I DE DERDE PLAATS WENKT OVERZICHT HERENKOMPETITIE BEKER VAN BELGIE ZWARE OPGAVE KERSTTORNOOI VAN ZWARTE PANTERS EN VC ELVERSELE Derde opeenvolgende finalezege voor Ibis Kortrijk BEKER VAN 00ST-VLAANDEREN VOLLEYBALKALENDER - HEREN VLAAMSE VOLLEYBALBEKER 30 - 4.1.1985 - De Voorpost VOLLEYBAL Tweede Landelijke B Sialco Menen - Juvenes Zele: 3-1 (15-10, 15-7, 4-15, 16-14) Menen viel de eer te beurt Juvenes Zele de eerste neder laag van het seizoen toe te dienen. Dit was geen aardig nieuwjaarsgeschenk voor de leider. De Westvlamingen hadden duidelijk de opdracht meegekregen de nodige risi- ko's te nemen in de opslag, aangezien Juvenes in haar vo rige konfrontaties aan het net niet te stuiten was. Tijdens de eerste set kon Zele een 5-3 achterstand in een 6-9 voor sprong ombuigen. Door de ge slaagde lokale opslagen ging de Zeelse receptie falen. Via 12-10 ging de eerste set naar Menen. In de tweede set zagen we eenzelfde taktiek: via 3-1 ging het naar 9-4, dan 14-7 en uit. Een te overmoedig Menen liet Zele toe in de wedstrijd te komen. Danny Loyez smashte en middenman Geert Symoens blokte de punten samen. In de vierde set wees de score 3-8 aan, in het voordeel van Zele, maar de lokale coach liet zijn twee basispionnen rusten en kalmeren. Bij 8-12 namen de gewisselde spelers weer hun oorspronkelijke plaatsen in. Op 12-13 moest Zele de adem van Menen in de nek dulden en het kon niet uitmaken. Derde Landelijke B Valken Haasrode - VK Aalst 3-1 (15-13, 14-16, 15-11, 15-13) Wanneer men de setstanden bekijkt dan had de uitslag an dersom kunnen zijn. Deze spannende topper heeft niet het spelpeil van een wedstrijd op topniveau gehaald. De spe lers konden de stress niet ver werken, want de inzet van de ze wedstrijd was te belangrijk. Het door pech achtervolgde Aalst moest nu ook Mare Phi lips met een ingepakte knie het terrein opsturen. Mede door dat Lieven De Roo afwezig was wegens beroepsbezighe den diende Phillips aan te tre den. Philips werd voor de wed strijd onderzocht en de dokter adviseerde een operatie na de nieuwjaarsperiode. Bij de start van de eerste set ontstond er in de zaal een helse sfeer. VK Aalst slaagde erin een 4-8 voorsprong uit te bou wen, maar de thuisploeg kon vlug terugkomen. In de eindfa se (op 14-13) viel Chris Ie- mants aan en de bal belandde duidelijk binnen de lijnen. Vriend en tegenstander waren het eens, maar de man op de stoel oordeelde de bal buiten. In plaats van 14-14 werd de set afgeblazen: 15-13. Opgejaagd door het onver wachte sukses in de voorgaan de set bouwde Haasrode een 6- 0 voorsprong uit. Een aange slagen Aalst herpakte zich en de inzet kon in extreem de set nog kunnen pakken. In de derde set zagen we een betere thuisploeg, die meester was in het blok en in de lage HEREN VITESSE KR. 0 OPGLABBEEK 3 Bij Vitesse waren Eric Bos- serez en Eric Vijdt afwezig wegens kwetsuren. Vergauwen speelde op halve kracht zodat de thuisploeg door deze handi cap zenuwachtig akteerde. De nervositeit was duidelijk te merken aan de missers vanuit de opslagzone. Vitesse werd in de vernieling gespeeld door de middenaanvallen van Saenen. In de eerste set kon Vitesse gelijke tred houden tot 6-6. Enkel in de derde set kon Kruibeke uitlopen tot 8-3, dankzij het uitstekend