BEVEREN HULDIGDE KAMPIOENEN EN SPORTVERDIENSTELIJKEN IS GEEN PISPAALTJE FG SPORT UIT DENDERMONDE MAAKT DE BALANS OP VAN DE HEENRONDE MAGER VERTOON SCHEIDSRECHTER JUBILEUMJAAR VOOR AC HAMME 34 - 4.1.1985 - De Voorpost Beverse NATIONAAL 1. Smet Kathleen Zwemclub Behaalde het Belgische kam pioenschap op het Belgisch Jeugdcriterium 200 m schoolslag. 2. D'Hooge Ilse Beverse Zwemclub. Werd Belgisch kampioen lange baan (wedstrijd over 1.000 m) bij de benjamins meisjes. 3. Van De Ven Luc St. Marti- nus Beveren L.R.V. Eindigde ais eerste op het Na tionaal Indoorkampioenschap, klasse middel en werd tévens ook provinciaal kampioen in deze categorie. 4. Maes Gino Contact Karate Beveren. Behaalde driemaal de eerste plaats in rijn categorie, name lijk op het Belgisch kampioen schap, de Vierploegen-wed- strijd en het kampioenschap van Geel. 5. Harvent John Contact Kara te Beveren. 1' plaats op het Belgisch kam pioenschap le plaats Vierploegen-wed- strijd 3C plaats Beker van Beveren. Werd geselecteerd voor het Europees kampioenschap, 6. D'Hondt Mare Contact Ka rate Beveren, 1' plaats op het Belgisch kam pioenschap 1' plaats Vierploegen-wed- strijd 2' plaats kampioenschap van Geel 2' plaats Beker van Laakdal 3C plaats Beker van Beveren. 7. Verstraeten Dirk 17j. Atle tiek Volharding. Won het nat. kampioenschap 300 m horden voor scholieren jongens. Werd regionaal kam pioen Oost-Vlaanderen 110 m horden en Achtkamp scholie ren jongens. Zijn beste presta ties in 1984 110 mh 15.4 en 15.94 300 mh 39.6 en 38.77 Achtkamp 4.428 punten 400 m 52.0 Verspringen 6,57 m. Allen beste clubprestaties ooit door schoüeren verwezenlijkt sedert 1967. Diverse selecties in 1984 als regionaal vertegen woordiger in internationale wedstrijden. 8. Biva Karin Beverse Kara bijnclub Kampioen van België voor da mes met luchtdrukgeweer. 2e plaats in het kampioenschap van België voor dames met kogelgeweer. 1' plaats in de regionale kam pioenschappen 1' plaats in de provinciale kam pioenschappen 23' plaats in de Europese kam pioenschappen te Boedapest met twintig deelnemende landen. 1' plaats in de selectie luchtge- weer dames. Was aanwezig in het Belgisch team in Den Haag en Luxem burg. 9. Koninklijke Handboog maatschappij Sint Jacobus Haasdonk. De ploeg bestaande uit: De Ridder Walter, De Ridder Luc, Palet Libor, Rothier Lu- do en Van Haelst Luc. Na zich kampioen geschoten te hebben te Zwijndrecht, dit van de der de sector van België, hebben rij te Zaffelare «Puyenbrug» op 16 september '84 in de Fina le de overwinning behaald van het kampioenschap van Bel gië. De kampioenen werden in het bezit gesteld van de Eeu wigdurende Challenge Albert I, het prachtig massief zilveren St. Sebastiaansbeeld, dat in 1929 door Koning Albert I werd geschonken aan de K.N.B.B.W. 10. Van Moer Roald 12 jaar Ver. Liee. Wipmijen Beveren. Behaalde de nationale titel der kadetten betwist te Kampen hout tegen 11 kampioenen uit de 12 sectoren van de Nat. Federatie Liggende Wip. Won tevens de gewestelijke titel der kadetten van de sector Beve ren betwist tussen de kadetten uit de 32 clubs van de sector. 11. Peter Braem Judoclub Shin Gempin Ryu Beveren. Won het Nationaal Militair kampioenschap te Charleroi in 3 wedstrijden. 1' wedstrijd gewonnen door yoko gevechtsvoordeel). 