Sliet Smet: «CVP is een partij van evenwichten» al O.C.M.W. twintig miljoen leer moeten uitgeven? Feestelijke inzet van het nieuwe jaar bij NCMV-Lokeren De Heer Hugo Van Beveren Belangrijkste wijziging inzake nationaliteitswetgeving Veertig miljoen voor koliektoren in Lokeren JEUGDHAPPENING IN LOKEREN De Voorpost - 1.2.1985 - 5 10 Tindemans te Lokeren •tl j midi «Het Volk» was vorige week maandag barstensvol wgötoen naar aanleiding van de nieuwjaarsviering die de lie cvP-afdeling er traditioneel houdt. Zoals dit het 'ijd was bjj vorige aangelegenheden kwam een promi- ^mn*. cVP-leider er het woord voeren. Vorig jaar J.L. ItoPene, dit jaar Leo Tindemans, Minister van Buiten- De^Jse Betrekkingen en net terug van zyn bezoek aan de lige s-enigde Staten en president Reagan. 35) e, In aanwezigheid van burge meester Hilaire Liebaut. de CVP-schepen, het partijbes tuur, A.C.V.-verantwoorde lijken, talrijke leden van de nevenorganisaties, zowel jon geren als vrouwen, was het een eer voor volksvertegenwoordi ger en plaatselijk CVP-voorzit- Zaal Het Volk» was tot in de nok gevuld voor de nieuwjaarsreceptie van de e CVP, met als gastspreker Leo Tindemans (polo) ster Miet Smet om Leo Tinde mans te verwelkomen. Zij had voor de zaal ook een politieke vaststelling mede te delen. Volgens Miet Smet is de kris- tendemokratie de partij van de «evenwichten» die evenwel moeten aangepast worden. Zij zei: «Zo is er een nieuw even wicht nodig tussen individuele zelfontspanning en solidariteit, tussen de arbeid en vrije tijd, tussen het geloof in een aantal waarden en aanvaarden van een gezond pluralisme. Zo is er ook een nieuwe houding nodig tegenover de welvaart. Enkel het nastreven van een sobere welvaart kan nog ver antwoord worden». Niet alleen prees Miet Smet de jongeren- en vrouwenwerking maar ook het plaatselijke CVP-bestuur dat naar de lokale beleidsve rantwoordelijken opereert als een optimaal doorgeeflijk van de bevolking naar de gemeen teraad toe. Oppositie? Miet Smet definieerde of wen ste haar partij als volgt te wil len evolueren: «Inzake de ver dediging van de zwakken zijn we radikaal. Zij die arm ziin. "ijmeenteraadszitting te Lokeren lens het stilaan klassiek geworden vragenhalfuurtje zich situeert tussen de afwerking van de eigenlijke nda en de geheime zitting kon men vorige maandag op Lokerse gemeenteraad vernemen dat de moeilijkheden Ie O.C.M.W.-kliniek nog lang niet van de baan zyn. mogelykheid bestaat immers dat voor de dienst lologie (RX) wel eens 20 miljoen zal moeten uitgegeven •den voor infrastruktuur en materiaalkosten. (gezien de lokale CVP-af- voorlopige aanvaarding dient ng vorige week haar nieuw- de Stad de niet-verkochte hui- Ireceptie hield, in aanwe- zen over te nemen maar men eid van Minister Leo Tin- neemt nu reeds aan dat dit niet lans, werd vorige maandag het geval zal zijn. ierste gemeenteraadszitting In het bovenvermelde her- het nieuwe jaar gehouden waarderingsgebied zal de Stad ia alle agendapunten wer- aan het Vlaams Woningsfonds op een rustig tempo eti de opdracht geven om de wo- 4É eenstemmigheid afgc- ning gelegen in de Zeiestraat "^kt, Vooreerst keurde de nr. 20 aan te kopen en de d een reeks gemeentele- werken uit te voeren. en goed. De gelden dienen e restauratie van schilder- over de wegen- en riole- Werken die werden uitge- _jd in de Stijn Streuvels- Vragenhalfuurtje in de St. Annakapel te Was de eigenlijke gemeente- in, voor de levering van raad op het vlak van de animo niet zo opwindend, dan zou dat wel in het vragenhalfuurt- :n aan het Stadhuis en je, dat de geheime zitting voor de aankoop van diverse afgaat, veranderen. Schepen laterialen, in totaal zo'n Van Wouwe (Burgerlijke iljoen. Bijna 1 miljoen Stand) gaf een overzicht