werk van Etienne De Buck aan het net. De bezoekers kwamen daarna punt per punt terug en bij 12-12 zagen we acht opslag wisselingen vooraleer de ere- klasser kon uitmaken. VC TEMSE 3 H.O.S. BREDENE 1 Na de datumperikelen om trent deze bekerwedstrijd moest Temse de diensten mis sen van Eddy Moreels, die ver trokken was op skivakantie. Hij werd door Dierickx aan de pass vervangen. De thuisploeg moest elke set met een vijfpun- tenvoorgift van de bezoekers goedmaken. In de eerste set werd de kloof gedicht op 10- 10, maar de bezoekers bleven aanklampen tot 14-14. Tijdens de tweede set slaag de Temse er niet in een 0-7 achterstand op te halen. Daar bij had de thuisploeg nog met tegenslagen af te rekenen. Na de eerste set viel Luc Van de Velde uit en na de derde set diende men ook nog Van den Eynde te vervangen. VIERDE PROVINCIALE A NILCO LEBBEKE B - JUVENES ZELE B 3-2 15-10, 12-15, 15-9, 14-16,15-1. Tegen een goed spelend Ju venes Zele heeft Lebbeke het vier sets lang moeilijk gehad. De eerste set verliep gelijkop- gaand tot 6-6, waarna Zele een 8-10 voorsprong liet verloren gaan. Lebbeke kon na drie setballen uitmaken (15-10). De tweede set kende hetzelfde scenario tot 8-10 voor Juvenes Zele. De thuisploeg, die in deze periode aanvallend ui terst zwak presteerde, kon nog aanklampen tot 10-13, maar moest niettemin deze set aan de bezoekers laten. Na de levieten te zijn gelezen door coach Leo Tas en trainer- kapitein Ronny Pieters kwam een gemotiveerde thuisploeg op het veld. Via degelijke aan vallen van Erik De Smet en Eddy Tas en daarbij nog de dakgoten van Danny Heyn- drickx, kon Lebbeke pro bleemloos voorsprong nemen en deze ook behouden 1-9 In de vierde set liet Lebbeke weer een ruime voorsprong (8- 4 en 10-7) verloren gaan door eigen falen. Oh, die receptie toch. Zele kwam op 11-13 voorsprong en nieuwe missers in de lokale aanval lieten de bezoekers opnieuw toe om de setstand in evenwicht te brengen. De laatste en beslissende set betekende een anticlimax voor de Zeelse jongens. In amper negen minuten werden zij in gepakt door Lebbeke. Twaalf opeenvolgende punten van Ronny Pieters aan de opslag teisterden de Juvenesreceptie en het trio Mannaert - Tas - De Smedt waakte aan het net en maakte de klus af met 15-1. Volgende week speelt Lebbe ke, in het teken van de neven kompetitie, tegen Melle. De wedstrijdbal wordt dan ge schonken door de Beenhouwe rij Luc uit Dendermonde. verdediging. Aanvallend kon den ploegen wedijveren, maar in deze set ha de thuisploeg net dat tikkeltje geluk. Tijdens de derde set kwam Lieven De Roo in de zaal en hij werd in de vierde set inge bracht om de verdienstelijke Mare Philips te vervangen. Vooraleer de Roo warm ge draaid was, stond er een 12-4 stand op het bord. Onder zijn impuls werd het nog 14-13 maar niettemin kon Haasrode het laatste punt vlug uitmaken. Dame Fortuna is VK Aalst dit seizoen niet gunstig gezind. Haasrode wordt leider met twee punten voorsprong op zijn naaste achtervolgers. Met nog tien wedstrijden voor de boeg, moeten ze het hoofd nog niet in de schoot leggen. Ho pen maar dat Chris Iemants, die sukkelt met de knie nu ook verder gespaard zal blijven van enig onheil. Steendorp - Sjaloom Za ven tem 1-3 (5-15, 7-15, 15-13, 12-15) De