Nog eens het OCMW-Labo ACV-werkzoekendenwerking Moorsel en Hofstade roeren zich Jaycees Aalst met «Hart 85» 140 miljoen investeringen voor EEG-stempei in slachthuis van Aalst? Landelijke Gilde Herdersem krijgt vlag Reinigingsdienstronde tijdens piekuren in Aalst Te laat verwittigd. De Voorpost - 4.1.1985 - 17 k'-WJ In samenwerking met de plaat selijke ACV-Besturen zetten de ACV-Werkzoekenden wer kingen van Moorsel en Hofsta de een aktie op rond de plaat selijke doplokalen. Die aktie is het resultaat van de vele bemerkingen op de stempelomstandigheden die de werkzoekendenwerkingen op vingen bij de werklozen van Moorsel en Hofstade. Samen met de plaatselijke ACV-besturen schaarde men zich dan ook rond de aktie die zich richt naar twee terreinen: de doplokalen die te klein blijken om het aantal stempe laars op te vangen. Een groep werklozen dagelijks laten aan schuiven in regen en kou ge tuigt nu niet bepaald van een sterk mee-voelen met werklo zen, wel integendeel Ook richt de aktie zich naar het stcmpclsysteem dat in de meeste plaatsen een systeem- op-nummcr is. Elke werkloze moet daarbij op z'n nummer gaan stempelen. Dat dergelijk systeem rijvorming en lang wachten in de hand werkt hoeft niet gezegd. Wanneer op deze twee terrei nen, mits wat goede wil en een herschikking van het stempel- systeem, de gemeente haar verantwoordelijkheid op neemt, moet het, volgens de ben de ACV-werkingen van werkzoekendenwerking moge- Moorsel en Hofstade geuit in lijk zijn een vlottere doorstro- een brief aan het college van ming van werklozen bij de da- burgemeester en schepenen gelijksc stempelkontrole te van de stad Aalst, realiseren. Tegelijkertijd brachten zij alle Al deze bekommernissen heb- stempelaars van Moorsel en n pamflet op de gezette Hofstade door e de hoogte vat stappen. Om deze aktie verder te zetten wacht men nu op een ant woord van het schepenkollege. LH De «Jonge Kamer Aalst» aan gesloten bij Jaycees Belgium organiseert via haar kommissie «massamedia» het projekt «Hart 85». Men wil inderdaad onderzoe ken welke impakt vrije radio's hebben op de bevolking. Om dat onderzoek in cijfers te konkretiseren werd gedacht aan de organisatie van een tombola ten voordele van ge handicapten. Levensvreugde, De Horizon Don Bosco en Beschuttende Werkplaatsen Aalst alsmede Schoonderhage Pollare en Sint-Lievens-Hou- tem en RLSBO Erpe-Mere werden bereid gevonden tot samenwerking. Vrije radio's te beluisteren te Aalst en de regio verklaarden zich via hun zen ders bereid aan deze aktie ruchtbaarheid te geven. Vooral wordt de algemene problematiek van het gehandi captenbeleid behandeld door een informatieve campagne. Vrije radio's in de streek zijn voor Aalst: Radio Belfort, Ra dio Mars, Dender Radio, Ra dio Caroline en Radio Katan ga. Verder radio Vrij Aalst (Erembodegem), Radio Ve rona (St.-Lievens-Houtem), Radio Rio (St.-Lievcns-Hou- tem). Radio Unie (Viierzele), Radio Del Sol "n Radio FM Ninove (Mcerbeke), Radio Koepoort (Okegem), Radio Verona (Dcnderwindeke), Ra dio Star (Herzele), Radio To rengalm (Herzele), Radio Va- ro (Denderleeuw), Radio At lantis (Denderhoutem), Radio Buitenbeentje en Radio Be rmuda (Lede), Radio Saturnus (Affligem), Radio Musica (Hckclgem), Radio Ato (Ter- alfcne). Radio Mi Amigo en Radio Hofstade (Hofstade), Radio Liars (Nieuwerkerken) en Radio Eikendale (Lede). LH De voorzitters van Fabrimctal en Febiac hebben een protokol ondertekend waardoor beide verenigingen een nieuwe taak verdeling en modaliteiten van samenwerking hebben be klemtoond. Er werd bepaald dat inzake konstruktie en as semblage van automobielen in dit land, Fabrimetal zich zal inlaten met de specifieke pro blemen betreffende de kon struktie en assemblage, terwijl