r _C KARATE Wie worden de Aalsterse sportlaureaten 1984? INITIATIEKURSUSSEN VAN DE STEDELIJKE SPORTDIENST AALST "GOUD EN ZILVER VOOR JUDOKLUB JITSU-KWAI HAMME RUIME ZEGE VAN VOS REINAERT AGO AALST SPEELT GELIJK TEGEN ZINGEM Postploeg tweemaal door de knieën KARATEKEURTROEPEN IN DENDERMONDE De Voorpost - 4.1.1985 - 33 KORFBAL Op vrijdag 25 januari heeft te 20 u. in de feestzaal van het stadhuis de aanduiding plaats van de sportlaureaten van het jaar. Na een verwelkoming door burgemeester Uyttersprot komt de ondervorzitter van het stedelijk sportkomitee, W. Coen, aan het woord waarna Louis De Pelsmaekei Maurice Mariens en Maurice De Schrijver interviewt ovei «Wel en wee van een voetballoopbaan». Na de uitreiking van trofeeën i.v.m. de sportmaand en de interscholensportwedstrijden 1984 en huldiging van ver dienstelijke leden van sportverenigingen heeft de pro- klamatie plaats van de sportlaureaten 1984. Kandidaten Kandidaten zijn per klub of ploeg in kompetitiesport: BBC Okapi (basket), bowlingklub Alloo-Blocmberg, pe- tanqueklub Alosta. SK Aalst (voetbal) en zwemklub Neptunus Aalst. Kandidaten in individuele kompetitiesport zijn Godelieve Roggeman van de Kon. Atletiekklub Eendracht Aalst, Mare De Coninck van balbooggilde «De Ware Vrienden», Jean-Pierre Meert van karateklub Aalst, Sonja Vetten- burg van de Cannonschutters en Jimmy Van Geit van de Vlaamse Vereniging voor Watersport - Galgenweel. Voor de rekreatiesport, individueel of per klub, zijn kandidaat Odilon.De Bruyn van wandelsport Wetteren, Eddy Lanckman van wandelsportvereniging De Kadees Aalst, Constant Bceckman en Mare De Wever van Veloklub Mcldert en De Stanzachers, wielertoeristenklub uit Moorsel. Na de uitreiking van brevetten aan de laureaten en herinneringen aan de overigen spreekt schepen Gilbert Bourlon het slotwoord uit LH Karate. Al de deelnemers aan de nationale karatestage, georganiseerd door het Dendermondse Yawara Kwai in de sporthal van Appels. De stedelijke sportdienst biedt U voor de maanden februari maart 1985 een ruim aanbod aan initiatiekursussen. Aan bod dat van april tot juni nog merjcelijk zal worden uitge breid. Wie wil meedoen moet aan de voor elke discipline aange geven leeftijdsvoorwaarden voldoen, zich ertoe verbinden aan alle geplande aktiviteiten mede te doen en de bepalingen van het huishoudelijk regle ment stipt naleven. Inschrij vingen kunnen alleen schrifte lijk gebeuren en dit met een afzonderlijke kaart per kursus. Na de inschrijving worden kandidaten uitgenodigd bin nen de vijf dagen na ontvangst van het formulier te betalen. Inschrijvingen worden aan vaard tot het beschikbaar aan tal plaatsen bezet is. In de prijs zijn begrepen: gebruik van de sportakkomodatie, materiaal, verzekering en onderricht door gespecialiseerde lesgevers. Na dere informatie bij de Dienst Sport, Kattestraat 33, elke voormiddag van 9 tot 12 uur. Tel.: 053/77.11.11, toestel 282. Tennis Tennis A Tennisreeks voor beginnelin gen. De deelnemers worden vertrouwd gemaakt met de ba sistechnieken van de tennis sport. Kenmerk: T-A-75. Voor wie? Gemengd vanaf 13 jaar, max. aantal deelnemers: 10. Periode: van 5 februari tot 12 maart 1985 (19 februari niét!) Dag/uur: 5 maal op dinsdag van 18 tot 20 uur. Plaats: Denderdal, Korte- straat, Erembodegem. Prijs. 1.100 fr. Tennis B: Tennisreeks voor gevorder den. Deze kursus sluit aan op de tennisreeks A. Kenmerk: T-B-44 Voor wie: gemengd vanaf 13 jaar, max. aantal deelnemers: Periode van 4 februari tot 11 maart 1985 (niét op 18 fe bruari!) Dag/uur: 5 maal op maandag van 18 tot 20 uur. Plaats: Denderdal, Korte- straat, Erembodegem. Prijs: 1.600 fr. Tennis (kinderen): Een eerste kennismaking met de basisslagen. Kenmerk: T-KA-09 Voor wie? Gemengd van 8 tot 12 jaar, max. aantal deelne mers 12. Periode van 2 februari tot 2 maart 1985. Dag/uur: 5 maal op zaterdag van 10 tot 12 uur. Plaats: Denderdal, Korte- straat, Erembodegem. Prijs: 