85, zet deze groeiende vereniging zich in om de leuze «Gezondheid voor iedereen» waar te maken in deze afdelingen. Veel aandacht gaat daarbij naar het recht op gezondheid o.a. voor de mensen uit de «vierde wereld» en tema's als: een goed uitgebouwde gezondheidszorg, eigen verantwoordelijkheid voor de geestelijke gezondheid en aktie-gericht werken rond geneesmiddelen. De algemene vergadering, ook lessen, gespreksavonden, uitstappen en andere aktivitei- ten zijn ideale mogelijkheden om een stuk van het programma te realizeren. Daarom ook nodigde het bestuur van K.A.V.-Erembodegem, op zaterdag 16 december in het Parochiehuis, alle leden van de afdeling uit op een algemene vergadering: een gezellig samenzijn in kerstsfeer onder het tema «Er is geen plaats voor hen in de herberg». Gezondheid is een samenspel o.a. over goede leef- en voe- iedereen» waarbij zeker geij- van lichamelijk, geestelijk en dingsgewoonten, over genees- verd wordt voor het recht op sociaal welzijn. Het is een wis- middelen en behandelingswij- gezondheid voor die mensen selwerking tussen de mens en zen. Daarom ook zet de vere- die door de mazen van het zijn omgeving. niging zich in voor het her- sociale-zekerheidsnet vallen. De laatste twee decennia ken- schikken van de gezondheids- Om dit thema uit te diepen de de gezondheidszorg en de zorg en de sociale dienstverle- programmeert de reeds 400 le- sociale dienstverlening een ning. Dit jaar wordt ook volle den tellende vrouwenbeweging sterke groei wat zelfs leidde tot aandacht gericht op de eigen van K.A.V. en J.K.A.V.- een labyrint van voorzie- verantwoordelijkheid voor de Erembodegem tijdens dit ningen. geestelijke gezondheid. werkjaar heel wat aktiviteiten. Daarom pleit K.A.V. thans Deze klemtonen kaderen al- Er wordt daarbij erg veel aan voor een betere gezondheids- vast in het K.A.V.-jaartema sport gedaan: maandagnamid- opvoeding en -voorlichting 1984-85 «Gezondheid voor dag-turnlessen, volksdans, ge- zinswandelingen. Ook kook demonstraties, gespreksna- middagen en -avonden (soms samen met K.W.B.) dé mo menten bij uitstek om eens op één of ander onderwerp dieper na te denken, staan op de jaarkalender 1984-1985. De al gemene vergaderingen zijn ak tiviteiten waarvoor de leden het meest interesse hebben. Centraal staat daarbij de ont moetingskans. Het is voor de geestelijke gezondheid van be lang met andere mensen op een ongedwongen manier te kunnen praten, elkaar te ont moeten, doodgewone en alle daagse dingen uit te wisselen. Daarnaast biedt zo'n samen zijn ook een ontspanningskans en een stukje vorming. Na een flinke voorbereiding door de kernleden van de Erembodegemse K.A.V.-af- deling en in het bijzonder, dit jaar, door de jong-K.A.V.-le- den had, zaterdagnamiddag 16 december, de jaarlijkse kerst feestvergadering van de afde ling plaats in het Parochiehuis: een algemene vergadering on der het thema «Er is geen plaats voor hen in de herberg», met aandacht voor het «recht van de zwaksten», armoede en gezondheidszorg. We telden een 200-tal aanwezigen in de sfeervolle en origineel versier de feestzaal. Na het welkomstwoord van de voorzitster, mevr. Angèle Wij- meersch en het voordragen van een mooi gedicht als ge bed, was er koffie met gebak. Het gezellig babbeltje bij de koffie werd onderbroken door twee sketches opgevoerd door de afdeling; één behandelde het leven van een vrouw uit de «vierde wereld», wiens