Babbel met Bert De Coch Vier kandidaat prinsen en een druk karnavalprogramma in Baasrode Wt) LimBGRaen dgdF ursbond der "'Denderstreek leeft persprijzen r° Voor wie iets beter zc^kt._ over maatschappij en partij in 't Land van Waas Vmterpoëzie VRIJDAG 11 JAI S NR. 2 - 34 F Hoogstraat 28 Aalst Tel. 053/21.23.22 Huwelijkslijsten Porselein geschenken Meubelen en decoratie Ier jaar reikt de Persbond der Denderstreek, in algeme- yor-e vergadering, prjjzen uit. De appelsien- en de citroen- len*riis voor politici, de titel «Figuur van het Jaar» aan een ienstelijk Groot-Aalstenaar, man of vrouw. Met Bert De Cock (foto) gingen we praten over wat je zou kunnen om schrijven als «de politieke industrie» in 't Land van Waas, over het Gilden huiswezen, over macht en onmacht, mondigheid en onmondigheid. Hij is sedert 1 januari met pensioen als sekretaris van het Wase ACW, funktie die hij gedurende 33 jaar waarnam. Een zwaargewicht verlaat de arena, al evolueerde Bert De Cock veeleer achter de schermen. De kristelijke ar beiderbeweging en de Christelijke Volkspartij gaan hem zéér ter harte en vormen dan ook de rode draad doorheen het interview. Cardijn en de Kajotters kwamen uiteraard ter spra ke, want dèèr begon het allemaal, destijds. Lees binnen in dit blad. Als de sneeuw is gevallen, krijgt men vaak heel wat poëtische dingen te zien. Onder meer het monument van de gesneuvelden op het Heldenplein te Dender- monde geeft dan deze aanblik. Een schril kontrast wanneer je je omdraait en de Brusselsestraat inkijkt, waar de prachtige lichtbogen van de Ster-Aktie een vreemd schijnsel werpen op de besneeuwde straat. Achter het Dendermondse stadhuis staat dit beeldje. Een beetje verloren en verborgen, maar bedekt met een dikke vacht sneeuw toch even mooi als in de zomerse maanden. Erger is het natuurlijk gesteld wanneer je met de fiets op weg bent en je op de Oude Vest na een flinke rit door de sneeuw, je fiets aan een ondergesneeuwde bank achterlaat. Valt er bovendien nog wat sneeuw uit de lucht, dan wordt fietsen dubbel koud. Wie zich van de winterse koude, de gladde wegen en alle ellende niets aantrekt, dat is de jeugd. Die heeft in Dendermonde plekjes genoeg gevonden om met de slede dolle pret te beleven. Gelukkige dagen voor onbezorgde jonge mensen aan wie we deze winter pret ook van harte gunnen. En Vlassenbroek dan. Daar hing boven de Schelde een dikke mist. Het Scheldewater was het afgelopen weekend netjes warmer dan de buitenlucht. Het gevolg was dat er zich daar een geweldige wolk damp ontwikkelde die van het anders zo zonnige Vlassen broek dit mysterieuze Schelde dorp maakte, (foto's V C) van A F'8uur van fiet iaar e ft- Michael Ghijs (a) 1 in inaasappclprijs Ghislcen Willems (80), Henri j1 erlij staking van stemmen werd Van der Veken, Eugène Van e" k sinaasappelprijs 1984 ge- der Biest, Isidora Carlé, Wil- Tjeeld door gemeenteraadsle- Icm Willems, Hubert De Sut- "len Danny Denaeyer en Pa- ter, Roger Vereecken, Jan ..riek De Smedt omwille van Van Laethem, Valentina "iun positieve inbreng en hun Moens, Frans De Meersman, '"jorrekte houding in de ge- Marcel De Bisschop, Arseen uc^eenteraa3 waar ze, elk op Carlier en Herman Roels (81), j^'Slun manier, onverstoorbaar Etienne Bogacrt (82) en de °Pjun standpunten verdedigen. Aalsterse OCMW-raadsleden ,eP"'orige appelsienprijzen wer- (83). 