d ■m. K.A.V.D. WIL DE ONGESLAGEN REEKS VERDER «TITEL GEEN MUST, WEL SPIJTIG DAT WE TE VROEG UIT KOERS WERDEN GESLAGEN» ZETTEN S.K. BEVEREN: ZWARE WEKEN VOOR DE BOEG LEO GANJELS: REDDER IN NOOD? SEStèX 33!£ï£&52tt DE NIEUWJAARSWENS VAN VOORZITTER VAN USSEL (S.K. BEVEREN) EENDRACHT ST.-GILLIS REKENT OP PAUL VAN DE PUTTE «Over wat voorbij is hoeven we niet langer te kankeren,» zegt de Dendermondse oefen- meester. «Iedereen weet dat we met ambities zijn gestart. Dat was ook logisch na de resultaten van vorig seizoen. Ook de be kerwedstrijden lieten het beste verhopen. Maar dat een titel niet kan gekocht worden, werd ook nu weer eens ten volle bewezen. Wij hebben een slechte periode gekend, waarin we te veel punten hebben ver loren en een niet te overbrug gen achterstand op de leider hebben opgelopen. Eén van de oorzaken van die periode van laagkonjunktuur was het ont breken van titularissen wegens kwetsuren. Daarom moest de opstelling al te vaak door me kaar worden geschud. Geluk kig zijn we dat te boven geko men. In negen recente wed strijden hebben we de neder laag niet meer gekend. Dat had voor gevolg dat we een flinke opmars hebben gereali seerd. Negen weken geleden waren we nog drager van de rode lantaarn. Nu staan we opnieuw bij de mensen. Ik meen dat het kampioenschap een eigenaardige evolutie kent. Neem Denderhoutem. Wie had gedacht dat deze ploeg zo snel een dergelijke voorsprong zou opbouwen? Anderzijds zijn er Aalter en K.A.V. DENDERMONDE GESPONSORD DOOR GROEP DE CUYPER Voetbal. Guy Rodrigo: een belangrijke aanwinst voor KAVD (c) Denderleeuw die uit bevor- deing zijn getuimeld en mo menteel in degradatiegevaar verkeren. Ikzelf had meer ver wacht van ploegen als Stand aard Wetteren en Racing Gent. Ik meen dat ook daar de ontgoocheling groot is. Je ziet hoe alles kan evolueren. Voet bal is onberekenbaar. Vele faktoren kunnen een rol spelen en een streep trekken door de verwachtingen.» Jeugd Hoewel er voor K.A.V. Den- dermonde geen hoofdrol meer is weggelegd in deze kompeti tie wil het zoveel mogelijk punten halen en van de ko mende dertien wedstrijden ge bruik maken om een mooie ereplaats af te dwingen. «Er staan nog een paar wed strijden op het programma die ik als belangrijk beschouw en die de belangstelling moeten wekken,» zegt oefenmeester Borré. 26 - 4.1.1985 - De Voorpost 1' Nationale VOETBAL By S.K. Beveren is iedereen weer fit. Baecke en Theunis werkten de voorbije weken aan de konditie na hun wekenlange gedwongen afwezigheid. Peter Creve en Ma- rek Kusto, beiden erg vermoeid na de heenronde, deden het rustig aan en de Poolse internationaal bleef zelf thuis van zijn geplande reis naar Warschau. Veel voetbal was er voor de ker. En het is al van vroeger Freethielvoetballers niet bij. geweten dat de heren van Beveren deed mee aan de eer- Freethiel hun Europese voet- ste indoor-cup maar raakte bal toekomst uit de bekerkom- daar via Beerschot een ronde petitie willen puren. In kompe- verder en vorige zondag haal- titieverband staan er voor Be den de regerende landskam- veren ook nog zware momen pioenen een dunne zege tegen ten te wachten. Op 20 januari RC Doornik (0-1). Toch was komt leider Anderlecht op be daar de prestatie van bievoor- zoek. Dat wordt dus wel wat beeld Theunis en vooral Erwin en de week daarop moet Beve- Albert hoopgevend. ren zijn zoveelste duel op Dak- Het is trouwens maar best dat nam uitvechten. Of dat alles het geel-blauwe voetbalgezel- nog niet genoeg is komt Stan- ^Bevordering EREN 0--.