regelmatigste renner Eendracht Opstal TRADITIE GEBROKEN PIERRE BUSLOT, EEN VOORBEELD VAN EEN RENNER FILIP DE BACKER: EENDRACHT ZELE VIERT JAARFEEST VAN WSC MERELBEKE- SGHELDESTREEK OSE R00MS-BENN0 WAUTERS (JUNIORES) N LIEVEN BRAECKMAN- STEFAN VAN LEEUWEN IMATEURS) SCHITTEREN IN JEUGDDRIEDAAGSE WIELRENNEN De Voorpost - 11.1.1985-23 Atletiek. De winnende seniors van de VELDRIJDEN BWCL TE BAASRODE Veldrijden. De winnaar Senioren, (dw) Ondanks het barre weder en het besneeuwde parcours, wa ren er toch nog heelwat veld rijders afgezakt naar Baasro de. De anti-vries-spuitbusjes werden er prompt bovenge haald om met het beste mate riaal aan de start te kunnen verschijnen. Men ziet dat de veldrijders zich snel hebben aangepast aan het winterweer. De onafhankelijkeD gingen van start om 14 uur en na de eerste ronde waren er drie lei ders. In de volgende ronde kwam Lucien Van Impe al aansluiten. Tot de laatste ron de bleven de vier samen, maar Van Impe zorgde er met een het nationaal kampioenschap WAOD-NMBS bij de dcmairagc voor dat het groep- y y 7 je met Van Der Eecken, De Braeckeleer en Wijnendaele nog uiteen werd geslagen. Met lichte voorsprong won de man uit Mere, voor F. De Braecke leer (1* A-renner). Gaston Van den Hoecke, beter in zijn schik op dit hard parcours, behaalde nog een mooie uitslag, terwijl Cl. Van den Broeck, ondanks defekt, toch nog derde werd in zijn reeks. Mede-organisator Ro ger De Maeseneer. die geen risiko's nam, mag ook bogen op een goede wedstrijd. Om 15 uur dienden de ren ners van de liefhebberskatego- rie 40 minuten en één ronde af te leggen in de sneeuwbuien. Bij de eerste doortocht hadden Marcel De Geest en Freddy De Paepc een lichte voor sprong op hun achtervolgers, aangevoerd door Jos Van Is- terdael en Pierre Buslot. Geert De Cock, die na een slechte start geen risiko's nam, reed zijn eigen tempo. Met nog twee ronden te gaan, leed Freddy De Paepe bandbreuk en zo bleef De Geest alleen aan de leiding. Hij won dan ook verdiend. Pierre Buslot werd in de voorlaatste ronde nog bijgebeend door Willy Nuel. Toch mag eens vermeld worden hoever de Lebbeke- naar Buslot het al heeft ge bracht, dank zij zijn doorzet tingsvermogen, zijn verzor ging, de felle afslanking en de doorgedreven training. Hij is tevens trouw aanwezig op de oefeningen van de Lebbeekse wielerschool. Volgende zondag wordt er opnieuw gecrosst in Baasrode op het VP-plein. Zaterdag is er cross in Hamme, ook op het VP-plein. De uitslag Onafh.: Reeks A: 1. Felix De Braeckeleer, 2. Georges Wij nendaele, 3. Clement Van den Broeck, 4. Oscar Van der Vurst, 5 Alfons Philips. B-reeks: 1. Lucien Van Impe, 2. Willy Van der Eeckcn, 3. Gustaaf Sonck, 4. Willy Roels, 5. Serge Bie Liefhebbers: A-reeks: 1. Jos Van Isterdael, 2. Willy Nuel, 3. Pierre Buslot, 4. Wilfried Daelman, 5. Geert De Cock. B-reeks: 1. Marcel De Geest, 2. Freddy De Paepe, 3L. J.P. Laureys, 4. René Mertens. 5. Patrick Pieters. (g.v.h.) IZEGEM - EENDRACHT ZELE 0-1 De Zeienaars hebben met hun tweede uitzege een goede zaak gedaan bij de Westvlamin gen. Meer nog, zij braken er met de traditie dat er voor Eendracht op deze bodem in het verleden weinig te oogsten viel. De wedstrijd zelf kon alle kanten uit omdat er heelwat kansen werden verknoeid langs beide kanten. Gelukkig voor de bezoekers kwam de zege niet meer in gevaar toen ref. Pollet oordeelde een strafschop te moeten fluiten na een kopduel waarin John Christiaens was betrokken en op de koop toe dacht Eendrachtdoel- man Van Puyvelde naar de kleedkamers te moeten verwijzen. Toon Pfaff zat er na de dins- als vijfde verdediger rekenden Cooreman op de lijn redding dagtraining wat hopeloos bij de bezoekers op een versterkte gebracht. De tweede helft was toen zich slechts zes valide defensie met uitschieters langs nauwelijks vijf minuten