smoe ■n fekkers VU: Elke planmatige en beleidsbewuste aanpak ontbreekt »rn« TE KOOP I Leo Callaert: meerderheid moet overleggen OCMW-voorzitster aan de dijk te zetten ei «Sk'aan Toebak» op Sint-Antoniusviering te Affligem Groepstentoonstelling Aktiva in kasteel Walburg Sint-Niklaas In Netwerk te Aalst ff. 2 - 4.1.1985 - De Voorpost Lebbeekse begroting '85 (1) Een begroting, rekening houdend met de financiële mogelijkheden... Een begroting die mangel heeft aan een beleidsbewuste aanpak... Een begroting op lemen voeten, een arme begroting die geen ruimte toelaat... Dat waren zowat de hoofdtonen in de kommentaren bij de Lebbeekse gemeentebegroting 1985, die financieschepen Karei De Gucht, tijdens de voorlaatste zitting van het voorbije jaar, aan meerderheid en oppositie voorstelde. Een zitting die overigens de klok van twaalven ruim passeerde, zodat burgemeester Moeyersoon pas om twintig voor twee de raadszaal zag leeglopen. De kommentaren op deze be groting hebben we de dui delijkheid terwille opge splitst in drie bijdragen. Van de week geven we het VU- standpunt weer, volgende week wordt het oordeel van de SP uit de doeken gedaan en een week later besluiten we met het meerderheidsstand punt. Allereerst echter de cijfers. In de gewone dienst vertoont de begroting een boni van zowat 8,5 miljoen, in buitengewone dienst bedraagt het boni 2,2 miljoen. genstaande dit gebrek verliep de vergadering in een betere, inhoudelijker sfeer. Louter technische begroting, met aantal onontkoombare Beleidsdokument ontbreekt De begroting, aldus VU- woordvoerder Johan De Mol, is niet alleen een raming van de ontvangsten en uitgaven van het jaar '85, maar vormt tevens het financieel referen- tiedokument waarbinnen de gemeentelijke opties kunnen gerealiseerd worden. Het eva lueren van deze opties is een absolute vereiste voor alle raadsleden. Het lijkt in deze optiek dan ook wenselijk dat elke schepen voor de taak die hem is toever trouwd, minstens een toelich ting zou geven. Dat gebeurt nog steeds niet. A fortiori is het schepencollege er nog niet in geslaagd om zijn financiële opties te vertalen in een be leidsverklaring. Deze opmerking hebben we reeds bij elk ontwerp van be groting gemaakt. Nu voor de negende keer wensen we te stellen dat het zou getuigen van politieke volwassenheid om het gemeentelijk beleid voor 1985 in een beleidstekst te vertalen. Het ontbreken daarvan kan enkel uitgelegd worden door onwil of onkun de. Wat de bespreking in de finan ciële kommissie betreft, werd slechts één technische vergade ring aan de begroting besteed. Het voorontwerp van begro ting werd amper twee dagen voor de vergadering besteld; een grondige analyse was voor af dus niet mogelijk. Niette- Deze begroting (eigen dienst jaar) kan voor wat de gewone dienst betreft samengevat wor den in een toename van de inkomsten met 17 miljoen, ter wijl de uitgaven met 13 mil joen stijgen. In vergelijking met '84 stijgt de gewone dienst, in de ontvangsten met 6,85%, terwijl de uitgaven met 5,34% toenemen. Bij deze oppervlakkige analyse zou men kunnen stellen dat een gezond financieel beleid wordt gevoerd; bij een meer gedetailleerde analyse moet deze bewering echter gerelati veerd worden. Eén ding is ze ker: we dragen nu nog steeds de gevolgen van het rampzalig financieel beleid van de vorige PW-CVP-koalitie. Op dit ogenblik kampt men nog steeds met een zware hypo theek. De huidige begroting probeert daar aan te reme diëren. Niettegenstaande goede be doelingen van sommigen, lig gen er