smoe rekkers Sneeuw- en IJzelbestrijding te Lebbeke Scherpe taal tijdens Lebbeekse raadszitting -i Houdt St.-Martinus van salam ti S b m Lebbeke zet zich verder in voor Ethiopië Auto-Moto Retro 85 in Wieze Derde inbraak in jeugdhuis Joko-Berlare 10 - 1.2.1985 - De Voorpost «Winterdienst» in het verschiet Tijdens een, op verzoek van de SP aan de toegevoegd punt, werd op de jongste raadszitting te Lebbeke, de sneeuw- en ijzelbestrijding in de voorbije vorst- en sneeuwperiode, onder de loep genomen. SP: Onvoldoende en weinig ef ficiënte aanpak Een langdurige periode van ij- zel en sneeuw veroorzaakt steeds ongemakken, aldus SP- raadslid Clement Vlassenroot. Als voetganger, fietser of auto bestuurder. hebben we deze moeilijkheden te Lebbeke maar al te goed ondervonden. Het was daarbij echter jammer te moeten vaststellen dat de sneeuwruiming in de ons om ringende gemeenten veel effi ciënter gebeurde. Waar Den- dermonde en Buggenhout als voorbeeld konden gelden, bleef de ruiming te Lebbeke volledig ondermaats. Klachten vanuit de bevolking waren dan ook doorgaans gegrond. Te Wieze, ging Clement Vlas senroot op de detailtoer, werd weinig of niets verricht. In Denderbelle werd pas na klachten van de inwoners ge reageerd en werd pas dan het Dorp vrijgemaakt? Langs de Bellestraat Lebbeke Dorp be reiken was haast gekkenwerk. Velen maakten liever een om weg langs St.-Gillis. In Lebbeke zelf werd, behalve op de hoofdwegen, weinig ge strooid. Pas op het eind van de zware winterperiode werd het zware materiaal ingezet. Waarom, vroeg Vlassenroot zich verder af, werden de toe gangen en stoepen tot openba re gebouwen, scholen enz. niet vrijgemaakt. De Rijksmidden school bv. was twee weken lang onbereikbaar via de Cen trumstraat en slechts na een telefonische tussenkomst werd begonnen met het vrijmaken van de straat. De ophoping van bevroren sneeuw langsheen de straten en op de fietspaden - een ge volg van het opruimen van de voetpaden - kreëerde niet al leen een gevaarlijke situatie voor de fietsers, maar beperk te ook de parkeermogelijkhe- den van de wagens. De veran dering van de parkeerzijde op 15 januari had bovendien tot gevolg dat bepaalde straten, o.a. in de Stationsstraat en de Opwijkstraat, onberijdbaar werden voor fietsers. Waarom, vroeg Vlassenroot zich na deze situatieschets af, werd niet vlugger met het zwa re materiaal uitgerukt? En in hoeverre was de zoutvoorraad voldoende? Is het bovendien niet nodig het ontwerp van politiereglement dringend te herzien? Nergens is er sprake van de manier van sneeuw- en ijzel ruimen. Waarheen met de sneeuw? Was het zo moeiliik om bij het ontbreken van een dergelijk reglement toch, bv. via de pers, richtlijnen aan de bevolking te geven? Ook voor het OCMW, bena drukte het SP-raadslid, leek er mij in deze periode een taak weggelegd. Het is immers een tijd waarin de behoeftigen het hard te verduren krijgen. Het inrichten van bv. een opvang dienst (verwarmde lokalen, warme maaltijden) bv. leek me een noodzaak. Net als het op zetten van een georganiseerde buurtsolidariteit, waarbij de hulp van politie, postbode en buurtbewoners, een «alarm systeem» kon worden inge richt. Gezien het slechte weer oor zaak is van heel wat schade aan het wegdek en aan de voetpa den, besloot Clement Vlassen root, stellen wij ook voor zo spoedig mogelijk een inventa ris van die aangerichte schade op te maken. VU: Efficiënter werken Raadslid De Cock op zijn beurt, vroeg zich af of het wel zin had bij de lage temperatu ren die genoteerd werden, zout te strooien op een dikke sneeuwlaag. Het zout kan im mers niet optimaal op de dikke sneeuwlaag inwerken, wan neer er niet heel veel op gere den wordt. Ware het niet beter geweest, aldus de VU-woordvoerder, dat de gemeente zich een schop had aangeschaft, die op een vrachtwagen gemonteerd