oud of kernspelers fit hadden gemeld. Pieters en Bordui. In het mid- Pollet bestrafte een kopduel Freddy Jacobs en Rudi Peers- denveld opteerde trainer Pfaff Christiaens-Sterckx met de man waren reeds langer onze- voor de jonge debuterende Pa- zwaarste sanktie. Schietaert ker wegens een strafzondag trick Maache, Geens en Frank schoot het kerstgeschenk naast maar over de deelneming van Van den Broeck. Deze taktiek de Eendrachtkooi. Izegem dat Filip Plaetinck en Jan Pieters leidde rond het halfuur naar de gelijkmaker najoeg nam het werd slechts in laatste instantie een verlossend doelpunt van middenveld voor zich wat de beslist. Voor de Eendracht- Jan Pieters, doorgestuurd via bezoekers tot meer verdedi- voorstopper kwam er zelfs een een veertig meter voorzet van gend werk verplichtte. Dit was inspuiting en een bandage bij Bordui. Doelman Delaere echter geen beletsel dat Pieters kijken om de pijn aan zijn kreeg voldoende gelegenheid een reuzekans liet liggen en gekneusde rib te verzachten, om de Zeelse counters met Van den Broeck nogmaals De- Deze handikap was voor Filip Pieters en Van den Broeck, laere op zijn weg vond. Op de geen beletsel om de gevaarlij- telkens vanuit de middensek- 79ste minuut keek doelman ke Schietaert te ringeloren ter- tor vertrekkend, met wat geluk Van Puyvelde tegen de rode wijl Steeman de aalvlugge te bezweren. Intussen had de kaart aan omdat hij Sterckx Sterckx voor zijn rekening beste man uit de wedstrijd en afremde na een snelle spurt, nam. Met Mare De Brabander gelegenheidsrechtsachtec Mare De faze langs de zijlijn ver diende wellicht een gele kaart maar Schietaert was na de wedstrijd zo sportief toe te geven dat Danny eerder bij de bal was, zodat de rode kaart op zijn minst misplaatst was. Re servedoelman Goossens kwam bij Eendracht onder de lat plaats nemen zodat Maache na een behoorlijk optreden nood gedwongen naar de bank ver huisde. Met tien man had Goossens een goede refleks in petto op eeh schot van Van Compernolle en diende De Brabander zijn doelman nog eens op de lijn bij te springen, .u Na al de pech in de spelerskern mochten de Zeienaars met op geheven hoofd het terrein af. al was de zege voor de ene verdiend en voor de andere gevleid. (Joost Ar ens) Op zaterdag 12 en zondag 13 januari viert de Zeelse derdeklasser zijn veertiende jaarfeest. Het programma vangt aan op zaterdag met een eucharistieviering in de Kouterkerk om 19 u. Een uur later brengt de Eendracht- delegatie een bezoek aan een aantal supporterslokalen waaronder Karei Wouters, café Olympia, café De Kroon en «Durmen voor Eendracht» bij Paul De Craene. Om 21.30 u. start het Eendrachtbal in het klubhuis met discobar Orion. De toegang bedraagt 100 fr. Tijdens het bal is er een monstertombola voor de aanwezigen. Zondag is het om 11 uur verzamelep geblazen voor het bezoek aan de overige supporterslokalen. Aan de beurt komen De Zeven, het Gildenhuis, Spiegelpaleis, Goldfinger en 't Klompje. De ganse klubentourage verzamelt om 14 u. in het klubhuis voor het jaarfeestdiner als besluit van deze jaarlijkse festiviteiten. Veldrijden. De nationale kampioen van de WAOD-afdeling NMBS. (dw) In het jongste cyclo-crosskam- pioenschap van België heeft nieuweling Filip De Backer uit Buggenhout een hartig woord je meegesproken. Daar in het verre Zonhoven stond hij in de laatste ronde nog op de negen de plaats met een achterstand van ongeveer vijf minuten op winnaar Posmiers. Hij had dus uitzicht op een mooie plaats, tot hij geremd werd door een wielbreuk. In elk geval lag hij toen op kop van de deelne mende wegrenners. De ande ren zijn meer veldritspecia- listen. Filip De Backer heeft daarmee bewezen dat zijn mooi seizoen gesteund is op een goede kon- ditie en veel doorzicht. Hij werd vijfmaal eerste en won tevens twee tweedaagsen. Vijf