voor de VU-fraktie een aantal onaanvaardbare aksen ten in deze begroting. Men kan immers gerust beweren dat de ze begroting een technische begroting is, waarin het naast weinig nieuwe investeringen, grotendeels gaat om een aantal onontkoombare uitgaven. Zo bedraagt de personeelskost 35,5% van de totale uitgaven, de schuldenlast is opgelopen tot 29% van de totale uitga ven. Of men deze werkwijze als ideaal mag voorstellen be twijfelen we ten stelligste. De ontvangsten van deze begro ting liggen voor het grootste deel bij een toename van de fondsen en de belastingen; de ze stijgen met 9 miljoen of 50% van de totale toename van de ontvangsten. De jaarlijkse schuld per inwo ner zal voor 1985 2.967 fr. bedragen, enkel voor wat de direkte gemeentelijke schuld betreft, wanneer we echter de totale schuld bekijken dan be draagt die per inwoner 4.339,8 fr. In vergelijking met '84 een stijging met 7,8%. Deze toestand bewijst nog maals dat de financiën nog steeds niet uit de problemen zijn. De aflossing van de schul den zal een groot deel van de begroting blijven Onaanvaardbare aksenten Zelfs in deze technische begro ting, aldus Johan De Mol, lig gen een paar aksenten die voor ons totaal onaanvaardbaar zijn en die de techniciteit en de lasten van het verleden over schrijden. Deze opmerking geldt zowel voor de ontvang sten als voor de uitgaven. We betreuren het dat de voorstel len om alternatieve inkomsten zelfs geen kans op onderzoek krijgen. Deze voorstellen wor den om zgn. technische rede nen afgewezen. Meestal gaat het echter om duidelijk politie ke opties. We citeren enkele voorbeelden: belastingen op krotwoningen, niet-bebouwde percelen, leegstaande gebou wen, banken, openbare bals en vertoningenreklameborden Een maatschappelijke diskus- sie hieromtrent lijkt ons op zijn plaats; de toepasbaarheid is een loutere nep-reden. Vol gens onze fraktie kunnen be paalde belastingen die de laag ste inkomens even sterk tref fen als de hoogste, duidelijk verminderd worden en door deze belastingen vervangen worden. Wat de uitgaven betreft wordt niet daadwerkelijk en planma tig opgetreden. Reeds lang be staande uitgaven worden niet in vraag gesteld. Hooguit past men een rechtlijnige verlaging toe van alle uitgaven. De nodi ge differentiatie is hier dus dui delijk zoek. Reeds jarenlang pleiten we voor een inventari satie van de behoeften. Uit dergelijke behoeftenanalyse Lebbeke kunnen de overbodige uitga ven, aan derden aanrekenbare uitgaven en alternatieve opties gehaald worden. Via ernstige offertes of aanbestedingen kan zowel kwalitatief als prijsverla- gend gewerkt worden. Op het vlak van het personeel moet eveneens een analyse ge maakt worden van de te ver vullen taken. Een toetsing van de taken en de funktieom- schrijving kan immers leiden tot een efficiënt tewerkstellen en beoordelen van het perso neel. Het'personeel moet hier bij betrokken worden. Ook de konstante scholing en vorming van het personeel moet dringend aangepakt wor den. Het volgen van kursussen is geen overbodige lukse. In deze begroting, vervolgde Johan De Mol, staan een aan tal onaanvaardbare zaken, een aantal uitgaven die niet alleen de pan uitvliegen, maar ter- zelfdertijd een echte sinter- klaaspolitiek illustreren. Ten eerste protesteren we te gen de niet-verplichte toelage aan de vrije biblioteek; deze gift van 200.000 fr. betekent een onrechtvaardige en on duldbare konkurrentie voor de gemeentelijke biblioteek. De gemeentelijke bib heeft een enorme achterstand wat be treft het