kon worden. Ook Dirk De Cock benadruk te de stiefmoederlijke wijze waarop de deelgemeenten Wieze en Denderbelle, wat be treft de sneeuwruiming. be handeld werden. Tenslotte suggereerde hij, in de toe komst de fietspaden in volgor de van belangrijkheid, met ei gen personeel te ruimen. Burgemeester Moeyersoon: «Winterdienst» in het leven roepen De meningen omtrent de sneeuw- en ijzelbestrijding te Lebbeke, reageerde burge meester Moeyersoon, waren verdeeld. Niemand kan echter ontkennen dat het bij een der gelijke intensieve sneeuwval haast onmogelijk is alle sneeuw te ruimen. Vooral op de secundaire wegen was het onbegonnen werk enkel met zout de boel te klaren. Wat het zout betreft heb je twee soor ten: het ene is aktief tot een temperatuur van -5%, het an dere tot - 15%. Liggen de temperaturen nog lager dan is geen zoutsoort meer bestand en moeten korrels of zand ge strooid worden. De zouten hebben bovendien enkel effekt wanneer de sneeuwlaag niet dikker ligt dan 2 cm. Is de laag dikker dan moet ze allereerst gereduceerd worden. In alle gemeenten hebben zich trou wens problemen op dat vlak gesteld. Toegegeven, aldus de burge meester, in Wieze is de aanpak niet optimaal geweest. Ik heb dan ook meteen de gemeen- tesekretaris en de h. Janssens, hoofd van de gemeentelijke technische dienst, daarheen gestuurd om een verslag op te maken. Het college heeft trouwens be sloten een «winterdienst» in het leven te roepen. Deze dienst zal gevormd worden door de gemeentesekretaris, de politiekommissaris, de ont vanger en het hoofd van de technische dienst. Hun op dracht luidt voor de toekomst een sluitend reglement inzake sneeuw- en ijzelbestrijding op te stellen. Mochten in de toe komst, bij dergelijk weer nog klachten geformuleerd wor den, dan kunnen de bewoners hiermee terecht bij de techni sche dienst. Van de kant van het college werd tijdens de voorbije sneeuw- en vorstperiode overi gens dagelijks aangedrongen op een intensieve aanpak van de problemen door het perso neel. We hebben zelfs een schop aangebracht om de sneeuw te ruimen. En, voegde de burgemeester er nog aan toe, wat de verandering van de parkeerzijde op 15 januari be treft, kwam vanwege de poli tiekommissaris tegenstand Schepen van openbare werken André Tirez van zijn kant, lichtte toe dat in de voorbije weken meer dan 200 ton zout werd gestrooid. De reserve die we bezaten raakte dan ook uitgeput. Om een nieuwe voorraad op te doen was het op bepaalde ogenblikken voor de gemeentewerklui zelfs tot een halve dag aanschuiven ge blazen. Ik had, aldus André Tirez, van de raad overigens een pluim pje voor de technische dienst verwacht. Iedereen die geen hoogstnoodzakelijk binnen werk moest verrichten, werd buiten aan het werk gezet. In vaak, dat besef je zelf barre omstandigheden. Wat de bestrooiing betreft wees de schepen op een plan, dat al jaren bestaat en de ge meente in zones verdeelt. En in het OCMW werd een krisis- opvang georganiseerd. Alles goed en wel, repliceerde Clement Vlassenroot, wat ik echter betwist is de efficiency van de uitvoering. En het gebrek aan kontrole, voegde Johan De Mol er nog aan toe. Sommige strooiers zouden zelfs niet eéns gekon- troleerd mogen worden. Akkoord, stemde burgemees ter Moeyersoon met die op merking in, de kontrole moet verscherpt worden. Dat is ook in het schepenkollege gezegd. Pierre Van Rossem Lebbeke Ha wegdek van den Dries Ie Denderbelle was een tijdlang een ware ijsspiegel M_ Sinds eind oktober van vorig jaar, het ogenblik waarop de katastrofale gevolgen van de aanhoudende droogte in Ethiopië, via de media, wereldwijd bekend werden ge maakt, werden reeds door heel wat organisaties en privé- personen hulpakties op het getouw gezet. Vooral de kennisgeving, via de geschreven pers, de radio en de televisie, van het bezoek van drie