Febiac zal instaan voor de pro blemen gemeenschappelijk aan industrie en handel van automobielen Ook in ons land worden veel kinderen verwaarloosd, uitgebuit en geestelijk of lichamelijk mishandeld. Hun aantal wordt geschat op 12.000 per jaar. Daarvan houden er 550 een ernstige handicap aan over. 370 kinderen ko.nen om. Dat is één kind per dag. Toch valt er heel wat tegen te doen. Ook door u. Onze ervaring leert dat kinder mishandeling in 9 van de 10 geval len betrekkelijk eenvoudig voor komen of beëindigd kan worden. Niet door heilige verontwaardi ging. Niet door beschuldigende vingers. Wel door konkrete hulp. Aan heel het gezin. Kind Geweld wil die hulp bundelen en uitbreiden. Stort een bijdrage. Word lid. Of geef u op als vrijwilliger. Doe het nu. Kind Geweld VERONTWAARDIGD ZIJN IS NIET GENOEG. Kina Geweld Bistbus 43 2600 Berchem 5 Tel 03/239.22.70 Bankrekening 0010874887 23 In de jongste gemeenteraadszitting werd andermaal de labo-situatie in het Aalsters Schepen van financiën noemt OCMW-ziekenhuis op de korrel genomen. Waarbij zowat iedereen «zijn waarheid» de tussenkomst van Jan Cau- verkondigde en, wat niet gebruikelijk noch geoorloofd is, heel wat namen werden dron oneerlijk. De schepen genoemd. Hoofdakteurs in deze diskussie die schril afstak tegen de kerstblok die elke antwoordt vraag per vraag op tafel sierde en naar vrede allideerde waren interpellant Jan Caudron (VU), fraktieleider werd ^"tegens'telUng^et^w^t Oscar Redant (PVV) en schepen van financiën, verbindingsman van het kollege met het caudron beweerde wel uitge- OCMW Etienne Bogaert. Persoon die geviseerd werd in tal van zinsneden was André Voerd op uitzondering dan van Bogaert. «De partikulier», die via zijn voortdurende persmededelingen het vuur de Gammacounter. Er werd brandend houdt. Een heet hangijzer waarvan het einde nog niet voor morgen is. voor 8 miljoen nieuwe appara- mr< -- aaua, tuur aangekocht: de medische automaat Hitachi en hard- en m nBHHH 'WM software van de labocomputer. nUjg| Wat betreft het al dan niet op rekening van het labo boeken HB» van personeel stelt Etienne Bogaert dat de informatie van !|J| Caudron niet korrekt is en dat fjlf TP' - besparing van personeel is ge- -j. Lj'. ftr\ yiV ff T1 laboranten, 1 stagiaire, 3 t i«ll iii schoonmaaksters waarvan 1 in - j sche prestaties. l Over de «dubbele boeking» fcH»*' £k H AB ze2t de schepen dat noch hij irm I M V JUIMm Ira m BK' zelf, noch de sekretaris noch J de ontvan8er de boek- A houder noch het hoofd van het personeel de vraag van Jan Caudron begrijpen. Als het zelfde personeel bewaard blijft, waar zit dan de dubbele boeking? Wat betreft de tarifikatie en fakturatie zegt de schepen dat alle verrekeningen gebeuren volgens de ministeriele onder richtingen. De 2,3 miljoen heeft niets te zien met tarifika- Erpe-Mere. Op kerstavond kregen de bejaarden van het OCMW rusthuis een geschenk (per) tomie-pathologie een gans jaar het allernoodzakelijkste in het OCMW-ziekenhuis ontbreekt. Jan Caudron die samen met Dolores Baïta (SP) door Oscar heeft gewerkt op kosten Redant in vorige zitting was het labo. Niet moeilijk om al- uitgenodigd om de balans van dus aan een hoog verliescijfer Repliek van schepen Bogaert: het OCMW-labo samen met te komen. Tenslotte stelt Jan «Oneerlijk» de boekhouder na te kijken Caudron dat zonder manipula tie of fakturatie doch is de kost verbonden aan de automatise ring en het ter beschikking stellen van een tewerkgestelde werkloze kerk. 12 14 juni '84 Jan Caudron repliceert met te verduidelijken wat tussen 12 en 14 juni 11. allemaal gebeurd is. Op 12 juni is er een verlies van 25.176 T. voor de laboba lans 1983 doch na een bezoek van schepen Bogaert op 13 juni aan boekhouder en