„„61UW 6v..w6 .o »v-u.. &KÊi3$i&ss$lSSB&SBBSBB8S&l schap weer wat beter voor de dard, opnieuw met zijn «ge- Aalst-Jong Lede 4-4. Debougnoux kon op het middenveld geen overwicht afdwingen dag komt want de eerste we- schorsten», het eerste wee- tegen de Leedse derde klasser. (per) ken van 1985 worden voor kend van februari naar Freet- S.K. Beveren biezonder hiel. De Nederlandse trainer Leo Canjels, die reeds ettelijke zwaar Zaterdag gaat het uit Het Wase voetbalpubliek jaren zijn tenten opgeslagen heeft in ons landje en met tegen KV Mechelen waar de krijgt dus in de lange januari- wisselend sukses verschillende ploegen in de hoogste reeks 13 januari staat er opnieuw een volgen. En de kassier van Be- 2° Nationale duel met buur Sint-Niklaas ge- veren hoopt dat het weer geen Hij werd namelijk aangezocht door Eendracht Aalst c programmeerd. De eerste wedstrijd om de kwartfinales kasnummers. van de Belgische voetbalbe- onderaan de rangschikking bengelt, over te nemen van H.A. Gilbert De Groote. Nieuwjaar. Het is de gewoonte dat dan wensen worden uitgewisseld. Aan voorzitter Van Ussel vroegen we naar zijn voetbalwens voor 1985. «Dat iedere ploeg er een erezaak zou van maken zo goed mogelijk te voetballen. En vooral dat voetbal te allen tijde zijn beslissing op de groene mat zou krijgen. Voetbal moet de mensen een gezellige namiddag bezorgen en ze moeten er nadien liefst nog eens met een goede herinnering kunnen over napraten. Het voetbal heeft zich aangepast aan de huidige maatschappij, maar het moet binnen de menselijke normen blijven: eenvoudig en eerlijk. Geen terreur, de grootste vijand van de sport, die de mensen van de velden zal weghouden. En geen vrije loop in alles. Zoals met het geld. Driehonderd miljoen frank voor een voetballer. Het is niet alleen pure onzin, het geld en het geweld doven de schone ziel van de sport. Een aangenaam voetbaljaar 1985!» men gefluisterd dat het bin nenkort zou kunnen komen tot .ww.. ww.~ww. Bww.. - - een openlijk konflikt tussen spelbreker wordt bij zoveel sportieve bewind van deze tweede nationaler, die klubvoorzitter Matthijs en diens beheerraad. In dit or gaan wordt serieus gezocht naar nieuw financiële midde- huidige A-kern kent als zijn len om voorzitter Matthijs op binnenzak. Het wordt dus af- zijn beurt schaakmat te zetten, wachten hoe het allemaal nog Men is totaal ontgoocheld over zal evolueren in het stedelijk de bokkesprongen en ondoor- stadion Pierre Cornelis aan de dachte beslissingen van Jules Bredestraat. Matthijs. Er wordt ook achter de scher- (A. Block Provinciale TRAINER BORRE SCHENKT OOK AANDACHT AAN DE JEUGD Momenteel is de toestand om trent dat sportief beleid nog enigszins konfuus en ingewik keld. Inderdaad, de beheer raad van Eendracht Aalst had er de voorkeur aan gegeven om tot een kreatie van een tweemanschap Canjels-De Groote over te gaan. Daarin zou de Nederlander de funktie waarnemen van technisch di- rekteur ofte hoofdtrainer, ter wijl Gilbert De Groote in het veld zou werken. Maar wat gebeurt er nu? Na de vriendschappelijke wedstrijd tegen Lede verzamelde voor zitter Matthijs, de geldschieter van E. Aalst, de kernspelers