BAASRODE LEEFT NAAR TOPPER SK GREMBERGEN TOE Ier op de heerschappij n het Waasland E. AALST: fiZonder Limpens, Moock, De Winne en Cornells» AKTUEEL LIBOTON VOORDE ZEVENDE MAAL? Mare D'Hondt vervangt Bruno Marin bij VW Hamme SYLVAIN 6RYS0LLE OVERLEDEN NA HARTADERBREVK De Voorpost - 25.1.1985 - 25 De Voorpost SPORT Redaktie: Oude Vest 34, 9330 Dendermonde. Tel. 052/21.40.60 VOETBAL WIELRENNEN «ondag: Lokeren - Beveren bijdrage vorige week in ons blad verschenen SK Grembergen heeft de buren uit Baasrode Trainer Bauwens en zijn manschappen blijven in zichzelf geloven en willen punten om een goede an het kampioenschap te garanderen. Baasrode Dat steekt niemand er onder stoelen of Natuurlijk moet er dringend wat veranderen. Vóór koning Winter zijn intrede deed, had Baasrode net een reeks van zes wedstrijden achter de rug zon der overwinning. Dat had voor gevolg dat de voorsprong van drie punten op de opponenten Kruibeke en Grembergen moest worden prijsgegeven. «Ik hoop op een gunstige ken tering» zegt oefenmeester Walter Bauwens. «Tijdens de periode van sneeuw en vorst zijn we blijven trainen. Een paar keer zochten we een sportzaal op maar we trainden ook in de sneeuw. Kwestie van de manschappen samen te houden en niet uit konditie te raken. Nu zondag reizen we naar Sparta Appels. Dat wordt beslist een moeilij ke trip. De Spartanen hebben punten nodig, willen ze hun verblijf in derde provinciale niet tot één seizoen beperken. Een week later staat de topper tegen SK Grembergen op het tlbal. Sekretaris Alfons pr|gramma. Die wedstnjd be- ns van FC Baasrode tekent voor ons noch min noch 't ontslag genomen (c) meer een waarheidsproef. In en heeft er lang op moeten wachten maar volgend eekend is het weer zover. Koning Voetbal is weer meester het land. En voor het Waasland slaat er onmiddellijk wat tciaals op de affiche Landskampioen S. K. Beveren moet n eerste partij van de terugronde afwerken bij buur ikcren. De traditie is volledig voor Beveren dat op tkeren al jaren niet meer verloor maar of geel-blauw ook het laken naar zich toe kan trekken blijft toch een aagteken neren begon sterk aan de kompetitie maar kreeg later met t" half ziekenhuis toch serieuse klappen. Lokeren, en men ad van de trikolores wel beter werk verwacht, startte peüijk, kreeg op Anderlecht trouwens als eerste bezoeker i hei seizoen een serieuse oplawaai, en wist pas halfweg heenronde de goede draai te vinden Net voor de interrust ging het echter op Daknam opnieuw verkeerd tablemen met Van der Gyp, en later ook, met doelman nboom, vertroebelden de sfeer, stand zakte Lokeren tot bij de ploegen van de iddenmoot terwijl Beveren net de aansluiting bij de subtop bewaren Voor Beveren blijft er trouwens ook nog rvoetbal, ook daar was er voor Lokeren alleen maar luwe ellende, maar dan moet eerst de andere Wase Idslag, tegen Sint-Niklaas, worden gewonnen erug naar de kompetitiewedstrijd van zondag. De Bevere- trs trainden de laatste dagen alsof hun leven ervan ling. Door de interse omstandigheden gebeurde dat ml in de sportzaal. Vorig weekeind voetbalden de iwels-boys nog bij het Franse Metz. Op een moedijk speelbaar veld haalde Beveren een verdienstelijk gelijk- d. Beveren weet dat het Lokeren opzij moet zetten, geel- "iw is trouwens fier op zijn heerschappij in het Waas- En met de ambitie ook volgend jaar weer Europees te tpelen wordt het burentreffen biezonder ernstig opgevat. Hugo Aerts -• Aalst stapt uit de lange winterstop al direkt in een zeer «langrijke wedstrijd. Inderdaad, Overpelt dat zondag i.s. te gast is in het P. Cornelisstadion, is een rechtstreekse onkurrent van Eendracht i.v.m. een verlengd verblijf in wcede nationale. Het uur van de waarheid is geslagen» zei ons beheerder Roger Van de Waetcr nog in de loop van de week. 