boekenpakket; een dringend verhogen van dit pakket is voor het behoud van het lezerspubliek een absolute noodzaak. Onze fraktie is werkelijk ver bolgen over de eenmalige toe lage aan een vereniging die reeds gesubsidieerd wordt. Dezelfde opmerking geldt t.a.v. het huren van de terrei nen van SK. Lebbeke. De op tie die men hier neemt zal later dermate financiële gevolgen hebben, dat ze getuigt van een onvoorstelbare lichtzinnig heid. Het gaat niet op dat een kompromis tussen CVP en PW-leden, die in twee voet balploegen bestuurslid zijn, de gemeente zomaar met een fi nanciële last opzadelen. Aan de andere zijde worden een aantal dringende opties to taal stiefmoederlijk behan deld, De post «Aanplantin gen» vertoont een dergelijk laag bedrag, dat het werkelijk belachelijk wordt. In een erg verschraalde en troosteloze ge meente als Lebbeke is een ak- tief beplantingsbeleid meer dan noodzakelijk. Onze verontwaardiging is ech ter het sterkst wat betreft het ontbreken van enige hulp voor ontwikkelingssamenwerking. In de vorige begroting had men reeds een stap in de goede richting gezet, nu wordt dit niet alleen afgebouwd, er wordt gewoon niets meer voor zien. Pierre Van Rossem Groot - Lebbeke De Lebbeekse raadsle den hebben een drukke decembermaand achter de rug. In een goeie week tijd werden ze immers twee maal op een gemeente raadszitting vergast. De eerste de gemeentebe groting 85 werd toen be sproken groeide zelfs uit tot een nachtelijke be doening, zodat de raadsle den hun moede leden pas rond de klok van half twee van de stoelen konden lichten. Wat de tweede betreft waren voorzorgen geno men. Het aanvangsuur was vervroegd tot half ze ven. Maar rond dat uur heerste er zo'n over en weer-geloop vooral de PVV-raadsleden dienden blijkbaar over een en an der nog overleg te plegen dat het kwart voor ze ven werd, toen de burge meester met de agenda begon. Toen op zeker ogenblik vanuit de oppositie ge klaagd werd over de al «te magere dossiersdie de raadsleden ter inzage krij gen, reageerde burge meester Moeyersoon met de bemerking dat sommi ge dossiers, ingevolge hun omvang, niet eens de raadszaal binnenkunnen. Toen Johan De Mol die bewering lachend in twijfel trok en ook de burgervader besefte dat hij de realiteit lichtjes overdreven had, corrigeerde hij zijn eerste uitlating tot «dossiers waar jij en hij richtte zich tot Johan De Molje makke lijk kunt achter verstop pen». En dat leek er beter op. Vooral gezien het VU- raadslid body-matig gezien niet tot de zwaargewichten behoort. Sinds eind december weten we nu ook dat in de Lebbeekse raad vaak zin loze discussies gevoerd worden. Zowel meerder heid als oppositie zijn het daar trouwens over eens. Johan De Mol zei immers: «Hier zijn al vaak zinloze diskussies gevoerd». En op rn smalst.... burgemeester Moeyer soon antwoordde «daarin geef ik je gelijk». Zodus... De aanslepende begro tingszitting had blijkbaar de luciditeit van sommige raadsleden aangetast. Zo had schepen Hiel het tij dens een tussenkomst over de PS-fraktie, waar hij eigenlijk SP-fraktie be doelde. Da's allemaal de schuld van Happart, legde Arie Abbeloos uit. Datzelfde raadslid Abbe loos zien we één van de volgende zittingen een voorstel formuleren om nieuw meubilair in de raadszaal te installeren. Het gestoelte waarop meester Abbeloos zich momenteel met lijf en le den mag neervlijen is hem immers niet goed gezind. Tijdens de jongste zitting bleef hij, duidelijk tot zijn ongenoegen, met zijn jas pand aan die stoel hangen... Nieuwbakken raadslid