SI I Lieven Braeckman Iaat zich van beste zijde zien EEN HEMELSBLAUWE FIETS VOOR BART HEIREWEGH I DE GOUDEN AREND VOOR WIELERTOERIST PAUL LANOTTE BWCL-VELDRIJDEN IN DE FEESTWEEK WEGKOERSEN VLAAMSE WIELERBOND 1985 28 - 4.1.1985 - De Voorpost WIELRENNEN h Wielrennen. Al de supporters van Bart Heirwegh waren paraat bij de overhandiging van zijn nieuwe fiets (c) BK-OMNIUM VOOR LEFHEBBERS. WINTERWIELRENNEN Vorige week zaterdag deed Lieven Braeckman zijn wede- roptreden op de Gentse wielerbaan, na een «winterstop» van een paar weken, waarin vooral looptraining op het programma stond. En alhoewel atletiekbedrijvigheid een gezonde en degelijke voorbereiding is voor het komende wegseizoen, is het toch niet de aangewezen manier om de pistekoniditie te onderhouden. Deze laatste is immers gebaseerd op snelheid en souplesse, twee eigenschappen die by loopoefeningen minimaal ontwikkeld worden... Nochtans deed de K.V. Denderstreek aangesloten renner het verre van slecht in de puntenkoers en de daaropvol gende ploegkoers die hij de week voor het Belgisch Kampioenschap reed. Nog een geluk dat ik die kop- pelkoers mee heb gereden, zo vertelde Lieven zelf, daarmee kreeg ik weer het wedstrijdrit me te pakken. De daaropvol gende week kwam hij dagelijks 's nammidags naar het sportpa leis trainen, niet zonder eerst in de voormiddag de konditie aan te scherpen op de weg. Want Braeckman had zich niet zonder ambitie laten inschrij ven voor de kilometer-tijdrij- den met stilstaande start, de eerste van de drie proeven, die de 36 deelnemers aan het om nium moesten afleggen. Enkel de eerste 12 mochten doorsto ten naar de puntenkoers over 60 ronden met 10 klassemen ten, waarna uiteindelijk de 8 besten in de achtervolging te gen mekaar uitkwamen. Braeckman lukte in het ope ningsnummer de 10de tijd, met 1 minuut 11 seconden en 52 honderdsten. Niet direct een riante uitgangspositie, maar toch liet Lieven de moed niet zakken, want in het tweede nummer, de puntenkoers, beet hij flink van zich af. Na zowat vier van de 10 spurten afwach tend gereden te hebben, begon hij zich met de zaken te be moeien, schreef eerst een tus- senpunt op zijn naam, en ging op het besüssende ogenblik in de eindfase, door, om tesamen met vier anderen een bonus ronde te nemen. Costermans, de later winnaar en de piste specialist van het ogenblik was werkelijk onklopbaar, maar achter hem werd vinnig gestre den om de 2de plaats en de Merenaar haalde het laken naar zich toe. Zodat na twee van de drie nummers, hij tesa men met drie anderen ex ae quo stond op de 4de plaats. Er kon dus nog van alles gebeuren en de beslissing voor de erep laatsen op het podium zou dus in de achtervolging van vier kilometer vallen. Costermans schakelde daar de voorlopige tweede uit, de Waal De Jose, door deze in te lopen nog vóór de wedstrijd ten einde was. Braeckman moest uitkomen tegen Gilbert Kaes, de Gentse beschermeling van Patrick Ser- cu. En alhoewel hij zelf schrik had voor een trage start, was het toch Braeckman die van in de eerste ronde de leiding nam. Tot halfkoers behield hij die vlot, maar toen kwam een doorwinterde Gilbert Kaes te rug tot op een paar hondersten van een seconde. Rondenlang vochten ze het duel uit, tot 6 ronden voor het einde Braeckman verzwakte. Ik vreesde ervoor, zei Lieven, die laatste kilometer was er iets teveel aan! Het werd uiteindelijk een 6de plaats in de achtervolging en een eervolle 7de in de eind stand voor onze streekrenner. Al bij