thuisploeg ging zenuwach tig van start, zodat Zaventem gemakkelijk tot 1-10 kon uitlo pen. Het enige weerwerk van Steendorp reikte niet verder dan 5-11. Steendorp kon in de tweede set aanklampen, via 3- 3 en 3-7 tot 7-8, waarna de bezoekers punt per punt weg schoven. De derde set kon door Steendorp in de wacht gesleept worden door het nonchalante spel van Zaven tem. De score ging gelijk op tot 5-5. Steendorp kon uitlo pen tot 10-5. Tegen Sjaloom mag men geen steek laten val len, zodat de Zaventemse ploeg kon terugkomen tot 10- 9. Bij 14-11 had Steendorp vier setballen nodig om uit te ma ken. Tijdens de vierde set ging de strijd gelijk op: via 3-3, 3-5 werd het 5-5. De thuisploeg kon opnieuw uitlopen tot 11-5 en de Steendorpse spelers kre gen uitzicht op een beslissende vijfde set. Maar door de vele receptiefouten kon de aanval niet meer verzorgd worden, zodat Sjaloom gelegenheid had terug te komen tot 11-11 en verder kon uitmaken. Zodoende kon Steendorp geen beslissende set afdwingen. Atom Denderhoutem - Oltish Bazel: 2-3 (15-6, 8-15, 15-9, 11-15, 12-15) De thuisploeg startte aan de hand van snelle kombinaties, die Oltish meteen de adem afsneden. Bazel kon hiertegen niets inbrengen. Tijdens de tweede set verstoorden de be zoekers de lokale receptie met aartsmoeilijke opslagen. Ol tish Bazel skoorde met vier aces vier punten op een rij In de derde set konden de bezoe kers uitlopen tot 0-6. Maar een wissel bracht opnieuw vaart in de Atomse ploeg, zodat Bazel op een 2-1 in de setstanden aankeek. In de vierde set pak ten de bezoekers opnieuw uit met moeilijke opslagen. 'Randgevallen' brachten de koncentratie van de thuisploeg aan het wankelen. In de beslis sende set liep Oltisj opnieuw uit tot 2-8 maar na de kamp wisseling stevende Atom Den derhoutem Bazel voorbij. Het werd 12-9. Slechte recepties waren er de oorzaak van dat hun snelle aanvallen verhin derd werden, zodat Bazel kon uitmaken. Derde Landelijke C Kemzeke - Ooigem 3-1 (15-13, 15-11, 9-15, 15-6) We zagen een sterk spelend Kemzeke, dat de bezoekers versloeg. Deze overwinning zou wel eens de definitieve redding kunnen betekenen. De thuisploeg was de betere in elk spelonderdeel. Het viel op dat ze in de lage verdediging alles van de grond hield. Met zo'n spelpeil moet Kemzeke hogerop in de rangschikking. Real Testa Lokeren - Kuurne: 1-3 (8-15, 15-13, 7-15, 6-15) Het zo goed als veroordeelde Lokeren kon enkel in de twee de set een vuist maken. Het volstond om een deelzege bin nen te rijven. Kuurne, verwit tigd van het dreigende gevaar, kon daarna zonder problemen een einde maken aan de wed strijd. Eerste Provinciale Wondelgem- Hades Temse: 3-0 (15-13, 15-7, 15-12) Hades Temse moest met een onvolledige kern op verplaat sing, wat weinig bevorderlijk was voor het spelbeeld. Hades heeft niettegenstaande deze handikap de thuisploeg twee sets (de eerste en derde) lang aardig kunnen bedreigen. Tij dens de derde set liep Hades Temse zelfs, via 1-5 tot 6-9 uit, maar de bezoekers schoten te kort in de eindfase. Verdiende overwinning voor de thuis ploeg. Tweede Provinciale A Adec Baasrode-Rumbac Waasmunster 3-1 (15-12, 9-15, 16-14, 15-3) Aangezien Dirk Nobelszijn uitrusting binnengebracht heeft, moest coach Roger De Braeck noodgedwongen