7 t V r De vriendschap die ge bij AA vindt is niet te beschrijven» vVlviyJ/ 7 Schepen van Financiën haait fors uit naar de P.V.V. te Lokeren i) Landdag op 15 juni in Wieze Gesprek met leden van Lokerse AA-groep De Durme - Boomaanplantingen en waterlastproblemen te in Sint-Laurentiusschool te Lokeren Strenge vorst in het weekend 12 - 25.1.1985 - De Voorpost «1985, het jaar van de AA», zegt Freddy uit Lokeren. We fronsen de wenkbrauwen. Want we dachten dat het jaar '85 dat van de jeugd was. Freddy verklaart zich nader: «Ik bedoel: 1985 wordt het jaar van de AA op internatio naal vlak, en dikwijls in gesloten kring. Het is namelijk 50 jaar gelden dat Bob (dokter) en Bill (effektenmakelaar), allebei verslaafd aan de drank, de handen in elkaar sloegen om van die drank af te geraken. Het startsein werd gegeven in Akron (USA). Nu, vijftig jaar later is AA in 116 landen vertegenwoordigd, verdeeld over wel veer tigduizend groepen. In al die landen zal het internationaal kongres in het teken staan van «50 jaar AA wereldwijd». De dichtsbijzijnde manifestaties zijn Keulen (Duitsland, Lunteren (Nederland). Voor de vijf Vlaamse provincies vindt de landdag plaats te Wieze in de Oktoberhallen, op 15 juni. Een evnement dat niemand die enigszins met alkohol te maken heeft, (medici, sociaal geëngageerde) bestuursverantwoordeiijken of partners van alkohol ver slaafden, zou mogen missen. Oost-Vlaanderen heeft in het verleden bewezen dat het organisatietalent bezit. De apotheose is in Montreal (Kanada), waar de 116 landen waarschijnlijk (op eigen kosten!) vertegenwoordigd zullen zijn. Ik verwacht dan ook dat zowat vijftigduizend mensen naar Montreal zullen afzakken. Tot daar Freddy. Ten huize van Freddy en Yvette gingen we ons licht opsteken. Het gesprek werd een «schuifkensreportage», om het geheel vlot, begrijpelijk en leesbaar te maken. Anonieme Alkoholisten, afge kort AA, is een gemeenschap van mannen en vrouwen, die gezamenlijk hun ervaring, hun kracht en hun hoop aanwen den om het probleem, dat ie der van hen persoonlijk moet overwinnen tot oplossing te brengen en anderen te helpen om herstel te vinden voor het alkoholisme. «Ja, wij zijn alko- holist», vertellen ons Leon (op donderdag), Freddy (vrijdag) en Paul (zaterdag). «Wij zijn daar niet fier op, maar des te fierder zijn wij dat wij probe ren er iets aan te doen. Alko hol verziekt uw ganse lichaam en geest. Hij verziekt de fami liekring en al wat erbij hoort. Ziek zijn is géén schande. Het is wel een schande er niets aan te doen. Met de vrienden rond de tafel lukt ons dat aardig. Wij hebben ook onze levens wijze aangepast; wij doen weer mee. AA heeft ons doen herle ven, ons herkneed tot wij weer in de maatschappij pasten. Nu vallen wij op door... niet op te vallen». Groep De Durme In Lokeren heet de AA-groep «De Durme». Sinds 1970 over gewaaid naar onze Durme- streek heeft deze groep snel uitbreiding genomen. Na vijf jaar had men een vaste kern van acht man. Bij het tien jarige bestaan was men met 22 aangeslotenen. Daarna is het ledental gegroeid tot een tach tigtal. Stuk voor stuk staan de leden te trappelen van ongeduld om de boodschap te mogen uitdra gen, om hun nog zieke broer of zuster de helpende hand te mogen reiken. Eerst waren de vergaderingen elke zaterdag, dan kwam vrijdag, en daarna donderdag. Drie vergaderin gen in de week om het leden aantal een beetje te spreiden. Doelstelling «Wij proberen een zo familiaal mogelijke sfeer te kreëren, met in elke vergadering een boodschap: ofwel één der twaalf stappen, ofwel een the ma. Iets om eens over na te denken, iets waar je desnoods een ganse week kunt over pie keren. De ene week al iets