Paco Milou, kandidaat prins van Aalst Reintje Vos brengt totaalspektakel» in Kemzeke Bisnummer voor Dendermondse karnavalshow Karnavalshow in Belsele Dreken Roos voor de tweede maal Prins der Wuitens Iedere wijk haar glascontainer in Stekene? De Kreek van Kieldrecht wordt gebaggerd onder beheer van Ay Marieke, Marieke Polder en Milieu 18 - 4.1.1985 - De Voorpost Aan de Houtmarkt te Aalst woont Miel Van den Brouck, beter bekend als Miel Destereer of Paco Milou. Als waard van café Herleving is hij iemand die toch byna nooit thuis is. Moeder Marieke zorgt er wel voor dat het café open is en dat niemand dorst hoeft te lijden. Miel is immers al te i druk bezig met andere zaken dan bier schenken. Karnaval is en blijft zijn lange leven. Als voorzitter van het Aalsters karnavaiverbond (AKV) is Miel onder de karnavalisten uitermate goed bekend. Reeds 15 jaar maakt hij het wel en wee van de Aalsterse groepen mee. Onder het voorzitter schap van Keizer Kamiel - nog zo een legendarische figuur - was Miel Van den Brouck reeds sekretaris van het AKV. Hij was samen met Kamiel Sergant een van de initiatiefne mers van de Aalsterse Avond, destijds nog georganizeerd in openlucht op de Hopmarkt. Momenteel is die Aalsterse Avond een van de attraktie- punten voor de jaarbeurs te Aalst. Miel was er ook bij toen men de zwarte vlaggen ten te ken van protest bovenhaalde. Men organizeerde toen een protestmars om de betoelaging voor het karnaval op te drij ven, alsook om de groepen een onderdak te bezorgen. Een van zijn laatste realisatie is de karnavalsubsidie van Amylum en de daarmee ge paard gaande Driekoningen avond. Men moet er ook nog op wijzen dat Miel een van de steunpilaren was van de karna- valgroep De Destereers, met wie hij momenteel in konflikt ligt. «Ondank is nu eenmaal 's werelds loon», zegt Miel die het spijtig vindt dat die spreuk ook in de karnavalwereld in gang heeft gevonden. Van Miel Destereer naar Paco Milou Mocht men zich ooit in het hoofd halen om op een karna- valkwis naar de ware naam van Miel te vragen, dan zouden vele ploegen het antwoord schuldig blijven. Hoe Miel aan de naam «Destereer» kwam is gauw verteld. Hij was immers lid van de gelijknamige karna- valgroep. Paco Milou is even wel een ander paar mouwen. Op reis in Spanje samen met enkele vrienden, was er ook een uitstapje naar een stieren gevecht voorzien. Dat mag im mers niet op het programma ontbreken. Een van de pu- bliektrekkers inzake stierenge vechten is Paco Camino. Zijn naam prijkte ook in reuzegrote letters op de affiche van de dag. Gust, ook al een karnava- list in hart en nieren die deel uitmaakte van het reisgezel schap, kwam op de sublieme idee om Miel aan de Spanjaar den voor te stellen als Paco Milou, de grote bokser van België. De Spanjaarden trap ten in de val en van dan af noemde het hele gezelschap Miel ook Paco Milou. Trou wens, deze grap van Gust bleef niet zonder resultaat: het Bel gisch gezelschap werd met de grootste eer ontvangen en kreeg zowat overal vrijgeleide. De naam Paco Milou heeft Miel nu ook al doorgegeven aan zijn basketbalploeg en on der dezelfde naam maakt hij nu furore onder de jonge kar navalisten die in Aalst bij bos jes te vinden zijn. Vjjftien jaar karnavalist, nu kandidaat prins Miel heeft er een rijk gevuld karnavalleven opzitten. Al vijftien jaar is hij aktief mede werker aan het karnaval in de keizerstede. Het is niet niets. De idee om zich kandidaat te stellen voor de Aalsterse titel gaat al een hele tijd terug. Meer bepaald in 1983 toen Ricky (De