Meer verkeersveiligheid en gezonde financies in Erpe-Mere Zeels O.C.M.W. komt rond met vijf miljoen frank minder gemeentelijke toelage! Verbale slagen onder de gordel in gemeenteraad te Aalst «The Bethleherir'Brothers» te Aalst Tracé Dendermonde-Aalst Aanplakborden die krimpen in Aalst Zal Aalsterse politie optreden tegen overuren? 16 - 4.1.1985 - De Voorpost Vanwege de CVP-oppositie waren enkele voorstellen ingediend die in de jongste gemeenteraad moesten besproken worden. Het ging vooral over de verkeersveiligheid en dito leefbaarheid in de gemeente waarvoor raadslid N. Gijsels een adviesraad zou willen laten oprichten, vooral omdat 1984 het jaar van de verkeersveiligheid geweest is en daarom ook in Erpe-Mere iets moest gedaan worden waar het hoogdringend nodig is. tellingen gedaan heeft en dat op dat ogenblik in de stallingen niet alle plaatsen bezet waren en er dus in feite geen tekort is. Toch zal hij met de maat schappij onderhandelen om al le stallingen te laten over dekken. Jaarverslag Toen het jaarverslag ter ken nisname voorgelegd werd had Et. Bliki (CVP) enkele bezwa ren tegen onjuistheden in data en sommige bedragen waarbij soms de BTW vergeten was, tegen procenten die niet bijge- rekend waren, tegen het ver zwijgen van grondafstand in der minne en tegen de eindaf rekening «Steenberg» die vol gens hem onduidelijk aan ge gevens is in het verslag. Ook zijn fraktiegenoot J. Van La- tem, heeft enkele opmerkin gen maar vooral i.v.m. de taal die volgens hem niet korrekt is en soms zelfs onbegrijpelijk. Volgens hem komt men met een dergelijk dokument in dis krediet en beschouwt het jaar verslag als een voorontwerp. Daarom verzoekt de CVP- fraktie om een verbeterd en gewijzigd verslag te bekomen tegen de volgende raadszitting. De burgemeester antwoordt echter dat het dokument be doeld is ter kennisgeving, maar dat toch aanvullende gegevens zullen medegedeeld worden. Voorstellen voor meer veiligheid Het voorstel van raadslid Gij sels houdt o.a. dat men advie zen moet inwinnen maar deze ook moet kunnen laten uitvoe ren. Daarvoor wil zij een groep laten samenstellen voor geïnteresseerden, o.a. ver tegenwoordigers van de weg gebruikers, de politie uiteraard en enkele beleidsvoerders. E. De Temmerman (PW) vindt het initiatief wel lofwaar dig maar verbergt zijn twijfels niet omtrent een adviesorgaan om reden dat de inspraak van de bevolking reeds ingebouwd rit in het gemeentelijk sys tem, in die zin dat de raadsle den advies kunnen inwinnen bij de bevolking en aldus de mandatarissen de verantwoor delijkheid dragen. Hijzelf wil meer aandacht besteden aan de veiligheid aan de scholen en op plaatsen waar veel volk op hetzelfde ogenblik samenkomt zoals aan kerken en stations. Raadslid De Temmerman wil zelfs het voorstel vervangen door een stuurgroep met de burgemeester aan het hoofd en die zou bijgestaan worden door deskundigen van politie en een raadslid per fraktie dat verslag moet uitbrengen. Dit is volgens raadslid Gijsels een genuanceerd voorstel waarbij zij het vermoeden heeft dat hier opnieuw de be volking uitgesloten wordt en bij eventuele moeilijkheden verplicht zal zijn bij een poli tieker aan te kloppen wat dan niet altijd zo vlug gebeurt. Schepen J. De Wolf (SP) heeft er geen bezwaar tegen, hetzij een stuurgroep, hetzij een ad viesraad op te richten maar vreest dat in de toekomst hij steunt zich op ervaring som mige raden niet altijd zin heb ben te bestaan. Hij ziet meer heil in het samenstellen van een groep technici, bijgestaan door belangstellenden die op dat