STREEKNIEIJWS 18 -11.1.1985 - De Voorpost Aalst PROGRAMMAWIJZIGING GELE LIMONADE Het Punk-optreden van Excreta, The Inapt en The Dirty Scums is uitgesteld tot einde maart. In de plaats daarvan is er op zaterdag 2 februari om 20.00 u. in de Gele Limonade, De Ridderstraat 68, een (P)Aapse fuif met optredens van Poclain en Homo Erectis of experimentele muziek troef. De toegang is geheel gratis. Voor meer informatie: Wim De Waegeneer, tel. 053/77.63.82. SUSKE EN WISKE Op zaterdag 12 januari om 21:00 u. in de Gele Limonade, voorstelling van Suske en Wiske op het witte scherm. De toegang is gratis. MUZIEK Tp zaterdag 19 januari om 20.30 u. in de Gele Limonade - bluesavond» met oude, nieuwe, elektrische en akoestische, ilanke en zwarte blues. Gratis toegang. GASTRONOMIE Zaterdag 26 januari om 20.30 u. in de Gele Limonade Lek-men- Lep snacks aan gunstprijzen. KARNAVAL Van 17 tot en met 19 februari drie dagen lang sfeervol karnaval, zonder hoempapa in de Gele Limonade. MUZIKALE KINDERZONDAG In Netwerk op zondag 28 januari om 15.00 u. een muzikale kinderzondag. Slaan, kloppen, ratelen, iets wat kinderen altijd graag doen. Kortom perkussie of gewoon dingen waar je kan op slaan en zo muziek mee maakt. De toegang bedraagt 80 fr. en de namiddag is bestemd voor kinderen van 10 tot 15 jaar. Een organizatie van Jeugd en Muziek Aalst in samenwerking met Netwerk. Wat is waarheid? Op woensdag 16 januari om 20 uur organizeren de Evangeli sche Kristenen een gespreksavond onder het tema «Wat is waarheid?». Deze avond heeft plaats ten huize van D. Van den Eeden, Erembodegemstraat 15 te Aalst. Meer inlichtingen bij de heer W. Goossens, Leon Dauwstraat 9 te 9498 te Appelterre (054/32.30.93). Jeugdfilm Asterix en Cleopatra wensen het Aalsterse jeugdfilmpubliek hartelijk welkom op de openingsfilm van 1985. De voorstelling van deze beroemde tekenfilm heeft plaats op zaterdag 12 januari om 10 uur in de Nieuwe Madeion op de Grote Markt te Aalst. De toegang bedraagt 60 fr. CMBV Centrum Woensdag 23 januari om 19.45 uur heeft in de Borse van Amsterdam, Grote Markt 26 te Aalst een voordracht plaats met dia's door dokter G. Cooreman, gynaecoloog. Het thema van de voordracht is hormonen in hun funktie. Praatvergadering Op zondag 13 januari praatvergadering van de Zee-aquarianen in 't Apostelken te 10 u. Zang Sinds oktober jl. startte de V.T.B. Aalst met een totaal nieuw initiatief: maandelijks worden enkele Europese volksliederen aangeleerd door bevoegde personen en met pianobegeleiding. Het spreekt vanzelf dat ons eigen Vlaams cultuurpatrimonium daarbij een ereplaats krijgt toebedeeld. De zangavonden heb ben plaats in café 't Paviljoen, Grote Markt, Aalst. Wie graag zingt en interesse heeft voor vreemde talen, kan voor verdere inlichtingen terecht bij Elly Van Cleemput-Boel, tel. 053/ 70.04.01, of bij de VTB-vertegenwoordiger Herman Talloen, Parklaan 93, Aalst, tel. 053/21.21.90. Organisatie: VTB-VAB afdeling Aalst. Lucy's baby De Vriendenkring van het Stedelijk Onderwijsinstituut II brengt op vrijdag 25, zaterdag 26 en zondag 27 januari de opvoering KAV-naaireeks van het blijspel «Lucy's baby». De toegangsprijs bedraagt 60 fr. De voorstellingen beginnen om 20 uur, maar op zondag wordt er gespeeld om 14.30 uur. De opvoeringen hebben plaats in de feestzaal van de school in de Binnenstraat 157 te Aalst. CVP-kaarttornooi Op vrijdag 18 januari «bij Herman», Dorp 1kaartavond geldend voor de klassering in het CVP-kaarttornooi. Voor de avond te Meldert 3.000 fr. vooruit. Inleg 50 fr. Begin te 20 u. Verdere manches op 8.02 in «Ons Huis» Hofstade, op 22.02 in Katholieke Kring Moorsel, op 8.03 in de Parochiale Zaal Baardegem, op 22.03 in de St.