Jaarlijks 30.000 kilometer Verandering blijkt nodig WINST VOOR SINAAI EN EEN GELIJKSPEL VOOR AALST EN APPELS ;B.W.C.L. viert feest ;er dan elders wSlrennËn^; LEEDSE WIELERTOERISTEN WEER OP PAD Liboton weer veldritkampioen In Munchen naar een zesde wereldtitel? De Voorpost - 1.2.1985 - 37 "voss jnflikt raken, iders. Hij wil K linault zoc! ui>>ok op een '■wou. en kr nderscheid tratieve en N Start wiclcrseizoen 1985 4 By ons wordt het nog wat wachten. En dat is maar goed "ook. Maar in het zuiden van Europa gaat volgende week het internationaal wielerseizoen 1985 van start. Het uiter ste zuidpuntje van Spanje, meer bepaald Malaga krijgt dit jaar de primeur en onmiddellijk daarop kunnen de heren >enners ook aan het werk langsheen de Azurenkust. De ganse maand februari staat verder in het teken van korte >rittenwedstrijden langs de MiddellandseZee. De wielerfans koesteren voor 1985 opnieuw hoge verwach tingen. Begrijpelijk. We noteerden maar weinig verschui- A ^vingen van renners en de grote ploegen van het voorbije seizoen blyven haast onveranderd. Nieuwe namen in de ijtopwielrennery lijken dit seizoen ook niet te verwachten (i maar de rivaliteiten van voorheen zullen de belangstelling misschien weer wat opkrikken. de wielersport lijkt aan toe. In België, het geval is, de sport nog in toestan- van een paar decennia te- Het kan toch geen toeval dat onze renners die in het van Peter Post ver- vorig seizoen weer sukses hadden. De rijst dan hoe een wieler- zou moeten gestruktu- Bij ons draait alles ploegleider, hij kom- vaak een onmogelijk funkties. Funkties die met elkaar in Post zag het Hij wil zichzelf alleen manager zien en De Bruyne in de ploeg de job van relation, zocht het vorig jaar op een andere basis. Hij kreeg.een duidelijk tussen de admini- en de sportieve lei- van een wielergroep. In ;éen" goed gestruktureerde u-ploeg kunnen renners veel be ster tot rust komen. De geloof waardigheid van de wielrenne rij zou er ook wel bij varen. Zoveel is zeker. Belgische sportgroepen rijden te veel wedstrijden per sei zoen. En voor het wielerjaar, erg vroeg dus, van start gaat hebben onze renners er vaak al vier- tot vijfduizend trainings kilometers opzitten. In Frank rijk bievoorbeeld ligt dat an: dcrs en hun prestaties in de Tour zijn toch altijd sterk. Er werd berekend dat onze ge middelde renner aan 160 wed strijden per jaar deelneemt. Met een gemiddelde van 150 kilometer betekent dat dus 24.000 kilometer. Totaal dus bijna 30.000 kilometer voor onze wielrenners. Daarvoor moet men de trappers al een serieus aantal keer ronddraai en. Ingewijden vertellen dan dat een Fons De Wolf, een Daniël Willems, op die over daad kapot zijn gegaan. Zij zijn waarschijnlijk atleten die naar een bepaalde top moeten groeien. Op bepaalde dagen, als alles perfekt is afgesteld, kunnen ze superieure dingen doen. De Belgische wielrennerij zit geplaagd met een massa ker- miskoersen. Nergens wordt zo vaak rond de kerktorens ge koerst als in het Vlaamse land. Het mag. Maar dan moeten de organisatoren van die koersen goed beseffen dat ze slechts één van de velen zijn. De ker- miskoersen moeten korter. Het mogen geen uitputtings slagen worden maar eerder op gevat worden als een soort kri- teriums. Die lopen ook maar over 80 of 100 kilometer en de mensen zien dat graag. Span ning blijft dan trouwens door lopend in de groep. Die massa-organisaties worden ook in de hand gewerkt door de, en ook hier vormt België zowat de uitzondering, zeer