Aalsters stadspersoneel verwacht (Schoonaarde) start sterk Burgemeester Uyttersprot pleit voor optimale dienstverlening Maximale inzet van I'-ÏV 1 jandelijke Gilde Herdersem met nieuwe vlag Kerststal met «Dekens voor Ethiopië» in Aalsterse Kattestraat OCMW Aalst op de bres voor noodlijdenden De Voorpost - 11.1.1985 - 3 iam Tackaert ivestiging voo :n zwemmer ^kende. VAI xlen het mind aan het staartje. Ifje naar de hand Meerhof die zelfs mis de Pelsmaeke Personeelsschepen Robert De Pauw, gewezen burgemeester te Baardegem, stelde by de nieuwjaarsreceptie voor het stadspersoneel in de Keizershallen dat de jaarwisseling steeds een aantal merkwaardige aspekten biedt. Ieder maakt voor zich zelf de rekening en boekhouders van bedryven bekijken het resultaat. Nieuwe strategieën worden gepland in funktie van de doelstellingen. Voor het Aalsters «bedryf» is die de optimale dienstverlening aan de bevolking. Die er kan zyn via een goed beleid plus de inzet van het stadspersoneel. I. r- i Aalst. Terwijl stadssekretaris Willems het woord neemt, luistert het kwasi voltallig Uitgaven voor personeel slor- Gent» kon worden behouden, neerden werd een stuurgroep *rhpnpntcnl\pop tnp !n\ pen ruim 50% op en voor 1985 de eindejaarstoelagen 83 en 84 opgericht die duidelijk de wind mmamammmmimmumm zal het miljard daarbij ruim schoots overschreden worden werden uitbetaald cn het sys- in dc zeilen heeft, teem van voorafbetaling van In 1985 zal het bestuur verder Voor het ontvangen loon moet de lonen bleef van toepassing, heel wat inspanningen voor het dan ook gepresteerd worden De tewerkstelling van werklo- personeel leveren: een aantal met maximaal resultaat. Ieder- zen werd dankzij een met mi- aanwervingen en bevorderin- een kan zich in gemoede afvra- nister Hansenne afgesloten gen zullen worden doorge- gen of hij inderdaad voldoende kontrakt worden gewaarborgd voerd, zodat leemten in de heeft gepresteerd voor het ont- met een minimale stempelpe- personeelsformaties zullen vangen loon. Eventuele mis- riode en nieuwe systemen wer- worden aangevuld, examenko- bruiken in dit verband zulen den uitgedacht om geldelijk mitees zullen worden aange- worden beteugeld. Er komt verlies bij stempelen tot het steld zodat examens onver- meer toezicht op de werktij- minimum te herleiden. Via wijld kunnen worden aange- den, op afwezigheden wegens BTK- en DAC-projekten kon- kondigd. Ook in 1985 zal de ziekte en op het benuttigen den 150 nieuwe personeelsle- politiek van maximale tewerk- van de arbeidsuren. Twee jaar den in dienst worden genomen stelling worden gevolgd met ervaring hebben de schepen en de reeds lang aangevraagde BTK-ers en DAC-ers. doen inzien dat een aantal per- diplomavergoeding komt er. De schepen verwacht dan ook soneelsledcn zich lenen tot Nonchalant toegekende on- dat elk personeelslid zijn ver- misbruiken wat schadelijk is rechtmatige vergoedingen zul- antwoordelijkheid opneemt en voor de gehele werking en len worden afgebouwd. zich optimaal ten dienste van voor het imago van het perso- Op het menselijk vlak werd de bevolking inzet, neel. aandacht besteed aan onthaal, Het «geldelijk statuut van begeleiding en voor gepensio- Jg<* sla UITGEVERIJ DE CUYPER me(Oud« Vest 34 Waj9330 Dffndarmonde melil®10®2/2V4060 egetBankrelt 1(8 442-8601481-36 ,jfrdc Pb|. voor lo. nummtr 34 F Jaarabonnement 1.620 F 6 maand 825 F ^3 maand 425 F Verantwocroenjke uitgever -D DE CUYPER De Denderstreek.se kwisfanaten weten in deze eerste maand van het nieuwe jaar niet meer waar de blikken te wenden. De lange