Omschakelen organizeert informatika- en vormingskursus voor vrouwen in Sint-Niklaas Huguette De Wit exposeert skulpturen in Moorsel Ter attentie van onze filatelisten.«Zele nu... en de tijd van toen» De Voorpost - 11.1.1985 - 21 Van 19 tot 27 januari exposeert de Dendermondse kunstenares Huguette De Wit in Galerij Van der Borght aan de Op wij ksesteen weg 15 te Moorsel, enkele van haar mooiste skulpturen. De tentoonstelling zal worden geopend op zaterdag 19 januari om 19 uur in aanwezigheid van heel wat vooraanstaanden. Herman Elegast kom poneerde, geïnspireerd door de kunstwerken van mevr. De Wit, meditatieve muziek die men tijdens de tentoon stelling volop zal kunnen beluisteren. Galerijhouder Herwig Van der Borght zal in het kort de kunstenares inleiden. De tentoonstelling is te bezichtigen elke dag van 9 tot 12 uur en van 14 tot 17 uur Op zaterdag en zondag van 14 tot 19 uur. Als je er wat uit bent en je intens terug wil voorbereiden op eer nieuwe start, een nieuw beroep, een nieuwe loopbaan. Air je werkzoekend bent en je wil je kansen op werk verhoge, a,r Als je beseft dat de wereld van Informatika in alle beroeps sektoren doordringt. Als je een diploma HMO onderwijs hebt of werkervaring en als je kan typen. Dan biedt Omschakelen 3 opeenvolgende kursuspaketten van ±100 uren: luc pakket Algemene inleiding BASIC met praktijk.'vormingskursus, ont-- - leding van je eigen situatie, inoefenen van basisvaardigheden en algemeen maatschappelijke informatie Wie verder wil doorgaan zal een 2* pakket Aangeboden worden met een technische kursus 'omgaan met soft-ware en een algemeen vormend gedeelte, oriënterend op de arbeidsmarkt. 3C pakket Met praktijkgevallen bij het werken met bestanden en initiatie bedrijfsorganisatie Praktische informatie Plaats: Hoger Technisch Instituut St.-Antonius, Holstraat 66. 9000 Gent. Data: 1* pakket: van 17 januari tot en met 28 maart 1985 telkens op dinsdag en donderdag, behalve tijdens de krokusvakantie. (9- 16 uur). 2' pakket: in de periode april-juni 1985 3' pakket: vanaf september 1985 Begeleiding: Rita Muiier, Greet Van Spittael Inschrijven: voor 5 januari 1985 bij het sekretariaat, Groot- Begijnhof 14, 9110 St.-Amandsberg. Tel.: 091/28.06.60. Belangrijk: vrijstelling van stempelkontrole is mogelijk, mits tijdige aanvraag. lullen Zondag 13 januari in zaal Renova, Heymanplein, ruilbijeen- I tomst van de Wase Ruilklub, van 9 tot 12 u. Info via mevr. De aroote-Everaert, Moleken 130, tel.: 776.32.28 I Ondertekeningen Nog tot 15 januari kunnen kinderen deelnemen aan een I ekenwedstrijd die de VVV organizeert. Steek je licht op bij de I /W in het infokantoor, Markt 46, tel.: 777.26.81. r 3alletrecital 1 Zondag 13 januari om 15 u., verzorgt balletschool Hardies •1 jen recital in de schouwburg. Luc Versteylen en de dichters Zondag 13 januari om 10u30 in het auditorium van de H 1 riuziekakademie Luc Versteylen over zijn voorkeurpoëzie I Potentieloze kindergedichtjes, spontane volkspoëzie en de H oerdichtkunst' van de Bijbel komeni aan bod. Versteylen Zestig jaar getrouwd in Sint-Niklaas. Aan de Knaptandstraat 177 wonen Alfred Van j^w'iceerd 8 )e Ul p e 28 00 3 88 wa Eetvelde en Maria De Bruyne. Ze vierden vorige zondag hun diamanten huwelijksjubi- 'epu leum in feestzaal Ons Huis. Het echtpaar kreeg het bezoek van o.m. schepenen Van Driekoningen Daele en Verdonck. Alfred en Maria hebben 9 