Vlaamse artsen aan dat land en de alarmkreet die zij slaakten, hebben hier bij ons de wil doen ontstaan, deze nood te verlichten. In Lebbeke werd door een aantal mensen het initiatief ge nomen, om in samenwerking met Caritas Catholica, een in- zamclaktie van dekens te orga niseren. Het koude nachtkli maat heeft voor de Ethiopi sche bevolking immers even noodlottige gevolgen als de hongersnood. In Lebbeke werden totnogtoe meer dan tachtig dekens inge zameld. De organisatoren dan ken dan ook alle schenkers voor hun bereidwillige mede werking. Tevens willen zij de bevolking informeren, dat de inzameling van dekens, waar van de oorspronkelijke afslui ting aangekondigd was voor 20 januari, mede als gevolg van de BRT-aktie «Help Afrika overleven», nog doorgaat. Met nog bruikbare en gewas sen dekens kan men terecht op één van de volgende kontakt- adressen: Pastorij Heizijde, Achiel Vermeiren, Poststraat 17, Maryse Vanderstraeten, Opwijkstraat 262, E.H. Ver- meir, L. Duboisstraat 48, Jan Van Vooren, P. De Buck- plaats 14, Guido Breckx, An jerstraat 24, Gemeentehuis, Socio-culturele dienst, Pastorij Wieze, Sasbaan 2, Pastorij Denderbelle, Dorp 9. Wie onmogelijk zelf de dekens kan bezorgen, kan telefonisch kontakt opnemen via de num mers 21.65.14 of 21.51.45 (na 18 u.). Benevens de verzamelaktie van dekens zullen in het kader van de BRT-aktie «Help Afri ka overleven», die loopt van 6 tot 13 februari, op zaterdag 9 februari, op en rond het marktplein stickers worden verkocht. De Lebbeekse Der de Wereld-aktiegroep «Men sen om mensen zorgt voor de organisatie. De stickers kosten 100 fr. Met de opbrengst van 5 klevers kan men een voedselpakket van 15 kilogram kopen, wat voldoen de is om één persoon geduren de één maand in leven te houden. (pvr) De jongste Lebbeekse raadszitting was er eigenlijk een uit de oude doos. De zitting kende immers een zeer gevarieerd verloop. Hoewel de agenda geenszins overladen was, toch zorgden diskussies de ene al hoger oplopend dan de andere diverse tussenkomsten, zelfs reakties uit het publiek, voor een op bepaalde momenten weliswaar rommelige, maar al by al geanimeerde bedoening. Coverella: een potteke vet Meteen reeds bij het begin van de zitting zat het er «boven- eirms op». Aanleiding daartoe was een opmerking van Johan De Mol, die hierin zijn teleur stelling uitsprak over het feit dat een agendapunt omtrent de vetsmelterij Coverella (vetsmelterij langs de Baasro destraat), niet opgenomen was in het rijtje van de agendapun ten, maar enkel als «punt zon der nummer» fungeerde. Ik had gehoopt, begon het VU-raadslid zijn uiteenzetting, dat dit agendapunt, ingevolge afspraken gemaakt tijdens de vorige raadszitting, als eerste op de agenda zou fungeren. Dat is niet gebeurd. Ik had op dat vlak meer loyauteit ver wacht. Over de plaats van dat agendapunt heeft de gemeen teraad te beslissen, repliceerde burgemeester Moeyersoon. Voor mijn part hoeft het trou wens niet eens behandeld te worden. Jij wil klachten van veertig Lebbekenaars zo maar over het hoofd zien? wilde Johan De Mol weten We weten wel hoe die klachten er gekomen zijn, ant woordde de burgemeester. Daarbij, voor mij is het om het even. Vraag het aan de anderen. Wat mij betreft, mag het meteen behandeld worden, kwam Willy Van Vossole tussen. Ik zou het naar de geheime zitting verwijzen, stelde sche pen Hiel voor. Er zullen tij dens de diskussie wellicht na men vallen en dat hoort niet tijdens een openbare zitting. Bij die bemerking schiet Johan De Mol in een lachbui. Bui die door schepen Hiel als «dwaas» gekatalogeerd wordt. Sche- pense bemerking die Johan De Mol op zijn beurt doet beslui ten dat de schepen «zijn nor male peil bereikt heeft». Het gaat hier om personen, beklemtoont Hiel nogmaals. Neen, reageert De Mol. Het gaat hier om vet. En om In het weekend