la ge prijzenpot. Bespottelijk voor deze tijd dat renners in klassiekers moeten rijden voor gemiddeld 1.500 frank prijzen geld. In andere professionele sporttakken zou men daarvoor zelfs niet in de kledij springen. En terecht. Meer prijzen dus en hiervoor automatisch min der koersen. Er is voor de wielerbond op dit vlak nog aardig wat werk weggelegd. Vanderaerden, Planckaert en wereldkampioen Criquielion. Het triumviraat waarop de Belgische wielrennerij weer moet kunnen bouwen. Ze moeten de populariteit van de wielersport hoger krikken. Het kan, maar de renners moeten dan de bescherming krijgen waarop ze recht hebben. De wielersport heeft zijn lot in eigen hand. Hugo Aerts Wielrennen. De ganse supportersklub was erbij toen Pascal De Pauw in het lokaal Derby in Temse een nieuwe fiets kreeg, (dw) KORFBAL Vos Reinaart heeft na een spannende wedstrijd gewonnen van Wilryk. Ook de Wase jeugd kende veel sukses. De Aalsterse ploeg heeft 3-3 gespeeld tegen Neerlandia en die uitslag is zelfs nog gevleid voor de bezoekers. In Lebbeke mocht de goede start niet helpen. Na korven van Wim Van Couwenbergh en Ann Goossens stonden de ploegen geiyk, maar nadien kon Kamthout profiteren van enkele foutjes. Tot de laatste sekonde werd er in Appels gestreden, maar dat bracht alleen maar een 7-7 tegen Ganda op het bord. WIELERTOERISME Bij de B.W.C.L. afdeling V.W.F. (Vlaamse Wielerfans) jhel het doek over het veldrit- ui^eizoen 1984-1985. Nochtans uitdunnen veldrijders nog verder 0-lan de slag bij de Kempische Stfdeling (W.T.K.) en dit nog *ot eind februari, daar de '1.W.C.L. (Belgische Wielren- ers en Cyclo Liga) bestaat uit en fusie van de Vlaamse Wie- rfans (V.W.F.), de Zuid u" imburgse Vrije Wielerboys E.L.V.W.B.) en de Kempi- he afdeling (W.T.K.) De ingesloten renners hebben 0.1 us een vergunning die geldig sin alle afdelingen. Deze fusie ~~1taat nog in haar kinderschoe nen, maar werkt toch al zeer ehoorlijk. Het voorbije sci- p>en werd afgesloten met 956 innersaansluitingen, 68 vcld- "ritten en 157 wegwedstrijden, üj de afdeling V.W.F. werden (Ie kampioenen veldrijders: todré Van der Haegen (Impe) n Jos Van Isterdael (Dender- eeuw) bij de kategorie lief hebbers (reeks B en A) en ley 'illy Van der Eeken (Vlierze- a e) en Georges Wijnendaelc 3S St, Lievens-Houtem) bij de kc| ategorie onafhankclijkcn. De me eldrijders uit de streek deden et meer dan behoorlijk. De loerzekenaar, Clement Van •d Jen Broeck, won het regelma- ;en igheidscriterium bij de kate- orie onafhankclijkcn A reeks ,er met 8 overwinningen) terwijl 1^ iustaaf Sonck (Nieuwerker- uy en) (5 overwinningen) eindo- ■lijl erwinnaar werd voor de onge- s J, ikkigc en morele overwinnaar jn( ucien Van Impe (Mere met 5 izd oerwinningen) die voor de ga atstc 2 wedstrijden de leiding ad, maar forfait diende te )CU :vcn wegens ziekte. /Qt ij de kategorie liefhebbers 91 erd Jos Van Isterdael eind- oerwinnaar in de eindstand oor het regelmatigheidscritc- „C ion (Denderleeuw). Bij de B- wks werd Mare Duquet (Ber- re) mooi eindwnnaar I dc veldrittern van deze af ding hadden vooral plaats in c streek Het jaarlijks bal met c traditionele trofee en prij- litreikingcn heeft plaats op ilerdag 9 februari 1985 in het [rt 'iezenhof te Wiezc. Aanvang na 20 uur en de toegang is n al's aai M voor de B.W.C.L. is het sji egseizocn nakend. Deze Liga on «ft 4 sterritten, waaronder 1UI an gemeente tot gemeente, jj p haar programma staan. ,aU Wee ervan zullen plaats vin- C !n