gebied met kennis van za ken kunnen meehelpen. Als alternatief voorstel wil hij een verantwoordelijke aanstellen die zou handelen in samenwer king met de reeds bestaande vereniging voor de veiligheid op de wegen, een afgevaardig de van stedebouw, openbare werken, bruggen en wegen, ambtenaar van het ministerie van verkeerswezen en de plaatselijke politie. Hij ziet het meer als een groep bevoegden in beperkte zin die werkelijk op de hoogte zijn van de ver keersproblematiek in Erpe- Mere. Deze vizie bleek wel verzoenbaar omdat verschil lende punten overeenstemmen met beide voorstellen. Een tweede voorstel van N. Gijsels was het oprichten van een dienst voor verkeersveilig heid met aan het hoofd een bevoegde schepen, dit om bin nen de gemeente een aantal mensen aan te stellen die zich met specifieke taken i.v.m. de ze verkeersveiligheid zouden bezig houden zoals het opma ken van statistieken en studies van bepaalde problemen in de deelgemeenten. Daarbij wil ze konkrete initiatieven zien ver wezenlijken, als daar zijn het voorlichten van de bevolking. Burgemeester P. De Lat wijst haar echter op het feit dat een dergelijke groep reeds bestaat sinds de oprichting van de fusie en vermits deze groep goed en degelijk werk levert ziet hij de noodzaak niet in om deze groep uit te breiden wat eerder remmend zou kunnen werken. Bovendien is de politiekom- missaris bezig met een projekt om de propaganda uit te bou wen en volgens raadslid J. De Wolf mag men de gemeente niet met een grootstad verge lijken en geen diensten in het leven roepen waar geen be hoefte aan is Hoe raadslid Gijsels ook pleit voor minder administratief werk voor de politie, voor ge luidshinder te voorkomen, voor een interne organisatie op te richten voor de verkeersvei ligheid, toch wordt haar voor stel door de meerderheids- groep verworpen. Een ander voorstel behelst de wijziging aan de wegmarkerin gen op de Oudenaardse steen weg ter hoogte van de Kraai- nest in de deelgemeente Erpe. Ook hier wil raadslid N. Gij sels aantonen dat zij bediende is bij het min. van openbare werken en geeft als toelichting dat die plaats van de steenweg heel gevaarlijk is. De burge meester wijst er echter op dat juist daar praktisch geen onge vallen genoteerd zijn maar wel op andere plaatsen waar het heel wat gevaarlijker is. Daar om is men reeds bezig met een oplossing te zoeken voor het volledig trajekt waarna voor stellen zullen gedaan worden aan de provinciediensten. Wat het laatste voorstel be treft, nl. de oprichting van vol doende overdekte fietsstallin- gen aan het station te Burst, wil men de NMBS in het beleid (en de kosten) betrekken. Nochtans beweert schepen U. De Grave (VU) dat ook hij echter niet zo gemakkelijk vol gens de schepen en bovendien niet altijd eenvoudig. Andere besparingen worden gedaan op de personeelsuitga ven door vrijgekomen betrek kingen in het personeelskader door op pensioenstelling, ont slag of overlijden niet te bezet ten voor het volgend dienst jaar. Een drastische beperking werd doorgevoerd in de werkings kosten maar toch rekening houdend met de mogelijkheid om de werking van het ge meentebestuur niet in het ge drang te brengen. Na een nauwkeurig onderzoek van de begrotingsartikelen is men ten slotte tot een aanvaardbaar re sultaat gekomen. Door de niet-verplichte uitga ven met zowat anderhalf mil joen frank te verminderen is men moeten gaan snoeien in bepaalde toelagen die dus on geveer een kwart zullen zak ken. Aan de basis hiervan ligt de vermint' tring aan totale in komsten ten overstaan van vo rig