MEER DAN EERVOL E.V. AALST DUIDELIJK STERKER R0BUG0 BUGGENHOUT NAAR 1/8® FINALE! OOSTVLAMINGEN OVERROMPE LEN BRUGS TORNOOI! TTC IMMERZEEL: DE TITEL WENKT NAAR SPANNENDE HALVE FINALE t 32 - 25.1.1985 - De Voorpost HANDBAL BEKER VAN BELGIE - 1/16' FINALE Mechelen - Ajax Lebbeke (+3): 21-20 Handbal. Robuco plooit terug in verdediging, (c) KOMPETITIE Haachtse-EV Aalst: 14-22 In de vooruitgeschoven wed strijd tegen Haacht toonde lei der Aalst zich duidelijk de be tere ploeg. Vooral in de twee de helft overrompelde Een dracht met een uitstekende W. Van Der Borght de thuisploeg zodat het bezoek van het sterke Heusden nu zaterdag met vertrouwen mag tegemoet gezien worden. Wij schrijven «mag» omdat er toch wel een addertje onder het gras schuilt. Inderdaad, zater dag gaat de schorsing in van Dany Bayens en dat scheelt ongetwijfeld een slok op een borrel voor de Aalsterse aan- valskracht. Dat Dany Bayens zowat de gevaarlijkste Aalster- se speler uit de tweede lijn is, wist men ook in Haacht. Vanaf het wedstrijdbegin kreeg de Aalstenaar een persoonlijke bewaker op zijn nek maar van de hierdoor ontstane ruimte op de cirkel maakte het duo Steemans-De Cock gebruik om onder hun beidjes 7 maal te scoren. Ook W. Van Der Borght maakte voortreffelijk gebruik van de ontstane gaten in de Haachtse defensie om zijn afstandsworp te laten ren deren. Haacht begon nochtans hardnekkig en wou er duide lijk een «harde» wedstrijd van maken. Eendracht liet zich na tuurlijk hierdoor niet intimide ren en via 1-4 na 7' werd het Robuco Buggenhout - Kiewit (+5): 29-23 eerste kwartier afgesloten met een 4-7 score. Toen viel het toch even stil bij Mare Bayens en C zodat Haacht naderde tot 6-7 10' voor het einde. W. Van Der Borght kreeg Een dracht opnieuw vlot maar toch leidde Aalst met amper één doelpunt aan de rust (8-9). Haacht klampte in het begin van de tweede helft nog 5' aan maar toen Aalst opnieuw langs Van Der Borght er 8-10 van maakte begaf de thuisploegje- finitief. Vijf minuten later was het reeds 8-13 geworden en langs een 12-17 score 10' voor het einde boekte Eendracht een ruime 14-22 overwinning. E.V. Aalst: Coppens en Mer- tens, Dan. Bayens 3, R. Bayens 1, M. Bayens 1, Stee mans 4, Van Der Borght 6, Van Malderen 2, De Cock 3, Van Den Bosch 2, De Troch. Reserven: Haacht-EV Aalst: 11-16 De Eendracht-doublures tel den reeds een 3-8 voorsprong aan de rust en langs De Troch en Arijs werd tijdens het twee de wedstrijdgedeelte de voor sprong veiüg gesteld. E.V. Aalst. E. Van Malderen en Mertens, De Troch 9, Jans- sens 2, De Schrijver 1, Arijs 4, De Troyer, Verhofstadt, Bayens. EVA meer aan te pas. Mannaert, in de plaats van Dierick, speelde zich eveneens in de kijker en Buggenhout telde na 47' een maximale 27-17 voorsprong. Zoals verwacht is Robuco Buggenhout er in geslaagd zich Sommige bezoekers toonden te plaatsen voor de 1/8' finale van de Beker van België ten zich ,oen slechte verliezers wat nadele van het Limburgse Kiewit. De leiders uit 1' provinciale Limburg hadden nochtans in de vorige ronde Haacht uitgeschakeld en het was duidelijk te merken dat zij ook tegen Buggenhout in hun kansen geloofden. resulteerde in een rommelig wedstrijdeinde waarin