tien maal mocht hij bovendien als tweede op het schavotje. Door al deze mooie uitslagen behaalde Filip in zijn wie- Ierklub de meeste punten. WSC Merelbeke-Schelde- streek zal hem dus als kam pioen vieren van alle nieuwe lingen, juniores en amateurs die bij deze grote klub zijn aangesloten. Filip behaalde 136 punten cn hijst zich daar door op het hoogste schavotje tijdens de viering die plaats heeft in het café Sportwereld te Bottelare. Eendracht Opstal is tot nu toe beneden de verwachtingen gebleven. Dertien punten uit zeventien wedstrijden is geen resultaat om over naar huis te schrijven. De afwerking blijkt het grote probleem te zijn. «In normale omstandigheden zorgenkind. Konden we over hadden we minstens zeventien iemand beschikken, die mak- punten moeten hebben», zegt kelijk tot scoren komt, dan klubsckretans Emiel Van Mol. waren we bekwaam om een «In enkele wedstrijden hebben plaats binnen de eerste helft we punten verloren, die we van de rangschikking af te nooit hadden mogen prijsge- dwingen, ven. Dat was ondermeer het Andere factoren hebben even- geval tegen Wieze. Tien minu- zeer een ongunstige rol ge- ten voor het einde stonden we speeld. Zo hebben we ingevol- 0-2 voor. Uiteindelijk verlie- ge kwetsuren een drietal titula- zen we met 3-2 en gooien we rissen voor geruime tijd moe zomaar twee punten te grab- ten missen. Dat was onder- bel. Tegen Oudegem missen meer het geval voor Luc Vas- we op het laatst een reuzekans tenavondt. Mare Goossens en om gelijk te stellen. Tegen Pierre Van Handenhove. Kieldrccht verloren we even- Daarbij mag ik Marc van der eens, daar waar we kansen te Jeugt niet vergeten. Tijdens de over hadden, om minstens een openingswedstrijd liep hij een puntendeling af te dwingen, neusbreuk op. Waardoor hij Alleen al deze drie wedstrijden een maand inaktief bleef, hadden vier punten meer moe- Ons voornaamste streefdoel is ten opleveren. Voeg die bij het behoud verzekeren, derde ons puntenaktief en we vatten provincialer blijven en Bug- post in de middenmoot. De genhouts hoogst gekwoteerde afwerking vormt het grootste ploeg blijven. Gelet op de Voetbal. Pierre Van Han denhove werklust en de mentaliteit van de spelers, moeten we daartoe bekwaam zijn. We hebben nog zeven thuiswedstrijden en zes verplaatsingen voor de boeg. Daarin moeten we in staat zijn om voldoende punten te totali seren. De komende twee matchen (indien de weersom standigheden het toelaten) worden aan huis betwist. Na melijk tegen Kruibeke en Sparta Appels. Drie punten moeten we uit deze twee kon- frontaties op zijn minst kunnen puren.» E.D.M. VELDRIJDEN VOETBAL de puntenkoers al aan de lei ding stond, mede door de bo nusronden die aan de winnaars werden toegekend. Zondag deed het tweetal het nog beter en wonnen ze het tijdrijden per ploeg, dankzij een ijzer- sterke finish van de Belgische omniumkampioen Rooms in de laatste honderden meters van de 2,5 km lange achtervol ging. In de ultieme punten koers kwamen ze net een paar puntjes tekort om, naast de eindzege, ook het grootste puntenaantal te verzamelen. Maar met de eindzege en de twee dagklasseringen achter hun naam mocht het duo meer dan tevreden zijn. Bij de ama teurs kregen we Lokerenaar Stefan Van Leeuwen en Mere- naar Lieven Braeckman in de vuurlinie. Van Van Leeuwen hadden we vorige week reeds geschreven dat we hem in het Sportpaleis hadden opge merkt, het in burgerplunje en niet in koerstenue, zoals de week voordien. Konkreet kon je daar uit afleiden dat Stefan zich nog niet in voldoende konditie bevond om zichzelf een redelijke kans op welsla gen te geven in de zware disci pline van het koppelkoersen, maar dat hij wel degelijk poolshoogte kwam nemen. Het voorbije week-end kwam hij dan wel aan de start, kla gend dat hij niet genoeg had kunnen trainen en dat hij slecht