jaar en de gemeente over 12 miljoen minder zal beschik ken door het verdwijnen van de overschotten van de vorige dienstjaren. Zoals overal moet de gemeente trachten rond te komen met de inkomsten zo dat vele uitgaven moesten af geremd worden om geen belas tingsverhoging te moeten doorvoeren. JV uit het rood Bij het stemmen van de begro ting voor het dienstjaar 1985, stelt Et. Bliki voor op welke posten de oppositie wil tussen komen maar aangezien dit niet wettelijk is dient men punt voor punt de begroting na te gaan. In zijn toelichting voor de be groting vernemen we van sche pen G. De Lange dat de gewo ne ontvangsten eigen aan het dienstjaar op ongeveer 273 miljoen geraamd worden en de uitgaven bijna 268 miljoen waarbij dus een batig saldo kan genoteerd worden van 5.028.396 fr. Hierbij dient men echter rekening te houden met het nadelig saldo van vorige dienstjaren, nl. ongeveer twee miljoen zodat de werkelijke toestand een boni van 3.093.879 fr. oplevert. Volgens schepen De Lange is dit verschil, in de positieve zin, voor de eerste maal vast te stellen in de financiële geschie denis van Erpe-Mere vermits in vorige jaren telkens met een mali begroting zat. Het snoeien in de uitgaven is Advokaat A.E. Bogaert, «de partikulier», reageert op «sla gen onder de gordel» hem toe gebracht in de jongste gemeen teraadszitting. Tegen wat in de gemeenteraad, een publiek fo rum, wordt gezegd kan hij niet (dadelijk) reageren vermits de verkozenen alleen er vrije me ningsuiting genieten. Bogaert stelt dat, naar hij van getuigen vernam, misbruik werd ge maakt van hun prerogatieven door zijn naam en beroeps- ernst in twijfel te trekken, »Ongestraft worden om de ha verklap namen en aktiviteiten van verschillende burgers in de politieke afrekeningen ge mengd. André Bogaert stelt geen konfrontatie te schuwen maar dan wel met gelijke mid delen». Meer speciaal reageert Bo gaert tegen een flagrante on waarheid. In de gemeenteraad werd gesteld dat A.E. Bogaert de raadsman zou zijn geweest van het huidig ad interim diensthoofd van het OCMW- labo. Hij werd inderdaad ruim een jaar geleden als advokaat geraadpleegd in een admini stratieve procedure. Een af zonderlijk dossier dat niets te maken had met de globale aan pak van de OCMW-problema- tiek. Volgens de déontologie is elk advokaat in doen en laten van af het ogenblik dat een dossier geklasseerd is, de kliënt niet meer verdedigd wordt en de kostenstaat werd afgerekend. Dat is allemaal in orde. Zo elk politiek-geëngageerd advokaat zich zou moeten onthouden van zaken of dossiers waarme de vroegere kliënten of par tijen rechtstreeks of onrecht streeks betrokken zijn dan zou elke politieke werking in deze beroepstak een fiktie worden. A.E. Bogaert kan dan ook onder geen enkel beding een ongemotiveerde aanval op zijn beroepseer in volle gemeente raad aanvaarden. LH Voor ludieke geesten en gasten is de kerst- en nieuwjaarsperiode een gedroomde tijd voor onschuldig amusement. «The Bethlehem Brothers» uit lokaal «Vredeplein» waren dit jaar aan hun jubileum esbattement doende. Ze trokken, vermomd als bruine paters Aalst is niet voor niets een stad van Capucijnen met het Kindeke door de Aalsterse straten in het centrum en bezochten er heel wat «kapellekes». In het verleden waren ze ook al eens een hele groep «Kerstmannekens» of «Drie Koningen». Uiteraard met een aangepaste song. Een populaire hit met geactualiseerde teksten o.m. i.v.m. met het Pausbezoek in ons land met Bisschop Marcel als gastheer, met de tribulaties van «Eendracht Aalst» die er zelfs in slaagde gelijke tred te houden met Lede, over het Moorsels Waterkasteel e.d.m. Aalst. 