2' wedstrijd gewonnen door ippon vlottende heupworp) 3' wedstrijd (finale) gewonnen door ippon (offerworp) na 20' PROVINCIAAL 12. Cant Anja L.R.V. Saef- tinghe Kieldrecht. 1' op het provinciaal kam pioenschap te Zomergem dres suur klasse licht. Vertegen woordigde Oost-Vlaanderen op het nat. kampioenschap te Beveren op 0.09.84 en behaal de de 6' plaats op 22 deelne mers. 13. Smet Wim L.R.V. Saef- tinghe Kieldrecht. Werd provinciaal winterkam pioen jumping klasse zwaar te Sint-Niklaas. 14. Cathoir Lena Vrijschutters Beveren. Winnares van de provinciale titel dames met 4 vogels op 10 beurten en betwist tegen de dameskampioenen uit de 6 sec toren van Oost-Vlaanderen. Won sectoriaal de gewestelijke damestitel met 6 vogels op 10 beurten betwist tussen de 32 clubs. 15. Reservenploeg Svelta Melsele Speelden kampioen in de re- servenafdeling seizoen 83-84 van de Belgische voetbalbond. 16. De Moor Franky Judoclub Beveren. Provinciaal kampioen seniors van Oost-Vlaanderen bij de Vlaamse Judofederatie. 17. S.K. Kieldrecht 1' ploeg Kapitein van de ploeg: Conny Goossens. Speelden kampioen seizoen 83-84 in 4' provinciaal reeks H, Een bekroning voor hun 50- jarig bestaan dit jaar. Vochten reeds jaren om uit 4' te gera ken, Dit jaar gelukt met jonge elementen van eigen bodem. 18. Smet Eddy Eendracht Haasdonk duivenmij. Provinciaal kampioen jonge duiven halve fond. Verschueren Herlinde 16 j. Gymnastica Melsele. Reeds ja ren actief in de turnsport. Be haalde reeds verscheidene overwinningen de laatste vier jaar. Dit jaar de trofee Dr. J. Thibou: 1' plaats grondoefe- ning. 1' plaats op het Oost- Vlaams kampioenschap toe- stelturnen. 20. Prov. Juniors K.S.K. Be veren Jeugd Provinciaal kampioen seizoen 83-84. Kapitein Toté Gerrit, Trainer: Janssens Omer. 25 ge wonnen wedstrijden op de 26. 103 doelpunten gescoord, 30 tegen. 12 punten voorsprong op S.C. Lokeren. 21. Van Vosselen Luc Beverse: biljartfederatie «De Gilde- vrienden» 3' klasse drieband match. Kampioen van beide Vlaanderen. 22. De Cauwer Peter Beverse biljartfederatie «De Ivoren Bol» 4' klasse band klein. Kam pioen van beide Vlaanderen. 2' op het kampioenschap van België, 23. De Bruyn Johnny Beverse biljartfederatie «De Ivoren Bol» 6' klasse drieband klein. Kam pioen van beide Vlaanderen. 24. Van Bogaert Luc 17j. T.T.C. Melsele Provinciaal kampioen bij de juniors. Prov. kampioen heren B bij K.K.S.V.B. Nationaal kampioen reeks heren B. (pro vincies Antwerpen, Brabant en Oost-Vlaanderen). 25. T.T.C. Melsele A Kapitein van de ploeg: Erik Verstraeten Luc Van Bo gaert. Door kampioen te spe len in 1' provinciaal promo veert Melsele A naar derde nationale afdeling. Deze titel is behaald in de Kon. Belg. Ta- feltennisbond. 26. T.T.C. Melsele Jeugd Kapitein van de ploeg: Paul De Jonghe. De jeugdploeg werd reekskampioen en te Eeklo provinciaal kampioen tegen De Pinte (Belg. T.T.B.), GEWESTELIJK 27. Truyman etrus ligg. wip mijen. Melsele. Kampioen sec tor 60-plussers en 3' plaats op het nationaal kampioenschap voor 60-plussers. 28. Roger Weyn zoon Ons Vermaak Vrasene duivenmij. Gewestelijk keizer (K.B.D.B.) 28' op de provin ciale wedstrijd halve fond. 29. St. Sebastiaan ligg. wip Beveren. Kapitein van de ploeg: Segers Julien. Winnaars van de Su percup wordt betwist tussen de 22 clubs uit de deelgemeenten Beveren met ploegen van 6 schutters. 