man in de gevangenis zit, in het ande re toneeltje ging het over een «verloren dochter die op kerst avond terug thuis komt, maar dan wel met... een kind». Mensen van de vierde wereld: het zijn reeds generaties lang altijd dezelfden: de armen, de marginalen, de sociaal gehan- dikapten, de kansarmen. Men sen met dezelfde rechten als ieder van ons. Geïnspireerd door deze twee sketches gaf E.H. Colpaert vervolgens een mooie bezin ning. Alle aandacht ging daar bij naar de zovele mensen rondom ons die het moeilijk hebben, die niet aanvaard wor den door de maatschappij: on gehuwde moeders, ex-gevan- genen, alkoholisten... Daarna volgde een overzicht van het welgevuld jaarpro gramma 1984-85 met een gam ma van allerlei sport-, ontspan nende en opvoedende aktivi teiten. We noteerden o.a. een gespreksavond, in samenwer king met «Ziekenzorg Erem bodegem»: «Leren omgaan met zieken», op 15 februari, «Andere geneeswijzen ook waardevol», op 17 maart op nieuw een algemene vergade ring, in april: deelname aan de tweede Parochiefeesten en een gezinswandeling, op 20 mei: voetverzorgen (praktische school) en op 1 juni de Oostak- kerreis voor de zieken. Na het gezamenlijk zingen van enkele mooie kerstliedjes wer den alle aanwezigen verrast met een waardevolle tombola- prijs, gehuld in geschenkver pakking met een lintje en een strikje... alsof elkeen een pak je kreeg van onder de kerst boom... Het gezellige feest werd afge rond met een lekker etentje, keurig verzorgd door de ver antwoordelijken van de «Prak tische School». Het K.A.V.- bestuur van de afdeling Erem bodegem wenst «Gezondheid voor iedereen!» en aan alle leden en hun familie een vre devol nieuw jaar! D.B. Boomplantaktie te Herdersem KBG samen op weg voor ieders geluk... Dit motto schraagt ook tijdens het werkjaar '84-'85 de KBG werking van heel wat jonge en oudere gepensioneer den van Erembodegem die verenigd zyn in de plaatselijke afdeling van de Kristelijke Bond voor Gepensioneerden. Vijf en twintig jaar geleden werd deze afdeling gesticht... Het jubileum werd gevierd in het Gerstenhof te Erembo degem. Samen op weg voor ieders geluk. KBG is een beweging die als doelstelling heeft om aan de gepensioneerden alle middelen te bezorgen, om aan zijn volle menszijn, van ziel, geest en lichaam, de hulp te verstrek ken om hem te helpen, alle kansen waar te maken, om zijn problemen op te lossen, waar door zijn pensioensleeftijdfa- se, een nieuwe levensinhoud krijgt «lezen we in Herfstlicht» het tweemaandelijks blad van de Kristelijke bonden voor ge pensioneerden. Het is een kris telijke socio-kulturele bewe ging van en door gepensio neerden die vooral aandacht besteed aan de godsdienstige en sociale vorming van haar leden. Samen op weg voor ieders ge luk: hiermee wil elke afdeling van deze volwaardige vor mingsbeweging, bewust van ei gen waarde en kracht, het be lang beklemtonen van solidari teit tussen de gepensioneerden onderling en tussen de gepen sioneerden en andere leeftijds groepen. Solidariteit tussen de aktieven, de zieken en gehan- dikapten, ook tussen de jong- gepensioneerden van 55 jaar, de middengeneratie en hoog bejaarden. De kristelijke bonden voor ge pensioneerden zijn eertijds ge groeid als een antwoord op de behoeften van gepensioneer den. Er was toen nood aan sociaal kontakt, aan voldoende inkomen en gezondheid. Kort om, de behoefte om zich als gepensioneerde verder als