STADSBERICHTEN De Voorpost -11.1.1985 - 15 OendERI^0^0 DENDERMONDE 4' Jaargang nr. 2 SOCIO-CULTURELE INFO-KALENDER Maaltijden aan huis Zou je eigenlijk dieet-maaltijden dienen te nemen, maar heb je als bejaarde reeds moeilijkheden bij het klaar maken van gewone maaltijden? Dan kan de sociale dienst van het OCMW je helpen. Dagelijks kun je immers een dieetmaaltijd verkrijgen. Het betreft vetarme maaltijden zoutarme- en vetarme maaltijden en diabetisch maaltijden. Door gebruik te maken van deze dienstverlening ben je verzekerd elke dag ten minste één warme maaltijd te hebben. Ook in het weekend. Ook gewone maaltijden kunnen verkregen worden. Neem gerust voor inlichtingen kontakt op met de sociale dienst van het OCMW, Kerkplein 25 of telefoneer nummer 21.92.07. ZATERDAG 12 JANUARI 10.20 u Sociaal dienstbetoon door volksvertegenwoordiger Norbert De Batselier. ingericht door C.S.C -vormingswerk in zaal Volkshuis te Baasrode Tot 11.00 U. 11.00 u Sociaal dienstbetoon door volksvertegenwoordiger Norbert De Batselier, ingericht door C S C -vormingswerk in café Voor Allen te St.-Gillis Tot 12.00 u. 14 00 l Instuderen van sketchen voor alle deelnemers aan het groepsleest van maart '85, door V.V.K.B -Reynout in het lokaal 15.30 u Wandelconcert te Oudegem door K.F De Ware Belgen, daarna te 19.00 u. nieuwjaarsfeest voor de leden in het parochiecentrum te Oudegem 15.30 u Wandelconcert te Dendermonde door Harmonie Vandemeule- broucke, t g v. St.-Cecilia. 16.00 u 16.00 Uitstap nieuwjaarswens, door Die fidete ScheWelètxtef Muzikanten Schoonaarde, in de Groenselstraat te Waasmunster. 20.00 u Jaarlijks kwistornooi in feestzaal Half-Af te Appels, ingericht door de Kath. Muziekmaatschappij St.-Cecilia. op 12, 19 en 26 januari 1985 en finale op 9 februan 1985 ZONDAG 13 JANUARI 18.00 u Gezelschapsspelen voor het gezin biljarten, vogelpik, sjoel bak, bakschieten e aingericht door K.W.B St-Gillis center in zaal Gildenhuis DINSDAG 15 JANUARI 14.00 u.: Nieuwjaarsviering door hobbyclub 50-plussers en B.G.J G ii het oud-gemeentehuis te St. Gillis. Tot 17.30 u WOENSDAG 16 JANUARI 19.00 u Spelavond: Vogelpikken, ingericht door vzw Radio Weekend in studio 3, Brusselsestraat 106 te Dendermonde. 20.00 u Uiteenzetting met debat «Jong zijn, studeren en zoveel meer» door Dhr Geeroms. ingencht door C M.B V-Oudegem in het paro chiecentrum 20.00 u.: Nieuwjaarsreceptie met muzikale omlijsting, voor C.M BV - Dendermonde in het stadhuis. 20.00 u.: Nieuwjaarsdrink aangeboden door de voorzitter aan de bestuursleden van V.V.K.B.-Reynout, daarna bespreking werking 1985, aan het Hagewrjkpatk te Grambergen 20.00 u Jaarlijkse algemene vergadering voor de Fotografische Kring in de Sted. Nijverheidsschool DONDERDAG 17 JANUARI 19.00 u Kaartavond: éénentwintigen, ingericht door vzw Radio Week end. in studio 3. Brusselsestraat 106 te Dendermonde 20 00 u Werkavond voor de cineclub van de Fotografische Kring in de Sted Nijverheidsschool. 20 00 u Film over Egypte, door Dhr E Verhelst. ingericht door V T B - V A B. St Gillis in het oud-gemeentehuis te St. Gillis. Inkom: leden 50 fr„ niet-leden 75 fr. Uitbating cafetaria sporthal St.