kinderen, 24 kleinkinderen en 7 Dendermonde. Walter Capiau, bekend van Hoger-Lager op de televisie, was te gast in Zaterdag 12 januari om 15 u in zaal Familia, Truweelstraat, achterkleinkinderen. Hij is afkomstig uit Waasmunster, zij uit Hamme (dw) Delhaize te Sint-Gillis (v) I Driekoningenfeest van KWB-H. Hart. Strijkers van de Munt f 4 jlf^B Maandag 14 januari 19u30 wordt de schouwburg geconcerteerd door Strijktrio van Nationale Opera B \wf ^^E^HmHHÜ |Munt). Violiste Urszula Gorniak, altviolist Paul De Clerck, cellist 1 Jk Edmond Carrier vormen trio. Ze worden door EHH - v r §1- xntrabassist Maurice Aerts en pianist Robert Groslot. Uitge- v1 - 4 If V ^28 voerd wordt «Het Forellenkwintet» van Franz Schubert. M :IL li Europese veiligheid Dinsdag 15 januari om 20 u spreekt prof. Luc Reychler op jitnodiging van de Katholieke Gilde-KVHU over «Toekomst van de Europese veiligheid», in de konferentiezaal van de stadsbi- Dliotheek. Vrede en oorlog, daarover gaat het. Naar Kortrijk Dinsdag 15 januari gaan KAV-Sint-Jozef en KAV-Centrum in Kortrijk een weverij bezoeken. Men vertrekt om 8u45 aan het postkantoor op de Grote Markt. we Poppekast Woensdagnamiddag 16 januari om 14 u in 't exlibriscentrum, Regentiestraat 65, poppenkastvoorstelling door Oekedoeleken. Vroeger lachen .m. Woensdag 16 januari om 20u15 in zaal Select, Parklaan, int- forumfilm «Vroeger kon je lachen». Een prent van Bert Haanstra en tegelijk een soort cocktail van verhalen van Simon Carmig- gelt. De organisatie is in handen van CSC, KFL en VKOAS, en het stadsbestuur steunt het initiatief. j Vioolbouwen Donderdag 17 januari om 20 u diskotheekavond in de Stadsbibliotheek. W. Versluys geeft een voordracht over viool- bouwen, en je kan ook naar een film kijken. Verschillende instrumenten zijn te bewonderen en de heer Versluys geeft een demonstratie. a- Sint-Tone in Puivelde Donderdag 17 januari wordt in Puivelde het 'hoogfeest' van 9 Sint-Antoon gevierd. Om 9u30 plechtige mis met homilie, voor Je bedevaarders en overleden bedevaarders, opgeluisterd door de basisschool Puivelde. Na de mis uitreiking van «gedachte nissen» en verkoop, per opbod van de offergaven. Zondag 20 lanuari naviering: 9u30 plechtige mis waann supenor Daan De ,r" Smet voorgaat, e- Oude dansen Donderdag 17 januari om 20u30 kan je oude dansen aanle ren in de balletklas van de muziekakademie, Hofstraat. De r Leraarsvereniging organizeert en Gerda Van den Bos verzorgt de cyclus. Elke donderdagavond, minimaal tien lessen. Info via tel. 772.26.41 of 776.35.76. Omgaan met kinderen In het Terapiecentrum, Grote Markt 37, kan je tien donder dagavonden terecht voor een lessenreeks over «Omgaan met kinderen». Start op 17 januari om 19u30 (tot 22 u). Info via tel 776.47.74. Stekene. De familie Claeys uit de Hamerstraat 27 werd plots 130.000 frank rijker. Ze sleepten een prijs in de wacht n.a.v. de promotieaktie van het Verbond voor i J Voedingsdetaillisten. Het was de kleine Cindy die het winnende biljet invulde. U ziet het Waasmunster. In het Natuurvriendenhuis Heidebloem werd de jaarwisseling uitbundig gezin Claeys in gezelschap van de heer en mevrouw Gillis, exploitanten van de winkel op gevierd. Het huis viert trouwens zijn dertigjarig bestaan en dus was er alle reden tot Heikant, waar het gezin trouwe klant is (gremar) Geboorteaangifte Er is een nieuwe regeling van kracht voor geboorteaangiften