Sportpersbond van de Denderstreek reikte prijzen uit SPORTMAN, SPORTVROUW, SPORTKLUB EN SPORTFIGUU VAN STEKENE VERKOZEN Sportkampioenen aan de eer fn Erpe-Mere DRIEMAAL GOUD VOOR HAMSE JUDOKLUB JITSU-KWAI IN TURNHOUT 26 - 25.1.1985 - De Voorpost In het prachtig besneeuwd dekor van Steenberg heeft het gemeentebestuur van Erpe-Mere de sportkampioenen van het voorbije jaar ontvangen. Deze ontvangst mag men niet verwarren met de eveneens jaarlijkse huldiging van de sportlaureaten. Deze laatsten worden immers verkozen door de sportrad. De viering van het voorbije gisch kampioen op de vier weekend was enkel en alleen maal honderd en vier maal bedoeld voor die sportbeoefe- achthonderd meter hardlopen naars die in het voorbije jaar bij de kadetten. De miniemen erin geslaagd waren een kam- van basketbalklub Erpe-Mere pioenstitel naar binnen te verloren van de 24 gespeelde rijven. wedstrijden er slechts eentje. Niet minder dan zeven kope- Zij werden onbedreigd regio- ren schalen moesten door de naai kampioen. Volleybalklub leden van de gemeenteraad FC Olympic Burst werd kam- worden uitgereikt. In een kor- pioen bij de scholieren. Of te toespraak onderstreepte schoon de wielertoeristenclub schepen voor de sport, Jeff Octopus geen kampioenstitel Van den Steen, dat al deze wist binne te halen, werd de kampioenen kunnen prat gaan club toch in de hulde betrok- op de geleverde prestaties. ken omwille van de uitzonder- Achtereenvolgens kwamen lijke prestaties geleverd ten aan de beurt: Anne Callebaut, dienste van de Vlaamse re- nationale kampioenen op de kreatiesport. In juli van vorig piste wielrennen. Ook in het jaar trok deze club immers met buitenland behaalde zij heel liefst 18 leden met de fiets naar wat overwinningen. De volley- Lourdes, een tocht van liefst balploeg Scorpio vrouwen. 1.200 kilomter. Deze ploeg startte pas twee Een receptie besloot deze jaar geleden. Benny De Fren- plechtigheid die ondanks de ne is de twaalfjarige Oost- bitterekoude en het barre win- vlaamse kampioen veldlopen terweer door heel wat genodig- bij de miniemen. Guy Verbe- den werd bijgewoond, ken behaalde de titel van Bel- Afgelopen week heeft de sportpersbond van de Dender streek voor de achtste keer haar sportlaureaten in de bloemetjes gezet, het is een aangenaam verbroederings feest geworden in een overigens nokvolle trouwzaal van het Aalsterse stadhuis. Bovendien waren er ook een aantal personaliteiten op deze kleine plechtigheid afgekomen war.t Valery Laurys, voorzitter van de sportpersbond, mocht staatssekretaris voor Financiën en Openbaar Ambt, Louis Waltniel en schepen van sport en vrije tyd Gilbert Bourlon welkom heten. In een korte openingstoe- ging damesvolleybalklub Deco spraak verwees Valery Lau- Denderhoutem met de hoogste reys naar het feit dat sport en eer lopen. In 1974, precies tien business twee van elkaar af- jaar geleden, ging men van hankelijke begrippen zijn ge- start met deze volleybalvereni- worden. Toch legde hij er de ging en het was onder impuls nadruk op dat de keuze die de van voorzitter Roger De Cock journalisten bij hun jaarlijks dat Deco tot ploeg met inter- referendum hadden gemaakt, nationaal aanzien uitgroeide gebeurd was zonder enige be- De vruchten van het lange la- ïnvloeding van buitenaf. beurwerk werden aan het eind Bovendien had hij het ook van de kompetitie '83-'84 ge- over de rol die de pers in onze plukt. Trainer-coach Wilfried huidige maatschappij moet Van Mol leidde zijn discipelen kunnen vervullen. «Ze hoeft naar de nationale bekerzege zich niet te schikken naar de terwijl men ook de promotie ideëen die sommige mensen er naar ere-afdeling wist te be- op na houden maar ze moet werkstelligen. Denderhoutem eenvoudigweg de vrije me- deed dit seizoen, niet zonder ningsuiting dienen. Dat is ook sukses, zijn intrede op de in- zo in de sport. Het is pas via de ternationale scène. In de twee media dat minder populaire de ronde van de Europabeker sporttakken niet gebonden is voor Bekerwinnaars sneuvelde aan enge gemeentegrenzen, het tegen het professionele om de aktiviteiten