L M n| M Q IR V X Hamme eranda s fifterrasdecor 42 - 4.1.1985 - De Voorpost Tentoonstellingen Voor het expoprogramma in Sint-Niklaas verwijzen we naa betreffende rubriek op de kuituurbladzijden. Internationale reisbeurs Vrijdag 11 januari ('s avonds), zaterdag 12 en zondag 13 jan kan je in de stadszalen terecht op de reisbeurs Flanö International Travel Fair. Meer dan tachtig stands, ski-anim, videovoorstelling, etc. Sint-Niklaas. De Wase Jeugdbond Excelsior richtte in de sporthal van 't kollege een 'spel Sint-Niklaas. Boekhandel De Geus dient zich aan als exponent van progressiviteit Het zonder grenzen' in. Dit zijn de acht ploegen die meededen (Iv) vijfjarig bestaan werd onlangs gevierd (Iv) januari een nieuwe kursus EHBO. Je kan terecht elke dinsdag en vrijdagavond van 19 tot 21u15, gedurende de maanden januari, februari en maart. Vanaf de leeftijd van zestien jaar ben je welkom. Deelname 350 frank, en daar is het lesmateriaal in begrepen. De kursus wordt gegeven in het Sint-Carolusinstituut, Hospitaalstraat. Info via tel. 776.49.90, of bij het sekretariaat van het Vlaamse Kruis, Driekoningenstraat 147. Massagesalon Dinsdag 8 januari voert het Kroonteater uit Limburg in de stadsschouwburg om 20 u. op «Massagesalon» van Erich Bleich, met Ann Petersen. Driekoningen Zaterdag 5 januari trekt de Driekoningenstoet opnieuw straten van Kemzeke, van 13 tot 18 u. De steun die de i geven gaat naar de missiewerken van tussentijds pastoorll \w Leningen In december 1984 werd door het gemeentebestuur een lening aangegaan voor de bouw van de biblioteek Achterhof, zijnde saldo werken en overname gevel voor een bedrag van 217.000 fr., voor erelonen aangaande het opmaken van het ontwerp van de wegen- en rioleringswerken in de Moerheide, 91.000 fr. en voor het leveren en plaatsen van een sportvloer in de gemeen telijke sporthal, 4 miljoen. Sportraad Op aanvraag van Bloso werden de oude statuten van de gemeentelijke sportraad ingetrokken en vervangen door nieuwe die op de algemene vergadering van de sportraad op 12 november 1984 werden goedgekeurd. De gemeenteraad van Hamme keurde eveneens deze statuten eenparig goed. Turnzaal Broekstraat Om orde en tucht in de gemeentelijke turnzaal Broekstraat te kunnen bewerkstellen, werd er een reglement van inwendige orde uitgewerkt door het schepencollege. Dit was ook noodza kelijk omdat de gemeente een nieuwe vloerbekleding heeft - aangebracht in deze turnzaal. De gemeenteraad stelde het reglement vast. Sporthal De aanleg van de sportvloer in de gemeentelijke sporthal is bijna voltooid. Aangezien het onderhoud en de reiniging van deze sportvloer speciale aandacht vergt, zal er een schoon- maakmachine worden aangekocht evenals de noodzakelijke reinigingsmiddelen. De aankoopprijs wordt geraamd op 250.000 fr. Parking Op 25 januari 1985 wordt de sporthal in het Meulenbroek officieel geopend. Het gebouw is bijna volledig afgewerkt. De toegangsweg en de parking vormen een afzonderlijk ontwerp dat zal worden bekeken in het kader van de aanleg van het rekreatiepark Meulenbroek. Teneinde de sporthal met een minimum aan kosten toegankelijk te maken zullen er hoogoven slakken worden aangekocht en door de gemeentediensten worden aangebracht. Een parkeergelegenheid zal geschapen worden voor 75 wagens. In het voorjaar kan door schlammage de verharding duurzaam worden gemaakt, zodat ze enige jaren kan worden gebruikt, in afwachtingn van een definitieve oplos sing. Kostenraming: 300.000 fr. Gito Het gemeentelijk instituut voor technisch onderwijs heeft mo menteel behoefte aan een nieuw werkhuis houtbewerking, omdat het bestaande te klein is geworden en niet meer voldoet aan de veiligheidsnormen. Een ontwerp werd gemaakt en het nieuwe werkhuis zal ingepland worden rechts van de schoolinrit, langs de Meulen- broekstraat In het gebouw zal een werkplaats hout, een stapelplaats voor hout, een was- en kleedplaats en sanitair, voorzien worden. De kosten worden geraamd op 10 miljoen, waarvoor men 60% subsidies krijgt. De Kapio's van Wieze in de kijker Wiezes jongste karnavalvereniging «De Kapio's», organiseert op zaterdag 5 januari om 20 uur in de gemeentelijke turnzaal (Schoolstraat) een reuze New Years Party, met talrijke gastop tredens, shownummers en attracties. De toegang tot dit spekta kel, waaraan ook discobar Esperanto zijn medewerking ver leent, bedraagt 40 fr. Algemeen thema: Walter Capiau's «Hoger-Lager». Kaarten met FC. Wieze De footbalklub uit het dorp van bier en chocolade, organiseert een grote klassementsbelotting in haar kantine aan de Populie renstraat. Deze tweede kaarting heeft plaats op vrijdag 4 januari om 20 uur. Belotliefhebbers allen daarheen! Naar de opera VTB-VAB. richt op vrijdag 11 januan een bezoek met autocar in naar de Opera te Gent voor het bijwonen van «Samson en Delila (Saint-Saëns). Vertrek te Wieze om 18.25 uur. Muzikale wensen Het nieuwjaarskoncert, met de klassieke heilwensen door de Koninklijke Fanfare St. Cecilia van Wieze aan al haar leden en inwoners van Groot-Lebbeke opgedragen, zal plaats hebben in de zaal van het Brouwershuis op zaterdag 12 januari om 20 u. Toegang gratis. Middenstand Lebbeke Op zondag 6 januari grijpt in de raadszaal van het Lebbeekse gemeentehuis de publieke trekking plaats van de 9de Einde- jaarsaktie, georganiseerd door Middenstand Lebbeke. Deze trekking, die doorgaat onder het toezicht van gerechtsdeurwaar der Vaganée, vangt aan te 11 u. Als ich Can Op dinsdag 8 januari blaast Kunstkring «Als ich Can» voor haar leden algemeen verzamelen in de lokalen van de Gemeentelijke Muziekschool. Aanvang: 20 u. Sint-Gillis-Waas Driekoningen Volkskunstgroep Drieske Nijpers en de jeugdgroep Mie-Katrien ?7u30 16 Z'n9en 'n h6t cen,rum van Sint-Gillis, vanaf Sint-Niklaas Assertiviteit Maandag 7 januari organizeert Jong KAV-Rupelmonde om 20 u. in het Gildenhuis te Rupelmonde de eerste van twee gespreksbijeenkomsten over assertiviteit. Ook op 14 januari. Deklamatiewedstrijd Zaterdag 5 januari om 14 u. in de schouwburg selektieproeven voor dr. J.O. De Gruyter-deklamatiewedstrijd. Info. tel. 776.35.75 NCMV-koncert Zondag 6 januari om 10u30 organizeert het NCMV een nieuw jaarskoncert in de schouwburg. Bij het uittikken van deze regels Verloofden was het programma ter redaktie (nog) niet bekend. Waasmunster. Niet zoveel belangstelling voor het Belgi sche disco- en jazzdanskampioenschap (Idb) Spoken Woensdag 9 januari om 13u30 in de Select-studio, Parklaan, projektie van de Tsjechische trukagefilm «Leve de spoken» van O. Lipski. Jefi organizeert. Toeristische prenten Wie nog op zoek is naar een reisbestemming voor dit jaar kan z'n licht gaan opsteken tijdens één van de volgende manifesta ties: - donderdag 10 januari, 20 u. Bank Brussel Lambert organi zeert in de stadsschouwburg een filmvoorstelling over Mexico, - vrijdag 18 januari, 20 u. foto- en diaklub Don Bosco organi zeert in het Dobocentrum een voorstelling van «De Proverce, het rijk van de zon» door Paul Vereecken, - vrijdag 25 januari, 20 u., Vakantiegenot organizeert in zaal Renova van het Gildenhuis een avond over de Costa del Sol en de Costa Blanca in Spanje. Huurders Dinsdag 8 januari infovergadering van de Sint-Niklase Maat schappij voor de Huisvesting, voor kandidaat-huurders. Om 20 u. in de stadsbibliotheek aan het Heymanplein. Ouders en pubers Op 17 januari in het Therapiecentrum, Grote Markt 37, een nieuwe voorlichtingsreeks i.v.m. de relatie ouders-pubers. Elke donderdagavond tot en met 28 maart. Inschrijven tot 7 januari. Info via tel. 776.47.74 NCMV-kwis Zaterdag 5 januari om 20 u. in de gemeentelijke schouwt finale van de zevende NCMV-kwis over «Groot Temse 198 met acht ploegen. Ter afsluiting van de aktie «Koop en win. Driekoningen Zaterdag 5 januari zijn de Driekoningen op stap in Steendi Samenkomst om 15 u. aan Het Centrum, Gelaagstraat. rondgang zou tot 19 u. duren, 's Avonds feest en verkiezing de «Koning der koningen». Jongelui die jonger dan veertien zijn krijgen zeker een geschenk. Het Davidsfonds van Ste dorp organizeert. Inschrijven bij Tony Peirsman, Grote Dwet straat 13, te 2690 Temse, tel. 771.16.25. Temses toerisme Woensdag 