r r •C Wie wordt Hamse sportlaureaat? VAN GAEVEREN HALVERWEGE DE KOMPETITIE AAN DE LEIDING «VLIEGENDE PIJL» SCHIET 32 PUNTEN BIJ ELKAAR JUD0KLUB M00RSEL BLUFT IN DE BELANGSTELLING BG Alloo Blomberg-De Meersman vast op eerste plaats ALLEEN AALST EN SINAAI HALEN EEN PUNT mogen Korfbal. De juniores veldkompetitie. Links coach Ann Schuddinck (adw) De gemeentelijke sportraad zal volgende week de «Prijs voor Sportverdienste 1984» toekennen uit de verschillende ingekomen kandidaturen. By de individuelen zijn er 9 kandidaturen ingekomen. Voor de sportprijs bij de clubs werden er slechts vier kandidaturen ingediend. Bij de kategorie groeperingen gaat het tussen de Vriendenkring der Hamse Posterijen en de Landelijke Gilde van Hamme St. Anna. Voor de bestuursleden van de kandidatuur in. Omer Van der gemeentelijke sportraad wordt Voorden, staat reeds 20 jaar het zeker geen gemakkelijke aan de top van het Hamse opdracht om de sportman- liefhebberssport. Omdat Paul sportvrouw, sportclub en of Lanotte bij de wielertoeristen groepenng te verkiezen. De Gouden Arend behaalde, diende zijn wielerclub uit Lo- XL?* ZOW" -* Nancy Rnys, aUcJ ld* EtójTHÏÏK t MUURKAATSEN teil: meerkamp, verspringen Geert Spiessens behaalden elk en hoogspringen, die vorig jaar driemaal de titel van wereld tweede werd, na Sabine Pau- kampioen met hun siervogels. wels, diende opnieuw haar Een reden te meer om zich kandidaat te stellen. Peter D'Hauwe werd kampen van België motorcross bij de juniores 250 cc in 1984 en Brik Schelfaut werd eveneens Kam pioen van België motorcross, maar bij de nationalen 250 cc BLB. Beiden zonder via hun supportersclub hun kandida tuur in. De 14-jarige Dieleman Tom is de jongste kandidaat. Hij was in het voorbije jaar bijzonder aktief in de dressuurklasse licht. De negende individuele kandidaat is Permentier Willy, die reeds meer dan 20 jaar trainer is van de Waasmuns- terse Turnkring De Kerels. Clubs en groepering Vier clubs hopen de titel van sportlaureaat 1984 dragen. Zwemklub Jastremski, V.C. Blauwenhoek, Madavoc Ham- me en De Trouwe Hond. Ja stremski bestaat reeds elf jaar en heeft gedurende die periode de zwemsport in Hamme bloeiende gehouden. Zij lever de de kampioene Sabine Pau wels. De hondenafrichtings- klub De Trouwe Hond stuurt bijna- jaarlijks haar kandida tuur in. De 45 werkende leden bouwden een nieuw clubhuis dat officieel werd geopend op 30 juni 1984. Volleybalklub De Blauwen hoek uit Hamme Zogge startte in 4e provinciale heren en staan meteen aan de kop van de rangschikking. Zij halen hun financiën uit de maande lijkse papierslag die zij organi seren. De vierde en laatste club-kandidaat is de damesvol leybalclub Madavoc. Ij Deze club stelt vijf vrouwg ploegen in kompetitie en wils sr Hamme de volleybalsport nete gezinder maken door iederMg aktief te laten meespelen Bij de groeperingen zal h gaan tussen de Vriendenkri?1 der Hamse Posterijen en C Landelijke Gilde Hamme Anna. Eerstgenoemde verei ging is gesticht in 1957, met htg< doel aan sport te doen. tfis leden zijn in vele sporttakkeh" aktief. Vorig jaar organised» den zij het Nationaal Zaalvoa t baltornooi der Belgische Ptflit terijen en wonnen het. Vocpv de Landelijke Gilde is de leur «Deelnemen is belangrijke dan winnen». Zij werden winv< naar van de tweede Ham» tienkamp en van de gewestelijk ke sportnamiddag van de larp 1 delijke gilde te Zele. ia Wie wordt het? (bcee Oe vierde speeldag leverde slechts één verrassing op: tandidaat-kampioen Van Malderen ging met 20-1 ten >nder tegen Post A. Bij de Post lukte werkelyk alles en er werd afgewerkt op 100%. By Van Malderen ontbrak het tikje meeval en het verloor een 5-tal spelen bij 40-40. BOOGSCHIETEN RAP EN VLUG HEERMAN POST B 12 Rap en Vlug nam de beste start en liep zelfs uit tot 4-1 en 6:3. Toen viel het evenwel stil en Post B ging in een ruk door naar 6-8 en zelfs 7-12. De