al een meer dan behoor lijke prestatie voor deze speci fieke wegrenner tussen een trits piste «cracks». Bij de amateurs kwam Van Nuffel uit in de puntenkoers, nadat hij was uitgeschakeld in de selectieproef voor het kam pioenschap. Hij won zijn reeks en eindigde in de finale, een afvalling met 10 deelnemers, 5de. Wie we op Kerstdag ook in Gent zagen, dat waren (o.a.) Stefan Van Leeuwen en Ron- ny Westelinck. Maar die waren deze keer nit in koersplunje. VNF Bart Heirewegh heeft vorige eventjes de wielrennerij verge- terdag 19 januari in zaal «Den pen op het programma week van zijn supporters een ten. Ik heb toen ook geprofi- Bond» hier in Hamme. Ik wordt officieel de wielermd nieuwe fiets gekregen. Een teerd van de geneugten die het hoop uiteraard op veel volk. op gang getrokken. Ik za!T pracht van een vehikel, dat leven te bieden heeft. Daar Het doet altijd plezier wanneer het beste proberen vanjll bovendien hemelsblauw is ge- wordt nu een punt achter ge- je eens met de supporters in- maken: scnuderd. plaatst. Ik begin mij nu volop een vrolijke sfeer kunt om- «De kleur speelt niet de minste voor te bereiden. Er is nog één gaan. Daarna wenkt volop het rol», zegt vader Heirewegh. uitschieter. Namelijk het sup- koersseizoen. Eind februari «Vs Ln°8 altijd de renner P°rtersbal dat doorgaat op za- staan de klubkampioenschap- zelf die het moet doen en ste-: l_- vig op de trappers moet du wen, wil hij winnen». «Dank aan allen voor deze mooie cadeau», zegde Bart Heirewegh op zijn beurt tot zijn supporters. «Ik zal er in het komende seizoen het beste proberen van te maken, en hopelijk het aantal overwin ningen van vorig jaar even aren». Bart Heirewegh heeft de feest dagen, net als iedereen, in een ontspannen sfeer doorge bracht. De boog moet immers niet altijd gespannen staan. «Nu begint stilaan de voorbe reiding», zegt hij. «Ik heb het tijdens de voorbije twee maanden aan de gemak kelijke kant opgenomen. Och, je kan toch geen twaalf maan den aan een stuk iedere dag de fiets bestijgen. Ik ben wel een paar keer op de piste gaan rijden. Kwestie van mij in be weging te houden. Tijdens de recente feestdagen heb ik Wielrennen. Het bestuur van de supportersklub van Bart Heirwegh (c) CMEMie POtïlSTfl Nieuwerkerken 23.12.'84 zondag Dit mooie parcours waar het lopen, de heuvels opklimmen en afrijden, het ploeteren in de modder en het rekupereren op de weg voor afwisseling en steeds een mooi verloop zor gen, trok ditmaal wat minder neer, Rene Mertens en Omer De Paepe. Maar in de derde ronde viel Freddy De Paepe aan en Jos Van Isterdael, die dit jaar wat te veel hooi op de vork heeft genomen, kon de achterstand niet meer over bruggen. i^cjlter hen streden de fel afgeslankte Buslot P., Wielrennen. Gaston Van den Hoecke werd eerste in het kampioenschap van België in Schaarbeek, eerste in het kampioenschap van Oost-Vlaanderen in Aalst en eerste in het regelmatigheidscriterium met 15 overwinningen in 1984. We zien hem hier tijdens de aankomst van het Belgisch kampioenschap. toeschouwers aan. De voetbalwedstrijd en de koude zal wel een rol hebben gespeeld of is men te Nieuwer kerken te fel gewend geraakt aan de jaarlijkse talrijke opkomst. Vanaf 14 uur gingen 36 onaf- hankelijken strijden voor de overwinning. Gustaaf Sonck was het vlugst gestart en ver moedde niet dat Chris Loyen zich vast in zijn wiel had genes teld. Sonck, de plaatselijke renner, beukte steeds maar door tot zijn ketting van het kamwiel ging. Van