-Gillis Het College van Burgemeester en Schepenen deelt aan alle belangstellende mee dat de uitbating van de cafétaria verbon den aan de sporthal van St.-Gillis opnieuw in concessie gegeven wordt, bij openbare aanbesteding. Het desbetreffende bijzonder bestek, met inschrijvingsbiljet, kan bekomen worden op het Administratief Centrum - Dienst Financiën - F. Courtensstraat 11 - 9330 Dendermonde. mits betaling van 100 fr., of worden opgestuurd aan de aanvrager mils voorafgaandelijke storting van 130 fr. op postrekening nr. 000-0025227-07 op naam van het Stadsbestuur Dendermonde, met vermelding 'Bijzonder bestek cafétaria sporthal St. Gillis. De opening der inschrijvingen heeft plaats in openbare zitting op het Administratief Centrum, Raadzaal, F. Courtensstraat 11, 9330 Dendermonde op 18 januan 1985 te 11 uur. Voor nadere inlichtingen kunnen belangstellenden zich steeds wenden tot voornoemde dienst, telefoonnummer 052/22.08.00 binnenpost 530. KWB-Verrebroek Vrijdag 11 januari om 19.30 u. in Verrebroek, Ontmoetingscen- I trum, kaart- en damavond van de KWB. I Voor werkzoekenden Dinsdag 15 januari van 9.30 u. tot 16 u. kursus voor werkzoe- I kenden in het Gildenhuis, Ciamberlanidreef 250 te Beveren. I ACV-Jongeren en KAJ-VKAJ organizeren. Thema is «Weer- Ibaar in krisis-eigen houding». Vrijstelling van stempelkontrole rzien. Info via tel. 775.83.67 of 775.30.03. De Nieuwe Snaar j Op zaterdag 12 januari om 21 uur organiseert De Spiegel een a optreden van De Nieuwe Snaar in het Gildenhuis. 1 Tentoonstelling Op 12,13, 19 en 20 januari, telkens van 10 tot 12 en van 14 tot 18 uur, exposeert kunstschilder G. Heirbaut. De tentoonstelling j wordt ingericht door de Piet Stautkring Schaakkampioenschap De Beverse Club 64 neemt deel aan de nationale interklubkam- J pioenschappen Zondag 20 januari speelt Beveren I te Ander- lécht en Beveren II te Deume. Op 16 januari wordt een ploeg afgevaardigd naar het Petrochimtornooi in Antwerpen. Gele- genheid tot vrij schaken is er elke donderdag in 't Koetshuis van Cortewalle vanaf 20 uur Nleuwjaarskoncert De Koninklijke Katholieke Harmonie Kunst Vreugd uit Beve- nreri geeft zondag 13 januari in de zaal Olympia om 14.30 uur aan nieuwjaarskoncert, gevolgd door receptie. jart De Beul, MAANDAG 14 JANUARI 11 00 u Sociaal dienstbetoon door gemeenterai ingericht door vzw 't Vestje, aan de Oude Vest 129 te Dendermonde. Tot 12 00 u. 13 00 u Naaicursus: 5de les (reeks van 13 lessen) ingencht door K A V.-Grembergen in het parochiaal centrum 13.15 u Sprookje «Wie stopt de tijd?», gebracht door de groep van Jan Saverijs, voor kinderen van 6 tot 15 jaar. Inkom 50 fr., in de feestzaal K.A., Zuidlaan 3. Organisatie Vriendenkring R.B.S.-Station. Oudercomi té R MS 1 17 00 u Sociaal dienstbetoon door minister Jan Lenssens. in het Sociaal Centrum, Oude Vest 166 te Dendermonde. Tot 18.30 u. 19 00 u Naaicursus: kinderkleding voor jongens en meisjes van 2 tot 12 jaar. ingericht door K.A.V. Dendermonde-centrum in de Mariakring. 19.30 i.. Voordracht «Bakken van broodjes en smoutbollen», door K A V.-Schoonaarde in de gemeenteschool. 