Stekene De Voorpost - 1.2.1985 - 17" Lokeren formatie-avonden voor aanstaande ouders! om on Jnt U in verwachting en wil U meer weten over alles wat 'irbij komt kijken? Dan biedt de VZW Gezinswelzijn U in lenwerking met het Nationaal werk voor Kinderwelzijn de lelijkheid om gratis informatie-avonden bij te wonen rond lende onderwerpen: ste avond: Dinsdag 5 februari: zwangerschapshygiëne en iale voorzieningen, in lokaal A, kelderverdieping van Cultu- il Centrum. 3de avond: Dinsdag 12 februari: zwangerschap en beval- (met film) lokaal 3 van het Cultureel Centrum in de jnstraat. irde avond: Dinsdag 19 februari: Voeding van de baby, in de 'iferentiezaal van het Cultureel Centrum op het Kerkplein, irde avond: dinsdag 26 februari: Verzorging van de baby en üitzet in de Conferentiezaal van het Cultureel Centrum op r n Kerkplein. Moysonpl* tts( "ij 059 het feest van de gehandicapten aangesloten bij de Bond Lebbeke. Driekoningenviering in Hof ter Burst. Het zangkoor zong zijn mooiste liedjes eze avonden vangen telkens aan om 20 uur. oor meer informatie kunt U terecht op het Secretariaat van de tw Gezinswelzijn, Dienst Maatschappelijk Werk - Stadhuis, pkeren. Tel.: 48.28.01 binnenpost 10. iortkampen in Lokeren tijdens het Krokusverlof oals gebruikelijk zullen ook dit jaar een aantal sportkampen lorganiseerd worden gedurende het krokusverlof van 18 tot 22 jbruari. Op het programma staan 2 sportkampen badminton en Sportkampen tennis. De kampen badminton en tennis welke 's lorgens doorgaan staan open voor alle beginnelingen van 10 tot A jaar. Wie ouder is dan 14 jaar kan gedurende 5 namiddagen Celnemen aan die sporten voor beginnelingen. Deelname kost 50 fr. voor badminton en 1000 fr. voor tennis. Vanaf een jfeede gezinslid voor een zelfde sportkamp betaalt men slechts 15 of 600 fr. Laat deze kans niet voorbijgaan en schrijf zo vlug pgelijk in. Er worden slechts 10 deelnemers toegelaten voor Qnis en 16 voor badminton. Al deze kampen gaan door in de idelijke Sporthal. De morgenkampen gaan door van 10 tot 12 ir en de namiddagkampen van 14 tot 16 uur. tor inschrijvingen en inlichtingen kan men steeds terecht bij 1 sportdienst in het zwembad of sporthal (tel.: 48.31.99). 'P-Wijkvergadering in Lokeren-Oudenbos :nt was de Lokerse CVP nog te gast op de Spoelewijk of er idigt zich reeds een nieuwe CVP-wijkvergadering aan op de igerNjjjk Oudenbos. Ook deze bijeenkomst zullen volksvertegen- °°r "ordiger Miet Smet, Burgemeester Hilaire Liebaut, de CVP- tepenen Herman Magherman, Georgette De Soete-Vanwou- 'te'a^e, Michel De Roover en Theo De Meyer, de OCMW-leden en gemeenteraadsleden de bewoners van de wijk Oudenbos het reolo»VP-beleid toelichten, en dan meer bepaald betreffende hun /an Otjgen wijk. e at*i|aarenboven krijgen de bewoners van Oudenbos de kans om un vragen voor te leggen en tevens de mandatarissen persoon- ®ik te kontakteren- >e CVP-Lokcren nodigt alle bewoners van de wijk Oudenbos jubileupn harte uit aanwezig te zijn op de wijkvergadering die plaats uisteroSeft op vrijdag 15 februari aanstaande om 20 uur in het irochiezaaltje van Oudenbos, naast de kerk. (c) Lebbeke. Driekoningenviering