WEGGEEFPRIJZEN BONT Virginia Wolf TOT -60% Jeugdig entoesiasme werkt aanstekelijk op veie winkelende wandelaars Kristelijke Bond van Gepensioneerden ANTWERPEN MEULEBEKE ANTWERPEN NU 9^060 3.950 2$4t>o 16.800 3&ot)o 17.800 54<8b0 29.800 5^o6o 39.800 BjAfoo 59.900 llgkJÓO 69.000 VESTEN NU 7,8do 2.750 13^60 8.900 22600 9.800 2>o6o 12.700 3^06016.800 3^06018.900 43^0 28.000 5^0 29.990 74^60 37.800 EXTRA VOORDELEN: - BIJ AANKOOP 43.000 Fr: GRATIS BONTVEST OF MANTEL 24 - 4.1.1985 - De Voorpost Dendermonde. Kerk terecht met de Driekoningen zingen in Dendermonde Het idee om net zoals vorig jaar de traditioneel geworden Driekoningenwedstrijd te laten verlopen tussen Kerstmis en Nieuwjaar, heeft ook dit jaar weer prachtige resultaten opgeleverd. De mooi en vooral kleurrijk verklede kinderen en volwassenen mochten in de drukke winkelstraten van de Dendermondse binnenstad heel wat applaus in ontvangst nemen van vele pakjesdragende mensen die nog gauw voor de eindejaarsfeesten hun inkopen kwamen doen. Ze werden ook nagekeken, met bewonderende blikken, kregen heel wat lovende kommentaar en waar er optredens waren voorzien, was het applaus niet uit de lucht. Alleen het weer zat niet helemaal mee. Geen neerdwarrelende sneeuwvlokken die de sfeer die zo typisch kan worden genoemd tussen de Kerst en het nieuwe jaar, nog opdrijven. Het was wel bijtend koud, vooral voor de juryleden die dan toch twee uur in de koude moeten staan, maar dat er graag voor over hebben. Dendermonde. Driekoningenstoet. Het Jeko-koor uit Appels nam deel met twee indrukwekkende groepen (v) een lange tafel waarop de hart vormige peperkoeken voor al le deelnemers hoog getorend lagen, zou eerst nog enkele bedenkingen meegeven. Hij stelde het sukses vast van de formule die men nu al enkele tijd aankleeft: de wedstrijd or- ganizeren tussen Kerstmis en Nieuwjaar lijkt zowel bij de deelnemers als bij het publiek een stuk beter dan in het verle den aan te slaan. Feit is dat er in de binnenstad gedurende die periode heel wat meer volk op de been is en dat is een goede zaak. Anderzijds is het ook zo dat het niveau van jaar tot jaar stijgt. Dat komt aan de ene kant omdat men zich steeds intenser gaat bezighou den met de voorbereiding, maar evenzeer omdat men weet uit eigen ervaring dat men inderdaad het beste van Makkelijk hebben het de jury leden niet gehad. Integendeel. Ze kregen liefst 14 groepen te beoordelen die ondergebracht waren in drie reeksen. De ju ry, samengesteld uit enerzijds leden van de handelaarsvereni gingen van de binnenstad en anderzijds uit de leden van dc VW en dienst voor toerisme van de stad Dendermonde, die tussen haakjes gezegd terecht fier mag zijn over deze hele organizatie. luisterde naar het verhaal of het lied van liefst 154 verschillende stemmetjes. Geef toe dat het lang geen sinecure is, daaruit de besten te halen. Toch moest er een rangschik king worden gemaakt en die werd bekend gemaakt na de broodjesmaaltijd en de choco lademelk die de deelnemers in het stadhuis werd aangeboden. In de mooie Ros Beiaardzaal van hetzelfde stadhuis wemel de het van de koningen. Van alle leeftijden, groot en klein, jong en oud, jongens en meis jes, ze waren er allemaal aan wezig, nog in de kledij waar aan ze aan de wedstrijd had den deelgenomen en zoals dat trouwens in het reglement is voorzien. Honderdvijftig jong voelende mensen, die boorde vol spanning zaten te wachten op het resultaat. Natuurlijk dat kommentaren, bevindingen, ervaringen, wetenswaardighe den, voorvalletjes en geheimp jes werden uitgewisseld. HOOG NIVEAU Dan was het zover. Voorzitter Etienne Van Hecke, omringd door enkele schepenen van de stad Dendermonde en door de juryleden, geschaard achter zichzelf moet geven, wil men niet uit de toon vallen. Toch nog een randbemerking, aldus de voorzitter. Gaat het er in hoofdzaak om in de stad een typische sfeer en vreugde en vrede te brengen, dan mogen de groepen toch niet vergeten dat van hen wordt verwacht dat ze niet alleen ten overstaan van de verschillende posten waar de juryleden staan opge steld, ordentelijk voor de dag moeten komen. Van zingende driekoningen wordt ook aan genomen dat ze tijdens hun verplaatsing van de ene jury naar de andere dezelfde sere niteit, dezelfde tucht en orde uitstralen. In het verleden heeft men met dit doel een vliegende kontrole ingeschakeld, dat is nu niet gebeurd. Het blijkt in elk geval dat deze elfde uitgave een suk ses over de hele lijn mag wor den genoemd. DE UITSLAG Men heeft in