I DE QUIEVRAIN-KAMPIOENEN1984 fc DUIVENSHOW TE DENDERBELLE CARLTON JEUGDCUP VOOR JUNIORES VERKIEZING SPORTLAÜREATEN EN PRIJS VAN SPORTVERDIENSTE LOKEREN LOKERSE JEUGD HOUDT VAN BADMINTON 36 - 4.1.1985 - De Voorpost JOZEF DE MUNCK ALGEMENE QUIEVRAINKAMPIOEN TE GREMBERGEN! De algemene Quiévraintitel Michel Van Damme. was te Grembergen voor de Moerzekenaar Jozef De Petrus Geerts algemeen Quié- Munck. De koningstitel ging vrainkampioen te Bazel! naar André Van Acker. Bij de Met 5 punten ging de algeme- Van Vossel, 2. Chris D'Hoye. De meeste prijzen titel bij de. oude duiven was voor André Van Haute, bij de jaarlingen voor Norbert Thierens en oude duiven werd Cesar Boon ne Quiévraintitel te Bazel naar bij de jonge duiven voor Louis kampioen voor André Van Petrus Geerts. Van Vossel. Asduiven: Oude: Uytvanghe, Karei Ost en An- Bij de oude duiven (eerstgete- André Van Haute, jaarlingen: dré Van Acker. De jaarlingen kende) won Karei Vijt voor Norbert Thierens, jonge: hoofdtrofee ging naar Jozef De Kamiel De Wolf en Petrus Louis Van Vossel. Munck voor Theo Segers, An- Geerts. Voor de tweede gete- dré Van Acker, Jan Verberck- kende was Petrus Geerts de Michel Van Damme meeste moes. Bij de jonge duiven nummer 1 voor Kamiel De pryzen in Baasroods tweever- triomfeerde André Van Acker Wolf, Leonard Van Stry- bond voor Jozef De Muynck, Cle- donck. De tweede getekende De trofee voor de meeste prij- ment Viette, Guido Doom. Petrus Geerts voor Karei Vijt zen in het tweeverbond Baas- De asduiven waren voor Cesar en Leonard Van Strijdonck. rode ging naar Michel Van Boon (oude), Jan Verberck- De derde getekende won Pe- Damme voor Jan André moes (jaarlingen), en William trus Geerts voor Leonard Van Spitael. Van Driessche (jonge). Strijdonck en B. De Conghe, Oude duiven le en 2e geteken- Patrick Hillaert Ouiévrainko jonge duiven le gete" de: L Van Landeghem-Jacobs, nüiTïe Annek Qu>e ainko- kend* won Petrus Geerts voor 2. Albert Van Der Vorst, 3. A. Van Der Meiren en P. Michel Van Damme en Ar- atrick Hillaert maakte te Ap- Hyghe en voor de tweede gete- mand Richtus, le getekende: els een goede beurt. Hij werd kende werden het Petrus 1. Albert Van Der Vorst 2 et 46 prijzen koning van de Geerts voor K. De Wolf en P. Van Landeghem-Jacobs,3. tatschappij en won met 133 Huyghe. De derde getekende Michel Van Damme. Jaarlin- ijzen ook de beker van de was voor P. Huyghe voor Al- gen: leen2eget.: FransSpies- eeste prijzen. Bij de oude fons Van Der Meiren en Pet- sens, 2. Michel Van Damme iiven ging de titel-mee naar rus Geerts, 3. Frans Jacobs en Armand ibenc Pieters voor Albert n Rochtus, Bij de eerstgeteken- ool. Van Extergem en zn., G. en A. De Maesschalck alge- de- l prans Spiessens 2 rangois Kinders, Elie Van meen kampioen te Zele Miche, Van Danfme 3 'Arl »amme en Paul Van Houwe. Bij de Snelvliegers te Zele ging mand Rochtus. ij de jaarlingen wonnen Van de algemene kampioenstitel en Bij de jonge duiven: le en 2e xtergem en zn. voor Jan Ver- nog meer de keizerstitel naar get.: 1. Van Landeghem-De aegen. Mare Burms, Alberic de broedertandem G. en A. Proft, 2. Michel Van Damme, 'ïeters en Louis Vinck. In de De Maesschalck. Ze haalden 3. Frangois Sarens en Armand categorie jonge duiven won vier vermeldingen voor Luc Rochtus: eerstgetekende jonge iuy Dienckx voor Frangois en De Maesschalck, eveneens duiven: 1Van Landeghem-De :n. De Smedt Remi en zn. vier vermeldingen, maar 1 Proft, 2. Michel Van Damme, -ammerman, Georges Ver- punt minder Paul Christiaens. 