'Eendracht heeft hoogdringend een zege nodig om het norclc front weer wat op te vijzelen. Hopelijk geschiedt dat zondagnamiddag ter gelegenheid van de vicr-punten- wedstrijd tegen Overpelt». Voor de nieuwe oefenmeester Leon Canjels wordt het in ieder geval al een eerste zware dobber. Om zijn officiële «entrée» bij Eendracht te vieren, zal hij de diensten moeten missen van niet minder dan vier kernspelers. Moock en De Winne zijn geel-geschorst, terwijl Limpens, alhoewel uit de plaaster, nog helemaal niet speelklaar is. Men wil met hem trouwens geen overbodige risiko's nemen. Ook Jef Cornelis zal er zondag a.s. nog niet oijlopen. De Brusselaar profiteerde van de winterstop om een heelkundige bewerking aan de neus te ondergaan. Maar er is langs de andere kant ook wel gunstiger nieuws. hay 's volledig hersteld en draaide tijdens de oefen- stonden voluit mee. Ook de kleine Moerman heeft zijn terijen fcunnen herladen, terwijl Wim De Wolf, gedele geerd met de nationale Uefa Juniores te Leningrad, de eerste terugwedstrijd van het seizoen niet zal hoeven te missen. Dij het uittikken van deze voorbeschouwing kon Leo •injcls ons zijn formatie voor zondag a.s. nog niet vrij geven. Samen met zijn medewerker Gilbert De Groote acht hij de laatste ocfengalop af, alvorens de namen van c titularissen van zijn 'ersatz-ploeg» bekend te maken, lanij dat opzicht bekeken, kan ik nu al stellen dat onze spelers ge motiveerd naar die wedstrijd toeleven. Voor de match van zondag kan ik geen beroep doen op Johan Verheyden. Hij is geschorst. Het is wel spijtig dat hij er niet bij kan zijn. Dat is een grote handikap.» Trainer Bauwens maakt zijn keuze uit Gino Ringoot, Eric De Decker, Paul Mees, Philip pe Geerinck, Luc Van der Ve- ken, Arthur Gerlo, Geert Ger- lo, Chris De Cock, Wim Moens, Etienne Van Keer, Eddy Van Keer, Rik D'Haen en Johan Daman. Eric De Decker kandidaat prins karnaval Eric De Decker, een voetbal ler van FC Baasrode stelt zich kandidaat voor de titel van prins karnaval in zijn gemeen te. Die verkiezing heeft zater dagavond plaats. Eric heeft echter trainer Bauwens en zijn maats gegarandeerd dat hij tij dens de verkiezingsavond «voorzichtig» zal zijn, om 's anderendaags in de beste om standigheden aan de aftrap te verschijnen. Sekretaris Moens ontslag Binnen het bestuur van FC Baasrode is het tot een kort sluiting gekomen. Die heeft geleid tot het ontslag van se kretaris Alfons Moens. De h. Moens was meer dan twintig jaar lid. In de funktie van se kretaris zal hij worden opge volgd door Theo Callaert. E.D.M. Voetbal. Dirk Catrysse Indien er zondag wordt gevoetbald, onderneemt KAV Dendermonde de verplaatsing naar Latem. Aan deze ploeg heeft men aan de Denderboorden een slechte herinnering behouden. Tijdens de heenwedstrijd in Grem bergen stond paarsblauw tot diep in de tweede helft met 2- 0 aan de winst. Daarna keerde het tij. Op een ik en een gij scoorden de bezoekers driemaal en lieten KAVD voor schut en puntenloos achter. «Latem heeft zich aan die zege opgetrokken», herinnert oefenmeester Borré zich nog. «Voor ons betekende die nederlaag een zure pil. Een opdofier van formaat. Nu nog wordt deze wedstrijd geregeld in herinnering gebracht. Het is vanaf die match dat we een reeks nederlagen zijn beginnen inkasseren. Gelukkig is dat inmiddels lang voorbij. Voor de periode van zware sneeuwval hebben we een reeks van negen wedstrijden zonder nederlaag aan mekaar gespeeld. Ho pelijk kunnen we ook na de onderbreking die lijn verder doortrekken. Het is nu