9 januari spreken Jerome Smet en Danny Anné o de geschiedenis van Temse, in het kader van een kursus o het plaatselijke toerisme. Behandeld wordt de periode tot achttiende eeuw. In het gemeentehuis. Tentoon - Tot 13 januari in het Gemeentemuseum, Kasteelstraat, ni figuratief werk van Luc Meersman. Het Willemsfonds orgi zeert Enkel tijdens de weekends te bekijken. - Van 23 februari tot 9 maart in het Gemeentemuseum w van kunstschilder-grafikus Geert De Geyter uit Lebbeke. - Van 12 januan tot 24 maart is Temse te gast in het paviljo De Notelaer in Hingene (Bomem). De Boelwerf, pottenbakk Van Der Gucht, de Wilfordboten, wandelpaden, priester Pop) beeldhouwer Adriaan Nijs, dat is een greep uit de onderwerpe Tony Van Drom Van cartoonist Tony Van Drom uit Temse verschijnt in maart I boek «Het Waasland 1984 in cartoons». Uitgeefster is kulturele vereniging Spirit. De publikatie zou zowat 40 pagin tellen. Bestellen bij Tony Van Drom, tel. 771.20.32. Streekgerecht Wie een typisch en voor Temse exclusief gerecht kan ontwi pen mag meedoen aan een toeristisch-gastronmische we strijd. Info via tel. 771.09.42 of 771.10.43. Inzenden tot januari. De VW, de horecasektor en het gemeentebestu organizeren. Waasmunster KSA Waasmunster organiseert jaarlijks Driekonin i genfeest L Op vrijdag 4 januari organiseert KSA St. Donaat haar jaarlijk c Driekoningenfeest. Deze namiddag, waarbij alle jongens van i i tot 12 jaar worden uitgenodigd, gaat door in het POC t 1 Waasmunster. Te 14 u. start er een grote speurtocht. Daam 11 worden ze verwacht op de grote Eddy Herman-kinderrevue n* 3 zang, poppenspel, goochelen en spelletjes. Het Ontdek de Sterspel geeft iedereen de kans een prijs t 2 winnen. Het einde is voorzien rond 17.30 u. EHBO bij 't Vlaamse kruis Bij de hulporganisatie Het Vlaamse Kruis start op dinsdag 8 Zaterdag 9 februari start in Het Centrum, Grote Markt 40, een nieuwe serie van vijf gespreksavonden ter voorbereiding op het huwelijk. Info bij Ivan en Lieve De Rop-De Witte, Tuinlaan 91 in 9180 Belsele. Tel. 776.56.02. HEB STEEDS BIJ DE HAND UW nUUVAN TELEFOONNUMMERS ■en adressenH Dendermonde. KA V feest in Schoonaarde. Ondervoorzitter Colbaert hield de feestrede Dendermonde. KAVfeest in Schoonaarde. Aandachtig luisteren naar de toespraken (vh) e" 8 daarbiï de vokale s,eun van de werkgroep (vh) Stekene. Prijsuitreiking bij de Kemzeekse afdeling van het Werk van de Akker. Eer. honderdtal leden namen deel aan de hof prijskamp. Laureaten werden Jozef Van Britsom Hamme. De muziekmaatschappij Sinl-Cecilia uil Kastel herdacht het kerstgebeuren (vh) (tradl'ioneel tuinieren), Marcel Dhollander (biologisch tuinieren) en Willy Goeman (siertuin) - foto gremar 053-70.02.93 De specialist in maatwerk De laagste prt|zen der matrassen Schuimrubber. Late», Staalveren. Super-Bulte» Bergemeersenslraat 18. AALST 33 0321 'ENDERMONDSE RIJSCHOOL 052-21.37.94 Praktisch en theoretisch onderricht door personen. Oe Dendermondse Rijschool adres: Veidstraat 47, Sint-Gilta-Dendermonde. PO-SPORT 052-21.17.59 rlikelen alsook sportkledij en camping Statiestraat 21 Lebbeke Kroostrijke Gezinszegels 30 026C oio's Holman Tel. 053/70.33.95 Gekend voor de laagste prezen Gespecialiseerd in de beste merki Alle benodigdheden en kleding IEUWLANDT 053-70.28.61 UBLICITEIT 052-21.40.60 UANDO 053-21.40.60 e reeks moeili|ke Lati|nse woordies volledig te maken quid, quo quando. quomodo en/ wie wal waar eer en hoe'' Hel antwoord op de vragen m verband mei tvertenlies wordt U gegeven door Groep De Cuyper ETR0 Is een bkk m het verleden VAN LIMBERGEN RETRO Kattestraal 73 m Aalst herinnert aan dit verteden onder vorm van meubilair in antiek Imish Kunstvoorwerpen wandtapijten en repro- dukties van gekende meesters Alomgekend voor sakyvgarmturen ,n leder 31 0107 De betere veranda's - ook op maat 053/70.09.59 Gratis prijsbestok Roger De Wo(t. Schoolstraat 25. Wieze 36/189-AS 1 n 052-21.40.50 een toverformule1 Neen een vergelijking Uw inbreng en vaklui geven samen een tyi resultaat aan uw reklame- ar Groep De Cuyper

De Voorpost | 1985 | | pagina 42