3. Florent De Feyter eecken, Theo Verwaeren, Al- Bij de oude duiven won Paul fons Burms, Alberic Pieters, Christiaens de titel voor Mar- Emiel Haentjes algemeen kam- Elie Van Damme en Ambert cel Van Den Bergen, Jules pioen te Zele en zn. van Extergem. De as- Christiaens en Luc De Maes- In Eerlijk duurt Langst te Zele duiven onderscheidingen gin- schalck. De jaarlingentitel ging was de algemene Quiévrainti- gen naar Patrick Hillaert, bij naar Albert Rombaut voor G. tel voor Emiel Haentjens die •jC oude- en jaarduiven en voor en A. De Maesschalck, Luc ook de trofee van sportver- ouy Dirickx bij de jonge De Maesschalck en Vercaute- dienste voor de duivensport duiven- ren-Moerenhaut. Bij de jonge van de gemeente Zele ontving. duiven bevestigde Paul Chris- Voor de algemene titel had hij tiaens de klasse van zijn hok evenveel punten als De Corte met een nieuwe titel voor A- en zn. chiel De Caluwe, Vercauteren- Oude duiven: 1. Emiel Haen- Moerhaut, Albert Van Winkel tjens, 2. De Corte en zn., 3. bond was voor de seizoenuit- en Cyriel Van Der Haeghen. Gerard De Wandel, blinker Jozef Debbaut, die Bij de duivinnen ging de trofee Jaarlingen: Glen D'Hollander, daarnaast ook nog de titel won uiteraard naar specialist Cyriel 2. De Corte en zn., 3. Petrus bij de oude- en de jaarduiven Van Der Haeghen met een Steeman, jonge: 1. Emiel en asduiventitels binnenhaalde straat voorsprong op G. en A. Haentjens, 2, Jozef D'Hollan- bij de oude- en jaarduiven. Bij De Maesschalck, August Van der, 3. Albert De Witte, 4. de oude ereplaatsen voor Van Mieghem, Luc De Maes- Eddy Van De Velde, 5. Wil- Landeghem-Jacobs, André schalck en Baziel Poppe. liarn Verlaeckt. Van Haute, Albert Van der asduiven: oude: Marcel Wau- Vorst. Na winnaar Debbaut Louis Van Vossel algemeen terSi jaarlingen: Petrus Stee volgden bij de jaarlingen Frans kampioen te Moerzeke man jonge: Jozef D-Hol_ Spiessens, Michel Van Dam- In de maatschappij De Ver- lander, me. Van Riet-De Ridder, Jan enigde Vrienden bij Frans Ost en André Spitaels. De jonge ging de algemene kampioensti- Gerard De Vijlder meeste pry- duiven kampioen werd de tan- tel naar Louis Van Vossel. zen te Berlare dem Van Landeghem-De Proft Bij de oude duiven le en 2e In De Toekomst te Berlare voor Louis Van Vossel en afgegeven duif: 1. André Van won Gerard De Vijlder de Michel Van Damme. De jonge Haute, 2. Louis Van Vossel en meeste prijzen op de Quié- duiven asduif trofee werd voor bij de jonge duiven: 1. Louis vrainvluchten. Duivensport. Jozef De Muynck werd algemeen Quiévrainkampioen in Grembergen (gvw) Julien Van Havermaet. André Van Remoortel alge meen kampioen te Kemzeke In Verbroedering te Kemzeke ging de algemene titel naar André Van Remoortel voor