twee laatste spelen werden door Vernimmen en maats nog op gehaald. VAN GAEVEREN 12 COLMAN 9 Leider Van Gaeveren had aanvankeüjk heel wat moeite met de jeugd rond Louis Col- man. Na tussenstanden van 4-5 en 6-6 werd toch de kloof ge slagen: 10-6. Colman kwam nog even terug tot 10-8, maar de overwinning zat er niet meer in. SPORTSHOP 12 VERMEIR 9 Een zeer evenwichtige partij met eerst Vermeir op kop (4-7) en daarna Sportshop (9-8). Via 9-9 dacht iedereen dat er tot het laatste spel zou geknokt worden voor de overwinning, maar Sportshop nam alle drie de laatste spelen voor zijn re kening. Klassering 1Van Gaeveren 4 51 2. Post A 48 3. Colman 45 4. Rap en Vlug 45 5. Post B 44 6. Sportshop 37 7. Vermeir 33 8. Van Malderen 33 SCHUTTERSTORNOOI STEKENE De trekking van de bekerwed strijd gaf volgend resultaat: 20.1.1985, voormiddag: Verliezers: Vermeir-Sportshop Van Gaeveren-Colman Winnaars: Van Malderen-Rap en Vlug Post A-Post B De volgende kompetitiewed strijden hebben plaats op zon dagvoormiddag 27 januari. (r.v.) JUDO Ook rond de jaarwisseling wa- nemers slechts 27 punten, wat ren de Stekense schutters aan zeker als een minderwaardige de slag in het Tornooi van prestatie mag worden geboekt. Stekene. In alle drie de kamp- Behalve dan natuurlijk de 3 lokalen werden goede cijfers hoge die Stefaan De Sutter genoteerd, met natuurlijk de tegen 't zeil schoot en waarmee «uitschieter» in lokaal B: hier hij zich uiteraard plaatst voor totaliseerde de Bosdorpse de prijs van 't hoog. Wie zich schuttersklub «Vliegende Pijl» evenwel niet plaatste was ko- een prachtig resultaat met ning Achiel De Vos, zodat we liefst 32 punten. kunnen stellen dat de koning deelde in de malaise van z'n In het lokaal van groep A van onderdanen, schuttersmaatschappij «Cana da» op Stekene-Hellestraat Voor de prijs van 't Hoog was het kleine ploegje van «Ri- plaatsten zich onder andere vierenhof» aan de beurt. Met reeds 5 deelnemers, die erin hun 18 deelnemende leden lukten om alle 3 de hoogvogels brachten het ze het wel tot het neer te schieten. Dat belooft mooie totaal van 28 punten, dus zeker en vast voor een Dit ondermeer dankzij de drie spannende finale! hoge plus nog één kleintje van Gremar Luc Van Bastelaere, die dus meteen een puike prestatie liet optekenen. Trouwens, een goede prestatie over geheel de lijn voor dit kleine ploegje. Proficiat. Judoklub Moorsel, die zich tij dens de recente provinciale kampioenschappen wist te on derscheiden, blijft in de be langstelling. Op het kersttor nooi in Opwijk werden niet minder dan zeven medailles in de wacht gesleept. Bij de da mes wisten Marleen Wauters, in de kategorie -53 kg, en Greet Rombout (-59 kg) goud «mee te pikken Sandra De Wagtcr (-59 kg) moest zich daarentegen tevreden stellen met brons. Bij de juniores kreeg Karine Lockefeer even eens het brons omhangen. Hans Brisard (—68 kg) ging bij de heren-beloften met het bronzen plakket lopen terwijl de finale in de junioreskatego- rie (-60 kg) een volledig Moorsels onderonsje werd. Gustaaf Cami en Mare De Wagter kampten op de tatami een eerlijke en open strijd uit, waarbij eerstgenoemde zich het sterkst toonde. Tijdens dit tornooi werden ook examens afgenomen voor scheidsrechter en hierbij slaag- je de assistent van hoofdtrai- "-•■ddy Bellon, André De j&onder, Tot slot nog dit: '«t deed eveneens reken door de zwarte gordel te be- klub in opmars, dan komt de machtigen waardoor hij het to- naam van Moorsel vrij vaak taal van de klub op tien brengt, voor. Als je spreekt van een judo- R. Gits BOWLING BC Alloo-Blomberg-De Meersman is na zijn recente overwinning vaster op de eer ste plaats in tweede nationale afdeling gekomen. Jn de thuis wedstrijd tegen Wima wisten Bruno Rossi en de zijnen met 3-1 cijfers te zegevieren. Het werd nochtans geen gemakke lijke overwinning, wat aange toond wordt door het aantal kegels die