rondom zich en deelde lako- niek mede dat hij De Groote de bons had gegeven. Hij nam die beslissing zonder zijn be heerraad te raadplegen. Ondertussen ging echter ook de beheerraad, lelijk op de tenen getrapt en waarin leden huizen die stilletjesaan de ma nipulatie van de klubvoorzitter beu worden, aan het steigeren. Gevolg: het ontslag van Gil bert De Groote werd voorlo pig niet bekrachtigd en is het wachten op de ultieme beslis sing van de beheerraad. Trouwens, financieel bekeken, heeft Eendracht geen enkel belang om zijn huidige oefen- meester aan de deur te zetten. Zijn vergoeding dient alleszins betaald te worden tot het einde van zijn kontrakt. Ook op het sportief vlak is een samenwer king met Leo Canjels aange wezen, vermits de Gentenaar de inhoud en de waarde van de ONDERVOORZITTER ANDRE VERCAUTEREN VAN V.W. HAMME: De euforie by V.W. Hamme heeft de laatste tyd plaatsge maakt voor realiteitszin. De Durmeploeg die enige tijd als leider troonde, heeft te veel punten verloren. Momenteel bedraagt het verschil met reeksaanvoerder Wervik zes eenheden. Een kloof die theoretisch kan overbrugd wor den, maar gelet op de wisselvalligheden van de Hamse vierdeklasser in de praktijk als onmogelijk wordt geacht. In de Hamse voetbalkringen tingen niet beantwoorden. Wie heeft men zich met de realiteit flink presteert zullen we be- verzoend. Ook ondervoorzit- houden. Als klubleiding blij- ter André Vercauteren: ven we gemotiveerd. Het feit «Ik had het liever anders ge- dat we vroeger dan verwacht zien. Ik meen dat we te vroeg uit koers werden geslagen, kan uit koers werden geslagen. Ik de belangstelling ongunstig be- had gehoopt om zolang als kon invloeden. Financieel zal dat in de top mee te draaien. De geen rampzalige gevolgen heb- titel op zichzelf heb ik nooit als ben. Alle inspanningen die ge- een must gesteld. Hij was na- daan werden, zijn gedekt. Van tuurlijk altijd meegenomen, financiële avonturen is geen indien hij voor het grijpen lag. sprake.» Ik meen dat de kortsluiting in Meulebeke aan de basis ligt Punten van de vroegtijdige afgang. «Wij moeten naar zoveel mo- Daar is de draad afgeknakt, gelijk punten streven», zegt as- Enkele spelers werden er men- sistent-oefenmeester Eddy T/ Z~~ i taal door aangeslagen. Zeker Maes. Voetbal. Peter Baert van niet in het minst Frankie Van- «De ploeg is tot meer in staat Hamme (c) haecke. Als ambitieuze voet- dan de resultaten tot nu toe baller streeft hij naar promo- laten blijken. De spelers moe- tie. Ik heb met hem van ge- ten in hun mogelijkheden gelo- dachten gewisseld en hem op Ven. Het is eigenaardig dat de vele faktoren gewezen die alles zoveel beter gaat, eens in voetbal een rol kunnen spe- men op voorsprong is geko- len. Het is nu éénmaal een feit men. Vanaf dat ogenblik zijn ,®.t. n?f'f een l',te' koopt. we in staat om aardig voetbal Wij beschikken nochtans over te produceren, kansen af te voldoende potentieel om een dwingen en tot scoren te ko- toonaangevende rol te vervul- men. ik hoop dat de inzinking, len. Op mentaal vlak zijn we „a de 5-0 overwinning, nu wel niet rijp. Tot die vaststelling achter de rug is. Wij beginnen ben ik gekomen na een reeks het nieuwe jaar met twee wed- van nederlagen. Bekijk ge- strijden voor eigen publiek, woon de jOi^ste twee wedstrij- Nu 20„dag krijgen we Strom. den tegen Grimbergen. Eerst beek op bezoek. Daarna wor- verlies je met 4-0. Amper veer- den we met St.