hevvaert^ reizen KETTÏ SNEUVELT OOK TEGEN DE BUSBOTS heyvaert JACQUES VAN DE WIELE SCHITTERT IN SL0TFAZE OPBEURING HAMME VOOR DE TWEEDE OPEENVOLGENDE KEER OVERWINNAAR IN HET 0CMW-KERSTT0RN00I ^(liefhebbersvoetbal( De Voorpost - 4.1.1985 - 39 t REIZEN SPINNOY tg 3E PROVINCIALE B( ^ZAALVOETBAIL^^(|~ HAMSE ZAALVOETBALLIGA OOK piEtZEN SPIHHOY *£Cgenb<^ FC Sport uit Dendermonde, zonder De Plecker (werk), Matthijssens, Van Hemelrijck, Van de Wiele (gekwetst), Van- hoomissen en Van Kerpel. bracht met tien man deze wed strijd tot een goed einde. FC was het meest in balbezit, was technisch sterker en Jaspaert en Van Heek eisten het mid denveld volledig voor zich op. In de eerste minuten probeer de de Rupelmondse thuisploeg een opening te forceren, maar de achterhoede van FC Sport, met als sluitstuk Van de Wiele, hield gemakkelijk stand. Na twintig minuten mocht Jas paert aanleggen van net buiten het strafschopgebied. Zijn ge plaatste bal ging centimeters naast de winkelhaak buiten. Even later mocht Van Heek het ook proberen, maar zijn schot werd door de thuisdocl- man vanonder de lat geran seld. Bij de daaropvolgende hoekschop zag diezelfde Van Heek zijn vluchtschot juist over het doel gaan. Het bleef 0-0 tot aan dè rust. FCV sport begon aan de twee de helft met de overtuiging dat het hier niet kon of mocht verliezen, en nam direkt het initiatief in handen. Op een vrije trap van M. De Boeck, kon D'Hauwe ongehinderd binnenkoppen: een verdiende voorsprong voor de blauw zwarten. De thuisploeg bracht dan twee frisse krachten in de ploeg en nam risiko's om toch een punt uit de brand tc slepen. De Dendermondse defensie hield echter stand. Barth, Van Heek en Jaspaert, de verdedigende middenvelders, braken zelfs gevaarlijk uit en zaaiden met hun verre passen paniek in de richting van De Boeck en D'Hauwe. De Rupelmondse ploeg moest het dus vanop afstand probe ren, maar doelman Van de Wiele pakte alles wat in zijn areaal kwam. Deze 0-1 zege is een verdiende overwinning, zodat FC Sport het jaar voor beeldig afsluit. De ploeg: J. Van de Wiele, R. Jacobs, A. Walraevens, M. De Jagher, P. Arbijn, F. Van Heck, R. Jaspaert, L. Barth, P. D'Hauwe en M. De Boeck. Weinig verrassingen tijdens de laatste speelweek van 1984, meteen ook de laatste van de heenronde. Het past dan ook een bilan op te maken. In eerste begonnen zowel W Welkom als Comelis vrij slecht. Nu moeten ze in een uitgestelde wedstrijd op 4 januari nog uitmaken wie herfstkampioen wordt. De kampioenen van vorig jaar staan er best voor. In hun spoor volgen nog Asseurop en de Goalgetters deze laatsten zijn de revelatie van het seizoen. In reeks 2 leek het erop of Ketty Groenten gezwind op de titel zpu afstevenen. De twee ernstigste medekandidaten staken daar echter een stokje voor, want zowel Opbeuring als Busboys wonnen tegen Ketty zodat de strijd tussen die drie klubs volledig open is. In reeks 3 verloor Durmemotors II nog geen enkele wedstrijd. Het weze evenwel nog eens duidelijk gesteld dat om de stijgers aan te duiden met de uitslagen van deze klub geen rekening gehouden wordt. Er wordt een apart klassement opgemaakt zonder hen. In deze klassering heeft Patsy 2 punten voorsprong op Gima en Ware Vrienden. Ook Jumo D'Holda kan nog een woordje meespreken om de ereplaatsen te verdelen. Reeks 1: RVS De Schrijver - Tuitvrienden 6-7 De Schrijver nam wei het eerste doelpunt voor zijn rekening, maar voor de rust bleef het daarbij. De Tuit vrienden kwamen wel nog tot scoren en halfweg was het 1 - 3. Via 1 - 4 zou De Schrijver erin slagen de kloof te dichten en zelfs op