1.100 fr. Kleuterzwemmen Kleuter A Een eerste kontakt met water, watergewenning. Kenmerk: KZA-85-09 Voor wie? Gemengd van 3 tot 6 jaar, max. aantal deelnemers 12. Periode: 2 februari tot 27 april 1984 (23.2 en 13.4 niet) Dag/uur: 10 X zaterdag van 9 tot 9u50 Plaats: Stedelijk Zwembad, Aelbrechtlaan, Aalst. Prijs: 750 fr. Kleuter B: Voor diegenen die reeds een eerste kontakt hadden met het water, zijn deze lessen bijzon der aanbevolen. Ze zijn de basis tot het aanle ren van de eerste zwembewe gingen. Kenmerk :KZB-85-04 Voor wie? Gemengd van 3 tot 6 jaar, max. aantal deelnemers 12. Periode: 2 februari tot 27 april 1985 (23.2, 6 en 13.4 niet). Dag/uur: 10 x zaterdag van 9u50 tot 10u40. Plaats: Sted. Zwembad, Ael brechtlaan, Aalst. Prijs: 750 fr. Konditiegym Kenmerk: CD-D-07 Voor wie? Dames vanaf 16 jaar, max. aantal deelnemers 20. Periode van 30.1 tot 3.4.1985. Dag/uur: 10 x woensdag van 20 tot 21 uur. Plaats: Denderdal, Kortestraat te Erembodegem. Prijs: 650 fr. Fitness-dance Kenmerk: DA-A-11 Voor wie? Dames vanaf 16 jaar, aantal deelnemers max. 20 Periode van 31 januari tot 11 april 1984 (7.3 niet). Dag/uur: 10 x donderdag van 19 tot 20u30. Plaats: Denderdal, Korte straat, Erembodegem. Prijs: 850 fr. Leren zwemmen voor volwas senen Watergewenning, leren drij ven, aanleren van de belang rijkste zwembewegingen. Kenmerk: Z-A-02 Voor wie? Gemengd vanaf 13 jaar, max. aantal deelnemers: 12. Periode van 30 januari tot 3 april 1985 Dag en uur: 10 x woensdag van 18u30 tot 19u30. Plaats- Stedelijk Zwembad, Aelbrechtlaan 9300 Aalst. Prijs: 1.000 fr. tJ ay< Ago Aalst 4 R' Zingem 4 Ago Aalst heeft een zeer goe- etde wedstrijd gespeeld tegen vn Zingem, een team dat ook ir 1 de veldkompetitie een goed fi- guur slaat. Zoals de cijfers het jQlaantonen werd het een span- 1—nend en gelijkopgaand duel. I De ploegen namen om beurten I voorsprong, maar die werd tel kens weer te niet gedaan. Aan uid de rust was het 1-2 en iedereen oesi verwachtte dat Zingem zou :pre gaan drukken. Ago liet echter erq nooit begaan. Toen het enkele Fe: minuten voor tijd toch 3-4 Kejwerd voor Zingem, dacht men hó reeds dat Aalst zonder punten naar huis moest. Maar een mooie aanval bracht de stand ioe weer in evenwicht. Ago Aalst II 1 y< Zingem II 4 iiyii Aalst kon het niet bolwerken omdat Zingem de bal beter me rond speelde en ook in de D doelschoten raker trof. Het is $-l(j begrijpelijk dat de jongere Aalstenaars in de afwerking te kort schieten. Toch trok Ago Veg zich nog goed uit de slag. Deze 'cijfers zijn immers geen ramp voor een jonge ploeg. De match Neerlandia - Ago, 35#voor veertien dagen gespeeld, rp I eindigde op 6-2. Aalst moest 58^ duidelijk de wet van de sterk ste ondergaan. De routiniers van de thuisploeg legden het meest gewicht in de weeg schaal. Volgende week spelen de bei de ploegen tegen Floriant. Temse 4 Vos Reinsert 11 Deze wedstrijd tussen streek genoten eindigde op een over tuigende Sinaaise zege. De er varing heeft daarin zeker de doorslag gegeven. Tot aan de rust kon Temse nog gelijke tred houden, maar in de twee de helft was de Temsekous af. Aan de rust was het nog 4-5, maar na de herneming bleek Reinaert over de beste troeven te beschikken. Hoe Trees Van Der Biest en Nadia Clooster- mans zich ook inspanden, te gen deze Voskens was geen kruid gewassen. Rudy Smet en Peter Gillis waren bij de betere gastheren te noteren. De reserven deden het even wichtiger: 4-5 voor Vos Rei naert. Atlantis 3 Bij de aanvang van deze match was het niet te merken dat Bel veel beter geklasseerd staat, want tot aan de koffie konden de Lebbekenaars Bel in be dwang houden. Al liep Bel uit tot 3-1, Atlantis slaagde erin om gelijk te komen op zeven minuten van het einde. In de laatste minuten van deze partij slaagde Bel erin zich door af standsworpen los te rukken en op de zege af te stevenen. De wedstrijd die vorige week werd gespeeld tussen