de thuisploeg nog moeilijk tot scoren kwam. Robuco Buggenhout: Man naert en Dierick, P. Vermei- 1, Van Nuffel 4, Trienpont BADMINTON Het wordt een jaarlijkse terug kerend gebeuren om over de provinciale grenzen heen te kijken naar prestaties van Oostvlamingen op andere tor nooien. Een interessant en door vele Oostvlamingen be zocht tornooi is het Brugse open A-B-C-gebeuren van af gelopen weekend. Een inter nationaal tornooi dat minder gekend en gepropageerd wordt dan het Oostendse en dat van Mortsel, maar hoofdzakelijk op uitnodiging verloopt. Je ziet er dan ieder jaar praktisch de zelfde figuren, alhoewel er dit jaar veel afwezig waren. Van onze nationale trots kwamen alleen Jan De Mulder, Greet Van Haverbeke en Sabine Langenackens opdagen. De periode was eigenlijk slecht ge kozen. Alle franstaiige deelne mers lieten afweten door de slechte weersomstandigheden en de NBL-trainingskommissie weerhield alle jonge beloften om deel te nemen, door ze te verplichten trainingsweekends te organiseren. Internationaal was het ook geen goeie keuze want alle Engelsen namen deel aan de distriktskampioenschappen als voorbereiding op de AU-En- gland en de Nederlanders or ganiseerden de voorronde voor de Dutch Open van begin februari. Een reden waarom viervoudig Belgisch kampioe ne Ingrid Swiggers te Brugge niet aanwezig kon zijn. Maar een rede te meer voor onze lokale spelers om tot de finales door te dringen. Jan Hoflack van Vulcain zag zich met Christiane Pottier van Oostende geplaatst in de finale tegenover gewezen Belgisch kampioen Jan De Mulder en belofte Greet Van Haverbeke. De 15-2 en 15-7 verliescijfers van Hoflack-Pottier zijn dan ook niet meer dan logisch. Het was voor het vedettenduo De Mulder-Van Haverbeke trouwens niet de enige over winning! In een technisch hoogstaande finale won Jan nog gemakkelijk van Alain De Leeuw van Ixelles maar ver loor echter wel het dubbel met de zwakkere Michel Lamotte van De Leeuw-Vervloet. Greet Van Haverbeke had het niet zo gemakkelijk met Sabi ne Langenaeckers want het duurde tot 10 gelijk in de der de set, vooraleer Van Haver beke kon uitmaken, nadat ze steeds had achtergestaan. Van Haverbeke won dan nog probleemloos met klubgenote Langenaeckers het dubbel da mes van Ooms-Rijcken uit Edegem. In de B-reeks won Jan Hof- lacks dubbel gemengd partner Christiane Pottier met klubge note Catherine Gunst het da mes dubbel van de oostvlaam- Bij Buggenhout was men er nek verijdelde elk gevaar voor VaniNuuei ïnenoont dan ook niet helemaal gerust Jet Buffl-taijB JJ De P?oÏ 2 Moy^oïï m. VMr de wedurqd liet men Jet 17-14 werd aan de rost. In Broui|lar(, 3 Van'Dammc 3, zich ontvallen dat het nog de tweede helft kwamen de Ma„hari. n„ cmpH. -> moeilijk kon worden de 5 doel- hezoplorc pr h^m^i ni». Macharis 1, De Smedt 3. punten voorgift van Kiewit on gedaan te maken vooral omdat het duo G. De Vuyst-L. Van Cauwenberghe niet van de partij was. Maar Buggenhout zou Buggenhout niet zijn mocht het in een Bekerwed strijd niet iets meer kunnen. Inderdaad, gaat het in de kom petitie niet zo best, Robuco plaatste zich toch voor de 1/2' finale van de Beker van Oost- Vlaandercn en drong nu door tot de 1/8' finale van