20 15 u Vergadering foto- en diaklub van V T B. V A B. St -Gillis onder het thema -Hoe programmapunten in praktijk stellen», in het oud gemeentehuis te St -Gillis. VRIJDAG 18 JANUARI 9 00 u Sociaal dienstbetoon door minister Jan Lenssens. in het Sociaal Centrum, Oude Vest 166 te Dendermonde. Tot 11 u 10.00 u Sociaal dienstbetoon door volksvertegenwoordiger Norbert De Batselier, ingericht door C.S.C.-vormingswerk in de S P.-Federatie te Dendermonde. Tot 12.00 u. 19.00 u Inltlatiekursus: Inleiding tot de informatica, ingericht door V.T.B.-V.A B -St.-Gillis in het centrum voor informatica. Ridderstraat 5 te Dendermonde Inschrijvingen: V T.B.-V.A.B tel 052/21 23.58 CIDDO tel 052/22 26 42 of op de startavond 19.30 u Geleid bezoek aan de O.L.-Vrouwekerk te Dendermonde, door K.W.B.-Dendermonde-Centrum. 20.00 u Nieuwjaarsconcert door de Kon. Liberale Harm St -Cecilia Baasrode, met gastoptreden van het gemengd koor De Eekhoorntjes, in het Casino te B-asrode 20 00 u Gespreksavond: Sportvoeding, ingericht door KWB -Keur in 20.00 u Algemene vergadering: Studiebegeleiding door de ouders, door Dhr. Wemer Boumans, ingericht door de oudervereniging van de gemeentelijke jongensschool, Rootjensweg te Grembergen Stad Dendermonde Intercommunale Olympos sv Ten einde de lijst samen te stellen van de belangstellende kandidaten die door de Gemeenteraad zullen voorgedragen worden aan de Algemene Vergadering van sv Olympos om deel uit te maken van de beheerraad en de raad van commis sarissen, wordt iedereen die zich hiertoe wenst kandidaat te stellen opgeroepen hun kandidatuur aangetekend in te zenden, gericht aan het College van Burgemeester en Schepenen van en te Dendermonde ten laatste ter post besteld op 31.1 '85. PROVINCIAAL INTEGRATIECENTRUM VOOR GASTARBEIDERS De Bestendige Deputatie, in zitting van 7 december 1984, heeft beslist de zitdag, gehouden door een maatschappe lijk assistente van het Provinciaal Integratiecentrum voor Gastarbeiders af te schaffen BESTRIJDING VAN SNEEUW EN IJS De bevolking wordt dringend attent gemaakt op hoofdstuk 1C van het algemeen politiereglement: Het Is verboden op een openbare plaats: a) water te laten lopen of te doen lopen bij vriesweer o. dreigende vorst; b) glijbanen te maken; c) sneeuw of ijs afkomstig uit de gebouwen of aanhongheder ervan te werpen of neer te leggen; d) ijskegels aan de buitenkant der daken of drempels te laten hangen Het Is geboden bij gladheid of sneeuwvai, aan de hoofdbewo ner, hoofdgebruiker, de bewoner van de benedenverdieping en, bij ontstentenis van deze. de eigenaar van ieder gebouw of stuk grond: a) sneeuw en ijs weg te ruimen van de voetpaden en stoepen die grenzen aan zijn gebouw of het perceel grond dat hij bewoont, gebruikt of waarvan hij eigenaar is, alsook dezelfde gedeelten te bestrooien met zand. zaagsel of fijne as; b) te zorgen dat de sneeuw of het ijs, bij het wegruimen, wordt gebracht op de uiterste rand van het voetpad of de stoep, derwijze dat er voor de voetgangers voldoende ruimte overblijft en er tevens voldoende openingen aanwezig zijn voor het afvloeien van het dooiwater, alsmede dat de brandkranen en rioolputten vrij blijven; bij een te smal voetpad of stoep zal de sneeuw of ijs op de weg opgehoopt worden, zo dicht mogelijk bij de boordsteen van het voetpad of de stoep maar op die wijze dat de greppels en rioolmonden vrij blijven. Bij niet-naleving van dit politiereglement zal desgevallend proces-verbaal worden opgemaakt Openbare werken In het voorjaar van 1985 zal de gemeente Berlare enkele belangrijke openbare werken aanpakken. 