wintermaand staat immers zwanger van het vele kwiswerk. In Hofstade by Aalst begon Rik Van Dessel het jaar met zyn eerste sportkwis. Zaterdag 12 januari wordt in het Parochiaal Centrum de finale betwist. Appels Kwistomooi Diezelfde zaterdag begint ech ter ook het jaarlijkse kwistor- nooi van de Koninklijke Har- manie Sinte-Cecilia uit Ap pels. Elk jaar weer slaagt de muziekmaatschappij, met als drijvende kracht telkens weer Alfons Bcurms, er in de meest gerenomeerde kwisteams uit de streek aan haar tafels te krijgen. Schiftingen, want er schreven dit jaar meer dan veertig teams in, op zaterda gen 12 en 19 januari in zaal Half-Af te Appels. Het wordt in Appels ongetwij feld weer een zeer gevarieerde kwis met telkens zestig vragen over alle mogelijke onderwer pen. Jokers kunnen punten met 2 of met 5 vermenigvuldi gen. Op 26 januari is er nog een herkansing en op 9 februa ri, altijd in dezelfde zaal en altijd om 20 uur, wordt de finale betwist. Wie wordt in Appels opvolger van ATB dat vorig jaar verrassend de titel naar zich toe haalde? Kandida ten zijn er genoeg en iedereen kan de strijd gratis meemaken. Bibliotheekkwis te Buggenhout Minder traditie maar na zes jaar toch al een kwis waarover gesproken wordt: de kwis van de Vrije Openbare Biblio theek Buggenhout. Tijdens drie kwisavonden, vrijdagen 25 januari en 1 en 8 februari, zullen 42 ploegen de vragen van kwismaster Cosijns door worstelen. Telkens van 19.30 uur af in de feestzaal van het Sint-Michielskollege Elke avond worden de ploegen uitgeloot in drie reeksen, de laatste vrijdag speelt men vol gens de plaats in de rangschik king. Elke reeks krijgt twintig vragen uit de rubrieken aktua- liteit, sport, geneeskunde, film, dierkunde, toerisme, taalkennis en verkeer. Nieuw in het tomooi zijn de joker en de mogelijkheid om via een solo-antwoord dubbel te sco ren. Telkens weer werd het Buggenhouts Bibliotheektor- nooi een spannend kwisgebeu- ren. Alles laat vermoeden dat het dit jaar net zo zal gaan. Kompetitie Appelse Kwis- vrienden Vanaf de eerste zaterdag van februari hernemen de Appelse Kwisvrienden ook hun kompe titie. En al is men in de drie afdelingen al voorbij halfweg toch blijft ook hier de spanning te snijden. In derde afdeling lijken Meerhof en Tiem de wip naar tweede te kunnen maken en na de avond van 2 februari, ploeg X moet dan bij Pachter de kwis leiden, kan hier al veel duidelijk worden. Meer span ning in tweede waar Kanner- nieopkommen (KNOK) sterk speelt maar toch nog steeds het gevaar van VAL-Buggenhout voelt. Waarschijnlijk promo veren die twee teams toch naar eerste. Eerste afdeling waar Wodeismedoade en Loco on deraan bengelen en waar Jono- groots nog steeds op kop speelt. De laatste weken voor de feestdagen waren voor de ploeg van Rik Raemdonck echter zo rampzalig dat én Aquila, titelhouder in Appels, én Volgend Jaar Beter, na zijn titel in 1982 eindelijk weer in een toonaangevende rol, op enkele punten volgen. Op 2 februari in zaal 't Peird mag geen van die drie titelkandida ten een steek laten vallen. Naar de klimaks In januari gaat ook de Vlaam se Klub de finaleploegen voor zijn groots Interprovinciaal Kwistomooi Dendermonde se- lekteren. Zaterdag 19 januari zullen bijna zeventig ploegen vechten om een plaats bij de uiteindelijke 45. Bijna tien ploegen zijn trouwens vrijge steld van deze schifting. Ze kwissen al minstens tien jaar met de Vlaamse Klub. Op 22 februari start dan het eigenlij ke tomooi. Met Engeland als landenrubriek... Hugo Aerts De avondstand 1. Tiem 138 2. VAL 130 3. Zeveneken 