luchtigers, ook al eens kei hard, maar steeds met een boodschap. Wij zijn ook zeer gehecht aan tussenweekse kontakten met elkaar. Door middel van een kort bezoek, een vluchtige goeiedag, of tele fonisch. Voor de nieuweling is het heel belangrijk om de eer ste weken te overbruggen. Na derhand leert men mensen kennen die op dezelfde golf lengte zitten of dezelfde hob by's hebben. Dat verstevigt de vriendschapsbanden» De taal van het hart «Wij houden het bij de taal van het hart. Zonder franje maar recht op de man af. Wij redeneren dat, als AA toegan kelijk is voor iedereen, er ook voor iedereen verstaanbare taal moet gesproken worden. Ingewikkelde theorieën en en cyclopedische woorden zijn bij ons uit den boze». «Vriend, hier zyt ge welkom!» «Het is zeker niet de bedoeling om aan ledenwerving te doen. We willen slechts een tipje van de sluier oplichten en een beet je vragen voor onze levenswij ze. Beter gezegd nog: voor onze nieuwe levenswijze. Le ven zonder alkohol is voor een drankzuchtige zeker geen la chertje. Met de hulp van het AA-programma lukt het ons aardig. Als ge het niet meer ziet zitten en de maatschappij geeft u geen enkele kans, dan ontvangt de AA u nog altijd met open armen, en die zegt: «Vriend, hier zijt ge wel kom!». Wie ge ook zijt, wat ge ook hebt uitgespookt, welke overtuiging ge hebt, ge zijt welkom als ge maar wenst op te houden met drinken. Over uw verleden wordt de spons gevaagd, ge begint op een nieuwe lei, ge begint een nieuw leven. Zulke kans krijgt ge nergens meer. Het is dan ook goed te begrijpen dat ve len deze laatste redplank met beide handen grijpen, en er voorzichtig mee omspringen. Maar eens alkoholist, altijd al- koholist! Terugkomen doen ze echter, zij het niet meer bij de groep De Durme (uit eerlijke schaamte), maar dan toch naar een andere groep. Die zal u dan weer met open armen ont vangen, en misschien lukt het daar wel». Kontakt met medici AA-groep De Durme ziet er in geen geval tegen op, kontakt op te nemen met de medici, «integendeel, wij zijn er al meerdere malen goed mee ge varen. Het zou zelfs gevaarlijk zijn, te willen wedijveren met de bestaande medische dien sten. Niet zozeer voor onszelf, maar voor de nog noodlijden de alkoholverslaafde. Wij ver dedigen wel onze AA-theorie met hand en tand. Maar ons in een onoverzichtelijk avontuur werpen doen we niet. Een re latie van wederzijds vertrou wen en begrip lijkt ons de gepaste formule». De twaalf stappen Het AA-programma bestaat uit twaalf stappen. «Dat zijn suggesties die we proberen te ontdekken. Beetje bij beetje proberen wij uit elke stap iets te halen dat ons kan helpen tot de terugkeer in de maatschap pij. Het is zeker niet de bedoe ling om deze twaalf stappen van buiten te leren. Het bij zonderste is, ernaar te leven. En als we dan langzaam maar zeker onze plaats in de maat schappij weer ingenomen heb ben, proberen we die ook te behouden». Het AA-programma staat of valt bij de eerste stap. Die zegt: «Ik moet erkennen dat ik machteloos sta tegenover de alkohol, en dat daardoor mijn leven stuurloos is geworden. Ge moet tot die konklusie ko men voor u zelf, niet tegenover een ander, maar tegenover u zelf. Zonder totale overgave gaat het niet. Wie er bijvoor beeld zou aan beginnen voor zijn vrouw of kinderen, voor zijn werk of voor zijn rijbe wijs, die stevent af op nog méér ontgoochelingen. Men moet echt verlangen om op te houden met drinken. Pas dan is men op de goede weg. De overige stappen vormen een opeenstapeling van de nor maalste zaken om terug mens te worden in de maatschappij. «Men zou het een leidraad kunnen noemen, om de scheve situaties die wij kreëerden in onze drankperiode, om