Jozef De Saegher en Nathalis Van Der Stoelen. Oude duiven: 1. Jozef De Saegher, 2. Albert Schelkens, 3. Freddy Van Goethem, 4. Maurice Geldof, 5. Amedé Van Remoortel. Asduif: Mau rice Geldof. Jaarlingen: 1. Jozef De Sae gher, 2. Karei Van Dorslaer, 3. Roger De Kindt, 4. Gilbert Smet, 5. Amedé Van Remoor tel. Asduif: Karei Van Dors laer. Jonge: 1. Frans Meerschaert, 2. Albert Schelkens, 3. Ar mand Behiels, 4. Marcel De Decker, 5. Florimond Meer schaert. Asduif: Frans Meer schaert. Duivinnen: 1. August Buytaert, 2. Maurice Geldof, 3. Nathalis Van Der Stoelen. Jozef Debbaut algemeen kam pioen in verbond Baasrode St.- Gillis-Moe rzeke De algemene titel in dat Duivensport G. en A. De Maesschalck werden Quiévrainkeizer bij De Snelvliegers i. Zele. (gvw) Oude duiven le en 2e: 1. Wan- te-Arbijn, 2. Modest Van Houwe, 3. Van Malderen- Merckx, 4. Gaston Colman, 5. Cesar Dauwe. le afg: 1. Gaston Colman, 2. Van Malderen-Merckx, asduif: Gaston Colman. Jaarlingen: le en 2e afg.: 1. Erwin De Grauwe, 2. Gaston Colman, 3. D'Hooghe-He- laert, 4, Frans D'Haese, jaarlingen le afg: 1. Erwin De Grauwe, 2. Dhooge-Helaert, 3. Cesar Dauwe. Asduif: Er win De Grauwe. Jonge: le en 2e afg: 1. Kris Steeman, 2. Gaston Colman, 3. Armand De Smedt, 4. Filip Van Migerode. Jonge le afg: 1. Gaston Colman, 2, Kris Steeman, 3. Godfried Stee man, asduif: Gerard De Vijlder. Henri Verdoodt algemeen kam pioen te Lebbeke Verbroede ring De titel met de meeste prijzen ging naar Henri Verdoodt met 242 prijzen voor Roger Mes- kens (Lebbeke) en Jozef Uyt- tersprot. Oude duiven: le afg: 1. Henri Verdoodt, 2. J. Tilburgh en J. Uyttersprot, 4. Alfons De Bruyn en J. Van Belle. Oude duiven le en 2e afg: 1. Jozef Uyttersprot, 2. Henri Verdoodt, 3, Roger Meskens, 4. J. Tilburgh, 5. Alfons De Bruyn, 6. J. Van Belle, 7. D. Eeckhoudt. Jaarlingen: le afg: 1. Jozef Uyttersprot, 2. G. Van Haut, 3 J Tilburgh en Roger Mes kens (Lebbeke), 5 E. en zn. Laurent. le en 2e afg: 1. Jozef Uytter sprot, 2. Roger Meskens, 3. G. Van Haut, 4. J. Tilburgh, 5. E. en zn, Laurent, Verdoodt H., J. Ost en J.P. Keymolen. Jonge duiven: le af: 1. Gustaaf Meskens en Fr. Buys, 3. G. Tas, 4. E. en zn. Laurent en F. Van Praet. Jonge duiven: le en 2e afg: 1. Gustaaf Meskens en R. Van Biesen, 3.F. Buys, Rogers Meskens (Leb), P. Lissens. Julien Van Havermaet Kam pioen te St.-Pauwels Oude duiven: 1. Julien Van Havermaet, 2. Alfons Dithoit, 3. Kluskens en zn., 4. Albert De Rudder, 5. Cyriel Baert. Jaarlingen: 1. Becke en zn., 2. Ambert Maes, 3. Julien Van Havermaet, 4. Kluskens en zn,, 5. Alfons Dithoit, Jonge duiven: 1. Alfons D'Hooghe, 2. Heidi De Cock, 3. Albert Maes, 4. Frans Maes, ^Duivensport. Henri Ver doodt, algemeen kampioen van de Lebbeekse Verbroe dering (arch.) Guido Dhanis algemeen kam pioen in St.