1 enen reeds uitgereikt aan Gra- '^"«nne Van Nieuwenborg (78), 5"*Sddy Monsieur (79), R^y De FigUUr Van he' Jaar wasmet (80). Jan Caudron (81), Tot figuur van het jaar werd de ie" ln De Neve (82) en Edgard verdienstelijke Aalstcnaar "looghuys (83). E.H. Michael Ghys verkozen a's s,'c'lter en 25 jaar koorlei- P der van Cantate Domino. Hij ep-ambert Van de Sljpe «krijgt» wordt trouwens eerlang door ensf citroenprijs omwille van de Persbond gehuldigd. betweterigheid en arro- Vorige figuren van het jaar 'tie lerj overstaan van zijn waren Fritz Courteaux (76), DeMlega's jn de gemeenteraad Jos Ghijsens (77), Valèrc zijn gebrek aan beginsel- Foucquaert (78), Luc Kieckens ptheid o.m. op het vlak van (79), Pol De Pacpe (80), Jef leefmilieu De Loof (81). Bert Van Hoo- onge citroenprijzen gingen riek en Rein D'Haese (82) en ïar Louis D'haeseleer (78), Siegfried Van Nuffel (83). ■Btoon Blommaert (79), LH Dendermonde. De stuwende krachten achter de Orde van de Palingboer in Baasrode (v) dendermonde. Danny Cornells, alias Fred van den Ros 'as de enige prinselijke kandidaat die zich liet zien op de erskonferentie (v) Dat men in Baasrode van aanpakken weet, dat is stilaan algemeen bekend. Bovendien deinst men er niet gauw terug voor een uitdaging. Geen wonder dus dat nogal fel werd gereageerd op het bericht dat begin december in een aantal bladen te lezen stond: «Nog geen kandidaat prins karnaval in Baasrode». In een mum van tyd waren er liefst 15 kandidaten, van wie er elftoevallig het getal der narren en van de karnavalisten lid waren van een nogal simplistische karnavalvereniging. Na overleg met de Orde van de Palingboer, die het karnavalleven in Baasrode in goede banen leidt, werd besloten die elf kandidaturen in te trekken. Resultaat: er zyn nog vier kandidaten voor de begeerde titel van prins karnaval 1985. De traditie wil dat tijdens de perskonferentie die naar aan leiding van het karnaval wordt gegeven, ook de prinselijke kandidaten present zijn. Kwes tie van op de foto te staan, de gunsten van de aanwezige persjongens te winnen en dus goede punten in overvloed te skoren. Driewerf helaas, er kwam slechts één kandidaat opdagen. Een tweede kandi daat had een verontschuldi ging: hij was naar de voetbal training. Wij konden het dus stellen met een enkel kandi daat: Danny Cornelis alias Fred Van den Bos, lid van radio Albatros. Als het maar even rijmen kan. Vier kandidaten dus, van wie het er in feite twee ernstig menen. De andere twee laten weinig van zich horen, maar je weet maar nooit bij een derge lijke verkiezing. De mannen die meedingen naar de opvolging van Felix I zijn in volgorde: Eddy Pele ntan of Eddy I. gekend als de zoon van de Sam. Lid van de orde van de Sterrekijkers, 35 jaar en arbeider van beroep. Eertijds een gelauwerd wiel renner en in Baasrode een meer dan bekende figuur als het erop aankomt plezier te maken. Nummer twee is Eric De Decker die lid is van de karnavalgroep Soep, van de Orde van Bacchus en van de Kon. Kat. Harmonie De Een dracht van Baasrode. Hij werkt als postbeiende te Baas rode, is voetballer bij de lokale FC en kan men terugvinden onder de naam Eric I. Num mer drie is Monique Broot- haerts of Monique I die zich vorig jaar ook al kandidaat stelde en ten onderging in de keiharde strijd tegen Felix I en Leo Van Riet. Blijft dan nog Albatros Van den Bos die in 1980 al eens zijn kans waagde, maar naast de titel greep. Hij wil het vijf jaar later stukken beter doen. Verkiezing Het blijft evenwel bang af wachten tot zaterdag 26 janua ri wanneer in de zaal Scaldis vanaf 20 uur het verkiezingsbal Nacht van de karnavalgroep Schele Van der Linden in de zaal