deze pech maakte Loyen gebruik om fors door te trappen. Toen Sonck zijn achterstand milderde kreeg hij weer pech. Dit was hem te veel en zijn moed zakte weg. Lucien Van Impe, die zich geenszins had bemoeid met de start, kwam van uit de achtergrond fel naar voor en indien Lucien geen pech kende zou Loyen de wedstrijd niet hebben gewonnen. Iedereen had respekt voor de prestatie van de man uit Brasschaat, die als overwinnaar kon worden gevierd, terwijl Van Impe met zijn mooie prestatie overwin naar werd van de B-reeks. Bij de liefhebbers ontbraken vooral Andre Vander Haegen en Paul Dessein. Bijgevolg dachten meerdere van de 33 gestarte crossers aanspraak te kunnen maken op de overwin ning. Maar Freddy De Paepe bad weer de konditie van een goede maand geleden. Toch bleven een paar ronden een 5- tal renners samen aan-de lei ding nl.: De Paepe, Jos Van RPerd&él','Jofiriy'1 Dé G. De Cock, Patrick Pieters en Mare Duquet voor de ereplaat sen. Lebbekenaar Buslot ver baasde iedereen door zijn wilskracht, doorzettingsver mogen en wat hij voor het ogenblik opbrengt voor het wielrennen. Het resultaat blijft dan ook niet achter. Zijn boe zemvriend G. De Cock had hem toch nog verslagen voor de 3de plaats. Bij de A-kategorie werd Jos Van Isterdael de primus. Fred dy De Paepe uit Dilbeek over heerste iedereen te Nieuwer kerken en was de totaalover winnaar der liefhebbers. Johny De Paepe, Temmerman en zijn vrienden konden weer eens bogen op twee mooie wedstrijden en iedereen was tevreden over de goede organi satie. Deze wedstrijd zal in aanmerking komen voor de su perprestige wedstrijden (5 crossen) in 1985. Kategorie A Onafhankelijken 1. Chris Loyen (Brasschaat) 35' 1 ronde 2. Clement Van den broeck 3. Felis De Braekeleer 4. Jozef Gevaert 5. Georges Wijnendaele Kategorie A Liefhebbers 1. Jos Van Isterdael (Dender leeuw) 45' -F 1 r. 2. Johny De Waegeneer 3. Geert De Cock 4. Pierre Buslot 5. Francois V.D. Bossche Kategorie B onafhankelijken 1Lucien Van Impe (Mere 2. Serge Bic 4. Marcel Van Geyt 5. Willy Van der Eeken Kategorie B Liefhebbers 1. Freddy De Paepe (Dilbeek) 2. Rene Mertens 3. Omer De Paepe 4. Patrick Pieters 5. Mare Duquet Kerksken Een selektieve en zware om loop en het talrijke publiek zorgde voor de nodige stem ming op Kerstdag. Bovendien zorgden de renners in beide kategorieën voor de spanning en spektakel op deze hoogdag. Bij de onafhankelijken namen 35 veldrijders de start. Na een ronde kwam G. Sonck alleen aan de leiding door, achter volgd door S. Bie, G. Wijnen daele, Frans Vermeylen en Marcel Van Geyt. Drie ronden reed Sonck alleen aan de lei ding, toen Van Geyt en Ver meylen de leider bijbeenden. In de volgende ronde liep Ver meylen van zijn concurrenten weg en won uiteindelijk met lichte voorsprong voor M. Van Geyt, Sonck G., Chr. Loyen en O. Van der Vurst, allen met klein verschil. De wedstrijd was spannend tot op het einde. Bij de kategorie liefhebbers streden 30 renners voor de overwinning. Paul Dissein nam van bij 't begin resoluut de leiding met P. Bické in 't wiel, die in de tweede ronde de sterk rijdende Dessein diende te la ten gaan. Alles liep gesmeerd met deze klepper uit Evergem die onbedreigd won. Voor de derde plaats was er een hevige strijd tussen Freddy De Paepe, Geert De Cock, Johnny De Waegeneer, en Jos Van Ister dael. Tot de voorlaatste ronde dacht iedereen dat de plaatse lijke renner het zou halen, maar zowel Freddy De Paepe als Geert De Cock bleven doorbijten en in