en de pres- Dynamo Berlin, taties van mensen die niet da- Indien we voorzitter De Cock gelijks in het voetlicht treden en coach Wilfried Van Mol extra in de verf te zetten. Want mogen geloven liggen er voor ook zij wijden zich zonder Deco echter nog mooie dagen twijfel met hart en ziel aan de in het verschiet, beoefening van hun gelief- S.K. Aalst was op provinciaal koosde sport», aldus Valery niveau de uitschieter. Het ver- Laureys. overde niet alleen met het fa- Na deze kleine speech ging nionelftal de titel in derde pro- men over tot de uitreiking van vinriale reeks D maar boven- de trofeëen. Als eerste kwam dien waren er ook de pré voorzitter-speler van bow- miniemen en de juniores die lingclub Alloo-Juwelier De de vlag in de zegemast moch- Meersman, Bruno Rossi aan ten hijsen. Met zijn negentig de beurt. Deze uit Italië af- doelpunten kroonde Sport- komstige keukenprins werd kring zich eveneens tot de pro- beloond voor het feit dat hij als duktiefste ploeg van Oost- de stuwende kracht achter de- Vlaanderen terwijl het met ze Aalsterse lopbowlingklub Karei De Jaegher de trefzeker- staat. Het ligt in zijn bedoeling ste speler in huis had (heeft), om met de ploeg door te stoten Volgens voorzitter Jozef Ver- naar eerste nationale afdeling; moesen ligt het in de bedoeling iets wat gezien de huidige van de huidige bestuurstop om rangschikking best tot de mo- SK langzamerhand opnieuw te gelijkheden behoort. brengen waar het thuishoort: Daarna was het de beurt aan in de top van het provinciale Gaston Van Rossem die zich voetbalgebeuren. Indien men destijds heeft uitgesloofd als daarin slaagt kunnen wij, aldus speler ten dienste van VK Ni- Vermoesen, onze horizonten nove, zestien jaar lang was hij nog altijd verruimen en even immers een vaste waarde in tueel naar de nationale afdelin- het fanionelftal, en dat doet hij gen blikken. Uit handen van nog altijd, op administratief staatssekretaris Waltniel vlak als voorzitter van het mochten Jozef Vermoesen, sportkomitee. Ook droomt hij Willy Cherreté en Etienne ervan om met VK Ninove de Verbestel een reuzetrofee in sprong naar de voetballiga te ontvangst nemen, wagen en alzo nog meer sportief prestige te verwerven. Als laatste in het rijtje van ^onja Vettenburg verdienstelijke figuren werd De vedette van de avond was Okapi trainer-coach Ronny ongetwijfeld Sonja Vetten- Veillefon geciteerd. De man burg. Met haar Olympische ti- die er momenteel moet voor tel in het onderdeel luchtpis- zorgen dat de Aalsterse bas- toolschieten bij de minder-va- ketbaltrots niet naar derde na- lieden heeft Vettenburg plaats tionale afdeling tuimelt, kreeg genomen in de galerij der gro- de trofee overhandigd voor het ten. Tijdens een kort gesprek feit dat hij vorig seizoen met met Valery Laureys wees zij de Okapi-beloften alles won erop dat men een geweldige wat er te winnen viel. Zowel zelfbeheersing en koncentratie het kampioenschap van Oost- aan de dag moet leggen om Vlaanderen als van België, als- deze sport optimaal te beheer- ook de beker(s) van Oost- en sen. Op dit ogenblik traint zij de beide Vlaanderen en de tot vier maal per week wat dus Belgische cup. Een geweldigde eveneens een sterke lichame- prestatie dus die Veillefon ech- lijke konditie vergt. Het dave- ter toeschreef aan de éénsge- rende applaus dat zij van alle zindheid en de kameraadschap aanwezigen voor deze schitte- die er in die toenmalige ploeg rende prestatie ontving, was leefde. voor haar een bewijs dat ook sport bij minder-valieden als volwaardig wordt beschouwd. SK. Aalst en Deco Denderhoutem In ploegverband waren er twee Renaat Gits laureaten. Op nationaal vlak in Aalst. Bruno Rossi, een verdienstelijk lid van bowlingklub Alloo- JUDO Blomberg, kreeg een speciale vermelding, (per) Sportlaureaten in Aalst. Ronny Veillefon, trainer van de Okapibeloften, wiens ploeg vorig jaar alles won. (per) In de Turnhoutse sporthal wa- de gezusters De Sterck, wisten prestatie leverde de kerri ren heel wat klubs vertegen- toch nog twee prijzen te beha- junior Hendrik Mertens.j woordigd voor de