van dienen om herstcllings- de bevolkingssituatie en ver- de Kopkapelwijk te strekte uitleg over de belang- itigen. In feite gaat het rijkste wijzigingen inzake de nationaliteitswetgeving en de aangifte van geboorten. G. Lauwaert (PW) wenste jll. Men herinnert zich dat het stadspersoneel te felicite- jdeze nieuw aangelegde ren voor de wijze zelfs «met kt waar sociale gezinswo- de pik in de hand» waarop jen werden opgetrokken dag en nacht de sneeuw werd r S M. Tuinwijk, zich enige opgeruimd. Naar we later kon- j later grondverzakkingen den vernemen zullen de totale rdeden, in die mate zelfs kosten van deze barre dagen grote putten ontstonden en zo'n 3,3 miljoen bedragen straat voor alle verkeer waaronder een flink pak over- tst gesloten worden. Wie uren die echter niet zullen uit- verantwoordelijkheid betaald worden, maar wel ver- nog steeds niet uitgc- goed in de vorm van kompen- leel wat kluwen is er satieverlof. Vermelden we ten- 13 bij te pas gekomen om slotte nog dat bijna 700.000 fr. de bewoners tot een be- werd uitgegeven voor de aan- Bgende oplossing te ko- koop van strooizout. Zelfs de Vlaamse Deel- Vervolgens was er een hele ing werd aangesproken doch vriendelijke diskussie lc,cnJeen financiële bijdrage te omtrent het schild respektieve- fef%a. Al bij al zal de uitein- lijk wimpel/vlag van Groot-Lo- lccnt(ke aanicg van ^e straat keren en het blijkt dat de kom dure grap geworden zijn missie voor heraldiek nogal het O.C.M.W., eveneens met zijn raadgever, kon er geen overeenkomst worden bereikt. Nochtans voor de nationale dienst voor epidemiologie was er hier zeker geen sprake van een overdreven huurgeld. Daarbij mag men niet vergeten dat er over de jaren 1982, 1983 en 1984 nog een achterstallige huur dient te worden betaald door het labo aan het O.C.M.W. van liefst 1,6 mil joen fr., waarvoor ondertussen een rechterlijke vordering is ingezet. Wat de RX-afdeling betreft stelde dokter Vandenbroucke zijn officiële kandidatuur bij het O.C.M.W. voor radioloog part-time met ingang van 1.1.85. Door het stellen van deze kandidatuur wist hij dat hij statutair wordt aaneesteld met een afdracht van 22,50% op zijn inkomstea aan het O.C.M.W. Vanaf 1.1.85 dacht hij er in eens anders over en dient zijn ontslag in bij het O.C.M.W. Zodat het O.C.M.W. voor vol dongen feiten staat. Er heeft een vergadering plaats met het overlegkomitee- schepencollege-O.C.M.W Een andere vergadering werd bijeengeroepen nl. de overleg vergadering met de vertegen woordigers van de gemeenten die bijdragen in het tekort van onze verzorgingsinstelling, waarvan de voornaamste ge meenten zijn: St.-Niklaas, Mocrbeke, Zele, Lochristi en Bcrlare. De gevolmachtigde schepen van deze gemeenten die in deze vergadering zetelen gaan unaniem akkoord met de gedane voorstelling van het O.C.M.W. Later wordt dit al les bevestigd door het vast bu reau en de plenaire vergade ring van het O.C.M W. Het resultaat van al deze ver gaderingen is het uitschrijven of vakantverklaring in statutair verband van een radioloog, een geneesheer klinisch-bio- loog of apoteker-bioloog of en een anatomopotoloog met daarbij het aanleggen van een werfreserve, in kontraktueel verband van een personeelska- der noodzakelijk voor deze beide diensten. De unanimiteit van de ver tegenwoordigers van de ge meenten was zo groot, omdat zij niet van mening konden worden afgebracht, dat dit al leen maar ten goede kon ko men om de tekorten van de verzorgingsinstelling te dek ken». In concreto betekent dit dat indien de radioloog van het O.C.M.W.