1Aanleg van riolering in de Molenstraat Reeds op 14 juni 1983 heeft de gemeenteraad het administra tief dossier hiervan goedgekeurd. Het betreft rioleringswerken in de Molenstraat met aansluiting op de koliektor «Groene Dijk». Het dossier bevat tevens de aanleg van een fietspad en de herstelling van gebroken betonplaten. De werken werden toe gewezen aan de firma Deckx Zonen tegen de prijs van 'rt 31.087.621 fr. 9 2. Aanleg van riolering in de Turfputstraat en de verbinding Berlare-Zele Op 30.6.77 werd deze pnnciepsbeslissing genomen. Door verschillende moeilijkheden heeft dit dossier vertraging opgelo pen. De gemeenteraad besliste ook op te treden als opdracht gever, gezien het leeuwenaandeel van de uit te voeren werken s in Berlare gelegen is. De firma Deckx en Zonen zal de werken 8 uitvoeren tegen 59.789.608 fr. 3. Ontwatering Zele en bevoorrading Donkmeer. w Het gebeurt vaak dat er tijdens het zomerseizoen te weinig water is in het Donkmeer, daarom werden studies verricht om uit te zoeken of het mogelijk is de waterstand op peil te houden, via ontwatenng van landerijen op het grondgebied van de L gemeenten Berlare en Zele. Deze werken werden aanbesteed tegen 39.401.168 fr. Je Wipschietingen Op vrijdag 11 januari om 19.30 u bij Black Gold, Donkhoeve en bi; De Dreef in Berlare. Op zaterdag 12 januari om 15.00 uur bij rt SK Klappel Overmere en Ons Vermaak in Uitbergen. Op zondag 13 januari om 9.30 u bij Voetbal in Uitbergen en om 15 uur bij de Blauwe Duivels, St. Hubertus in Berlare-Donk en bij vt Strijpwege! in Uitbergen. Op donderdag 17 januari om 19.00 uur bij Ons Vermaak is er kermisschieting in Uitbergen 0l Wielerklub Donkvrienden De voorzitter van Wielerklub Donkvrienden, Julien Spruyt, meldt a dat zijn klub dit jaar uitpakt met twee belangrijke koersen. Op 2 juni is er een tijdrit voor de «Ster der Juniores» met 15 ploegen en zes man per ploeg. Op zondag 7 juli is er een aankomst van de Ronde van België voor liefhebbers aan het Donkmeer Heemkundige Kring Overmere Danny De Block, voorzitter van de Heemkundige Kring deelt mee dat de jaarlijkse algemene vergadering zal plaatshebben - op vrijdag 8 februari in de vernieuwde zaal van de gemeentelijke jongensschool in Overmere. Erevoorzitter Prof. Dr. Eric Suy, zal er een speciale spreekbeurt houden over Amnesty Interna- 9' tional. 's Jeugdhuis Joko )(ll Joko, Em. Hartecantlaan in Berlare plant volgende aktiviteiten. )m zaterdag 12 januari: zaalvoetbal tegen The Reds in Lebbeke. zondag 13 januari: nieuwjaars-aperitiefkoncert voor de ouders van de leden. zaterdag 19 januari: optreden van de Rock en New Wave-groep uit Lokeren. Bij De Vriendenbond Zoals gewoonlijk gaan de muzikanten van «De Vriendenbond» op de eerste zaterdag na nieuwjaar op bezoek bij de belangrijk- ste bestuursleden. Dit jaar was er een speciaal eerbetoon aan