van 9 en 10 maart worden de bekende Ok- toberhallen te Wieze weer om getoverd tot een waar retro- festijn voor alle liefhebbers van oude wagens en motoren. Over een oppervlakte van ruim 6000 m2, goed verwarmd, worden de mooiste wagens en motóren tot en met zestig ten toongesteld. Terzelfdertijd loopt een grote internationale ruilmarkt van gebruikte en nieuwe onderdelen, akcessoi- res en andere toebehoren, no dig door de restauratic en het ouderhoud van old-timers. Er zijn tevens stands ingericht met gereedschap, uitlaten op maat, bekledingsstoffen, enz Uiteraard is er ook een groot assortiment van gespecializeer- de boeken ter inzake en te koop, uitsluitend handeld over de geschiedenis van deze oud jes. Er is eveneens plaats inge ruimd voor onderhouds- en werkplaatsboeken. Natuurlijk verlenen talrijke clubs en par- tikulicrcn hun medewerking. Evenmin te veronachtzamen is de speciale afdeling van minia tuur old-timers. Ook veteran-car-amateurs hebben oog voor moderne kommunikatiemiddelen. Een gespecializeerde firma zal een moderne videotoren opstellen. Daarop zullen doorlopend beelden worden vertoond van rally's, races en bijeenkom sten. Het betreft hier geen eenmalige en elitaire «auto freak-performance» maar een volwaardige gevarieerde ten toonstelling rond «oude glo ries» en alles wat daarmee te maken heeft. Iedereen kan op deze tentoonstelling wel zijn gading vinden: jong en oud, kijk- en kooplustigen, ook ruil- liefhebbers, nieuwsgierigen en geïnteresseerden, kenners en liefhebbers. De tentoonstelling is toegan kelijk van 9 tot 19 uur. Wie meer informatie wenst kan steeds terecht bij het organize- rend team Lewa, Brusselse steenweg 49 te Lebbeke (052/ 21.70.44 of 052/47.07.80). Over een «potteke vet» dan, als ik goed begrijp, komt Willy Van Vossole opnieuw tussen Ik vraag het agendapunt in openbare zitting te behande len, is het opnieuw de beurt aan Johan De Mol. 40 mensen die al twintig jaar verplicht zijn in de stank te leven, hebben klacht geformuleerd. Gij, en hij richtte zich tot de meerder heid, stelt bepaalde andere be langen. Gij, neemt burgemeester Moeyersoon opnieuw het woord, begeeft u alleen op die plaatsen waar ze de mensen bekladden. Wilt gij meteen acht werknemers op straat zetten? Ge verzwijgt bepaalde din gen, verwijt Johan De Mol de meerderheid. Dat is niet waar, antwoordt de burgemeester. Mij lijkt het een zaak van gemeentelijk belang, een affai re waarbij het Lebbeekse mi lieu betrokken is. Dus moet het punt in openbare zitting behandeld worden, leidt Willy Van Vossole af. Ik zou graag weten of Willy Van Vossole graag zijn vuile was in het openbaar zou willen zien behandelen, verandert burgemeester Moeyersoon het geweer van schouder. Afgezien van het feit dat mijn was al dan niet vuil is, repliceert het SP-raadslid, komt mijn was hier niet ter sprake! Die was, krabbelt de bur gemeester enigszins terug, was maar als beeldspraak bedoeld. Ik aanvaard het niet, mengt Johan De Mol zich opnieuw in het steekspel, dat privé-belan- gen voorrang krijgen op belan gen van de gemeenschap. De diskussie loopt nog enige tijd door. Op een bepaald ogenblik vraagt de burgemees ter zich zelfs luidop af of hij de zitting al dan niet moet schor sen. Zover komt het echter niet. Over het voorstel Hiel het punt in geheime zitting te behandelen, wordt ten langen leste toch gestemd. De meer derheid. behalve raadslid Spi- tael, die zich onthoudt, keurt het voorstel goed. VU en SP stemmen tegen. Octaaf Van den Broeck: aanval op handelwijze oppositie Later op de avond, na tussen komsten van de kant van de oppositie i.v.m. het aanpassen, vernieuwen en uitbreiden van het openbaar verlichtingsnet, vraagt raadslid Octaaf Van den Broeck het woord. Deze raadszitting, aldus de se nator. krijgt m.i. meer en meer de allure van de televisieuit