i, minder validen (c) Hof ter Burst. Aan iedereen was gedacht, ook aan de Hamme. Mosselfestijn rijksscholen. Zelfs de allerkleinsten konden mee aan tafel, zij het wel op mama's schoot (vh) de ke Sint-Gillis-Waas Zwitserland te kijk Vrijdag 1 februari om 20 u. in de parochiezaal van Sinaai, projektie van dia's over Zwitserland (Davos-lngelberg, St. Montz) door Walter Vermeiren uit Sinaai. De KWB organizeert. Kristendom en marxisme Zaterdag 2 februari om 20 u. in het Masereelhuis, Truweelstraat 123, vormingsbijeenkomst van het Masereelfonds i.v.m. het kristendom. Achtergronden worden verstrekt vanuit marxistisch standpunt. Gehandeld wordt over kontakten in de Wase arbei dersbeweging tussen kristenen en marxisten. J.V.L. ATB-ers kaarten en tritsen Zaterdag 2 februari om 20 u. in het Natuurvriendenhuis te Waasmunster kaart- en tntsavond van ATB-De Natuurvrienden Sint-Niklaas. De bergbeklimmers gaan dit weekend op pad en op oefening in Freyr nnekoekenbak erdag 2 februari worden in het groepslokaal van Drieske ers aan de Kronenhoekstraat 8 pannekoeken gebakken, ter genheid van Lichtmis. Tel. 03-770.65.85. arnaval Sint-Pauwels iterdag 2 februari feest bij kamavalvereniging De Vrije Genie- en vars in Sint-Pauwels, vanaf 20 u. (SctJ"ac 9 kertet Milac-komité van Sint-Gillis bestaat veertig jaar en naar tinleiding daarvan is een delegatie ten gemeentehuize te gast, n Dep 2 februari om 11 u. TOnd,tpenbaar vervoer ekfejrijdag 1 februari om 20 u is verkeersspecialist Roel De Jong uit ^gnt-Niklaas te gast bij KWB-Sint-Gillis in de Katholieke Kring. B probeert je wegwijs te maken in het openbaar vervoer (Z- lart, enz.). Intspannen zijn itspannen zijn kan je leren. Ga dat maar ervaren in de ileghemkring te Meerdonk, op woensdag 6 februari vanaf °e Ou 15. KAV organizeert deze en volgende (13 februari) bijeen- ,ond,jK)mst. or roFletsplaten 'rovinciale taks, fietsplaten, belastingen op honden en pony's, •ie dingen kan je in orde brengen op volgende plaatsen en tijdstippen. Sint-Gillis-Waas, gemeenteschool Kerkstraat 103, Dinsdag 12 februari van 9 tot 12 en van 13 tot 15 u; Meerdonk, "meenteschool, vrijdag 15 februari van 13 tot 15 u; De Klinge, :aal Kieldrechtstraat nabij sporthal, vrijdag 15 februari van 9 it 12; en Sint-Pauwels in het vroegere gemeentehuis op insdag 19 februari van 14 tot 16 u. Sint-NIklaas iaston en Leo Jde schouwburg vanavond 1 februari optreden van de tandem hston en Leo, vanaf 19u30. racht en Geduld dit weekend nog, in de schouwburg, scalafeest van ivereniging Kracht en Geduld. Zaterdag 2 februari vanaf •"0 en zondag 3 februari vanaf 15u30. irika te kijk inavond, vrijdag 1 februari, om 20 u. in het Dobocentrum aan 1 jn i Gladiolenstraat projektie van de diamontage «Amerika, van ?ord naar zuid». Jef en Marja Lembrechts realizeerden. Een ganizatie van foto- en diaklub Don Bosco. Vervolg op 8 en 22 aart. erti^i bouwen Ier dagen lang, vanaf 1 februari, in de stadsfeestzalen van int-Niklaas beurs «Nu bouwen». Een organisatie van Expora- nbeia i.s.m. de Syndikale Kamer van het Bouwbedrijf van het cerijfaasland. Naar Bornem Culturele Centrale Boontje organizeert