Kalmthout en Atlantis eindigde op 2-2. Hier aan is wel een reukje. Toen iedereen dacht dat de match ging afgefloten worden stond het 1-2. De ref liet echter door spelen en toen Kalmthout kon gelijkmaken, blies de scheids rechter wel af. Dat was drie minuten na de reglementaire tijd. De volgende wedstrijd is Lebbeke-Vobako en die be looft zeer spannend te worden. Appels 9 Catba 12 Ook in de wedstrijd Appels- Catba liet het klasseverschil zich gevoelen, al mag gezegd dat Appels tegen eersteklasser Catba stevig van zich afbeet. Toen de stand 5-12 was meen den de bezoekers dat de wed strijd gespeeld was, maar dat was buiten Wim De Wilde en zijn maats gerekend. Die ble ven maar aanvallen en Appels kwam terug tot 9-12. Voor de supporters was dit een buiten kansje. Zij zagen een goed spelend Appels met Christel De Wilde en Ghisèle Van Hoorde als buitenbeentjes. Wim De Wilde onderstreepte zijn goede wedstrijd met drie korven. Chris Van De Steen, Edwin Borms en Dirk Duym stonden ook achter het kanon. Na een mooie start van Ap pels, dat uitliep tot 3-2, werd het uiteindelijk 4-6. Hoe vlot het Appels ook ver ging in de eerste helft, des te slechter werd het in de tweede. Er werd veel balverlies gele den en daarvan profiteerde Catba om het initiatief te nemen. Wedstrijden voor volgende week: eerste ploeg en reser ven: Espero-Appels; juniores: Vokabo-Appels. Zaterdag spelen de scholieren in de Ap- pelse sporthal. MUURKAATSEN *ien 'au- In de muurkaatskompetitie is het voor de twee postploegen 4-< een slechte dag geweest. Ze >ule moesten knielen, zowel de A- Dd ploeg, als de B-formatie. 1-2. Post B-Colman (9-12). I In het begin scheen de Post- -Gj ploeg alle kansen om zeep te helpen. Het vlotte niet zo best en na een tijd scheen het op een afstraffing uit te lopen. Men noteerde een 2-8 stand, alhoewel moet worden gezegd dat een paar keer de Postploeg met 40/40 het spel aan haar neus zag voorbijgaan. Rond deze periode kregen ze een bevlieging en kwamen ze terug tot 6-9 en dan liep de ploeg Colman weer uit tot 6-11. In de laatste momenten was de Post ploeg zeker niet slechter dan de bezoekers. Een sterk spe lende Colman kon nochtans aan zijn formatie de overwin ning schenken. Post A-Van Gaeveren (9-12) Het begon evenwichtig met een 2-2 stand. De bezoekers echter bleken het beter te doen en de lokalen werden helemaal schaakmat gezet: 2-9. Op het moment dat een katastrofe in het vooruitzicht stond herpak ten de postmannen zich flink. Via Everaert, Van Den Broeck en Baert begonnen ze aan de achtervolging. Ze kwa men op zeker moment zeer dicht: 8-10 en misten twee keer met 4u/40 de aansluiting. Met drie punten verschil was het Van Gaeveren die het haalde. Van Malderen-Sportshop (11- 10) In het begin waren het de be zoekers die een 0-3 voorsprong opbouwden. Niet voor lang echter want Van Malderen kwam op gelijke hoogte 3-3. Sportshop scheen moeilijk te temmen want opnieuw ging het aan de haal: 4-7. Van Mal deren sloeg echter terug 8-7. Definitief was het nog niet: 8- 9. In de laatste spelen zal Van Malderen zich volledig los gooien en een nipte maar ver diende overwinning vast leggen. JUDO j Tijdens de eindejaarsvakan- tie waren er nog een massa ljudoka's opgekomen om de grote prijs van Opwijk luister (bij te zetten in het judotornooi Ivoor beloften en juniors. De Hamse klub was present met facht ambitievolle judoka's, waaronder zeven meisjes. Hendrik Mertens, hoewel nog (belofte tot 1 januari, verkoos op te treden bij de juniors, zijn aatjtoekomstige reeks na de jaar- tiadfwisseling. Niet tevergeefs, uen want na de suksesvolle schif ten tingsreeks bracht hij het tot de ver halve finale, waar hij jammer 0-2 genoeg verrast werd door de 4-6 latere winnaar. Mertens kon 1-7 meteen beslag leggen op een derde plaats. De Hamse dames prestatie. In de lichtste klasse *j0ua vo°r sandra Van Eduard De Rechter, werden Marijke Staljanssens Uytvanghe