-ziekenhuis met al zijn toestellen en materialen eruit trekt, het O.C.M.W. voor zo'n 20 miljoen investe ringen zal moeten doen. Voor Schepen Bussens is dit wel een zware opdracht maar op mid dellange termijn zullen de in komsten wel ruim de uitgaven overschrijden. Wat een iden tieke operatie voor de labo- dienst, o.m. de aanschaf van een computer, financieel zal betekenen kon men voorals nog geen cijfer opgeven. Intus sen doen hardnekkige geruch ten de ronde dat de betrokken geneesheren-radiologen - on derzoekers een privé-praktijk zouden starten in het stadscen trum. Raadslid O. De Clercq (SP) besloot de openbare zitting met te stellen dat de huurders maatschappij SM Tuinwijk geen enkele schuld treft m.b.t. de verwarring rondom de so ciale huurprijzen en dat de onduidelijkheid met de samen hangende verhoging volledig moet gezocht worden bij de verantwoordelijke minister (Buchmann) en de Vlaamse deelregering. Zoals men weet heeft deze laatste hieromtrent vorige week een duidelijke be slissing genomen. (Polo) sociale moeilijkheden hebben, ziek of gehandicapt zijn, be jaard zijn of er psychisch on derdoor zitten, zij vinden in ons radikale behartigers van hun belangen». Opmerkelijk was haar uit spraak dat indien de CVP de komende verkiezingen zou verliezen waaraan zij geen geloof hecht het initiatief recht best nu eens aan andere partijen wenst over te laten. Zij liet blijken dat een even tuele oppositiekuur van de CVP tot de mogelijkheden kan behoren en dat zij deze stel- lingname ook op nationaal vlak zal verdedigen. Miet Smet stelde echter vooraf duidelijk voorop dat ook de jeugd, «on ze kinderen op ons kunnen rekenen. Omwille van hen wensen wij de toekomst niet op te offeren voor het heden,» aldus spreekster. Geen Europessimisme Binnen de Belgische politiek bekleedt Leo Tindemans nog steeds een zeer voorname plaats en zijn invloed tot over de grenzen is zeker niet gering. Ook voor de CVP-aanhangers is de minister een monument en niet geheel verwonderlijk kreeg hij bij zijn intrede een staande ovatie. In tegenstelling tot wat een objektieve toeschouwer mis schien zou mogen verwacht hebben sprak de minister geen enkel woord over het kernwa- penvraagstuk. Als een volkse professor beklemtoonde hij de belangrijkheid van het nieuwe jaar. Immers, in 1985 worden een aantal belangrijke data in her innering gebracht. «Zo zal het,» aldus Tindemans, «40 jaar geleden zijn dat tijdens de konferentie van Jalta het hui dige Europa werd in kaart ge bracht». Volgens de minister wordt 1985 een moeilijk jaar, niet alleen nationaal maar ook op wereldvlak, niettegenstaan de de UNO haar 40-jarig be staan viert. Volgens de minis ter is de UNO, ondanks de menigvuldige aderlatingen, nog steeds de enige tribune waar zowel Oost als West als alle andere Staten elkaar zijn. Deze situatie is volgens Tinde mans te verkiezen boven een tribune vanuit de eigen machtscentra. Volgens L. Tindemans gaat het niet zo gesmeerd met Eu ropa. Volgens hem is er in het afgelopen jaar permanent ru zie geweest over de bijdrage van de diverse lidstaten voor de Europese begroting. De mi nister stelde vast dat een aantal landen enkel hun eigen belang zien en om die houding te doorbreken een nieuwe moti vatie noodzakelijk is. «De be volking,» aldus Tindemans, «moet nieuwe impulsen krij gen wars van een omgeving die elk initiatief poogt te straffen.» Er moet volgens de minister een einde gesteld worden aan het pessimisme, de gemak zucht en de lankmoedigheid die thans het Europese klimaat overheersen. Belgische kontext Leo Tindemans is ervan over tuigd dat het in alle bescheid enheid, wat beter gaat in Bel gië. Hij benadrukte dat de konkurrentiekracht van ons bedrijfsleven hersteld werd maar dat de publieke schul denlast thans maar ook in de toekomst nog zwaar zal wegen en dat alle inspanningen moe ten verder gezet worden om die hypothecaire situatie op te klaren. «In de toekomst zullen