de Belgi sche Beker. Het wedstrijdbe gin was nochtans niet gemak kelijk voor de ploeg van coach J. Van Hoezen. M. De Proft deed weliswaar enkele techni sche hoogstandjes die resul teerden in een 3-6 score na 4' maar na 11' had Kiewit met een echt «hoera» handbal op nieuw zijn 5 doelpunten voor gift op het scorebord (5-10). Trienpont verzette hemel en aarde om Robuco op gang te trekken maar toch duurde het tot coach Van Hoezen J. Van Damme op de Limburgse kapi tein plakte vooraleer Kiewit echt ten dhder ging. Met nog 8' te spelen in de eerste helft leidden de bezoekers zowaar nog met 9-14 maar dan bleek dat zij taktisch nergens ston den. J. Van Damme belem merde het rondspelen en nu ging Robuco in een ruk naar amper 4° KS" "rouillard volgt de bal terwijl van de kook. een goede Die- bezoekende verdedigers er niet zo gerust m zijn. (c) Handbal. Tijdens het wedstrijdbegin werd de Robucoverdediging regelmatig 01 op rechts, (c) S.K. Grembergsc (+5) - Ajax 2 Rangschikking 1. B D Lebbeke 2. E.V. Aalst 2 3. Ajax Lebbeke 2 4. S.K. Grembergsc Reeks B Tcmse (+10) - E.V. Aalst Lokeren - Waasmunstcr'(+5) Waasmunster(+0)-EV Aalst Lokeren - Tcmse (+5) E.V. Aalst - Lokeren (+5) Tcmse - Waasmunster Rangschikking 1. E.V.Aalst 2. H.C. Lokcren 4. Waasmunster Reeks C Ajax Lebbeke - Zwijnaarde (+5) Sparta Aalst - Lokeren 2 Ajax Lebbeke - Lokeren 2 +51 Sparta Aalst - Zwijnaarde Zwijnaarde - Lokeren 2 Sparta Aalst - Ajax Lebbeke se zusjes Inge en Kristel Van Eetvelde van Temse. Inge en Kristel doen het niet slecht, want begin december werd In ge BI en veertien dagen gele den op het tornooi van Olym- pia was het Kristel haar beurt De open Cl categorie werd door zes oost-vlamingen be heerst. Caroline Thienpondt van Merelbeke werd er in fina le uitgeslagen door de Neder landse Ada Huys. De Neder landse drukte Caroline op de achterlijn en liet haar volledig kansloos. In het dames dubbel was de oost-vlaamse superiori teit overweldigend. De zusjes Brisau van Gentse speelden een marathonwedstrijd die één uur en tien minuten duurde tegen Cool-Van den Abeele van Dendermonde. Uitslag: 15-0, 13-18 en 15-7 voor Els en Ann Brisau. Even later moest Ann het wel afleggen met Eric Van De Per- re tegen Nick Duyck en Linda Naert van Izegem in drie span nende sets. (L.C.) TAFELTENNIS Tafel Tennis Club Immerzeel, momenteel aktief in vijfde pro vinciale reeks G, heeft een mooi uitzicht op het behalen van de kampioenstitel. Hoewel het aanvankelijk in de bedoe ling laf om de tafel tennissport enkel op rekreatieve wijze te beoefenen, werd onder impuls van sportleider Paul Pauwels aangesloten bij de KB 11B. Begin 1984 ging TTC Immer zeel dan van start in de laagste provinciale afdeling. Niet zon der sukses overigens want tot op heden leed de klub maar één enkele nederlaag, op het veld van Wetteren D. Mede door deze knappe resul taten kon Immerzeel dan ook de herfsttitel inpikken en durft men de horizonten verruimen. Hoewel de weg naar een alge meen kampioenschap nog lang is, houdt Immerzeel toch alle troeven in eigen hand. Het mag in de eigen, vertrouwde zaal immers nog alle naaste konkurrenten ontvangen zodat daar logischerwijze een over winning moet uit voortvloeien. Het