124 4. Smash De Pinte 122 5. Meerhof 120 6. Jonogroots 116 7. Cramme Stekene 114 8. VSJ 112 9. ATB 100 10. Ploeg X 94 11. Camu 88 12. Jong Timarcha 74 13. Efsee 74 14. Surboum 68 15. Sportboys 68 16. Culturele Cent. 66 17. Nieuw Hofstade 54 18. Pallieter 36 H.A. Aalst. Toch een paar koppeltjes op de dansvloer tijdens de nieuwjaarsreceptie (a) een degelijk verwarmde kerk, schril afstekend tegen het gure winterweer buiten, dde pastoor Armand Mussche verleden zaterdag in een aangepaste eucharistieviering gloednieuwe vlag van de Herdersemse Landelijke Gilde. zyn homilie stelde de pastoor, tevens proost van de Landelyke Gilde die ruim 60 leden dat, al schynt de tijd van het opmarseren achter vlaggen eerder gedépasseerd, een g als zinnebeeld toch ook nu nog betekenisvol is. i vlag heeft immers een Gilde Herdersem is deze vlag van evenwicht en verder van jdschap waarvan ze onom- de konkretisatie van trouw aan vrede en harmonie. In casu nden getuigenis aflegt van het geloof, volksverbonden- gaat het o.m. over de strijd idealen en doelstellingen heid, plaats voor de boer op tegen stinkende Dender, be- een bepaalde gemeenschap het platteland, behoud van ken en grachten, strijd tegen Voor de Landelijke groen als kleur van natuur en ongekontroleerde onteigenin gen (Wijngaardveld, Dender- land) en een niet aan de plan nen van Akkermans. De Lan delijke Gilde vraagt zich o.m. af waarom de V.V.V. «De Fa- luintjesstreek» niet in het ver leden nu heeft het geen zin meer heeft gereageerd te gen de hoogspanningslijn doorheen het Denderland. 70 jaar op de bres Gesticht in 1913 de archie ven gingen spijtig genoeg ver loren ontstond de Landelij ke Gilde uit de Belgische Boe renbond na de splitsing in enerzijds meer gespécialiseer- de bedrijfsgilden en anderzijds Landelijke Gilden. Stichters waren oud-burge meester Frans Van Nuffel als voorzitter, en schoolhoofd Hector Muylaert, sekretaris en vader van dc huidige secreta ris. Duo dat opgevolgd werd door voorzitter Alfons Van Nuffel, de vroegere eigenaar van de hoeve waar de Pikke- ling plaats had en sekretaris Alfons Doorns. Momenteel ziet het bestuur er uit als volgt: voorzitter Camiel Bruynlandt, ondervoorzitter Jaak Hutsebaut, proost E.H. Armand Mussche, sekretaris oud-burgemeester Antoine Muylaert en bestuursleden oud-schepen Albert Stockman, Antoine Lam- brecht, Chris Van den Berghe en Paul Vermoesen. Langzamerhand neemt in de LG het aantal niet-boeren de Vaandrig en vlag van de Landelijke Gilde Herder- bovenhand. Al wie immers ge- (aj ïnteresseerd is in het behoud van landelijke waarden is er Hofstade Hofstaadse sportkwis Tweede avond wordt verschoven Ook de Hofstaadse kwisvrienden zitten met winterproblë- men. De tweede avond van de eerste sportkwis moet noodgedwongen verschoven worden. Normaal moesten de kwissers op vrijdag 11 januari opnieuw aan de tafels, maar de finale werd nu gepland op zondag 20 januari. Dan worden de sportbollebozen om 19u30 in het Hofstaadse Parochiaal Centrum verwacht. (H.A.) welkom, ook al behoudt het bestuur zich énig recht tot se- lektie voor. Hoofddoel blijft dat het een hechte groep vrien den blijft en dat de gestelde doeleinden aktief betracht worden. Dit bvb. door deelna me aan de jaarlijkse Pikkeling, door de «dag van de land bouw», de terug ingevoerde kruisprocessie om de zegen over de veldvruchten af te smeken en door de aktiviteiten van de dorpsersteams van «den Boskant». Verder zijn er het Driekonin genfeest, de jaarlijkse reis in eigen land, het aantrekken van eminente sprekers als Armand