strijd om de len, waaronder een oppergaai. won zijn drie wedstrijdesj Kcmpische trofeëen. De faam Nancy Kinders kon na een op het programma sto» van een perfektc jeugdoplei- spannende kamp in de zwaar- achtereenvolgens met ding bleef voor de Hamse ju- gcwichtklasse een bronzen tro- - klein voordcel -, waza doklub Jitsu-Kwai weer een fee in de wacht slepen. Sandra als slot de finalewedstrijd: bevestiging in de aldaar be- Van Uytfanghc, de jongste volle ippon door een pradj haalde uitslagen. Bij de kadet- maanden in schitterende kon- offerworp. Een prachtige! ten - jongens - werd het in de ditie, duldde in de half-zwarc van het nieuwe jaar vorf kategorie tot 35 kg. een ware klasse geen tegenstand. Zij Hamse judoklub. Volf Hamse aangelegenheid. Pascal zorgde meteen voor goud, na week te Temse wordt d« Blommaert en Kurt Verbeke viermaal met volle ippon als nomen aan de «Jeugdpa wisten in hun schiftingsreeksen winnaar uit het strijdperk te van de Scheldegemeenteif iedereen achter zich te laten, treden. Een opmerkelijke zodat beiden in de grote finale tegenover elkaar stonden. Na een prachtige wedstrijd haalde Pascal Blommaert het met wa za ari of half punt. Michel De Dobbelaere werd verrast in de eerste ronde in de reeks 38 kg. door de latere winnaar. Met een hardnekkig verweer werkte hij zich nadien door de herkansingsreekscn. Na een ruim voordeel te hebben ver worven, door zijn tegenstan- U-J der voor het volle pond aan de Sportkampioenen van Lokeren. V.l.n.r Juhen Hef grond te houden, behaalde hij (sporlverdienste), de afgevaardigde van Danskiub It dc derde plaats. ken uit Eksaarde (sportklub) en Wim Cornelis (sp dc derde plaats. De meisjes-beloften, zonder man), (polo) _..t Sportlaureaten in Erpe-Mere. Ann Callebaut, nat. kamp. achter volging op de piste, Benny De Frenne, kamp. veldlopen bij de miniemen, Guy Verbeken, kamp. v België en Oost-Vlaanderen in de 4 x 800 m, de miniemen van B.C. Erpe-Mere, kampioen 1983-1984, Damesvolleybalklub Scorpio Aaigemtwee kampioenentitels. Burst, kamp. bij de scholieren en juniores, W.T.C. Octopus Mere: fietstocht Mere-Lourdes over 1200 km. (per) F.C. Olympic Oost-Vlaanderen. 5. Tafeltennisklub K< (22 p.), 2de plaats ir pioenschap 4de provincia deling. Sportverdienste Tenslotte werd ook nog j zen voor iemand die in 191 meeste verdiensten toeko en voor Stekene, natuurli sportgebied. Hiervoor wu kandidaturen binnengekc en we dienden vast te st dat er zijn die nogal een rugkomen... Dus iets zoals: «De aanhc wint...». De uitslag: 1. Freddy Van Himste (1< zwemleraar van de Ste'J j] jeugd. 2. Achiei Noens (9 p.), tiek, voetbal (KBVB én hebbersvoetbal), wielerto 3. André Van Zele jaar scheidsrechter KB' 4. Werner Ruymbeeck aktief in liefhcbbersva besturen en parochie U straat. De sportraad zal dan Freddy van Himste aan schepenkollege voordi voor de trofee van Spot dienste, want officiéél is h kollege dat deze prijs toet Allerlei De algemene ledenver] ring van de sportraad i afgesloten met enkele me< lingen van het sekretai We geven ze hieronder wat ze waard zijn. - Slechts één kandidi kwam er binnen voor de breiding van het bestuur, unaniem akkoord van de gadering werd de heer G ges Lammens - die dus volgende sekretaris kan den - opgenomen in de stuurskern. - De voorzitter deelde dat een inlichtingsvergadi voor het invullen van de al feitenverslagen - die uite op 15 april 1985 moeten nen zijn - zal doorgaan ir begin van de maand febre - Verenigingen die een «e bare aktiviteit» wensen 4 baar te maken via een der in het driemaandelijb] foblad van dc gemeente,! nen deze binnen te brengt de sportdienst. Voor het blad van april-mei-juni dij de aktiviteiten reeds binn zijn tegen uiterlijk 20 febl - De motoklub, die or sluiting bij de sportraad bracht nog géén verdere vens binnen zodat niet verder kan ovci zij al-dan-niet in komt voor aansluiting. Gre Sportlaureaten in Aalst. Sonja Vettenburg werd wereldkampioene pistoolschieten Angeles, (per) Sportlaureaten in Aalst. SK Aalst werd tweede bij de ploegsporten. (per) Alweer ontslag sekretaris Nadat het verslag