zondag 3 februari een winterwandeling in Bornem. Samenkomst om 13u30 aan het Koopcentrum. Toneel in Belsele Zaterdag 2 en zondag 10 februari, telkens om 19u30, in zaal Van Remoortel te Belsele opvoering van de komedie «Bosse- mans en Coppenolle» door KWB-toneelgroep De Klokkenlap- pers. Poëzie van Herwig Hensen Zondagvoormiddag 3 februari om 10u30 in het auditorium van de muziekakademie spreekt Herwig Hensen over eigen poëzie, in de reeks «Poëzie op zondagmorgen» KA V-gespreksbijeenkomsten Maandag 4 februari, de Katholieke Kring in Nieuwkerken, 20 u., tweede vergadering van de Jong KAV over assertiviteit. Maandag 4 februari, Ons Huis in de Schoolstraat (Tereken), info over geneesmiddelen, bij KAV-Tereken, om 20 u. Dinsdag 5 februari om 14 u. in het parochiehuis te Sinaai info over gezondheidsdiensten, bij KAV Sinaai. Woensdag 6 februari bezint KAV-Belsele Centrum zich in de parochiezaal over «Het Onze Vader», om 19u30. En rond hetzelfde thema praat KAV Sint-Jan vanaf 20 u. in het ontmoe tingscentrum aan de Baenslandwijk. Textielarbeiders - Maandag 4 februari om 19u30 in de bovenzaal van de Katholieke Kring te Nieuwkerken algemene vergadering voor de leden van de kristelijke textielcentrale. - Dinsdag 5 februari om 19u30 in het Sint-Andreasheem te Belsele gelijkaardige vergadering van de textielcentrale. Het gaat over onderhandelingen i.v.m. een nieuw sektoriaal akkoord. Het inkomen Maandag 4 februari om 20 u. in het Dobocentrum info over het «Projekt 2000», een projekt i.v.m. het inkomen. Jo De Cuyper leidt. Er is een videomontage te bekijken. Anders genezen Dinsdag 5 februari om 20 u. in de CM-lokalen van het Gildenhuis, De Castrodreef, info over alternatieve geneeswij zen. Homeopathie en akupunktuur komen ter sprake op deze bijeenkomst van de kristelijke mutualiteit. Karei Verleyen vertelt Woensdag 6 februari om 14u30 in de stedelijke openbare bibliotheek te Sint-Niklaas vertelnamiddag voor de jeugd door Karei Verleyen. Avonturenfilm Woensdag 6 februari brengt Jefi-Sint-Niklaas in zaal Select de Oostduitse avonturenfilm «Raja en haar veulen» van E. Schle- gel. Om 13u30. Spektakel voor scholen - Maandag 4 februari om 14 u. in de schouwburg optreden van Toneelgezelschap Ivonne Lex, voor de Heilige Familie. - Woensdag 6 februari schoolvoorstelling van «Showauw» door Theater Poëzien, om 10 u. Ook in de schouwburg. - Donderdag 7 februari om 13u30 en 15 u. in de schouwburg optreden van het strijkkwartet uit Sofia op uitnodiging van Jeugd en Muziek. Oekedoeleken Zaterdag 2 februari om 14 u. poppenkastvoorstelling door Oekedoeleken in het exlibriscentrum aan de Regentiestraat 65 Tentoonstellingen In Sint-Niklaas kan je dezer dagen enkele markante exposities gaan bekijken: tegelvloeren in het stadhuis, portret in het museum, tekeningen in de Bank Brussel Lambert, enz. Men raadplege de kalender die op onze kuituurpagina's staat afge drukt. Muzikale komedie Dinsdag 5 februari brengt Theater Arena uit Gent in de schouwburg om 20 u. een uitvoering van de muzikale komedie «Song!». Werk van Neil Simon, Marvin Hamlisch en Carole Bayer Sager. Muziek in de stad - Uitkijken al naar het