Saeger) kandidaat prins van Aalst was. Ricky kreeg toen overal het gefluister achter zich dat hij «hinkte». Het toeval wil dat ook Miel dat doet. Hij wil nu bewijzen dat iemand die een kleine handi cap heeft, evengoed als ie mand anders een volwaardig prins kan zijn. Het een heeft inderdaad niets met het andere te maken. Het is de inzet die telt en Miel is vast besloten om zich voor het karnaval in Aalst te blijven inzetten. Prinsenverkiezing en geld Vaak hoort men vertellen dat een prinsenverkiezing aan de kandidaten veel geld kost. Miel is het daarmee lang niet eens. Als voorzitter van het AKV gaat hij naar elke aktivi- teit die door de karnavalgroe- pen wordt georganizeerd. Nu Aalst. Kandidaat prins-karnaval Miel Van Den Broeck van de «Destereirs» (a) komt daarbij wel dat men hem voorstelt als kandidaat, maar dat vraagt geen bijkomende financiële belasting voor hem. Voor de show heeft men wel wat extra uitgaven, aldus Miel, maar die worden dan ook ge dragen door een tombola, een steunkomitee, enz. Het komt erop aan vindingrijk te zijn. Wel wijst Miel erop dat niet iedereen in zijn geval verkeert. In Aalst kan men prins worden zonder dat men wat voor kar naval heeft gepresteerd. Als je met een goede show én vooral met veel supporters naar de verkiezingsavond komt, dan heb je heel wat kans om de titel van prins in de wacht te slepen. Show en prinsenverkiezing Over de show die hij tijdens de prinsenverkiezing gaat bren gen, wil hij niet veel kwijt. Het is daar immers nog te vroeg voor. Dat Miel wat op de scène kan brengen, daarvan hebben we reeds een staaltje kunnen zien tijdens de laatste Oiljster- se Avond. Miel schreef ook heel wat kamavalliedjes. On der andere voor Polle Keieper- noagel toen deze kandidaat prins was. Verder zal hij kun nen rekenen op de steun van heel wat Aalsterse karnaval- groepen. Voor hen is nu de mogelijkheid geboden om wat terug te doen uit dankbaarheid voor de ongebreidelde inzet van Miel. Ajoin Op zaterdag 10 november was de feestzaal van het Vry Het ligt in de bedoeling ook in Technisch Instituut aan de Emiel Van Winckellaan te de toekomst deze speciale uit- Dendermonde tot in de nok gevuld. Geen plaatsje was §ave van de karnavalshow als meer vry. Reden van deze talrijke opkomst: de tweede aa"looP van de karnavalsweek show die werd gebracht door de Dendermondse karnaval- !f„ ie",ge? v°°r de_measen van verenigingen. Een overdonderend sukses dus. J worf^ook zij n^uwe' te- Vele Dendermondenaren wa- gegeven op een zaterdagna- trokken bij het karnavalgebeu- middag. Men zal proberen aan ren' waaraan ve.len onder hen dit drie uur durend karnava- !n "n J°nBere jaren zo aktief lesk spektakel en koldergedoe hebben deelgenomen, nog enkele nummertjes aan toe te voegen uit de beroemde Dendermondse revue «Ons peird mag gien Ajuinen» die een paar tientallen jaren gele den werd opgevoerd. Deze ren niet in de mogelijkheid de show bij te wonen en lieten ondertussen horen dat zij graag van de partij zouden zijn, mocht er een tweede uit voering komen. Het Dender- monds Karnavaiverbond kon alleen maar op deze wens in gaan en de tweede opvoering komt er dus. Men zal wel moeten wachten tot 9 maart, na het karnavalge- beuren dus. Dat is logisch want momenteel zijn de groepen druk doende met het in elkaar steken van de wagens die in vele opzichten de toch wel prachtige uitvoeringen van vo rig jaar zullen overtreffen. Het bisnummer van de Den dermondse karnavalshow is meer speciaal bestemd voor de mensen van de derde leeftijd. Daarom ook wordt de show In de Sint-Niklase