I I I KANS ZWEMWEDSTRIJD ZWEMKLUB KROKKEBAAS BUGGENHOUT: 107 KEER GOUD Stekenaars kunnen leren zwemmen jin Wachtebeke 5 PATRO A NIET TE STUTTEN LOKEREN WINT DERBY |p3#l De Voorpost - 4.1.1985 - 29 ZWEMMEN raditioneel organiseert de wemclub van Sint-Niklaas de latste wedstrijd van het jaar. ïet is de bedoeling om aan de L jwemmers die in het nieuwe |Bar van kategorie veranderen Kien laatste mogelijkheid te ge- g j|en om de tijden te verbete- i, klubrecords te zwemmen andere prestatieschildjes te eroveren. De oogst was dit lar echter bijz-nder mager en ok voor de Dendermondse eelnemers vielen er niet veel jpe appelen uit de boom. )oor het sluiten van het Olym- is-bad gedurende een ganse aand, is de klub wellicht een «tje in slaap gevallen, maar ch trainen de meest overtuig- sporters verder in de zwem- iden van het College, Lebbe- e of Aalst. •ankzij deze inspanningen erden toch nog enkele ver- ïeldenswaardige prestaties eleverd door de DZO-jeugd, lij de eendjes verbeterde ie- er meisje haar tijden in crawl, igslag en dolfijn: Cindy Phi- ps, Sabrina Van Extergem en "Nathalie Van Hauwe. Blozen- Ie Nathalie stapt in 1985 over laar de benjamins, maar naast iabrina en Cindy komen nu >k Caroline Uyttersprot, Ste- *en Claessens. Filip De Bis- :hop en Joost Meyers de een- Ijesrangen vervoegen. 'wisselslag en dolfijn werd iet maar een magere prestatie roor de Dendermondenaars, laar in rugslag werden veel ijden verbeterd en vooral Bart 'ercauteren viel op met 1.16.7 iver 100 m. Volgend jaar >rmt deze kerel, samen met ijn vriend Tom De Smet, voor 'loolslag, Geert Van Gucht 'oor dolfijn en Dominik Cha- vatte voor crawl een flinke ploeg voor de aflossing 4 x 100 m wisselslag kadetten. Eigenlijk kwamen de beste tij den in crawl voor en dan nog bij de mannen van wie men het niet zou verwachten: Bart De Cock eindelijk beneden de 1.20, Filip Chavatte met 1.14.3 en Joris Putteman die veel sterker geworden is met 1.15.2. Geen denderende tijden, maar misschien toch een prikkel om met meer overtuiging te trainen. De meisjes zwommen op hun normaal niveau, zonder uit schieters in de goede of de slechte zin. Hier zal men waar schijnlijk tot maart-april moe ten wachten om betere tijden te kunnen optekenen. Zwemmen. De Krokkebaas vierde haar kampioenen. Al deze zwemmers behaalden tijdens het voorbije seizoen één of meer medailles (c) GINO DE WOLF ABSOLUTE KAMPIOEN Zwemmen. Joris Putteman Zwemmen. Filip Chavatte liet eindelijk een tijdsverbe- kan veel beter (v) terirfg noteren (v) Kinds mensenheugenis gaat de Stekense afdeling van de Vase Zwemkring. dus de afdeling «Fons Wouters - "tekene» met z'n aangesloten geïnteresseerde leden «er- Jgens» zwemmen. Ergens, want in Stekene is geen en zal ]wel nooit een overdekt zwembad komen. Tot enkele maanden geleden werd daarvoor een bus ingelegd en ging fae Stekense Zwemklub zwemmen in Moerbeke. Doch bet vloerbeekse overdekte zwembad sloot definitief z'n deu gen (krisis) en ook de Stekense Zwemklub zat op straat. •ndcrtussen stond ook vast bus inleggen nief meer financieel haalbaar was voor elede Stekense klub. Via de Ste- tvejccnse Sportraad werd nog een poging gedaan om een speciale iubsidic voor klubs in kansar te situaties toe te kennen aan Ie Zwemclub, doch het Ste- gemecntebestuur oor- leelde dat dit geld beter be- iteed was aan de volley- talklubs. Dus gedaan met het •usvervoer voor de jonge 'emmertjes! 