Leo Callaert heeft zijn mai- den-tussenkomst achter de rug. De VU-vertegen- woordiger had het daarin over het feit dat de grote gezinnen in Lebbeke, wat betreft het ophalen van het huisvuil, het gelag moeten betalen. Zijn voorstel om daar verandering in te brengen, werd echter niet door de meerderheid ge volgd. Burgemeester Moeyer soon heeft zich tijdens de begrotingszitting twee keer ferm kwaad gemaakt. Al lereerst op ober met dienst Coisken Perdaens. Toen laatstgenoemde, op een wenk van onderwijs-sche- pen Cois De Ridder, met een pintje voor de onder- wijsschepen kwam aan draven, kreeg hij van de burgervader te horen dat «er geen uitzonderingen gemaakt werden en in het college beslist was de raadsleden enkel van drank te voorzien op een teken van de burgemees ter». Dat teken was niet gegeven, zodus... Het «overspelige» pintje heeft de schepen anders goed gesmaakt. De tweede keer dat de burgen/ader uit zijn kram men schoot was zijn toorn gericht aan het adres van gemeentesekretaris Van Driessche. De sekretaris had nl. niet gereageerd op een tot driemaal toe her haalde vraag van de bur ger met de stemming over een agendapunt te begin nen. Ik stap het hier af, hé, dreigde de burgemeester. Het gebeurt zeer zelden dat een raadslid aan zelfkritiek doet. Tijdens de begrotingsraadszitting mochten we daar echter een staaltje van meema ken. Toen vanuit de oppo sitie diverse voorstellen voor het invoeren van al ternatieve belastingen ge formuleerd werden, vroeg raadslid Abbeloos zich af waarom geen belasting in gevoerd werd op het dra gen van maskers. Daar mee, versprak het CVP- raadslid zich, zou je de ganse meerderheid tref fen. Ik bedoel, korrigeerde hij zich meteen, zou je alle politiekers treffen... Elk jaar worden de pers medewerkers die in Lietbe- ka aktief zijn tijdens de ein dejaarsperiode verrast zetter, iet op, dubbele r - met een eigenhandig gete kende wenskaart van de vzw Primulantus. Een ori gineel inititief, dat fel geap precieerd wordt. Dank je wel, Katrien V.D.B. De belangstelling van de politici voor het kerstkon- cert uitgevoerd door het gemengd koor Sange Jo, lag eerder aan de lage kant. Alle raadsleden ont vingen nochtans een schriftelijke invitiatie, maar op die uitnodiging reageer den enkele burgemeester Moeyersoon en de raads leden Johan De Mol, Ro ger Cami en Dirk De Cock. Waren de overigen dan al len op wintervakantie, zoals schepen Hiel? Van de parkeerruimte naast do O.L.Vrouwkerk, speciaal bestemd voor de minder-validen, wordt re gelmatig misbruik gemaakt door «gewone» autobe stuurders. Vorige week vrijdagavond was die par keerplaats zelfs ingeno men door een wagen ei gendom van een lid van de Lebbeekse brandweer. Men zou zowaar gaan twij felen aan de lichamelijke kapaciteiten van de Leb beekse pompiers. In een periode waarin traditioneel teruggeblikt wordt op het voorbije jaar, keken wij in onze glazen bol en deden we wat de «fjoeter» van Lietbeka be treft, volgende vaststel lingen: In Gasthof Bierboom een instelling «in de sc/(l8f duw van de kerkzot één van onze collega's iw- altijd noemt worden Tl I 26 januari de pannen v. het dak gespeeld. Na e> t grondig onderzoek doorl plaatselijke politie wordt' Dendermondse Jeggp^ ;a New Orleans Jazzbandt, verantwoordelijk gesteia s De eigenaar van het ^an bouw eist schadevergcom ding. De DendermonaciU naars proberen de op&en zweepte gemoederen aat bedaren, bieden de man kwestie een gratis aboni^t c ment aan voor de ganpen duur van het JazzfestiV^j maar betrokkene weigert* hu