optreden van Koen Dejonghe, Berten D'Hollander, en Sunny Lau, alledrie geschoold aan de Sint- Niklase akademie. Ze verzorgen op 9 februari om 20 u. in de feestzaal van het H. Familie-instituut een recital met o.m. Chinese volks- en kunstliederen en werk van o.m. Chopin, Bartok, Puccini en Mozart. - Jonathan Swift treedt op in Den Appel, Parklaan 24, op 8 februari om 21 u. Hij speelt gitaar en zingt. Ook Ronnv Piessens (drums en zang) en Gust Buytaert (bas en zang) zijn van de partij. - In het auditorium van de muziekakademie wordt zondag 10 februan om 11 u. een apentiefkoncert gebracht met werk van Bach, Hëndel en Scarlatti. - Maandag 18 februari om 20 u. optreden van Nico Baltussen in de schouwburg. - Donderdag 28 februari komt de formatie Jazz Circle voor het voetlicht, om 19u30, op uitnodiging van Jeugd en Muziek. Omgaan met kinderen Tot einde maart kan je in het Terapiecentrum Grote Markt, een lessenreeks i.v.m. «Omgaan met je kinderen» bijwonen, elke donderdagavond. Info via tel. 776.47.74. Omschakelen voor vrouwen Tot medio maart loopt in Het Centrum. Grote Markt, de kursus van de vzw Omschakelen voor vrouwen. Telkens op dinsdag en vrijdag van 9 tot 16 u. Info via tel. 091-28.06.60. Broederlijk Delen Maandag 11 februari om 20 u. in het Dobocentrum, Gladiolen- straat, startavond van de aktie Broederlijk Delen. Ten behoeve van medewerkers, leerkrachten, kollektanten en andere ge ïnteresseerden. De Sint-Niklase groep opteerde dit jaar voor «Sociaal-pastoraal werk met de Ch'ol-lndianen in Tumbala, Mexiko». Stefan Oplinus van de organisatie Wiza (Werkgroep Indianen Zuid-Amerika) is inleider en ook Indiaanse poëzie, muziek en dia's komen aan bod. Familiaal Breughelfeest Vrijdag 8 februari om 19u30 organizeert de CVP-werkgroep Vrouw en Maatschappij in Het Centrum, Grote Markt, een familiaal Breughelfeest. Fietsplaten In Belsele (6 februari, 9-12 en 13-15 u., gemeentehuis), Sinaai (8 februari, 9-12 en 13-15 u., buurthuis Vleeshouwerstraat) en Nieuwkerken (20 februari, 9-12 en 13-15 u., gemeentehuis Pastorijstraat) worden speciale zitdagen georganiseerd voor het uitreiken van fiets- en bromfietsplaten én voor het in ontvangst nemen van de provinciale belastingsaangiften. Formulieren en centen meebrengen. Voor verloofden Ter voorbereiding van het huwelijk vindt in Het Centrum, Grote Markt, een reeks van vijf gespreksavonden plaats. Telkens op zaterdag vanaf 9 februari. Info via tel. 776.56.02. Volksdansen Zaterdag 2 februari houdt speelschaar Ossaart z'n open volks dansavond in de Smidse, stadszalen, vanaf 19 u. Ter gelegen heid van lichtmis worden ook pannekoeken verorberd. Koorzang Zondag 3 februari vanaf 14.30 uur in het Sint-Jozef-Klein- Seminarie (kollege) provinciaal koorzangtornooi, met de Sint- Niklase koren In Dulci Jubilo, Psallite en De Wase Lijsters. Ook Cantabile uit Gent doet mee. CMBV Dinsdag 5 februari om 13u30 in de sporthal van Stekene CMBV- kontaktklub. Met pitriet wordt een praktisch en sterk dienblad gemaakt. En donderdag 7 februari organizeert CMBV samen met KAV en KVLV een bezinningsavond rond «Sporen naar God», om 20 u. in het Gildenhuis. Week van de