van iedereen nog offers ge vraagd worden om de defini tieve weg van het herstel te bewandelen» aldus Tinde mans. Rol van de CVP Tot de aanwezigen zei de mi nister dat niettegenstaande de enorme verwarring vele bevol kingslagen zoeken naar een - houvast. In haar veelzijdigheid en in solidariteit meende de CVP-topman dat zijn partij be kwaam is om de verschillende bevolkingslagen te verenigen rond een aantal welbepaalde noemers die de steunpilaren moeten vormen van de kristen- demokratische beweging van de komende jaren. Als slot van zijn uiterst gedegen uiteenzet ting riep Leo Tindemans de toehoorders op om samen te werken aan een andere en nieuwe maatschappij. Het was dan ook niet verwon derlijk dat de minister na zijn bemoedigende rede uitbundig door zijn supporters met hand geklap werd overdonderd. Een kalme, bescheiden maar ook tevreden Miet Smet overhan digde de gastspreker een fraai bloemstuk en na een muzikaal intermezzo van de plaatselijke Katholieke Harmonie werden de aanwezigen vergast op een drankje en diverse versnape ringen en kon men een gemoe delijk praatje hebben met de verantwoordelij ken (Polo) Lokerse bevolking in cijfers Schepen G. VAN WOUWE gaf na de behandeling van de agendapunten van de gemeenteraadszitting een overzicht van de evolutie van de Lokerse bevolking en van de Burgerlijke Stand gedurende het voorbije jaar. De Lokerse bevolking groeide in 1984 met precies 50 eenheden aan zodat de stad thans 33.901 inwoners telt. Bij nader inzien van de cijfers blijkt dat 681 mensen zich in de Durmestad zijn komen vestigen terwijl 718 personen andere oorden opzochten. Er waren in 1984 in totaal 450 geboorten waarvan 237 van het mannelijke geslacht en 213 meisjes. Ook stierven er meer mannen (187) dan vrouwen (176), maar met 17.183 zijn er toch nog meer vrouwen dan mannen (16.718) te Lokeren.' De schepen van Burgerlijke Stand mocht vorig jaar 197 huwelijken registreren terwijl 57 paren het niet meer zagen zitten en uit elkaar gingen. Lokeren blijkt ook een geboortestad te zijn aangezien niet minder dan 318 kinderen zgz. «vreemd aan de gemeente» het levenslicht zagen. Lokeren telt 2.016 vreemdelingen waarvan 976 Marokka nen en 574 Turken. 143 personen hebben de Nederlandse, 81 de Spaanse, 44 de Duitse, 31 de Franse en 29 de Italiaanse (28 mannen!) nationaliteit. (Polo) In het Land van Waas werden een aantal rioleringswerken en projekten met het oog op drinkwatervoorziening goed gekeurd. Op vraag van volksvertegenwoordiger Miet Smet (CVP) verstrekte minister Lenssens inlichtingen m.b.t. werken die tijdens het laatste trimester van vorig jaar werden goedgekeurd. Voor Lokeren is daar een bedrag van wel veertig miljoen frank mee gemoeid: 202.000 frank voor de aanleg van een koliektor en nevenriolering en nog eens 39.860.000 frank voor de aanleg van een invalsweg naar Lokeren-centrum aan de rijksweg 257 en de aankoop van koliektoren. Stekene wordt voor meerwerken aan de riolering en de uitbreiding van een fietspad met 578.000 frank bedacht. In Haasdonk (Bevcrcn) gaat het om de toevoerleiding van drinkwater, en om een bedrag van 4.959.000 frank zwaar tilt aan sommige voor stellen. :hap ook hier mag op- De vlam in de pijp werd aange- voor fouten die eerder stoken wanneer L. Dicrick (Onaf Katoliek) raadslid Ma- rechal (CVP en voorzitter O.C.M.W.) beschuldigde van valsheid in geschrifte m.b.t. de kasnazichtcn van de cijfers omtrent de labokosten iën, de regie voor in het O.C.M.W -ziekenhuis, en bouwbeleid en het Marechal wenste niet te reage- ijk slachthuisbedrijf wer- ren omdat het punt niet op de pedgekcurd was het de dagorde stond en omdat het aan de luiken «Ruimte- onderwerp niet thuishoort op een gemeenteraad. Nadat Schepen De Meyer, op de