Willy De Decker op de spelverde- lingspositie opstellen. Noch tans heeft deze jugdspeler van Adec zich op uitstekende wijze van zijn taak gekweten. In de eerste set kon Waasmunster uitlopen tot 5-12. Bij Adec Baasrode faalde men in de re ceptie en voor Rumbac daar entegen lukte alles. Vanaf het moment dat Luc Breuckelaers en Chris Meert de bovenhand kregen aan het net, stokte het spel bij de bezoekers en zij slaagden er niet in nog een punt op het scorebord te bren gen. In de eindfaze van de derde set (bij 14-12) viel een scheidsrechterlijke beslissig in het nadeel van de thuisploeg uit, zodat Rumbac Waasmun ster op gelijke hoogte kon ko men: 14-14. Vanaf de vierde set draaide het goed bij Adec. Alles paste als een legpuzzel in elkaar. Via de set-up werrden de aanvallers goed bediend, zodat Lenssens en Meert zich in de kijker konden spelen. Derde Provinciale A ATB St. Niklaas-Osiris Denderleeuw 2-3 Een spannende wedstrijd, met goed volleybal en een uitste kende leiding van de man in het wit. Telkens konden de bezoekers één set voorsprong nemen. ATB kon in de vierde set een beslissende set afdwin gen, na een 11-14 achterstand. Tijdens deze beslissende faze was de veer van de thuisploeg gebroken. ATB zag zich een 1- 14 achterstand aangesmeerd (na eerst 0-12 op het bord). St. Niklaas slaagde erin nog zes punten te scoren. Verdiende overwinning voor Dender leeuw, een waardig leider. Nilco Lebbeke- Danny Hofstade: 3-0 (15-11, 15-6, 15-11) Zie verslag verder in het blad. Derde Provinciale B Overboelare - Thunderballs Berlare 3-0 (15-11, 15-10, 15-13) De thuisploeg slaagde erin, dankzij haar kollektieve pres tatie, het sterke Berlare te ver slaan. Tijdens de tweede set gingen de bezoekers onder el kaar bekvechten, wat de pres tatie niet bevorderde. Nader hand bleef Berlare verder ze nuwachtig spelen. In de sporthal De Wuiten te Hamme vond het kersttor nooi plaats dat georganiseerd werd door volleybalploeg Zwarte Panters, in samenwerking met VC Elversele. Tien ploegen schreven in. Ze werden onderverdeeld in twee reeksen van vijf. In reeks A zagen we VC Temse (vierde provinciale), KV Beveren (eerste provinciale), Vrienden zonder Naam (uit verschillende ploegen), Falos Keur (met Yves De Crocker van Juvenes Zele) en Blauwe Hoek Hamme (vierde provinciale). In de B-reeks waren het volgende teams: VC Temse (tweede ploeg). Blauwe Hoek Hamme (tweede ploeg), Filoes Oudegem (vierde provinciale versterkt met Van Damme van VC Elversele), Wondelgem (eerste provincia le) en Zwarte Panters. De winnaar van reeks A, Blauwe Hoek Hamme, moest kruisfinale spelen tegen de tweede van Reeks B (Filoes Oudegem): uitslag 2-0 voor Hamme. De finale van het tornooi werd betwist tussen Blauwe Hoek Hamme en Wondelgem. BLAUWE HOEK HAMME WONDELGEM De eerste set werd vrij gemakkelijk gewonnen door Hamme, maar tijdens de tweede set zagen de Hamse heren een 14-9 voorsprong teloor gaan. Wondelgem kwam terug en toen de stand 14-14 was, kende deze set een spannend einde. Via 15-15 en 16-16 werd het uiteindelijk 16-18 voor Wondelgem. Tijdens de derde set kon Hamme uitlopen tot 8-4, waarna de strijd gelijk opging. Eens 12-8 werd het vrij vlug 15-8. Verdienstelijke wedstrijd van Blauwe Hoek Hamme. Enkele uitslagen: VC Temse-Blauwe Hoek Hamme 0-2 KV Beveren-Blauwe Hoek Hamme 1-1 Vrienden zonder Naam-Blauwen Hoek Hamme 0-2 Falos Keur-Blauwen Hoek Hamme 0-2 TUSSENKL ASSEMENT Reeks A: Blauwe Hoek Hamme Beveren Reeks B: Wondelgem Filoes Oudegem Volleybaltornooi «De Witte Molen» te St.