-Niklase Verbroede ring Oude duiven: le get.: 1. Guido D'Hanis, 2. Jozef Luyckx, 3. Van Den Bossche en zn., 4. Rudolf Adriaenssens, 5. Jozef Van Raemdonck, 6. Delacourt en zn., 7. Theo Van Puym- broeck, 8. Vereecken en zn., 9. Leon De Kraey, 10. Van Bogaert-De Backer, le en 2e get.: 1. Guido D'Ha nis, 2. Van Den Bossche en zn., 3. Karei en zn. Claeye, 4, Rudolf Adriaenssens, 6. Ver eecken en zn., 7. Roger De Roeck, 8. Pollijn-Mets, 9. Marcel Noens, 10. Edmond De Bauw. Eerst getek. duivinnen en jaar lingen: 1. Rudolf Adriaens sens, 2. Delacourt en zn., 3. Jozef Van Raemdonck, 4. Gui do D'Hanis, 5. Van Den Bos sche en zn., 6. Van Puym- broeck-Van Acker, 7. Leon De Kraey, 8. Leon Schelfhaut, 9. Albert Romain, 10. Theo Van Puymbroeck. Twee eerst get. duivinnen en jaarlingen: 1. Van Den Bos sche en zn., 2. Guido D'Hanis, 3. Rudolf Adriaenssens, 4. Poilijn-Mets, 5. Leon De Kraey, 6. Van Puymbroeck- Van Acker, 7. Vereeckén en zonen, 8. Jozef Van Raem donck, 9. Van Bogaert-De Backer, 10. Marcel Noens. Jonge duiven: le getek: 1. Guido D'Hanis, 2. Omer Van Craenenbroeck, 3. Roger Van Steelandt. Twee eerst getekende jonge duiven: 1. Guido D'Hanis, 2. Willy Van Broeck, 3. Louis Baetens, 4. Pollijn-Mets, 5. Roger Van Steelandt, 6. Peter Mees, 7. Omer Van Craenen broeck, 8. Leon Schelfaut, 9. Leon De Kraey, 10. Scheer- linck-Pauwels. Zes eerst getekende jonge: 1. Guido D'Hanis, 2. Willy Van Broeck, 3. Jozef Van Raem donck, 4. Leon De Kraey, 5. Pollijn-Mets. Drie eerst getekende oude, jaarl., duivinnen, jonge dui ven: 1. Guido D'Hanis, 2. Van Den Bossche en zn., 3. Leon De Kraey, 4. Vereecken en zn,, 5. Rudolf Adriaenssens. Kampioen eerste prijzen: 1. Pollijn-Mets 607 prijzen, su perstar: oude duiven: K. en zn. Claeye, jaarlingen: Rudolf Adriaenssens, jonge duiven: Willy Van Broeck. Asduiven: oude: Jozef Luyckx, jaarlin gen: Delacourt en zn., jonge: Guido D'Hanis. André Poppe Quiévrainkoning te Lokeren! Quiévrain kriterium: Oude duiven: 1. Piet Mari- man, 2. Gebroeders Minnebo, 3. Charles Collewaert, 4. Au gust Smet, 5, Jozef De Vos. Jaarlingen: 1. Piet Mariman, 2. Hok Apere, 3. Poppe-Raes, 4. Charles Collewaert, 5. Jozef De Vos. Jonge duiven: 1. Eddy Consé- rière, 2. Karei Vercauteren, 3. Emiel Scheire, 4. Hok Apere, 5. Jacobs-Verniers. Duivinnen: 1. André Poppe, 2. Edmond Caluwaerts, 3. Julien Rooms, 4. Cyriel De Bruyne, 5. Remi Van De Putte. Oude duiven le en 2e: Koning: Piet Mariman, prins: gebroeders Minnebo, kam pioen: August Smet, asduif: Hugo Impens. Jaarlingen: koning: Piet Mari man, prins: Hok Apere, kam pioen: Poppe-Raes, asduif: Piet Mariman. Jonge duiven: koning: Eddy Consérière, prins: Hok Apere, kampioen: Jacob-Verniers, as duif: Eddy Consérière. Duivinnen: koning: André Poppe, prins: Julien Rooms, kampioen: Edmond Calu waerts, asduif: André Poppe. Barnemcriterium Vier eerst afgegeven: oude duiven: 1. Piet Mariman, 2. Saey-Verstraete, jaarlingen: 1. Piet Mariman, 2. Eric De Wit te, jonge duiven: 1. Hok Ape re, 2. Jacques De Beule. Ploegkoers oude duiven: Eric De Witte - August De Smet, jaarlingen: Alois Burgelman- Poppe-Raes. Jonge duiven: Ja- cob-Verbiers - Gerard Van De Velde. Bcno Duivensport. Leon De Kraey uit Beveren, superstar 1 in de Sint-Niklase Verbroedering (gvw) Op zondag 13 januari a.s. organiseert «De Reisduif» uit Denderbelle haar jaarlijkse «Duivenshow». Net als bij de voorgaande dertien edities ligt het geenszins in de bedoe ling van de organisatoren