bezwaren vraag van Van Hoecke (CVP), verworpen een voor ons getelefoneerde 's «Moed- bevestiging had gegeven over «Omleidingsbaan en een binnenkort af te bakenen it» en werd het opzet herwaarderingsgebied te Ek- itief aanvaard. De Raad saarde, raadslid G. Antheunis ia de uiteenzetting van (PW) meer uitleg vroeg over Mark De Grijze haar de «piepers» van de brandweer ipieel akkoord voor het en de brand die enkele weken een gebouw teisterde gelegen op het Stationsplein, was het de beurt aan E. Waterschoot om meer uitleg te vragen over de moeilijkheid m.b.t. de ver- dere werking van de radiolo- iïekten uitlcg'vënffekt fffS.1", ,°:C;^:W-' it de realisatie van het BS SB len mag, onder alle voor stellen dat de ge ureest privé-sector liggen, ïatisq n. cifekt Brugstraat/Oud-Strij- en/ laan aast ■•Ordening» cn «Stadsher- dering» Achtereenvol- werden eeld B.P.A.'s «Moed- «Kopkapelwijk». i de aanvang van de eigen- 1 gemeenteraad werden f Let I.C.W. (Intercommu- iLand van Waas), de Ste- jke Technische Dienst en Van de wisseling in het voorzitterschap had NCMV- Lokeren gebruik gemaakt om in dit nieuwe jaar enkele verdienstelijke mensen in de bloemetjes te zetten. Dit gebeurde op zaterdag 26 januari in het kasteel «Verloren Bos». Vanaf 20 uur verdrongen zich meer dan 70 inge schrevenen in de mooie voorhal van het kasteel, maar vooreerst aan iedereen een aperitief werd aangeboden. De eigenlijke viering had plaats in de twee grote eetzalen, in aanwezigheid van deken Leo Lebacq en van arrondisse- menteel-sekretaris NCMV, Paul Verdonck. Fons Margot, de nationale voorzitter zou later komen. Op zaterdag 2 februari aanstaande organiseert de STEDE LIJKE JEUGDRAAD LOKEREN in het kader van het Internationaal Jaar van de Jeugd, een JEUGDHAPPE NING. Alle Lokeraars worden dan ook door de jeugdraad uitgenodigd een kijkje te komen nemen op deze happe ning, waar men de sfeer zal kunnen opsnuiven van al wat er onder de Lokerse jeugd leeft. Bijna elke organisatie werkt mee aan die dag. Er is een Restaurant met Turkse cn Marokkaanse specialiteiten. Er is een doorlopende tentoonstelling «Beeldvorming van de jongeren». KLJ Heiende brengt een Wereldvoedselspel. Er zijn krisisvolksspelen onder leiding van ACV-jongeren. Ver der nog tafeltennistornooi, gezelschapsspelen en een ver rassingszoektocht. Er wordt toneel gespeeld (Repelsteelt je) pannekoeken gebakken en nog veel meer. En van 17 tot 19 uur wordt de happening besloten met een groot kinderbal met Kris Vlamings Kinderdiscotheek. Deze jeugdhappening gaat door deels in de lokalen van het Cultureel Centrum op het Kerkplein, en deels in de Torenstraat. Ook de ouders en andere kinderen tot meer dan 80 jaar zijn welkom. En vergeet het niet: Inkom en deelname zijn gratis! J.V.L. Sedert 1 januari 1985 is het nieuw wetboek van de Belgi sche nationaliteit van kracht. Daarbij werden enkele belang rijke basisprincipes gewijzigd. De nationaliteit van het kind wordt niet meer alleen bepaald in hoofde van de vader. Kon kreet betekent dit dat een kind dat in België wordt gebo ren de Belgische nationaliteit krijgt als de vader of de moe der de Belgische nationaliteit bezitten. Ingevolge de over gangsbepalingen verkregen in Lokeren op 1.1.1985 100 kin deren beneden de 18 jaar van rechtswege de Belgische natio naliteit. Inzake de nationaliteit word de volledige bekwaamheid ge bracht van 21 op 18 jaar. Dii sluit meteen in dat handelin gen inzake nationaliteit kun nen gesteld worden vanaf 18 jaar zonder toestemming van de ouders of andere personen. Anderzijds heeft de wijziging van de nationaliteit van de ou ders geen weerslag meer op de nationaliteit van de kinderen van 18 jaar en ouder. In het nieuw wetboek op de nationaliteit wordt geen onder scheid