Pien, Dr. Jan Vermeire, van Poverello» en advokaat Bert Aerts, overlevende van een koncentratiekamp plus dan de gewone vormingsavonden, snoeilessen en vergaderingen met de plaatselijke KVLV. Wijding Het zegenen van de groen witte vlag met «Landelijke Gil de Herdersem» en te dragen door de populaire vaandrig Bert De Kegel werd een plech tig gebeuren met als meter Mw Germaine Hutsebaut-Muy- laert en peter Camiel Bruy^ landt met bij het altaar een eg en andere simbolen van het boerenleven op het platteland, met de uitvoering van het ge kende «Credo van de Land man» door koster Jozef Cop- pens en met het uitreiken van een zeer geslaagd gelegen heidssantje met o.m. als tekst: Vaandel, teken van eer, teken van trouw aan onze gilde, aan onze Landbouw Simbool van eenheid, simbool van band Met alle gilden van 't land». Viering Na de mis werd verzameld in café Sint-Antonius waar meter en peter trakteerden en daarna had een aangename receptie plaats in het Parochiaal Cen trum waar de produkten van de abdij Affligem duchtig wer den aangesproken: cider, vol gens de Paters zelf te drinken «met mate doch met regel maat» en kaas. voor de gele genheid sierlijk aangebracht op een es, een «Kazelaar». Tijdens het middagmaal geser veerd o.l.v. Yvonne Willems zorgde animator Jos Mertens voor de vrolijke noot, hierin duchtig geassisteerd door de oud-burgemeester en werd het (officieel) feest afgerond met een gratis tombola. Maar daarmede was de kous nog lang niet af want ook van feestvieren heeft men te Her dersem kaas gegeten. LH Aalst. De levende kerststal in de Kattestraat met onder meer de schepenen Borms en Vinck (a) De levende kerststal die twee weken lang in de Kattestraat heel wat belangstelling genoot, wordt ingeschakeld in de aktie voor Ethiopië. Aktie die zowel via de BRT als door het Rode Kruis zal worden gepromoot zowat in overeen stemming met de suksesrijke aktie in Nederland «Eén voor Afrika» en in één dag ruim 1 miljard opleverde. Gezien de felle vrieskou blijft aanhouden, heeft het OCMW in overleg met het stadsbestuur een hulpaktie opgezet ten voordele van hulpbehoeven den. Zo kan men tot nader bericht 24 uur op 24 uur te recht in verwarmde lokalen in het opvangtehuis in de Dokter De Moorstraat 52 van 9 tot 17 uur. Buiten deze uren zal de opvang geschieden in het rust oord Sint-Job, Marktweg 20 te Aalst en in het rustoord De Hopperank, Ninovestraat 191 te Erembodegem. Op deze plaatsen is gratis soepbedeling voorzien en kan mits vooraf gaande aanvraag een warme maaltijd worden bekomen aan de prijs van 80 fr. Het OCMW blijft verder in staan voor warme maaltijden, poetsdienst, klusjesdienst, huisvesting van bejaarden en hulpbehoevenden, financiële tussenkomsten en verwar mingstoelagen. De toelagen voor de maanden januari en februari kan nu onmiddellijk in zijn geheel worden uitbe taald. Met Intercom werd overeenge komen gedurende deze winter periode de elektriciteitsleve ring aan partikulieren in geen geval af te sluiten. Maatschappelijke werkers werden gemachtigd een extra verwarmingstoelage van 1000 fr. in noodgevallen uit te beta len. De bevolking wordt drin gend verzocht iedere noodsi tuatie te melden aan de voor zitter van het OCMW, Gast huisstraat 40 (053/78.33.66 toe-i stel 100) of de sociale dienst van het OCMW op het zelfde adres en telefoonnummer (toe stel 120). Deze kennisgeving kan ook gebeuren via de post bode, de wijkagent of een be staande hulpverleningsdienst. Aalst doet het uiteraard meer bescheiden maar kan alleszins als voorbeeld worden gesteld. Als iedere