van dit gebeuren een «geldzaak» te maken. Wel streeft «De Reisduif» ernaar, via deze show, de duivenliefhebbers tijdens het winterseizoen sa men te brengen, zodat ze over hun geliefkoosde vrijetijds besteding kunnen praten. De kleine vereniging die «De Reisduif» al bij al is, rekent voor het welslagen van haar initiatief op de medewerking van enkele liefhebbers, met een paar maximum vier van hun duiven. Ongetwijfeld zullen er ook dit jaar, net als de vorige, echte kampioenenduiven te bewonderen zijn. De duiven voor deze show worden binnengebracht tussen 10 en 11 u. Te 16 u. worden de bons voor de jonge duiven verloot. Aan de toegangskaarten, die amper 20 F kosten, is een tombola verbonden om de inrichtingskosten te dekken. Te 17 u. gaat de trekking van deze tombola door. Aan de deelnemers wordt gevraagd diploma's of andere onderscheidingen door hun duiven behaald, mee te bren gen. De liefhebbers die 's middags blijven, krijgen gratis boerenbrood met kopvlees aangeboden. Deze «Duiven- show» gaat door op zondag, 13 januari, van 11 u, tot 17 u., in zaal «Gildenhuis» te Denderbelle. (pvr) BADMINTON Tijdens de laatste vergadering van de provinciale badmin- tonraad voor Oost-Vlaanderen, kortweg PBO, sprak sekretaris Luc Haelvoet over een jeugdcup. Vele aanwezi gen zullen dat toen verward hebben met de bekende trofee van een bankinstelling. Maar is die jeugdcup ondertussen niet in een lade van het PBO-bureau verdwenen? Duivensport. Emiel Haen tjens, algemeen Quiévrain kampioen bij Eerlijk duurt langstin Zele (gvw) In de algemene vergadering van de Stedelijke Sportraad van de stad Lokeren werd op donderdag 13 december 1984 overgegaan tot de verkiezing van de sportklub van het jaar, de laureaten per sporttak, de sportman of -vrouw van het jaar en de prijs van sportverdienste. De beheerraadsleden alsmede alle aangesloten klubs by de Stedelijke Sportraad mochten één klub kandidaat stellen om verkozen te worden als sportklub van het jaar 1984. Als sportklub van het jaar 1984 werd dansklub Het Vos- ken-Eksaarde verkozen. Ge sticht in 1974 groeide deze dansklub uit gedurende de voorbije tien jaren tot een bloeiende vereniging met twee mogelijkheden: 1. dansen als een leerzame en ontspannende gezinshobby en 2. kompetitie wedstrijden dansen voor de meest sportieven. Met tiental len overwinningen heeft het wedstrijdteam van deze dansklub de naam Lokeren- Eksaarde bekend gemaakt tot in de hoogste dansafdelingen. Na een reeks overwinningen kwam in 1984 alweer een be kroning. Op 18 november dan ste het paar Lombaert-Van Driessche de klub tot in de eerste klasse bij de Dansliga Sportfederatie. De kwaliteit van de danslessen zorgde in september voor meer dan 110 nieuwe inschrijvingen. In een tijd waar het dansen als vol waardige sport meer en meer in de publieke belangstelling begint te komen heeft deze dansklub met ruim 300 aktieve dansers de verkiezing tot sportklub van het jaar ten volle verdiend. De beheerraadsleden, als mede alle aangesloten klubs bij de Sportraad mochten één kandidatuur indienen om ver kozen te worden als laureaat, per sporttak. Uit deze