mens te kunnen ontplooien. Reeds een kwart eeuw lang wordt ook in Erembodegem aan heel wat gepensioneerden, leden van KBG-Erembodc- gem een programma van ont spanningskansen, vorming, reizen en kreatieve tijdsbeste ding aangeboden. Tijdens de maandelijkse hobby- en voor- drachtnamiddagen, de ontel bare gezellige samenkomsten, de koffietafels, elke tweede dinsdag van de maand in het Gerstenhof (vroeger in de Ka- tolieke Kring), de reizen, de KBG vakanties en de eigen Lourdesbedevaarten grepen reeds honderden leden er de geboden kansen om hun vrije tijd op een zinvolle wijze te beleven. Dinsdag waren opnieuw - op uitnodiging van het aktieve KBG-bestuur - zo'n 220 leden samengekomen in het Ge rstenhof te Erembodegem, dit maal voor een feestelijk sa menzijn: samen Kerstdag vie ren en meteen, in goede stem ming, een terugblik werpen op 25 jaar KBG te Erembode gem. Op het programma o.m. een welgemeende hulde aan verdienstelijke leden. Deze hulde ging ditmaal naar Leonie Vonck, 86 jaar, en 25 jaar geleden medestichteres van de KBG-afdeling Erembodegem, en naar Camiel Arijs, reeds 10 jaar lang voorzitter van de af deling. Bij het jubelen om 25 jaar KBG-Erembodegem groeit bij velen een groot gevoel van diepe dankbaarheid voor de talrijke vrijwillige medewer kers, bestuursleden en wijk meesters die tijdens deze jaren de afdelingswerking hebben geschraagd en getracht hebben tegemoet te komen aan de ver scheidene behoeften en ver wachtingen van een legertje Erembodegemse gepensio neerden. Hun voornaamste verwachtingen wellicht: lang en gezond leven, een mens waardig inkomen, een hartelij ke thuis, geestelijk fit blijven, zinvolle vrijetijdsbesteding vinden, eenzaamheid de baas kunnen... Dank zij hun ideeën, hun waardevolle stuurkracht, wer den voor de leden een resem van aktiviteiten geprogram meerd, aangepast aan de ver anderende behoeften van de gepensioneerden en de sociale evolutie zelf. We w§jpen even een terugblik in het verleden: KBG - Erembodegem werd gesticht op 7 oktober 1959 in de Katolieke Kring aan de Denderbrug. Waren de pio niers: Karei Van Geyt, Felix Lievens, Francois Roelandt, Leonie Vonck, Maurits De Jae ger, Adolf Van Holsbceck en Clement De Geynd. Het aan tal leden steeg vrij vlug: 45, 90..., op korte tijd 190, in 1975: 218. Eerste voorzitter was Karei Van Geert. Hij bleef voorzit ter tot 1973, toen hij - om gezondheidsredenen - deze funktie doorgaf aan Camiel Cornand. (echtg. Leonie Vonck). Dhr. Cornand werd in 1975 opgevolgd door dhr. Ca miel Arijs, die sindsdien de bestuursploeg leidt. Eerste ondervoorzitter was Clement De Geynd, nadien: Camilla Blanckcn en thans Al- bert Van Mol. Voorlopige sekretaris, ook schatbewaarder v as Frans Verbeiren vanaf 1959 tot 1964. Van toen af tot 1973 was Ca miel Cornand sekretaris van de afdeling. Opvolger is nu nog steeds Paul Pcreboom. Ro- main Veldeman is ook ver scheidene jaren schatbewaar der geweest, een funktie die thans waargenomen wordt door J. Langelet Het huidige plaatselijke be stuur wil, juist zoals in het verleden, iedere gepensioneer de een plaats geven in de Erembodegemse afdeling, zo dat iedereen zich thais voelt, in de grote KBG-familie en el keen «samen voor ieders ge luk» de nodige zelfontplooing vindt! D.B. Morgen zaterdag 5 januari kan u te Herdersem nog terecht om een handje toe te steken bij een boomplantaktie in het Denderland. Samenkomst te Herdersem