'The Bethlehem Brothers' in aktie (a) Raldes Dendermonde zegt dat bij het onderzoek i.v.m. de aanvraag door Electrobel om de hoogspanningslijn Dender monde-Aalst in haar gewijzigd tracé tot openbaar nut te ver klaren een loopje werd geno men met elementaire inspraak mogelijkheden. Uitgerekend de kerstperiode werd uitgekozen voor de open baarmaking. Deze kan ten vroegste op 18 december zijn gestart (op 17.12 hing er nog niets daaromtrent) wat impli ceert dat het dossier geduren de vijf volle dagen niet kon worden geraadpleegd door de vele vrije dagen in die periode. Raldes voelt zich dan ook niet gebonden door deze wijze van doen en wil nu zijn fundamen tele bezwaren ter kennis bren gen. Dergelijke materie zou moeten aan de agenda woró.tn gebracht van de adviesraad ad hoe. Zoniet hebben dergelijke inspraakorganen geen reden van bestaan meer. Raldes vertrouwt er dan ook op dat met zijn suggesties re kening zal worden gehouden zodat het stadsbestuur met een schone «inspraaklei» 1985 kan starten. LH In 1985 zal de Zeelse gemeentekas maar 24.677.506 fr. moeten bijpassen om de O.C.M.W. begroting in evenwicht te houden. Dit is 5.028.000 fr. minder dan in 1984. Het O.C.M.W. spaarplan zou de daling van 17 procent van de gemeentelijke toelage in de hand hebben gewerkt. De staat betaalt voor de huidige tewerkstellingsprojekten 70 ten honderd in plaats van vroeger vijftig ten honderd. In de V-dienst, kronische ziekenhuis en psycho-geriatisch centrum, wordt een supplement gevraagd op de éénpersoons- en de tweepersoonskamers, hetgeen 5.380.000 fr. meer opbrengt. De ervaring heeft het O.C.M.W. geleerd dat patiënten in de V-dienst trachten zo lang mogelijk te blijven omdat de verblijfskosten er merkelijk lager liggen dan in het rustoord. Bij het voorstel in de gemeen teraad om het kontrakt met H.B.P. voor openbare aan plakkingen op het openbaar domein te Aalst te verlengen tot 31.12.85 voor 112.822 fr. heeft Danny Denayer bemer kingen en vragen. Hij neemt het inderdaad niet dat HBP. in 1977 het had over borden van 20 m2 en dat die zelfde borden nu nog slechts 15 m2 groot zouden zijn. Voor Denayer is 5 4 nog steeds 20 m2 of zou er sprake kunnen zijn van een poging om aan belasting te ontsnappen? Anderzijds heeft interpellant twijfels over het aantal: 69. Schepen André Doorns stelt dat er alleszins geen borden zijn bijgekomen. Dat wordt voor gesteld het kontrakt gewoon te verlengen ligt aan het feit dat het bouwreglement nog steeds door de hogere overheid niet goedgekeurd is. Eddie Monsieur repliceert dat er geen 69 doch wellicht een 300-tal borden te Aalst zijn. Dat de ene firma betaalt en de andere niet, vindt spreker on logisch. De SP kan het voorstel dan ook niet goedkeuren. «Misschien staan er geen 300 maar wel 3000 borden, kleine en grote», zegt de burgemees ter. Die zouden eens moeten worden geïnventariseerd doch wanneer het stadsbestuur daartoe een BTK-projekt aan vroeg werd dit in het Tewerk- stellingskomite ongunstig geadviseerd. Edgard Hooghuys zegt dat der gelijke kontrole door veld wachters gebeurde. Schepen André Doorns zegt nog dat er de laatste tijd zeer weinig ver gunningen voor borden wer den afgeleverd en schepen De Maght dat nieuwe borden op gericht zonder vergunning ge woon worden afgebroken als ze op openbaar domein staan. L.H. fn "erband met een perskonfe- rende vanwege het Aalsters Verbond van Dekenijen waar bij werd gesteld dat ook de stadspolitie een speciaal oogje in het zeil zal