Scaldis. Een weekje later is er dan in dezelfde zaal de prinsenverkiezing. Het eerste weekend van februari is er drie dagen na elkaar het bont show weekend aangeboden door de leden van het komitec, de plaats heeft. In Baasrode kost een toegangskaartje voor dit bal 100 fr en aan elke kaart zit een verkiezingsstrook vast met daarop de namen van de kan didaten en hun volgnummer. Het spreekt vanzelf dat de kandidaten kaarten op voor hand kunnen verkopen. Wie de meeste stemmen achter zijn naam krijgt, wint uiteraard de verkiezing. Graag had men het in Baasrode anders gedaan, maar nog steeds drukt men er zijn spijt over het feit dat men amper 64.500 fr subsidie krijgt van de stad om met de nodige luister een stoet te kunnen or- ganizeren. Vandaar de finan ciële inbreng die een noodzaak blijft. Stoet Naar gewoonte gaat de Baas- roodse stoet uit, wanneer men ook in Aalst karnaval viert en in de keizerlijke stede zit men daar eigenlijk lelijk verveeld mee. In Baasrode niet. Daar kan men immers rekenen op de vaste deelname van een 14 plaatselijke groepen er zijn er weer twee nieuwe bijgeko men en op een 40-tal andere groepen. Daar onder zijn er ook 8 muziekkorpsen, zodat er sfeer in overvloed zal zijn. De stoet vertrekt op de Broekkant en doet dan een flink aantal straten van Baasrode aan om op het Dorpsplein te worden ontbonden. Aktiviteiten Maar zover is men nog lang niet. Er zijn nog flink wat aktiviteiten die aan het hoogte punt van de feestelijkheden voorafgaan. Er zijn er ook ai heel wat voorbij, zoals het der de Soepbal bal waarop ook een derde bierpins werd verko zen het zevende groot bal met de verkiezing van de Prins van de Broekkant en het acht ste Mattekloppcrsbal. Voor de verkiezing van de der de prins Bacchus hadden zich twee kandidaten gemeld: Ro ger Sprayt en Piet De 'Schaep- drijver. Spraytje ging na de gebruikelijke proeven met de titel lopen. Fcrnand I werd, zonder stemming, uitgeroepen tot prins van de Broekkant en de Mattekloppers lieten op hun achtste bal weten dat zij tijdens de karnavalstoet dc doorsteekperikelen zullen uit pakken. Op 12 januari heeft dan de verkiezing plaats van de Prins van Vlassenbroek. Naar het schijnt zouden er twee kandi daten zijn, maar er is slechts een enkele naam bekend: Jo- han Daman, lid van de Sim- plisten en speler van het eerste elftal van FC Baasrode. Op 19 januari volgt de elfde prinsen en hun sympathizan- ten. Een ruim drie uur duren de non-stop-karnavalshow die in onze kontreien zijns gelijke niet kent, zo zegt men met fierheid in Baasrode. De show werd in drie delen ingedeeld, waarvan het laatste helemaal wordt verzorgd door de leden van het komitee die dit jaar op de operettctoer gaan Deel een en twee worden gevuld met sketches, play-back en show nummers. Het hoogtepunt is ongetwijfeld het optreden van de Jacoby's. Dc toegang voor dit iachsukses is helemaal gratis. Zaterdag 9 februari kan men in de zaal Casino terecht voor het Hottentottenbal van de Deur drijvers en op zondag 10 fe bruari is er om 14 uur de verkiezing van de jeugdprinsen met een daarbij horend kin- dcrkarnavalbal. Het weckend daarop heeft de aanstelling van de prins plaats, is er op zondag de kavalkade en wordt op maandag de Gouden Paling worp georganizeerd naast een aantal andere festiviteiten. Za terdag 23 februari heeft voor de twaalfde maal al het Pija- mabal plaats van de Mannen van de Nacht en op zaterdag 2 maart nodigt de nieuwe prins uit voor het Verkleed Prin senbal.

De Voorpost | 1985 | | pagina 1