30. Bijlvrienden ligg. wip mijen Beveren. Kapitein van de ploeg: Van Overtveldt An- dré. Wonnen de «Coup Ver bond Beveren» voor de 7' maal, betwist tussen de 8 aan gesloten clubs van het Ver bond Beveren. 31. Baert Keukens veldvoet- balploeg. Voor de 2' maal winnaar van de Beker van het Land van Beveren. Kapitein van de ploeg: Baert Francois. 32. Gew. Miniemen Svelta Melsele Speelden kampioen in hun reeks seizoen 1983-1984 33. Gew. Preminiemen Svelta Melsele Speelden kampioen in hun reeks seizoen 1983-1984 34. Van Loo Gino atletiek Volharding Beveren. Won het regionaal kampioen schap van O. VI. hinkstap- springen voor mannen. Beste prestaties in 1984: hinkstap- springen 14.78m en verspring en 6.93 m; beiden nieuwe club- records mannen. Diverse selecties voor de na tionale ploeg en voor deelna me aan de nationale kam pioenschappen. 35. Lahousse Pascal 17j. Atle tiek Volharding Beveren Indoorkampioen 60 m Vlaam se atletiekliga voor scholieren jongens. Regionaal kampioen O. VI. 100 m en 200 m scholie ren jongens. Beste prestaties: 60 m 7.0 clubrecord alle categorieën 100 m 11.1 en 11.35 alle 4 beste clubprestaties ooit door scho lieren. 200 m 22.3 en 22.75 verwezen lijkt sedert 1967 Diverse selecties in 1984 als regionaal vertegenwoordiger in internationale wedstrijden. 36. Hilde Staut Atletiek Vol harding Beveren. Regionaal kampioene O. VI. verspringen dames seniors. Verspringen 5.54 m hoogsprin gen 1.55 m. 100 m 13.3 60 MH 9.2 100 MH 15.4 37. Staut Kris Atletiek Vol harding Beveren. Regionaal kampioene O. VI.400 m horden dames seniors Beste prestaties in 1984: 60 MH 9.1 en 9.37 800 m 2.09.36 3 nieuwe clubre cords voor dames 100 MH 14.9 Ver 5.04 38. Waterschoot Filip 15 j. At letiek Volharding Beveren. Regionaal kampioen O. VI. 100 m kadetten jongens. 100 m 11.4 en 11.68 200 m 23.68 allen beste club prestaties kadetten jongens se dert 1967 Kogel 11.36 m 39. V.K. Paiamos veldvoetbal Regionaal kampioen 2' afde ling zaterdagploegen veldvoet bal bij het Land van Beveren. Kapitein van de ploeg: André Van Lendeghem. 40. Den Buiten B veldvoetbal Gewestelijk kampioen bij het Vlaams Sportverbond in de 2' afdeling zondagnamiddag. 41. V.K. J.M. Pfaff Haasdonk damesvoetbal Gewestelijk kampioen dames voetbal bij Walivo. Kapitein van de ploeg: Geor gette Cathoir. 42. Herenploeg T.T.C. Melsele Kapitein: Erik Verstraeten Deze ploeg behaalde de 1' plaats bij de K.K.S.F.B. en stijgt naar ere-afdeling. VERDIENSTELIJKEN 43. Smet Martha K.A.V. St. Lutgardis Beveren Een voorbeeld voor de jeugd en ouderen. Zij komt weke lijks zwemmen en actief turnen (toestellen en grondoefenin- gen) sinds 5 jaar. Ook stuwen de en leidende kracht bij het wekelijks volksdansen voor ge pensioneerden. 45. Van Goethem Sanislas Sedert 37 jaar boldersknaap bij Boldersclub Smishoek en Kouterstraat te Vrasene. 46. De Neve Leon 79j. Haasdonk Als 79-jarige is Leon nog steeds elk week-end van de partij om te wandelen zowel in Beveren als in de verdere wan deltochten kan men hem zien, zelfs tot in het buitenland. Zijn totaal aantal km's wandelingen bedraagt 2.851 km. In 1971/72 behaalde hij als 67-jarige het olympisch minimum goud. Hij is van jong af steeds een sportieve mens en tracht dit nog lang zo te houden. 