Schiftingsronde werd daverend sukses ferwachte finalisten ja twee schiftingsavonden iTeam overtuigend winnaar Het meesterschap van Tiem Schoonaarde et jaarlijks Sint-C stien kwisploegen „Igende zaterdag, 2 jf eerste avond kre< JUebroek en VAL ver ortkwis •Nik faken UI *or irmafü) Vorige weck vrijdagavond kreeg in de Gemeentelijke Sporthalle te Lebbekc de vijfde editie van de Gemeentelij- te sportkwis zijn verloop. Van de dertig ingeschreven ïloegen waren er al bij al 27 present. Een verdubbeling ran het aantal, een gevolg van het open systeem, dat de Mganisatoren aan hun manifestatie schonken. I De jury was samengesteld uit voorzitter Roland D'Hondt, de secretarissen Jan De Decker en Rik Moortgat, contro- ur Jean Van Strythem en tijdopnemer Willy Elskens. 'lerre Florijn, voorzitter van ie gemeentelijke sportraad, lankte in zijn welkomstwoord owcl de deelnemende ploo ien als het talrijk opgekomen Hibliek. Een speciaal inkwoordje richtte hij aan stuurslid Mare De Smedt en tn gemeentelijk sportfunktio- '*is Fons Abbeloos, voor de •rbcrciding van het evene ment en het opstellen van de ragen. Beiden fungeerden bo- 'endien als kwismastcr Heel wat vragen werden geïllus treerd door diaprojcktic, De diverse naturaprijzen die —achteraf bij de deelnemers be landden, werden geschonken door Brouwerij Van Rov, Chocolaterie Callebaut, Pe Volleybal Dames 72, 15. Avanti II 70, 16. SK Lebbckc Juniores II (Patrick Vinck) 69, 17. Zaalvoetbal Reds 66, 18. Royal Lebbekc (A. Tilley) 65, 19. Btcnda (Badminton Leb bekc) 59, 20. Avanti (Walrac- vens) 58, 20. Ajax III 58, 22. Bart Van Ransbecck 56, 23. SK Lebbckc Scholieren I (54), 24. Patrick Van Overberghe 52, 25. SK Lebbeke Scholieren II 49, 26. Squadra 47, 27. SK Lebbeke knapen (Jan Huy- ghens) 35. Pierre Van Rossem perkoekfabriek De Vondelmo- rï" sP°rttass<-'n Nilco. Jan u- De Decker en Willy Callaert. :n beiden bestuursleden, schon- t' kcn eveneens een prijs en ■r steun voor de organisatie s- kwam er ook van dc Kredict- ;t bank. Francois Sogers, Denisc Brandt en Paula Van San, haalden bij elke vraag de ant woorden op. Van in den begin ne van dc kwis stond «Team» aan de leiding. Ze zou die niet meer afstaan en mocht achter af uit handen van dc voorzitter twee bekers - de wisselbeker en de beker voor de overwin naar - in ontvangst nemen. Zoals gebruikelijk werd nog fel gediscussieerd omtrent de vraagstelling, de aard van de vragen en hun moeilijkheids graad. Over het algemeen was iedereen tevreden, zodat de organisatoren vol vertrouwen naar de zesde uitgave kunnen uitkijken. Dc uitslag: 1. Team (Dirk Amandt) 113 (maximum 134), 2. Zeveneken 108, 3. Kult. veren. Wieze (Van Wcyenbergc) 107, 4. Ajax II 106, 5. Volley Jong Wcttra 102, 6. Volleybal Ste- kene (Van Duyse) 98, 7. The Star Brothers (Guido Biese- mans) 96, 8. Vetal (Eddy De Vlieger) 92, 9. RBS (Miel Guns) 91, 10. KWB Buggcn- hout 90, 11. Dc Basies (Bert Vercauteren) 82, 12. SK Leb bckc Juniores I (A. De Munck) 76, 13. Ajax I 74. 