-Lievens-Hou- tien dagen later win je van tem gekonfronteerd. Tegen diezelfde ploeg met forfaitcij- geen van beide zullen we de fers. Ergens is er iets dat niet punten op een presenteer- normaalis. blaadje aangeboden krijgen. Hoewel de resultaten beneden Vooral Strombeek is de laatste de gestelde verwachtingen blij- tijd aan een opvallende remon- ven, is het onze bedoeling om te toe. Ik meen dat het al een de politiek die we momenteel ganse poos geleden is dat deze voeren, in de toekomst verder ploeg nog eens verloor. In ie- te zetten. Tijdens de over- der geval moeten we in deze gangsperiode zal rekening ge- twee thuiswedstrijden naar het houden worden met de nood- maximum van de punten stre- wendigheden. Nu al wordt uit- Ven. In principe blijft de ploeg gekeken naar doublures voor ongewijzigd. Dirk Van Buyten degenen die aan de verwach- hervat dezer dagen de trainin- gen. Hij is hersteld van eenl hersenschudding die het ge* volg was van een auto-ongeval Fons Maes die in Deinze een-, spierverrekking opliep moei,re nog een paar weken rusten.aa Indien er zich geen perikelen meer voordoen en we met geen tegenslagen worden ge- konfronteerd, meen ik dat we in staat moeten zijn om in de resterende dertien wedstrijden* vele punten te winnen en eenH dichte ereplaats af tefl dwingen.» Naast Dirk Van Buyten en j Fons Maes, kan de vierde klas- ser tijdens de komende twee fe! wedstrijden geen beroep doen op Franco Pirelli. Hij heeft nog twee speeldagen schorsing te goed, waardoor hij in totaal zeven wedstrijden onbeschik baar bleef. Ook dat had men in de Hamse voetbalkringen bil het aantrekken van deze voetl baller niet verwacht. E.D.M.I E. Aalst-Jong Lede 4-4. De Bolle ontzet zijn kamp. per) 2"Provinciale De barometer is de laatste weken gestegen bij K.A.V. Dendermonde. De sfeer bij de eerste provincialer is opnieuw zoals weleer en de feestdagen werden in de beste omstandigheden doorgebracht. Trainer Etienne Borré heeft van de korte winterstop gebruik gemaakt om een evaluatie te maken, maar ook en vooral de aandacht gevraagd voor wat nog komen moet. «We worden op ons veld nog gekonfronteerd met leider Denderhoutem, Evergem-cen- ter en Heirnis Gent. Tijdens deze matchen moeten we tot het uiterste gaan. Een flink resultaat tegen deze ploegen kan ons blazoen verder op poetsen. Bovendien zijn ook de supporters belangrijk. Het is ons erom te doen hen zeker niet meer te ontgoochelen. Verder is er de jeugd, die veel aandacht krijgt. De betere jeugdspelers worden opgevist en krijgen de kans om tot de kern toe te treden. Vorig sei zoen werd Dominique Pieters op die manier titularis. Tijdens de jongste wedstrijd kreeg Benny Vercauteren zijn kans. Hij legde een flink examen af. Ook Koen Ghijsscls werd lid van de kern. Hij is pas achttien en evolueert gunstig. Het is niet uitgesloten dat hij in de loop van de tweede ronde in de veertien wordt opgenomen. Eigen jeugd mag immers niet worden verwaarloosd. Belang rijk is dat ze bekwaam zijn om in eerste provinciale te wedij veren». Ondanks de moeilijke periode die K.A.V. Dendermonde heeft gekend, is het bestuur steeds als één man achter het beleid blijven staan dat door oefenmeester Etienne Borré wordt gevoerd. Borré is een realist, een vakman en een psycholoog. Een trainer met vele eigenschappen, die ook door de spelers wordt gewaar deerd, Niemand heeft hem in de bijna drie jaar dat hij in Dendermonde het bewind voert op onrechtvaardigheden kunnen betrappen. Wie uit de ploeg verdwijnt krijgt hiervoor een gegronde reden te horen. Iedereen wordt op dezelfde manier behandeld. Een man met zoveel talent heeft K.A.V.D. in geen jaren in zijn midden gehad. E.D.M. Eendracht St.