derde en Sabine De Clercq De half-zwaargewicht San- Te Zele waren de miniemen tweede, terwijl in de mid- dra Van Uytvanghe deed het te gast tijdens een vriend- denklasse Conny Audenacrt schitterend in haar wedstrijden schappelijke ontmoeting. De de wedstrijd voor de derde en haalde meteen goud. In de jonge Hammcnaar Pascal plaats verloor met nipt nadeel, schiftingsreeks maakte zij kort Blommaert was daar bij de Kristine De Sterck hield hier spel met haar tegenstreefsters grote uitblinkers. Dit jaar het vaandel hoog door beslag om in de halve finale na een moet hij het echter waarmaken te leggen op een mooie tweede harde kamp de gevaarlijke bij de kadetten. Met goud voor plaats. In de zwaarste reeks Ann Baert voor het volle pond Sandra Van Uytfanghe, zilver waren er geen mcdailleplaat- aan de mat te spijkeren. In de voor Kristine De Sterck en sen voor Hamme, ondanks het finale met de stijlvolle Ann Sabine De Clercq en brons prachtig werk van Nancy Kin- Van Dessel kampte zij op tak- voor Hendrik Mertens en Ma- ders en Maria De Sterck, die tische wijze met wisselende rijke Staljanssens werd het zelfs voor de derde plaats kansen, tot zij op de grond de meteen een suksesrijke afron- mocht kampen, doch in houd- kamp in haar voordeel kon ding van het voorbije jaar voor greep moest onderdoen voor beslechten met een muurvaste Jitsu-Kwai uit Hamme. de Westvlaming De Wulf, die houdgreep Het werd te Op- P. Van Gendt toch regionaal kampioene is. wijk een echte sporthappening Karate. Een overzicht van de aktiviteiten in de Appelse sporthal tijdens de stage die er georganiseerd werd (c) Yawara Kwai, de Dender mondse karateklub, organi seerde in samenwerking met de Vlaamse Karate-associatie een open karatestage met Fred Royers. Dat deze naam een felle internationale weerklank heeft, werd bewezen door de aanwezigheid van ruim hon derddertig karateleraars uit al le hoeken van het land, zodat mag gezegd worden dat deze eerste organisatie in Vlaande ren zeer veel sukses kende. Fred Royers is immers niet zo maar de eerste de beste. In traditioneel karate was hij achtmaal kampioen van Ne derland, Europees kampioen en wereldkampioen per ploeg. Hij werd tweede en derde op het individuele wereldkam pioenschap en derde in het Europees kampioenschap 1984. In semi-contactkarate werd hij kampioen van Neder land, maar in full-contact deed hij het nog beter: kampioen van Nederland 1983, Europees kampioen 1983 en challenger van de wereldkampioen in 1984. In kick-boxing is hij houder van tientallen titels. Als professioneel karateka is hij meestal werkzaam in Karate Tijdens de karatestage in de Appelse sporthal waren alle leraars uit het land te^" Japar^e^ Thailand C Om bijeengekomen om nog wat te leren van wereldkampioen Fred Royers. Ook de een' dergelijke internationale plaatselijke ster Mare Nobels was van de partij, (c) figuur naar Vlaanderen krij- gen, moet je al iemand zijn. Zo iemand is Mare Nobels, H voorzitter van de pedagogische kommissie die instaat voor de I opleiding en de vorming van betere karateleraars. 1 '^1 Uiteraard waren in Dender- monde de nationale ploeg met haar trainers en een honderd tal lesgevers komen opdagen. Het is echter niet de eerste geslaagde organisatie van Ya wara Kwai. In november 1981 werd hier de Beker der negen provinciën georganiseerd en in 1983 had de buitengewone avond der gevechtssporten plaats, een belevenis waarover nog steeds gepraat wordt. Wie zich voor karate interes- Mare NobeU^^tnJr/nlaan ïfï Karate- In de Appelse sporthal werd een karatestage georganiseerd. Wereldkampioen te Dendermonde of via tel ^re<^ R°yers pakte eruit met enkele demonstraties. V.l.n.r. Fred Royers, schepen Maes, 052-21.75.37 van 12 13 uur en voorzitter Ringoot van de Vlaamse karateliga, voorzitter Michel Aerden (6' dan) van de na 17 uur. Belgische Bond en Mare Nobels uit Dendermonde (c)

De Voorpost | 1985 | | pagina 33