-Niklaas Arboflora Schellebelle- Ajax Aaigem: 3-2 (13-15, 15-8, 15-13, 14-16, 15-4) De thuisploeg moest onvolle dig aantreden en de Arboflo- raspelers ondervonden heel- wat last van een nooit aflaten de Aaigemse ploeg. Schelle- belle werd vier sets lang in de achtervolging geduwd. Aai gem liep telkens opnieuw en kele punten uit, maar het kon de tweede en derde set zege vierend besluiten. Tijdens een spannend vierde set raakte een speler van de thuisploeg een buitengaande bal aan, zodat Aaigem een beslissende faze kon afdwingen. In de ultieme set kon Aaigem geen weer werk meer opbrengen, want het zat duidelijk in ademnood. DERDE PROVENCIALE A HEREN OLTISJ BAZEL 3 MEERBEKE 0 Bazel had de bekerwedstrijd tegen Overijse goed verteerd. Niettegenstaande dit feit heeft Oltisj hard moeten strijden. De bezoekers speelden goed mee of mochten ze van Oltisj meespelen? Op het einde van elke set, stelde Bazel orde op zaken. KEMZEKE 2 IDEGEM 3 Idegem, leider in eerste pro vinciale, toonde tijdens deze wedstrijd aan dat het niveau verschil tussen de provinciale en landelijke afdeling niet zo groot is. Kemzeke speelde krampachtig, maar herpakte zich en het kon het snelle spel van de bezoekers neutralise ren. Tijdens de tweede set ga ven de provincialers een lesje inzake blokvorming en recep tie. De middenaanval van Ide gem kon door het Kemzeekse blok niet gestopt worden. Tijdens de beslissende set ging de strijd gelijk op en er werd op 7-8 van kamp gewis seld. De thuisploeg zette alles op de aanval en Kemzeke kon hiermee uitlopen tot 14-11, In een spannende eindfaze kon Idegem de set winnend beslui ten en de bezoekers gaan heel verdiend naar de volgende ronde. KALKEN 2 SIGIVOK 3 Sigivok zag telkens, dal de thuisploeg hun vierpunten voorgift kon uitbouwen tot 8- 0. De moeilijke opslagen van de thuisploeg ontwrichtte de opbouw van Sigivok en de be zoekers werden twee sets aan gesmeerd. Vanaf de derde set ging de thuisploeg aan het zwalpen. De bezoekers ver zorgden hun blok, want Kal ken viel stereotiep vanop de hoek aan, zodat men daarte gen makkelijk een blok kon plaatsen. De twee volgende sets waren voor Sigivok, zodat een beslissende set de doorslag moest geven. Tijdens deze vijf de set kon de thuisploeg aan klampen tot 7-8. Na de kamp wisseling begon de ervaring van Sigivok de bovenhand te halen op een zeer verdienste lijke thuisploeg. De wedstrijd bracht gevechtsvolleybal maar de supporters zorgden voor de nodige sfeer in de zaal. NILCO LEBBEKE - STEKENE 3-0 15-12, 15-3, 15-11. Met in het achterhoofd zich een mooie plaats in de rangschikking te verschaffen, ving Nilco deze wedstrijd aan. By eventuele winst tegen het gerenomeerde Stekene, kon Lebbeke de derde plaats veroveren. Lebbeke begon deze wedstrijd met acht spelers. De kwaliteiten van Paul De Clerck en Paul Vercauteren, allebei vakantiegenie- tend, werden in de ploeg gemist. Alzo was het Lebbeekse spelerspotentieel verzwakt in de volleyarena. Ereafdeiing 6.1: 17.30 u.: Tower Ternat - VC Temse Eerste Landelijke B 6.1: 11.00 u.: Kanaries Marke - Rapid St. Niklaas 18.00 u.: Hemelveerdegem - Vitesse Kruibeke Tweede Landelijke B 5.1: 19.30 u.: Sigivoc St.