-Gillis zit in vieze papieren. Uit zeventien wedstrijden werden amper elf sportschool is dat onmogelijk. punten gepuurd. De tweede provincialer bevindt zich op de rand van de degradatiezone. Het ty zal spoedig moeten keren, wil men de buiteling naar derde afwenden. Trainer Julien Peelman weet intussen reeds wat miserie is. Na een paar hoopvolle seizoenen by Robur Moerzeke en Overmere, waarmee hy promoveerde, kwam hij vorig jaar by Sparta Buggenhout terecht. Een slechtere keuze kon de Moerzekenaar niet doen. Of dit jaar de keuze beter is, laten we in het midden. In elk geval is de miserie niet veel minder dan vorig seizoen. Feit is dat St.-Gillis een paar betere voetballers (noodgedwongen, om financiële redenen) verkocht. Zy die hen vervangen, lossen geenszins de verwachtingen Julien Peelman. mij in elk geval beter voorge steld. Normaal gezien hadden we toch een aantal punten meer moeten hebben. In wed strijden waarin wc het over wicht afdwongen, zoals tegen Appelterre, Brakel en Den derleeuw kwamen we niet tot scoren, maar stonden wel doel punten toe. Voor veertien da- Toch hoop ik dat hij vlug zal herstellen, want we zullen hem zeker nog hard nodig hebben. Uit de komende dertien wed strijden zouden we minstens veertien punten moeten puren, willen wc de val naar derde vermijden. Om zoveel punten samen te brengen zal de inzet van eenieder vereist zijn. Er zullen harde noten moeten «fc.lt punten uit zeventien wed- gen klaarde de hemel eventjes geschorst. Leo Dierickx en worden gekraakt. Niets mag strijden^is echt te weinig» zucht op, toen wc twee ojiéénvolgen- Mare De Backer waren ziek. aan het toeval worden overge- Ik had het de overwinningen realiseer- Remi De Brandt was op reis en laten. De spelers moeten ter den. Daarop volgden er twee Etienne Schatteman en Paul zake hun verantwoorde- nederlagen, wat voor gevolg Van De Putte zijn nog steeds lijkheid opnemen. Het behoud Voetbal. Paul Van De Put- had dat de betere positie werd gekwetst. Vooral het ontbre- verzekeren is momenteel de ten van Eendracht prijsgegeven. Tegen Petegem ken van laatstgenoemde is een enige en dwingende op- lis (c) hadden we nooit mogen verlie- handikap. Sedert hij voor zes dracht.» zen. Voor de nederlaag tegen weken uit de ploeg verdween. De teloorgang van Eendracht Zulte pleit ik verzachtende is de middenlinie verzwakt. St.-Gillis is in geen geval aan omstandigheden. Ik kon geen Paul liep een voetletsel op, Julien Peelman te wijten. Wie beroep doen op zes titularis- waarmee hij zou moeten rus- kort bij de tweede provincialer spelen sen. Van De Voorde was geel ten. Als student aan een staat, beseft dat het potentieel dat voorhanden is, onvoldocn- om een hoofdrol te Jeugdvoetbal. Eendracht Sint-Gillis organiseerde een kerstfeest voor de jeugd. Filip De Wilde van SK Beveren en vooraanstaanden vierden mee (c)

De Voorpost | 1985 | | pagina 26