bij de ambtenaar van de burgerlijke stand van de geboortep laats. Binnen de vijftien dagen na de bevalling moet de aangifte gebeuren op de dienst burgerlijke stand, door vader of moeder of beide ouders. Getuigen zijn niét vereist. De direktie van de kraaminrichting moet wel daags na de geboorte schriftelijk de geboorte melden aan de dienst burgerlijke stand. Stekene Nieuwjaarswandeling Zondag 13 januari wandelt Vakantiegenoegens Stekene in het natuurgebied ten noorden van de Expressroute. Vertrek om 14 u. aan de kerk van Hellestraat. Ook kinderen kunnen mee. Info via tel. 779.77.86 of 779.81.15. feesten. Toerisme Maandag 14 januari diavertoning over Wallis, door E. Weyn, bij fotoklub Flash in de feestzaal van het Volkshuis, K. Wauters- straat 14, om 19.30 uur. Aperitiefkoncert Zondag 13 januari om 11 u. in de feestzaal van het gemeen tehuis koncert met het Antwerps Bachkoor o.l.v. Michaël Scheck. Vzw Veldstraat organizeert. Temse in Hingene Zaterdag 12 januari om 15 u. in het paviljoen De Notelaar, Notelaarsdreef 2 in Hingene, opening van de gasttentoonstel- ling rond Temse. Tot 24 maart kan u daar, aan de overkant van de Schelde, een staalkaart gaan bekijken van wat Temse op toeristisch-kultureel vlak te bieden heeft of had. Gezondheid Woensdag 16 januari in het Gildenhuis van Tielrode gespreksavond rond «Hoe dienstig zijn de gezondheids diensten?». De KAV organizeert. Tentoonstelling Gordon Matta Clark te Waasmunster Op 19, 20, 26 en 27 januari organiseren de vrienden van de akademie een tentoonstelling «Gordon Matta Clarck». Vanaf 1972 had deze kunstenaar in Europa en de Verenigde Staten een twintigtal uitzonderlijke architecturale beeldhouwprojekten gerealiseerd. De beschikbare gebouwen, waarin zijn interven ties plaats grepen, waren meestal bestemd voor afbraak. Foto's en films en soms uitgesneden vormen zijn de enige getuigen die het nadien verdwenen projekt kunnen dokumenteren. De ten toonstelling heeft plaats in kasteel Blauwendael, op zaterdagen van 14 u. tot 17 u. en op zondagen van 10 u. tot 13 u. en van 14 u. tot 17 u. Q.j Op zondag 20 januari toont de GA de film 'Office Baroque' een projekt van Gordon Matta Clark in kasteel Blauwendael, Kerk straat 21 te 11 u. De film is het verhaal van de verwezenlijking van een projekt in Antwerpen, in een kantoorgebouw met vier verdiepingen. De film is vooral belangrijk omdat zijn werken tijdelijk van aard waren. Te 19.30 u. draait POC-kultureel de film Missing in het parochiaal centrum, Rivierstraat 4 te Waas munster. Temse Dia-avond Vnjdag 11 januari om 19.30 u. organizeert Temse Fotoklub een diabijeenkomst in het lokaal aan de Oeverstraat 9. Waasmunster Heemmuseum Zondag 13 januari van 10 tot 12 en van 14 tot 17 u. opendeur in het kasteel Blauwendael gevestigde heemmuseum van Waas- Mannen koken Dinsdag 15 januari start bij KWB Sint-Jan in het parochiecen- Irum van de Baenslandwijk een reeks «Koken voor mannen» De heren stomen gerechten klaar en doen dat ook op 22 en 29 januari en op 12 en 22 februari. ...De postzegel weerspiegelt de geschiedenis van het land van uitgifte, verheerlijkt de vooruitgang der wetenschappen, de ontdekkingen van de geleerden. Hij verspreidt al de vertakkingen van de menselijke kennis, maakt de grote denkers, de dichters, de artiesten, de staatslieden onsterfelijk en moedigt de liefdadige werken en de verschillen de sporttakken