'e zijn ondertussen enkele naanden verder en de Lwemclub Fons Wouters heeft ich hersteld van deze slag. Met eigen vervoer dus be reidwillige ouders en sympati- santen gaat men nu zwem men in Wachtebeke. Inderdaad, het bestuur van de Stekense Zwemklub heeft van de direktie van het Provinciaal Domein Puyenbroeck en langs de Bestendige Deputatie van Oost-Vlaandercn bekomen dat de klub 2 avonden per week kan gebruik maken van het zwembad in het Provinciaal Domein te Wachtebeke. Dins dagavond van 19.15 tot 20.45 uur en donderdagavond van 19 tot 20 uur. Er wordt natuurlijk nog gratis les gegeven, zowel aan klein tjes als aan veteranen, want het programma biedt gratis zwemlessen voor kinderen en volwassenen, vervolmaking voor jonge zwemmertjes, vrij zwemmen, training voor ge vorderden, training voor top zwemmers... Dus voor elk wat wils én iedereen wordt met raad en daad bijgestaan. De onkosten zijn miniem: lid worden van de klub (400 fr. voor volwassenen, 350 fr. voor het eerste kind, 300 fr. voor het tweede kind en zo telkens 50 fr. minder) én 25 fr per keer inkomprijs voor het zwembad. Wie interesse heeft komt op de aangeduide dagen en uren naar het zwembad in Wachte beke, waar hij alle inlichtingen zal krijgen ofwel kan hij kon- takt opnemen met Freddy Van Himste, Heirwcg 53 te Steke ne. tel.: 03/779.78.77 of met Rcné Verdurmen, F. van Brussclstraat 44 te Stekene, tel.: 037779.88.77. Gremar Tijdens het jaarlyks feest van zwemklub «Krokkebaas» uit Buggenhout werden de kampioenen gehuldigd. De klub, die pakweg 120 leden verenigt, nam in 1984 aan 22 zwemmeetings deel. 534 zwemmers namen aan de wed- strijden deel. Er werden 256 medailles gewonnen: 107 gouden, 82 zilveren en 87 bronzen. Zeven keer werd een klubrekord verbeterd en 251 keer een persoonlijke tijd. Gino De Wolf haalde het beste resultaat. Op basis van zijn verrichtingen in het afgelopen jaar werd hij door de K.B.Z.R.B. als A-zwemmer gekatalogeerd. Vier zwem mers van Krokkebaas drongen tot de B-kategorie door. Het zijn Wim Daes, Chris De Wolf, Bart Van Malderen en Martine De Leeuw. De inter- klub tussen Kieldrecht-Lebbe- ke-Buggenhout-Ninove en Wetteren werd voor de tweede keer door Buggenhout gewon nen met 380 punten voor Nino- ve met 378, Kieldrecht, 211, Wetteren 142 en Lebbeke 119 punten. Op de provinciale kampioen schappen werden ereplaatsen bezet. Bij de C-zwemmers een tweede plaats voor Steven Creyelman en Jochen Lichtert en een derde plaats voor Jenny Bogaerts en Thierry Steenput. In de reeks B-zwemmers legde Zwemmen in Buggenhout. pino De Wolf beslag op een n„ u/„/r ...ZZ4 „k tweede plaats en won boven- Gino De Wolf werd de ab- dien "venichil|cndc rii. solute kampioen, (c) TAFELTENNIS In de eerste reeks van de in<CVKT-tafeltenniskompetitic heeft Patro A bewezen dat het de grote slokop is in deze afde ling. Baasrode A die algemeen Bis de tegenhanger voor Patro Werd aangewezen werd op ei gen terrein volledig schaakmat gezet. Patro A haalde zwaar uit en versloeg Baasrode A met 2-8. Daarmee zijn alle twijfels zo goed als weggeno men en zal Patro A ongetwij- felt met veel punten voor sprong de titel binnenhalen. Patro C kreeg thuis Madeion A op bezoek. En dat was geen Spek voor hun bek. Ze verlo ren met 2-8 en dat lag wel in de lijn der verwachtingen. Alleen J Van Couwenberghe kon het vaandel van Patro C rechthou den met twee overwinningen. De twee anderen liepen er maar voor spek en bonen bij. Patro B heeft in het derbv tegen BAC A een overwinning vastgelegd met 7-3 cijfers. Aanvankelijk vlotte het niet zo best bij Patro en werd een 2-2 score genoteerd. Vanaf dat moment kreeg Patro B vleu gels en BAC A werd uitgeteld. Patro A heeft op verplaatsing