aan de spelers om sportieve weerwraak te nemen. Een nederlaag moeten we vermij den. De enige speler waarop ik geen beroep kan doen is Patrick Poppe. Hij is aan een gele zondag toe. Dominique Pieters leek deze week onzeker. Hij ondervond last van een kneuzing aan de ribben. Vandaar ook dat ik geen definitieve ploeg op papier heb gezet. Ik zal wel mijn keuze maken uit Danny Verstrepen, Dirk Catrysse, Alain Verstraeten, Dirk Michelet, Luc Segers, Wim Waegeman, Dominique Pieters Benny Vercauteren, Stcphan De Wolf, Frank Schepens, Guy Rodrigo en Robbie Smet. Hopelijk regent het dezer dagen niet al te veel, zodat de grasmat in Latem behoorlijk voetbal zou toelaten. E.D.M. VELDRIJDEN KAMPIOENSCHAP VELDRIJDEN Zondag richten alle veldritblikken zich naar Zillebekc. In het heerlijke kader van Bellewaerdepark worden dan de nationale truien cyclocross betwist. Men verwacht nog eens de grote massa, Misschien vooral omdat de regerende Belgische en wereldkampioen, Roland Liboton. op heel wat tegenstand kan rekenen. Voetbal. Eric De Decker van FC Baasrode komt zondag in Appels aan de aftrap ook al is hij dan een kandidaat prins die de vorige avond moet verkozen worden, (c) Gelet op de weersevolutie en de vooruitzichten ziet het er naar uit dat er zondag, althans in de hogere afdelingen, wordt gevoetbald. VW Hamme houdt hiermee rekening en is de voorbije dagen intenser gaan trainen. Tjjdens de periode van sneeuw en vorst kon men het veld niet betreden, en werd een loopcross georganiseerd langs sekundaire wegen in Hamme en Moerzeke. «Ik hoop dat de winterstop een gunstige invloed zal gehad hebben op de mentale inge steldheid» zegt assistent-oefen- meester Eddy Maes. «Vorig jaar ging het goed op een ogenblik dat de kompetitie werd onderbroken. Na de her vatting werden minder gun stige resultaten opgetekend. Ik hoop dat het nu het omgekeer de wordt.» Voor de thuiswedstrijd tegen Dottenijs kan VW Hamme geen beroep doen op Bruno Marin. Hij is één speeldag ge schorst. Zijn funktie zal door Mare D'Hondt worden overge nomen. Ook Franco Pirelli blijft voorlopig nog geschorst. De Wuitens hopen vast op twee punten want tijdens de heenronde werd op Waalse bo dem al een puntendeling afge dwongen. Inmiddels heeft VW Hamme aan St.-Lievens-Houtem het verzoek gericht om de wed strijd van 17 maart naar de zaterdagnamiddag te vervroe gen. Op zondag is het immers karnaval in de Wuitensge- meente. Verwacht wordt dat heelwat Hammenaars die dag de voorkeur zullen geven aan het karnaval, wat een povere belangstelling op het veld voor gevolg zal hebben. Vermits er ook verkeersomleggingen zijn voorzien, wordt het aartsmoei lijk voor automobilisten om het veld te bereiken. De opstelling: Johan De Wil de, Mare D'Hondt, Rudy De- vers, Dirk Verbustel, Serge Geldof, Ronny De Beule, Paul Vermeir, Guy Lammens, Pe ter Baert, Frankie Vanhaecke en Luc Schuddinck (Eric Ame- linckx). E.D.M. De Wichelse ex-wielrenner en bekende flandrien Syl- vain Grysoüe is zaterdag op 69-jarige leeftijd plots overleden aan een hartaderbreuk. Hij was nog maar pas 69 geworden, maar leefde al verscheidene jaren met een pacemaker. Sylvain was in het Wichelse een bekend figuur en zijn supportersklub «De Grysolle- vriendenbestond reeds in 1939 toen hij in de Ronde van Duitsland enkele grote prestaties leverde. Deze supportersklub zou zich ook inzetten voor Sylvains zoon Etienne, voor wie een mooie wielertoekomst leek weggelegd, maar na een zware valpartij in Outer moest deze klasse rijke renner de fiets aan de wilgen hangen. Sylvain Grysolle is eigenlijk pas laat tot bloei geko men. Een tiental overwinningen schreef hij in zijn juniorespalmares. In 