Een schepen houdt h voor gezien in de plaats ;nb, lijke politiek. Zijn opvolgii vc veroorzaakt grote tramm^e lant in de schoot van zpute politieke partij. Enkele m£me kontenten zoeken kont$eI met de Radikalen vi,nd{ John Massis. LaatstgTOoi noemde ontvangt zt,0f 30ste, 31ste en 32ste p%te tijlid met open armen, s/^je zijn armen «onverzins» fyiak ziet meteen zijn drnnR nieuwbakken kompanêd met de plaatselijke diertje h 900 afvoeren. vere getr Tot eenieders verbaziide en genoegen wint SK Leïma' beke de kampioenstitel lien, tweede provinciale B. ffluite pid Lebbeke verricht eer. zelfde exploot en beits er clubs fusioneren. ;n d Midden van het y'apute wordt in de archieven et stip dokument teruggevonden o waaruit blijkt dat hondehei i jaar geleden in Lebbeke q-iijk kiemen gezaaid werdi, nog voor een Vlaamsnationaede partij. Johan De Mol vrae,hou het gemeentebestuur me een om een eenmalige er— tra-subsidie van 100.00. F. Een onderzoek naar a aktiviteiten van de gro Lebbeekse amateurtonet. spelers brengt aan het Hei dat een drietal spelers fLebfc gelijk lid zijn van twee /<j,p v nee/verenigingen. Een it* derhaast in het leven gt roepen overlegkomit6Tg schorst beide spelers /erwe' venslang. De uitgestoten nen stichten sito prest. Hi een nieuwe toneelvrend ging: «Last but not least»Hi. In Denderbelle konJ men tot de vaststelling dt men al een paar jaar mL Lebbeke gefusioneerd tó Meteen wordt gevraagd cl, ij Bellestraat te verbeteren, r De Lebbeekse middet standers die de Dende mondsesteenweg bewcy zu| nen, zien met lede oge tege voor hun deur kollektore de grond ingaan en organs seren geleide bezoeka om hun geslonken zaken cijfer op te knikken. Smoelentrekkt Tijdens de bespreking van de OCMW-begroting '85 in de schoot van de Lfebbeekse gemeenteraad, lanceerde VU- raadslid Leo Callaert, tegelijk OCMW-raadslid voor deze partij, een scherpe aanval aan het adres van OCMW- voorzitster Arsène De Mol. Leo Callaert had het in zijn tussenkomst aanvankelijk over het feit dat in het OCMW in de loop van juni 1984 overeengekomen was om ter voorbereiding van de ontwerp begroting in de maand juli een werkvergadering te plannen. Ondanks de verschillende aan maningen van de raad, aldus Leo Callaert, en van de toe ziende schepen, heeft deze vergadering nooit plaats ge had. De OCMW-voorzitster en haar raadgever vonden dit overleg blijkbaar niet nodig. Dat dit overleg niet gebeurt met de minderheid is nog min of meer te begrijpen, hoewel mijn SP-collega en ikzelf in het verleden steeds posi'ief heb ben meegewerkt aan het op stellen van de begrotingsont- werpen. Maar, vervolgde het VU- raadslid, dat er niet het minste overleg was binnen de meer derheid is tegelijk onbegrijpe lijk en onverantwoord. De lei ding en de stimulans bij zulke belangrijke besprekingen zou den moeten uitgaan van de voorzitster, maar de interesse en de bekwaamheid moeten in vraag gesteld worden. De meerderheid zou eens moeten nadenken of het niet beter zou zijn haar te laten vervangen door iemand met de nodige bekwaamheid. Misschien vraagt ze zelfs niet beter. Of de meerderheid de sugges tie van Leo Callaert ter harte neemt, is ons onbekend. Feit is wel dat van de kant van de CVP-PW-meerdcrheid niet de minste reactie viel op Cal- laerts suggesties. De betrokke ne zelf kon niet reageren, ver mits ze niet op de raadszitting was komen opdagen. Ook bij vroegere besprekingen van de OCMW-begroting, was ze trouwens niet van de partij (pvr) Op zondag 20 januari viert Essene-Affiigem andermaal