bij Pardaf B nog maar eens getoond hoe sterk ze wel zijn. Ze lukten daar zonder moeite een 0-10 score Aan pardaf B werd amper één setje gelaten. Baasrode A kreeg thuis ook een nederlaag toebedacht met 3-7 door Triumf A Lokeren. Van bij de start liep Lokeren vooruit en ze lieten aan de thuisploeg geen ruimte om iets te oogsten. Het was alleen K Mcstdagh die de bezoekers drie overwinningen kon afpeu- teren. Zijn ploegmaten brach ten er heel wat minder van terecht. Bij de bezoekers won iedereen twee keer. In de tweede reeks heeft Prado voor de eerste maal een over winning laten optekenen dat hun wel weglokte van de laat ste plaats maar hun toch geen garantie bied om de degradatie te ontspringen. Het gebeurde tegen het zwakke KWB A Kruibeke. Van Houte en Wae- geman wonnen alle wedstrij den en daarmee was de kous voor de KWB-ploeg zo goed als af R. Segers won één wed strijd en daarmee stond de overwinning op het bord. Mis schien betekent dit voor Prado de definitieve doorbraak. Die zelfde KWB-ploeg kreeg in ei gen midden ook nog een forse pandoering van Patro D 8-2. De co-leiders in deze reeks hebben van bij het begin de overwinning binnengehaald. Halfweg wedstrijd stond de ne derlaag van de thuisploeg schier vast 1-5. Naderhand hebben ze hun overwinning nog harder afgetekend met 2-8 cijfers. Goossens en Mare Stal- lert waren ongetwijfeld de bes te spelers bij Patro. Ze won nen alles. Pardaf D en Pardaf C hebben onder elkaar moeten uitvechten wie de sterkste for matie is. En het waren de jon gens uit de C-ploeg die het haalden met grote 1-9 cijfers. Alleen Lardon Dirk kon er voor zorgen dat de D-ploeg niet getrakteerd werd met een forfaitscore. Ons Huis A Baar- degem heeft onverwacht de punten thuis gehaald tegen het bezoekend Dynamica A Waas munster Tot 2-2 verliep alles gelijkmatig. Dan plots scheen Ons Huis A vleugels te krijgen en haalden ze een 5-2 voor sprong. Maar om te winnen moesten ze ook het zesde spel binnen halen. En daarvoor hebben ze moeten wachten tot de allerlaatste wedstrijd. Toen heeft Hubert Van Langenho- ve, Chris Oosterlinck geklopt en meteen waren voor Ons Huis de zo begeerde punten binnen schot. In de derde reeks won Dyna mica B met 9-1 cijfers van BAC D. Van een echte wed strijd was er geen sprake ge zien Waasmunster steeds weer opnieuw en vrij gemakkelijk de overwinning weer naar zich toe trok. WATERPOLO L.Z.V. - Z.V.W. 7-3 UUmmm iUwunnwlL Voor het eerst sinds lange tijd is er aan deze derby een sportief einde gekomen. Sinds enige tijd heeft klubsekrctaris van Wetteren, Jaak Schollaert, kontakt opgenomen met de Lokerse sekretaris Peter Bleyaert en ze hebben onder mekaar enkele voorstellen uit gewerkt. Ook al komt de Lokerse ploeg elke week in kontakt met de Wctterse, toch was het opletten geblazen. Reeds vrij vlug in de eerste periode zwom de thuisploeg met een manne tje minder. De bezoekers kon den echter deze kans niet waarnemen en Lokeren open de enkele sekonden later de stand: 1-0. Lokeren was nu voortdurend in de aanval. Het kon nog twee keer scoren, maar moest een tegengoal in- kasscren: 3-1. Ook in de tweede periode ton Wcllcren gemeten van een één-man-meer situatie en opnieuw kon het niet scoren. Al miste Lokeren een penalty, jong talent en wisselspeler Luc Anthuenis bracht de stand op 5-1. In de laatste periode gooide Lokeren alles in het offensief en kon de stand op een veilige 7-3 brengen, al miste het toch verschillende wenkende kan sen, zoals in de laatste minuut toen de bal rakelings naast ging. Alles bijeen een geslaagde en sportieve