de voorlaatste ronde werd De Waegeneer bij- gebeend en nog voorbijgere den door De Paepe en G. De Cock, die aan de basis lag van de terugkeer op de Waege neer. De organisatoren waren uiterst tevreden met de veldritten bij de B.W.C.L. en legden hun wedstrijd meteen vast voor 1985 Onafhankelijken Reeks A 1. Frans Vermeulen (O.L.Vr. Waver) 30' en 1 r. 2. Chris Loyen 3. Oscar Van de Vurst 4. George Wijnendaele 5. Clement Van den Broeck Reeks B 1. Marcel Van Geyt (Haal- tert) 2. Gustaaf Sonck 3. Serge Bie 4. Lucien Van Impe 5. Marcel Schuddinck Liefhebbers Reeks A 1 Paul Dessein (Evergem) 40' en Ir. 2. Geert De Cock 3. Johny De Waegeneer Jos Van Isterdael Wilfried De Pauw Reeks B 1. Paul Bické (Outer) 2. Freddy De Paepe 3. Ivan Coopman 4. Patrick Pieters 5. Hendrik Cornelis. Haaltert Toeschouwers die net de start van de onafhankelijken had den gemist, dachten dat ze er een veldloop met een fiets za gen. De renners dienden aan een stuk zeker 500 m te lopen door de modder, een maïsveld en omgespit land. Nadien dienden ze nog tweemaal van de fiets. Op de omloop kwa men geen gedeelten met ver harde wegen voor, alleen we geltjes. Maar dat hadden de deelnemers er voor over, want er waren mooie prijzen. In de eerste wedstrijd liep en reed plaatselijk renner en fa voriet Marcel Van Geyt alleen aan de leiding gedurende een paar ronden. In de derde ron de kwam kampioen W. Van der Eecken eventjes in 't wiel, van de leider, maar een slip pertje was voldoende om Van Geyt niet meer te verontrus ten. Marcel kwam, zag en overwon. Nogmaals een bewijs dat als deze man zich verzorgt en degelijk oefent, hij tot heel- wat in staat is. Achter de twee voornoemden werd het een spannende strijd met voortdu rende plaatsverwisselingen: nl, met G. Sonck, L. Van Impe en S. Bie. In die volgorde kwa men ze over de eindstreep. Tussen Ch. Loyen en O.V.D. Vurst werd het een spannende wedstrijd en Oscar won met een honderdtal meter voor sprong voor Chris Loyen, die een verdienstelijke wedstrijd reed bij de reeks A. Van der Vurst was uiterst tevreden met deze overwinning vooral op zo'n zwaar parcours, waar hij, die toch meer wegrenner is, met zijn 49 jaar niet verwacht werd. Vermeldenswaardig is dat Cl. Vanden Broeck, voor de zoveelste maal in een vel- drit, na de tweede ronde al met de fiets op de schouder en het achterwiel in de hand voorbij kwam. Van defekten ge sproken. Bij de kategorie liefhebbers nam Paul Dessein gedurende 2 ronden kordaat de leiding vóór ex-maratonloper René Mer tens, op deze omloop in zijn schik en Marcel De Geest. Wie dacht dat Dessein onbedreigd de zege in de wacht zou slepen had het mis. In de derde ronde kwam De Geest tot bij Dessein en liet hem ter plaatse. Men kon wel m-rken aan Paul dat de snee eraf was na het verrij den van 4 wedstrijden op 6 dagen. Toch was deze keer Marcel De Geest beresterk. En behaalde een prachtige overwinning. Nuel Willy even eens in zijn schik op dergelijke omloop was prachtig derde. De moedige Jos Van Isterdael, die het meer van plocterwerk en rijkunst moet hebben, ver- Na reeds in verschillende sporten meer dan een meelo per te zijn geweest, waaronder in judo, maar waarmee hij we gens kwetsuren moest stop pen, besliste Paul Lanotte, die in de Mergelbeek 16 te Ham- me woonachtig is, in 1980 om van het wielertoerisme zijn hobby te maken. Daarom liet hij zich in dat jaar aansluiten bij de W.T.C. De Durmespurters te Lokeren Dat hij bij deze klub lid werd lag aan het feit dat