is echter nu al een vast staand feit dat TTC Immerzeel vanaf volgend seizoen met een B-ploeg in kompetitie zal aan treden terwijl, in geval van promotie ook de mogelijkheid bestaat tot het oprichten van een C-ploeg. Belangstellenden kunnen steeds terecht op donderdag avond vanaf 19.30 uur in het lokaal Sociaal Centrum, Re- rum Novarumstraat 2 te Aalst. R.G. BEKER VAN OOST-VLAANDEREN Nu de schiftingen achter de rug zijn en bij de heren de reekshoofden zich wisten te plaatsen, zijn B.D. Lebbeke, Ajax Lebbeke, E.V. Aalst en Robuco Buggenhout de ploegen die in de periode van 23.2 tot 3.3.1985 de halve finales zullen betwisten. Deze halve finales beloven spannend te zullen verlopen. In de eerste wedstrijd komen B.D Lebbeke en Ajax Lebbeke tegen elkaar uit. Waar normaal Boule d'Or zich zou moeten plaatsen krijgt de wedstrijd toch een andere dimensie dank zij de voorgift wegens reeksver- schil. Ajax Lebbeke, als ploeg uit 1' landelijke, krijgt inderdaad een voorgift van 10 doelpunten en wij geloven dat Boule d'Or hard zal moeten werken om zich te plaatsen voor de finale die gespeeld wordt op 1 mei. In de tweede wed strijd E.V. Aalst - Robuco Buggenhout komen twee ploegen uit 1' landelijke tegenover elkaar te staan die elkaar het licht van de zon niet meer gunnen. Vertrekt Aalst als favoriet, Buggenhout lijkt ons een typische «Beker- ploeg» die zich nooit gewonnen geeft en vooral tegen E.V, Aalst tot op de bodem wil gaan. Bij de dames lijkt het ons eenvoudiger. Nu Squa- dra Femina Lebbeke tweede eindigde moet de ploeg van K. Moonen het in de gekruiste 1/2 finale opnemen tegen reekswinnaar Avanti Femina Lebbeke en alhoewel Squadra met 5 doelpunten voorgift start zien wij niet goed in dat zij de Bekerhouders ook maar zouden kunnen bedreigen In de tweede 1/2 finale lijkt ons de spanning wel gewaarborgd. E.V. Aalst ontvangt T.V. Eks- press Gent en hier wordt het bepaald moeilijk een favoriet voorop te stellen. Als thuisploeg telt E.V. Aalst wel enig voordeel maar veel zal afhangen van de opstelling waarmee Gent naar Aalst komt. T.V. Ekspres is inderdaad bijzon der sterk als het over zijn volledig spelerspoten- tieel kan beschikken maar of de interne strub belingen bij de Gentenaars reeds opgelost zijn is voor ons een vraagteken. De 1/2 finales zier er dus als volgt uit: Heren B.D. Lebbeke - Ajax Lebbeke (+10) E.V. Aalst - Robuco Buggenhout Dames E.V. Aalst - T.V. Ekspres Gent Squadra Femina Lebbeke (+5) - Avanti Femi na Lebbeke Uitslagen en eindrangschikking na de schiftingen Reeks A E.V. Aalst 2 (+5)-Ajax Lebbeke 2 18-18 B.D Lebbeke -S.K Grembergsc 10) 44-15 Ajax Lebbeke 2(+10)-B D Lebbeke 22-29 S.K. Grembergsc - E.V Aalst 2 18-26 E.V. Aalst 2 (+10)-B D. Lebbeke 29-40 1. Ajax Lebbeke 3 3 0 0 2. D B Zwijnaarde 3 2 1 0 41 3. H.C. Lokeren 2 3 1 2 0 41 4. Sparta Aalst 3 0 3 0 Reeks D Robuco Buggenhout - Vital Gent (+5) Dendermonde Denderbelle (+5) Denderbelle (+10) - Robuco Buggenhout Vital Gent - Dendermonde (+5) Vital Gent - Denderbelle +5) Robuco Buggenhout - Dendermonde (+5) Rangschikking 1Robuco Buggenhout 3 3 0 0 77 2. Vital Gent 3 1 2 0 59 3 Dendermonde 3 1 2 0 63 4 Denderbelle 3 1 2 0 61 Dames Reeks A R.B. Dendermonde (+3) - Avanti Femina 2 Squadra Femina Lebbeke (+3) - T.V. Gent T.V Ekspres Gent - R.B Dendermonde (+3) Avanti Femina 2 - Squadra Femina (+3) T.V. Ekspres Gent - Avanti Femina 2 R.B. Dendermonde - Squadra Femina Rangschikking 1 T.V. Ekspres Gent 3 2 1 0 36] 2 Squadra Femina Lebbeke 3 2 10 3. Avanti Femina Lebbeke2 3 1 1 1 4. R.B. Dendermonde 3 0 2 1 36' Reeks B E.V Aalst - Robuco Buggenhout G.S.K. Hammc (+5) - Avanti Fem Lebbeke Robuco Buggenhout - G.S.K. Hammc (+3) Avanti Femina Lebbeke - E.V. Aalst (+3) Avanti Fem. Lebb. - Rob. Buggenhout (+3) E.V. Aalst-G.S.K Hammc(+3) Rangschikking 1 Avanti Femina Lebbeke 3 3 0 0 2. E.V Aalst 3 2 10 3. Robuco Buggenhout 3 12 0 4. G.S.K. Hammc 3 0 3 0 WJ Ajax Lebbeke werd door tweede nationaler Mechelen uit de Beker van België gewipt. De Lebbekenaars mogen echter met opgeheven hoofd deze bekerkampanje verla ten. Inderdaad, tegen Mechelen toonde het zich gewoon weg de betere ploeg en het was eerder door een minder gelukkige wedstrijdleiding dan door de prestatie van de Maneblussers dat Ajax met het kleinste verschil verloor. Met nog 45 sekonden te spelen stonden de ploegen gelijk, Mechelen had weliswaar balbezit maar drie keer kon Ajax de bal afsnoepen. De Lebbeekse aanvallers werden echter steeds «teruggeblazen» voor een al dan niet vermeende fout en tot overmaat van ramp voor Ajax kreeg Mechelen met nog 15 sekonden te spelen een licht toegekende 7-m worp die de balans definitief deed overhellen. fcfhÏÏdf mèn'ïir'A^ !E,Tdk °paS HandbaL Robuco Buggenhout gaat naar de achtste finale in de Beker van België, (c) om de leiding van het duo was. Vermaesen kende eohter Urban-Van De Neste zeker een ongelukkig debuut in het niet pro-Ajax te noemen. In begin van de tweede helft wat ieder geval, Lebbeke speelde Mechelen toeliet een 13-10 een bijzonder sterke wedstrijd voorsprong op te bouwen. De en doelman De Bruyne was Lebbeekse doelman vroeg gewoonweg outstanding, sportief als hij is om vervan- Vooral zijn ex-ploegmaats ging en nu begon het recital D. Dirk en Mark Huyck onder- De Bruyn maar echt voorgoed, vonden dit en wellicht was de Via 16-14 raakte Lebbeke op- aanwezigheid van het gewezen nieuw op voorsprong 10' voor Ajaxtno ook J. Jacobs het einde (17-18) en ondanks speelde bij Mechelen de stelselmatige numerieke min- reden waarom de bezoekers derheid hield Ajax gelijke tred zich zo gemotiveerd opstelden. (20-20) tot 15 sekonden voor Het wedstrijdbegin verliep dan het einde, ook totaal gelijkopgaand. Ajax kon tot de 15' minuut zijn Hoe Mechelen zich dan plaat- dr.e doelpunten voorgift bewa- ste voor de 1/8" finale vertel- ren maar dan ging het toch den wij reeds, even fout bij de ploeg van Ajax Lebbeke: De Bruyn en coach Van Geel. Enkele keren Vermaesen, De Proft, J. De balverlies, een minder sekure Man 1, Quidé, De Batselier 3, afwerking en Mechelen kwam Luypaert 3, Van Medegael, gelijk 8' voor de rust (7-7). Hendrickx 7, Van Biesen, Van Lebbeke hervatte zich echter Gucht 3. en met een 10-9 ruststand was EVA Handbal. Mare De Proft van Robuco heeft zijn tegenstander nog maar eens in de gezet en zal scoren, (c) Handbal. Mare De Proft van Robuco waagt zijn kans. (c)

De Voorpost | 1985 | | pagina 32