wedstrijd, waarna een gezellig samenzijn volgde in het klublokaal. De ploeg: keeper Stany D'Hooghc was weer in topvorm, terwijl Yves Wauters de verdediging op zich nam. Erik Peeters (2), Rik Mestdagh (1) en Eddy Van Puymbroeck (1) waren een blijvend gevaar voor de Wet- terse doelman terwiil Mark zen. Wim Daes en Chris De Wolf verbeterden tot twee keer toe het klubrekord. Eén keer was dat het geval voor Bart Van Malderen, Murielle Bogaerts en Jenny Bogaerts. Zoals reeds aangehaald be haalde Gino De Wolf in 1984 de beste resultaten. In de dis- triktkamp. Oost-Vlaanderen eindigde hij tweede in streek. Hij werd A-zwemmer door de limiettijd te zwemmen in 100 meter streek. Bovendien ves tigde hij een rekord door in één seizoen liefst 34 medailles te behalen, waarvan 18 gou den. Hij boekte ook een re kord door 29 tijdsverbeterin- gen te realiseren in één sei zoen. Klubkampioen in de ver schillende reeksen werden Ne- le De Clippeleir, Ilse Hey- vaert, Katleen Seymoens, Sieglinde Verniers, Jenny Bo gaerts, Johan Seymoens, Kris- tof Van Nederkassel, Steven Creyelman, Gino De Wolf, Wim Daes en Bart Van Mal deren. MEDAILLES Gino De Wolf behaalde 34 medailles in 1984. (Het vorige rekord stond op naam van Wim Daes met 31). Op de tweede plaats staat Katleen Seymoens met 23 gevolgd door Steven Creyelman (20), Wim Daes (19), Chris De Wolf (17), Thierry Steenput (15), Renatc De Neef (14), Pascal De Bondt (13), Geert Goedgezelschap (12), Jenny en Murielle Bo gaerts (11), Bart Van Malde ren en Ariane Leemans (10), Marc Van Den Broeck (7), Johan Seymoens en Veromque Van Den Broeck (6), Gert Poelaert, Veerle Cooreman, Elke Bettens. Martine De Leeuw (3), Sieglinde Verniers, Hilde Hermans. Jochen Lich tert, L. Van Kerckhoven (2), Ilse Heyvaert, Nele De Clippe leir, Katricn De Clippeleir. Pieter Seghers, Kristof Van Nederkassel, Ely en Lieven Aerts en Guy Durinck behaal den ieder één medaille. Gino De Wolf won 18 gouden medailles. Steven Creyelmans (14), Chris De Wolf (10), Wim Doas en Bart Van Malderen (9), Pascal De Bondt (8), Thierry Steenput en Geert Goedgezelschap (6), Katleen en Johan Seymoens (4), Jenny Bogaerts (4). Renate De Neef en Ariane Leemans (3). De voornaamste tijdverbete ringen in '84 waren voor Gino De Wolf (29), Wim Daes (24), Geert Goedgezelschap (19), Katleen Seymoens en Steven Creyelman (17), Thierry Steenput (16). Johan Seymoens en Gert Poe- lart werden door de K.B.Z.R.B. aangeduid voor deelname aan het Vlaamse Eendjescriterium. Beiden leg den ze beslag op een vijfde plaats. EDM. Vertonghen een 12-meterschot omzette in een doelpunt. Alex Vanhove die weer uitstekend presteerde, was goed voor een doelpunt en het jong talent Luc Anthuenis bracht op een beslissend moment zijn ploeg op voorsprong. Kris Roels en Peter Bleyaert hielpen voort durend in verdediging, zodat die vrijwel nooit faalde. De kompetitie lag dan een tijdje stil, maar Lokerse kon gerust deze stop tegemoet zien. (P-H.l Zwemmen in Buggenhout. Ilse Heyvaert toonde zich in 1984 het sterkste eendje. Veerle Cooreman werd tweede en Katrin De Clippeleir derde (c) Zwemmen in Buggenhout. Jenny Bogaerts werd de snelste zwemster bij de kadetten. Zij ging Murielle Bogaerts en Veronique Van den Broeck vooraf (c) Zwemmen in Buggenhout. Bart Van Malderen, Chris De Wolf en Elie Aerts (c) Zwemmen in Buggenhout. Bij de benjamins werd Kath leen Seymoens klubkampioene, voor Renate De Neef en Hilde Hermans (c) Zwemmen in Buggenhout. Gino De Wolf, Geert Goedge- zelschap en Guy Durinckx (c)

De Voorpost | 1985 | | pagina 29