47. Goossens Conny S.K. Kiel drecht 34 j. Werd dit jaar gehuldigd voor zijn 500° wedstrijd in 1' ploeg Sportlaureaten in Beveren. De nationale kampioenen (tv) van K.S.K. Kieldrecht. Was steeds een voorbeeld van sportiviteit en clubliefde, 48. Omer Melis Svelta Melsele Huidig voorzitter van Svelta stand. Is lid sedert 1948 en dus 46 jaar ten dienste van de club. Onder Melsele sinds 1971 Is sedert 34 zi>n voorzitterschap kent de Melsele sinas ly /l. is sedert St c,ub nu een steeds betere en jaar schatbawaarder in niet al tijd schitterende financiële toe- hogere conjunctuur. ^(LIEFHEBBERSVOETBAL^ FC Sport is een ploeg die in het Dendermonds liefhebbers voetbal welbekend is. De blauw-zwart-roden treden aan in het Sportverbond Waasland, waar liefst 116 ploegen aan gesloten zijn. Dit seizoen, opnieuw in tweede na een verblyf van twee jaar in de hoogste reeks, begon FC Sport bijzonder slecht aan de kompetitie. Eén punt uit vijf wedstrijden was bijzonder weinig. FC had echter met pech af te rekenen. Omdat een groot aantal spelers iedere week moesten verletten (ziekte, werk, persoonlijke redenen, leger dienst), moest voorzitter Willy Collewaert telkens een andere ploeg opstellen. ging Sport op bezoek bij AFC Woodstock dat evenveel pun ten had. Het werd een doelpuntend ike wedstrijd met twee strafschop pen voor de thuisploeg en één voor de gasten. De scheids rechter werd geciteerd als de zwakste man op het veld. Het werd 4-4 nadat Sport aan de rust met 1-3 had geleid. De laatste wedstrijd van de heenronde, thuis tegen Moder ne, werd met het kleinste ver schil verloren: 0-1. Na het doelpunt van de Zeienaars in de 16' min. ging FC fel druk ken zodat er wel enkele rijpe doelkansen kwamen, maar de voorhoede bleef in gebreke. FC Sport: Van Hemelrijck, Ja cobs, Walraevens, Arbijn. Vanhoomissen, De Jagher, Barth, Jaspaert, Van Heek, D'Hauwe, Van Kerpel, Mat- thijs, De Boeck, Matthijssens; J. Van de Wiele, Kinderman! en De Maerschalck. P. Van dc Wiele is met een zware knie-, kwetsuur out voor de rest van het seizoen. (JR! Het enige puntje dat behaald le om de ploeg naar hogere werd stond reeds na de eerste regionen te voeren, wedstrijd op het Dendermond- Al mochten deze nieuwelingen se saldo. R.B.S. Hoger Op in de twee daaropvolgende werd met 2-2 in bedwang ge- matchen nog niet aantreden, houden, nadat FC aan de rust FC leek gemotiveerd, had het met 0-2 in het krijt stond. Van zelfvertrouwen teruggewon- Kerpel mocht de eerste doel- nen en won verrassend van het punten van het seizoen scoren, ongeslagen Vlierkouter-Ham- In de tweede wedstrijd ging FC me met 2-3. D'Hauwe (0-1), met 4-1 onderuit tegen Klein- Jaspaert (1-2) en De Boeck (1- Sinaai. Op de derde speeldag 3) konden scoren, kwamen de Zeelse Uilen op Bij Pylonen De Kerf werd een- bezoek. FC verloor deze zelfde uitslag genoteerd en match met 2-5. Uilen staat na daardoor belandde FC plots in het einde van de heenronde op de middenmoot, de derde plaats, na Luitentuit Het speelde sterk buitenhuis en Klein-Sinaai. met een 6 op 6 en ook Wei- De zwakste wedstrijd werd on- vaart moest er met 0-3 aan getwijfeld gespeeld op Club 66 geloven, na een sterke wed- in Vrasene. Bij de rust stonden strijd. Acht punten uit vier er reeds 3-0 cijfers op het bord opeenvolgende verplaatsingen en de einduitslag werd 7-0! is niet niks. Op zaterdag 