te bui gen tot een gelukkige nuchter heid. We noemen ze normaal, omdat we ze doorspartelen. Maar in den beginne kijkt men wel eens raar tegenop. Het is een levensprogramma. Dus, volleerd zullen we wel nooit zijn: elke dag ontdekken we iets nieuws, en... we hebben veel tijd». «Als ge dan een tijdje mee draait in het AA-programma, wilt ge ook wel eens uw dankbaarheid uiten. Dat kan gebeuren door een lotgenoot die de strijd aan het verliezen is, de weg naar het herstel te wijzen. Als iemand een beroep op ons doet, dan gaan we er op af. Steeds met twee zijn we om de boodschap uit te dragen. We doen dat uit vrije wil, gra tis. We verspillen er zelfs onze benzine aan. Daar geven we niet om, hoewel dat niet altijd gewaardeerd wordt. Soms worden we ontvangen met open armen, soms vliegen we buiten vóór we zijn binnenge komen. Maar gèèn doen we. Liever buitenvliegen dan aan onze plicht verzaken». Peterschap Het peterschap is een heel be langrijke faktor in het AA- leven. «Een goede peter is om te beginnen een goede luiste raar. Die peter kiest ge zelf. Men zou het een vertrouwens man kunnen noemen, een soort biechtvader, die het biechtgeheim of de anonimiteit niet zal schenden. Dat verbe tert dan weer de vriendschaps banden. Het is zoals bij twee kleine kinderen die een ge heimpje van elkaar kennen. Dat geheimpje houdt ze ook samen». Zelfbedruiping AA bedruipt zich zelf. «Wij aanvaarden geen subsidie van buitenuit. Wij moeten zien rond te komen met de anonie me bijdragen die in de hoed gedeponeerd worden. Ver plichte bijdragen zijn er niet. Als een nieuweling de eerste weken niets in de hoed legt, dan liggen wij daar niet wak ker van. Als we maar rondko men is het genoeg. Een voor deel is er aan: voor een lege kas wordt niet gemakkelijk ru zie gemaakt» Gestabiliseerd Een AA-lid dat een tijdje nuchter is, noemt men een «gestabilisserd alkoholist». Een groot verschil met een genezene of een ex-verslaafde. «Wij zijn ons er ten volle van bewust: eens problemen met alkohol, altijd problemen met alkohol. Daarom stabiliseren wij ons, door... het eerste glas te laten staan. Zo simpel is dat». «Wy noemen iedereen met zijn voornaam. Steekkaar ten zijn er niet, en als ie mand géén bezoek wenst te krygen in de loop van de week, dan is by of zij zo eerlijk om ons dat mee te delen. Ook het adres van het vergaderlokaal geven we niet zomaar prys. We wensen geen pottenkijkers. In het lokaal hangt steeds een bordje: «Wie je hier ziet, watje hier hoort, als je hier weggaat, vertel het niet voort». Eerlykheid, verdraagzaam heid «De taal van AA is zowel zacht als keihard. Als er iets is dat tegen de borst stuit, wordt het eerlijk uitgepraat. Ook als ie mand een slippertje maakt wordt dat gezegd, en men tracht te herbeginnen. Maar direkt daaraan gekoppeld wordt verdraagzaamheid. We tend dat we steeds met ver schillende gedachten zullen zit ten. Wetend dat het AA-pro- gramma van de alkoholist een mens kan maken, maar géén robot». Fierheid en verjaardag «Als ge een AA-lid mocht la ten kiezen tussen zijn geboor tedatum en de datum die hij meekreeg als hij zijn eerste glas kon laten staan, dan zou den velen twijfelen. Die eerste dag nuchterheid of die fameu ze 24 uren... daar zijn sommi gen zo fier op dat ze zelfs het uur nog weten van hun laatste glas! Die verjaardagen worden nooit vergeten, en zijn dikwijls de aanleiding tot een stevige «traktatie» in de vorm van een smakelijke taart. Een veelvul dig verschijnsel in AA trou wens is dat eens ze een tijdje nuchter zijn, ze de taartjes, roomijsje en andere zoetighe den leren waarderen». doen hun duit in het a het AA-gebeuren ii De Durme. Tradities «De «tradities» vorn