beide ploegen wis ten om te gooien. Voor BC Alloo waren er dat 2700 tegen 2570 voor de bezoekers. De individuele prestaties van de gastheren mochten echter best gezien worden. Iwein Haerens scoorde het hoogst met een totaal van 582 kegels, gevolgd door voorzitter Bruno Rossi met 563 kegels, Van Vaerenbergh met 52, Johnny De Bock met 517 en Willy De Ridder met 512, Door deze zege heeft BC Al loo Blomberg-De Meersman vijf punten voorsprong in de rangschikking op het tweede geklasseerde Esperanto. R. Gits In groep B die kampt in het lokaal van «Willem Teil», bij Rita Van Steen te Stekene- Koewacht, was het de beurt aan de grote ploeg van «De Vliegende Pijl» van de Steken se wijk Bosdorp. Schutters- ploeg die natuurlijk luid ruchtig zoals steeds aange moedigd en aangevoerd wordt door «De Witten». De Bosdor- penaren waren komen opda gen met 23 deelnemers en half weg hadden ze reeds 22 punten neergeschoten. Waaronder de 3 hoge van huurling Dirk Selis. Later schoot hij er nog een kleintje bij. Uiteindelijk, bij de finale-afrekening, kwam men evenwel lange niet aan het dubbele. Wel schoten ze het totaal van 32 punten bij elkaar. Daarvan kwamen on der meer 4 punten van «De Witten» en van de Janus. In groep C tenslotte, bij O. Goossens te Kemzeke, stond de zo gevreesde schuttersploeg van «Koninklijke Sportief» uit Met bi'hun'ranMn^leppersals ^fuisboogschieting. Bij kruisboogmaatschappij «De Ware Vrienden», gevestigd in lokaal «De Zwaan» bij Odilotiff1 sektorvoorzitter André De (j°osse"f' Kemzekedorp in Kemzeke werd onlangs de koningsschieting georganiseerd. Na de gebruikelijke vijf beurten Vos en verbondsbestuurslid scho°'1 au,a Van Remortel liefst drie keer de hoofdvogel van de wip. Zij wordt dus koningin voor Jerome de Hooghc~~ André Van Gasse. En toch e" ^eter Van Hoecke, Willy Thuy, Irene Waem en Roger D'Hanis. Willy Thuy, echtgenoot van de «koningin» haaldti haalden de «Sportieve» deel- "e meeste kleine vogeltjes naar beneden en mag mag zich dus «prins» noemen... (gremar) 24 - 11.1.1985 - De Voorpost ZAALKORFBAL KORFBAL Dit weekend werd niet bepaald rooskleurig voor ons gewest, waarin slechts twee ploegen een punt konden veroveren. Voor de anderen werd het een nul. Ago Aalst kon tegen Floriant wél een punt halen en Vos Reinaert had van zijn reis naar Loenhout meer verwacht. Toch moest het vrede nemen met een 2-2. Temse, op bezoek by Wilryk, had niet veel in de pap te brokken en moest met 13-5 terug naar de kleedkamers. Atlantis Lebbeke kreeg geen kans tegen Vobako, dat aan de rust reeds 2-7 voor stond. Appels, op bezoek bij Espero, moest toezien hoe een sterkere tegenstander, weliswaar geholpen door de ref, met grote cijfers uitpakte: 12-4. FLORIANT I 4 AGO AALST 4 Toch een goede wedstrijd van Aalst, dat tegen Floriant een puntje kon meegraaien. De Merelbeekse ploeg ging goed van start en kon de stand openen met een ver schot: 1-0. "up de zevende minuut kon Aalst van dichtbij gelijkstel len: 1-1. Drie minuten later werd het zelfs 1-2, maar nog voor de rust kon Floriant de bordjes weer in evenwicht hangen. Na de rust ging Aalst verder in de aanval, maar een zwakke leiding van De Wulf zorgde ervoor dat de ploegen op gelij ke hoogte bleven. Toen Aalst op de tiende en de zestiende minuut uit zijn krammen schoot, kon Steven tweemaal scoren: 2-4. Op de zeventiende minuut kwam Floriant dichter bij: 3-4 en toen Floriant na een fout op een Aalsterse verdedi ger gewoon mocht verder spe len werd het 4-4. FLORIANT II 2 AGO AALST II 1 Ago Aalst II heeft in deze partij kansen genoeg gekregen om de balans in zijn voordeel te doen overhellen, maar die werden vrijwel allemaal ge mist. Het was Aalst dat eerst voorsprong nam in deze wed strijd maar Floriant kon met een inloper gelijkstellen. Op de negende minuut legde Flo riant de zege vast met een verre korf en dat werd meteen ook het laatste