aan de kerk te 13.30 u met laarzen, regenkledij en liefst ook een spade. Meer info bij de dienst Leefmilieu, Grote Markt 3 te 9300 Aalst, tel. 053-77.11.11, toestel 269. LH Zondag 25 november 1984 het Vlaamse Kruis dergelijke werden in 't Apostelken, kursussen. Een nieuwe kursus Apostelstraat 1 te Aalst in start op maandag 7 januari te aanwezigheid van Aalsterse 20 uur in 't Apostelken (nabij schepen A. Doorns door het de kerk van Mijlbeek) te bestuur van het Vlaamse Kruis Aalst. gewest Aalst, aan 9 EHBO- De minimum leeftijd om aan ers en 9 ambulanciers diplo- de EHBO-kursus te mogen ma's uitgereikt als slot van c en deelnemen is 16 jaar. De kur- georganizeerde EHBO-kursus sus wordt gegeven op n janua- en ambulanciersopleiding. ri, (infomatieavond), 8, 14, 15, Dergelijke opleiding is de laat- 21, 22, 28, 29 januari, 4, 5, 11, ste jaren zeer bel-ngrijk ge- 12, 25, 26 februari, 4, 5, 11,12, worden. Tijdens de maanden 18, 19 en 25 maart 1985, tel- Aalst. V.l.n.r. Geert Van Boxtael, Clement Prieels en Dirk Podevijn bij de presentatie januari, februari en maart 1985 kens van 20 uur tot 22.15 u. van «Tot heil van de werkersstand» (a) worden door deze Vlaamse Het Vlaamse Kruis is een vere- Kruis-afdeling opnieuw 20 niging zonder winstoogmerk, EHBO-lessen gegeven. Ben je die haar doelstelling verwezen- 16 en bereid in dringende ge- lijkt dankzij vrijwilligers die vallen medische hulp te bie- zich dag in dag uit - jaar in jaar den? Het Vlaamse Kruis re- uit belangeloos inzetten voor kent op U! hun medemens. EHBO: eerste hulp bij onge- Fijn als jij er ook bij bent! vallen... Ieder jaar organiseert D.B. Ter gelegenheid van de viering twintig jaar audio-visuele meesters als Edgard Tinei, Lo- middelen in de plaatselijke openbare biblioteek te Aalst dewijk Mortelmans. baron ging in de Sint-Martinuskerk, in samenwerking met NV Ryelandt, Jef Van Hoof en Vic Amylum, een merkwaardig koncert door gebracht door ^ees ^soo^ de «Missa van «Thesaurus Musicus» onder leiding van directeur van het iannes Ockeghem» In de Antwerpse Koninklijke Vlaams Muziekkonservatorium. steSg manTOnkoor""" Het werd een hoogstaande «Audite Nova» te Antwerpen Het koncert werd voor fijn prestatie gebracht door een in doch wilde met deze geselek- proevers een enige prestatie aantal beperkte formatie die teerde groep het summum be- met kerstmuziek van Duitse echter bestond uit degelijk mu- reiken. Twee jaar duurde het meesters als Henrich Schütz zikaal en vokaal geschoolde dan ook vooraleer Thesaurus Felix Mendelsohn en Johannes konsten die bovendien meestal Musicus voor het publiek op- Brahms met na de pauze «Die ervaring hadden .opgedaan in trad doch het gooide dadelijk Weihnachtsgeschichte» van vroegere ensembles. hoge ogen en wist in no-time Hugo Distlcr voor vierstemmig Pas in 1978 opgencht door Ka- een binnen- en buitenlands capellakoor en 4 voorzan- miel Cooremans die eigenlijk palmares op te bouwen. Bie- gers. een voorliefde heeft voor klei- zondere prestaties waren de LH nere formaties hij dirigeer- «Gezellenkoncerten» met de reeds «Cantate» te Gent en werk van uiteraard Vlaamse Leningen werd in de laatste aansluiten van de akademie gemeenteraadszitting goedge- schone kunsten op het stoom- stemd voor wat volgt: leidingsnet, 566.000 fr. voor 70.000 fr. voor aankoop van aanleggen van riolering te een perceeltje grond in de Me- Moorsel, 132.000 fr. voor bij- restraat