soort innerlijk reglenj de AA-groep en de A geheel te beschermen.! van de tradties ovej wordt wil dat niet z ze u direkt zullen buitet Maar ge moet er toe lichtzinnig mee om integendeel. Want er\5 tijd koppen als er met 3 dities» geknoeid wordtj er moet bijgezegd dat H den gebeurt dat iemi tradities aan zijn laars li Vertrouwen AA-groep De Durme Sfaun verder te doen zoals meti. is. «We hebben het \PeK- wen van vele dokters, f kliniek, en van de sociak^^v tenten van het stadhuis, dat vertrouwen danke hen. En speciaal woordj dank zouden we willen r tot onze Al-Anon-groep 1 alleen voor de nieuwe ki ze gaven, maar ook vc steun die ze ons dagelij ven in onze strijd teg i alkohol». Het sereniteitsgebed «Wij eindigen onze vergade ringen steeds met het AA-ge- bed. Men zou het ook een overdenking kunnen noemen. Als je het eens goed gaat ont leden dan kunt ge het hele AA-programma daarin vin den. Ik moeilijke tijden heeft het al menigeen geholpen. Het is een vaststaand feit, dat als iemand de AA-beweging de rug toekeert, en van alle litera tuur afstand doet, het AA- gebed nog het laatste zal zijn». God of hogere macht Zowel in het AA-gebed als in de twaalf stappen komt het woord «God» of «hogere macht» nogal eens voor. En dat in een programma dat openstaat voor iedereen, ook voor niet gelovigen. «Maar dan wordt er dadelijk aan toe gevoegd: «Zoals elk van ons persoonlijk Hem aanvaardt». Dus ook dèt kan geen twist punt zijn, want iedereen ge looft bij nader inzicht in iets. Een doordenkertje daarbij is Voltaire, als hij spreekt over de tijd, de aarde, de sterren en de zon: «Ik kan niet geloven dat een horloge geen horloge maker zou hebben». Vyf voor twaalf «AA heeft voor de Vlaamse groepen ook een maandblad, met de sprekende titel «Vijf voor twaalf». Het is een prach tig blad, met ervaringen over dc ganse wereld. AA-groep De Durme heeft verschillende abonnementen. We durven een artikel al eens gebruiken bij een vergadering, met uiter aard respekt voor de mening van de schrijver. Iedereen die belang stelt kan zich daarop abonneren, mits storting van 300 fr. per jaar, op rekening nummer 414-8098951-69 met vermelding «5 voor 12». 24 uur «We leven dag per dag. 24 uren zonder alkohol, het is makkelijk vol te houden. Mor gen beginnen wij opnieuw. Er zijn twee dagen in de week waar wij ons geen zorgen over maken: gisteren en morgen. Wat daartussen komt, daar proberen wij er het beste van te maken. Want vandaag is de dag waar gisteren wij ons nog om bekommerden en zorgen over maakten. En zie nu eens hoe gelukkig wij zijn dat we «vandaag» mogen meemaken. Gisteren ligt achter ons, en morgen zullen wij wel zien wat ervan komt». Vriendschap en dankbaar heid «De vriendschap die ge bij AA ontvangt is niet te beschrijven. Die spontane glimlach, die ste vige handdruk of dat gemeen de wuifhandje zeggen toch zo veel. Zo zijn er AA-leden die elkaar slechts een paar maal per jaar ontmoeten, en die de grootste moeite hebben om... afscheid te nemen. Zo uiten ze hun dankbaarheid tegenover elkaar. Omdat ze weten dat ze niet meer alleen staan. Dank baar zijn tegenover de AA is trouwens een optie voor de toekomst ook al leeft men dag aan dag». Jongeren «Het moet gezegd dat jonge ren het drankprobleem iets vlugger inzien dan vroeger. Het dwingt respekt af als een twintiger de drempel van het AA-lokaal overschrijdt. Komt het door de betere voorlich ting? Wij weten het niet. Eén ding staat vast: de jongeren Al-Anon /origt Ie me 0 hui dnt*arfif luider /raag Al-Anon is een nevenorgfckt V tie van AA, die de famSfs, c drankzuchtigen groepeenEjr j Anon werkt ongeveer oklinii( zelfde basis als AA. «Wik gen de partners op van