-Annakrïng Aalst en op 19.04 in de Katholieke Kring Nieuwerkerken. Weduwe van een dichter Met steun van het Bestuur voor Volksontwikkeling en Openbaar Biblioteekwerk organiseert Vrouwenhuis Aalst op zondag 13 januari in Netwerk, De Ridderstraat, een avond vrouwenteater in zijn tederste en tegelijkertijd meest kritische vorm. Mieke Verheyden en Thalia De Leeuw leveren er een sterke prestatie in een dekor dat door plexi-schermen zowel het beklemmend gevoel van onvrijheid en onmacht van het individu in een bureaucratisch systeem als de voyeuristische rol van het publiek vertoont. Twee vrouwen die niet losraken van de dominantie van een man, zelfs na zijn dood. En dit tijdens de Praagse winter waarin iedereen die iets te maken heeft met het verleden geïsoleerd wordt. Begin te 20.30 u. Toegang 200 fr. Redukties 160 fr. Jeugd en muziek Op maandag 14 januari te 20 u. in Netwerk, De Ridderstraat, optreden van het duo gitaar-viool Jean van der Schueren - Manyeta Korosec. Jean van der Schueren, welgekend te Aalst, studeerde aan het konservatorium te Brussel vooral Spaanse gitaar en trad reeds op voor BRT-radio en tv. Laureate voor België van de Koningin Elisabethprijs Manyeta Korosec studeerde in Joegoslavië en is konsertmeester bij het Filharmonisch Orkest van de BRT. Op het programma werken van Küffner, Paganini, Villa Lobos, Scheideler en M. De Jonghe, afwisselend solo en duo. Een organisatie van «Jeugd en Muziek» Aalst. Toegang 100 fr. (- 30 jaar) of 150 fr. 30). De Kadees Op zondag 20 januari «Faluintjeswandeling» van wandelklub «De Kadees» Aalst. Afstand 10 km. Vertrek aan Meldert-kerk te 14 u. o.l.v. Jan. Wijnmakersgilde In de Zonnestraat les voor beginners door de Aalsterse afdeling van de Vlaamse Wijnmakersgilde: overhevelen, ontsmetten, sulfiet, proeven en zuurkorrekties. CMBV Feestvergadering van CMBV Mijlbeek op maandag 21 januari e.k. Op woensdag 30 januari brengt het gezelschap Yvonne Lex voor CMBV-Jongerenwerking in het VII toneel «Jacqueline en Ik» van Marnix Gijsen. CMBV-alleenstaanden geeft via Mw. Godderis-Keuppens op 14 januari in «'t Apostelken» voorbeelden van oude en moderne kantsoorten. Solidariteitsfuif Op zaterdag 12 januari organiseren de A.C.V.-Jongeren een solidariteitsfuif ten voordele van de Britse stakende mijnwerkers in het Sociaal Centrum, Immerzeeldreef vanaf 20 u. Jef Houthuys Op vrijdag 25 januari spreekt A.C.W.