voor verbeteringswer- komende akkomodatie bij de ken, 3 miljoen voor aankoop atletiekpiste Osbroek, 565.000 van eigendommen voor reali- fr. voor meerwerken van fase 1 satie van BPA «Osbroek», voor de atletiekpiste, 203.0000 fr. herziening voor de 3.906.000 fr. voor verbete- zittribune van Eendracht, ringen aan weg nr. 134 Bos- 201.000 fr. voor aankoop van veld, 685.000 fr. voor werken materiaal voor bouw van aan straten te Nieuwerkerken, scheidsrechters- en toezich- 293.000 fr. voor voorafgaand terslokaal, 250.000 fr. voor grondonderzoek Hoeze- en Sicsegembeek, 322.000 fr. - voor aankoop van kantoor meubilair, 895.000 fr. voor re- gelapparatuur der centrale ver warming in stadsgebouwen, 92.000 fr. voor draagbare zen der-ontvanger voor de politie. 249.000 fr. voor fornuis en dampkap in kinderdagverblijf gemeenteraad over het vernederend in lange ryen aan- »f' Oude Gentbaan, 948.000 fr. schuiven voor de dagelijkse stempelkontrole van honder- voor aankoop 1.059.000 fr. Raadslid Patrick De (SP) interpelleerde in de pliceert Ghisleen Wiliems met te zeggen dat het in vele ande re gemeenten niet ontvanke lijk werd geacht, «'t Is een zaak van nationale bevoegd- Willems doch Eddie In het laatste nummer van de «CVP-Berichten» vraagt J. Van Latem zich nogmaals af of Erpe-Mere een openbare biblioteek krygt. Meermaals heeft hy reeds in de voorbye raadszittingen dit probleem in het midden gebracht en verwyst telkens duidelijk naar het kultuurpaktdekreet van 1974 waaronder ook de bibliotheek, opgericht door de gemeente, resortcert. Hierbij haalt hy enkele punten aan waarby o.a. bepaald wordt dat vóéór 1 januari 1982 elke gemeente over een openbare bibliotheek moet beschikken maar een later besluit bepaalt dat elke gemeente vóór 1 januari 1986, dus binnen een jaar, over een deeltydse of voltijdse O.B. met open kaststelsel voor volwassenen en de jeugd alsmede een leeszaal moet bezitten. Reeds in 1978 was de gemeen- deeltelijk samengesteld wordt, gemeentehuis van Erpe. Bij telijke culturele raad begaan In zijn artikel over de toestand ons weten werden deze boeken met het biblioteekwczen in de van het bibliotheekwezen in alleen behandeld door leden nieuwe fusiegemeente en op- Erpe-Mere verwijst J. Van La- van de gemeentelijke kulturelc teerde toen voor een onmid- tem naar de 2.500 boeken, af- raad (kommissie bibliotheek - dellijkc oprichting ervan even- komstig van de vrije biblioteek monumenten en landschaps- tueel te huisvesten in een vrij- van Mere, en wil dat men hier- zorg) en hebben deze mensen staand paviljoen van de Rijks- voor regelingen zou treffen al de werken op lijsten gezet, lagere school te Mere. volgens de wettelijke voor- Of er daarna nog een degelijk In 1981 wordt advies uitgc- schriften. Hierbij vergeet hij fichestelsel of kataloog opge bracht door de Raad om een echter dat de toenmalige bi- maakt werd is niet zo duide- bestuursorgaan samen te stel- bliothekaressc niets liever lijk. Schepen Van der Steen len waarbij naast afgevaardig- vroeg dan de bibliotheek, zon- wil echter stellen dat de admi- den van het gemeentebestuur der enige voorwaarde, te laten nistratieve Torbereidingen ook mensen uit de socio-kultu- overhevelen. Trouwens, meer- sinds de aanvang van dit jaar rele organisaties een inbreng dere werken werden naar een bezig zijn en dat herhaalde zouden hebben. mediateek overgeheveld zodat kontakten gelegd werden met