zending «Beschuldigde sta op». Wanneer ik jullie bemer kingen en kritiek hoor en de senator richt zich tot de oppo sitie moet ik tot de vaststel ling komen dat door het colle ge niets, maar dan ook niets goeds gepresteerd wordt. En dat is onmogelijk. Een ge meentebestuur kan onmoge lijk zo slecht en onbevoegd zijn als het hier door de oppo sitie beschreven wordt. Bovendien lijkt het me erg goedkoop jullie beweringen te staven aan de hand van sensa tionele opmerkingen als bvb een verlichtingspaal die door heen een dakgoot zou dienen geplaatst te worden. Dergelijke bemerkingen vloei en voort uit het dossier, kwam Johan De Mol tussen. En dat kent gij niet! Ik heb vervolgde Octaaf Van den Broeck zijn uiteenzetting, de opjxisitic kwalitatief altijd hoog aangeslagen, maar hoe ven die kwaliteiten telkens be wezen te worden via ellenlange tussenkomsten, dan nog op een schoolmeesterachtige ma nier naar voren gebracht? Wanneer dat aldus verdergaat, zal ik de voorzitter moeten vragen zijn rol naar behoren te vervullen en elke spreker slechts een bepaalde tijd te laten toemeten Alvorens te praten, meende Johan De Mol, moet je op de hoogte zijn van het dossier. Pas dan kan er een dialoog ontstaan. Ieder raadslid heeft trouwens de taak het dossier grondig in te zien. En dat hebt gij nog altijd niet gesnapt. Als ik jullie hoor praten is er geen enkel dossier volledig, reageerde Octaaf Van den Broeck. Kijk de dossiers in, dan zul je het zelf merken, herhaalde Jo han De Mol. Ik heb als raadslid toch het recht om uitleg te vragen, wou Willy Van Vossole nog kwijt. Dat men ons een verslag op maakt, zodat wij ons ook op de hoogte kunnen stellen. Maar dat gebeurt hier in Lebbeke niet. Incident gesloten. Een diskussie die ons een uit spraak van wijlen August Ver- mcylen in herinnering brengt. Lebbeke heeft inderdaad een hoge nood aan «More brains» Pierre Van Rossem Groot - Lebbeke Financieschepen Karei De Gucht, die afwezig was op de raadszitting van vori ge week donderdag, kreeg van burgemeester Moeyersoon een zij het vrij goedlachse veeg uit de pan. Toen van oppositiekant aangemerkt werd dat de schepen het proces-ver baal omtrent het kasver- slag 4de kwartaal van vo rig jaar niet gehandtekend had, zei de Lebbeekse burgervader immers: «Ge moet de schepen excuse ren. Die is zodanig veel afwezig...». Arie Abbeloos, dat weet onderhand elk van zijn col lega's, maalt er niet om af en toe met een of andere kwinkslag enige hilariteit te veroorzaken tijdens de raadszittingen. Zo moch ten we uit de mond van de «jongste der Abbelozen vorige zitting de definitie optekenen van een verlich tingspaal, bestemd om sfeerverlichting te ver spreiden. O ja, verduide lijkte Arie, zo'n paal «met op z*n smalst.... nen hoed op». En iedereen begreep. Wat de vestimentaire aanpak van de raadsleden betreft, zijn we vorige don derdag opnieuw een stuk wijzer geworden. Zo kwa men we aan de weet dat SP'er Willy Van Vossole de rode das die hij droeg, van zijn vrouw cadeau ge kregen had. En maakte Zjef Dauwe, wellicht om niet uit de toon te vallen, bekend dat hij een rode slip ofte onderbroek droeg. Wie hem dat stuk onder goed cadeau gegeven had, weigerde Zjef te ver klappen. Evenmin verklap te hij of die kontverwarmer al dan niet voorzien was van lange pijpen. Burgemeester Moeyer soon kwam tot de vaststel ling dat sinds raadslid Jo han De Mol in een Merce des rijdt, hij meer rondtoert dan vroeger. Inderdaad, kaatste het VU-raadslid de bal terug, toevallig rijd ik altijd achter die van jou. Tijdens de jongste raads zitting werd ook aan gods dienstonderricht Want toen Johan a MI* zich tijdens een ti I komst van schepen, ter uitdrukking van zj lit goocheling wellichtI liet ontvallen en de pen daar meteen opj2 ceerde: «Jaja, roept g heiligen maar aan», t laatstgenoemde var, han De Mol te