te Asse-Mollem ong. 92 naitn. (via Merchtcm, met ron- gb es van 11,9 km.) terwijl de >el idere georganiseerd wordt t lor dc Willy-vrienden uit ëldert voor een stemt - k T loorsel-Meldert. Un de vier sterritten zijn niet Heen prijzen en premies ver- londen, maar ook een rang- llt chikking. De overwinnaars 'in tvan zullen nationaal kam- ^al ioen worden, daar de renners an alle afdelingen er zullen an deelnemen, voor zover ze tlkcns aan tenminste de helft an de wedstrijden voor de reeds plaats op 20 april, terwijl de eerste wedstrijd plaats heeft op zondag 3 maart te Lebbeke. In totaal heeft deze Liga al 108 wegwedstrijden op de kalen der. Toch zijn er nog een paar data vrij en de kandidaat-in richters dienen zich vlug te melden voor bij deze liga aan zeer voordelige prijzen, in te richten wedstriden (bv. verze kering is ten laste van de liga). Tussen 1 juni tot 31 augustus zijn er tevens de woensdaga vond wedstrijden De prijs er van bedraagt slechts 3.WK) F per organisatie (dus totaal voor 2 wedstrijden) en twee palmen of bekers. Dit is na tuurlijk heel interessant voor de caféhouders of inrichters daar ze al het materiaal kun nen lenen op het secretariaat van de B.W.C.L. en de verze kering ten laste is van de B.W.C.L. De organisatoren voor de streek tussen het Dcndcr- mondse Asse en Aalst zullen hier bijzonder goee aan bod komen, gezien de vele streek- renners. Daarenboven dienen de kandi daat inrichters voor veldritten niet te wachten, daar er heel wat vastliggen voor het seizoen 1985-86. Vanaf 15 februari zal eveneens het secretariaat en de zetel van dc B.W.C.L. inge richt zijn te Lebbeke, Opwijk- sestraat 260 (evenwijdig met de steenweg Dendermonde- Asse) tel. 052-35.35.30, dat steeds telefonisch bereikbaar zal zijn (met binnen de 24 uur een antwoord) en toegankelijk dc vrijdag en dc maandag van 18.30 u. tot 20 uur (tot latere uitbreiding). Ondertussen kan men steeds terecht bij de voor zitter: 052-35.91.79, Neerveld- straat 95, 1890 Opwijk. Ook de wielertoeristen en Wie- lerklubs of groepen kunnen aan hun trekken komen bij de B.W.C.L. Een vergunning voor een volledig jaar (1.1 tot 31.12) kost 500 F met voor waarden en waarborgen die net iets beter zijn dan dc B.L.O.S.O. nortmen. De ver zekering is zowel in burgerlijke aansprakelijkheid (tegenover derden) als in persoonlijke. De aangeslotene worden onder ling als derden beschouwd en dc verzekering is tevens geldig in het buitenland. De be stuursleden zijn eveneens ver zekerd voor slechts 350 F. enz... Klubs hebben vermin dering. Dc aangesloten Wie- lertoeristcnklubs ontvangen via de voorzitter en de secreta ris de kalender, met de moge lijkheid om eventueel deel te nemen aan brevetten. Dit jaar zal naar alle waarschijnlijkheid de ronde van Portugal of Ma- jorka worden ingericht voor dc aangesloten wielertoeristen die er willen aan deel nemen De opening van de offertes voor het Kampioenschap V.W.F. (B.W.C.L.), het kam pioenschap van Brabant en Vlaanderen, zowel voor dc wegwedstrijden als voor de veldritten heeft plaats op vrij- tel B.W.C.L. te Lebbeke, Op- wijksestraat 260. Iedere be langstellende hoeft niet te wachten en vraagt zo vlug mo gelijk inlichtingen aan deze wieler-liga (052-35.35.30 of 35.91.79). Eindstand Regelmatigheidscri teria veldrijden 1984-1985 B.W.C.L. Onafhankeljjken A-reeks 1. Clement Van den Broeck (Moerzeke) 2. Van der Vurst Oscar (Lede) 3. Jozef Gevaert (Dender belle) 4. Georges Wijnendaele (St. L. Houtem) 5. Felix De