Sint-Antonius. Gestart wordt reeds op de feestdag van de patroonheilige op donderdag 17 januari met te 19 u. een gezongen mis met ofiergang en zegening met de relikwie. Op zondag 20 januari te 8 u. mis opgedragen door Pastoor eucharistieviering en aanbren- Jansen met preek en offer gen van de offergaven. Te 8.45 gang, uitreiking van santjes en u. vertrekt aan de Abdij Affli- bedevaartvaantjes en opgeluis- gem de winterse zwerftocht terd door het zangkoor «Gau- Sint-Antonius achterna, geor- deamus» uit Liedekerke o.l.v. faniseerd door de Vlaamse Etienne De Reuse. Nadien tra- Wandelklub Affligem, waar- ditionele verkoop bij opbod voor vooraf kan ingeschreven van de offergaven. Vóór de worden bij Laurens Van der kerk en in de verwarmde tent Schueren, Kruisstraat 23 te doorlopend volksvermaak met Hekelgem. Tel. 053/66.72.00. de groep «Sk'aan Toebak» Te 10 u. Gregoriaanse Hoog- o.l.v. Frank Rossignol. Verder kriek en lambiek van 't vat, kop en boerepensen. Te 13.30 u. in feestzaal «De Montil» Sint-Antoniusmaal met op het menu paté van de chef, snert met korstjes en zwijntje op zijn jagers. Prijs: 600 fr. Vooraf inschrijven noodzake lijk bij Mare De Bisschop, Paddeputstraat 22, Essene (02/ 582.03.02), Frans Verbeken, Caudenbere. Hekelgem (053/ 66.71.90) of in «De Montil», Moortelstraat 8 te Essene (02/ 582.10.35). Te 18.30 u. revue-bakschieting in de tent naar pensen en kip pen en op maandag 21 januari gezongen H. Mis ter intentie van de overleden gildeleden. Deze festiviteit afdoen als lou ter folklore gaat niet op. In de kerk kan men als het ware de warmte voelen van vele gebe den, van boerse ernst en van Culturele Centrale Aktiva organizeert een groeps tentoonstelling met kreatief werk van een twintig tal Waaslanders, in kasteel Walburg in het Sint- Niklase stadspark. De deelnemers zijn Martine Nauts, Louisa Dubin, Guido Verbuyst, Hanny Oerlemans, Raymond Res- mann, Gertrude Heyndrickx, Rita De Vleeschhou- wer, Antoine De Loose, Paulette Taecke, Augustin Rijekaert, Elie Van Oppens, Rudi Van Gysel, Mar cel Wauters, Dirk Boel, Nadia Marin, Bo Venke, Linda De Meester, Luc Maes, Raymond Van De Velde en Raymond Bal. kennis die hij daar toen op- Nadia Marin toont in Wal- deed komt hem, nu hij veel burg een aantal werken op vrije tijd heeft, bijzonder stof. Ze volgde modelteke- goed van pas. Het stelt ten- nen, stofdruk en juweelont- toon met enkele olieverf- werpen aan de akademie in schilderijen. Temse. Het liefst werkt ze Antoine De Loose was even- op stof omdat dat materiaal méér leeft dan papier. leerling bij G. Fon- teyn. Momenteel volgt hij Rudi Van Gijsel legt zich lessen bij H. De Volder aan toe op het schilderen van landschappen in olieverf en akwarel. Van hem krijgen we twee olieverfschilderijen en één akwarel te zien. Ook Elie Van Oppens beoe fent de akwareltechniek. De tedere en voorzichtige kleurtonen verlenen haar de mogeüjkheid een wonde re, fantastische wereld te schetsen, zo vertelt ze zelf. Augustin Rijekaert volgde destijds lessen bij G. Fon- teyne en R. Malfliet. De de akademie in Sint-Ni- klaas. Paulette Taecke profiteert van wat vrije tijd en de vrije akademie om haar kreativi- teit te uiten. Na jaren waar in ze sporadisch tekenin getjes maakte in poéziekes van haar dochter, maakt ze nu akwarellen. Drie daar van toont ze ons. Rita De Vleeschhouwer haalt haar onderwerpen uit de natuur, maar maakt nooit naturalistische ko pieën. Ze brengt enkele werkjes in pointillistische olieverf- en akwareltech niek. Gertrude Heundrickx voelt zich tot