voorsprong te komen. Vooral Patrick Peelman zorgde hiervoor met niet minder dan 5 doelpun ten na de rust. Via 3 - 4 werd het 6 - 5. De Tuitvrienden legden zich bij deze toestand niet neer en Mare Joos scoorde nog 2 van zijn 4 doelpunten en legde meteen de eindcijfers vast. Goalgetters - Desmecht 7 - 5 De Goalgetters hebben bevestigd dat ze niet voor niets in de eerste 5 staan. Ze liepen wel twee keer twee strafminu- ten op, maar dat bracht de zege nauwelijks in gevaar. Desmecht opende de stand en via 3 -1 werd de rust bereikt bij een 3 - 2 stand. Na de rust werd die voorsprong telkens tot 2 opgevoerd, maar Desmecht lukte ook elke keer de aansluitingstreffer zonder langszij te geraken. Hans Van Damme was goed voor 5 doelpunten bij de Goalgetters en voor Desmecht scoorden Van Goethem en Steels elk 2 keer. Tivoli - Asseurop 2 - 7 Tivoli opende de stand, maar kon daar slechts één doelpuntje meer aan toevoegen toen de wedstrijd al gespeeld was. Bij de rust was het al 1 - 3 en Asseurop liep verder uit tot 1 - 6. André Peeters scoorde 3 keer. Voor Tivoli redden Van De Moortel en Van Hese de eer. Durmemotors I - Stijve Laars 8 - 1 De Stijve Laars blijft dus ondermaats presteren. Ook tegen de Durmemotors hadden ze geen enkele kans hoewel ze net als alle vorige verliezers het eerste doelpunt zelf aantekenden. Het bleef daarbij echter en via 3 - 1 aan de rust gingen de Durmemotors nog naar een afgetekende zege. Guy Rooms en Ferdy Van Hese scoorden elk 3 keer, Erik De Wilde redde de eer voor Stijve Laars. Klassering 1Wasserij Welkom 2. Asseurop 3. Goalgetters 4. Cornelis 5. Durmemotors 6. Stijve Laars 7. Tivoli 8. RVS De Schrijver 9. Desmecht 10. Tuitvrienden 11PAT. Antoine Rush - Donalds 4-5 Bijna alle doelpunten vielen in de eerste helft. De score ging steeds gelijk op en beide ploegen konden slechts over 5 spelers beschikken. Rush opende de stand en had doorgaans de leiding met 1 doelpuntje verschil. De ruststand was echter 3 - 3. Weer zou Rush er 4 - 3 van maken na enkele minuten, maar verder kwamen ze niet meer. De Donalds konden nog twee keer scoren via Van Gasse en Coen die elk hun 3de doelpunt aantekenden en pas in de slotminuten de zege vastlegden. Kernkoppen - Zeepaardje 7 - 3 't Zeepaardje kon tijdens de eerste helft goed mee. Ze kwamen zelfs even aan de leiding met 1-2 maar Verschueren maakte er in de laatste seconden nog 2 - 2 van. Na de rust liepen de Kernkoppen dan toch uit tot 6 - 2 en dat zou voldoende blijken voor de overwinning. Voor 't Zeepaardje werden de 3 doelpunten gescoord door Gus- taaf Van Mol. Bij de Kernkoppen scoorden Verschueren, Tempels en Thuysbaert elk 2 keer. Klassering 1. Opbeuring 10 9 1 0 76 45 18 2. Ketty Groenten 10 8 2 0 84 54 16 3. Busboys 10 7 1 2 73 35 16 4. Rotthier - De Mulder 10 6 3 1 69 44 13 5. Snuffel 10 5 3 2 70 48 12 6. Kernkoppen 9 4 5 0 41 42 8 7. Donalds 10 2 53 47 59 7 8. Rush 10 3 7 0 48 59 6 9. JK Den Trap 10 3 7 0 41 62 6 10. Arlette 10 2 7 1 47 78 5 11. Zeepaardje 10 1 8 1 33 81 3 9 7 1 1 81 42 15 10 7 2 1 52 38 15 10 7 3 0 64 56 14 9 6 2 1 51 36 13 10 4 3 3 51 48 11 10 4 5 1 48 50 9 10 3 5 2 47 53 8 10 3 7 0 46 61 6 9 3 6 0 39 52 6 10 2 7 1 57 74 5 9 2 7 0 32 58 4 Reeks 2: Busboys - Ketty Groenten 12 - 4 Weinig problemen voor de Busboys tegen de leiders van Ketty Groenten. Het overwicht was al duidelijk gesteld in de eerste helft. Na 10 minuten was het wel nog 1-1, maar toen werd een eerste kloof geslagen in 3 minuten: 4-1. Tijdens de laatste minuten van de eerste helft werd die nog vergroot tot 7 - 1 en meteen was het duidelijk dat Ketty zijn tweede