deelgemeente Belsele zijn ze zo vroeg op 't jaar al door het dolle heen. Zaterdagavond 5 januari kan je in zaal Van Remoortel aan de Molendreef de nieuwe prins helpen kiezen. Er zijn drie kandidaten: Gilbert De Vos uit de Moortel- hoekstraat 87, Eric Verdonck uit de Molendreef 49 en Roger Buyle uit de Isegrimlaan in Belsele. Iedere kandi daat zorgt zaterdag voor een shownummer dat zowat tien minuten duren zal, nadien vindt de trekking plaats voor de hoofdprijs van de tombola die Middenstand Belsele met eindejaar organizeerde, dan worden de stemmen geteld en tenslotte wordt de karnavalprins 1985 aangesteld. Als Gilbert De Vos, Gilbert I in de volksmond, opnieuw verkozen wordt mag hij zich keizer noemen, want het zou de derde keer zijn dat hij in de gunst valt van de Belseelse lolbroeken. Voor de titel van Prins der Wuitens 1985, of Hams Prins Karnaval, waren er drie kindidaturen binnengekomen, Frankie Van Kerckhove, Alfons Verdonck, en André Bruggeman, alias Dreken Roos. Voor de verkiezing van de prins der Wuitens, er 92 stemgerechtigden opdagen in de feestzaal van het gemeentehuis van Hamme. het verwelkomingswoord van de Voorzitter van het Wuitenskomitee, de organisators van het Hamse Karnaval, werden de drie kandidaten voorgesteld aan de aanwezigen. Na de geheime stemverrichtin gen werden de stemmen geteld onder het toeziend oog van de schepen van de sport, Paul Van de Casteele. Wie het eer ste de helft plus één van de stemmen zou behalen was ver kozen. Tweede keer Al vlug bleek bij de stemming dat de Prins der Wuitens uit 1980, André Bruggeman, op nieuw kans maakte om voor de tweede maal verkozen te wor den tot Prins der Wuitens. Hij haalde het in de eerste stem ronde met ruime meerderheid. Hij is Prins Karnaval 1985. Het was zeker geen verrassing. Hij' is niet aan zijn proefstuk toe. Hij is reeds drie jaar penning meester van de Prinsengilde. Hij was dolgelukkig met zijn verkiezing en beloofde er iets goed van te maken en met karnaval de krisis te vergeten. Hij dankte zijn tegenstanders voor hun sportiviteit. Voorzit ter Marcel Van den Bossche noemde de Prins Karnaval, de spil waarrond alles draait met karnaval. Hij deed ook een oproep voor meer kandidaten. Hij wenste Dreken Roos veel geluk met zijn tweede verkie zing als Prins der Wuitens en dankte de andere kandidaten voor hun kandidatuurstellihg. Met deze Prinsenverkiezihg is in Hamme het karnaval defini tief gestart. Begin februari zal hij officieel aangesteld worden Hamme. Andre Bruggeman of Dreke Roos werd voor de op het Wuitensbal. tweede maal verkozen tot Prins karnaval (vh) nummers zullen waarschijnlijk gebracht worden door de oor- Rond de ^containers is al bak» (hoger dan twee meter) Frans spronkelijke vertolkers. Van Brusselstraat doen wat te doen geweest in Steke- hinderde de zichtbaarheid van plaatsen. Midden in een Teneinde zoveel mogelijk ne" E' werd geklaaBd dat ze alle weggebruikers bij het in- wijk waar bijna uitsluitend 3+ers te bereiken zal een be- storend waren voor het uit- en uitrijden van de wijk. Bo- jonge mensen wonen. Dus ook roep worden gedaan op de er- ?