aan. Kortom, niets wat betreft de nationale kuituur in het bijzonder en de menselijke beschaving in het algemeen ontsnapt aan zijn belangstelling. Niet zonder reden heeft men de postzegel een encyclopedie in beeld genoemd, verspreid niet onder vorm van dikke boekdelen, maar van kleine afbeeldingen, door ieder te verkrijgen en die in honderden mijjoenen exemplaren voortdurend de wereld afreizen. Ziac organiseert in de raadszaal van het gemeentehuis op maandag 21 januari 1985 om 20 u. een dia-avond getiteld: «Zele nu... en de tijd van toen». De dia-evokatie is van de hand van Etienne en Mare Quintyn. Dit alles noteerden we tijdens een spreekbeurt van dhr. Her- dewijn, Direktcur - Generaal bij de Regie der Posterijen, op ide plechtige vooropening van ieen niet-compctiticve postzc- geltentoonstclling. verleden jaar georganiseerd door Post zegelkring Dcndria-Erembo- degem ter gelegenheid van de voorverkoop van de postzegel reeks «Kulturelc 1984». Intussen zijn we het jaar 1985 ingegaan. Dit jaar beleven we «Het Internationaal Jaar van de Jeugd», «Het Jaar van de Muziek», «Het Jaar van het Openbaar Vervoer»... En wie een vooruitblik werpt op ko mende markante evenementen en verjaardagen in ons landje kijkt met- belangstelling uit naar «Europalia 85» gewijd aan Spanje, de Gentse Flora- üën, het bezoek van Z.H. Paus Johannes-Paulus II; de 50ste verjaardag van het overlijden van Koningin Astrid; de 100ste verjaardag van de geboorte van Ernest Claes; het zilveren i huwelijksjubileum van ons ko ningspaar Deze merkwaardige gebeurte nissen zullen ook aanleiding geven tot diverse filatelistische aktiviteiten. De Regie der Posterijen, zal in i de loop van 1985 35 bijzondere postzegels en 1 speciaal blaad je bevattende 1 postzegel, ver spreid over 20 uitgiften uit geven. Uitgifteprogramma bijzondere postzegels 1985 en tijdschema 1. Een bijzondere postzegel (22 BF), op 14 januari 1985, ter gelegenheid van de 850ste verjaardag van het overlijden van de H. Norbertus. 2. Een bijzondere postzegel (12 BF), op 21 januari 1985, ter gelegenheid van het festival «Euroalia 85» gewijd aan Spanje. 3 Een bijzondere postzegel (8 BF) op 11 februari 1985, ter gelegenheid van het 100-jarig bestaan van de Algemene Ver eniging van Berocpsjournalis- ten van België. 4. Twee speciale postzegels mét toeslag (lx 8 BF 2 BF en 1 x 22 BF 5 BF) «Het Belgische Rode Kruis» gehe ten en gewijd aan de bloed transfusie, op 4 maart 1985. 5. Een reeks van drie' bijzon dere postzegels (10 BF, 12 BF, 15 BF) op 18 maart 1985, ter gelegenheid van de Gentse Floraliën. 6. Een bijzondere postzegel (12 BF), op 1 april 1985, naar aanleiding van het Pausbezoek aan ons land. 7. Een reeks van twee bijzon dere postzegels (8 BF, 12 BF), op 15 april, in het kader van de herdenking van de 100ste ver jaring van de oprichting van de Belgische Werkliedenpartij (B.W.P.) 8. Een speciale postzegel (12 BF) op 22 april, ter gelegen heid van de «Dag van de Post zegel». 9. Een reeks van vier bijzon dere postzegels (8BF, 12BF, 15BF, 22BF) binnen het raam van het Jaar van het Openbaar Vervoer, op 6 mei 1985. Vol gende tema's komen aan bod: de 100ste verjaring van de oprichting van de Buurtspoor wegen. de 150ste verjaring van de oprichting van de Belgische Spoorwegen. de 100ste verjaring van de oprichting van het Internatio naal Spoorwcgkongres. de 100ste verjaring van de oprichting van de Internatio nale Unie voor Openbaar Vervoer 10. Een speciaal blaadje zon der toeslag, met postzegel (50 BF), met betrekking tot bo vengenoemde gebeurtenis, op 6 mei 1985 11. Twee bijzondere postze gels (12BF, 22BF) die de uit gifte «Europa» uitmaken, met als tema «de muziek» op 13 mei. 12. Twee speciale postzegels (15BF, 22BF), op 10 juni 1985, ter gelegenheid van het 26ste Scheepvaartkongres te Brussel. 