kandi daturen werden reglementair volgende laureaten verkozen: - cyclosportieven kategorie seniors: Wim Cornelis (Post dienst) - wielrennen dames, katego rie +35 jaar: Leona Egger- mont (VI. Wielerbond) - ruitersport: Geert Naudts (Reynaertruiters Daknam) - zwemmen: Tim Lammens (Lokerse Zwemvereniging) - wielertoeristen: Charles Ho ste (Durmespurters) - revolver..., enz. schieten: Rudi De Schrijver (De Toren- schuters) - biljart: Luc Vervaet (BC Centrum); - sport voor mindervaliden: Patrick Mees (Feniks Lo keren); - dansen: Dirk en Lieve Lom- baert-Van Driessche (voor noemd 't Vosken, Eksaarde); - karate: Theo Rogiers (Kara- teklub Lokeren); - atletiek: Karin Puimège (At letiekvereniging Lokeren); - petanque: Jeannine Van den Abbeele (Petanqueklub Rey- naert); - basketbal: Gisi Daens (BBC Lokeren); - volleybal: Inge Saey (Real Testa Lokeren); - handbal: Laurens Bocklandt (Handbalklub Lokeren); - body building: Marc Leys (Hugo's Sportcentrum); - judo: Wim Van de Poele (Judoklub Lokeren); - diepzeeduiken: Paul Mistier (Orka diepzeeduiken); - gaaibollen: Rudy Lootens (Schudden en Beven); - voetbal: Marc Cardon (SK Lokeren). Uit deze laureaten werd de sportfiguur verkozen. Deze eer ging naar Wim Cornelis. Sinds 1983 doet Wim mee aan cyclocross, In deze sporttak behaalde hij in 1984 volgende ereplaatsen: Kampioen van België PIT in de wedstrijd te Oksem-Hoegaarden op 18 no vember, Kampioen van Vlaan deren te Sint-Gillis-Dender- monde, eerste plaatsen te Dudzele en Middelkerke; tweede plaatsen te Lochristi, Beernem, Wingene en Zomer- gem, derde plaatsen te Ham- me, Oostkamp, Malderen, Stekene, Oudenbos; vierde plaatsen te Klein-Sinaai, Tor hout en Overmere. Omwille van deze uitzonderlijke presta ties alsmede om zijn totale in zet voor diverse sporttakken, werd Wim Cornelis tot «Sportman van het jaar 1984» verkozen. De beheerraadsleden alsme de alle aangesloten klubs mochten één kandidatuur in dienen voor de prijs van de sportverdienste. Uit deze kan didaturen werd de prijs van de sportverdienste reglementair verkozen. Deze eer ging naar Albert D'Hanis, lid van Hand balklub Lokeren. Zelden is Al bert thuis te vinden, want steeds is hij bezig met handbal. Als trainer van de kadetten- ploeg behaalde hij merkwaar dige resultaten: vier van zijn poulains drongen door tot de provinciale selekties en twee ervan werden zelfs opgeroepen voor de nationale selekties. Tevens verzorgt hij tot in de puntjes het sekretariaat van Handbalklub Lokeren. Buiten al deze aktiviteiten zien we hem in het weekend als speler en als scheidsrechter. Elkeen die iets meer wenst te weten over handbal in het algemeen kan steeds bij hem terecht. In de maand mei offerde hij ver schillende verlofdagen op om handbal-initiatie te geven in verschillende Lokerse scholen. Zonder de inzet en de werk kracht van Albert D'Hanis stond Handbalklub Lokeren nog steeds waar zij in 1977 gestart was. Omwille van deze werklust en inzet voor de handbalsport kreeg Albert D'Hanis de prijs van de sportverdienste 1984 van de stad Lokeren, De sportklub, de sportman, de prijs van de sportverdienste alsmede