ont vanger van het OCMW wordt het een verlies van 1,2 miljoen door overheveling van perso neel naar het labo. Waarop de OCMW-sekretaris de voor de volgende dag geplande verga dering afgelast waarop de diensthoofden hun balans zou den moeten motiveren. «Met een omzetstijging in één jaar van 50% kèn er geen verlies van 1 miljoen zijn», zegt Cau dron die eraan toevoegt dat het labo-personeel de ezels stamp kreeg. E. Bogaert zegt nog dat het hier gaat om een flagrante ver gissing, PW-raadslid Redant heeft het over vaste en varia bele kosten en hoopt dat dit nu de allerlaatste diskussie over deze materie zou zijn. «Ik heb enkel gezegd: de balans moet korrekt zijn», besluit schepen Bogaert. LH De geschiedenis van het stedelijk slachthuis is verre van rooskleurig. De verliezen werden elk jaar aanzienlijker tot besloten werd het slachthuis in koncessie te geven. Maar in het najaar ging de koncessionaris failliet en werd het slachthuis verkocht voor 25 miljoen. Daarmede is de kous echter niet af want VU-interpellant Willy Van Mossevelde stelt dat er in de onwettelijkheid wordt gehandeld. De toestand zou heel wat min- stempel is zulks een zaak die starten voor 1 januari 1985. der rooskleurig zijn dan die de eigenaar aangaat. Niet de Schepen Bogaert stelt tenslotte door de schepen afgeschilderd, stad. Dat wordt inderdaad een niet te geloven dat de huidige Dc huidige uitbater is nog moeilijke karwei en er zullen kandidaat-koper zich zou kun- steeds geen eigenaar maar heel wat kosten moeten ge- nen terugtrekken. «We heb- doet wel aslof. Zowel tegen- daan worden. Een delegatie ben de nodige waarborgen» over de klanten als t.o.v, on- onderzocht 25 slachthuizen om zegt hij en de burgemeester derhuurders. Van Mossevelde te zien in hoeverre ze voldeden vraagt of dat wel kan. Is er met aan de EEG-normen. Het re de uitbater een kompromis ge- sultaat was verbijsterend. De sloten? Zo ja, in hoeverre is de helft was zelfs niet aanpasbaar, huidige uitbater dan gebonden 25% was dat wel mits aanpas- voor de latere koop van het singen en de resterende 25% slachthuis in kwestie? mits zware investeringen. En Het dossier zou blijven hangen daarbij moesten de werken in het ministerie van Volksge- zondheid omdat men er objek- ties zou hebben tegen inge bouwde onwettelijke clausu les. Waarna nog zowel de de putatie als de Vlaamse Ge meenschap haar zegen moet geven. Dus nog niet voor mor gen.. Het blijft aldus een troe bele toestand zolang de ver koop niet officieel gesloten is. Het risico zit erin dat de kandi daat-koper ondertussen uit kijkt naar een ander, mis schien beter slachthuis, waar rondt af met te stellen «dat de verkoop gesloten is». Wat be treft de onderverhuringen ver zekert schepen Etienne Bo gaert dat deze kontakten zul len worden gesloten in zijn bijzijn. LH wilde verslag uitbrengen over dat bezoek. Waarbij hij wel een aantal vragen had. Waarom werd het éénparig goedgekeurde en unaniem door de OCMW-raad bekrach tigd investeringsplan van het OCMW-labo niet uitgevoerd? Waarom werd, voor het eerst, eind 1983 in de boek- tie een winst maken van zowat 3 miljoen mogelijk ware geweest Balansen... «Caudron heeft zich vergist» zegt Oscar Redant, «en nam bovendien een loopje met de waarheid». De verdeling van de kosten gebeurt sinds jaar e Het jaarlijks ledenfeest van de meter zijn Germaine Hutse- Herdersemse Landelijke Gilde baut-Muylaert en Camiel krijgt dit jaar een biezondere Bruyland. dimensie. Op zaterdag 5 ja- Programma: nuari, Driekoningenavond, heeft de Landelijke Gilde im mers eindelijk een vlag, sim- geen 150 miljoen verbouwings- booi. v™ blii™"de en zelfs het parochiaal centrum te 14 u kosten moeten worden gedaan Broeiende aanwezigheid ,n de- met