allr^!0'' listen, of zij gestabiliscerr*'lze of niet. Ook wordt er gefeblei over de twaalf stappen De S| proberen de leden aan hcftunsl stand te brengen dat ze|>|eek moeten verzoenen ziektebeeld van hun Ook wordt aandacht ba aan het terug leren prater00." de partner en het leren fcTon8 ren naar hem of naar jde 'o Alkohol is niet alleen degroef van de alkoholist zelf, m«Even ziekte van het héle gezin, ieerst drankperiode groeit ietkvorjg van elkaar weg. Dat proC,,/,^ wij te doorbreken. Ment"* in Al-Anon opnieuw ver", wen te geven aan de par88 maar ook vertrouwen te f®" gen in zichzelf. Om dan snelde op een nieuwe basis te btgeen ginnen. Al-Anon groep 984, Durme vergadert maandd^-gan en net als AA met een aantal leden. De thermort j van een goed draaiende g zijn de lachende gezichta men er ontmoet. Terug lvoor lachen is op zichzelf ge«wn chertje, want als koning imilit. hol in uw huis heerst, is er'natio een lach geen plaats». Ztmissi sluit Yvette. Geïnteresseerden kunnen #Nikl terecht via postbus 15, uitgi Lokeren van de groep De. kriti me. Ofwel telefonisch bij waai en Jeanne: 091148.61.07; f dy en Yvette: 091148. li Paul en Martha: 091146.9i De terd; J-Wei Tijdens een nieuwjaarsreceptie die vorige vrijdag in het Volkshuis te Lokeren georganiseerd werd door de plaatse lijke S.P.-afdeling, heeft de voorzitter en tevens schepen van financiën, Willy Van Kerckhove, nogal wat pijlen afgeschoten in de richting van de P.V.V. vooral met betrekking tot de oppositierol die deze party bekleedt op het Lokerse vlak. In aanwezigheid van S.P.- Volksvertegenwoordiger Fred dy Willockx, Senator Pros Matthijs, lokale mandatarissen en de bestuursleden van de diverse socialistische organisa ties trok Willy Van Kerckhove vooraf sterk van leer tegen de nationale politiek. Hij zei dat de aanpak van de regering Martens-De Clercq (Groot- jans) geleid heeft tot de veral gemeende verarming van de werkende mens. «Slechts de bezittende klasse vaart wel met de politiek van vandaag. Zou het toch waar zijn dat Willy De Clercq het zinkende schip heeft verlaten echter niet zon der zijn vrienden nog eens ex tra te bedenken door: de winstmarges van de be drijven mogen niet dalen: daarom terug inleveringen op de rug van de werknemers: geen indeksaanpassing; huur van woningen prak tisch vrijgegeven en terug de hoogte in zonder te spreken van die tergende huuronzeker- heid voor kleine huurders; alsmaar stijgende prijzen, ook de openbare diensten moeten eraan geloven zoals spoor, post, tram, bus en tele foon, terwijl anderzijds en cy nisch de dokterstarieven om hoog gingen, evenzo voor stookolie terwijl nieuwe inle veringen in de sociale zeker heid opgelegd worden» aldus de spreker. Hij stelde zich de vraag of een arbeider dan soms geen goeie boterham meer mag ver dienen. «Vraag het eens aan de mid denstand wie er bij hen geld in het laadje brengt?» was de boodschap van de S.P.-voor zitter en hij bracht hierbij de blauwe uitroep: «Niet U, maar de staat leeft boven zijn stand,» in herinnering. Gemeentebeleid In Lokeren is de P.V.V., al hoewel ze zich wel anders pro beert voor te doen, volgens Willy Van Kerckhove, zeker niet beter. «Ze vallen ons gemeentebeleid aan: er ontbreken zogenaamde struktuurhervormingen. Wij hebben daar slechts één ant woord op: wat moet ge doen als men U een put nalaat van zo'n 60 miljoen tekort in de kas? De Stad moet verder bestuurd worden. De Stad moet verder diensten kunnen verlenen. Het personeel moet verder be taald worden. De Lokeraar moet verder kun nen rekenen op de Stad en zijn diensten. En wat deed die P.V.V. aan struktuurhervormingen gedu rende hun 12-jarige deelname aan het stadsbeleid?» vroeg de S.P.