-voorzitter Jef Houthuys in het Sociaal Centrum aan de Immerzeeldreef over de problemen van werkenden en werkzoekenden. Begin te 20 u. De Moikes In «De Klup», Zonnestraat, «steak op z'n zondaugs» op zondag 13 januari van 11 tot 16 u. Ook kindermenu. Prijs: 300 fr. Kinderen betalen 160 fr. Kaarting In de Sint-Annakring kaarting op dinsdag 15 januari te 14.30 u. Momenteel staat Jef Nimmegeers aan de leiding vóór Amedé Brillant. Baardegem Geschiedenisboek Het geschiedenisboek van Baardegem loopt eerlang van de pers. Een mooi lees- en kijkboek van Jaak Ockeley en een 50- tal Baardegemse auteurs met 272 pagina's en rijk geïllustreerd. Prijs tot 15 januari 1.080 fr. Daarna 1.300 fr. Het boek wordt uitgegeven onder de auspiciën van het Genootschap voor Aalsterse Geschiedenis en is een deel van het geheel van 10 werken over de deelgemeenten. Aalst-stad: 2 boekdelen. Intekenen bij Pastoor De Rouck, Paul Van Langenhove, Erwin Sabbe, Willy Cobbaut, allen te Baardegem of bij Piet Ringoot, Aalstersesteenweg 240 te Opwijk. De oplage is beperkt. Welzijnszorg De omhaling bracht ruim 5.000 fr. op. «Niet bang zijn» Het poëziedebuut van Christiaan R.J. Bosman «Niet bang zijn» wordt voorgesteld door Willy Cobbaut, sekretaris van de Vereni ging van Vlaams Nationale Auteurs (WNA) op donderdag 17 januari te 20 u. in de parochiale zaal met muzikale omlijsting door het Hofstaads zangkoor «Singhet Vro» o.l.v. Herman Timmerman. Parochiale staat In de Sint-Margaretakerk waren er in 1984 19 doopsels waaron der 2 van elders, 12 huwelijken (één van elders) en 22 overlijdens. Er waren tevens 22 vormelingen. 60 jaar huwelijk In Gasthof Vonck vierden verleden zaterdag Remi De Ridder en Line Colson hun 60-jarig huwelijksjubileum. Ope In hf belar Vrijdag 18 januari pe^ K.W.B. Erembodegem-Terjoden: nieuwjaarsreceptie tjefd 19.30u. in de parochiezaal van Erembodegem-Terjoden. de V Het herst Jaaroverzicht gewe Tijdens het voorbije jaar werden in de parochiekerk (O.L. Vit 31.01 Hemelvaart) 96 mensen begraven, 34 huwelijken ingezet) 2. Ai en 93 kinderen gedoopt waarvan 5 niet uit deze parochie. Berla Op verse Jeugdhuis Eureka pen. Dit jeugdhuis, gelegen Keppestraat 52, Erembodegem, is i 9e]'e ontspanningsoord voor jongeren vanaf 16 jaar. Volgt» in.~e sportaktiviteiten worden er regelmatig beoefend: volley. 5' voetbal, zaalvoetbal, ping-pong, jiu-jitsu, yoga. leden 7," welkom! He wate; uit te Zitdagen Sociaal dienstbetoon via c In S.P.-lokaal, «Forum», Keppestraat 12, Erembodegem: N 9emf Galle, gemeenschapsminister: elke vierde zaterdag te 11'e9er Freddi Pijck, provincie- en gemeenteraadslid: elke tweede Wip: vierde donderdag te 20 uur. Op v bij Di Initiatielessen In Sporthal Denderdal te EremlSK zond degem U(jr t Tennis (8-12 jarigen) 5 zaterdagen van 10 tot 12 uur, vï strijp 2/2 tot 2/3/85 bij O Tennis (graad A, vanaf 13 j.) 5 dinsdagen van 18 tot 20t w- vanaf 5/2 tot 12/3/85 Fitness Dance (dames vanaf 16 j.) 10 donderdagen var, r®. tot 20.30 u., vanaf 31 /1 tot 11 /4/85 J™ 2 Conditiegym (dames vanaf 16 j.), 10 woensdagen van 2( 21 uur, vanaf 30/1 tot 3/4/85 Nadere informatie: Sportdienst Aalst, Grote Markt 3, tel. t 77.11.11, toestel 282 (tussen 9 en 12 uur). Hee Danr Dans je mee met Volksdansgroep «Eglantier»? mee Volksdansgroep «Eglantier» bestaat sinds oktober 1984iïï^q| jaar en wil nu met een groep tieners starten. er e, De groep danst om de 14 dagen, op zaterdag van 17 tot 19« tiona in Sporthal Denderdal. Volgende rendez-vous, zaterdag januari. Jeui Voor inlichtingen: Ilse en Greet Van Vaerenbergh, Gaston ^0 Schepperstraat 5A, of Mare Borms, Gerstenstraat 13, Erentzate' degem. zonc' van zater Herdersem