14. Yes to Scotland In de fqestzaal van het Dendermondse VTI waren ook de kwissers van dc van schifting vrijgestelde ploegen, elf teams nemen al tien jaar of meer aan het tornooi deel, aanwezig. Men verwachtte nieuws over het rubriekland en hoopte met een studiepakket naar huis te kunnen. Opgetogen las juryvoorzitter De Ridder de telex voor die Miss Nicy J. Clarke van het Roxburghe hotel in Edinburgh naar het tornooi gezonden had: «Inter Hotels en Best Western Hotels bieden aan de vijf winnaars van de rubriek Groot-Brittannië een achtdaagse 'Tour Schotland' aan.» Annie Taminau, direktrice van Boeykens Reizen Dendcr- mondc die voor de koördinatieven van de reis instaat, vertelde dal hel hier om een brandnieuw produkl ging. De reisweg start te Glasgow of Edinburgh en laat een keuze van 42 hotels open. Dc vijf groepsleden reizen met Townsend of Hoverspeed naar Londen waar British Midland Airways zc naar Schotland zal vliegen. Dat dus voor de rubriek. Delicious! Verder zijn er nog vijf verblijven, bed and breakfast, weggelegd voor de eigenlijke tornooiwinnaars. Zij zullen in het Durlcy Hall Hotel in Bournemouth kunnen uitbla zen. Mr. Kenneth Male van het plaatselijke VW heeft zich hiervoor volledig ingezet. Gust Dc Ridder kon de preciesc leerstof nog niet afbake nen maar dokumcntatic was er toch al bij. Dc stof zal natuurlijk over de hierboven genoemde vakantiestreken handelen. H.A. De Voorpost - 25.1.1985 - 15 iterprovinciaal Kwistornooi Dendermonde iral del Vijlde gemeentelijke sportkwis te Lebbeke Ook in ons land worden veel kinderen verwaarloosd, uitgebuit en geestelijk of lichamelijk mishandeld. Hun aantal wordt geschat op 12.000 per jaar. Daarvan houden er 550 een ernstige handicap aan over. 370 kinderen komen om. Dat is één kind per dag. Toch valt er heel wat tegen te doen. Ook door u. Onze ervaring leert dat kinder mishandeling in 9 van de 10 geval len betrekkelijk eenvoudig voor komen of beëindigd kan worden. Niet d<x>r heilige verontwaardi ging. Niet door beschuldigende vingers. Wel door konkrete hulp. Aan heel het gezin. Kind Geweld wil die hulp bundelen en uitbreiden. Stort een bijdrage. Word lid. Of geef u op als vrijwilliger. Doe het nu. Kind Geweld VERONTWAARDIGD ZIJN IS NIET GENOEG. Kind Geweld Postbus Ti 2600 Berchent f» - Tel.: 03/239.22.70 Bankrekening 001-0874887-23 de editie 1984 waren er, ook by de onzekere organisa- inde6C.n toen, twyfels omtrent het voortbestaan van het ivinciaal Kwistornooi Dendermonde. Hier en daar toen gesproken over het definitieve einde van nderens grootste kwistornooi. ss'"l| rifi 1985 brengt een hernieuwd kwistornooi. Sterk ''^Ümizigd in verschillende geledingen. De jury, de struk- van het tornooi, de sponsors, er is nogal wat het xanderd. Maar zaterdag bleek dat het Interprovinciaal hoofjrnooi even suksesrijk blijft. In het VTI Dendermonde beifamen niet minder dan 66 ploegen een plaatsje bevech- lanslin voor het eigenlyke tornooi dat op 22 februari start. Vla a'e hfe.«»nstelling met vorige ja- Paula De Vos als 'nieuwen' :n de ploegen vooraf in de gekende Louis September .ijdreeksen geloot. Een als ex-jurylid en helper in •rige juryvoorzitter Gust nood. Ridder stelde de mede- iters voor: Jan De Koker, De Ridder wierp vervolgens. Van Wichelen, Jef en terecht, nog een bloempje „iaert, Miel Lutens en Ju- naar de verschillende sponsors De Ridder als de 'ouwe' en toen stond iedereen al lang mwen; Jan Matheve, Mit te popelen om met het kwissen Roland Tranoy en zelf te starten. idey, AS