-voorzitter zich af. Hij vervolgde: «De houding t.o.v. de geneesheren in de kliniek toont duidelijk aan welke kant de P.V.V. kiest: en dat is zeker niet deze van de zieken, noch van de doorsnee Lokeraar. Daar wil de P.V.V. niet eens meer horen van enige bijdrage door de geneesheren in de ge bruikskosten van de kliniek: al wat door ons wordt gevraagd is te veel, veel te veel. Het tekort van de kliniek, zo'n goede 12 miljoen moet de stadskas maar bijpassen. Kunt U zich vandaag nog in beelden dat een kliniek die allerlei kosten doet om het de geneesheren mogelijk te ma ken medische prestaties te ver richten die aanleiding geven tot het ontvangen van honora ria, zonder dat diezelfde ge neesheren daar een billijke vergoeding voor betalen?». Volgens Willy Van Kerckhove willen de geneesheren amper 8% geven, doch dan op het door hen niet vrijgegeven be drag aan geïnde erelonen. «Ze vinden alles uit om toch maar niet te moeten aantonen wat ze verdienen in de kliniek, en dat met de steun van de P.V.V. Dus terecht onze vraag: M. Antheunis welk sociaal beleid verkiest U? Voor de inleveringen in de sociale zekerheid door de ar beiders aarzelt ge niet: al wat die mensen krijgen is teveel. De dokters moeten alles be houden. Dat noemt de P.V.V. een struktuurverandering,» al dus de Schepen van Financiën. Met betrekking tot de Labo en RX-afdeling van het O.C.M.W.-ziekenhuis zei Wil ly Van Kerckhove dat de beide betrokken geneesheren weige ren zomaar hun bijdrage te leveren voor het gebruik van de hen ter beschikking gestel de lokalen, de verlichting, de verwarming en de opkuis. Ie dere huur is teveel. Elk serieus is teveel, want ze kunnen het niet meer aan. Het labo staat zelfs voor meerdere hon derdduizenden in het krijt aan achterstallige huur. Belastingdruk In verband met de Lokerse belastingen betoogde Willy Van Kerckhove dat deze al leen in 1983 werden verhoogd en dit om enerzijds dc stadsfi nanciën weer gezond te maken en om anderzijds de verplich tingen, opgelegd van hoger hand, uit te voeren. «Noch vorig jaar, noch in 1985 zullen er nieuwe lasten komen en ik ben er zelfs van overtuigd dat we in de komende jaren een belastingsvermindering zullen kunnen invoeren, hoewel be scheiden, op een selektieve wijze dc meest getroffen men sen ten goede zal komen,» zei de spreker. Ten slotte hoopte Willy Van Kerckhove dat de bevolking de inspanningen van het Gemeentebestuur zal we ten te waarderen en dat stilaan elke objektieve waarnemer vaststelt dat de Lokerse P.V.V. alleen aanvalt voor de galerij doch zelf geen opbou wende voorstellen doet. Burgemeester Hilaire Liebaut heeft men voor de zijbermen er werk kunnen gemaakt wor- den. B. en W realiseert van Lokeren stuurde ons in gekozen voor hoogstammen; den van een gelijkaardig be- kele jaren terug dit fietst» verband met bovenvermelde tussen het fietspad en de rij- plantingsplan. Lokeren zou al- legde er vorig jaar een 1 problemen volgend artikel ter vakken voor ïuto's komt er dus door een groen lint door- zuidelijke kant. Spijtig B- opname: «Toen ik destijds aan een haag, en de bermen aan dc sneden zijn. We zijn er zeker kwamen bepaalde geda de diensten van Bruggen en viadukten worden met hees- van dat dit mogelijk is. De regelmatig onder water Wegen voorstelde om boom- ters beplant. Honderden bo- positieve houding van Bruggen staan. Men heeft ons i>ï aanplantingen te doen langs de men zullen de weg omkransen en Wegen staat er borg voor. Ioofd dit probleem ten gr: Gentse Steenweg op Lokers en dc fietsers zullen zich veili- Het waterlastproblecm dat be- te zullen aanpakken» grondgebied, werd dit voorstel ger weten achter de haag. Eens staat op het