hor» tW hij niet wist dat God\ al een heilige was». -% j Als we burgem Moeyersoon mogen ven is SP-raadslid Tas oud en wijs. collega's van de SP zelfde mening op i den weten wij nit hadden immers de dat Frans er op bej ogenblikken geheel re opvattingen op ii van zijn beide SP'ers. De jongste gem raadszitting werd woond door een atvt ging van de ABW-1 zenwerking. Toen de uiteenzetting van gemeester Moeya vanop de stoelen va houden aan het p een enigszins afkat reaktie loskwam, rei de de burgervader rr volgende bemerking: zijn allen sociaal, a zijn we geen soca Stilte alom. In het centrum gemeente werd bliji, een nieuw gt geopend. Gasthof «i baan». Dat althans te lezen in een plaats advertentiekrant. Aft gierig van aard als m togen we op onderzot naar de plek waar dit: we etablissement ea derkomen zou kunne vonden hebben, maar zoeken vinden. Smoelenb "N Herstelling Bellese kerk lokt kontroverse uit De Denderbellese kerkfabriek mag zich de jongste maan den over flink wat belangstelling verheugen vanwege de Lebbeekse raadsleden. Ook tijdens de jongste raadszitting kwam St.-Martinus - althans de vernieuwing van de elektrische leiding in het kerkgebouw toegewijd aan deze genereuse heilige - opnieuw ter sprake. WiUy Van Vossole: een toemaa(r)tje De princiepsbeslissing met be trekking tot hel inwendig op frissen van de parochiale kerk van Denderbelle, herinnerde SP-raadslid Willy Van Vossole zijn collega's eraan, dateert van 22 maart 1984. Men deed de zaak toen af als een noodza kelijke uitloper van de uitwen dige restauratie, die op dat ogenblik voltooid was en ken nelijk enige beschadiging van de binnenmuren met zich had gebracht. Pas op 30 augustus werd een en ander ten volle duidelijk. Uit de inmiddels opgemaakte plannen bleek immers dat het hele interieur aan een beurt toe was; schilderen van muren en gewelven, altaren en beel den, restauratie van schilde rijen... De kostprijs werd ge raamd op een slordige 715.000 fr. Bij de bespreking van het dos sier argumenteerde de SP dat, waar zij nog een oorzakelijk verband kon aanvaarden tus sen het voltooien van uitwen dige restauratiewerken en her stellingen van beschadigde bin nenmuren, dat geenszins zo was voor het opfrissen van meubilair, altaren, beelden, schilderijen enz. Het projekt, aldus Van Vossole, kwam ons te verreikend en te luxueus over, zeker in een periode van gespannen gemeentefinanciën. We hebben toen trouwens ook aangestipt dat ons, raadsleden, ten tijde van de princiepsbes lissing, bewust informatie werd onthouden en ons een rad voor de ogen was gedraaid. Na een kort overstapje op 25 oktober 1984, vervolgde de SP-woordvoerder zijn relaas, toen pastoor Vertenten via een «toelichtend« schrijven bij zijn begroting liet weten, dat voor het hcrschilderen van de kerk, eerst nog aan de elektriciteit diende gewerkt (ten bedrage van 25.000 fr.), is het dossier vandaag aan een nieuwe episo de toe: De provinciale techni sche dienst blijkt immers vast gesteld te hebben dat de elek trische installatie van de Den derbellese kerk niet langer vol doet. Aangedrongen wordt op een volledige vernieuwing, ge lijktijdig uit te voeren met op- frissingwerken. En niet erna, gelukkig maar Men vraagt ons in deze een princiepsbeslissing, enkel en alleen op grond van een brief van de provinciale diensten. Van enige verder toelichting is andermaal geen spoor te bekennen. Wat is nu de moraal van dit verhaal? vroeg Willy Van Vos sole zich af. Ofwel heeft men zich ten tijde van de initiële beslissing tot uitwendige res tauratic geen rekenschap gege ven van de - al dan niet luxucu- se - nasleep ervan. En in dat geval is er duidelijk sprake van een gebrek aan vooruitziend heid, van meerjarenplanning. Wie immers A zegt, moet we ten dat B er vroeg of laat op volgt. Ofwel is men zich toch bewust geweest van de