u"Li Parochiecentrum Bij I Op zaterdag 22 belotting, op dinsdag 15 voordracht K.V.L.V. Landelijke Gilde, op zondag 20 kermis, op maandag "ji Moorselse Mis en op dinsdag 22 kaarting K.B.G. werd nadii NCt Het Aalst en de Vredeseilanden Op11,12en13 januari heeft de aktie voor de Vredeseilanden plaats. Er worden bouwstenen en zelfklevers te koop aangebo den. Vredeseilanden heeft tot doel de mensen in de derde wereld de kans te geven zelf hun lot in handen te nemen. Dat kan, ook in de barre en moordende Sahel. Figuratief tekenen In de lokalen van de BBL, Nieuwstraat, tentoonstelling «Figura tief tekenen» in Vlaanderen m.m.v. Armand Blondeel, Jan Burssens, Michel Buylen, Mario R.G. Callens, Jan Cobbaert, Raf Coorevits, Geroen De Bruycker, Dees De Bruyne, G. De Groote-Tanghe, André Deroo, Fons De Vogelaere, Hubert De Volder, Roland De Winter, Roeland Pieterz. D'Haese, Karei Dierickx, Herwig Driesschaert, Hugo Duchéteau, Etienne Elias, Jos Errens, Cyr Frimout, Gal, Paul R. Goris, Nicole Halsberghe, Emiel Hoome, Willy Lecomte, J.P. Guynelly Maes, Pol Mara, Roland Massa, Karei Mechiels, Willy Meysmans, Frans Min- naert, Vera Neels, Marcel Notebaert, Achiel Pauwels, Piet Peere, Marc Raes, Roger Raveel, André Roelant, Rik Slab- binck, René Smits, Jef Vaes, Jos Vanbekbergen, Maurice Van Den Dries, Harold Van de Perre, Robert Vandereycken, Bruno Van Dyck, Paul Van Eyck, Corneel Van Gorp, Jef Van Grieken, Paul Van Gysegem, Wim van Remortel, Jan Vanriet, Jozef Van Ruyssevelt, Maurits Van Saene, Emest Verkest, Luc Verstrae- te, Godfried Vervisch, Pierre Vlerick, Roger Wittevrongel. Start van een lessenreeks naaien in de Sint-Annakring (lokaal achter) op maandag 14 januari. Dertien weken na elkaar steeds op maandag van 19 tot 22 u. Iedere deelneemster maakt de klederen naar eigen kreatie, vertrekkend van hetzelfde lijnpa- troon in de maten 38 tot 52. Eerste stuk: rok of rokbroek, recht of wijd, met of zonder plooi al naargelang de keuze van de stof. Daarna een bijhorende blouse, gedragen in of over de rok of verbreed als trimvest (patroon voor bijhorende joggingbroek verkrijgbaar). Verder een overgooier en een chemisierkleed in alle mogelijke variaties. Bezinningsavond KWB en KAV Sint-Martinus houden een bezinningsavond op donderdag 17 januari te 20 u. in het Parochiecentrum in de Zonnestraat o.l.v. E.H. Deken. Bal Paula D'Hondt Op zaterdag 26 januari in de Keizershallen bal staatssekretaris P.T.T, Paula D'Hondt-Van Opdenbosch met The Familyband en Paul Anderson. Aanvang 20 u. Inkom 120 fr. In voorverkoop 100 fr. Erembodegem Vrijdag 11 januari Met V.T.B.-V.A.B. naar de opera te Gent: per autocar, voor de opvoering van «Samson en Dalila», opera van Saint-Saëns. Prijs (vervoer, fooi en plaats 1ste cat.) 525 F. Vertrek: Vrede plein Aalst te 18,40 u Zondag 13 januari Postzegelkring Dendria: klubvergadering met alle normale aktiviteiten en tombola, van 9.30 u, tot 12 u., in het Paro chiehuis. Maandag 14 januari N.W.K.: raadpleging te 14 uur in de Crypte. Dinsdag 15 januari K.A.V. praktische school: naaien van rok, te 19.30u. in de Crypte. Woensdag 16 januari A.A.