meer gemaakt tussen de natuurlijke en wettige kin deren. Voortaan dienen de verklarin gen van nationaliteitskeuze te worden afgelegd voor de amb tenaar van de Burgerlijke Stand die tevens het basisdos sier moet samenstellen. Deze keuzeverklaringen moeten wel bekrachtigd worden door de rechtbank van eerste aanleg. In principe kan een keuze- verklaring worden afgelegd tussen de 18 en 22 jaar. Een belangrijke wijziging is ook het feit dat huwelijk niet meer van rechtswege gevolg heeft op de nationaliteit. Wel kunnen de vreemdeling, zowel man als vrouw, na het huwelijk een keuzeverklaring afleggen indien er vooraf een samen- woonst is van minimum 6 maanden. De procedure inzake de natu ralisatie werd vereenvoudig, bv: de betekening van de akte aan de ambtenaar van de Bur gerlijke Stand en de over schrijving in de register van de Burgerlijke Stand werd afge schaft Inzake het verlies van de Bel gische nationaliteit is een be langrijke wijziging, het feit dat Belgen die in het buitenland geboren werden en in het bui tenland verblijven voor de leeftijd van 28 jaar een verkla ring moeten afleggen dat ze de Belgische nationaliteit willen behouden. Vanaf de datum van deze ver klaring gaat dan een nieuwe termijn van 10 jaar in. ziekenhuis. Vooraf en dit voor pkt Brugstraat/Oud Strij- ccn d'enl men te in in het kader van het *c,cn ,dat zo*el hc< |abo-on- rderingsgebicd Brug- derzoek en de radiologie in -Zeiestraat. pnvé-handen zijn, m.a.w. er wordt voor de beschikbare op- t' betrokken gedeelte zul- pervlakte huurgeld betaald ter gronden door de stad wijl de geneesheren-onderzoe- 'I I.C.W. verkocht wor- kers zelf zorgen voor de infra- »r de som van 7,2 mil- struktuur Schepen R. Bussens Het I.C.W. zal optreden van Sociale Zaken gaf volgen- Ttiwhcer en zal de sociale de uitleg: «Aan de dienst labo iningen (in totaal 17) werd een nieuw kontrakt voor- n. Men schat thans de gesteld vanaf 1.1.85 van 10.000 phjs op zo'n 2 miljoen en fr. per vierkante meter ingeno- porkeur zal gegeven wor- nicn ruimte per jaar. Na maan- 'in hen die kunnen genie- denlange discussie tussen de n een bouwpremic. Vijf verantwoordelijkheid van het de laatste voltooiing en laboratorium, zijn raadgever. Theo De Meyer Als eerste spreker kwam de plaatselijke sekretaris, Theo De Meyer, tevens schepen van middenstand. Hij wilde hier geen historisch overzicht geven van de werking van het NCMV. Dat had hij trouwens vroeger al eens gedaan. Hij koncentreerde zijn toespraak dan ook op de hulde aan Mau rice Hertecant, reeds 35 jaar aktief, waarvan de laatste 12 jaar als voorzitter. Hij belicht te enkele punten van de «mens Maurice Hertecant»; Zijn ak- tieve inzet voor de beweging. Hij is een verdraagzaam man. Hij trad steeds op als koördi- nator in een demokratische sfeer. Hij kon begrip opbren gen voor andersdenkenden. Hij stond open voor vernieu wing (de jaarbeurs en de Week van de Middenstand). Als rechter bij de Koophandels- rechtbank streefde hij steeds naar menselijke oplossingen. En Theo De Meyer zou na tuurlijk geen goede schepen bij het Lokerse Stadsbestuur zijn, als hij ook van de gele genheid gebruik maakte om het stadsbeleid even te belich ten: het financieel beleid, de Middenstandsraad en de stads kernvernieuwing. Tot slot dan werd aan Maurice Hertecant een prachtig schilderij van de Lokerse Laurentiustoren aan geboden, terwijl mevrouw Hertecant bedacht werd met een mooi bloemstuk. Chris Temmerman Als tweede in de rij kwam de nieuwe voorzitter aan de beurt, dit met een soort rege ringsverklaring. Als kersverse voorzitter wilde hij aandacht vragen voor twee belangrijke punten in de beweging: in de eerste plaats nog maar eens het belang van het NCMV onder strepen; en in de tweede plaats: de