Brackclccr (Temat) 6. Alfons Philips (Hamme) 7. Willy Daem (Erembo- degem) 8. Francois Bouchez (Opwijk) 9. Gaston Van den Hoeck (Grembergen) 10. Van Wezemael Roger (Liedekerke) B-reeks 1. Gustaaf Sonck (Nieuwer- kerken) 2. Serge Bic (Denderleeuw) 3 Van Impe Lurien (Mere) 4. Willy Van der Eeken (Vlierzele) 5. Jony De Paepe (Nicuwer- kerken) 6. Alois Arijs (Denderbelle) 7. André Sanders (Assc) 8. Willy Roels (Wetteren) 9 Gerard Bulens (Brussel) 10. Marcel Van Geyt (Haal- tert) Liefhebbers A-rreks 1. Van Isterdael Jos (Den derleeuw) 2. Van den Bossche Francois (Teralfene) 3. Van Londersele Willy (Haaitert) 4. Van Ginderdcuren Mauri ts (Affligcm) 5. Willy Nuel (Lede) 6 Pierre Buslot (Lebbeke) 7. Geert De Cock (Dender- mondc) 8. Paul Dessein (Evergcm) 9. Johny De Waegeneer (Kerksken) 10. Elie Roels (Uitbergen) Liefhebbers Reeks B 1. Mare Duquet (Berlarc - Uitbergen) 2. Hendrik Comelis (Zele) 3. Patrick Pieters (Itterbeek) 4. Mare Masez (Kerksken) 5. René Mertcns (Burst) 6. De Paepe Freddy (Dil- beek) 7. André De Boelpaep (Erembodegem) 8 René Van Isterdael (Den derleeuw) 9. Marcel De Geest (Hamme) Niettegenstaande het wielertoerisme over zijn hoogtepunt heen zou zyn, blijft W.T.C. Cyclo-Central, steeds op een hoog niveau akteren. Getuige daarvan het seizoen 1984, waar men toch nog steeds over het ganse seizoen een gemiddelde van 22 deelnemers had per rit, waar niet minder dan 4 leden ex-aequo eindigden voor de titel van algemeen kampioen en daarvoor mocht men dit jaar ook weer geen enkele aktiviteit gemist hebben. De kampioenen 1984 waren: Norbert De Boeck, Gilbert Delvaux, Cyriel Bauwens en Urbain De Middeleer. Daarenboven leverden vier le den de prestatie Lede-Lourdes (heen en terug in twaalf dagen) namelijk: Cyriel Bauwens. Norbert Dc Boeck, Daniel De Pauw en Désiré Van der Straeten. Momenteel wordt druk ge werkt aan de voorbereiding van het negende seizoen van W.T.C. Cyclo-Central. Vanaf de eerste zondag van maart tot en met de eerste zondag van oktober zal telkens weer aan Café Central gestart worden, echter wel met een vernieuwde organisatie en nieuwe omlopen. De klub heeft er altijd willen voor zor gen dat iedereen die wou fiet sen bij W.T.C. Cyclo-Central, er ook het plezier aan beleefde dat hij ervan verwachtte. Daarom zal vanaf het seizoen 1985 in twee afzonderlijke groepen gefietst worden. Een groep die de ietwat langere afstanden aankan, in het mid den van het seizoen, 70-80 km per rit, zal starten omstreeks 8.30 uur. Nochtans dient erop gewezen dat men ook met deze groep aan wielertoerisme blijft doen en kompetitie binnen de klub met alle middelen zal tegengegaan worden. Een tweede groep zal een uur tje later starten en ritten ma ken van maximum 45 km. Zoals men ziet zal iedereen binnen zijn eigen mogelijkhe den op deze manier onder de gekende WTC Cyclo-Central- organisatie de wielersport kun nen beoefenen. Wie nog meer details wil vernemen kan bij één van de bestuursleden terecht. Op deze manier hoopt de klub zich aangepast te hebben aan de wensen van velen, en re kent erop in 1985 terug een topseizoen te lukken. Appels 7 Ganda 7 Een ware propagandamatch in de A pp else sporthal, waar Ganda tot het uiterste is ge gaan, maar toch een punt moest achterlaten. De eerste helft was volledig in het Appelse voor deel. Het bleef voortdurend aan de leiding en ging rusten met 5- 3. Ghisèle Van Hoorde en Wim De Wilde maakten het samen met Annette Verstraten. Ganda zeer moeilijk. Na derust kwam Ganda