doelpunt. LOENHOUT 2 VOS REINAERT 2 Voor Vos Reinaert werd dit werkelijk de wedstrijd van de gemiste kansen en dat deed het de das om. Als we daarbij nog weten dat ook drie strafwor- pen werden gemist, dan kun nen we bezwaarlijk van een goede partij spreken. Er werd snel gespeeld waarbij de ver dedigingen om beurten aan de tand werden gevoeld. Aan de rust was de stand 1-1 en wat de Voskes. ook probeerden, niets mocht baten. Nieuweling Loenhout daarentegen kon uit heelwat minder kansen twee maal scoren en dat bleek vol doende om een punt in de wacht te slepen. Vos Reinaert probeerde het dan met af standsschoten, maar ook dat lukte niet. Ann De Wit en Serge Van Hove zorgden voor de twee Sinaaise korven. In de laatste sekonden miste Vos Reinaert nog een strafworp... Reserven Loenhout 3 Vos Reinaert 2 Ook hier lag de zege in het bereik van de Waaslanders. Met een tikje meeval bij de afwerking had er meer ingeze ten. Greet Roggeman en Dirk Audenaert maakten de doel punten. WILRIJK 13 TEMSE 5 Temse kon, op bezoek bij Wilrijk, geen kansen creëren, zodat er geen doelschoten en dus zeker geen overwinning kwamen. Wilrijk startte zeer snel en bouwde tegen de rust al een 6-2 voorsprong op. Het waren de Wilrijkse dames die het beste onderdeel van de ploeg vormden, zodat ze regel matig hun tegenstreefsters het vuur aan de schenen konden leggen. In de tweede helft speelde Temse iets beter, maar korven kwamen er niet. Het was integendeel Wilrijk dat de kloof verder uitdiepte. Temse- doelpunten kwamen er van Bert Bowling (2), Trees Van der Biest, Marc Cornell's en Peter Gillis. De reserven verloren hun wedstrijd met 6-3 en dat was wel iets beter dan wat de eerste ploeg had gedaan. Tony Pau wels en Guy Smet zorgden voor e goals. ATLANTIS LEBB. 4 VOBAKO 8 De bezoekers waren iets te "sterk voor Atlantis, dat zich wel goed verdedigde, maar aanvallend niet van de grond kwam. Daarvoor speelde Vo bako te kort op de bal en het liet de tegenstander geen kans om het gewone spel te ontwik kelen. De wedstrijd leek al gespeeld aan de rust met 2-7 en dat dachten de bezoekers ook. Maar Atlantis bleef tot de laat ste snik spelen en Vobako moest zich al beginnen reppen bij aanvallen van de blauwwit- ten. Na de rust werden heelwat kansen geschapen maar die omzetten is nog iets anders. Reserven Atlantis 4 Vobako 9 Een paar spelers zetten zich volledig in en onder impuls van Roger Van Ingelghem kon Korfbal. Vermits Vos Reinaert forfait gaf, speelden de scholieren van Atlantis tegen de veteranen met als resultaat jat< men aan de rust nog spreken de week wordt er thuis ge- van een goede uitgangspositie, speeld. Reserven en kadetten 3-4. Na de koffie ging het ech- spelen om 14 en 15 uur in de ter slechter en Vobako liep Lebbeekse sporthal, geleidelijk uit. Marc Dubois Marion Van Extergem speel den een goede wedstrijd. Van Marion, die zeer veel kapaci- teiten heeft, mogen we mis schien wat meer inzet ver wachten... ESPERO 12 APPELS 4 Al lag een nederlaag in de lijn der verwachtingen, nie mand had zulke hoge cijfers verwacht. Misschien akteerde Kadetten Appels te zenuwachtig tegen De kadetten wonnen tegen deze hoger gekwoteerde Vos Reinaert met 6-0. Volgen- ploeg. Daardoor was alle sa menspel zoek. Toen de Appel- se coach nog door de ref naar de bank werd gestuurd, waren de Appelsenaars nog meer in de war. Toch moet de neder laag niet alleen daaraan gewe ten worden. Espero was ge woon beter. Reserven Espero 4 Appels 3 Een goede wedstrijd van de Appelse reserven die echter tijdens de tweede helft enigs zins terugvielen. De doelpe ten werden voor de eerf~~ ploeg gemaakt door Wim Wilde en Chris Van den Stetfe terwijl bij de reserven Maifl Arbijn, Damien De Roeck I Luc Eeckhoudt kondf scoren. li Het eerste team, de resere en de juniors spelen volgen»" week in de Appelse sportbp tegen Merksem. p"

De Voorpost | 1985 | | pagina 24