-Gillis-Waas - Bissegem 20.00 u.: Juvenes Zele - Mouscron Derde Landelijke B 5.1: 17.45 u.: VK Aalst - Steendorp 20.15 u.: Oltisj Bazel - Strombeek 21.00 u.: Sjaloom - Pardaf Kruibeke Derde Landelijke C 5.1: 19.15 u.: Ooigem - Real Testa Lokeren 20.00 u.: Assenede - Kemzeke Eerste Provinciale Heren 5.1: 20.00 u.: Beveren - St. Amandsberg 6.1: 19.00 u.: Hades Temse - Herzele Tweede Provinciale A heren 5.1: 16.00 u.: Elversele - Adec Baasrode 16.00 u.: St.-Gillis-Waas - Kangoeroes Aalst 19.00 u.: Rumble Waasmunster - Melsele 19.00 u.: Denderwindeke - De Klinge 19.30 u.: Sibok Sinaai - Martinus Belsele 6.1: 19.30 u.: Nivok Nieuwerkerken - Leeuwerik Lede Derde Provinciale A heren 5.1: 15.15 u.: Danny Hofstade - Rapid St. Niklaas 18.30 u.: St.-Pauwels - Blomberg Erembo- degem 20.15 u.: Stekene - Vitesse Kruibeke 6.1: 10.45 u.: Pardaf Kruibeke - Kemzeke 20.00 u.: Osiris Denderleeuw - Nilco Lebbeke Derde Provinciale B heren 5.1: 17.30 u.: Kalken - Schellebelle 18.45 u.: Thunderballs Berlare - Ename 20.00 u.: Ajax Aaigem - Overboelare Vierde provinciale A heren 5.1: 16,30 u.: Juvenes Zele - Kuhne Zele Vierde provinciale C 5.1: 20.15 u.: Melle - Leeuwerik Lede Baasroodse Liefhebberskompetitie 4.1: 19.30 u.: V.G.S. - Peire Total 20.30 u.: Strangers - Kikkers 21.30 u.: IKS - Pletsers Nevenkompetitie 5.1.85: 20.00 u.: Mocrbeke - Nilco Lebbeke 18.15 u.: Sleidinge - Blauwe Hoek Hamme Daarbij kwam nog dat de spe lersvergunningen zoek geraakt waren. Wanneer deze doku- menten niet vlug gevonden werden, dreigde er een for- faitskore voor de thuisploeg uit de bus te komen. Bij een 0-2 achterstand (in de reservenwedstrijd), was er al op een niet gemotiveerde wijze begonnen, met een forfait in het vooruitzicht, kwam men in de sporthal met de verdwenen vergunningen binnen. Deze geruststelling bracht een om mekeer in het spel teweeg. Nilco, onder impuls van Pa trick Van den Abeele in de aanvallersrol en Hugo De Waegeneer als spelverdeler en belangrijkste pion in de lage verdediging, reef de derde set gemakkelijk binnen. De hoofdwedstrijd liet een goed meespelend Stekene zien, maar globaal bekeken kwam het niet goed uit de verf. Tegen een zwaar aanvallend Lebbeke, uitstekend geleid door Roland van Beveren, was niets in te brengen. Van Beve ren wiste met dit optreden meteen zijn zwakkere prestatie van verleden week uit. Goede wedstrijd van Lebbeke dat, wanneer het zijn spel kan opdringen, elke ploeg in de reeks aankan. De goede recep tie en lage verdediging lieten dan de spelverdelers Van Be veren en Cassiman toe hun ploeg naar een verdiende over winning te dirigeren. Een bij komende vermelding verdient toch ook Eddy De Clerck, die de op reis zijnde Paul Vercau teren uitstekend verving, En voor beide bankzitters, Van den Abeele en De Waegeneer, ook een bloemetje want de jongens hebben goed gepres teerd toen ze door trainer- coach De Saeger in het spel ingeschakeld werden. Volgen de week begint reeds de terug ronde, met een eerste sleutel wedstrijd tegen Danny Hofsta de, op gelijke hoogte in het klassement vertoevend. Dit Hofstade