*cht> te veeI Iawaai met z.ich vendien was het er dikwijls een vele jonge kinderen die veelal varing van de Stedelijke Raad brachten, n'et °P de ja's|e stort> ro,)d die «grote bak» op straat spelen. En het leeg- voor de Derde Leeftijd om P'aajs stonden en/of niet tijdig Mensen lieten dozen en zak- maken van de glascontainers is deze namiddag te helpen orga- werden leeggehaald. ken slingeren nadat het glas in er niet op verbeterd. Nog nizeren. De Raad heeft im- kon worden vastgesteld dat de container was gedumpt en steeds blijft de container boor- mers in het verleden bewezen de ^«container in de Steken- regelmatig was de «bak» prop- devol gevuld met glas weken- goed te weten hoe men een aat, op een parkeer- pensvol. lang staan. En de geschiedenis dergelijke reusachtige organi- P|aats aan de 'nBanB Iot de Sinds enkele maanden is de herhaalt zich: glas en flessen zatie met sukses kan aan- KerkwiJk (Frans Van Brussel- glascontainer in de Kerkstraat worden tegen de container pakken straat), bijzonder gevaarlijk verdwenen. «Men» heeft de achtergelaten. stond opgesteld. Deze «grote container temidden van de Gremar Aalst. Wereldkampioen Titus schonk in het vertrouwd lokaal van de Destereers de wisselbeker «fuiven en desteren» aan kandidaat prins-karnaval Paco Milou (a) Volkskunstgroep Reintje Vos uit Kemzeke bestaat vyftien jaar. Men heeft bewust afgezien van één grootse viering en geopteerd voor een reeks kleinere manifestaties, waarin de verschillende domeinen waarin de Kemzeekse Vossen hun talenten ontplooien, worden aangesneden. Toch gaat de aandacht vooral naar zyn «totaal spektakel» in maart. Om een reisje naar het buiten land zitten de Reintjes niet verlegen. Zelfs mensen die er niets mee willen te maken heb ben hebben ooit iets gehoord van het feit dat Reintje Vos onder meer trips ondernam in Amerika, Zuid-Afrika, Zwe den, Finland en noem maar op. Het kersverse jaar wil men echter anders aanpakken: kleinschalige aktiviteiten op ei gen bodem. En dit laatste be tekent dan voornamelijk op Kemzeekse en ook wel steken- se bodem. Daar de aktiviteiten nogal gespreid en talrijk zijn zou het wel eens kunnen dat er dit jaar helemaal géén grote trip naar het buitenland op het programma komt. Een uitno diging voor" Israël werd afge zegd, maar de invitatie voor Duitsland nog niet... Totaalspektakel De eerstvolgende aktiviteit richt zich tot de jeugdbewegin gen van Stekene en omstre ken. Bij het begin van het krokusverlof 9 en 10 februa ri zorgt Reintje Vos voor een traditionele poppenkast voorstelling (met stangpop- pen) voor alle jeugdigen van het Waasland. Alle jeugdvere nigingen zijn nu reeds uitgeno digd. Net zoals voor de dans- namiddag van en met de jeugdgroep van Reintje Vos in zaal 't Helleken in Stekene- Hcllcstraat. Op 4 mei wordt dan zoals ge bruikelijk de meiboom geplant op de Voorhout hoeve. Deel name van een Duitse en Engel se groep staat vast. Het wordt weer veeleer een «intieme vie ring» met de buitenlandse gas ten in het Vossenhol. Met de nadruk op dans en muziek, want 1985 wordt het «Jaar van de muziek». Rond 18 augustus volgt er dan (toch) een volksdansfestival, in Kemzeke-dorp Deelname van een Finse groep en van een Frans Katalaanse groep is al zeker. Eventueel komt daarbij nog een Hongaarse groep en misschien wel de Filippijnse groep die ooit eens bij toeval in en rond het Vossenhol ver zeild geraakte. Het hoogtepunt van het jubel jaar ligt ongetwijfeld op het weekeinde van 23 en 24 maart. Dan organiseert Reintje Vos een drietal keer een «totaal spektakel»: tijdens een voor stelling ofte manifestatie, on dersteund door licht en geluid, wil men dan het huidige Rein tje Vos voorstellen aan de toe schouwers. Men zal dan alle aspekten van de groep de re vue laten passeren: dansen, poppenspel, muziek, toneel, ambachten. Gremar Geslaagde première in Lokeren Niettegenstaande enkele organisatorische en tech nische onvolmaaktheden maar dergelijke tekort komingen zijn in de toekomst