noordelijk fietspad in de Gentse diensten gunstig de oostelijke omleidingsbaan langs de Gentse steenweg zal onthaald. De realisatie ervan (H. Engelen) gerealiseerd, zou na de winter aangepakt wor- liet echter lang op zich wach ten, gezien de eindeloze lij- Gent en Brussel. Blijkbaar Voordrachtencycliis hadden sommigen wel moeite met de ideen om opnieuw bo men langs onze rijkswegen te planten, nadat men in de zesti ger jaren overal de bomen had Het Centrum voor Technische kontrolemethodes. gerooid en vervangen door Opleiding gevestigd in de Sint- Tot slot zondag 27 januari 1985 worden diverse nieuwe toepas- uur in de Sint-Lauret licht palen. Het tij is echter Laurentius Technische School singsvclden voor hoogwaardi- Technische School, Pro gekeerd, want sinds een aantal te Lokeren organiseert op zon- ge rubbersoorten besproken. Thuysbaertstraat 1 té Lokr jaren bestaat bij het Ministerie dag 27 januari 1985 een nieuwe De voordracht heeft plaats op het projekt om alle rijkswegen voordracht. Deze keer komt J.l| te voorzien van het nodige dc heer M. Van Oost, product- groen! De positieve aspekten manager n.v. Eriks uit Ant- verbonden aan deze groenpoli- werpen-Hoboken, spreken tiek zijn terecht belangrijker over Rubber: onmisbare scha- dan de negatieve, die men des- kei in de industriële afdich- tijds te zwaar liet doorwegen, tingstechnick. Rubber is 300 Bij de groendienst voor de jaar oud, maar dank zij nieuwe rijkswegen liggen dus vele dos- produktietechnieken neemt siers te wachten op een aanbe- het een steeds grotere plaats in stcding en een uitvoering. Het de industriële afdichtingstech- was dus ook niet meer nodig niek in. In de voordracht wor- om aan te dringen op aanplan- den eerst de produktietechnie- tingen langsheen de Koning ken en de diverse samenstellin- Boudewijnlaan en Fabiola- gen van rubber behandeld, laan, want deze zouden er toch teneinde aldus een beter in komen, zoals er vandaag langs zicht in de opbouw te verkrij- velc rijkswegen beplanting gen. Aan de hand van mon- wordt aangebracht. Gelukkig sters worden de verschillende is het nu zo ver voor Lokeren. rubbersoorten besproken en De aanbesteding had plaats op wordt speciale aandacht be- 17 januari 1985 te Gent. De sleed aan nieuwe tegen hoge realisatie zal natuurlijk maar temperatuur bestaande rub- kunnen volgen in het najaar, bers, zoals silicon, viton en Die westelijke omleidingsbaan kalrez. Na een overzicht van wordt dus op termijn een de voordelen van de rubbers prachtige laan met aan weers- onderling, wordt ingegaan op kanten groen. Als aanplanting de in de bedrijven mogelijke Onze weersverwachting De weerstoestand blijft de komende dagen zeer wisselval lig. Vandaag vrijdag trekt een Oceaandepressie via hr zuiden van de Noordzee naar het oosten. Met een vri. krachtige zuidwestenwind wordt veel bewolking aange- voerd, waaruit af en toe wat regen kan vallen. Dt middagtempcraturen lopen op tot een graad of zes Intussen trekt een hogedrukgebicd van IJsland in onzt richting. Dit heeft voor gevolg dat in de loop van zaterdaj de wind naar het noorden gaat draaien en er koudere lucb wordt aangevoerd. De neerslag die eventueel nog kat vallen, zou dan onder de vorm van sneeuw zijn. Waar schijnlijk worden het geen grote hoeveelheden. Zondaj en maandag zal het hogedrukgebied zich in onze buur bevinden. Het blijft dan droog maar koud met opklarifr gen en temperaturen die overdag rond het vriespunt zullet liggen, maar 's nachts tot min tien kunnen dalen. DeK koudc-inval zal slechts van tijdelijke aard zijn. Naai dinsdag-woensdag toe zal ons van het westen uit opnieu* zachtere lucht bereiken, (edm)

De Voorpost | 1985 | | pagina 12