terug en ondanks het degelijk spel van Appels, slaag den de bezoekers erin om langszij ge komen. Met enkele rake treffers hingen de bordjes in evenwicht en alles war te herdoen. Bij die 5-5 stand dacht men dat degene die kon scoren ook zou winnen, maar het ver liep anders. Om beurten wer den korven aangetekend tot 7- 7, wat de eindstand werd. Die doelpunten werden ge maakt door Wim De Wilde, Ghisèle Van Hoorde (2), Ann Schuddinck, Annette Verstrae- ten. Dirk Duym en Chris Van Den Steen. Reserven Appels 8 Ganda 6 Een prima wedstrijd van de wederoptredende Frankie Ver- meir die zijn retourmet drie korven in de kijker zette. Het B-team draaide prima en de zege kwam nooit in gevaar, mede door het knappe spel van Erna Van Den Berghe die twee maal de weg naar de netten vond. Tonia Michiels en Noël Verstraeten zorgden voor de overige doelpunten. De juniores wonnen vlot van Ganda met klinkende 7-2 cijfers. Op zaterdag 2 februari spelen kadetten en scholieren in de Appelse sporthal. Wilryk 4 Vos Reinaert 5 Vos Reinaert heeft tegen Wilrijk twee punten behaald en dat was voor iedereen een verrassing. Ondanks de zege wist Jaak Bo- gaert ons toch te vertellen dat het niet de beste wedstrijd van de ploeg werd. Maar als de afwerking soms al eens te kort schoot, dan ging het prima te gen Wilrijk. Er kwamen mooie kombinaties en alles zat mee. De weinige kansen die er kwa men konden benul worden en als Wilrijk al eens iets probeer de dan ging het fout. Bij Sinaai moeten we Patrick Hessens en Serge en Alex Van Hove ver melden, drie spelers die elke week voor een paar korven zor gen en die ook zondag de goede richting aanwezen. Bij de da mes scoorde Lutgard Van As- broeck. Het werd een spannen de wedstrijd, waarin beide ploegen mekaar geen duim breed toegaven. Op een paar minuten van hel einde was het nog 4-4. Bij de jeugd werd het een suk ses over de ganse lijn. Alleen de scholieren speelden 3-3 tegen Ganda. Maar dal is wel een zege waard. De kadetten won nen met 5-0 tegen datzelfde Ganda en de juniors wonnen met 7-0 tegen Catba. Volgende week wordt er ge speeld in de sporthal van Mel- sele, waar Sinaai het opneemt tegen Temse. AGO Aalst 3 Neerlandia 3 De komst van de leiders was zeker nietgeruststellend voor Ago. Aalst ging vlot van start en vooraleer de bezoekers goed en wel in de wedstrijd zaten, hadden Joris Coppens en Coen Uytterhaegen reeds voor een 2-0 voorsprong gezorgd. Ondertussen werd er ook nog een strafschop gemist. Via Jo- han Wilo liep Aalst na de rust nog uit tot 3-0. Neerlandia, dat zeer zenuwachtig akteerde, miste enkele open kansen, maar kreeg nadien vier straf- worpen toegewezen, waardoor het op gelijke hoogte kon ko men van nieuweling Aalst. Kortom, het werd een zeer goe de wedstrijd voor Aalst dat Neerlandia een eerste puntje ontnam. Volgende week spelen de eerste en tweede ploeg van Aalst tegen Zingem. Het gaat goed met het korfbal in Aalst. Niet minder dan vijf mensen volgen de scheidsrechterskursus en daar mee wordt Aalst zelfs een voor loper in ons gewest. Atlantis Lebbeke 2 Kalmthout 5 Atlantis Lebbeke startte goed en hield goed stand tegen het sterke Kalmthout dat in de klas sering heel wat beter gekwo- teerd staat. Vooral de nieuwe lingen Ann Goossens en Wim Van Cauwenbergh lieten zien dat ze uit het goede korfbalhout zijn gesneden. Wim pakte uil met enkele schijnbewegingen en zijn tegenstander stond telkens op het verkeerde been. Toen nadien Ann een mooie kans kreeg, liet zij die