gemeente of stad een dergelijk initiatief neemt steken we wellicht onze noor derburen nog in de schaduw. Bij de kerststal opgesteld in de H. Geestkapel waar die dan toch uiteindelijk nog goed voor is werd een bus opge steld en daarin kwam bij de afsluiting ruim 66.000 fr. Som die wellicht zal gebruikt wor den voor «Dekens in Ethio pië». Aktie gepland na een oproep van drie Vlaamse artsen die er met de plaatselijke toestanden werden gekonfronteerd en het aan den lijve ondervonden. We stellen ons Ethiopië door gaans voor als een zeer warm land doch we moeten erbij be sluiten dat er heel wat vluchte lingenkampen worden opgezet op hoogvlakten en dat heel wat mensen uit de laagvlakten er heen trekken voor voedsel en medische verzorging, 's Nachts daalt het kwik er echter tot bij het vriespunt en zijn longont stekingen en zelfs overlijdens door de koude quasi zonder klederen schering en inslag. De 66.000 fr. zullen dan ook dienen om dekens aan te ko pen. Ook reeds gebruikte de kens dan wel degelijk ge wassen zijn zeer welkom. U kan ook dekens bezorgen aan de Paters Oblaten, Kerk straat 20 te Gijzegem, tel. 053/ 21.43.24 en giften kunnen ge stort worden op bankrekening 445-1614681-83. LH Op de traditionele nieuwjaarsreceptie voor het personeel van de stadsdiensten verheugde burgemeester Raymond Uyttersprot zich over de talryke opkomst omdat dergely- ke ontmoetingen in ontspannen sfeer bevorderlyk zyn voor goede relaties tussen overheid en medewerkers. In een gemeenschap met ruim 1.000 werknemers van diverse overtuigingen en met verschillende karakters zyn spanningen haast onvermydelyk. Toch blijft een goede verstand- diensten, houding binnenshuis een voor- Oplossen van dergelijke pro- waarde om te komen tot een goed beleid. Op het vlak van de dienstverle ning bereiken nog steeds te regelmatig klachten over onbe- blemen gaat niet via uitvaardi gen van allerlei reglementerin gen. Wél via medewerking van alle personeelsleden, vooral dan van deze die dagelijks met leefde houding, al te makkelijk het publiek in kontakt komen, doorsturen naar andere dien- Aan overheidsdiensten wordt sten, niet verschaffen van de terecht maar ook ten onrechte juiste inlichtingen en niet meer gebrek aan werklust, efficiën- behandelen van verzoeken net tie en organisatie aangewreven voor sluitingstijd en te lange waarbij niet uit het oog mag duurtijd voor afleveren van worden verloren dat de steeds sommige administratieve be- meer komplekse wordende ad- scheiden. ministratie niet altijd de snelle De diensten zijn verplicht tot evolutie van onze samenleving optimale dienstverlening al volgt. Van werknemers wordt wordt het publiek steeds meer thans naast vakkennis ook het eisend. Tenslotte is het de be- gebruik maken van geavan- lasdngbetaler die het allemaal ceerde technieken verwacht mogelijk moet maken. wat enkel via opleiding en op- Ook zijn er de kommunikatie- volgen van nieuwe technieken stoornissen te wijten aan ge- en veranderde procedures mo- brekkige koördinatie tussen de gelijk wordt. Spreker is er zich bovendien van bewust dat het personeel niet steeds in komfortabele en dankbare omstandigheden werkt. Toch behoort wie nu nog werk heeft tot de bevoor rechte klasse. Dank zij de gun stig evoluerende toestand van de stadsfinanciën kon niet al leen de werkgelegenheid be houden blijven maar zelfs ver hogen via de alternatieve ar beidscircuits als BTK- en DAC-projekten en tewerkstel ling van werklozen. Ook de regelmatige betaling van wed den, verlofgeld en eindejaars- toelage kon worden gegaran