houden op mid denstanders die met de sei zoenopruiming die wettelijk geregeld is vóór Nieuwjaar zouden beginnen heeft de ACV-Werkzoekendenwerking een aantal bedenkingen. In het artikel stond «Vermits het een wettelijke beschikking is zal de stadspolitie een spe ciaal oogje in het zeil houden waar er overtredingen zouden zijn». Indien het inderdaad zo is dat de stadspolitie optreedt tegen inbreuken op wettelijke be schikkingen dan wil het ACV hier wel duidelijk stellen dat alle bepalingen in het arbeids recht ook wettelijke beschik kingen zijn. Dit wil zeggen dat wanneer patroons bepalingen rond zon dagsrust, zwartwerk, over uren, betaling van de juiste uurlonen, gewaarborgd week en maandloon, overtreden, dat zij daarmee inbreuk plegen op wettelijke beschikkingen. Het ACV leeft op hoop dat de stadspolitie ook hen in '85 zal helpen bij het bestrijden van zwartwerk en overuren; dat, om het met de woorden van bovenvermeld artikel te zeg gen: «zal opgetreden worden tegen hen die de regels van het spel niet respekteren». Het ACV vreest echter dat die hoop ijdel zal zijn. Politie in dienst van de mid denstand, en niemand die dat abnormaal vindt. Politie in dienst van de werk nemers, en men zou het mis plaatst machtsvertoon van de vakbonden noemen. Het kan verkeren. LH Uw Aalst. Stadsgenoot Ronny De Taeye uit de Sint-Appoloniastraat met prototypes van zijn uitvindingen (a) Voor 1985 wordt de gewone begroting op 183.927.583 fr. ontvangsten en uitgaven ge raamd. Voor het bestaansmini mum heeft het O.C.M.W voor 1985 een, krediet van 4.600.000 fr. uitgetrokken waarvan er de helft ten laste van de staat valt. De nettolast van verschillende bijzondere diensten werd lager gehouden dan in 1984. In 1984 moest voor het rustoord 18.722.820 fr. bijgepast worden. Dit is nu verminderd tot 17.207.636 fr. Voor de gezins- en bejaarden hulp daalt het tekort van 4.846.505 fr. naar 4.278.845 fr. De bedeling van de maaltijden kost ook minder van 1.132.490 fr. naar 582.082 fr. Er worden meer inkomsten verwacht van de begunstigden van 1.565.000 fr. naar 1.830.000 fr. Er wordt rekening gehouden met het verbruik van 16.044 maaltijden aan een gemiddelde van 114 fr., onderverdeeld in 2.112 diepvriesmaaltijden en 13.932 warme maaltijden. De netto- last van de dringende medi- sche-hulp was in 1984 nog 1.930.876 fr. In 1985 voorziet men een last van 1.836.000 fr. Ook op de klusjesdienst wordt bespaard. In 1984 moest er 529.194 fr. bijgedragen wor den. Voor 1985 voorziet men 397.957 fr. Ook hier verwacht men een hogere tussenkomst van de begunstigden van 1.062.000 fr. in 1984 naar I.628.000 fr. in 1985. In 1985 zal het O.C.M.W. ook minder leningslasten moeten betalen dan in het jaar voordien. Van 17.022.567 fr. in 1984 naar 15.522.458 fr. in 1985. Voor V- dienst voorziet men in 1985 103.722.000 fr. ontvangsten en 103.169.546 fr. uitgaven en een boni van 552.456 fr. De kritiek op de O.C.M.W. begroting kwam van Gustaaf Vercauteren (S), die meende dat er nog 6 tot 7 miljoen meer kon bespaard worden. Hij meende dat het voorzien van 6% provisie op de wedden niet nodig was omdat men te ma ken heeft met een indexblok kering. Anderzijds meende hij dat men bij de opstelling van de begroting een techniek han teerde waarbij gelden van het algemeen beheer worden over geboekt naar het afzonderlijk beheer. Burgemeester De Bruyne antwoordde dat de 6% provisie wettelijk voorzien is. Roger Van Hecke (CVP) oor deelde dat het vermoedelijk boni van 1984 van 7.417.635 fr. werd opgedreven naar II.279.657 fr. Hij noemde het opstellen