niet onbenut. Op dat ogenblik speelde Leb beke met een totale inzet en we geloofden reeds in een klein mirakel tot Rudy Van Den Broeck gerold werd door zijn tegenstander. Toen diezelfde speler nadien nog een korf maakte, was meteen het grote vuur geblust. Kalmthout kon nog een vijfde keer scoren toen Wim Van Cauwenberghe iets te laat reageerde, maar dan was voor de bezoekers de zege reeds in de maak. Toch een goede wedstrijd van Lebbeke, dat met dit team het behoud in vierde moet kunnen realiseren. Daarover moet de wedstrijd in Turnhout beslis sen. Een goede match ook van Lieve Maesschalck en Frank Veldeman. Rexerven Lebbeke 4 Kalmthout 8 Het gaat iets beter bij de reser ven die nu ook beginnen sco ren. Willy Verhaevert opende de stand. De eerste helft was de beste, want nadien viel de Leb- beekse motor stil. Ook Marian ne Van Extergem lukte een knappe korf, terwijl ook Fred dy en Roger voor een doelpunt zorgden. Bij de jeugd werd het ook al een sukses over de ganse lijn. De miniemen wonnen te gen Eeklo met 38-55, terwijl de kadetten het met 1-4 haalden legen Gent. De scholieren lieten een 3-0 zege optekenen tegen Gent en tegen Eeklo werd het nadien zelfs 12-0. (andré) VELDRIJDEN AKTUEEL Er waren nogal wat twijfels gerezen en de prestaties van een De Brauwer en een Ghyllebert waren zo overtuigend dat iedereen wel dacht aan een spannend Belgisch kam pioenschap te Zillebeke. Spanning die trouwens het veld rijden in ons landje weer wat feller in de gunst van het wielerpubliek kon brengen. Men wist dat het in Zillebeke lastig ploeterwcrk zou worden en dat kon alleen de beste crosser van het ogenblik op het hoogste trapje van het podium brengen. De verwachte strijd kwam er nooit. Liboton stak zondag weer eens met kop en schouders boven zijn tegenstanders uit. Hij had dat trouwens zelf voorspeld. En de tegen stand? De Brauwer raakte op het zware parkoers nooit op dreef en Ghyllebert was voor eigen volk zo overmoedig dat hij zichzelf weer in moeilijkheden wrong. De tegen stand voor Roel uit Rillaar kwam in feite uit een totaal onverwachte hoek. Van een Rudy De Bie en van twee veertigjarigen Bert Vermeire en Noël Danneels. De uitslag van Zillebeke bewijst dus nog maar eens hoe arm ons veldritwercldje echt geworden is. Liboton toonde zich weer heerser en kampioen en zijn palmares begint aardig dat van grootheid Erik Dc Vlae- minck te benaderen. Erik werd trouwens maar vier keer Belgisch kampioen maar de Eeklonaar deed het dan op de wereldkampioenschappen, voorlopig, wat beter. Zeven regenboogtruien voor De Vlaeminck, Liboton kan binnen twee weken nabij Munchen voor de zesde keer al de kleurrijke trui omgorden. Zijn tegenstanders daar, en dan vallen vooral de namen van Groenendaal en Stamsnijder, zijn echter gewaarschuwd. Liboton bewees in Zillebeke over een uitstekende konditie te beschikken. Hij reed ongenaakbaar van de tegenstand weg. Als een waar kampioen lijkt Roel zijn dagen van glorie te kunnen kiezen. Zondag 17 februari wil hij er in Beieren nog zo een dagje bijvoegen. Dat lijkt nu weer makkelijker dan ooit. Hugo Aerts Korfbal. De scholieren van Vos Reinaert-Sinaai mogen op goede prestaties terugblikken Zij staan onder de hoede van Jaak Bogaert die reeds heelwat gepresteerd heeft voor d< opleiding van de jeugd, (adw) Vogelpik. Ter gelegenheid van winterjaarmarkl organiseerde het Zandbergkomitee dartskampioenschap. Luc Mareel, deelnemer aan de wereldkampioenschappen

De Voorpost | 1985 | | pagina 13