probleemloos weg te werken hebben we van de premièrevoorstellin gen van «Ay Marieke, Marieke!», een kabaretpro- gramma ontsproten uit het brein van Lebbekenaar Patrick Meirte en een ziel gegeven door Jacques Vermeire (ex-Kabiaar) en Raf De Pauw (ex-lau reaat Armand Preud'homme-prijs) hartelijk ge noten. Dat «Ay Marieke, Marieke!» ruime kwaliteiten in huis heeft, valt niet te ontken nen. Dat het trio de nog geen vijftig toeschouwers in de «Torenzaal» te Loke ren aan het lachen kreeg, bewees dit tenvolle. «Ay, Marieke, Marieke!» in houdelijk definiëren is niet van de poes. Je kan er, zoals tekstschrijver Patrick Meirte het schreef, als toe schouwer alle kanten mee uit. Het programma kan in derdaad louter gekonsu- meerd worden om de opeen volging van lachsalvo's die het ontlokt. Wie echter ach ter deze lach diepere beteke nissen zoekt en erin slaagt de dubbele bodems en ande re vallen te vermijden, komt evenzeer aan zijn trekken. Kortom, en daarin ligt ongetwijfeld de kracht van «Ay Marieke, Marie ke!», als toeschouwer biedt het programma je de kans je «allerindividueelste emo ties» him gang te laten gaan Wat de vorm betreft is «Ay Marieke, Marieke!» noch tans gegoten in een welis waar origineel, maar al bij al toch strak keurslijf: elke rubriek, die stuk voor stuk een van onze Vlaamse geaardheden behandelt, wordt immers increleirt rinrvr een diasekwentie, voorzien van een steeds ironiserende af en toe snerende kom- mentaar. En precies in die sekwenties leek de auteur ons op bepaalde momenten onvoldoende de knipschaar gehanteerd te hebben. Wel licht bulkend van inspiratie overdondert hij je nu en dan dermate met gevatte kommentaren en woord spelingen, dat je spontane reakties je beletten nog van het geheel te genieten. De geluidsband leek ons bo vendien niet altijd 100% duidelijk verstaanbaar. In de door Jacques Vermei re en Raf De Pauw gespeel de scènes, geput uit het rij ke Vlaamse leven, worden onze geaardheid en bepaal de toestanden op vaak schitterende wijze gerelati veerd. Zo brengt het düo o.a. een burgemeester ten tonele die zorgt voor het «geil» van de gemeente, verschijnt een pastoor die lid is van de CCC (aktueel dus ook al, A.M.A.M.) en vonden we ook het nummer omtrent «gastronomie in Vlaanderen», waarin we o.a. vernamen hoe Martens sudderend klaarkomt en Verhofstadt op kamertem peratuur afgetrokken wordt, knap bedacht en Het baggeren van de Kreek ten zuiden van Kieldrecht- dorp is een zaak die reeds lange tijd voor het Polderbe stuur werd aangevraagd. Dit laatste stelde dat van een rui ming van geheel de kreek geen sprake kon zijn en dit om re den dat de kreek in grote mate voldoet aan zijn waterhuishou- delijke funktie, daar waar de waterafvoer verzekerd is. Ver der om het feit, dat de kreek vooral een rekreatieve funktie heeft en dit geen verplichting tot baggeren aan het adres van de Provincie kan inhouden. Redenen van «natuurbehoud» kunnen ook aangevoerd wor den om een totale ruiming af te wijzen, zo meent het Provin ciebestuur. Als gevolg van een en ander bracht bestendig député Etien- ne De Cuyper in de afgelopen zomer een bezoek aan de Wa- se Polders, waarbij hij bege leid werd door de dijkgraaf Van Goey en adj. dijkgraaf dr. Jozef Dhondt. De Wase dépu té, die o.m. polders en wate ringen tot zijn bevoegdheid heeft, bleek naderhand de me ning toegedaan dat een gedeel telijk baggeren wel kon over wogen worden. Dit baggeren zou dan z.i. vooral moeten geschieden in het meest stroomafwaartse deel van de kreek, ter hoogte van de pro vinciale weg St.