nederlaag niet meer kon ontlopen. Jackie Brondeel en Leo De Bock scoorden elk 4 keer voor de Busboys, terwijl Mare Vercauteren 2 doelpunten maakte voor Ketty. Den Trap - Opbeuring 3 - 7 Zoals gewoonlijk kon Den Trap weer goed standhouden in de eerste helft. Via een doelpunt in de allereerste minuut nam Opbeuring de leiding, maar voor de rust zou daaraan niets meer wijzigen. Daarna kon Opbeuring echter een kloof maken en het werd 0 - 6 vooraleer Den Trap kon tegenscoren De Wedstrijd was toen echter gespeeld Van Moeseke, Van Bunder en Gobel voor Opbeuring en De Donder voor den Trap scoorden elk 2 doelpunten. Rotthier De Mulder - Snuffel 8 - 4 Ondanks het feit dat Snuffel slechts met 4 spelers aantrad, zorgden ze nog voor hevig verweer. Bij de rust was het nog maar 3 -1 en ook daarna werden ze niet echt weggespeeld. Wel een verdiende zege voor Rotthier natuurlijk dat daardoor zijn plaats in de top 4 behoudt ten nadele van Snuffel. Reeks 3 Neerhofboys - Patsyboys 0 -8 De Patsyboys hebben weinig last ondervonden van de Neerhofboys. Dezen kwamen zelfs niet tot scoren. De Patsyboys scoorden in de eerste helft 4 keer door toedoen van Armand Buts en na de rust scoorden Van Gucht en Van Haut elk 2 keer. Populieren - Minishotters 2 - 2 Hier stonden twee evenwaardige ploegen met elk slechts 5 spelers tegenover mekaar. De Minishotters kwamen vrij vroeg op voorsprong en konden deze net voor de rust verdubbelen. In de slotseconden maakte Dams er echter 1 - 2 van. Na de rust nog slechts één doelpuntje van diezelfde Dams en de eindcijfers 2 - 2 stonden op het bord. KM Verbeke - Brussel D'71 3 - 8 Knap verweer van KM Verbeke dat toch merkelijk lager geklasseerd staat. Wel moet gezegd dat Brussel D 71 slechts over 5 spelers beschikte en het is dan ook enigszins tegen de logica in dat ze het verschil slechts in de tweede helft konden maken. Verbeke kwam eerst op voorsprong (1 - 0 en 2 - 1), maar na de rust nam Brussel het initiatief over. Vooral rond het kwartier toen het ineens van 3 - 4 naar 3 - 7 ging. Die kloof bleek voldoende te zijn. Racmdonck en De Landsheer scoorden elk 3 keer voor Brussel, bij Verbeke werd door 3 verschillende spelers gescoord. Ware Vrienden - Jumo D'Holda 3-3 Deze twee clubs die ook in de klassering ongeveer op dezelfde hoogte staan konden geen afstand van mekaar nemen. Voor de rust elk slechts één doelpuntje, met Jumo eerst aan de leiding. De 1 - 1 gelijke stand bleef op het bord tot 10 minuten voor het einde. De Ware vrienden namen voorsprong, maar nog dezelfde minuut maakte Lelie gelijk. Cornelis zette opnieuw de Ware Vrienden met 3 - 2 voor, maar in de slotminuten bracht Lelie de bordjes verdiend in evenwicht. Klassering 1. Durmemotors II 2. Patsyboys 3. Gima 4. Ware Vrienden 5. Jumo D'Holda 6. Brussel D 71 7. KM Verbeke 8. Minishotters 9. Populieren 10. Neerhofboys 11. Brugsken 10 10 0 85 14 20 10 8 1 1 64 22 17 10 7 2 1 55 27 15 10 7 2 1 62 34 15 10 6 3 1 42 33 13 10 5 5 62 44 10 10 3 6 1 28 54 7 10 2 7 1 28 63 5 10 1 6 3 30 65 5 10 1 8 1 20 74 3 10 0 10 0 25 71 0 Tijdens de eerste week van het nieuwe jaar staat er in kompetitieverband slechts één wedstrijd op het program ma. Het is daarenboven de belangrijkste match van de heenronde want Wasserij Welkom en Comelis, de num mers 1 en 2 uit de eerste reeks staan er tegenover mekaar. Met een duidelijk beter doelpuntensaldo is Wasserij Welkom nu al herfstkampioen. Doch, als Comelis wint, komen ze met drie aan de leiding (voornoemde 2 en Asseurop). In het eerste geval zal het moeilijk worden om W. Welkom nog te bedreigen, want dan heeft