Ook werd in hetzelfde jaar in het fonds nog alleen uit ro- de bevoegde overheid, met na- de gemeenteraad beslist over mans samengesteld was en dus me de inspektie van lektuur- te gaan tot de oprichting van zeker in waarde sterk vermin- voorziening en dat het bc- een deeltijdse O.B. toch was derd was. heersorgaan zou samenkomen er na twee jaar nog niets van in Volgens J. Van der Steen wer- om de plaats van inplanting te huis gekomen want in maart den deze boeken, afkomstig bepalen (hiervoor was een 1983 wordt de gemeenteraad van de vrije biblioteek van het ruimte voorzien in het ge- andermaal verzocht de beslis- klooster van Mere (in feite meentelijk administratief cen sing te hernieuwen en het is Davidsfondsbiblioteek) door tram Steenberg). Men voorziet pas in juni 1983 dat er een een BTK-project behandeld en ook de aankoop van een start- vaste kommissie van advies ge- gestockeerd in het voormalig koliektic en van biblio-eco- bieden .......li--- j v i j- j l. telijk element in, het bezwaren voor aankooD van materieel OCMW-raadslid, fraktieleider den werklozen. Kontrole die daarenboven onefficiënt is. vanJ de gemeentelijke begro- VoÜÏ de stedehjke werkhuizen. rw--^rii?'iP'l"C'C Ste'^C aan,.h" Dagelijks voelen 4500 mensen dringen op een spoedige her- l'ng. Wiliems stelt nog dat de 293.000 fr. voor draagbare mo- nir vnnr ir te ^ajst des (e meer bun (Qe vorming van de werklozenkon- SP pluimen op haar hoed wil torpomp voor de brandweer en stand waarbij ze afhankelijk trole. steken over een kwestie waar- zijn van een uitkering en stu- Wél ontvankelijk? mede de regering bezig is. «'t dién zouden aanwijzen dat de- SP-fraktieleider Edgard Hoog- "s inderdaad een materie van ze vorm van stempelkontrole huys stelt dat deze motie wél nationale bevoegdheid», zegt OCMW-bestuur voor licht mentaal gehandicapten als sta giairs in het OCMW te werk te stellen. Dit inhet licht van de maatschappelijke dienstverle- 296.000 fr. voor aankoop van een hakselmachine en 2 kleine grasmaaiers. een leven te leiden dat beant woordt aan de menselijke waardigheid. ning die als doel heeft eenieder geen probaat middel is "om ontvankelijk is omdat ze een de burgemeestér. «De ge in de mogelijkheid te stellen zwanwgrL tegen te gaan An- materie behandelt die de ge- meente geeft hierin enkel lo- derzijds kompliceert deze kon- meenteraad wél aangaat, nl. gistieke steun». En Oscar Re- trole-aktiviteiten het door de de vele kosten die deze kontro- dant vraagt zich luidop af stad vrijmaken van lokalen en le meebrengt aan lokalen en waarom de gemeenteraad iets Langs wervingsreserves, personeej waarop zou kunnen personeel. Hij stelt dan ook moet ondersteunen dat door meestal resultaten van een ver- bespaard worden. De afschaf- voor te stemmen over de al de regering wordt behandeld, gelijkend examen, krijgen de- jjng van (jeze dan tocb verne_ dan niet ontvankelijkheid van de hoofdelijke stemming ze mensen weinig kansen om derende maatregel sleept nu het voorstel. Als Patrick De wordt het voorstel, meerder- te tonen dat ze hun mannetje- reeds maanden aan en een de- Smedt zegt dat een analoog be'd tegen minderheid onont- vrouwtje kunnen staan. finitieve beslissing is weer naar voorstel in heel wat gemeen- vankelijk verklaard. Anderzijds toont de ervaring de toekomst verwezen. De SP- teraden werd goedgekeurd, re- dat betrokkenen tijdens fraktie dan Qok d. LH schoo s ages