Rieme met kansfaktor voor bij de favorieten De globovragen zouden de meeste ploegen nogal wat last berokkenen. Al ging het met de auteurs Mulisch, Konsalik, Steinbeck, Boon en Victor Hu- go wel erg goed. De muzikale globo skoorde erg laag. Jonogroots, de grote favoriet in de eerste reeks, kwam sa men met nieuwkomers Incog nito Belsele en Kannernieop- komen halfweg op kop maar daarna ging De Klepel zo sterk spelen dat vijf vragen voor het einde de nieuwelingen uit Lier de leiding namen. De resulta ten van de derde globo en vooral hét geluk met hun kans faktor, ze trokken 4, brach ten echter AS Rieme verras send als winnaar op de voor grond. Verder dan alle ver wachte ploegen maar later bleek dan toch dat bievoor- beeld Meerhof Willebroek en De Kaaimannen-Temse zich niet wisten te plaatsen. Tiem Schoonaarde niet in finale Bronte, Walschap, Sartre, Mailer en Vestdijk waren voor de echte kwisploegen geen probleem maar na de Zwitser se rivier de Aar, Evenepoel, Cassel, Mazarin, Spaak en Collard bleven nog maar twee teams met het maksimum der punten: Certabo Mechelen en Unaniem uit Berlare. Una niem moest even verder een puntje laten liggen op de ont dekkingsreizigers Pizarro en Da Gama. Spanning vooraan bleef er en bievoorbeeld ook The Entity uit Baasrode wist nog tot bij de leiders Certabo te komen dankzij een +4 kans faktor. Ondertussen worstelde ■t-Ceciliatornooi Appels Ét jaarlijks Sint-Ceciliatornooi te Appels selekteerde na twee schiftingsavonden al stien kwisploegen voor de finale van 9 februari. Vierentwintig andere teams vechten 26 januari, in de herkansing voor de laatste acht finaleplaatsen, de verwachte ploegen op het podium. Wodeismedoade Meerhof Buggenhout gaven elkaar maar weinig toe. En verder wisten ook nen, Tiem, Aquilla en Antagonisten zich voor de finale te plaatsen. Verrassend het feit dat Kannerieopkommen, de nieuwe ster aan het kwisfirmament, naar '^8 S herkansing werd verwezen. tweede schiftingsronde afspraak. Toch konden ook te houden spel van jokers verschillende Ideppers hier slechts acht ploegen recht- steeds weer bol van verras- eerste afdeling van het streeks naar de finale en moes- sende wendingen. Maar zater- aan de tafels en verder ten de anderen hopen op suk- dag bleek al snel dat de echte ook de topploegen uit ses in de herkansing: toppers zich vöor de eindstrijd en de derde afdeling Het Appelse tornooi staat met makkelijk zouden plaatsen, kwiskompetitie op de zijn ongewoon en moeilijk bij Volgend Jaar Beter stond na in Lebbeke. De jury had zeker geen gemakkelijke taak om tijdig wijs te uit de antwoorden en.de punten van-de vele deelnemende ploegen, (foto Piet tien vragen met Jack Lemmon, Marie Louise van Orleans, de- tektiveschrijver Sayers en psycholoog Jung aan kop voor Jonogroots, Loco en Banzai. Tien vragen verder was er nau welijks wat veranderd al wist Loco daar VJB bij te halen. Fra Diavolo, voor Wanhoop en Pinkstertongskes, en aktri- ce Gaynor, voor ATB én op nieuw Loco brachten halfweg Loco aan de leiding met 84 punten, Jonogroots had er 73 en Volgend Jaar Beter was tevreden met 69. Na de pauze bleef alles erg vlot verlopen. Kwismasters Willy Verleysen en Alfons Beurms lijken, na jarenlang kwislei- den, niet meer van hun stuk te