soldaat Milac-Stekene organizeert enkele aktiviteiten n.a.v. de solda- tenweek. Zaterdag 2 februari in de H. Kruiskerk speciale mis en daarna gezellig samenzijn in het Gildenhuis, Dorpsstraat. Het nationale Milactijdschrift wordt te koop aangeboden. Info via het sekretariaat, Bosdorp 18b, tel. 779.96.96. Rijbewijs Vrijdag 1 februari in 't Helleken te Stekene, 20 u, informatie avond o.l.v. Etienne Thoen over het rijbewijs. KWB-OLVrouw organizeert. Temse Karnaval in Tielrode Op 9 februari organizeert het feestkomité van Tielrode enke karnavalaktiviteiten. Om 14 u kinderkarnavalbal en om 21 gewoon bal en aanstelling van Cyriel I (De Beule) in De Krii (het parochiehuis). Op 17 februari is het stoet in Tielrode. Mannen koken Vrijdag 1 februari start bij KWB-Steendorp, in Het Centrum 19u30, een reeks kKoken voor mannen». Ook op 7, 15, 21 28 februari. KWB-gezinsfeest Zaterdag 2 februari organizeert KWB-Kristus Koning in f Parochiecentrum, om 18u30, een gezinsfeest voor de leden. Vedettenparade Zondag 3 februari om 14 u organizeert het gemeentelij feestkomité van Tielrode in zaal De Kring een grote vedettenp rade. Info via tel. 771.22.62. De natuur in Temse Woensdag 6 februari houdt Ludo Hemelaer een voordracht o\ «De natuur in Temse», om 20 u in de feestzaal van I gemeentehuis. De reeks over het toerisme in Temse is e initiatief van het gemeentebestuur. Zuid-Afrika Maandag 4 februari in zaal Hinderdael, Eeckhoutdriesstras dia- en klankmontage over het toerisme in Zuid-Afrika. Dot, Theo D'Hondt. ATB-De Natuurvrienden organizeren. Peter en de wolf Zaterdag 9 februari voert de jeugdtoneelgroep van Oberon op ii Het Volk, Oeverstraat, «Peter en de wolf». Info via tel 771.42.63. Jos Meersman koncerteert Vrijdag 8 februari verzorgt Jos Meersman een causeriekoncer in zaal Het Centrum aan de Gelaagstraat 84 in Steendorp, on 20u30. Hij voert werk uit van de voorlopers van Bach en doe een beroep op een virginaal. Vlaams-nationalisme Zaterdagen 2 en 9 februari van 9u30 tot 12u30 kursus «Ge schiedenis van het Vlaams-nationalisme» in café Reinaert Markt 29. De Amedee Verbruggenkring en het Dosfelinstituu organizeren. Info via tel. 771.13.74. Karnaval Temse Zaterdag 2 februari om 13u30 wordt in het gemeentehuis karnavalprins Theo III aangesteld. Nadien gaat het stoetsgewijs naar De Reiger en brengt men een bezoek aan dat rustoord Dan gaat het per autobus naar de rusthuizen in Steendorp ei Tietrode. En 's avonds wordt de prinsverkiezing in ElverseU bijgewoond. Waasmunster lamme. Mosselfestijn rijksscholen. De keukenpieten en de helpsters aan het werk (vh) Sint-Gillis-Waas. De gemeenteraad nam afscheid van raadslid André Taffeiren (SP). Maurice Heyndrickx volgt hem op (Iv). Kwistornooi Vrijdag 1 februari vierde kwistornooi voor verenigingen van Waasmunster. In zaal Hoogendonck, Nijverheidslaan. Info via tel. 47.70.34 (zone 052). Robinson Crusoë Tijdens de weekends van 2-3 en 9-10 februari kan je in de gemeentelijke galerij (kasteel Blauwendael) gaan kijken naar een tentoonstelling met schilderijen en tekeningen over Robin son Crusoë, door Bruneau Schnieders.

De Voorpost | 1985 | | pagina 17