die» in het teuri van6Mn w» OCMW verrtchtten zich aftehaffittg vttn dagelijks Mem- steeds op een meer dan be- lkontrofe wordt°geïJraagd. hoorlljke w.jze van hun taak Burgemeester Raymond Uyt- hebben gekweten. s,e|, ov'„ Ben kans om mensen dte het da, a|hoem| a„e raasds,ede„ "rcren in hcl^ekonomiseh !e- hc' »«kl°°sheidsPr°- k,ans ,te bic,Je"- teraad ^flechK'"bevoegdheid «^""Usminister Daniel Coens wil af van een le cenlra- In Sint-Niklaas loopt trouwens heeft ;nzake gemeenHiike bc lls,lsch bchecr van de ryksscholen en wü béter met minder reeds dergelijk initiatief. In ,a en ZJ*en her^ de geld. Dit door het toekennen van autonomie in de dagelyk- Aalst studeren deze licht men- hogere overheid voorgelegd. x werking van deze scholen. Operatie die in maart 1984 t d'capten at in e Met uitzondering van de steeds beslist werd en op 1 januari 1985 werd doorgevoerd. RIBSO (rijksonderwijs) en weerkerende Lnestiemotie, Don Bosco (vrij gesubsidieerd ste|t het bestuur reeds van bij Au,°nomie gaat over de nood- beter kan. Gemiddelde kost- onderwijs). de aanvang van de bestuurspe- zakeliJke produkten van het prijs aan werking en onder- Dendermonde II: RBS Sta- LH riode geen moties te aanvaar- kriil voor het bord tot het kwik houd P" leerling bedraagt per ,ion. RMS I, A e, RLTO Den- den die de gemeentelijke be- in hct labo- over 'opende kos- jaar in het rijksonderwijs dermonde misch matenaal. Dan blijft er voecdheid te buiten eaan De ten als verlichting, verwar- 31.000 fr. doch in het vrij ge- D... o.a. ook nog de kwestie van motie van Patrick De Smedt min8' water en telefoon, over subsidieerd onderwijs «maar» WJ^ho'engroepen Sint-Ni- het personeel. Zo werden in de kan dan maar onontvan- "'trusting van landkaart tot ge- 11.000 fr. Met drie maal min- klaas begrotingswijzigingen de kre- lelijk worden verklaard Wat sofisticeerde computergestuur- der geld heeft men er toch Sint-Niklaas I: RBS (oefen- dieten geschrapt voor het per- niet wil zeggen dat de raad niet de draaibank en tenslotte over evenveel beschikbaar voor de crhnnn RM<: 11 KTi soneel en uit een der laatste sjmpatiek staat t.o.v het voor- dc vak,ui en het onderhouds- échte werking naar de Ieerlin- Rijksscholengroepen te Aalst Aalst I: RLSBO en RIBSO Aalst Aalst II: RMS, V', HRITTO en RITO Aalst Aalst III: RBS en RMS Aalsi Aalst IV: Hoger rijksinstituu voor Handel en RLTO Aalst V: RBS Centrum, RM I en KA I Aalst Aalst VI: RMS II en KA I Aalst Aalst VII: RMS III, KIA er RLTO Ledebaan Aalst. Ryksscholengroep Lede RBS, RMS en RLTO Lede Dendermonde I: RBS Cen trum, TMS II en KTA I school) RMS II, KTA en RLTO Noordlaan Sint-Niklaas II: RBSO gemeenteraadszittingen was te stej dat trouwens aansluit bij fr.^pneel gen toe. verstaan dat de gemeentelijke voorgestelde regeringsmaatre- M,n,ster Coens stelt dat tot Minister Coens zegt dat deze MPIS Sint-Niklaas O.B. zou gerund worden door gejen om geleidelijk de stem- hier,oe zuinigheid vaak ge- autonomie nieuwe kansen Sint-Niklaas eigen gemeentepersonee! om peikontrole af te schaffen. De straft werd en dat de manier schept maar dat de rijksscho- R^s KA kosten te sparen. burgemeester nodigt alle van bande'cn vaak inefficiënt len het uiteindelijk zelf zullen Niklaas. IV raadsleden uit in hun eigen maar ook ontmoedigend was moeten waarmaken, politieke strukturen aan te en dat hct met minder *eld RBS Zuid, en RITO Sint-

De Voorpost | 1985 | | pagina 15