van de begroting eens te meer kunst- en vlieg werk, De raadsleden werden bijzonder laat in het bezit van een eksemplaar gesteld. Bur gemeester De Bruyne repli keerde dat er door de gemeen te nog aanpassingen moesten worden gebeuren en men die op de begrotings-eksemplaren wou aanbrengen alvorens ze aan de raadsleden te overhan digen. De begroting werd goedge keurd met 12 stemmen voor. Er waren evenveel onthoudin gen, omdat Mevrouw Martha Geerinck - Rubbens zich sa men met de oppositie onthield. Uit haar uitdrukking achteraf bleek dit waarschijnlijk vergissing gebeurd te zijn. Glaskontainers op de wijken De CVP fraktie dringt reeds een hele tijd aan om op de wijken ook glaskontainers te plaatsen. De A.C.W. leden hadden er op hoorzittingen op aangedrongen. De wijkbewo ners voelen zich gediskrimi- neerd tegenover de bewoners van het centrum. Ze moeten zich verder verplaatsen en el keen beschikt niet over een vervoermiddel. Ze argumen teerden dat de glaskontainer die in het centrum staat regel matig overvol is en er grote hoeveelheden flessen en glas wordt naast geplaatst, hetgeen een onesthetisch uitzicht geeft. Het spreiden op de wijken van kleinere kontainers zou dit kunnen vermijden. De meer derheid was niet onmiddellijk gewonnen voor het voorstel. De spreiding zou het toezicht vermoeilijken en er zou een grotere opkuis aan te pas ko men. Schepen voor openbare werken Marcel De Waele ver wees hier naar voorbeelden van andere gemeenten die reeds heel wat problemen on dervonden. Uiteindelijk kwam er een akkoord om bij wijze van proef voor één jaar ook op de wijken kontainers te plaatsen. Verhuur gemeentelijke turnzaal Het schepencollege stelde aan de gemeenteraad een overeen komst voor om de gemeentelij ke turnzaal in de nieuwge bouwde gemeenteschool te verhuren aan de St. Xaverius- turngilde alleen voor de turn- trainingen met uitsluiting van kompetities en andere festivi teiten. De jaarlijkse huurprijs zou 36.000 fr. bedragen. Raadslid Jozef Van Driessche, die even voordien als nieuw SP raadslid ter vervanging van Edgard Francois-Wilson, de eed aflegde, interpelleerde de burgemeester over dit voor stel. Hij noemde het een royaal kerstgeschenk aan de turngilde. Hij misgunde het die vereniging niet, maar oor deelde dat iedere andere Zeel- se vereniging van dergelijke voorwaarden moet kunnen ge nieten. Hij maakte een vlug rekensommetje. De huurover eenkomst loopt over 7 dagen of 26 uren per weck. Een bere kening over 45 weken houdt 1170 uren in. Dit betekent 30 fr. per uur. De andere Zeelse sportverenigingen, die ook be lastingbetalers zijn moeten in private sporthallen veel hogere prijzen betalen en moeten an derzijds mee de sporthal van de gemeenteschool helpen te rugbetalen. De interpellant meende dat er hier geen spra ke is van turnzaal maar wel degelijk van een sporthal met afmetingen van 30 x 18 m en een hoogte die alle balsporten toelaat. Raadslid Van Dries sche citeerde een omzendbrief van Minister Coens aan de Rijksscholen, waarin werd ge meld dat ze buiten de school uren de sportzalen aan 300 fr. per uur moeten verhuren. Ge rekend aan de 1170 uren zou dit overeenkomen met een be drag van 351.000 fr. Hij reken de er de subsidie van ongeveer 35.000 fr. bij die de turngilde via de sportraad ontvangt en volgens hem is de gemeente dan de grootste sponsor van de St.