toespraak door animator om te trachten .de Europese ™>°eli,ke gemeente en be- Jos Menens en nadien gezellig stempel» te krijgen «De kan- vestl8ing van de idealen van de samenzijn. Rond 18 u gratis didaat-kooer zou reeds een vereniging: trouw aan het ge- tombola voor de deelnemers, tod geda^ JëbVn op het volksvertondenheid. Wie nog wil aanzruen aan he, slachthuis van Beernem,, zegt P aaK, V0P' d= doer °P het feestmaal gelieve dringend se- Van Mossevelde Die Europï- Pla"eland. behoud van groen, kretans Antoine Muylaert, se stempel is immets van vitaal kleur van natuur en evenwicht, belang voor het slagen van de "ede en harmonie, onderneming. Pas,oor ,A Mmschc da Maar er zijn nog andere twist- n|euwe vlag wijden en peter en punten. H. Mis met vlaggewijding te 10 bezoek aan café Sint-Anto- nius te 12.30 u, middagmaal in De Cockstraat 12A te verwitti gen (tel. 053-21.69.61). Prijs: 350 fr. houding op rekening van het dag steeds op dezelfde basis. labo-personeel uitgespaard? Wie gaf opdracht voor deze dubbele boeking? Waarom werd extra 2,3 miljoen aangerekend ten laste van het labo voor tarifikatie- fakturatie alhoewel de faktura- Was er in 1982 een verlies van 2,5 miljoen, in 1983 was dat gedaald tot 971.000 fr. Wat reeds verheugend was. Maar sommigen vonden klaarblijke lijk van niet en kwamen via korrektieboekingen tot Is het normaal dat de nog niet eigenaar zomaar de huurprijs verdubbelt? Is het waar dat onderhuurders de huur niet willen betalen aan iemand die (nog) geen eigenaar is? Onder tussen worden de tijdelijk tie integraal door de computer winst van 60.000 fr. die dan op hun beurt weer tegengeboekt werden en men eerst op 1,2 en daarna op 1 miljoen verlies kwam Redant wees er op dat het verdelen van kosten op verschillende posten altijd kan aanleiding geven tot diskussie. Redant nam dan de «kenner van dc OCMW-problematiek» wordt uitgevoerd? Wie gaf hiertoe de op dracht? Jan Caudron zegde verleden jaar reeds te hebben gesteld dat onder leiding van het nieuw diensthoofd het labo nu winst zou maken. Hij zette voorop dat het zowat 3,9 mil joen zou worden zich daarbij steunende enerzijds het inves teringsplan met dc besparin- van 971.000 fr. verlies naar Erpe-Mere. Het OCMW van Erpe-Mere deelt aan de (André Bogaert) op de korrel gelegenheid van de eindejaarsfeesten (per) die op basis van een vertaling - - VU-raadslid WiL'y Van Mosse- en donderdag werkt de reini- dienst genomen keurders niet velde stelt dat de reinigings- gingsdienst in Aalst-Centrum betaald. Interpellant hoopt dienst meermaals per week het vanaf 6u30. Heel wat is in het dan ook dat het stadsbestuur verkeer hindert in het stad;- eigenlijke centrum reeds opge- klare wijn schenkt. centrum tijdens topverkeersu- haald voor de typische spitsu- «GemakkeHjke vragen» ren en vraagt of de uurregeling ren. Schepen van financiën zegt dat I"" „"ff? S"™, het makkelijke vragen (en ant- Voora'. aaa het station en m de Moehtjkheid woorden) zi n. Het dossier bc- °"Bev.ng van de scholen tu»- kehjkheid van de re.mg.ngs- rust in Volksgezondheid en de -» op»,nesuren kele^aanvullendtonlkhhngen" ta. «m» lijd, ,o. enorme Wat betreft Beernem werd geen bod gedaan op het slacht- lllUCiUdcIU c hu.s - dat gaat naar de groep bezorgdheid van het stadsbe_ oudjes geschenken uit ter Wautcrs doch wel op het t blijft dergelijke verkeers- transportmateriaal van deze firma en wa, betref, de EEG- hmder ,e ™""'lden. Op dms- Momenteel wordt zelfs gewerkt met twee ploegen. wel de afhan- van de stortplaatsen. Deze materie zal behandeld worden in de kommissie. Men Schepen De Maght zegt dat het doet in elk geval zijn best om inderdaad een voortdurende iedereen in de mate van het mogelijke te bevredigen. gen en anderzijds