de laureaten per sporttak zullen gehuldigd wor den op zaterdag 12 januari 1985 om 20 uur in de feestzaal van het Kultureel Centrum op het Kerkplein te Lokeren (dus niet in de Torenstraat!). Na deze huldiging zal een gezellig samenzijn met dansgelegen heid plaats hebben om 21 uur in hogervcrmelde zaal. (j.V.L.) Daarover kregen we Luc Hael voet, via een krakende tele foon, aan de lijn. «Inderdaad, zegt hij. De Na tionale Jeugdtrofee was de ba sisidee om in onze provincie een soort voorronde te organi seren. Die idee kwam van de propagandaverantwoordelijke die vond dat onze 14rjarigen onvoorbereid naar de provin ciale selektie voor de jeugdtro fee stapten en dat daaraan iets (noest gedaan worden. Toen onderhandelingen met een Duitse firma mislukten, vonden we in eigen land Carl ton bereid om enkele trainin gen en tornooien te financie ren. De onderhandelingen met deze firma zijn nu beëindigd, zodat al onze klubs binnenkort de inschrijvingsdokumenten zullen ontvangen.» Wat houdt die Carlton Jeugd cup nu eigenlijk in? «We zijn vertrokken met de idee om aan de jeugd drie trainingen te geven, gevolgd door evenveel tornooien, aldus Luc Haelvoet. Later bleek dat zoiets toch wat te duur was voor het budget dat Carlton ons had gegeven en daarom houden we het nu voorlopig bij trainingen van telkens twee maal vier uur en één tornooi. De mogelijkheid ligt open dat er ergens in het Waasland nog een training bijkomt. We zijn; nog druk aan het praten met de Mintons uit Sint-Niklaas enj Scaldis uit Bazel.» Mag iedereen deelnemen of is! die jeugdcup uitsluitend voort 14-jarigen? «Het blijkt echter dat de Carl-i ton Jeugdcup helemaal niets te maken wil hebben met de na-! tiónale jeugdtrofee en open zal! staan voor alle scholieren en: juniores tussen 14 en 18 jaar. Op 9 en 10 maart starten we de eerste trainingen voor het dis- trikt Dendermonde van 14 tot 18 uur in de sporthal van Bug- genhout. De tweede lessen reeks is in het Bloso-sportkom- pleks van Gent op 20 en 21 april en het groot jeugdtornooi komt nog net voor de examens op 12 mei. Dat jeugdtornooi wordt ge-j speeld door enkels in poule.; De overwinnaars worden aan geduid via een puntensysteem.) Ook voor de aanwezigheid op de trainingen worden punten gegeven of afgetrokken. Het! kan dus zijn dat je het tornoon wint, maar niet op de eerste: plaats eindigt. Carlton over weegt aan iedere deelnemer een t-shirt te geven en waarde-; bons aan de eerste, tweede, derde en vierde plaats.» (LC) De sportkampen die de Loker se sportdienst nu reeds enkele jaren traditioneel tijdens de schoolvakantie organiseert, zijn voor andere gemeentelijke sportraden die pas een sportkomplex openden een voorbeeld. Zoals voor de andere sporten zijn de sportkampen-badmin ton telkens volzet. De sporthal te Lokeren is qua uurverdeling immers overbezet en de lokale Lokerse klub die iedere dins dag van 20 tot 23 uur op vier initiatieterreinen oefent is vol zet en kan dus de jongeren die na een sportkamp aan badmin ton willen doen, niet opvan gen, dus voor de Lokerse jeugd een enige kans om te badmintonnen. Ook het zo merkamp van einde juli