de naïve kunst aan getrokken. Ze hoopt in de toekomst steeds verder te kunnen gaan met schilde ren, akwarellen en tekenen in haar eigen stijl. Raymond Resmans slogan «men is nooit te oud om te leren» komt hem nu hij 71 jaar geworden is, zeker van pas. Aan de vrije akademie legt hij zich toe op het olie verfschilderen. Hanny Oerlemans volgde de lessen aan de akademie in Dendermonde. Nu kan je haar terugvinden in het atelier monumentale en toe gepaste kunsten van de akademie van Sint-Niklaas. In Walburg toont ze hand- gevormde keramiek. Guido Verbuyst brengt te keningen uit de wilde fan tasie. Met tekenpapier, kleurpotloodjes, stiften en potloden knutselt zij ze in elkaar. Voor Louisa Dubin is het akwarellen en olieverfschil deren een passie geworden. Felle kleuren, abstrakte ele menten en strakke lijnen «Weduwe van een dichter» Op zondag 13 januari te 20.30 u in Netwerk, De Ridderstraat, opvoering van «Weduwe van een dich ter» door «De Engelenbak», georganiseerd door vrouwenwerking CGSO in samenwerking met Net werk en met steun van het bestuur voor Volkson twikkeling. Twee vrouwen raken maar niet los uit de dominantie van een man, zelfs niet na zijn dood. Bovendien hebben deze het niet gemakkelijk in de Praagse winter, waarin iedereen die iets met het verleden te maken heeft, geïsoleerd wordt. Deze thema's der onvrijheid, femenistisch en poli tiek, worden beide op het toneel gebracht, maar uiteindelijk ligt de klemtoon op het eerste. Wie is uiteindelijk de «weduwe van de dichter», zijn vrouw of zijn minnares? Toegang: 200 fr. Redukties: 160 fr. «Maandag is het dinsdag» Theater Stekelbees brengt op zaterdag 5 januari voor kinderen van 6 tot 12 jaar «Maandag is het dinsdag» in Netwerk, De Ridderstraat. Toegang: 80 fr. Groepen en redukties: 60 fr. Nadere info en reservatie: Netwerk, 053-78.89.81. Dit verhaal wordt soms verteld op een maandaga vond, soms op een dinsdagavond. Iedereen zit stil te luisteren en als het verhaal verteld is, komen de vragen los. Een jongen vraagt: «Hoe komt dat, een stad?». Een meisje vraagt: «Hoe gaat dat, een oor log?», «Hoe laat is het eigenlijk?» vraagt een me neer. Maar niemand antwoordt. Misschien, omdat niemand het weet. Of misschienomdat er helemaal geen antwoord is. LH spreken haar aan se stadspark. Toegankelijk Martine Nauts werd door op weekdagen van 18 tot 20 de kunst zef ge.nspireerd uur. op zaterdag en zondag doordat ze altijd bij het »u- van 10 tot 12 uur en van 14 zeum gewoond heeft. Ze tot 18 uur. Gesloten op brengt twee keramische feestdagen werken een een akwarel Tot 5 januari in kasteel Walburg in het Sint-Nikla- 8. 3 wasbakken kast bovenaan i X XX Kast nooit vervulde vcrzuchtinfl Velen zoeken immers j troost bij Sint-Antonius e varken waarna het ganse geniet van een ware BreuJ liaanse sfeer. In Essene I een café nog altijd «stamid en ruikt het naar geuzcbicl worst bij volkse deuntjes! straatzangers. Hier klopt f steeds het hart van Brèughel-volk. 5 jaar oud, toog L-vorm (1), wiel met neon (2), kast dubbel gebruik (ves- ?pp°! tiaire (3) bergruimte (4) ®derJ 4 drogers (5), kaptafel ;e i voor 4 personen (6), met Ju a spiegels en verlichting, ^r- kolom voor 4 personen (7) met verlichting, 3 was- je v< plaatsen (8) met boven- ragen aan bergruimte, 3 grote ,aanv spiegels als wandversie- rjL£ ring, 7 stoelen, grote eta- n leerkast (9) verdeeld in Cock vakken. jde Prijs overeen te komen. Tel. 052/21.14.81 d. lenba: 51/782-HUnden Ifieve: lel», tnse e r'1 _Jo «Op inden >p he

De Voorpost | 1985 | | pagina 2