hel ophou den van onregelmatigheden Caudron betichtte schepen Bo gaert dat hij nieuwe balansen kels». zou hebben doen opstellen om te kunnen komen aan een aan zienlijk verlies. Wat zou pas- 900.000 fr. winst aanleiding zou hebben gegeven tot het plegen van «schandaalarti- De kloostergemeenschap De kloostergemeenschap zou sen in de verdedigingsstrategie zich op kosten van het OCMW van dr. Matthieu» Jan Caudron zegde dat hij zoals afgesproken samen met met 10 miljoen verrijkt heb ben» werd gesteld. Redant zegt dan hoe de vork precies Oscar Redant en Dolores Bai- aan de steel zit. ta de balans had nagekeken en Op 15.09.84 stelde de medi- dat hem «een papier werd j_ toond daarop vermeld stond dat er 900.000 fr. verlies» was. Zoals Redant zegde stelde ook Caudron dat «niet schepen Bo gaert doch wel ambtenaren» de boekhouding manipuleer den of vroegen dit te doen omdat de resultaten al dan niet in hun strategie pasten. Cau dron vraagt dan ook aan Oscar Redant waarom hij niet «man en paard» noemt en geen klacht indient tegen deze amb tenaren. «Noch de voorzitter, noch de sekretaris van het OCMW. noch de bestuurder van het ziekenhuis zouden op dracht gegeven hebben voor dubbele boekingen ten laste van het labo. Wie dan wel? Caudron voegde er nog aan toe dat voor tarifikatic-faktu- ratic nog eens 2,3 miljoen werd aangerekend en dat ana- schc raad een ontwerp van brief op om aan te klagen dat ten onrechte 8,4 miljoen ten laste van het ziekenhuis werd gelegd. Wat op 22.11 werd nagetrokken. Religieuzen blij ven steeds werken aan de be- ginwedde en moest men hen vervangen hebben door leken dan zou zulks een meeruitgave van 4,2 miljoen betekend heb ben. Verder wordt de investe- ringslast van het kloosterpand volledig in de ligdagprijs verre kend en verder is er 921.000 fr. als tussenkomst van de reli gieuzen voor door hen genoten voordelen. Van die 8,4 miljoen blijft dan ook niets meer over, zegt Oscar Redant. «Alhoewel in deze tijd de ap paratuur steeds moderner wordt en men dus moeilijk kan volgen zou het verkeerd zijn, zegt Redant, te suggereren dat Bij ordemotie protesteerde SP-raadslid Edgard Hooghuys tegen het feit dat de gemeenteraadsleden andermaal niet verwittigd werden van dc raadszitting binnen de reglemen tair voorziene periode. Waaruit volgens spreker zou kunnen blijken dat «schepen Bogaert niet alleen zou staan met zijn bewering dat het best zou kunnen zijn dat de minderheid genegeerd wordt». Iets waartegen die minder heid dan niets kan doen. Hooghuys zegt wel er te kunnen voor zorgen dat aan de prerogatieven van gemeente raadsleden niet getornd wordt en dat de wettelijke ver plichtingen onderhouden worden Hij zegt deze raadszitting ongeldig te kunnen doen verkla ren maar wil zich beperken tot het treffen van maatregelen opdat de meerderheid in de toekomst haar verplichtingen zou nakomen. Burgemeester Raymond Uyttersprot verontschuldigt zich inderdaad over de laattijdige bestelling die het gevolg was van een samenloop van omstandigheden. Bij de opening van rijksweg Aalst - Ninove waren alle chauffeurs van de stad in opdracht en werd de politie met de taak tot het uitreiken van deze uitnodiging belast. Maar op dat zelfde moment riep dc procureur hen op om een lijkschouwing bij te wonen in het O.L.V.-Ziekenhuis. Wat duurde tot 22 u. waarna het te laat was om deze uitnodigingen tegen ontvangstbewijs zoals te Aalst het geval is alhoewel niet wettelijk verplicht, uit te reiken. Edgard Hooghuys geeft niet graag toe dat het hier een geval van overmacht betreft maar vraagt toch dat uiterlijk op woensdag de uitnodigingen voor volgende zittingen zouden besteld zijn. Wat hem door de burgemeester werd toegezegd. LH

De Voorpost | 1985 | | pagina 17