deerd. Dit via saneringen en besparinben, door de hulp van de Vlaamse Executieve, door speciale toelagen en niet in het minst door verhoogde fiskali- teit ten laste van de Aalsterse burgers. Dat deze burger dan ook nauwlettend toekijkt over de aanwending van de financiële middelen is vanzelfsprekend. Het bestuur doet dan ook an dermaal beroep op verant woordelijkheidszin en totale inzet. LH ;t was eigenlijk geen weer om een hond door te jagen. Bar in Hofstade by Aalst verwachtte men geen viervoe- ■s maar wel kwissers. De weergoden waren inderdaad Hofstaadse Kwisvrienden niet gunstig gezind voor hun rste sportkwis. Toch waren er 18 ploegen naar het eellig warme, nieuwe Parochiaal Centrum afgezakt, tn de favorieten ontbrak eigenlyk alleen Onnefretters jcl'egt Boom. De andere ingeschreven kleppers als Tiem, e p^eerhof, VSJ, VAL Buggenhout en Zeveneken waren an jjemaal present. eldJ eerste tien vragen kwisten hof, VAL, Zeveneken en favorieten zich al onmiddel- Smash volgden dichtbij, t naar de top van de rang- Na de break kregen Meerhof •ikking: de overwinning van en de Culturele Centrale rake ajjilliam Tackaert in de Chal- klappen: de Willebroekenarcn elg^gc Boule d'Or-Clicteur, zonken weg uit de top van de i h(f,ba"c'ub Aberdeen en de rangschikking na missers op f ujjistralische zwemkampioene volleybal, schermen en zwem- rv0<jwn Fraser waren voor prak- men. De Culturele Centrale d jjCh alle ploegen hapklare haalde slechts twee op twintig overt i"' a"een de birdie uit met een correct antwoord op golfspel bracht heel wat atletiek: de negeratleet John in moeilijkheden. Carlos. Dat was natuurlijk voetbalgiobo beet Jono- spek naar de bek van Tiem cn in het zand, zodat VAL, VAL die onder hun beiden Meerhof een kleine streden voor de avondoverwin- konden maken. Bij de ning. Tiem zou in de wielerglo- ploegen leek het bo en in de resterende tien ïek aan nek race te wor- vragen nog slechts één ant- tussen de ploegen van woord schuldig blijven: alleen Roelandt (V.K. ex-Eendracht Aalstspelers Hofstade) en Yves De Van Himst cn Trappeniers ble- (Sportboys). ven hen onbekend, tweede vragenreeks bracht Voor de ploeg van Dirk voor Tiem dat al- Amandt is dit een nieuwe be- Salnikov niet vestiging van hun kunnen: na AL en Meerhof prachtige prestaties op de «reu nci minder goed en het MM-kwis en een leidersplaats jTrrassende Smash De Pinte jn de derde afdeling van het zo^te °P naar d« tweede Appels Kwisverbond. is het Intussen bengelde An- duidelijk dat Tiem zich binnen Janssens met Pallieter ho- het jaar heeft opgewerkt tot één van de beste ploegen uit de was een rCgio. «ijc iiddi uc nanu van VAL VAL is echter nog niet uitge- i aLMecrhof die xUa w,ste'? dat teld, hoewel 8 punten inhalen de Pelsmaeker dc jaar- 0p een ijzersterk Tiem geen van de Neder- lachertje wordt, roeifederatie had gekrc- Ontgoochelingen waren wel Dc Culturele Centrale Meerhof, gestart als grote fa- u. Eddy Dicnckx was intus- voriet, en Jonogroots. Bij de h(n °P8erukl als eerste Hof- nieuwkomers waren de presta- vereniging, en Eddy ties van dc ploegen van Her- daar duidelijk blij om. man Van Molle (Jong Ti- het kan verkeren: voor marcha) en Gerrit Vervecken r-uze al was Camu vrijwel (Efsee) hoopgevend. De ge- oelijke hoogte gekomen lukkigsten waren allicht de r ~rrr de rangschikking jongens van Camu die stevig j^g altijd Tiem, maar Meer- de touwtjes in handen hebben bij de Hofstaadse ploegen: al licht kunnen ze binnenkort een uitgave van gratis een thuiswedstrijd van Andcrlccht bijwonen.

De Voorpost | 1985 | | pagina 3