13. Een reeks van vier bijzon dere postzegels «Toeristische» geheten (4xlOBF), op 24 juni. 14. Een speciale postzegel (12BF), op 2 september, ter herdenking van het overlijden van Koningin Astrid 50 jaar geleden. 15. Twee bijzondere postze gels (10BF en 24BF) op 16 In het eerste deel zal men o.m. de wordingsgeschiedenis van Zele meemaken met het ont staan en de groei van de wij ken, de landbouw, de kant-, vlas- en jutenijverheid gevolgd door beelden vande overscha? keling naar nieuwe nijverhe den. De klemtoon is gelegd op het natuurbehoud en de dia's tonen u mooie hoekjes, schil derachtige opnamen aan de Durme, de Schelde en de Gra- tiebossen. De Sint-Ludgerus- kerk, de Kouterkapel, de Ple zantst raat van toen, de Hoog poortstraat worden speciaal op het doek gebracht. Er wordt eveneens aandacht besteed aan de oude molens, het open baar vervoer, enz. In het tweede deel na de pauze vertrekken de auteurs visueel met beelden van nu en laten telkens in overvloeiing dezelf de plaats bewonderen uit «de tijd van toen». Er is heel wat tijd en studie besteed aan dit hobby. Wij zijn er van overtuigd dat de evoka- tie een groot succes wordt. De dia's zijn piekfijn geselek- teerd, zijn voorzien van aange name achtergrondmuziek en stijlvolle, verantwoorde teksten. Afspraak op de Ziac-avond van maandag 21 januari om 20 u. Gratis toegang. september gewijd aan de folklore. 16. Een speciale postzegel (8BF) op 7 oktober, ter her denking van de 100ste verjaar dag van de geboorte van Er- nest Claes. 17. Een speciale postzegel (8BF), op 21 oktober '85, ten voordele van de Jeugdfilatelie, in het kader van het Interna tionaal Jaar van de Jeugd 18. Een reeks van vier bijzon dere postzegels mét toeslag (8BF 2BF, 12 BF 3BF, 22BF 5BF, 50BF 12BF) genaamd «Solidariteit» en als tema «Kastelen», op 4 no vember. 19. Een speciale postzegel mét toeslag (12BF 1BF) gewijd aan de Kerst- en Nieuwjaars feesten, op 25 november 1985. 20. Een bijzondere postzegel (12BF), op 9 december '85, ter gelegenheid van het zilveren jubileum van het koningspaar. Ieder jaar opnieuw stelt de Regie der Posterijen alles in het werk om zo beperkt moge lijk zegels uit te brengen Tijdens de volgende maanden zullen opnieuw nieuwe meesterwerkjes op talloze kor- respondenticstukken én langs filatelistische kanalen over de hele wereld worden rondge stuurd! De brochure «Vakantiewonin gen» van de VTB is versche nen. Daarin vindt men een uitgebreid en gevarieerd aan bod aan villa's, appartementen en studio's voor de vakantie maanden De uiteenlopeilde prijzen zorgen er voor dat er iedereen wel zijn gading moet in vinden. Bovendien werden in de kleurrijke brochure die in ieder VTB kantoor gratis ver- krijgbaar is, liefst een twaalftal Voetbal. De jonge voetballers van SK Sint-Niklaas landen opgenomen waar u te- kregen een kerstfeest aangeboden. Willy Jonckers leerde recht kunt, met het hele gezin, de jeugd nog enkele liederen en bracht enige animatie (Iv)

De Voorpost | 1985 | | pagina 21