Cornelis 4 punten goed te maken. Deze wedstrijd vangt aan om 19 uur op vrijdag 4 januari. Nog op 4 januari is er een andere belangrijke wedstrijd geprogrammeerd: Criva Hamme (lc provinciale) ontvangt Begijnendijk (2' nationale) voor de 1/16' finale van de Beker Van België RV Liefhebbersvoetbal. In de Beker van Hamme verloor Real Serre tegen De Stille Vrienden (vh) LiefhebbersvoetbalIn de Beker van Hamme speelden de Moerzeekse dorpsgenoten van Real Serre en Stille Vrienden tegen mekaar. De Stille Vrienden wonnen met 2-1 (vh) Het eerste seizoen van Kyne- calor-'t Zolderken blijkt al da delijk een schot in de roos te zijn. Het team staat namelijk eerste in het klassement met twee punten voorsprong op I DK Erembodegem en drie I punten op Ajuintjes Aalst. De ploeg werd gesticht door de cafébaas van 't Zolderken, Jeff De Kegel, die tot vorig seizoen reservekeeper was bij SK Ber- lare. De materiële hulp kreeg ze in de vorm van een uitrus ting, geschonken door sportmassage Kynecalor en fi nanciële hulp kwam er van Verzekeringen Hendrik De Meyer. De ploeg bestaat uit keeper Jeff De Kegel, de verdedigers pjams zaalvoetbal. Ook Buggenhout stuurde een ploeg naar Hamme: de Populieren. Jaak Van Kerckhove, Frank 00 Van Den Abbeele, Wim 'v Druez, Jempi De Rouck en de aanvallers Rony De Lathou- -- mggt Mi wer, Wemer Uyttersprot, Nico De Falco De Vos en champetter V t L André Lion. -Vy De thuiswedstrijden worden jj, gespeeld in de Berlaarse '\\V'v* i'„ ^■MÈÈIb sporthal, telkens op donderdag I -ai. In 't Zolderken werd gestart J» met de ambitie om door te *,1;; stoten naar tweede provincia- SjflnJHAi le. Een gemeente als Berlare I v.'.gggHs**, j I moet het zich kunnen veroor- I Bn loven een zaalvoetbalploeg te ■öjii-Jtv'..». hebben die het niveau van eer- Bi JBj ste provinciale binnen enige BB BB* tijd aankan. Daarvoor zijn F misschien wel enkele seizoe- I JHjkHHB nodig. Ondertussen reke- nen de spelers op het gemeen- telijk sportkomitee om te mo- Br n fÊ E gen spelen op een uur dat wat -M JmB li aantrekkelijker is voor het pu- W /1\ /Tf f A --v» bliek. Daaraan kan het komi- j f J/F' t J V i V" iS&ff tee misschien wat doen... -dM w W 'HH|H De zaalvoetballers van Kyne- balklubs rekening moeten be ginnen houden met het ver- ftams Zaalvoetbal. De Minishotters zien er blijkbaar niet tevreden uit. (vh) schijnsel van zaal- en minivoet bal. j SPORTVERBOND WAASLAND HOGER OP - FC SPORT: 0-1 DAMESZAALVOETBAL Zondag 23 december had het vierde kersttornooi van de OCM W-dameszaal voetbalafdeling plaats. Op de vroege zondagochtend werd de aftrap gegeven voor een mara- thonvoetbaldag. 24 wedstrijden werden in totaal afge werkt. De Finale werd gespeeld tussen Opbeuring uit Hamme en Rupelladies uit Rupelmonde. Straks meer daarover, maar eerst een woordje geschiedenis over OCMW-dames Temse, de organiserende ploeg. OCMW-Dames Temse ont stond in april 1980. Toen on dernam Jozef Vermeiren een poging om een ploegje op de been te brengen om als tegen stander te fungeren van het eveneens in die periode ontsta ne Temstar (ploeg van het ge- meentepersoneel) In oktober 1981 werd een bestuur gekozen dat als voor naamste verwezenlijking een kersttornooi op het getouw zette. In 1982 werden vele vriendenwedstrijden en tor nooien betwist, met wisselend sukses overigens. In 1983 werd er met meer overtuiging getraind en ge voetbald, de suksessen bleven dan ook niet uit. De ploeg werd winnaar van de eerste uitgave van de Beker van Groot-Temse en sleepte de overwinning in de wacht in het gekende tornooi van SOS Vei le. Tijdens het seizoen 1983-84 sloot