is de enige ploeg ge weest die Lebbeke setloos ver sloeg. Wij moeten hier wel aan toevoegen dat Nilco toen nog niet het peil had, waarop het nu doorgaans speelt. De auto matismen manifesteerden zich nog niet zoals tijdens de laatste wedstrijden. In elk geval dient Lebbeke deze toch gevaarlijke klip met een overwinning te omzeilen, daar op zes januari Nilco partij dient te geven aan leider Osiris Denderleeuw, Dus twee belangrijke wedstrij den na elkaar. De zenuwen staan reeds ge spannen te Lebbeke! De ploegen, die aan dit tor nooi deelnamen, werden in poules verdeeld. In poule A. eindigde Ibis Kortrijk, met op nieuw Jempi Staelens in de ploeg, op de eerste plaats, dankzij winst tegen het Franse Asniéres, het Poolse Chelmiec en een gelijk spel tegen Star- lift, gecoacht door ex-trainer vair Ibis Kortrijk Pierre Matheu. In de tweede reeks stond op de kwaliteiten van de DDR geen maat. Kruikenburg besloot dit tornooi met een «zuivere nul» in gewonnen sets (op hun aktief). Voor Lennik verliep en de wedstrijden fortuinlijker, het geen na hun vacantietrip naar Tsechoslovakije verwonderlijk was. Tegen de Finnen moest Lennik door missers in de aan val van Koulberg en Baetens een gelijk spel toestaan. Tegen de DDR kon Lennik gelijk opgaande strijd bewerken en ze werden twee sets met het kleinste verschil verslagen. Het prestige duel tussen de twee ploegen van het pajotten- land werd een probleemloze zege voor Lennik. Een re vanche voor Lennik! De finale ging tussen Ibis Kort rijk en de DDR. Ibis acteerde werkelijk op Eu ropees topniveau. De lands kampioenen zetten de DDR in de eerste set, via 6-1, op een 7- 3 achterstand. Claerman als middenman hielp zijn team aan een reeks setballen bij 14- 12. Een 2.07 m lange Hecht maakte de voorsprong onge daan. Tijdens de tweede set kon Ibis opnieuw via 7-7 tot 14-11 uitlo pen. De Duitsers kwamen op 15-16 na maar liefst elf setbal- N\ Al iO EI odi fee' len, kwam Kortrijk terug totN 16-16 de ploeg won nog inr'1 extremis deze set. nd Tijdens de derde en vierde setP v zagen we de goed blokkende^ Winkler en Jan Van GhelWe,rn die de stereotiepe hoekaanval-P len van de Duitsers wisten tend stoppen. Nu was het overdui-l^ delijk dat de Oostduitse hun' beste kruid verschoten hadden50, en Ibis wandelde gemakkelijklvi naar zijn derde sukses in dit*01" tornooi. 41 De resultaten van de gespeelde wedstrijden Reeks A Ibis - Chelmiec 2-0 (15.-8, 15-9) Asniéres - Starlift 2-0 (17-15." 15-10) Ibis - Asniéres 2-0 (15-10, 15-1 8) Chelmiec - Starlift 1-1 (15-9, I 13-15) E Ibis - Starlift 1-1 (15-10, 12-15) f Reeks B DDR - Kruikenburg 2-0 (15- Hl 12, 15-13) Lennik - Hesa 1-1 (15-5,12-15) I DDR - Lennik 2-0 (16-14, 15- L 13) S Kruikenburg - Hesa 0-2 (10-15, t 11-15) fc Hesa - DDR 0-2 (6-16, 0-15) Kruikenburg - Lennik 0-2 (13- 15,2-15) |v Voor de zevende en achtste p plaats H Chelmiec - Kruikenburg 2-0 j K (15-11 - 15-5) M Voor de vijfde en zesde plaats J? Starlift - Hesa 2-1 (15-13, 14- 16, 5-3) Voor de derde en vierde plaats Asniéres - Lennik 2-0 (15-7, 15-6) Finale Eerste en tweede plaats lm ccrsie en iweeue piaais p Ibis - DDR 3-1 (14-16, 18-16, C 15-8, 15-8). HEREN SMASH INFO KANGOEROES AALST ZOEKT TRAINER Het bestuur van Volley- balklub Kangoeroes Aalst zoekt een