-Xaveriusturngilde. Burge meester De Bruyne verdedig de het voorstel met er op te wijzen dat het gemakkelijker is de zaal aan één vereniging toe te wijzen omdat het dan ge makkelijker is de verantwoor delijkheid vast te leggen. Hij wees er ook op dat het hier om geen sporthal gaat maar wel degelijk om een turnzaal, die alsdusdanig werd gesubsi dieerd. SP'er Van Driessche was niet akkoord met die stel ling omdat de gemeente in een schrijven, als argumentatie voor de Zeelse sportakkomo- datie, gewag maakt van een sporthal. SP franktielcider Gustaaf Vercauteren betreur de het voorstel omdat één ver eniging een monopolie positie verkrijgt. Het voorstel werd goedgekeurd door de bc- stuursmeerderheid en de CVP fraktic. De drie socialisten stemden tegen en Claudinc Heirman (W) onthield zich. Slachthuis met sluiting bedreigd? Normaliter moest tegen 1 ja nuari 1985 het gemeentelijk slachthuis aangepast zijn aan de nieuwe E.E.G. normen. Raadslid Claudine Heirman (W) vroeg of de gemeente reeds de resultaten van het kommissie verslag kende. Schepen Jozef Van Kerck- hove, die het slachthuis onder zijn bevoegdheid heeft, sprak van een bestuurskommissie van deskundigen, die de toe komstmogelijkheden van het slachthuis moest onderzoeken. Burgemeester De Bruyne schetste de stand van zaken. Uit informatieve gesprekken bleek vroeger dat mits bepaal de aanpassingen het slachthuis aan de gestelde voorwaarden zou beantwoorden. Die stel ling zou nu reeds achterhaald zijn en uit nieuwe informatieve gesprekken blijkt dat hetgeen vroeger haalbaar was nu niet meer zou kunnen. De inplan tingsplaats in de kom van de gemeente zou een grote strui kelblok vormen. Er zou een nieuw commodo en incommo- do onderzoek volgen. De bur gemeester wou op de feiten niet vooruitlopen, omdat de resultaten van het onderzoek nog niet officieel bekend zijn. De gemeentelijke bestuurs kommissie zou een kosten-ba- ten berekening maken. De meest voor dc handliggende mogelijkheden zijn ofwel slui ten ofwel nieuwbouw. Maar vooraleer een beslissing te ne men wil men alle mogelijkhe den grondig onderzoeken, re kening houdende met het feite dat het Zeelse gemeentelijk slachthuis het derde is in Oost- Vlaanderen en groter dan ge lijk welk slachthuis in Wal lonië. Leningen Tijdens de laatste zitting van 1984 werden nog heel wat le ningen goedgekeurd. Voor de weg- en rioleringswerken op de- wijk Dunnen en aanpalen de straten, die op 1 mei 1985, zouden aanvragen, werd een lening van 22.402.000 fr. goed gekeurd als gemeentelijk aan deel en een lening voor het staatsaandeel van 30.458.000 fr. Een lening van 485.000 fr. voor de aankoop van bomen, heesters en bloemen voor de aanplantingcn op de gemeen te. 180.000 fr. als uitbreiding op de openbare verlichting in de Kerkstraat en op het Markt plein. Een lening van 159.000 fr. als saldo op de aankoop van een tankwagen voor de brand weer van 3.685.612 fr. In 1985 zal het Polderbestuur in opdracht van de gemeente voor 1.151.748 fr. onbevaarba re waterlopen reiten en rui men. Raadslid De Schepper (ZB) vroeg of de gemeente geen milieuvriendelijker sys teem kan aanwenden bij het ruimen van de riolen. Volgens De Schepper wordt het afval in een beek in de Kasteelstraat gestort en komt het opnieuw terecht in Durme en Schelde waardoor fauna en flaura wordt aangetast. De gemeente is akkoord om aan de Nationale Landmaat schappij m het BPA 1/bis Kou ter een perceel grond van 1 ha 45 ca en 83 dm2 te verkopen voor en bedrag \an 5.458.332 fr. om vijftien sociale wonin gen te bouwen. De raad had geen bezwaar met de afbeel ding van de gemeentevlag met drie evenlange verticale banen van groen, geel e t rood. BENO Zele. Jozef Van Driessche legt de eed af als nieuw raadslid, (gb)

De Voorpost | 1985 | | pagina 16