de ploeg zich aan bij BZW Oost-Vlaanderen. Daar werden ze vice-kampioen na het 'ongenaakbare' FC Op beuring Ladies. OCMW Da mes Temse spreekt in de huidi ge kompetitie een aardig woordje mee en een mooie ereplaats zit er dik in. Tot de kern van speelsters behoren: Francine De Leenheer, Yolan- de Van Walle, Linda De Schepper, Liesbeth De Rijck, Agnes Van Wiele, Ingrid Bijl, Marleen Peleman, Suzanne Adriaenssens, Martine Ver- nimmen. Behoren eveneens tot de ploeg maar staan op non-aktief momenteel: Greta Elewaut, Vera Schelfhaut, Anita Van Bogaert, Cecile De Bock, Ma rie-Jeanne Van Mele, Jeanni- ne Vermeiren en Rita Volcke- rick. Het bestuur is als volgt sa mengesteld: voorzitter Etienne Cornelis, sekretariaat Francine De Leenheer, penningmeester Agnes Van Wiele, feestkomité Lutgarde Van Raemdonck, Greta Elewaut, Monique Buvens. Public-relations Jean- nine Vermeiren, Jozef Ver meiren en trainer Etienne Cor nelis. De ploeg werd op het eigen kersttornooi (slechts) zevende, maar dit werd ruimschoots goedgemaakt door de puike organisatie van het geheel. Kersttornooi Het kersttornooi, dat onder tussen naam en faam heeft ver worven in het Waasland, was dus aan zijn vierde uitgave toe. In de strijd voor de derde en vierde plaats had de ploeg Wa- zoo Girls zich het sterkst ge toond tegen Ferguson Ladies. In de finale moesten ^Rupella dies het opnemen tegen de winnaars van vorig jaar. Op beuring. Hoewel beide teams een lange, vermoeiende voet baldag in de benen hadden, bleek daar bij de meisjes van Opbeuring weinig van te mer ken. Na een flitsende start kwamen ze algauw op voor sprong en aan de rust stond het reeds 0-5. Na de rust kwamen de Ru pelladies meer offensief voor de dag. De tegenaanvallen vanuit het Hamse kamp bleven echter snedig. En hoewel Mo nica Jacobs voor Rupelladies een doelpunt aantekende en een paar mooie kansen kreëer- de, liep Opbeuring verder uit. Aangemoedigd door hun tal rijk aanwezige supporters wis ten ze deze finale met 1-11 te winnen. De blonde Christine Nelis, klein maar dapper, werkte zich op naar de titel van 'topscorer' van het tomooi met 12 doelpunten. Kat ja Schud- dincks trof voor Wazoo tien maal raak. Derde werd Moni ca Jacobs (Rupelladies). Zij skoorde negen maal. De winnende ploeg, Opbeu ring Hamme, mocht voor de tweede opeenvolgende keer de wisselbeker Jozef Vermeiren in ontvangst nemen. De eerst- geplaatste ploeg uit Temse, dat was Temstar op de vijfde plaats, ontving de wisselbeker Frituur Brugsken. Voor de fair-play beker was er een ge lijke stand, zowel Herleving Sint-Pauwels als Willy's Girls uit Temse hadden 40 punten behaald. De beker ging naar Willy's Girls omdat in het re glement een bepaling staat dat een ploeg die reeds eerder de fair play-beker won, die bij gelijke stand moet afstaan aan het team dat evenveel punten totaliseert. Herleving Sint- Pauwels behaalde in 1983 de wisseltrofee fairplay. Deze be ker wordt geschonken door Robert De Rechter, de geken de scheidsrechter uit Temse. Nog even de top tien van dit kersttornooi: 1Rupelladies Rupelmonde 2. Wazoo Girls, Sint-Niklaas 3. Wazoo Girls, Sint-Niklaas 4. Ferguson Ladies, Kruibeke 5. Temstar, Temse 6 Herleving, Sint-Pauwels 7. OCMW Temse 8. Willy's Girls, Temse 9. SOS Veile, Temse 10. Superstars Sint-Niklaas. Het scheidsrechterlijk trio be stond uit Benny Gillis, Jef Van Puyvelde en Robert De Rechter. De organisatoren van het tor nooi vertelden ons naderhand dat de editie 1985, wanneer het eerste lustrum wordt gevierd, in een speciaal kleedje"zal ge stoken worden. (R.V.)

De Voorpost | 1985 | | pagina 39