zij aange sloten was bij de Koninklijke Belgische Wielrijdersbond, waar men verschillende mooie proeven en klassiekers kan rij den en er in Hamme geen klub is die bij de KBWB is aange sloten. Paul verklaart, tijdens een ge sprek dat wij met hem hadden, dat hij van het wielertoerisme houdt. «Ik voel mij vrij, ik ga fietsen waar ik wil, ik rij zo hard ik wil en ik hoef met niemand rekening te houden». Doorbraak Na wat zoeken en tasten in de eerste twee seizoenen, brak hij definitief door in 1983. Toen maakte hij een fantastisch sei zoen en legde 9.527 km af in 65 proeven, met een gemiddelde van 146 km per uitstap. Hij behaalde in dat jaar het gou den wiel en de zilveren arend. De eerstgenoemde trofee krijgt men voor een brevet van 50, 100, 200, 300, 600 en 1.000 km af te leggen in 5 jaar. Paul legde deze af in 1 jaar. De zilveren arend bekomt men als men in één jaar een afstand doet van 200, 300, 400, 600 en 1.000 km. Onder zijn voor naamste prestaties van 1983 vinden wij de Omloop het Volk, Zaventem-Blanken- heim-Zaventem in twee dagen, de 1.000 km van As (3 dagen) en Milaan-San Remo, 285 km. waarover hij allerlei anekdotes kan vertellen. Dit is geen pal mares van een doorsnee wie lertoerist, maar van iemand die volledig voor zijn sport leeft, doch deze sport beoefent als hobby, naast zijn dagtaak als buschauffeur bij de NMBS. Wie echter dacht dat hij het in 1984 wat kalmer aan ging doen, kwam bedrogen uit. Hij had zich voorgenomen om het klubrekord te breken, meer dan 11,000 km per jaar en om de voornaamste onderschei ding van de KBWB te behalen, de gouden arend. Inspanningen Hij bereikte zijn doel en legde in 1984, 14.218 km af in 77 ritten, wat een gemiddelde be tekent van 185 km per rit en behaalde de gouden arend. In een tijdspanne van één maand reed hij tweemaal de 1.200 km in twee vierdaagsen. Op 18, 19, 20 en 21 juli te Mortsel en op 16, 17, 18 en 19 augustus te Leuven. Dit vergt zware in spanningen. Paul vertelde dat men dan gemiddeld 10 uur per dag op de fiets zit om 300 km af te leggen. Het is uitputtend, maar bij de aankomst is men alles vergeten. Hij vroeg zich af of het nog wel gezond was om dergelijke inspanningen te doen. Maar hij doet het gaar ne, al moet hij er soms veel nachtrust voor laten, of er dui zenden kilometers per jaar met de auto voor afleggen om aan de startplaatsen te komen. Hij houdt ook veel van klassie kers, Omloop Het Volk, Rón de van Vlaanderen, Waalse WIELERTOERISME >ve Wielertoerisme. Paul Lanotte is een bijzonder sterk wielede toerist die tevens kandidaat is voor de prijs van sportvéf-er dienste in Hamme (vh) Pijl, ja zelfs Milaan-San Re mo. Het komt er in deze ritten op aan, aldus Paul Lanotte, om steeds vooraan te blijven, om niet teveel te moeten force ren. Hij heeft veel bewonde ring voor de beroepsrenners want hij weet het best hoe men op een fiets kan afzien. Hij beschikt over een 5-tal orgel. Paul is iemand die viT stiptheid houdt en regels orgT niseert tot in de kleinste df" tails. Hij zal in 1985 met zi£f vriend Francois Van Cleeif put, de trip Gent-Alpe d'Hul1 doen. Paul is ook kandidaF' voor de Prijs voor Sportvef dienste 1984 in Hamme. mag aangezien worden als e koersfietsen, heeft een sponsor ernstige kandidaat, wiens preC; en traint 2 uur per dag. Naast taties zeker niet alledaags deze hobby volgt hij nog ziekschool en speelt degelijk ook niet te onderschatten zijr (bi goed loopwerk en is stilaan bezig om zijn vroegere kondi tie te benaderen. Achter hem kwamen Pierre Buslot en Geert De Cock door die moch ten terugkijken op een mooie wedstrijd en blijven met hun goede konditie ereplaatsen rij den en dit op eender welk parcours. Haaltert-Ede 29.12.1984 Kat. A onafh. 