plaats van twee reeksen, dit jaar drie katego- rieën gemaakt. In een eerste reeks bracht men de groepen bestaande uit 3 tot 6 personen jonger dan 14 jaar onder. Daarin waren de meeste deel nemers en dat is een goede zaak, want uiteindelijk is de wedstrijd voor een flink deel bestemd voor de kinderen. De eerste prijs ging in deze reeks naar de groep Joris Ver- helst uit Sint-Gillis Dender monde. Zij hadden een Kerst lied met een biezonder mooie tekst gemaakt, waarin het te- ma van de vrede en de vriend schap de hoofdtoon vormde. Ook wat de voorstelling be treft, kreeg deze groep van de jury de gelukwensen mee. Tweede eindigde de groep De Cuyper uit Grembergen, waar voor de jury ook heel wat woorden van de lof had. Beide groepen kregen trouwens de kans om hun lied geheel of gedeeltelijk nog eens te laten weerklinken, zodat iedereen zich kon overtuigen van de juistheid van de beslissingen van de jury. Op de derde plaats eindigde de groep De Wijzen uit Dendermonde, dan volgden de Kerstzangertjes uit Dendermonde, de groep Den dermondse Koningen, de groep D'Hollander uit Sint- Gillis en de groep Siging uit Grembergen sloot de rij in de ze kategorie. Dendermonde. De tweede prijs in de eerste reeks jonger dan veertien jaar, was voor deze groep zangertjes (v) Aan al onze leden wensen w» een vrede- en vreugdevcl Kerstfeest en zalig en gelukkil Nieuwjaar 1985. Deze wensen zullen in dJ eerstvolgende dagen zowJ^ overal weerklinken, en betekei nen meestal de start van eerU aantal feesten in of buiten fa-' milieverband. Onze K.B.Gk heeft hier ook een traditie tq volgen, en deze keer wordt het een Gezellig Nieuwjaars feest op maandag 14 januari te 3 uur. Het bestuur werkte een fijn programma uit: speciale Eucharistieviering Ree in de O.L. Vrouwkerk, waarin Vel wij de in 1984 overleden leden juri gedenken en waartoe ook deDUd familieleden worden uitgeno-h-y, digt- p„, Na de H. mis naar de Ma- riakring voor koffie met taart. Pra Woord van de voorzitter Voll jaarverslag door secretaris koi Leon Heuvinck. Financieel verslag door Si- monne De Bonte. Bib De Leeuw brengt een fijn poëzieprogramma Avondmaal met volgende menu: Kalkoenroulade, Ana nas - Kroketjes - Des: Wijn. Tot slot: ontspanning tot het einde...? Voor dit ganse programma vragen wij U slechts 275 fr. (de kas doet de rest). Het wordt een prachtig feest, zoals men dat van K.B.G. gewoon is! Laat U inschrijven tegen ten laatste 7 januari bij de be stuursleden. prijs lopen (v) In de tweede kategorie, groe pen van 3 tot 6 kinderen boven de veertien jaar kreeg de enige deelnemer natuurlijk ook de eerste prijs. Dat was dan bie zonder heuglijk nieuws voor de Orde van het Denderroosje uit Dendermonde. In de derde kategorie, voorbehouden aan groepen van meer dan 6 perso nen, telde men liefst 6 inschrij vingen. Hier ging net als vorig jaar de Groep Jonge Kerk uit Dendermonde met de over winning aan de haal. Ook nu weer zette deze groep een merkwaardig tafereel op het podium, gebracht met veel stijl en respekt, met tucht en vooral in een beschaafde taal, met hoogstaande muziek en fijne gezangen. Een goede en juiste keuze van de jury. De tweede prijs ging naar de Kerstvrienden uit Dendermon de en de derde prijs was weg gelegd voor de groep Holy Fa mily uit het centrum. Lichtjes teleurgesteld zal allicht Jeko uit Appels zijn geweest dat aanwezig was met twee groe pen en op de vierde en vijfde plaats werd geklasseerd met enerzijds de Jeko Bells en an derzijds de Lichtcantores. De zesde en ook laatste plaats in dc reeks ging naar De Ward- jesvrienden uit Oudegem, naar ons gevoelen teveel karnava- lesk. Prijzen inkom Bal Sterrekijkers BAASRODE (22.12.1984) 14 1598 1466 314 1750 28 1999 1280 897 1850 Prijzen af te halen in het lokaal café Manekens, Broekkantstraat 160, Baasrode tot 10 februari 1985. FUROPE Korte Lozanastraat 30-32 Tel. 03-238.73.55 Open: 8u30 - 18 u. zat. - zond.: 10 u. - 18 u. Oostrozebekestr. 29 Tel: 051-48.84.47 Gesloten: Alleen dinsdag Galerij «Patio» Meir 44 Tel: 03-231 Gesloten: zondag ENKELE VOORBEELDEN MANTELS Konijn Regenmantel - Nertskraagl Echte Bontvoering Astrakan - volvellen Nertsstukken Ragondin - uitgelaten Castor - uitgelaten Coyote uitgelaten Vison - volvellen Aanbevolen prijs 112.000 Konijn Bearns Murmel - volvellen Opossem - volvellen Wasbeer - volvellen Nertsstukken Coyote Roodvos - volvellen Blauwvos - volvellen - 10 maanden gratis krediet - Echtheidsbewijs - 1 jaar gratis zomerbewaring en nazicht •a

De Voorpost | 1985 | | pagina 24