van de vori ge vergadering unaniem was goedgekeurd, dankte de voor zitter de verenigingen voor het korrekt en tijdig invullen van de inlichtingsformulieren, waarna werd meegedeeld dat de onlangs verkozen sekretaris Yvan Thijssen reeds z'n ont slag had aangeboden. Dit on dermeer omwille van nieuwe werkuren in z'n beroep, waar door hij die taak niet meer kan volbrengen zoals hij dat wen ste te doen. Deze sekreta- 1 Los risfunktie van de Stekense Sportraad moet wel een héél waagstuk zijn.. Eventuele kandidaten voor dit avontuur kunnen zich melden bij de voorzitter. Sporthal Jaarlijks organiseert dc sportraad een 'Sporthal' tij dens hetwelke de trofeeën worden uitgereikt aan de sportman, sportvrouw, sportklub en verdienstelijke sportfiguur De voorbereidin gen voor dit bal zijn bijna rond en FC Pekton (enige kandi daat) zal de tap verzorgen. De uitreiking der prijzen zal door gaan rond 11 u., waarschijnlijk in bijzijn van enkele bekende sportmensen. Deze keer be looft het sportraadbestuur dat èlle oud-laureaten persoonlijk zullen worden uitgenodigd voor dit bal. Een manier om wat volk samen te krijgen. Sport-echtpaar - Slechts 3 kandidaten voor de sportvrouw 1984 van Stekene. Bedroevend dat ze alle 3 de zelfde sport beoefenen... Zijn er dan geen échte sportvrou wen in Stekene? Toch de uit slag: 1. Petra Van Nauw (84 p., badminton); 2. Lily Struy- laert (63 p., badminton); 3. An Christiaens (45 p.. badmin ton). De laureate is. net zoals haar konkurrenten, winnares van diverse tornooien en ze behaalde ook een hoger klas sement. Als dat geen reden is om sportvrouw van Stekene te worden! - Voor de sportman van Ste kene 1984 waren 6 kandidatu ren binnengekomen. Het re sultaat was voor de meesten enigzins verrassend... Hier de uitslag mét enige toelichting bij de laureaten: 1. Gino Zaman (68 p.). Euro pees kampioen boogschieten, keizer der koningen. 2. Martin De Block (53 p.), kampioen karate Oost-Vlaan deren, individueel en per ploeg. 3. Guy Ivens (31 p.), vice- kampioen karate Oost-Vlaan deren individueel en kampioen per ploeg. 4. Dario Van Nauw (29 p.), provinciaal badmintonkam- pioen, haalde de finale in het heren-enkelspel van het Bel gisch kampioenschap! 5. Ivan Thyssen, 2de plaats in de «Cross der Jongeren» te Waregem. 6. Harrold Daelman, 4de in Belgisch kampioenschap judo, 2de in provinciaal kampioen schap. - Vijf sportklubs meenden in aanmerking te komen voor de titel van «Sportklub 1984» van Stekene. Het waren allemaal kampioenenplocgen. Na stem ming kwam de eer toe aan zaalvoetbaiklub Cafétaria- boys, een klub die z'n verkie zing misschien wel te danken heeft aan z'n suksessen die het de laatste weken behaalde. Ondermeer door eersteklasser Berchem uit de beker te wip pen. De uitslag: 1Zaalvoctbalplocg Caféta- riaboys (58 p.), kampioen in lste provinciale afdeling, be kerwinnaar van Oost-Vlaande- ren én winnaar van dc «su percup». 2. FC Stekene Sportief (49 p.), voetbalkampioen in 3de provinciale afdeling KBVB. 3. S.K. Bosdorp (41 p.), kam pioen Liefhebbersvoetbaltor- nooi Stekene. 4. Shotokan Karateklub Ste kene (40 p.), kampioen van Sportlaureaten in Aalst. Voetbalploeg Decco, laureaat bij de ploegsporten. (per) Vorige donderdag waren 36 aangesloten verenigingen van de gemeentelijke Sportraad aanwezig voor een volgende - en geheime - algemene vergadering van deze adviseren de raad. Spytig genoeg waren er andermaaal een twintig tal verenigingen die niét aanwezig waren, waaronder enkele die reeds meerdere vergaderingen afwezig bleven. We kunnen ons de vraag stellen of die dikwijls-afwezigen niet de minste interesse hebben voor datgene wat die sportraad doet, want het moet toch interessant zijn om mee te beslissen wie de verdienstelijkste sportmensen van Stekene van 1984 worden. Al dienen we - willen we Ceasar geven wat hem toekomt - hier «verdienstelijkste» wel tussen aanhalingstekens te plaatsen: de stemgerechtig den kunnen kiezen tussen de kandidaten die worden voorgedragen. De soms «méér verdienstelijke mensen» hebben geen schyn van kans...

De Voorpost | 1985 | | pagina 26