-groep «Om mekaar» vergadering te 20 uur in de boven zaal van het Parochiehuis. Meldert Faluintjeswandeling Op zondag 20 januari Faluintjeswandeling door wandelklub 4T.e' Kadees» met vertrek aan Meldert-Kerk te 14 u. o.l.v. Jan. trekk Parochiecentrum van Ontvangen U dit weekend: Harry en Marie-Jeanne Rabaut-Vinumr Belie. Einc De I Vredeseilanden trekk Aktie «Vredeseilanden» biedt op 12 en 13 januari aan de kehet c bouwsteentjes aan en stickers. Het levenswerk van Pater Rbeke wordt hierbij warm aanbevolen. Bedoeling: steun aan scholinjvoor: en gezondheidsprojekten in de streek van Yalogo gelegen iniwora meest uitgedroogde gebieden van de Sahel. hoofi te h£ Ami Moorsel CVP-Jongeren bij L Op vrijdag 25 januari kaas- en wijnavond georganiseerd doonSJpQ CVP-Jongeren in het parochiehuis. Stationsstraat vanaf 20 u e"e'< Terf Wandelen De E «Vakantiegenoegens» organiseren een wandeling doorheeni^q^ Faluintjes, vallei van de Molenbeek op zondag 13 januari re vertrek te 14 u. aan café «Den Bril», Waverstraat o.l.v. Mr Fot( Mevr. De Witte. Alge Vertrek aan het station van Aalst om 9 uur, zaterdag 12 januari 1985. Dagtocht met de fiets naar het Molsbroek in Lokeren In deze periode is het zeker voor de vogelliefhebbers niet te versmaden. Inlichtingen: Jeroen Coppieters, Duivekeetstraat 49, Aalst. Organisatie: Jeugdbond voor Natuurstudie en Milieubescher ming. Wandelen Vertrek om 13.30 uur op de Houtmarkt te Aalst, zondag 13 januari 1985. Wandeling in en rond Mere (8 km). Met de auto naar Mere. Vertrek van de wandeling aan de kerk te Mere om 14 uur. Inlichtingen: Herman Talloen, Parklaan 93, Aalst. Tel. 053/ 21.21.80. Organisatie: VTB-VAB afdeling Aalst. Gymnastiek Gymzaal St.-Jozefscollege, Stoofstraat, Aalst. Maandag 14 januari om 19.30 uur. Wekelijks oefenuurtje preski- en conditiegymnastiek. Nieuwe belangstellenden zijn steeds welkom. Inlichtingen: Herman Talloen, Parklaan 93, Aalst, Tel. 053/ 21.21.90. Organisatie: VTB-VAB afdeling Aalst. Zwemmen Zwembad St.-Jozefscollege, Stoofstraat, Aalst. Donderdag 17 januari van 17.45 u. tot 19.45 uur. Wekelijkse zwemavond. Inlichtingen: Herman Talloen, Parklaan 93, Aalst, tel. 21.21.90. Organisatie: VTB-VAB afdeling Aalst, Tentoonstelling Oud-Hospitaal, Oude Vismarkt, Aalst. Van zaterdag 12 januari tot en met zondag 27 januari 1985. Pieter De Bruyne: meubelontwerper en Walter Schelfhout: kunstschilder. Vooropening: vrijdag 11 januari 1985 om 20 uur. Organisatie: C.S.C. De Rank. Jebron Zaterdag 12 januari om 18.30 uur: begijnhofkerk viering vanuit het leerhuis rond «wederopstanding van het vlees» i.v.m. de geloofsbelijdenis. Ontmoetingsavond. Zondag 13 januari: 9.30 uur: Open-trekkersgroep rond het reilen en zeilen van de jeugdpastoraal, 19 uur: gespreksavond voor 18-plussers rond het thema vrij heid. Dinsdag 15 januari om 20 uur: werkvergadering voor de begeleiders van +13 groepen van de dekenij. Jl Aalst. De Herdersemse jeugdverenigingen op post voor het planten van 700 boompjey-y Aalst. Zo te zien ging het er biezonder vrolijk aan toe tijdens de TD van de sportploeg ^et Denderland (a) van de Brandweer (a) Aalst- De PVV-jongeren van Gijzegem-Hofstade organiseerden een TD (a) Aalst. In een gekende bankinstelling kregen de kinderen de gelegenheid om tekeningen van anderen te bewonderen en dat in gezelschap van de kerstman (a) Fietstocht

De Voorpost | 1985 | | pagina 18