nasleep en werd het dossier wetens wil lens in mootjes gehakt In dat geval hebben wij te maken met een schoolvoorbeeld van wat men heel toepasselijk «salami- politiek» pleegt te noemen. Door aanhoudend elke vorm van toelichting te weigeren, zelfs mist(iek) te scheppen, is dit uiteraard geen kunst. Hoe dan ook, geen van beide praktijken is aanvaardbaar- kortzichtigheid is nefast, rad draaierij onfatsoenlijk. Tenslotte nog dit, besloot Wil ly Van Vossole. Bij het indie nen van zijn begroting 1985 kondigde pastoor Vertenten reeds een belangrijke begro tingswijziging in de buitenge wone dienst aan. Komt op dit ellenlange dossier dan nog een vcivolg? Of doelde hij toen al op de thans voorgenomen wer ken? Hemelse voorzienigheid misschien? Namens de meerderheid bena drukte burgemeester Moeyer soon het schrijven van de pro vinciale technische diensten, waarin ingenieurs de noodzaak beklemtoonden de elektrische installatie te vernieuwen. Die mening werd achteraf bij getreden door raadslid Abbe loos. Wanneer, aldus de CVP- woordvoerder onze voogdijo verheid ons op het hart drukt de leidingen te vernieuwen, dan moeten we ons daar bij neerleggen. Wat trouwens in dien we ons zouden verzetten en er achteraf bv. brand zou uitbreken? Dan zou ons vanuit oppositiehoek ongetwijfeld ook de steen geworpen wor den. Ofwel, reageerde Van Vossole meteen, wordt ons in formatie achtergehouden. Wanneer wij hier te horen krij gen dat u als meerderheid evenmin weet hoe de vork aan de steel zit, dan gaan jullie straks iets goedkeuren waar van je boe noch Mooie toestanden zijn Dirk De Cock: Ja, maar. Het VU-standpunt werd vertolkt door Di Cock. In de brief vi pastoor, herinnerde het lid aan het schrijven i Bellese zieleherdcr. sta terlijk te lezen; «Het gaat zijn gang». Welm loopt inderdaad een vaal In plaats van een global ning, krijgen we op een gemeenteraden, in de ruim gespreid, voort uitwendig verfraaien, als gevolg van die uitt verfraaiing, het herstel men en raamkaders. Ei derde raadszitting koi wendig opfrissen Vandaag, de elektricil haar facetten. Van een planning, la: van een globale hier dus geen sprake zij wel, wij zijn helemaal kant tegen de werken De kerk is een mooi en seerd bouwwerk en vei dat opzicht al onze aai In dat verband is het tra jammer te moeten vt dat men rond een dn historisch gebouw bett legt. Mij was nochtans gekomen, dat de straal gerekupereerd door het] leggen van nieuwe in de Laurierstraat, in aanmerking kwamen. De handelswijze om eet sier trapspgewijs op d meentcraad te brengen we heel storend. Wc hi het hier niet tegen de elek teitswerken, we geloven noodzaak ervan, maar de nische dienst van de pro moet voor de samensl van het globale dossier g sultcerd worden. Tenslotte, eindigde Cock zijn tussenkomst, twee vragen. Wordt h« het dossier afgesloten, of men nog verdere werko waarom wordt het tweedt van de brief van de techi dienst van de provincie raadsleden, onthouden? al bevat het tweede vel brief enkel een groetfot we vonden het toch gri het dossier. Bij dc stemming sprakl CVP-PW-Icden zich pt SP en VU onthielden zie Pierre Van R Gi Dt Vorige week zondag werd in het Berlaarsc jeugdhuis Joko voor dc derde maal inge broken. De daders geraakten binnen via een zijraampje. Zij waren vooral uit op dc muziekkollek- tie van het jeugdhuis. In totaal werden een 60-tal platen, 35 muziekkassettes, 38 opberg- hoezen, een popencyklopcdic, een mikrofoon en een koptele foon gestolen. Alles moet zich afges hebben tussen 0.30 u. en u. De bijgeroepen rijks kon ter plaatse vinger- en afdrukken opnemen. D« ten hoopt men terug te vi door de Joko-stempel d de hoezen aangebracht Wie inlichtingen zou kl geven, kan daarmee tere het jeugdhuis zelf, E. I cantlaan 32 tc Bcrlare 052/42.40.35) of bij de wacht te Overmere,

De Voorpost | 1985 | | pagina 10