kende veel belangstelling. Heb je enkele keren een initia- tiekursus gevolgd dan wil je wel eens wat meer en daarom begon sportfunktionaris Luc Kesbeke begin september ie dere woensdagnamiddag van 15 tot 17 uur met een kursus voor half-gevorderden. Een kursus die op 9 januari 1985 opnieuw voor een trimes ter wordt aangevat en 500 fr. kost. Tijdens die wekelijkse trainingen gaat Luc Kesbeke een stap verder en toont de slagen die tijdens de kursus voor beginnelingen niet aan bod kwamen en hij geeft uitleg over de taktiek bij dubbel- en enkelspel. Het laatste uur is er vrij spel, maar dan wel zo dat de trainer kijkt of de taktiek ook in praktijk wordt uitge voerd. Natuurlijk volstaat het niet om steeds onderling wed strijden te betwisten en daar om denkt men er in Lokeren aan vriendschappelijke ont moetingen tegen kompetitieve jeugdklubs uit de provincie te organiseren. Maar dat staat dus nog niet vast! Men gaat zelfs verder en denkt er aan met de klubs die jeugdspelers hebben een maandelijkse kompetitie te organiseren. Gaat Luc Kesbeke soms de openstaande funktie bij de provinciale raad van jeugdver- antwoordelijke vervullen? Wil je nog inschrijven voor de kursus voor half-gevorderden en je bent ouder dan 12 jaar, dan kan je steeds terecht bij de Stedelijke Sportdienst van de stad Lokeren in sporthal of zwembad, Sportlaan 2 te Lo keren. Telefonisch kan het ook op nummer 091/48.31.99 en dan vraag je naar Luc Kesbeke of Herman De Braekeleer. Hou er we! rekening mee dat badminton een sport is die zo wel rekreatief ais kompetitief een felle opgang kent en dat je dus beter tijdig inschrijft. Want door de beperking van vier terreinen kunnen er maximum 24 deelnemers wor den aangenomen. De terreinen zijn trouwens nog steeds een probleem want niet alleen zijn de lichtgroene lij nen op een donkergroene sportvloer bijna niet te onder scheiden, ze zijn bovendien niet volgens de officiële breed te aangebracht. Maar in het derde van de sporthal waar geen badmintonterrcincn zijn zullen binnenkort de hoekpun ten voor vier initiatieterreinen worden geplaatst. In overleg met de lokale klub kunnen in dat gedeelte dan eventueel drie voor kompetitie geschikte velden worden geplakt. En dat kan in het volgend seizoen lang gekoesterde wensen in vervul- j ling doen gaan. Ondertussen houdt men in de sportdienst het hoofd koel en denkt men reeds aan de orga- nisatie van het krokuskamp voor beginnelingen, een kamp dat voor deze uitgave volgens leeftijdsgroepen zal worden verdeeld. In de voormiddag van 10 tot 12 uur zullen de -14 jarigen aan bod komen en van 14 tot 16 uur de +14 jarigen. Miste je de vorige kampen dan kan je nu tijdig inschrijven! (L.C.)1 De Voortgezette Opleiding Leuven start in september van volgend jaar met een tweede bijscholingsprogramma in de «sociale beleidsvoering». Deze opleiding is bestemd voor hen die een leidinggevende funktie zullen uitoefenen in het wel zijnswerk. Meer informatie kan men bekomen bij de Voortgezette Opleiding, Groe-I neweg 151 te 3030 Leuven-, Hcverlee (016-22.59.58 op donderdag en vrijdag).

De Voorpost | 1985 | | pagina 36