6 oktober was er Na meer dan een maand afwe- beterschap merkbaar. Tegen zigheid kreeg FC dan op eigen Alu De Cauwer hield FC ruim terrein bezoek van rode lan- zestig minuten stand: 1-1. taarn Glazen Leeuw dat amper Toen liepen de bezoekers uit één punt bezat. Geen proble- tot 1-4, waarna nieuwkomer men dus voor FC dat met 5-0 D'Hauwe de 2-4 eindstand won. BEKER VAN HAMME VLASBLOEM - STILLE VRIENDEN: 1-0 Stille Vrienden, elk jaar een der betere ploegen in het Verbond van de Beker van Hamme, is aan een minder seizoen bezig. Vorige zaterdag was het te gast in Grember- gen bij De Vlasbloem, waar het moest aantreden met slechts tien spelers, waarvan dan nog vijf reserven. Aanvankelijk hield het goed stand, vooral omdat Vlas bloem niet zeer overtuigend van start ging. Door deze opeenvolgende De ommekeer volgde de week goede prestaties werd dc wed- nadien. FC met één punt strijd tegen leider Luitentuit, moest op bezoek bij Frema, die zes punten voorsprong tel- een ploeg die maar vier punten de, een topper. De Dender- totaliseerde. Met drie goals mondenaars speelden een goe- van Van Kerpel en twee van de wedstrijd, maar het geluk Het werd een rommelige par tij, waarin geen van beide ploegen erin slaagde een goede aanval op te bouwen. De beide doelmannen, Van Ranst en Van De Voorde, bleven daar door in de kou staan. De toeschouwers, waaronder KAVD-speler Wim Waegc- man, die de vrieskoude trot seerden moesten wachten tot de 34' minuut, alvorens één der keepers ernstig op de proef werd gesteld. Een kopbal van Nobels werd door de Vlas bloemkeeper in twee tijden ge pakt. Aan de rust bleef de stand dus 0-0. Na de warme koffie begon Stil le Vrienden met verse moed aan de tweede helft. Vlas bloem kreeg de bal maar niet weg uit het eigen doelgebied, maar de Moerzeekse tegen standers konden tijdens die be langrijke momenten niet scoren. Toen kon Vlasbloem het even wicht herstellen en dook af en toe op voor het bezoekende doel. Toen hij iets te laat uit kwam, werd doelman Van D Voorde geklopt door D. Gracf: 1-0 (76'). Vlasbloem gaf die kleine voor sprong niet meer uit handen e was dolgelukkig toen het eind signaal werd geblazen doo scheidsrechter Pierquet di> volgende ploegen leidde: Vlasbloem'. E. Van Ranst, W Doms, G. De Graef, G. Steen wegh, R. Scholliers, D. Va; Houte, L. Waterschoot, M Verhelst, M. Colman, L. Hei reman, B. Herssens, reserven P. Mertens en G. Heirwegh. Stille Vrienden: M. Van D Voorde. J. Vernimmen, M Nobels, P. Van Riet, P. Pee! man, B. Van Buyten, H. Wüy tack, W. Vermeir, R. Smet c L. Willox. (JR D'Hauwe, behaalde Sport 0-5 zege. Tevredenheid alom! Toen FC de broodnodige ver was meer voor de overzijde. FC verloor met 2-1 nadat het de leiders gedurende 45 minu- sterkingen kreeg, klaarden de ten i" de tweede helft tegen donkere wolken boven het lo- hun doel had geplakt, kaal Brughuis volledig op. Van Na de kwalifikatie voor de FC Okapi kwamen Van Heek tweede bekerronde tegen de en de gebroeders Van de Wie- Tromp uit Stckene (1-3 en 0-2) WETTERSE UEFHEBBERSVOETBALBOND Sportlaureaten in Beveren. De gewestelijke kampioenen (Iv) Sportlaureaten in Beveren. De meest verdienstelijke sportlui (Iv) 'T HALF MAANTJE 0 DEN BERG 3 Kranig weerwerk van de lo kalen die aan de rust toch al tegen een 0-1 achterstand moesten aankijken. Auteur