reed, maar volgens zijn begeleider was dat alleen maar een gunstig voorteken: «Zo hoor ik hem graag zagen,» ver telde die, «want dat betekent meestal dat hij goed rijdt». Van Lieven Braeckman wisten we dat hij teert op een vrij goeie algemene konditie. Dat Wielrennen. De voltallige supporters klub van Gunther De Bauw bij de overhandiging van de nieuwe fiets, (dw) bewees zijn puik presteren op het Belgisch Kampioenschap omnium op Kerstdag voor veertien dagen. De eerste vrijdag moesten bei den nog een beetje «roderen», maar 's anderendaags sloeg de vlam al in de pan. De neven- nummers waren niet zo direkt hun specialiteit, maar in de ploegkoers over 40 km van zaterdagavond, namen ze al vroeg een voorsprongronde om er nog geen tien minuten later een tweede te nemen. Vanaf dat ogenblik werden ze vanuit alle hoeken belaagd, maar tot in de eindfase konden ze hun leiderspositie handha ven. Slechts in de slotronden leek het er even slecht uit te zien, toen onder druk van het duo Meuleman-Welvaert de groep dreigde uiteen te scheu ren, met daarbij als voornaam ste slachtoffers Van Leeuwen- Braeckman die de tol van de tot dan toe geleverde inspan ningen schenen te moeten be talen. Maar de aanvallers over schatten zichzelf en moesten zelf in laatste instantie inbin den en finaal nog drie ronden toestaan op de kop van het peloton. Mede door hun dag zege kwamen Van Leeuwen en Braeckman mee aan de lei ding, zij het met minder pun ten dan de latere winnaars Kaes-Buysse. Ook tijdens de laatste dag bleek overduidelijk dat het vooral in de zware ploegkoers was dat onze streekrenners konden uitha len, de nevennummers met o.a. afvalling waren nog te veel voorbehouden voor de echte «pisteratten». Vandaag betalen we waar schijnlijk de tol van de inspan ningen van gisteren, aldus Lie ven Braeckman, maar normaal moeten we toch kunnen stand houden. Bij ons groeit de kon ditie alsmaar, maar veel van die ploegen die hier fietsen zitten al een hele winter op de baan, en niet iedereen is dan nog voldoende gemotiveerd. In die laatste ploegkoers verlo ren ze slechts 1 ronde. Enkel een paar ploegen met meerde re ronden achterstand konden van die situatie profiteren, maar die speelden niet meer mee voor de eindstand, zodat Stefan en Lieven in glans en glorie een 3de plaats uit de brand sleepten. VNF tielrennen. Het bestuur van de supportersklub Van Gunther De Bauw, samen met rlai udo Peeters en de jonge renner met zijn nieuwe fiets, (dw) venvermelde streekrenners namen vorige week deel aan en intervaltraining kan doen Gentse ieugddriedaagse die in het «Kuipken» georgani- en tussendoor een zakcentje trd werd. Een unicum in Europa heette het, want op meepikken ,n zo'n jeugdmee- e„ enkel andere winterbaan wordt ruik een evenement 5anfme„ AntweTpen al'wieto- organiseerd ten voordele van de jeugdrenners die hier- baancentrum zomaar opdoekt »e ervaring en konditie kunnen opdoen. Want zoals de de eigenaars hebben geen l^estand in ons Belgenland nu is, komt er niet veel van in interesse in «koers lis om direkt na nieuwjaar met de wegtraining te Op vrijdagavond hadden «innen, zoals in de meeste trainingsboekjes wel gepland Rooms en zijn ploegmaat uit i geweest ztju. Bornem, Warners zich een beetje m de hoek laten drum- édergesneeuwde wegen en derlijk voor uithoudingstrai- men. Maar zaterdag al, zagen et ijs bedekte fietspaden ningen van lange duur en ei- we José met een behoorlijke tan geen trainingsuitstapjes genlijk kan men zich niets be- tijd in de kilometer achtervol- e. Cyclocross biedt een uit- ters voorstellen dan een ver- ging al opschuiven in het pun- ,»mst. maar de vriestempera- warmde en droge wielerbaan tenklassement, zodanig zelfs ren zijn toch ook niet bevor- waar men rustig aan souplesse dat hij na het finalenummer,

De Voorpost | 1985 | | pagina 23