1. Van Geyt Marcel (Haal tert) 20 deelnemers 2. Van der Eecken Willy 3. Sonck Gustaaf 4. Van Impe Lucien 5. Bie Serge Kat. B-onafh. 1. Van der Vurst Oscar (Le de) 13 deelnemers 2. Loyen Chris 3. Wijnendaele Georges 4. Gevoert Jozef 5. Daem Willy Kater. B-liefh. 1. De Geest Marcel (Hamme) 16 deelnemers 2. Mertens Rene 3. De Paepe Omer 4. Pieters Patrick 5. Duquet Mare Kat. A-liefh. 1. Descin Paul (Evergem) 16 deelnemers 2. Nuel Willy 3. Van Isterdaele Jos 4. Buslot Pierre 5. De Cock Geert. Welle De renners hadden na het ver kennen van de omloop de volle moed om er eens tegenaan te vliegen. Het parcours was heel wat lichter dan daags voor dien. Bij de onafhankelijken reed de goed op dreef zijnde W. Van der Eecken onmiddellijk aan de !eiding(jsteed£ met een jich- |B «TOsfos® Van Impe en G. Sonck allen B-renners. Verder streden Chr. Loyen en O. V.D. Vurst voor de overwinning bij de A- reeks. Het was uiteindelijk Chr, Loyen die het pleit won, met lichte voorsprong op V, De Vurst, die tweemaal ten val kwam. Willy V.D. Eecken werd primus en was tevreden dat de konditie terug was. Bij de liefhebbers was door de afwezigheid van mannen als A. Vander Haegen, Dessein, De Geest en Zomer, de strijd open. Het was toch Freddy De Paepe die in de derde ronde met sukses aanviel en met lich te voorsprong won voor V. Isterdaele, W. Nuel, P. Pieters en W. Corthals. Volgende zondag rijden de renners van BWCL hun wed strijden te Baasrode. V.P. plein. Eerste start te 14 uur. Welle 30 december '84 Kat. A Onafh. 1. Van der Eecken Willy Viierzele 2. Serge Bie 3. Van Impe Lucien 4. Sonck Gustaaf 5. Roels Willy Kat. B Onafh. 1 Loyen Chris (Brasschaat) 2. Van der Vurst Oscar 3. Gevaert Jozef 4. Wijnendaele Georges 5. Daem Willy Kat B Liefh. 1De Paepe Freddy (Dilbeek) 2. Pieters Patrick 3. Mertens René 4. Duquet Mare 5. Cornelis Hendrick Kat A Liefh. 1. Van Istendaele Jos 2. Nuel Willy 3. De Cock Geert 4. Buslot Pierre 5. Van der Bossche Francois Februari: zat. 23: Puurs zon. 24: Lierde Maart: zat. 2: Mariaburg zon. 3: St.-Gillis zat.: 9: St.-Gillis zon. 10: Haaltert zat. 16: Lokeren zon. 17: Onkerzele zat. 23: Moorsel zon. 24: Dendermonde zat. 30: Onkerzele zon. 31: Mariaburg April: zon, 7: St.-Pieters-Kapelle maand.8: Stekcne zat. 13: Lokeren zon. 14: Duffel zat. 20: 's Gravenwezel zat. 27: Ekeren Mei: woensd. 1: Opwijk zon. 5: St.-Gillis zon. 19: Turnhout zat. 26: Hoog Boom zon. 27: Hoog Boom Juni: zat, 8: St.-Gillis zon. 9: Wilrijk zat, 15: Hamme-Moerzeke zon. 16: Brasschaat hec ilei ling [wij zat. 22: Antwerpen zon. 23: Deurne D zat. 29: Putte-Kapelle 1 Hemelveerdegem Juli: jn maand: 1: HcmclveerdegemjKV zat. 6: Brasschaat zon. 7; Brasschaat zat. 13: Dendermonde Mariaburg zon. 14: Zandhoven zat. 20: Koningshooikt zon. 21: Ruisbroek zat. 27: Duffel zon. 28: Galmaarden Augustus: zat. 3: Merksem zon. 4: Destelbergen zat. 10: W.K. Ternat zon. 11: W.K. Ternat dins. 13: Brasschaat don, 15: Kerksken Borgerhout zon. 18: Aartselaar zat. 24: Hamme zon. 25: Turnhout September: zon. 15: St.-Pieters-Kapelle zat. 21: Ekeren zat. 28: Merksem Oktober: zon. 13: Hemelveerdegem Turnen. Deze jonge kampioene zorgde voor een goei oefening aan de brug met ongelijke leggers tijdens

De Voorpost | 1985 | | pagina 28