van dat doelpunt was Rudy Piscador. In de tweede helft verdubbelde «ancien» Willy De Wilde de stand op vrij schop en topscorer Rudy Pis cador legde ook nog een ei in de plaaselijke korf. CLUB 72 2 KADO 0 Kado, dat de laatste weken uit de toon valt, heeft opnieuw de twee punten aan de tegen stander moeten laten. Reeds aan de rust was de eindstand bereikt. Guy Dobbenie en Freddy De Corte tekenden voor de doelpunten. Kado do mineerde uitdrukkelijk in de tweede helft, maar de verdien de eerredder bleef uit. De lo kale Guy Dobbenie, de auteur van het eerste doelpunt, kreeg een rode kaart wegens grove scheldwoorden aan het adres van scheidsrechter Cnudde. RIVA 2 BREUGHEL 4 Een spijtig ongeval, een tiental minuten voor het afflui ten, met een beenbreuk van Geert Christiaens als gevolg, zette een domper op deze sportieve en evenwichtige wedstrijd. Breughel geraakte langs Philip Breydels en Johan De Vriendt aan een dubbele voorsprong, maar Mare De Roover kon nog voor het half uur de aansluitingstreffer te gen het net prikken. Breughel reageerde onmiddellijk en am per twee minuten later stond er 1-3 op het bord en dat was meteen de ruststand. J.P. Van den Abbeele bracht na 54 mi nuten de bezoekers op 1-4 en de Rivatreffer van Eric Ver- heuen kon de nederlaag wel meer aanvaardbare proporties doen aannemen, maar dat ver anderde niets aan het resul taat. SPORTIEF 0 TIVOLI 3 Tivoli heeft verdiend afstand genomen van een zich sportief verdedigende thuisploeg. Ru dy Verschraege zorgde na 24 minuten voor de openingstref fer en dat veranderde niet meer tot de koffie. In de twee de helft verhoogde Lieven Grillaert de stand en weer Ver schraege had het laatste woord. Het regionaal olympisch komitee in vergadering... (v) ATLETIEK Voor A.C. Hamme kondigt het nieuwe jaar zich aan in het teken van het 20-jarig bestaan van deze atletiekvereniging. Door het initiatief en de inzet van de bestuursploeg beleeft A.C.H. momenteel een herop bloei en een vernieuwde aan groei van het atletenpoten- ticel. Tal van jongeren zijn via de scholencrossen het lede naantal gaan versterken. Jong talent heeft vol ambitie de weg naar het atletiekterrein gevon den. Het ligt in de bedoeling om het experiment met de jon- gerencross nog verder uit te bouwen. Verschillende sportmanifestaties voor het zo merseizoen krijgen reeds vaste vorm en ontspanningsaktivitei- ten worden voorgesteld. Plan nen voor een viering van het 20-jarig bestaan komen eer lang ter sprake. Door samen werking wil men bij A.C. Hamme van 1985 een topjaar maken. De laatste van de vijf wedstrij den voor de schoolgaande jeugd heeft plaats op zaterdag 5 januari te 14.30 u. op het terrein van de wijk Vlierkou- ter. Er is gelegenheid tot in schrijven vanaf 13.30 u. Om dat het kerstverlof was kon er niet worden ingeschreven vit de school. Na vier van de vijl* wedstrijden staan Sandy Vat Goethem (meisjes 73-74) Na talie Van den Broeck (meisjet 74), Katrien Van Ekert (mei* jes 75) en Christel Van Raem- donck (meisjes 76) aan de lei ding in hun reeks. Bij dc jon) gens staat Uytenhove Wouter, Stuyvcn Jan, Van den Broed Francis en Rothier Geert aar de leiding in hun respektieve lijke reeks jongens 73, 74, 7.' en 76. Deze laatste wedstrijc zal de beslissing moetet brengen.

De Voorpost | 1985 | | pagina 34