erevoorzitters Albert De Bruyne en Achiel Dauwe. Ook voorzit ter Hugo Vercruyssen en ondervoorzitter Leon De Puydt werden met een bezoek bedacht. De muzikanten werden nadien in hun lokaal vergast op een gratis eetmaal. NCMV-Overmere hield eindejaarstrekking Het NCMV van Overmere hield de trekking van de eindejaar stombola op 4 januari. De hoofdprijs van 50.000 fr is uitgereikt •door beenhouwerij Arthur Saerens op het Dorpsplein. De jtrekking had plaats in de zaal Fina te Overmere. Zes majoretten van het Overmeerse muziek trokken het nummer 304.719. Dat l-Vtnummer is geldig tot 31 januari. Elndejaarstombola van Ieders Belang De Berlaarse zelfstandigen ,van Ieders Belang hielden de trekking van hun eindejaarstombola op zaterdag 5 januari op kehet gemeentehuis. Er werd ook een verandering inhet bestuur Rbekend gemaakt. Mare Tackaert, de vroegere sekretaris, is nu in$voorzitter, in opvolging van Roger Persoons die nu erevoorzitter iniwordt. Roger De Keulenaere is de nieuwe sekretaris. De hoofdprijs van 30.000 fr is gewonnen door het lot nr. 262.822, af te halen tegen 15 februari 1985. Amnesty International Mensen die willen meewerken aan de brievenaktie van Amnes ty kunnen terecht bij Alfred De Backer, Overheet 27 in Berlare of bij Luc Van Puyenbroeck, tel. 052-22.26.51. Brieven die in igroep en overleg geschreven worden, boeken normaal meer ueffekt dan afzonderlijke protesten. Terpsichore De Berlaarse balletschool gaat op zaterdag 12 januari kijken naar «Coppelia» in de opera van Antwerpen. Vertrek aan de kerk om 18.30 u. ir Fotogroep Berlare Algemene vergadering op zondag 13 januari om 10 uur in het oude schoolgebouw, Dorp 101. I Kuituurkring Berlare Op woensdag 16 januari organiseert de Berlaarse Kuituurkring een open vergadering in de sporthal om 20 uur. Men zal er de jaarkalender opstellen zodat de aktiviteiten van de verschillende verenigingen kunnen gekoördineerd worden. Het tema van de r, jaarwerking luidt «Samen op weg naar 2000». Er zullen allerlei tips gegeven worden aan de verenigingen en ook het gebruik van de lokalen kan er besproken worden ^Gouden bruiloft WHet echtpaar Henri De Bruyne-Jeanne De Caluwe viert op ^vrijdag 11 januari zijn gouden bruiloft in de Hoogstraat 14. ^Uiteraard zal het gemeentebestuur een afvaardiging sturen. iOp vrijdag 18 januari is het dan de beurt aan het echtpaar BFIorimond De Greef-Adeline Van De Velde, Rijtewegel 2. EACW: Nieuwdonk moet open in 1985 De stuurgroep die er werk moest van maken dat de Nieuwdonk zo snel mogelijk werd opengesteld, heeft blijkbaar geen resul- S taat bereikt Daarom wil het ACW dat er zo snel mogelijk 1 begonnen wordt met de infrastruktuurwerken zoals o.m. een I nieuwe toegangsweg die de bestaande moet ontlasten Het ACW meent dat de opening van de Nieuwdonk een «must al is in het kader van het steeds groeiend sociaal toerisme! Beveren Berlare. In 1984 kwamen er zich zeven nieuwe handelszaken vestigen in Overmere. Staande v.l.n.r. bakker Dominique Dhooge, beenhouwer Jaak De Moor, beenhouwer Philip Waterloos en makelaar Eric Van Wesemael en zittend mevrouw Dhooge, kapster An De Maesschalck, kapster Martine Bolaert en schoenhandelaarster