raken. ATB, vorig jaar toch winnaar van het Appelse tor nooi, haalde de enige solo bij de kandidaten met Ross als ontdekker van de magnetische pool. De samenstellers van de kwis kregen voor de appeltjes uit Verviers, rombosses. en voor Algerije als land op het kruispunt van de o-meridiaan en de kreeftskeerkring geen korrekt antwoord. Jonogroots, net voor de winterrust toch even in moeilijkheden in de Appelse kompetitie en op de Buggenhoutse sportkwis, deed het nu weer prima. Steeds waren de mannen van Raemdonck bij de goede ant woorden en alleen wat minder meeval bij het plaatsen van de jokers hield de spanning tot op het eind in het gebeuren. Ten slotte dus toch voor Jonog roots dat meteen als groot kanshebber voor de finale kan woeden vooruitgeschoven. En verder ATB, Loco, Volgend Jaar Beter, Unaniem, Fiasco, Banzai en Wanhoop. Weinig verrassend dus de acht finalep laatsen al zal vermoedelijk Luc Bosmans en Tora Tora daar helemaal anders over denken. Voor Tora Tora blijft er, net als voor Kannemieopkommen uit de eerste schifting, een waarschijnlijke hoofdrol in de herkansingsslag. onderaan Tiem uit Schoonaar de zich door de donkerste el lende uit hun kwisloopbaan. Onverklaarbaar haast... maar Tiem is er op 22 februari ook niet bij. De Brodders, serieuse nieuw komers De ploeg die zaterdag het meeste ophef maakte was wel De Brodders uit Kessel-Lo. Nieuwkomers die onmiddellijk hun schiftingsreeks domineer den. Kwismasters Ninove en Fiasco werden er wit van rond de neus. Pasternak, Zola, Robbins, Geeraerts en Els- schot... en verder de straat van Otranto, Rinus Michels, Lu- beck. Kinski, de Brodders lieten geen steek vallen. Enkel Fiasco en Kwismasters wisten halfweg nog in het spoor te blijven. Goed waren daar ook nog Scarabee en ook Athe neum uit Sint-Niklaas. En nu? Wachten op 22 februari Hou de Voorpost verder maar goed in de gaten want daar komt nog meer informatie over het eigenlijke tomooi. De grote massale toeloop, de enorme belangstelling en de fantastische reakties, ook van de meeste afvallers, laten het beste verhopen voor het tor nooi 1985. De prijzentafel is weer enorm. ..4 Dendermonde. De grootste deelnemende ploegen teveel (foto Piet Hermans) Schotland staat in de kijker. De eerste avond, op 22 februa ri dus, start om 20 uur stipt in het VTI te Dendermonde. Tij dig aanwezig zijn was altijd al een noodzaak. Dus... De geplaatsten per reeks Reeks 1 AS Rieme - Ertvelde Incognito - Belsele De Klepel - Lier De Kompanie - Berlare Jonogroots - D'monde Wodeismedoade - Baasrode De Slippertjes - St.-Amands- berg Olympia - Boom Kannemieopkommen kwis van Vlaanderen is weer in aantocht. Vermits er waren, moest er een schiftingstornooi worden gehouden Baasrode Viseo - Mechelen Pluto - St.-Gillis-Waas Meedoentelt - Mol Varken van St.