krachtlijnen van de atdelingswerking voor de toe komst toelichten. Het NCMV is de enige middenstandsorga nisatie in het land met een geprogrammeerd bewegingsle ven. Het NCMV treedt ook op als syndikaat voor de midden stand. Zo'n 650.000 zelfstandi ge en 175.000 kleine en mid delgrote ondernemingen stel len samen anderhalf miljoen mensen aan het werk Het NCMV helpt de zelfstandige met zijn dagelijkse problemen. Als krachtlijnen voor de toe komst van de plaatselijke afde ling noemde hij een aantal zeer belangrijke funkties die te ver vullen zijn: de vormende funk- tie, de drukking en beleids- funktie, de dienstverlenende funktie, de kommerciële funk- tie, de animerende funktie, de maatschappij-opbouwende kritische funktie en de ont- spanningsfunktie. Maurice Hertecant en hoe het verder verliep Aan Maurice Hertecant was de aangename taak opgedragen een laatste dankwoord uit te spreken. Hij legde de nadruk op de verdiensten en de geza menlijke inzet van alle be stuursleden. Hij beloofde dat hij, niettegenstaande hij het in het vervolg wat minder zal doen, toch het NCMV als be stuurslid zal trouw blijven. Na dat de genodigden zich te goed hadden gedaan aan een lekker Brcughelmaal, besproeid met een heerlijk wijntje, kwam de nationale voorzitter Fons Mar got, de zaal binnen. Hij was eerst in Beveren geweest. Maar eens in Lokeren aange komen, had hij naar het schijnt heel wat tijd verloren om het «Verloren Bos» te vinden. En dat is iets waarvoor de Loke raars wel begrip kunnen op brengen! Het kasteel ligt ver scholen in een tamelijk donke re plek, midden reusachtige bomen. Gezien de gevorderde tijd was de nationale voorzitter heel kort. Hij verleende het gouden ereteken van het NCMV aan de uittredende voorzitter en een andere erete ken aan Albert Van Kerck- hove, die ook al 40 jaar lid is van het bestuur waaronder verschillende jaren als onder voorzitter. Aan de dames van de gevierden en ook aan Mevr. Temmerman werden ook nog bloemen aangeboden, waarna het feest in alle gemoedelijk heid en met Vlaamse leute nog geruime tijd werd voortgezet. J.V.L. Wijzigingen inzake de aangifte van geboorten De belangrijkste wijziging is het feit dat de termijn voor de aangifte van een geboorte verlengd werd van 3 naar 15 dagen waarbij de zaterdagen, zon- en feestdagen wel meegerekend worden. De bedoeling van deze wijziging is de moeder in staat te stellen om zelf de geboorte van haar kind aan te geven. Sedert 1.1.1985 is de aanwezigheid van getuigen niet meer vereist terwijl ook geen beroepen meer vermeld worden in de geboorteakte. Belangrijk is ook het feit dat voortaan de familienaam van het kind in de geboorteakte wordt vermeld. Voor kinde ren met een vreemde nationaliteit moet de familienaam gevormd worden met in achtname van de vreemde wetge ving. Nieuw is tenslotte ook dat de personen die de leiding hebben van klinieken en kraaminrichtingen verplicht wor den om de aangifte van de geboorte te verrichten indien de ouders in gebreke blijven. Die personen dienen eveneens de ambtenaar van de Burgerlijke Stand in kennis te stellen van iedere geboorte en dit uiterlijk de eerste werkdag na de geboorte. Op de keerzijde van dit bericht wordt de geboorte vastgesteld door een geneesheer of een vroed- De familie verzoekt ons het overlijden te melden van gewezen Directeur ran de Koninklijke Akademie voor Schone Kunsten te Dendermonde geboren te Dendermonde op 18 juli 1907 en overleden te Gent op 27 januari 1985 De plechtige rouwdienst gevolgd door de teraardebestelling op het kerkhof van Dender monde heeft in intimiteit plaats gehad. Home Zonnehove, Loofblommestraat 4, 9820 GENT/SD. Begr. DE COCKER gebroeders Loofblommestr. 15, 9820 ST.-DENIJS-WESTREM

De Voorpost | 1985 | | pagina 5