Rita Van Eisen. Zij laten zich niet afschrikken door de krisis. (jj) Berlare. Roger Bonnarens deed de tijd van toen herleven. Hij bakte Nieuwjaarsbroden met een «Maan» in. Ze gingen vlot van de hand (jj). Dendermonde. Edmond Verstrepen en Germaine Moortgat zijn 65 jaar gehuwd. Ze Berlare. De middenstandsvereniging Eigen Belang» organizeerde de trekking van haar hebben twee kinderen, 2 kleinkinderen en 3 achterkleinkinderen (v) eindejaarstombola op het gemeentehuis (jj). Kookles te Vrasene De Landelijke Gilde richt vrijdag 11 januari een kookles in voor mannen in het klooster te 19 uur. Om 21.30 u komen de dames proeven van de door manlief bereide gerechten. Op 17 januari is een hele dag in de Parochiekring voorbehouden over modern beleid van het melkbedrijf. Er is 's middags een maaltijd voorzien. Voordracht te Melsele Maandag 14 januari richt CMBV-Melsele een voordrachtavond in met als spreker de heer Callebaut. Hij handelt over «Kompu- ters: zegen of bedreiging?». Om 20 u in het Reynaertlokaal, Hobbyklub KBG Kieldrecht Maandagen 14 en 28 januari komt de hobbyklub Jonger dan je denkt van KBG Kieldrecht in Het Centrum samen voor het aanleren van allerlei handwerk. Dansgroep Levensvreugd van KBG is elke donderdag vanaf 13.30 u bezig met het aanleren van volksdans en beoefenen van disco-dans, eveneens in Het Centrum. OCMW-bezoek KAV Sint-Lutgardis brengt dinsdag 15 januari om 13.30 u een geleid bezoek aan het rusthuis De Notelaar. Er is gelegenheid tot vragen stellen omtrent OCMW-aangelegenheden. Bijeen komst aan de ingang van het rusthuis. Jiu-jitsuklub te Haasdonk Zowel dames als heren kunnen de verdedigingssport jiu-jitsu aanleren bij de Haasdonkse klub. Voor personen vanaf 12 jaar elke dinsdag van 19.30 tot 21 uur. Kinderen vanaf 8 jaar komen zaterdagvoormiddag aan bod van 10.45 tot 12 uur. Geïnteres seerden kunnen een kijkje komen nemen in de oefenzaal aan de Zandstraat 26b te Haasdonk. Galerij 't Poortje De kunst- en kadobeurs in de galerij aan de Zandstraat 74 is nog geopend tot en met 26 januari. Een enorme keus uit nuttige kunstige geschenken wordt tentoongesteld. Gesloten op maan dag- en woensdag. Ook 's zondags. Tel. 775.66.51. KVLV-voordracht te Haasdonk De heer Van Avermaete van de dienst tuinbouw van de Boerenbond komt dinsdag 15 januari vanaf 19.30 u in het Parochiehuis spreken over de toekomst in de tuinbouw. Haasdonk in heden en verleden Het mooi geïllustreerde boek van Petrus Van Landeghem over Haasdonk is te verkrijgen bij de Ruilklub Sint-Pieter, tijdens de veertiendaagse ruilnamiddagen. In het Parochiehuis. U kan ook bij de auteur terecht in de Zandstraat 246, tel. 775.40.90. Turners aktief Zaterdag 12 januari gaat de turnkring Jong Waasland uit Melsele deelnemen aan het individueel kampioenschap olympi sche gymnastiek voor dames in de sporthal Witte Molen te Sint- Niklaas. Aanvang te 9 en te 13 uur. De jongens gaan 's anderendaags in dezelfde sporthal meedingen voor de Gouw kampioenschappen heren. Aanvang te 9.30 en te 14 uur. Ook de Haasdonkse turnkring Jong en Lenig zal daar optreden met 12 leden. Prijsuitreiking voorzien rond 18 uur.

De Voorpost | 1985 | | pagina 19