1935 werd hij onafhankelijke en meteen behaalde hij er de koningstitel en de schaal Seb voor de regelmatigste renner. Hoewel het niet gemakkelijk was in deze periode rond de tweede wereldoorlog om als beroepsrenner aan de kost te komen, werd Sylvain het volgende jaar reeds prof Zijn zegepralen waren toen vrijwel niet meer te tellen en daarom begon men Grysolle bij de ware flandriens te rekenen. In die memorabele Ronde van Duitsland 1939 behaal de hij vijf ritzeges en het puntenklassement. In Koolskamp (38 en 45) werd hij tweemaal kampioen van Vlaanderen. Hij won de Ronde van Vlaanderen in 1945 en de Scheldeprijs in 1937. In de Ronde van België won hij verschillende ritten en was een hoog vlieger in Parijs-Roubaix en Bordeaux-Parijs. De Waalse Pijl won hij in 1940. In 1948 nog schreef hij de Omloop Het Volk op zijn naam. Dat werd zjjn meest ophefmakende zege, omdat in die klassieker Fausto Coppi gedeklasseerd werd als eerste omdat hij tijdens de koers van wiel veranderde, wat in die pionierstijd nog verboden was. Men moest toen zelf een nieuwe band leggen als de tube was leeggelopen. Door de dood van Sylvain Grysolle is het Wichelse dorpsleven alvast een stuk sportgeschiedenis armer. Hoewel de voetballers al een tijdje hun kat zonden naar de besneeuwde voetbalvelden en bang zijn hun dure beentjes te breken op de harde terreinen, duwen de veldrijders nog altijd hun rondjes in Vlaanderens buitenwijken. Wel moeten ze af en toe enige akroba- tiek vertonen, zoals hier de Hamse veldrijder In- ghels. Voor deze jongens is binnenkort de periode van modder en blubber aangebroken, zodat het wellicht een van de lastigste seizoenen der laatste jaren wordt. Ook onze voetballers zien met een bang hart komende zondag tegemoet, (vh) Voetbal Bruno Marin wordt voor de volgende wedstrijd van VW Hamme vervangen door Mare D'Hondt. (arch) In Overijse ging Roel moeizaam over het besneeuwde parkoers en zijn verdedigende opstelling in alle crossen na de Nieuwjaarsperiode lokte boze reakties uit. Liever in de modder dan op sneeuw en ijs, verklaarde Liboton zondag in Overijse. En in Bellewaerdepark krijgt hij ongetwijfeld zijn zin. Alle sneeuw is ook daar verdwe nen en harde vorst wordt voor het weekend niet verwacht Dus toch Roland Liboton? Liboton, die al zes jaar opeenvolgend op de hoogste trap van het erepodium mocht staan. De tegenstand, als die er dus komt, heet Paul De Brauwer en Johan Ghyllebert. De Brauwer die alleen door het systeem van de supeiprestige veldrijden van een ereplaats werd gehouden. Hij won de eerste veldrit voor dat regclmatighcidstornooi in Zurich. Een totale verrassing. Trad daarna twee maal niet in het strijdperk maar wist zondag te Overijse toch beslag te leggen op de tweede plaats. Het bleek dat het besneeuwde en uitermate glad parkoers in het voordcel van Brauwcrke speelde. Maar in Zillebeke moet zondag waarschijnlijk veel gelopen wor den en dan heeft de Wetterenaar het doorgaans veel lastiger. En Johan Ghyllebert? Ook liever op een zwaar modder- veld. Hij zou ongetwijfeld Roland Liboton dicht kunnen benaderen maar Ghyllebert rijdt al een paar weken met een knickwetsuur en zondag te Overijse werd hij zelfs gedubbeld. Vraagtekens dus omtrent de Westvlaming Toch Liboton dus? Men kan moeilijk beweren dat Zillebe ke hem gunstig gezind is. Hij werd daar al vaker geklopt dan dat hij er heeft kunnen winnen. Misschien wordt de tegenstand daardoor nog ekstra gemotiveerd. En ook de indruk dat Liboton minder sterk rijdt dan twaalf maand terug, kan een stimulans blijken. In Bellewaerde moet dat allemaal duidelijk worden. Hugo Aerts

De Voorpost | 1985 | | pagina 25