-Antonius Edegem Reeks 2 Certabo - Mechelen The Entity - Baasrode Unaniem - Berlare Take it easy - Antwerpen Koeskoes - Dendermonde Flora - Melle Volb - Schelle Onnefretters - Boom Linkebeek De Krabbers - Kapellen Sofanto - Berchëm V.T.B. - Roosdaal Reeks 3 De Brodders - Kessel-Lo Kwismasters - Ninove Fiasco - Hofstade/Aalst Atheneum - Sint-Niklaas Scarabee - Sint-Niklaas Polipostvrienden - Burcht Wezoekentop - Dendermonde Lelekras - Lebbeke De Bosuilen - Brecht Frank gaat naar Hollywood - De Klinge Bruynooghe team - Brugge De Herbakkers - Meetjesland -~ Hugo Aerts Sportkwis Hofstade De finale-avond van het eerste Hofstaadse kwistornooi werd een duel tussen Tiem Schoonaarde en VAL-Buggen- hout. Buggenhout en ook Zeveneken, hadden gehoopt dat de overwinning van Tiem op de eerste avond een toevals treffer zou geweest zyn, maar de ploeg van Dirk Amandt, vorige week ook al winnaar van de sportkwis te Lebbeke, zette ook de tweede avond in Hofstade volledig naar haar hand. Het was trouwens Cramme Stekene dat voor de verrassing leek te zorgen. Na tien vragen- leidde die ploeg met het maksi mum terwijl VAL en Tiem misten op de Japanse gevechts- sport Aikido terwijl Zevene ken met de Canadese ruiter Mario Deslaumers bleef ste ken. De voetbalglobo, blijk baar niet voor de bek van de meer gerenomeerde ploegen, bracht veel punten op voor de ploeg en voor de Sportboys. Tiem had het daar moeilijk en 'Bill' Jozef Van Gucht, ploeg leider van VAL, kreeg weer wat meer hoop. Tiem zelf veegde al die illusies met een feilloze wielerglobo onmiddel lijk van de kwistafel. Veldrij der Bert Vermeire, Bordeaux- Parijswinnaar Linard, de rit- aankomst in de Tour te Pau en de Gentse zesdaagsewinnaars Frank-Oersted leverden voor de jongens van Dirk Amandt helemaal geen problemen op. Halfweg bleef echter Cramme Stekene aan de leiding. Twee punten voor Tiem en nog een paar eenheden meer voor sprong op VAL en Zevene ken. Cramme kreeg na de pau ze met de globo oVer de Olym pische Spelen een zware op doffer en ook VAL kreeg daar eeh oplawaai. Béide ploegen misten drie antwoorden: de Brit Halswélle, vijfkamper Balczo en de Franse stad Cha- monix waar de winterspelen 1924 werden gehouden. Tiem sprong naaf de leiding en de ploeg die momenteel op sportkwissen echt het mooie weer maakt zou de leiding niet meer prijsgeven. VAL deed nog een schitterende remonte maar Tiem verloor pok nog weinig punten. Het meesterschap van Tiem Schoonaarde dat op de eerste avond al was opgemerkt kon op de tweede avond slechts worden bevestigd. Bij de Hof staadse ploegen was de beste klassering voor Camu maar ook de Sportboys van Yves De Strooper deden het niét on?i aardig. Ondanks het slechteweer werd het eerste tornooi van Hofstade een suksesrij^e on derneming. Verheugend wa* ren de prestaties van Cramme^ en F.fsee Aalst Het kwisvirus- lijkt nu echt Aalst te hebbea_ bereikt. De eindstand: 1. Tiem 276, 2. VAL 260, 3;- Zeveneken 248, 4. Smash De Pinte 240, 5. Jonogroots 236, 6. Cramme Stekene 234, 7. X 184, 8. Camu 178, 9. Efsee 170, 10. ATB 162, 11. Sportboys 160, 12. Jong Ti- marcha 134, 13. Surboum Wondelgem 126, 14. Culturelè" Centrale 122, 15. Nieuw Hof stade 98, 16. Pallieter 86. H.A. Al zestien finalisten uit de eer ste avond. Wodeismedoade 120. punten, Meerhof 119 p yAL 117 p Kaaaimannen 114 pV. Tiem 112 p.. Entity 106 p., Aquila 100 p.. Antagonisten 98 p. Uit de tweede avond: Jonogroots 136 p., ATB l33 p., Loco 129 p.. VJB 123 p., Unaniem 114 p.. Fiasco 105 p., Banzai 103 p., Wanhoop 84 p. Hugo Aerts hejp°nkwis in Lebbeke. Het Team» van Dirk Amandt won de Lebbeekse sportkwis met d< 13 punten. De tweede haalde er 108. (adw)

De Voorpost | 1985 | | pagina 15