trainer-coach voor haar damesploeg, die uitkomt in tweede provinciale A Oost- Vlaanderen. Inlichtingen bij Mare De Geest, tel.: 091/ 31.24.99, Josephine Gijsens, 053/21.81.70 en Van Pottel- berghc Ronny 054/32.11.11. NEVENKOMPETITIË VOKWA WETTE- REN 0 BLAUWEN HOEK HAMME 3 1-15, 2-15, 10-15 In het kader van de neven- kompetitie in vierde provincia le, moest Blauwen Hoek partij geven aan het zwakke Wette- ren. Nadat de reserven Wette- ren hadden verslagen met 0-3 cijfers en setstanden 1-15, 11- 15 en 2-15, was het al heel duidelijk dat de hoofdwed strijd een triestige bedoening zou worden. De thuisploeg had een zodanig zwakke recep tie dat Hamme vanuit de op slagzone de eerste twee sets heeft beslecht. Een erg loom Wetteren tijdens deze twee matte sets. Vanaf de derde set zorgde de thuisploeg voor enige tegenstand. Nadat de bezoe kers voorsprong hadden geno men kwam Wetteren op gelij ke hoogte: 5-5. Nu ging de strijd gelijk op en Hamme slaagde er toch in een kloof uit te bouwen via 8-12 naar 8-14. Blauwe Hoek Hamme had acht setballen nodig vooraleer Bart Malfliet zegevierend kon besluiten. Flauwe wedstrijd maar meteen een opwarmertje voor Blauwe Hoek Hamme. KASTERLEE 1 PARDAF KRUIBEKE 3 In de eerste set keek Pardaf aan tegen een 7-1 achterstand. Maar van zodra de ploeg goed draaide, kwam er vlug 7-14 op het bord. Nu wisselde coach Jean-Paul Cardon voor Co- bi nckx en de thuisploeg kon Pardaf opnieuw in de klem houden, hetgeen zich duidelijk liet voelen in de tweede set, want Pardaf werd totaal over speeld. Kruibeke kon in deze tweede set enkel vijf setballen van Kasterlee afsnoepen. Tij dens de derde set verscheen Luc De Leenheer op het ter rein en men zag een als herbo ren Pardaf, dat nu aan het net heerste. Aantrekkelijk volley bal was er niet te zien, want zelfs in deze laatste set had Pardaf vijf setballen nodig om de wedstrijd te besluiten. Wedstrijd van provinciaal niveau. WINTERSHOVEN 1 VITESSE 3 Na de nederlaag in de Beker van België tegen Opglabbeek, moest Vitesse in het strijdperk treden tegen Wintershoven (eerste landelijke A). Bij Vi tesse waren de gekwetsten nog altijd niet op post, zodat trai- Wi Dc ner-coach Eric Croes zijn spe-jjnt lersplunje moest aantrekkenjP1 en zijn spelers op het terreinPr kwam vervoegen. Vitesse! draaide goed en Kruibekei plaatste de thuisploeg iedere, set op een achterstand en de bezoekers konden nooit be dreigd worden. Enkel in de derde set bij 9-9 werden de bezoekers verrast door de goe de opslagen van de thuisploeg zodat de receptiefouten opstapelden. Matige wed strijd, zonder veel spektakel. HOVOC OVERIJSE OLTISJ BAZEL Oltisj moest bij de thuis ploeg enkel één speler, nationalcr Alain Sohy, in oog houden. Romain Dc Meester had zijn spelers goct ingelicht en er tevens een goc< blok tegenover geplaatst. Soh werd voortdurend buitenspe gehouden. Bazel dankt dez< zege aan de wilskracht die d< spelers opbrachten om een 12 6 achterstand in de derde s weg te werken en deze fazi nog zegevierend te besluite! met 12-15. Bazel heeft dezi wedstrijd niet op een presen tecrblaadje gekregen en hc heeft moeten knokken, zelfs! het onderste uit de kan moetenj» halen voor deze overwinning. hel zelfs; ietenj>//( ng- ibl

De Voorpost | 1985 | | pagina 30