-Niklaas - Kiel drecht. De aanslibbingen in het bedoelde deel van de kreek zijn het gevolg van de lozing van waterloop 8.042 (de hoofdafvoerriool van Kiel- drecht-centrum). Op voorstel van bestendig dé puté De Cuyper stemde daar op de Provincieraad een spe ciaal krediet van 4 miljoen fr. Reeds eerder werden op initia tief van voornoemde Wase provinciale bewindsman ande re Wase kreken (o.a. de Grote Geule te Assenede) behan deld. Het gebeurde telkens na voorafgaandelijk beraad, o.m. met milieugroeperingen. Het baggeren van de kreek te Kieldrecht wordt gepland in 1985. De Polder is opdrachtge vend bestuur en de Provinciale Technische Dienstmaakt het bijzonder bestek op, doet de nodige opmetingen en tekent de plans. Hieraan wordt mo- J menteel reeds hard gewerkt. Volgens député De Cuyper kan nu reeds gesteld worden j dat 40.000 m3 50.000 m3 slib zal gebaggerd worden. In sa- menspraak met de polder en milieumenscn werd aanvaard dat bepaalde rietkragen zullen i behouden blijven. 1-Iet betreft M vooral rietkragen langsheen de j JT oever van de Kreek. Voorlopig werden twee stort plaatsen in de onmiddellijke nabijheid van de kreek aangc- .De duid. Zekerheid hierover heeft \tjei men nog niet. Volgens député De Cuyper moet trouwens door het Polderbestuur het I* dossier voor advies worden I" toegestuurd aan de diensten voor Monumenten en Land- I schappen (kreek is natuurge- H bied en natuurreservaat). We- I! gens reliëfwijziging (opgespo- i ten gronden) is een stede- bouwkundige machtiging i noodzakelijk. Ook dit dient j door het Polderbestuur aange- vraagd. Het is nu allereerst j| wachten op het technisch dos sier, aldus député De Cuyper. Geen enkel facet van onze eigenheid de sport, de kuituur, de Vlaamse zaak, Flanders Economy, Eddy Wally (in multicolor!), de Vlaamse Film wordt on besproken gelaten. Het ene nummer scheert natuurlijk hogere toppen dan het an dere, maar dankzij de pro fessionaliteit waarmee bei de akteurs de klus klaren, groeit elk scènetje uit tot een genietbare act. Prach tig geakteerd, diepgaand van inhoud bovendien, von den we het nummer waarin twee bejaarden in een te huis met mekaar converse ren. Zowel kwa inhoud als vorm onberispelijk. Mits de bij «Ay Marieke, Marieke»-betrokkenen eni ge aanpassingen verrich- met een sterk nummer te eindigen, mag met dit pro gramma onvervaard op het publiek toegetreden wor den. We zijn er vast van overtuigd dat Deide akteurs j dan niet langer voor amper j 50 mensen «hun nikkel zul len moeten afdraaien». Pierre Van Rossem In het kultureel Centrum Ter Dilft te Bornem stelt Jean Cee- len vanaf 4 tot 13 januari zijn werken tentoon. Het zijn schil derijen met onder andere ceo- lagedruk en elektrische bin- nenlicht-effekt. De tentoon stelling is toegankelijk alle da gen van 14 tot 19 u. en op zondag van 10 tot 12 en van 14 tot 19 u. Nog tot 19 februari heeft de Stad Aalst een propaganda- stempelvlag in gebruik. Die is uiteraard gewijd aan het kar- poststukken die aan bepaalde voorwaarden voldoen Het gaat hem om zendingen in ge sloten en gefrankeerde omslag die in die periode worden ver stuurd. Majoor Y. Ducene, kapel meester van de Gidsen neemt op woensdag 23 januari in het groot auditorium van de BRT aan het Flageyplein afscheid van zijn manschappen. Dat ge beurt met een galakoncert. Hij heeft er dan 23 jaar dienst als Kemzeke. Volkskunstgroep Reintje Vos bestaat vijftien jaar. De groep danst en zingt, maar houdt zich ook bezig met jeugdwerking, poppenspel en oude ambachten gremar

De Voorpost | 1985 | | pagina 18